Binnenstad van Hulst stinkt naar slachterij Politiewerk? 7 n Acht en zes weken voor smokkelen van hasjies Wester schouwen kreeg blauwe vlag voor schone zee en strand PZC/ provincie SYMPOSIUM IN MIDDELBURG SCHUREN, SCHILDEREN LAKKEN EN SCHAVEN l§/2> Appels en peren dit jaar aan kleine kant M T stelt overleg met bonden uit Geld voor winkels Vrouw en Werk INRICHTING VAN MINI-CENTRUM WOONWAGENS IETS VERTRAAGD PICAVET DOET OF NEUS BLOEDT HOORTg ZIETif POLITIERECHTER MIDDELBURG PLEIDOOI VOOR SCHOON PROVINCIEDEEL Degradatie Cabaretier Liberg in 'De Hoekzak' VR 21 MI DDELBURG Door de vergrijzing van de beroepsbevolking dreigt de komende jaren voor al in de technische vakken een onoverbrugbaar tekort aan arbeidskrachten te ontstaan. Alleen daarom al moet in de nabije toekomst nadrukkelijker gestreefd worden naar de inschakeling van meer vrouwen in het arbeidsproces. 1JDAG 4 SEPTEMBER 1987 eer werk voor vrouwen s economische noodzaak Volgens 'Vrouw en Werk Zeeland', het Gewestelijk Arbeidsbureau Walche ren, de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel en diverse werkgeversorganisaties moeten er op korte termijn maatregelen genomen worden om op die situatie in te kunnen spelen. Op welke manier kan voor vrouwen een betere aansluiting van de oplei- l met de vraag op de arbeidsmarkt ■den bereikt? Wat moet er gebeuren de werkgevers te doordringen van loodzaak meer vrouwen in dienst temen? Het zijn een paar vragen Jirop dinsdag 10 november in de au- an de Zeeuwse Bibliotheek te Mid delburg een antwoord gevonden moet worden. 'Vrouw en Werk Zeeland' houdt die dag in samenwerking met het GAB Walcheren een symposium met als thema 'Zeeuwse werkgevers en vrou wenwerkgelegenheid na(ar) 2000'. Di verse inleiders, onder wie minister drs J. de Koning van sociale zaken en werkgelegenheid, zullen dit onder werp vanuit verschillende vakgebie- den benaderen. Het initiatief tot de studiebijeenkomst - de titel is een verwijzing naar het vo rig jaar gehouden symposium 'Zee land na(ar) 22' - wordt ondersteund docr de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de diver se werkgeversorganisaties in de pro- OTcie. 'Vrouw en Werk' heeft samen met de Zeeuwse arbeidsbureaus al eerder ini tiatieven genomen met als doel een verbetering van de arbeidsmarktposi tie van vrouwen. Zo werden er een be roepen- en scholingsmarkt en een the- (Van onze Haagse redacteur) |N HAAG - De twee vrouw en werk- pkels in Zeeland krijgen jaarlijks een bedrag van 250.000 gulden br hun activiteiten. Dit blijkt uit een subsidieregeling die nfbiister J. de Koning van sociale za ken en werkgelegenheid aan de Twee de Kamer heeft gezonden. vrouw en werkwinkels hebben tot ;1 de toegang tot de arbeidsmarkt Vi®)r (her)intredende vrouwen te ver- Iten. In Zeeland zijn ze gevestigd in de regio's Goes/Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. De subsidiere geling geldt voor vier jaar en heeft te rugwerkende kracht tot 1 juli 1987. In totaal is tien miljoen gulden per jaar beschikbaar voor de 33 Vrouw- en Werkwinkels. KAPELLE - De omvang van de pere- en appeloogst valt tegen. Aan het begin van de zomer werd nog verwacht dat de Zeeuwse fruittelers dit jaar zeer hoge opbrengsten aan peren van hun bomen zouden kunnen ha len. Nu blijkt evenwel - vooral bij het in deze provincie belang rijke ras Doyenné du Comice - dat weliswaar veel peren aan de bomen hangen, maar dat ze over het algemeen te klein zijn geble ven. In kilogrammen valt de oogst daardoor tegen. Bij de appels geldt hetzelfde. Daar waren de verwachtingen in juni iets minder hooggespannen dan voor de peren, maar de teke nen wezen toch op een goede oogst. Maar ook de appels zijn aan de kleine kant. Voor de fruit telers is het daarbij een gerust stellende gedachte dat de prijzen het gebrek aan kilo's compense ren. De vraag bij de Coöperatieve Veiling Zeeland (CVZ) is goed en dat komt tot uitdrukking in de prijzen die de handel bereid is te betalen. Voorzitter W. de Jager van de CVZ vertelde een en ander tij dens een algemene vergadering van de veiling. Tijdens deze ver gadering onderstreepten de le den het standpunt van het be stuur dat de produktie van de aangesloten fruittelers in zijn ge heel via de veilingklok moet wor den verkocht. Verkopen buiten de veiling om of rechtstreekse verkopen die wel in de boeken van de veiling worden genoteerd, zijn niet langer toegestaan. In de statuten van de CVZ is dit trou wens al vastgelegd, maar met de uitspraak van de algemene ver gadering werd dit nog eens be vestigd. Met de verkoop van al het fruit via de veilingklok kan een zo hoog mogelijke prijs wor den bereikt. De fruithandelaren hebben het veilingbestuur laten weten maximale prijzen te zullen betalen als er maar voldoende aanbod is. De handel is overigens toch zeer te spreken over de nieuwe vei ling. Dit seizoen is voor het eerst sprake van een volledig gecon centreerd aanbod van al het Zeeuwse fruit. Bovendien kun nen vrachtwagens in het veiling complex te Kapelle zo snel wor den geladen dat enkele transpor teurs al overwegen hun tarieven te verlagen. maweek over vrouw en techniek ge houden. Met het komende symposium wil 'Vrouw en Werk' vooral de econo mische noodzaak voor verbetering van de vrouwenwerkgelegenheid aan geven. 'Vrouw en Werk' voelt zich ge- ruggesteund door een toenemend aan tal werkgevers die steeds vaker gecon fronteerd worden met moeilijk vervul bare vacatures. TERNEUZEN - De inrichting van een mini-woonwagencentrum aan de Reuzenhoeksedijk in Terneuzen is iets vertraagd. Aanvankelijk was het de bedoeling van de gemeente de twee kleine centra in Terneuzen en Hoek tegelijkertijd te realiseren. Maar een studie van de Heidemij naar de kos ten, die gemoeid zijn met de verhui zing van de sportverenigingen die nu nog gebruikmaken van het terrein, neemt meer tijd in beslag dan aanvan kelijk gepland. Wethouder W. Gosselaar (openbare werken, planologie, volkshuisvesting): „We streven er nu naar het voorberei- dingsbesluit voor de Reuzenhoekse dijk in november of december in de raad te brengen. Hoek komt al in de septemberraad. We verwachten nog deze week, dus nog voor de raadscom missies van volgende week, reacties op het plan van de kant van de Contact- raad Hoek en van de stichting Woon- wagenwerk." Overigens heeft Gosselaar vanuit de woonwagenwereld de verzekering ge kregen dat er bij de woonwagenbewo ners zowel voor de locatie Hoek als voor de locatie Reuzenhoeksedijk vol doende belangstelling bestaat. Het aantal staanplaatsen blijft in beide ge vallen beperkt tot zes. De komende ja ren worden soortgelijke mini-centra ingericht in Biervliet en in Zaamslag. Zijn die gereed dan wordt mogelijk de herinrichting van het centrum bij Sluiskil ter hand genomen. In een toelichting op het komende symposium zeggen de iniatiefnemers, dat recente cijfers van het Sociaal Cultureel Planbureau aangeven, dat in de nabije toekomst de economische ontwikkeling van Nederland in hoge mate afhankelijk zal zijn van de ar beidskracht van vrouwen. Reden daardoor is de vergrijzing van de (be- roepsjbevolking. Ook onderzoekers onderschrijven de economische noodzaak van meer vrouwenwerkgelegenheid. Volgens de organisatoren van het symposium is het de eerste keer dat deze problema tiek op een dergelijke manier aan de orde wordt gesteld. Op de lijst van inleiders prijken de na men van minister De Koning, gedepu teerde drs. R. C. E. Barbé, hoofddocent J. J. Siegers van het Economisch Insti tuut van de Rijksuniversiteit Utrecht en lid van de SER-commissie Vrouw en Arbeid, directeur R. Ruules van Dow Chemical en onderzoekster drs R. van Tilburg. Het is de bedoeling dat het sympo sium een vervolg krijgt. Na of tijdens de studiebijeenkomst wordt een be leidsgroep (met daarin vertegen woordigers vanwerkgevers, werkne mers, 'Vrouw en Werk', arbeidsbu reau) gevormd, die tot taak krijgt de aanbevelingen en conclusies nader uit te werken. HULST Het winkelende publiek in de Hulster binnenstad werd donder dagmiddag getergd door een stank- golf, die urenlang in de straten bleef hangen. De kwalijke reuk was afkom stig van slachterij Picavet aan de Sta tionsstraat. Bij de dienst gemeente werken van de gemeente Hulst kwa men verschillende klachten binnen. De broeierige weersomstandigheden gistermiddag maakten het mede mo gelijk dat de vlees- en bloedgeur langer dan gebruikelijk bleef hangen. Ook de afgelopen zomer moesten de inwoners van de Hulster binnenstad regelmatig de deuren en ramen gesloten houden. Met name zij die woonachtig zijn in de Gentsestraat en de Frans van Waes- berghestraat ondervonden in de zo mermaanden nogal wat hinder door de stankoverlast. „Tja", reageerde een politiewoord voerder donderdag, „het bekende pro bleem steekt de kop weer op, daar kun nen we niet veel aan verhelpen. De laatste maanden hebben we regelma tig klachten ontvangen, maar we heb ben die mensen gezegd, dat ze nog wat geduld moesten uitoefenen, omdat het bedrijf in kwestie binnenkort toch ver huist". Diezelfde houding houdt men er ook bij de gemeente Hulst op na. „Ik weet het, het is een smerige weeïge lucht en daar willen we nu zo snel mogelijk van af. Vandaar ook dat het gemeentebe stuur vaart wil zetten achter de be- drijfsverhuizing". Desgevraagd voeg de waarnemend hoofd van de dienst gemeentewerken, G. Totté eraan toe 'de afgelopen maanden tal van klach ten bij de gemeente zijn binnengeko men'. „Die klachten kunnen echter geen reden zijn om in dit stadium nog van het vleesbedrijf te eisen dat er maatregelen getroffen moeten worden om de stankoverlast tegen te gaan. Dat zou flinke investeringen eisen en aangezien gemeente, provincie en be drijfsleiding nu overeengekomen zijn dat het slachthuis verplaatst wordt zou het wat overdreven zijn nu nog in te grijpen", aldus Totté. Volgens Totté zit er voor de bewoners van de Hulster binnenstad niets an ders op dan 'nog even rustig af te wach ten' tot de bedrijfsverplaatsing een feit is'. Tot dan zit er voor de bezoekers en bewoners van het centrum van Hulst niets anders op dan op vochtige war me dagen, zeker op donderdagen, de neus dicht te knijpen", luidde het ad vies van de deskundige. Een woord voerder van het bedrijf zei niets te we ten van overlast. „Stinkt het? Ik heb nog niets geroken", luidde zijn com mentaar. De burgemeester van Wester schouwen, mevrouw Niemantsverdriet, dienst gemeentewerken, de heer Krijger. reikt de blauwe vlag uit aan de opzichter van de De rijkspolitieboot in de revisie. Wim van der Meer rechtsdraagt toch zijn steentje bij aan het werk. De bemanning van de RP 59 van de rijkspolitie te water in Terneuzen zit een paar weken noodgedwongen aan wal. Niet omdat er een tekort aan politiewerk zou zijn, maar vreemd genoeg omdat men met een over schot aan werk kampt. De jaarlijkse onderhoudsbeurt van het schip wordt namelijk niet uitbesteed aan professionele vaklieden, maar wordt door de politiemensen zelf uitgevoerd. Opdracht van de hogere overheid: op die manier leveren de 'agenten te water' een leuke bijdrage aan de be zuinigingen. Vorige week zijn de agenten aan het karwei begonnen. Er zijn er drie con tinu bezig. De RP 59 is de wal opge reden en staat in een hal van Ver- meulens Jachtwerf, aan de Oostelij ke Kanaalarm. Het smetteloze uni form van de agenten hangt veilig thuis in de kast; het heeft plaatsge maakt voor een groezelige overall. De bemanning doet het meeste werk zelf. Al het schuur- en schilderwerk en de kleinere reparaties worden in eigen beheer uitgevoerd. Alleen de meer verfijnde technische arbeid komt in handen van externe specia listen terecht. Opperwachtmeester en bootcom mandant Wim van der Meer is niet te spreken over deze vreemde situatie. Volgens hem wordt de politie opge zadeld met extra werk, dat door bur gers zou moeten worden verricht. Wat hem het meest dwars zit is de te genstrijdigheid tussen de woorden en daden van de overheid. „De over heid heeft lak aan haar eigen voor schriften. De regering zegt dat het onderhoudswerk moet worden uit besteed aan de burgerij, maar wei gert het geld daarvoor ter beschik king te stellen uit oogpunt van be zuinigingen. Zo komt er in de prak tijk natuurlijk niets terecht van al die mooie verhalen met als gevolg dat de politie ieder jaar twee weken kwijt is aan klussen die eigenlijk het werk van anderen zijn. En dit terwijl de Algemene Rekenkamer al jaren klaagt over deze rare gang van za ken." wat de huidige toestand extra ver velend maakt voor de politie is het feit dat ze lijdt onder een voortdu rende onderbezetting. Terwijl het ene deel van de bemanning er lustig op los schildert op de jachtwerf schreeuwen hun collega's om meer mankracht. Van der Meer: „In Ter neuzen hebben we slechts één be manning voor twee schepen. De huidige negenkoppige bemanning kan al het werk nauwelijks aan en zou eigenlijk moeten worden uitge breid tot vijftien koppen. Bij rijks waterstaat is het beter geregeld. Daar zijn vijf bemanningen be schikbaar voor één schip, zodat er continu kan worden gevaren." Wachtmeester Nico Nuyen maakt zich nauwelijks druk over alle com motie rond zijn bijzondere politie taak. Hij lijkt zich in zijn overall net zo op zijn gemak te voelen als in zijn uniform. Met zichtbare overgave heeft hij zich gewijd aan het schilde ren van de romp. Dat hij zich als poli tieman ook moet bezighouden met het onderhoud van het schip, ziet hij allerminst als een bezwaar. „Het is een traditie dat een schipper zijn ei gen schip moet onderhouden. Als je zelf zorg draagt voor de goede staat van je schip, word je ervan doordron gen dat je zuinig met je boot dient om te gaan. Natuurlijk zijn wij geen vakmensen, maar we proberen al het werk zo goed mogelijk te doen. Ik doe alleen het schilderwerk en daarbij kan weinig fout lopen." Toch vindt ook Nuyen dat de politie zich eigenlijk niet dient bezig te hou den met onderhoudswerk, wanneer haar overige taken daardoor worden verwaarloosd. „Wanneer je de huidi ge toestand strikt bekijkt, dan is het natuurlijk te gek om los te lopen. Ons normale werk lijdt eronder ter wijl we meer dan genoeg te doen hebben. Ook voor de afwisseling heb ik deze twee weken op de werf niet nodig, want mijn normale werk zaamheden bieden me al afwisseling genoeg." Toine van Lierop MIDDELBURG De douane in Vlis- singen betrapte in maart van dit jaar de Haarlemmers R. L. V. (29) en A. A. L. (23) op het bezit van 800 gram hasjies. Zij waren van plan met dat goedje per veerboot naar Engeland te reizen. Zij hadden 4000 gulden voor een kilo be taald en konden verwachten de has jies in Engeland met forse winst van de hand te kunnen doen. Voor deze poging tot drugssmokkel moesten zij donderdag voor de politie rechter in Middelburg verschijnen, maar alleen V. was gekomen. Tegen beiden werd door officier van justitie mr C. M. P. Nijmeijer twaalf weken ge vangenisstraf waarvan vier weken voorwaardelijk geëist. Politierechter mr G. H. Nomes hield er rekening mee dat V. de zorg voor drie jonge kinderen heeft en legde hem daarom zes weken van de straf voorwaardelijk op. L. werd bij verstek conform de eis veroordeeld. De 20-jarige K. K. de C. uit Hansweert kreeg acht weken voorwaardelijk en honderd uur dienstverlening opgelegd voor diefstallen. Hij haalde uit een winkelwagen die in Nieuwdorp in een BURGH-HAAMSTEDE De burge meester van Westerschouwen, me vrouw J. L. Niemantsverdriet-Leen- heer, wil dat heel* Sehouwen-Duive- land in aanmerking komt voor een blauwe vlag van Europa. Zo'n vlag geeft aan dat het milieu, zoals de stranden, of jachthavens in een be paald gebied in orde zijn bevonden door de stichting milieu-educatie in Europa. Westerschouwen heeft voor 1987 een dergelijke vlag ontvangen omdat het strand en de zee in die ge meente schoon en veilig zijn. Donderdagmorgen overhandigde me vrouw Niemantsverdriet de blauwe vlag op haar beurt aan de VVV-organi- saties van Renesse en Burgh-Haam- stede en aan de dienst gemeentewer ken van Westerschouwen. Bij die gele genheid liet ze desgevraagd weten in een vergadering van de streek VVV Schouwen-Duiveland, waarvan me vrouw Niemantsverdriet voorzitter is, het initiatief van de blauwe vlag aan te zullen kaarten. „Het zou het mooist zijn als heel Schouwen-Duiveland zo'n vlag heeft. Maar om daarvoor in aan merking te komen moeten de afzon derlijke gemeenten een aanvraag in dienen en zorgen dat alles netjes en veilig is en aan de criteria van de stich ting voldoet. Ik zal het in ieder geval bij de streek VVV aan de orde stellen", vertelde ze na afloop van de bijeen komst in het gemeentehuis. De burgemeester wees bij het overhan digen van de vlaggen aan gemeente werken en de VVV's op het belang van een dergelijke onderscheiding. Ze voegde er aan toe dat ondernemingen in de Westhoek van Schouwen-Duive land een jaar lang het vignet van de blauwe vlag kunnen voeren bij de pre sentatie van hun bedrijf. Dat is voor hen ook weer reclame, constateerde ze. Zowel de burgemeester als de voorzit ters van de VVV-organisaties in Burgh-Haamstede en Renesse, respec tievelijk dr H. J. van Zuylen en J. Jan sen, beklemtoonden donderdag het belang van de activiteiten van de dienst gemeentewerken. Die heeft er voor gezorgd c^at Westerschouwen voor de blauwe vlag in aanmerking kwam. Dat betekende wel dat de stranden schoon moesten zijn en alle vuilnisbakken op tijd moesten worden geleegd. Van verschillende zijden werd verder naar voren gebracht dat het van belang is dat Westerschouwen ook de volgende jaren de vlag behoudt. P. van Beek van het comité dat in Ne derland de bekijkt welke gemeenten in aanmerking komen voor de onder scheiding bevestigde dat. „Het zou een degradatie zijn als een gemeente na één of meerdere jaren plotseling niet meer aan de eisen, om voor een vlag in aanmerking te komen, vol deed", vertelde hij. Overigens had de heer Van Beek wel vertrouwen in de selectie van zijn comité want hij be gon donderdag zelf zijn vakantie in de gemeente Westerschouwen. W. Krijger, opzichter van de dienst ge meentewerken. was zeer ingenomen met het feit dat ook zijn dienst een vlag kreeg. Hij vond alleen dat het opschrift 1987 op de vlag maar het best in 1988 veranderd kon worden, omdat de meeste toeristen inmiddels al zijn ver dwenen. Naar aanleiding van de selec tie van het comité zei Krijger: „Ze wil den maar een stukje van het strand zien, maar ik heb gezegd 'nee', het hele strand." In Zeeland kregen ook Domburg een blauwe vlag voor een schoon strand en Breskens een blauwe vlag voor de schone jachthaven. De heer Van Beek vertelde dat naar aanleiding van de publiciteit rond het initiatief verschil lende gemeenten zich ondertussen ai hebben aangemeld om volgend jaar eveneens voor de onderscheiding in aanmerking te komen. Ze moeten dan onder meer een uitvoerig vragenfor mulier invullen en worden door leden van het comité geïnspecteerd. „Ik sluit niet uit dat de criteria na enkele jaren aangescherpt worden. De vlag moet toch iets worden waar gemeenten voor moeten knokken. Die gemeenten moe ten in ieder geval een milieubewust be leid voeren." schuur stond voor 8000 gulden rook-, eet- en drinkwaren weg. In Veere plun derde hij ook een rijdende winkel. Daar bedroeg de buit artikelen ter waarde van 5700 gulden. In Goes sloopte hij een mobilofoon uit een PZEM-auto, wat-het bedrijf een scha depost van 2500 gulden opleverde. Zijn familielid L. C. de C. (24) uit Steen bergen maakte zich schuldig aan dief stal en heling van onder meer wielen RITTHEM M T Chemicals bv in het Sloegebied kan nog geen defini tief bedrijfsplan voorleggen aan de ondernemingsraad en de vakbonden. Een overleg-bijeenkomst met de bon den, die donderdag had moeten plaatsvinden, is daarom verplaatst naar 17 september. „De afgelopen dagen", zo meldt de M T-directie op het prikbord in het be drijf, „is door een groot aantal mensen verschrikkelijk hard gewerkt aan het formuleren van mogelijkheden om ons bedrijf in welke vorm dan ook te kun nen continueren". Zoals bekend ont breekt het de Vlissingse M T-vesti- ging aan draagkracht nu de produktie van het gewasbeschermingsmiddel TCTH (Plictran) is stopgezet. „De evaluatie van de mogelijke alter natieven", zo vervolgt de directie-me dedeling, „is nog steeds in volle gang. Dit houdt in dat er nog geen voorstel voor een definitief bedrijfsplan is". Di rectie-woordvoerder R. A. Maandag verklaarde gisteren desgevraagd dat alles ('open blijven, dichtgaan en alles daartussen') nog mogelijk is. van een auto. Hij werd bestraft met zes weken gevangenisstraf, waarvan drié weken voorwaardelijk. Dezelfde straf kreeg W. L. van P. (33uit Oudenboseh opgelegd voor heling van lasgereed- schap ter waarde van 6000 gulden. Hij betaalde 200 gulden voor de spullen. A. G. (28) uit Roosendaal kocht in Mid delburg bladlood, koffie-en een com pressor. alles afkomstig van diefstal. Hij werd veroordeeld tot 60 uur dienst verlening en vier weken gevangenis straf voorwaardelijk. J. A. C. K. (46) uit Zierikzee fungeerde als heler van een partij tabakswaren en kreeg hiervoor drie weken voor waardelijk en 750 gulden boete opge legd. H. J. van D. uit Steenbergen, die ook een hoeveelheid rookwaar vopr een zacht prijsje van de dieven over nam, werd veroordeeld tot drie wekén voorwaardelijk en 600 gulden. Al deze misdrijven en nog veel meer die niet ten laste gelegd waren vonden plaats in maart tot en met mei vorig jaar. In alle zaken werd conform de eis gevonnist. OOSTBURG - De cabaretier Hans Li- berg treedt, vanavond, vrijdag op in 'De Hoekzak' in Oostburg. Het gaat om een try-out van z'n nieuwe pro gramma 'Wortel Bach Live'. Liberg is een van de meest veelbelovende jonge cabaretiers in ons land. Vooral zijn muzikale gags in de sfeer van 'Mini. en Maxi' maken indruk. Overigens schuwt Liberg ook het romantische lied niet. Liberg is behalve humorist een begaafd pianist. De voorstelling begint om half negen. MIDDELBURG - De Zeeuwse Vrouwenraad heeft zich sinds 1 september samen met Vrouw en Werk Zeeland, de Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland en het regiokantoor Walcheren gevestigd op de Nieuwstraat 47 in Middelburg. In een toelichting zegt Thilly van der Rijst, dat de gehuurde kantoorruim te bij de Stichting Zeeland op de Dam al geruime tijd te klein was. Een vervanging was echter niet zo gauw gevonden. Het bleek dat in het pand aan de Nieuwstraat, dat 1 juli werd betrokken door de andere genoemde vrouwengroeperingen, nog plaats was. Bovendien wil de Zeeuwse Vrou wenraad in de toekomst vaker gaan samenwerken met de Stichting Vrou wenemancipatie. Van der Rijst: „Natuurlijk willen we onze eigen identiteit en zelfstandigheid daarbij wel behouden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 31