SPUI FAVORIET IN TWEEDE KLAS filial kan boii^ei ap AMATEURS RIJDEH WEER IN CADZAND Weer boete KNWU voor Vogelwaarde Paul Kouijzer verdrijft angst in Hontenisse ^Ploegen kampen met een speelsterstekort Competitie met twaalf damesteams Willy Spuesens weet niet van ophouden PZC/ streek 50% goedkoper 'Sëé ESo jVW en Audi HET WORDT KNOKKEN GEBLAZEN BRESKENS-VROUWEN WEER IN DERDE KLASSE Steen RESKENS Voor het eerst inds enkele jaren is Bres- ens weer ingedeeld bij de verige Zeeuws-Vlaamse erdeklassers. „Aan een kant ooi meegenomen, omdat je eel minder reistijd ver- ipeelt", oordeelt trainer Fred ermeire, „maar aan de an- ere kant moeten we de helft Van onze wedstrijden tegen ploegen uit Terneuzen spelen en dat is nu ook weer niet zo afwisselend". Biervliet Terneuzense Boys Terneuzen AZVV Advertentie MU4M<M<M<M r75 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS Originele I ruildelen tot en 1 jaar garantie. VOGELWAARDE „Het dagelijks Bestuur van de Wielrensport- commissie heeft in over leg met de wedstrijd» commissarissen van de wedstrijd te Vogelwaar de op 20 juni jl. de orga nisatie, de Vereniging W.V. Zeeuwsch-Vlaan- deren, een boete opge legd van 120,00 wegens het laten starten van te veel renners. Die mededeling ontving secretaris Henk Re- mijnjsen van de wiel- renunie uit Woerden. „Het eerste wat me op viel was dat de brief niet vermeldde voor welke categorie de boete opge legd werd. En ook Miel van Goethem van het co mité Vogelwaarde die ik meteen belde kon me dat niet vertellen (de klassieker in Vogelwaar de brengt jaarlijks nieu welingen en liefhebbers aan de start, red.)". Miel van Goethem polste op zijn beurt wedstrijdse cretaris Jo Dhanis uit Hulst, maar werd daar evenmin wijzer van. Wat Dhanis wel wist was dat hij geen deelnemers aantal op het juryrap port had vermeld en ook met geen woord had ge rept over een eventueel te groot aantal renners. „Vreemd", vonden zowel Remijnsen als Van Goe them, „Hoe was de Unie dan aan de hoogte van de boete eekomen?". Miel van Goethem deed wat voor de hand lag: hij schreef een brief aan de KNWU waarin hij ver zocht om nadere infor matie betreffende de ca- tegborie waarvoor de boete opgelegd was. „Voorzover mij bekend ging het om de wedstrijd van de liefhebbers", zegt Gerrit Middag van het Uniebureau. „Volgens het juryrapport zijn er 126 renners gestart ter wijl de maximum deel name voor deze wedstrij den 120 bedraagt. Begin dit jaar is dat geregle menteerd (KNWU-bulle- tin 1-1987, red.), ik ver wacht niet dat men dit keer onder de boete uit komt", herinnert Mid dag zich waarschijnlijk een dergelijk geval met het comité Vogelwaarde dat een jaar eerder voor eenzelfde overtreding verzocht werd 360,-, over te maken, maar door de gebrekkige reglementering toen kwijtschelding wist te krijgen. I'ERNEUZEN De damesvoetbalcompetitie start dit eizoen met twaalf Zeeuws-Vlaamse ploegen. Ook dit eer kampen enkelen van hen met een gebrek aan le en. Een paar teams moeten het zelfs met twaalf speel- ters doen, een situatie die het voorbestaan van de da- lesafdelingen in gevaar brengt. Ofschoon velen er van felles aan doen om leden te werven, hebben alle pogin gen tot op heden nog weinig opgeleverd. •Jn onder meer Philippine, Biervliet, Terneuzen (Terneu- zense Boys) en Sint-Jansteen blijft men echter hopen dat het tij eens zal keren, waardoor er eindelijk eens se rieus gewerkt kan worden aan de verhoging van de pres taties. Spui, AZVV, Terneuzen, Hoek en Steen zijn ingedeeld in de tweede klasse C, terwijl Biervliet, Breskens, Hoek 2, Philippine, Terneuzense Boys, Terneuzen 2 en Terneu zen 3 elkaar in de derde klasse C zullen bestrijden. IJDAG 4 SEPTEMBER 1987 schuwt er zelfs voor dat zijn ploeg, die twee jaar geleden nog eerste klas speelde, zal moeten oppassen om niet verder terug te zakken naar de derde klas. „Het zijn niet de eerste de besten die ik moet missen. Marleen Houg is on der meer gestopt, terwijl Marlie van Ham op zijn vroegst na de winterstop weer inzetbaar is. Bovendien heb ik nog enkele speelsters die aan de over kant studeren, dus die zal ik door de week moeten missen. Wolfert rekent op zijn sterke verdediging, waarin Ineke Bakker, Kitty Wolfert en Petra Dieleman al lange tijd samenspelen. Selectie AZVV: Hanneke Bleijen- berg, Saskia de Bock, Ineke Bakker, Gerda Bareman, Petra Dieleman, Corrie van Doeselaar, Miranda van Dam, Ria Haak, Marina van Hermon, Marlie van Ham, Natasja de Koeijer, Karin Pijpelinck, Trudy Pijpelinck, Sandy Thoen en Kitty Wolfert. Bij Steen heeft de voornaamste ver andering in de begeleiding plaatsge vonden. Na een dienstverband van vele jaren vond Tilly d'Hooghe het tijd worden om haar functie beschik baar te stellen. Voor haar in de plaats kwam Ingrid Bogaart, oud keeper van het elftal en ook vorig seizoen al een van de begeleidsters. Bogaart gaat van start met slechts twaalf speelsters, al hoopt ze op de komst van enkele Clinge-speelsters. „Daar is de damesafdeling definitief opgeheven en we doen er dan ook al les aan om meisjes naar Steen te ha len". De verwachtingen bij de Oost- Zeeuws-Vlamingen zijn niet bijster hoog gespannen. „Hét zal een zware dobber worden in deze sterke tweede klas". Selectie Steen: Petra van Deurssen, Sandra Otjes, Danielle van Dorsse- laer, Veronique van Rattingen, Wen dy Swagers, Belina Dubbeldam, Mar- jella en Natasja Verheyden, Esther van Beek, Ellen Everaard, Wendy Hofman en Tanja Saman. <- HULST Een paar dagen na de ruime overwinning op Steen zit Hontenisse- trainer Paul Kouijzer nog na te genieten van die triomf. Zowat iedereen die het Zeeuws-Vlaamse voetbal een beetje kent zou vóór die 'competitie-proloog' een dikke zege voor de grensclub voorspeld hebben. Immers, Hontenisse leef de de laatste seizoenen telkens op de rand van de afgrond en zag de afdeling meer dan lief was dreigend dichtbij. De 4-1 winst op het pas uit de derde klas gedegradeerde Steen kwam dan ook als een complete verrassing. Niet voor Paul Krouijzer en de eigen aanhang. De ploeg had een verdienst- leijke oefencampagne achter de mg en ook in de beker tegen kersverse zater dag tweedeklasser Kloetingse gede monstreerd dat men voorzichtig opti mistisch de competitie in kon. „Eind vorig seizoen is de kentering ten goede eigenlijk al begonnen. We hebben toen een sterk slot gehad dat ons van degra datie heeft gered. Die opgaande lijn hebben we kennelijk vast kunnen hou den, waardoor we voor dit eerste resul taat hebben kunnen zorgen", ver klaart Kouijzer de verrassende start. Hij beseft overigens ook dat die omme keer van het team er niet zómaar geko men is. Toen Paul Kouijzer eind vorig seizoen de selectie onder zijn hoede nam liep die door de grote reeks nega tieve resultaten en de dreigende de gradatie natuurlijk niet over van zelf vertrouwen. Door een groot aantal te genslagen en 'nederlagen op het nip pertje' zat de ploeg bijna fatalistisch te wachten op de genadeklap. Met de komst van de nieuwe trainer kwam er echter weer een sprankje geloof in de groep. Zeker nadat een paar succesjes binnen kwamen. „Op dat moment zijn we een ploeg geworden die weer kon knokken. Het zelfvertrouwen is toen met sprongen de hoogte ingegaan", weet Kouijzer nog. De man die na een actieve voetbal loopbaan bij Hontenisse en HW'24 de jeugd van de Hulster club ging trai nen (de gebroeders Verbraeken, Carlo Blommaert, Arno Zegers en nog een aantal junioren die op dit moment in de eerste ploeg spelenn heeft hij vijf jaar bij zich gehad, red.) en daarna hoofdtrainer werd hij SDO Lams- waarde, ziet als eerste opdracht de rust in de ploeg terugbrengen. Honte nisse heeft te lang angstig moeten voetballen, elk foutje kon in die nare periode verstrekkende gevolgen heb ben. Kouijzer gaat daar dan ook wat aan doen: „Vanuit een gesloten verdedi ging de zaak even aankijken en daar de tactiek op afstemmen", geeft hij een stukje van zijn tactische aanpak vrij. Tegen Steen pakte dat best uit. „Maar we zijn er natuurlijk nog lang niet", vervolgt Kouijzer. Hij geeft wel toe dat deze seizoenstart een enorme opsteker is en waarschijnlijk positief door zal werken, maar dat de fantastische stemming die na de overwinning op Steen heerst binnen de kortste keren om kan slaan als het wat minder gaat. En nu de concurrentie gewaarschuwd is zal die zich niet meer zo snel laten verrassen. „Het wordt dus knokken geblazen. Met een ploeg die bereid moet zijn om voor elkaar te werken. En met recht toe rechtaan voetbal zonder franse. Eenvoudig voetbal", propageert Paul Kouijzer voor zijn selectie. Die is voor aanvang van de competitie versterkt door de komst van Ger Sponselee (Vo gelwaarde) en Job Zwegers (HW'24) en door de opdringende jeugd (Marco Verstraeten, Tom Compiet, Danny Pauwels) breed genoeg. „Een hele ge-' ruststelling, temeer ook omdat de sfeer uitstekend is en de jonge, en- thouisaste selectie er erg veel zin in heeft", besluit Kouijzer. Hoe het verder ook loopt, de opening van Hontenisse was voortreffelijk (vo rig seizoen ging de eerste wedstrijd te gen Axel met 1-5 veroren, red.). Dat pakt niemand de ploeg meer af. Die ge weldige start voor 600 toeschouwers moet welhaast motiveren. Hontenisse heeft het jarenlang anders meege maakt. CADZAND een onderbreking van verschillende jaren organiseerde het wielercomité De Wielingen uit Cad- zand vorig jaar weer een wedstrijd voor amateurs. Op het korte, maar ge zellige rondje door de dorpskom ont spon zich toen een fraai wielerge- vecht, dat uiteindelijk gewonnen werd door de sterke Brabander Peter Hofland. Die fraaie wedstrijd was voor de organisatoren reden om ook dit jaar weer een wedstrijd voor deze categorie aan te vragen bij de KNWU. Overmorgen, zondag, om 13.30 uur wordt het startschot voor deze race gegeven. Peter Hofland is er opnieuw bij in de badplaats en de Roosendaler zal onge twijfeld weer ene favorietenrol spelen. Maar tussen de bijna vijftig overige deelnemers bevindt zich een aantal renners, die de overwinning bepaald niet cadeau zullen doen aan de Bra bander. In de eerste plaats ujiteraard Ad Polak, die momenteel ruimschoots aan de leiding gaat in het najaars-klas- sement van de Verenigde Spaarbank en waarvoor in Cadzand opnieuw pun ten zijn te verdienen. De ex-beroeps- renners uit Wemeldinge, dit jaar win naar van de wedstrijd in Terneuzen, rijdt de laatste.tijd uiterst regelmatig, waardoor hij nu dus de eerste plaats in dat klassement inneemt. Cadzand krijgt naast het tweetal Hof land en Polak voorts deelname van de streekrenners Niek de Taeije, Ronnie Hamelinck (na zijn ziekte weer terug in competitie) en Ab Verplanke. Verder zullen ook Eric Vereecken, Karei van Goethem, Toine Goense, Rob Bij- vank, Sylvester Aarts, Peter van de Klundert en Anjo van Loon hoge ogen gooien. Of kan een renner als bijvoor beeld Peter van 't Westeinde voor een verrassing zorgen. In Cadzand valt het startschot voor de amateurs om 13.30 uur; de af te leggen afstand is dan 80 kilometer. Nadat de amateurs hun wedstrijd ach ter de rug hebben, komen de trimmers in actie op het 1400 meter lange par koers. Zij gaan om 16.00 uur op weg; in schrijving voor deze koers is mogelijk tot vlak voor de start. [ilorig jaar miste Breskens op een haar na de titel, die naar Meeuwen ging. Ondanks die gunstige tweede p ats op de eindrangschikking is ^ermeire voor dit seizoen niet echt Ptimistisch. „Ik denk dat Biervliet Hoek om de eerste plaats gaan jden. Wat Breskens doet? Ik durf |et niet te voorspellen. We zien wel vaar het schip strand", aldus Vermei- ■e, die het in elk geval zal moeten |oen zonder de gestopte Anita Pie- lat. Selectie Breskens: Marianne en Jac- leline van de Sande, Linda de Que- lery, Sabina Ras, Yvonne de Clerck, Preethy de Klerk, Monique Schouten, Marina Notebaart, Marina von Hout, Anita von Hout, Anja Spieringhs, Yvonne Hendriks, Séverine Laprade, Christie van de Luijster, Hendrika van der Linden en Jeanine Verplan ke. Op papier is Biervliet de onbetwiste favoriet voor de eerste positie in de derde klas. Trainer Johan de Paauw is wellicht de laatste om dit tegen de spreken, al heeft hij ook zijn twijfels over de verwachtingen. „Wat de spe lersgroep betreft zijn de vooruitzich ten er niet beter op geworden. Ik denk dat ik vaak met tien of zelfs met ne gen meisjes aan een wedstrijd moet beginnen. Enkele speelsters werken ■namelijk in de continudienst. Vorig jaar leverde dit ook wel eens proble men op, maar nu ik met een paar hardnekkige blessures zit, moet ik veel meer rekening gaan houden met een tekort aan speelsters". Suus de Paauw moest het voetballen door een zware knieblessure laten voor wat het was, terwijl Ingrid de Paauw tobt met een kapotte menis cus. De Biervliet-trainer verwacht wel dat Rineke van den Hemel be reid zal zijn om weer te gaan spelen, nu de nood aan de man gekomen is. Selectie Biervliet: Marcia van Gend, Lia Ongena, Marie Puijenbroek, Fi- neke Puijenbroek, Patricia Peeters, Ingrid Boerjan, Miranda van Tig ge len, Natasja Moggré, Desiree Burky, Nancy de Pree, Judith de Paauw, Brendy Pijcke en Rineke van den He mel. De Terneuzense zaterdagploeg is een van de damesteams die lijdt aan een tekort aan speelsters. „We hebben geen nieuwe gezichten mogen ver welkomen", zegt trainer Ko Pijpe- link, „en omdat Inge van de Zee en Karin van der Laan gestopt zijn, ben ik genoodzaakt om met een groep van twaalf meiden te starten. Veel te weinig natuurlijk, maar ik moet roeien met de riemen die ik heb". Pijpelink hoopt dat zijn spitsspeel- ster Wanda Zegers weer een produk- tief jaar tegemoet gaat. „Vorig jaar was zij goed voor tweëendertig tref fers en mede daardoor kenden wij sportief een goed seizoen". Selectie Terneuzense Boys: Sylvia de Pooter, Ella de Kraker, Henriëtte Talma, Wanda Zegers, Lilian Her man, Arianne Openneer, Jacqueline de Cooker, Irma van Winkel, Corine de Feijter, Sylvie Tollenaar, Lezina Goedar en Ilse Vogelaar. Yvonne Costanjevec schuwt het zware werk niet. PUI Bij Spui zijn de verwachtin- fcn hoog gespannen. „Logisch", Jeent trainer Johan de Poorter. „Vo- I jaar waren wij veruit de sterkste Joeg en als ik mijn groep vergelijk let die van enkele maanden gele- pn, dan kan ik alleen maar tot de bnclusie komen dat we er beslist let op achteruit gegaan zijn". De ta- Intvolle keepster Imelda de Poorter £erde terug na een (kort) Belgisch l'ontuur en Jacqueline Leunis ver- lilde Hoek voor Spui. Het enige paagteken voor De Poorter is Cris- Buijsten, die tot nu toe nog niets >S6n zich heeft laten horen. ok de resultaten in de voorberei- |ng stemden de Spui-trainer opti mistisch: „We wonnen onder andere let 4-0 van Kruiningen en met 4-1 pn Assende 2. Spui moet dan ook bog kunnen eindigen. Ik ben zelfs bn mening dat de tegenstanders van pede huize zullen moeten komen om Jps te pakken". Selectie Spui: Imelda de Poorter, 0esbeth Verbunt, Denise Remeijn, Jacqueline Leunis, Conny Gans, An nie van Drongelen, Sylvia de Clippe- laar, Gisel van Aerts, Dorthy van Drongelen, Anita van de Velde, Mat- tie de Kort, Anita Bolleman, Janet Dekker, Anneke Meeusen, Ellie Fie- ret, Irene Oort, Manuela Wiemes en Tanneke Herentals. In het Terneuzense kamp wordt er gegokt op een plaats onder Spui. De vorige competitie toonde aan dat de kracht van de formatie van trainer Hans Stoffïjn alleen maar toegeno men was. „En omdat we kwalitatief zeker niet achteruit zijn gegaan re ken ik weer op een gunstige klasse ring", zegt Stoffijn. „Spui is nog een maatje te groot, maar het verschil met Hoek wordt steeds kleiner". Hans Stoffijn is niet zo te spreken over het feit dat het hoogstwaar schijnlijk maai- een kort seizoen zal gaan worden. „Eind september heb ben we al vijf wedstrijden gespeeld, zodat er in oktober maar drie partijen resteren. Samen met de voorjaars competitie spelen we sleehts een maand of drie, vier. Ik kan me voor stellen dat er meisjes zijn die daar on tevreden over zijn. Een hoop contri butie betalen en nog geen derde van een jaar voetballen. Deze situatie moet toch veranderd kunnen wor den? Van mij mogen alle Zeeuws- Vlaamse ploegen best weer op een hoop gegooid worden, zodat we in ie der geval veel wedstrijden zullen spe len. Bang voor monsteruitslagen hoef je niet meer te zijn, want die zijn, op een enkele uitzondering na, verleden tijd. Selectie Terneuzen: Manon Beckers, Ebrien Burger, Sylvia Kint, Renate Prenen, Mariska Geelhoedt, Inge de Zeeuw, Arianne van Grol, Josa van de Vliet, Marion Kersbulck, Deborah Harding, Marcia Bosten, Babette Smit en Sylvia van der Eijk. Het plotseling ontbreken van een ze vental speelsters hebben van Philip Wolfert een pessimistisch man ge maakt. De AZVV-trainer waar- i Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel. 01150-13456 HofteZandeplem 17 KLOOSTERZANDE Tel. 01148- 1412 J Paul Kouijzer HOEK Voor het dameselftal van Hoek zijn er dit jaar geen kampioen saspiraties. Volgens verdedigster Yvonne Costanjevec is het veel be langrijker dat de goede sfeer weer te rugkeert binnen de ploeg, omdat een aantal interne conflicten vorig jaar een wig dreven binnen het elftal. Al les lijkt nu echter de wereld uit te zijn, zodat Hoek vol goede moed het seizoen ingaat. „Een jaar als het vorige hoop ik niet meer mee te maken", zegt Yvonne Costanjevec. „Hoe bestaat het dat een ploeg in zo'n korte tijd in vele stukken uiteen kan vallen. Door veel praten hebben we de brokstukken weer kunnen lijmen. De problemen zijn opgelost. Verwachtingen op spor tief gebied zijn er vooralsnog niet. We moeten uitgaan van een lekkere pot voetbal die er voor moet zorgen dat we weer een eenheid zullen worden". „Eigenlijk stom toevallig", herinnert ze zich nog. „Aan het eind van de ja ren zeventig hadden we een strenge winter, waarin ik mijn hart kon opha len met schaatsen. Piet Dieleman, tot vorig seizoen trainer van de Hoek-da- mes, vroeg me of ik interesse had om te komen voetballen. Ik ging er aan vankelijk niet serieus op in, maar be sloot toch te gaan trainen. Na een paar keer geweest te zijn begon ik er plezier in te krijgen". De Hoekse, die ooit Zeeuws record houdster 800 meter is geweest, train de fanatiek en kreeg een vaste plaats in het eerste elftal. Op sportief ge bied behaalde ze enkele successen, zoals twee seizoenen geleden het kampioenschap in de tweede klas. Een sterke promotiecompetitie le verde zelfs een plaatsje in de eerste klas op. „Daarin konden we goed mee. Ik ben nog steeds van mening dat als we toen iedere keer met hetzelfde elftal hadden gespeeld, we in de bovenste helft hadden kunnen meespelen", be weert ze. „Door die rare indeling moesten de onderste vijf ploegen hal verwege terug naar de tweede klas en daar behoorde Hoek ook bij. Het reizen naar de overkant was ons grootste probleem. Mede daardoor gingen onze prestaties achteruit. Ik denk dan ook dat het voor de Zeeuws- Vlaamse ploegen altijd moeilijk zal blijven om allen tussen die overkant- se eersteklassers mee te draaien. Ik geef hier dan ook de raad om vooraf goede afspraken te maken". Selectie Hoek: Marjo van de Boom, Yvonne Costanjevec, Lineke van Puijvelde, Marleen van Bremen, Wil- lianne de Loof, Astrid en Sandra Steijaart, Anita Feleus, Petra de Braai, Rianne de Bruijne, Willy Haak, Marion de Ritter en Nelly van de Velde. Tilly Spuesens Constanjevec draait al seizoenen lang mee in het Hoek-elftal. De ka raktervolle voorstopper begon een jaar of acht geleden met voetballen. PHILIPPINE Met haar vierendertig jaar behoort Tilly Spuesens samen et Annie van Limmen tot de oudste speelsters van Philippine. Beiden zijn S e enige overgebleven vrouwen die destijds hun opwachting maakten in de allereerste ploeg. In al die jaren heeft Philippine nog nooit van de successen mogen proeven, al heeft dit beslist geen demotiverende uitwerking gehad. De laatste twee seizoenen speelt Tilly Spuesens als keeper. „Eigenlijk is dit ödgedwongen begonnen. Twee jaar terug viel onze keeper weg. Een andere dden we niet in voorraad en omdat ik al eens eerder onder de lat gestaan d, stelde trainer Lucien Rammeloo voor om dit nog eens te doen", k had daar geen hekel aan. Conditie en loopvermogen zijn niet mijn sterkste nten. Gezien mijn leeftijd is het misschien ook wel het beste dat ik keeper erd". [igenlijk is Spuesens veel te laat begonnen met voetballen. Ik voetbalde wel ns toen ik nog op de lagere school zat, maar eenmaal dertien jaar geworden as dit over. In feite mocht je niet voetballen. Je was toch zeker geen jongen?" h Philippine is de damesafdeling min of meer ontstaan uit het schoolvoet- bal. Enkele meisjes deden hieraan mee en met een paar hebben we toen de schouders onder een dameselftal gezet. Tot nu toe bestaan we nog steeds, al leven we af en toe net boven het bestaansminimum. Dat is natuurlijk zonde, want echt bouwen aan een elftal is dan niet mogelijk. Het niveau is in vergelij king met de eerste jaren wel gegroeid, maar de tegenstander is er ook niet minder op geworden. Bij ons zit er nu veel meer spel in. Nederlagen van bij voorbeeld 20-0 zijn dan ook verleden tijd". Stoppen kan Tilly Spuesens voorlopig nog niet. „Alleen al omdat we te wei nig speelsters over houden, zou dit onverstandig zijn. Komen er echter een aantal jongeren bij dan zal ik een van de eersten zijn die mijn plaats zal afstaan. Ik zou er dan wel iets voor voelen om iets in de begeleidingssfeer te gaan doen. Voorlopig zal ik echter nog wel een tijdje binnen de lijnen actief zijn, want zo hard lopen die nieuwe leden nu ook weer niet". Selectie Philippine: Lonneke Rammeloo, Debbie Klokgieter, Maud Boter- mans, Tilly Spuesens, Annie van Limmen, Cindy Taalman, Miranda Taal man, Gini Bosman, Anky Scheffer, Kelly Meijer, Denise Hofman en Angelique de Bruijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 37