Kruiningse zwemvierdaagse brengt geld op voor Unicef VAN OEVEREN WERKT 24 UUR PER DAG AAN PERFEKTIE Muziek en markt tijdens straatfestival Ovezande Oude nieuwbouw vult gat Hoogstraat Tholen GEMEENTE WESTERSCHOUWEN PZC/ streek MEER ZELF VERTROU WEN MINDER SPANNING KENNIS MAKING met de COMPUTER STUDIE KRING VERGADER TECHNIEK KLINKER Dr. Hasken Commissie voor financiën van Zierikzee bijeen Benoeming hoofd school Ellemeet in gemeenteraad Informatie-avond in Kattendijke wwêoocl oiinuilMtlf Bromfietscontrole in Zierikzee BON Automobielbedrijf VAN OEVEREN B.V. MERCEDES-BENZ DE NIEUWE TRANSPORTNORM Orgelconcert in Bergen op Zoom Projecten Schieting HEROPENING ICHTHUSSCH00L WOLPHAARTSDIJK KARAKTER STRAAT NIET AANGETAST BRADERIE NU OP ZONDAG Tent Artsen: Dierenartsen Tandartsdiensten Apotheek: Wijkverpleging: Om mee te doen aan een kursus. 12 bijeenkomstei om hinderlijke ver- legenheid te over winnen. Vanaf 23 sept, in Goes 60,- 8 lessen van 2M uur, praktisch enjfl van de grond af. In I Goes 100,-. i i voor ouderen. Elk|| woensdagmorgen n in Goes. Actief, ac ig tueel en gezellig! Vanaf 30 sept. V n v d eerste onderdeeln van de school voo' v vrijwilligers. Zl avonden vanaf 2: okt. 30,-. Daarna: g werving/promotie, ti h e n o is het informatie n blad over alle kur- sussen in de regio l Neem een gratis 8 ts abonnement. ,j k F t a v v c z c ZUSTERSTR. d 11 4461 JA GOES d 01100-31170 r, d d Naam: Adres: Postcode Plaats: Wil inlichtingen over: Wil voortaan wel/geen KLINKER ontvangen. Van Oeveren is een full-service bedrijf. Dat wil zeg gen: elk transportprobleem wordt door bedrijfswagen- specialisten behandeld! Daarom is voor u onze werkplaats ook langer open dan u van gewone dealers gewend bent. En daarom staan we voor u zeven dagen per week, 2a uur per dag klaar. Albert Plesmanweg 2, 4462 GC Goes Tel. 01100-12730 Mercuriusweg 25, 4382 NC Vlissingen Tel. 01184-18351 ZIERIKZEE De adviescommissie voor financiën in de gemeente Zierik zee houdt maandag een openbare ver gadering in de raadszaal van het stad huis. Aan de orde komt onder meer een kredietoverschrijding van onge veer 14.000 gulden bij de aanleg van een elektriciteitsvoorziening in de jachthaven. De gemeenteraad had voor dat werk 72.000 gulden beschik baar gesteld. Voor de dekking van de jaarlijkse las ten is inmiddels een verhoging van en kele jachthaven tarieven met gemid deld 5% doorgevoerd. Volgens b en w is de kredietoverschrijding gevolg van allerlei oorzaken zoals het toepassen van geldcassettes. De financiële commissie praat verder over een nieuwe verordening onroe- rend-goedbelasting 1988, de gemeen terekening 1986 en de rekening over dat jaar van de gemeentelijke volks kredietbank. De volkskredietbank Zierikzee ver strekte in 1986 135 kredieten voor een totaalbedrag van 560.705 gulden (in 1985:138 kredieten voor een totaal van 445.073 gulden). In de vergadering, aanvang 20.00 uur, komen ook de jaar stukken van woningbouwvereniging Beter Wonen aan de orde. BERGEN OP ZOOM Het derde con cert in de orgelcyclus '87 in de Godde lijke Voorzieningheidskerk in Bergen op Zoom wordt zondagmiddag om 16.00 uur gehouden. Het concert wordt gegeven door twee oud-leerlingen van de gemeentelijke muziekschool, Bram en Ria de Wolf. Bram de Wolf is orgel docent aan de Zeeuwse Muziekschool. SCHARENDIJKE Het college van b en w van Middenschouwen stelt de gemeenteraad voor om de heer A. Smit te Olst te benoemen tot direc teur van basisschool 't Mêêtje' in Elle meet. De heer Smit (34) is thans werk zaam aan een drieklassige openbare basisschool in Den Nul, gemeente Olst. Verder was hij onderwijzer in Rijnsaterwoude en op Vlieland. Zijn benoeming komt aan de orde in een extra openbare raadsvergadering zaterdag 5 september, aanvang 11.00 uur in het gemeentehuis in Scharen- dijke. Voor de vacature aan de school in Ellemeet als gevolg van het vertrek van directeur B. A. Kievith hebben zich 35 sollicitanten aangemeld. Selec tiecommissie en schoolteam kozen unaniem voor de benoeming van de heer Smit na een kennismaking met acht kandidaten. Bedrijfsleider K. Weijland (links) van zwembad Den Inkel in Kruiningen overhandigt de 'cheque' met het tijdens de zwemvierdaagse bijeengebrachte bedrag aan mevrouw E. Verwijs-Vogelaar van Unicef KRUININGEN - Bedrijfsleider K. Weijland van zwembad Den Inkel in Kruiningen heeft donderdag een sym bolische cheque van 3350 gulden aan Unicef aangeboden. Dit bedrag was afkomstig van de sponsors van de zwemvierdaagse, die vorige week ge houden werd in het openluchtbad. Donderdag bezocht ook de veertig duizendste bezoeker van dit seizoen het bijna twintig jaar oude bad. Van de 303 deelnemers aan de zwem vierdaagse, in leeftijd variërend van 6 tot 76 jaar, kwamen 170 sponsorkaar ten binnen, met elk maximaal zes sponsors. De afstand bedroeg vijfhon derd meter per dag en voor de kinde ren onder de dertien jaar tweehon derdvijftig meter. De sponsors betaal den per honderd gezwommen meters een vooraf te bepalen bedrag. Daar naast is een deel van het bedrag af komstig van spontane giften van deel nemers en bezoekers. Naast de zwemvierdaagse waren er nog vele randactiviteiten voor zwem mers en toeschouwers zoals kanova- KATTENDIJKE Het haventje, de oude en de nieuwe school en andere ontwikkelingen komen maandag in het Blokhuis in Kattendijke aan de or de tijdens de jaarlijkse informatie avond. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Er bestaat dan de mogelijk heid om informeel met het college van b en w en raadsleden van gedachten te wisselen. ren in het zwembad, schatduiken en de verkiezing van de sterkste man en vrouw. Drie afgevaardigden van Unicef waren donderdag naar Den Inkel gekomen, voorzitter H. de Koning van het regio naal comité De Bevelanden en twee vrouwelijke bestuursleden van het co mité, C. Wagemans en E. Verwijs-Vo- gelaar. Mevrouw Verwijs nam de che que in ontvangst. Het geld dat is opgebracht bij de spon- sor-zwemvierdaagse, wordt gebruikt voor kleinschalige landbouwprojec ten in Ghana en Mauretanië. Veel in woners van deze landen eten ver keerd voedsel, met name te weinig vi tamine A. Daarom probeert UNICEF ze te leren andere soorten groente te verbouwen, zodat ze zelf voor een ver antwoorde voeding kunnen zorgen. De veertigduizendste bezoeker van het zomerseizoen '87 zette donderdag ochtend zijn voet op het terein. De ge lukkige was de negenjarige Martin Pieper uit Krabbedijke. Hij werd be loond met een taart en een jaarabon nement voor 1988. WOLPHAARTSDIJK De hand boogvereniging Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk hield een schieting op de staande wip. Uitslag: eerste hoofdvogel Job Koens Victo ria Kwadendamme; tweede hoofdvogel Jac. Platschorre Zorgvlied Ellewoutsdijk; derde hoofdvogel M. Wisse Concordia 's-Heeren- hoek; eerste zijvogel Chr. Korstanje Doel naar Hoger Wolphaartsdijk; tweede zij vogel H. v. Stee Diana Yerseke; derde zijvogel A. Dekker Doel naar Hoger; vierde zij vogel Job Koens Victoria; vijfde zij vogel Leo de Jonge ADLM Kwadendamme; zesde zij vogel R. Klippel Doel naar Hoger; eerste kal L. de Jonge Concordia; tweede kal C. Jeremiasse Zorgvlied; derde kal W. Remijnse Edele Handboog Oudelande; vierde en vijfde kal Leo de Jonge; zesde kal na loting J. A. Rijk beiden ADLM. Meeste kleine vogels (5) M. J. Verdonk Jacoba van Beieren Goes. Het bestuur van de Ver eniging voor Protestants Christelijk Basisonderwijs te Wolphaartsdijk en Oud- Sabbinge nodigt hierbij alle oud-leerlingen en verdere belangstellenden uit om op vrijdag 11 sep tember 1987 a.s. van 18.30-19.30 uur het ver nieuwde schoolgebouw te bezichtigen. De direkteur van de school, de heer W. N. G. Pikaar, zal de officiële her opening verrichten. Zet zelf 'n kleint je in de PZC. Daar doe je goeie zaken mee. op vakantie van 12t/m 26 sept. De praktijk wordt waar genomen, de eerste weekdoordr. Klein Wassinken de tweede weekdoordr. Kersse- boom. Spreekuurte Kamperland maandag, woensdag en vrijdag van 13.30tot 14.00 uur. De burgemeester der gemeente Westerschouwen, maakt bekend: dat burgemeester en wethouders van voornoemde gemeente voornemens zijn om middels toepassing van: 1. artikel 18 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (vrijstelling geldend bestemmingsplan) bouwvergunning te verlenen aan de heer L. Baumann te Burgh-Haamstede voor de bouw van twee kweektunnels op het perceel kada straal bekend gemeente Westerschouwen sec tie E no. 448, plaatselijk bekend Kraijestein- weg te Burgh-Haamstede; 2. artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (vrijstelling geldend bestemmingsplan) bouwvergunning te verlenen aan: de heer A. van Loon te Bilthoven voor het uitbreiden van zijn zomerwoning 'Wildhoek 24' gelegen aan de Hoogenboomlaan 50 te Renesse; de heer J. P. Wagemakers te Puttershoek voor de bouw van een berging en pergola aan de Bosweg 1 te Burgh-Haamstede. Bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 7 sep tember a.s. gedurende veertien dagen ter gemeen tesecretarie, afdeling IV ter inzage. Gedurende ge noemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwa ren indienen bij genoemd college van burgemees ter en wethouders tegen hun vermeld voornemen. Burgh-Haamstede, 4 september 1987. De burgemeester voornoemd, J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. Kwaliteit schept bij ons ook de verantwoordelijkheid voor optimale service en betrok kenheid bij uw verwachtingen. Daarom zijn wij 24 uur per dag bereikbaar. Dit non-stop streven naar ekonomische en technische perfektie vinden wij met onze kliënten een normale zaak. VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1987 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 's Avonds. Ook na 18.00 uur 's avonds zijn wij open. Omdat de meeste van onze kliënten hun wagens overdag hard nodig heb ben. Dan staat de wagen de vol gende morgen weer klaar en hoe ven uw kliënten ook niet te wach ten. Opleiding. Goede opleidingen vormen een voorwaarde voor per fektie. Ook u kunt gebruik maken van het Mercedes-Benz oplei dingscentrum in Nijkerk. Voor chauffeursopleiding of techni sche bijscholing. Wij regelen dit graag voor onze klantenkring. De Powerliner. De top van het Mercedes-Benz bedrijfswagen- programma. Kompleet met EPS, de Electronic Power Shift en zelfs verkrijgbaar met ABS, het Anti- Blokkeer Systeem en ASR, de Anti Doorslip Regeling. De pers noemde hem meteen "de ongekroonde koning in zijn klasse". THOLEN De nieuwbouw tussen het voormalige postkantoor en het nota riskantoor van mr J. Schot in de Hoogstraat in Tholen nadert zijn vol tooiing. Na het weghalen van de bouwsteigers, enkele weken geleden, werd het uiterlijk van het pand pas goed zichtbaar. Menig Tholenaar is sinds die tijd even aan de overkant blijven staan om de fraaie, hoge gevel eens goed te bekijken. De betreffende plaats is dan ook lange tijd een doorn in het oog geweest van veel inwoners van Tholen. Ruim tien jaar geleden brandde daar een café af. De resten van het bijna tot de grond toe afge brande pand werden tot het voorjaar van 1986 aan het oog onttrokken door een, evenmin fraaie, houten schut ting. De vereniging tot behoud van histori sche kernen en het landschap van Tholen 'Huis en Heem' begon in 1985 op verzoek van de gemeente Tholen, met een onderzoek naar de mogelijk heden tot bebouwing van het 'gat' in de Hoogstraat. Bij de vereniging stond voorop dat de invulling wat betreft het uiterlijk moest aansluiten bij de oude panden in de omgeving. Het grootste probleem waarvoor de vereniging zich geplaatst zag, lag in het zoeken naar de mogelijkheid het plan ook exploita bel te maken. De Thoolse architect J. Boelhouwer, adviseur van 'Huis en Heem', ontwierp een pand met vier verdiepingen, verdeeld in vier kleine wooneenheden. De stichting 'Beter Wonen' bleek bereid de exploitatie op zich te nemen. Tijdens de sloop kondigden zich ech ter nieuwe problemen aan. De onver wacht grote gewelvenkelder bleek een steunende functie te hebben voor het naastgelegen notariskantoor. Het zoe ken naar een financieel gunstige con structie en aanvragen voor geldelijke steun hiervoor bij de gemeente en de dienst volkshuisvesting Zeeland, zorg den ervoor dat de werkzaamheden on geveer een halfjaar stillagen. De stich ting 'Beter Wonen' nam uiteindelijk de meerprijs voor eigen rekening. De oor spronkelijke bouwkosten zijn wel ver licht met een subsidie van de provin ciale dienst volkshuisvesting. De ge meente verleende eind 1985 een subsi die van 26.000 gulden uit de bijdragen- regeling 'karakteristieke gebouwen'. Aannemersbedrijf Uytdewilligen be gon in maart van dit jaar met de bouw van het pand. Het bedrijf hoopt het pand eind oktober te kunnen opleve ren. Het werk fungeerde overigens als leerlingbouwplaats voor acht tot tien jeugdige metselaars en timmerlieden. De ramen in de gevel staan momenteel nog in de grondverf, maar tonen al wel de definitieve kleur. Niet het groen met wit of gebroken wit dat doorgaans bij panden met een dergelijke gevel ge bruikelijk is en oorspronkelijk is, maar een roodachtige tint. Het moet geen nagemaakt oud pand worden, zo legt W. J. A. H. Striekwold van 'Beter Wo nen' uit. Het gebouw is niet echt oud en dat mag je best zien, verklaart hij het afwijken van het 'standaardgroen'. De kleur verf die is gebruikt, komt ove rigens ook voor in het tegenover het nieuwe pand gelegen eeuwenoude stadhuis van Tholen. Voor de verhuur van de appartemen ten zijn bij de woningbouwvereniging al diverse aanmeldingen binnen. Een definitieve toewijzing heeft nog niet plaatsgevonden. ZIERIKZEE De rijkspolitie van Schouwen-Duiveland heeft woensdag morgen tussen 7.30 en 10.00 uur een bromfietscontrole gehouden op de Zandweg in Zierikzee. In totaal con troleerde de politie dertig bromfietsen. Achttien bestuurders kregen een pro ces-verbaal wegens overtredingen van de technische eisen, die aan een brom fiets gesteld worden. Twee bromfiet sen werden voor onderzoek meegeno men, omdat zij zwaar opgevoerd sche nen te zijn. OVEZANDE - Het straatfestival in Ovezande begint - nu de derde editie op stapel staat - vormen van allure aan te nemen. Werd het voorzichtige initiatief van twee jaar geleden vorig jaar uitgebreid naar twee dagen; in het weekeinde van 12 en 13 september gooit de organiserende jongenrensoos De Klomp het hele programma om. Revolutionair voor de Zak van Zuid- Beveland is het verplaatsen van de braderie van zaterdag naar zondag: bij voorbaat al een succes want voor de kraampjesmarkt hebben al twee keer zoveel deelnemers ingeschreven als vorig jaar. De zondag wordt dan ook de echte straatdag in Ovezande. Op zaterdag houdt de Klomp 's middags en 's avonds een bluesfestival in een grote tent aan de mr dr Messtraat. Dat festi val begint om 14.45 uur met een optre den van de Bredase groep Magie Fran- kie en the Blues Disease. Hoogtepunt in het middagprogramma wordt het optreden van de Amerikaan Little Wil lie Littlefield, een bluespianist die zijn sporen in de muziek al ruimschoots heeft verdiend. Ook vanuit Zeeland kunnen belangrij ke ingrediënten voor het bluespro gramma worden betrokken, getuige de optredens van Draften Blues, win naar van het festival Hit'm or lose 1986, en The Juke Joints, de Beveland- se groep die met een eerste langspeel plaat ook in Engeland al voet aan de grond heeft weten te krijgen. De Zeeuwse groepen spelen achtereenvol gens om 17.50 uur en om 19.50 uur. Het sluitstuk van het festival wordt ge vormd door de Engelse gitarist Mick Clarke met zijn band. Al staat zondag het straatgebeuren centraal, in de tent blijft van alles te beleven. Tussen de braderiekramen door wemelt het van de straatarties ten op allerlei gebied en van diverse pluimage. Uit België komt het straat theater de Lepe Hoek, dat al eerder bewees in Ovezande aan te slaan. Een internationaal gezelschap komt met The Malcolms Ovezande binnen. The Malcolms, uit Engelend, Portugal en België, brengen verschillende stijlen muziek afgwisseld met variété. Ook uit België komt het verhalentheater Het Stille Korps. Van dichter bij huis komen de Vlissinger Lex Maes, de Oosterlandse clowns Rijn en Trijn en de Vlissingse rock'n rollgroep The Bo bo's. Over marktplaats en terrasjes be weegt zich al jongelerend ook de Arn hemmer Peter Ham. Een zestal van zijn stadgenoten vormt het gezelschap de Sansevieria's. Met het programma 'Tweehuizen, het kleinste dorp van 't De Amerikaanse bluespianist Little Willie Littlefield: hoogtepunt. SCHOUWEN-DUIVELAND THOLEN SINT-PHILIPSLAND 5-6 sept. '87 Alarmnummer Schouwen-Duiveland 01184-14444 Alarmnummer Tholen en Sint-Philipsland 0011 Zierikzee: v.a. vr. 18.00 u.-ma 8.00 u.: A H. J. M. Sleegers, Noordgouwe, tel. 01112-1480. Spreekuur voor spoedge vallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: v.a. vr. 18.00 u.-ma. 8.00 u.: G. van Beek-Ver beek en J. Ph. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115-1861, L. A. M. Bruël, Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280; J. L. Flach, J. vanRenesse- weg 6, Renesse, tel. 01116-1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: v.a. vr. 18.00 u.-ma. 8.00 u.: M. v. d. Berg, Weth. van Klinkenstraat 10, Nieuwerkerk, tel. 01114-1810. Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland, Scherpenisse: patiënten dokter v. d. Bel: J. M. v. d. Bel, Sint- Maartensdijk, tel. 01666-2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: A. van Doesburg, Sint-Philips land, tel. 01677-2500. land' trekken de Sansevieria's als le vende VVV-folder door de straten. Helemaal nieuw op het straatfestival in Ovezande is de kinder-snuffel- markt. Kinderen tot 12 jaar kunnen een eigen winkeltje inrichten voor de verkoop van speelgoed, verzamelin gen of wat ze dan ook over hebben. Het programma op zondag is gratis voor iedereen toegankelijk. Voor het bluesfestival kunnen kaarten worden gekocht bij De Klomp in Ovezande, De Stenge in Heinkenszand en bij de pla tenzaken van Leo in Goes en Sjiep in Vlissingen en Middelburg. Kaarten zijn ook zaterdag bij de tent verkrijg baar, met foto Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: patiënten dokter Padt): E. N. Mellema, Hertenkamp 7, Tholen, tel. 01660-2377. Haamstede: M. K. Buth, tel. 01115- 2254; v.a. zat. 9.00 uur: Tholen: W. Brons, tel. 01666-2596; klei ne huisdieren weekendspreekuur, Kalfsdamseweg 2, Poortvliet. Op za terdag 8.30 U.-9.00 u. en op Botermarkt 10, Tholen van 11.00 U.-12.00 u. Schouwen-Duiveland: J. J. Bakker, Oude Haven 4, Zierikzee, tel. 01110- 13016. Spreekuur voor spoedgevallen za. en zo. 17.00-17.30 uur. Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend za. van 9.00 u.- 12.30 u. en van 16.30 U.-17.30 u. Zo. van 12.00 U.-12.30 u. en van 18.00 U.-18.30 u. Tholen en Sint-Philipsland: zr. tel. te bereiken 01666-2318. Schouwen-Duiveland: Voor dringen de hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkundige (7 x 24 u.) te be reiken via het tel.no. 01110-14433.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 32