Muziek en markt tijdens straatfestival Ovezande Achtste veroordeling voor onbevoegd rijden Kruiningse zwemvierdaagse brengt geld op voor Unicef GEMEENTE WESTERSCHOUWEN VAN 0E VEREN WERKT 24 UUR PER DAG AAN PERFEKTIE UIT- PZC/ streek "tvuANDEN Dr. Hasken MEER ZELF VERTROU WEN MINDER SPANNING KENNIS MAKING met de COMPUTER STUDIE KRING VERGADEN TECHNIEK I KLINKER Informatie: R.E.C. Informatie-avond in Kattendijke BRADERIE NU OP ZONDAG Tent COLIJNSPLAAT NCVB De afdeling Colijnsplaat van de NCVB komt maandag om 19.30 bijeen in het zaaltje naast de hervorm de kerk. De heer D. Visser spreekt aan de hand van dia's over Youth For Christ. GOES Artsen: Chirurgendienst Tandartsen: Apotheken: Ziekenauto's: OOK DRANK IN HET SPEL Vierde verbaal Cursus over woonconsument Vrouwengilde - Het Katholiek Vrouwen Gilde (KVG) in Goes begint maandag 14 september om 19.30 uur zijn winterprogramma met een ge bedsdienst in de Maria Magdalena- kerk. Aan de dienst werkt onder meer het jongerenkoor mee. Na afloop is er gelegenheid om koffie te drinken in de Maria Magdalenazaal. WEMELDINGE Dansavond Dansclub 'Vrede- best' uit Wemeldinge houdt morgen, zaterdag, een dansavond in hotel 'Vre- debest'. De dansavond is toegankelijk voor leden en niet leden, en begint om 20.30 uur. Dierenartsen: Wijkverpleging: Projecten Schieting HEROPENING ICHTHUSSCH00L WOLPHAARTSDIJK Ui? Wëè Automobielbedrijf VAN OEVEREN B.V. BON VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1987 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT OVEZANDE - Het straatfestival in Ovezande begint - nu de derde editie op stapel staat - vormen van allure aan te nemen. Werd het voorzichtige initiatief van twee jaar geleden vorig jaar uitgebreid naar twee dagen; in het weekeinde van 12 en 13 september gooit de organiserende jongenrensoos De Klomp het hele programma om. Revolutionair voor de Zak van Zuid- Beveland is het verplaatsen van de braderie van zaterdag naar zondag: bij voorbaat al een succes want voor de kraampjesmarkt hebben al twee keer zoveel deelnemers ingeschreven als vorig jaar. De zondag wordt dan ook de echte straatdag in Ovezande. Op zaterdag houdt de Klomp 's middags en 's avonds een bluesfestival in een grote tent aan de mr dr Messtraat. Dat festi val begint om 14.45 uur met een optre den van de Bredase groep Magie Fran- kie en the Blues Disease. Hoogtepunt in het middagprogramma wordt het optreden van de Amerikaan Little Wil lie Littlefield, een bluespianist die zijn sporen in de muziek al ruimschoots heeft verdiend. Ook vanuit Zeeland kunnen belangrij ke ingrediënten voor het bluespro gramma worden betrokken, getuige de optredens van Draften Blues, win naar van het festival Hit'm or lose 1986, en The Juke Joints, de Beveland- se groep die met een eerste langspeel plaat ook in Engeland al voet aan de grond heeft weten te krijgen. De Zeeuwse groepen spelen achtereenvol gens om 17.50 uur en om 19.50 uur. Het sluitstuk van het festival wordt ge vormd door de Engelse gitarist"Mick Clarke met zijn band. Al staat zondag het straatgebeuren centraal, in de tent blijft van alles te beleven. Tussen de braderiekramen door wemelt het van de straatarties ten op allerlei gebied en van diverse pluimage. Uit België komt het straat theater de Lepe Hoek, dat al eerder bewees in Ovezande aan te slaan. Een internationaal gezelschap komt met The Malcolms Ovezande binnen. The Malcolms, uit Engelend, Portugal en België, brengen verschillende stijlen muziek afgwisseld met variété. Ook uit België komt het verhalentheater Het Stille Korps. Van dichter bij huis komen de Vlissinger Lex Maes, de Oosterlandse clowns Rijn en Trijn en de Vlissingse rock'n rollgroep The Bo bo's. Over marktplaats en terrasjes be weegt zich al jongelerend ook de Arn hemmer Peter Ham. Een zestal van zijn stadgenoten vormt het gezelschap de Sansevieria's. Met het programma 'Tweehuizen, het kleinste dorp van 't land' trekken de Sansevieria's als le vende VVV-folder door de straten. Helemaal nieuw op het straatfestival in Ovezande is de kinder-snuffel- markt. Kinderen tot 12 jaar kunnen een eigen winkeltje inrichten voor de verkoop van speelgoed, verzamelin gen of wat ze dan ook over hebben. Het programma op zondag is gratis voor iedereen toegankelijk. Voor het bluesfestival kunnen kaarten worden gekocht bij De Klomp in Ovezande, De Stenge in Heinkenszand en bij de pla tenzaken van Leo in Goes en Sjiep in Vlissingen en Middelburg. Kaarten zijn ook zaterdag bij de tent verkrijg baar, met foto De Amerikaanse bluespianist Little Willie Littlefield: hoogtepunt. 5-6 sept. ALARMNUMMER 01184-14444 Goes-Kloetinge: v.a. vr. 19.00 uur tot zat. 19.00 uur: D. W. Thijssen, Heernis- seweg 87, tel. 15003; v.a. zat. 19.00 uur tot zo. 23.00 uur: J. P. Deen, Valckes- lotlaan 30, tel. 14373. Spreekuur voor spoedgevallen 10.00-10.30 uur en van 17.00-17.30 uur. Heinkenszand, 's-H. Arendskerke, Nieuwdorp, Wolphaartsdijk: De prak tijk van J. J. Harten, G. A. C. Aarnout- se en D. P. van Driel wordt waargeno men door: A. P. v. d. Vlugt, Veerweg 6, Wolphaartsdijk, tel. 01198-1231. Bood schappen zo mogelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: v.a. vr. 17.30-ma 8.30 uur: Praktijk C. T. Miermans en J. A. Fortrie: J. A. Fortrie, Clara's Pad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074. Hansweert, Schore, Yerseke: V.a. vr. 19.00-zo. 22.00 uur: J. de Beij, Hans- weert, tel. 01130-1344. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 uur en 17.00- 17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde, Rilland-Bath: v.a. vr. 19.00-zo. 22.00 uur: J. W. Kuyl, Rilland-Bath, tel. 01135-1343. Spreekuur voor spoedge vallen 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Heerenhoek: de praktijk van J. Geld of, J. Peene, A. Korstanje, S. E. J. Wöst- mann en H. H. M. Zwartelé wordt waargenomen door: J. M. A. Kole, Kerkstraat 38, Hoedekenskerke, tel. 01193-262. Kapelle, Wemeldinge: v.a. vr. 19.00-zo. 23.00 uur wordt de praktijk van J. K. J. Eckhardt, D. Vreeswijk en M. B. Rie- meijer waargenomen door: M. L. van Royen, Kapelle, tel. 01102-3738. Spreekuur Parklaan 1. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: De praktijken B. H. J. Hasken, W. J. Klein Wassink en J. A. Kersseboom: dienst: B. J. H. Hasken, Kamperland, tel. 01107-1338. Spreek uur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Wissenkerke: J. A. van Arkel, tel. 01107-1318. Spreekuur spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. dr. R. R. van Dam, tel. 01100-20612. Spreekuren za. en zo. van 10.00-11.00 uur: R. W. A. H. du Toy van Hees, Pru nusstraat 42, 's-Gravenpolder, tel. 01103-2429. De Goesche Apotheek, Klokstraat 19, tel. 01100-27104. Geopend voor spoed gevallen za. van 8.30-17.30 uur en zo. van 10.00-11.30 uur en van 16.00-18.00 uur Centrale Post Ambulance Vervoer, tel. 01184-14444. MIDDELBURG - Toen de 26-jarige Vlissinger R. R. E. vorig jaar oktober in de Bloemenlaan in zijn woonplaats werd aangehouden was het de achtste keer dat hij werd betrapt op het rij den zonder rijbewijs. Dat was niet de enige overtreding, want hij had ook nog gedronken (1.80 promille) en zijn auto was niet verzekerd. Daarvoor stond hij donderdag voor de politie rechter in Middelburg. Toen de politie E.'s auto had laten stoppen was de bestuurdersplaats leeg, maar de agenten hadden gezien dat de man achter het stuur een plaatsje naar rechts was opgeschoven. E. erkende toen dat hij had gereden maar gaf niet zijn eigen naam maar die van een vriend op. Toen deze jonge man daardoor in moeilijkheden raakte ging hij de zaak rechtzetten, maar kwam toen met het verhaal dat de man die achterin de auto zat gereden zou hebben. Hij had nog geprobeerd deze man en een meisje dat naast hem zat als getuigen voor zijn zaak mee te brengen, zo verklaarde hij op de zit ting, maar was daar niet in geslaagd. ,.Ik geloof niets van uw verhaal", liet de politierechter mr G. H. Nomes hem ronduit weten en ook officier van justi tie mr C. M. P. Nijmeijer stelde zich op dat standpunt. De advocaat mr E. G. M. Smit kreeg dan ook geen voet aan de grond met zijn verzoek de zaak uit te stellen om de getuigen alsnog op te roepen. E. werd conform de eis ver oordeeld tot twee weken gevangenis straf. tien maanden rijontzegging en 1500 gulden boete. Zijn auto werd ver beurd verklaard. De 59-jarige J. P. van den D. uit Lewe- dorp werd in februari op de secundai re weg 11 bij Goes van de weg gehaald met een alcoholpormillage van 1.60. Dat leverde hem zijn vierde verbaal voor rijden onder invloed op. Tegen hem werd twee weken gevangenis straf en een jaar rijontzegging geëist. Zijn advocaat mrE. H. A. Schutewees erop dat Van den D. een bedrijf met 24 werknemers heeft, waarvoor hij de or ders binnen moet halen. Daarvoor zou hij 50.000 kilometer per jaar in zijn au- GOES De Bouwwinkel Zeeland geeft, in samenwerking met de stich ting Zeeuws Overlegplatform, een cur sus Woonconsument. De cursus staat open voor alle inwoners van Goes die meer willen weten over woonlasten en woonrecht. Het doel van de cursus is de cursisten hun persoonlijke belan gen met meer kans op succes te behar tigen. De cursus wordt op zes dinsdag avonden (van 6 oktober tot en met 10 november) gegeven in het gebouw Troelstralaan 1 in de Goese Polder. Bedrijfsleider K. Weijland (links) van zwembad Den Inkel in Kruiningen overhandigt de 'cheque' met het tijdens de zwemvierdaagse bijeengebrachte bedrag aan mevrouw E. Verwijs-Vogelaar van Unicef. Goes, Ovezande, Kruiningen: J. L. J. Gaakeer, Ovezande, tel. 01195-283. Vi sites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beve- Iand: dr. M. P. C. Karelse 's-Heer Hen- drikskinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Visites zo mogelijk aan vragen voor 9.00 uur. Yerseke en omgeving: (kleine huisdie ren): mevr. L. Huiskes-Cornelisse, Mo lenlaan 24, Yerseke, tel. 01131-2756. Goes, Kloetinge, Kattendijke: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder telnr. 01100-- 13310. Op de tel.beantwoorder kunt u naam, adres en tel.nr. inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkundige u kan bereiken. Noord-Beveland, Wolphaartsdijk, Wilhelminadorp, 's-Heer Hendriks kinderen, 's-Heer Arendskerke: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder telnr. 01108-1378. Op de tel.beantwoorder kunt u naam, adres en tel.nr. inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkundige u kan bereiken. Zak van Zuid-Beveland: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder telnr. 01106-1615. Op de tel .beantwoorder kunt u naam, adres en tel.nr. inspreken, zodat de dienstdoen de wijkverpleegkundige u kan berei ken. Oost-Zuid-Beveland: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder telnr. 01130-2601. Op de tel .beantwoorder kunt u naam, adres en tel.nr. inspreken, zodat de dienstdoen de wijkverpleegkundige u kan berei ken. KRUININGEN - Bedrijfsleider K. Weijland van zwembad Den Inkel in Kruiningen heeft donderdag een sym bolische cheque van 3350 gulden aan Unicef aangeboden. Dit bedrag was afkomstig van de sponsors van de zwemvierdaagse, die vorige week ge houden werd in het openluchtbad. Donderdag bezocht ook de veertig duizendste bezoeker van dit seizoen het bijna twintig jaar oude bad. Van de 303 deelnemers aan de zwem vierdaagse, in leeftijd variërend van 6 tot 76 jaar, kwamen 170 sponsorkaar ten binnen, met elk maximaal zes sponsors. De afstand bedroeg vijfhon derd meter per dag en voor de kinde ren onder de dertien jaar tweehon derdvijftig meter. De sponsors betaal den per honderd gezwommen meters een vooraf te bepalen bedrag. Daar naast is een deel van het bedrag af komstig van spontane giften van deel nemers en bezoekers. Naast de zwemvierdaagse waren er nog vele randactiviteiten voor zwem mers en toeschouwers zoals kanova- KATTENDIJKE Het haventje, de oude en de nieuwe school en andere ontwikkelingen komen maandag in het Blokhuis in Kattendijke aan de or de tijdens de jaarlijkse informatie avond. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Er bestaat dan de mogelijk heid om informeel met het college van b en w en raadsleden van gedachten te wisselen. ren in het zwembad, schatduiken en de verkiezing van de sterkste man en vrouw. Drie afgevaardigden van Unicef waren donderdag naar Den Inkel gekomen, voorzitter H. de Koning van het regio naal comité De Bevelanden en twee vrouwelijke bestuursleden van het co mité, C. Wagemans en E. Verwijs-Vo gelaar. Mevrouw Verwijs nam de che que in ontvangst. Het geld dat is opgebracht bij de spon- sor-zwemvierdaagse, wordt gebruikt voor kleinschalige landbouwprojec ten in Ghana en Mauretanië. Veel in woners van deze landen eten ver keerd voedsel, met name te weinig vi tamine A. Daarom probeert UNICEF ze te leren andere soorten groente te verbouwen, zodat ze zelf voor een ver antwoorde voeding kunnen zorgen. De veertigduizendste bezoeker van het zomerseizoen '87 zette donderdag ochtend zijn voet op het terein. De ge lukkige was de negenjarige Martin Pieper uit Krabbedijke. Hij werd be loond met een taart en een jaarabon nement voor 1988. WOLPHAARTSDIJK De hand boogvereniging Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk hield een schieting op de staande wip. Uitslag: eerste hoofdvogel Job Koens Victo ria Kwadendamme; tweede hoofdvogel Jac. Platsehorre Zorgvlied Ellewoutsdijk; derde hoofdvogel M. Wisse Concordia 's-Heeren- hoek; eerste zijvogel Chr. Korstanje Doel naar Hoger Wolphaartsdijk; tweede zij vogel H. v. Stee Diana Yerseke; derde zijvogel A. Dekker Doel naar Hoger; vierde zij vogel Job Koens Victoria; vijfde zij vogel Leo de Jonge ADLM Kwadendamme; zesde zijvogel R. Klippel Doel naar Hoger; eerste kal L. de Jonge Concordia; tweede kal C. Jeremiasse Zorgvlied; derde kal W. Remijnse Edele Handboog Oudelande; vierde en vijfde kal Leo de Jonge; zesde kal na loting J. A. Rijk beiden ADLM. Meeste kleine vogels (5) M. J. Verdonk Jacoba van Beieren Goes. to afleggen. Hij vroeg de rechter de rij ontzegging alleen in de weekeinden op te leggen. Daar voelde mr Nomes niets voor. Wel legde hij van de ontzegging- vier maanden voorwaardelijk op. De 51-jarige J. van de V. uit Yerseke trok de aandacht van de politie door dat ze hem in mei in Heinkenszand za gen rijden met brandende mistachter- lichten hoewel het glashelder was. Op een stopteken reageerde hij niet. Inte gendeel. hij trapte het gaspedaal van zijn Jaguar flink in. maar kon toch aangehouden worden toen hij na met 140 km per uur over de landwegen ge raasd te hebben bij een woning stopte. Hij had zich tegoed gedaan in een res taurant in Kruiningen als gevolg waar van hij rondreed met een promillage van 1.64. Zijn advocaat mrJ. R. Laöut bepleitte ook voor hem een weekeindontzeg- ging daar Van de V. voor zijn zaak voortdurend op pad moet. Mr Nomes legde de helft van de tegen hem geëiste rijontzegging van zes maanden voor waardelijk op. Wat betreft de boete vonniste hij conform: duizend gulden. Het bestuur van de Ver eniging voor Protestants Christelijk Basisonderwijs te Wolphaartsdijken Oud- Sabbinge nodigt hierbij alle oud-leerlingen en verdere belangstellenden uit om op vrijdag 11 sep tember 1987 a.s. van 18.30-19.30 uur het ver nieuwde schoolgebouw te bezichtigen. De direkteur van de school, de heer W. N. G. Pikaar, zal de officiële her opening verrichten. Zet zelf 'n kleintje in de PZC. Daar doe je goeie zaken mee. op vakantie van 12t/m 26 sept. De praktijk wordt waar genomen, de eerste weekdoordr. Klein Wassinken de tweede weekdoordr. Kersse boom. Spreekuurte Kamperland maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00uur. De burgemeester der gemeente Westerschouwen, maakt bekend: dat burgemeester en wethouders van voornoemde gemeente voornemens zijn om middels toepassing van: 1. artikel 18 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (vrijstelling geldend bestemmingsplan) bouwvergunning te verlenen aan de heer L. Baumann te Burgh-Haamstede voor de bouw van twee kweektunnels op het perceel kada straal bekend gemeente Westerschouwen sec tie E no. 448, plaatselijk bekend Kraijestein- weg te Burgh-Haamstede; 2. artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (vrijstelling geldend bestemmingsplan) bouwvergunning te verlenen aan: de heer A. van Loon te Bilthoven voor het uitbreiden van zijn zomerwoning 'Wildhoek 24' gelegen aan de Hoogenboomlaan 50 te Renesse; de heer J. P. Wagemakers te Puttershoek voor de bouw van een berging en pergola aan de Bosweg 1 te Burgh-Haamstede. Bovengenoemde bouwplannen liggen vanaf 7 sep tember a.s. gedurende veertien dagen ter gemeen tesecretarie, afdeling IV ter inzage. Gedurende ge noemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwa ren indienen bij genoemd college van burgemees ter en wethouders tegen hun vermeld voornemen. Burgh-Haamstede, 4 september 1987. De burgemeester voornoemd, J. L. Niemantsverdriet-Leenheer. Kwaliteit schept bij ons ook de verantwoordelijkheid voor optimale service en betrok kenheid bij uw verwachtingen. Daarom zijn wij 24 uur per dag bereikbaar. Dit non-stop streven naar ekonomische en technische perfektie vinden wij met onze kliënten een normale zaak. IÏÏÉS! immm tmmmm: - 's Avonds. Ook na 18.00 uur 's avonds zijn wij open. Omdat de meeste van onze kliënten hun wagens overdag hard nodig heb ben. Dan staat de wagen de vol gende morgen weer klaar en hoe ven uw kliënten ook niet te wach ten. fÊiÉÊÉÈk Opleiding. Goede opleidingen vormen een voorwaarde voor per fektie. Ook u kunt gebruik maken van het Mercedes-Benz oplei dingscentrum in Nijkerk. Voor chauffeursopleiding of techni sche bijscholing. Wij regelen dit graag voor onze klantenkring. De Powerliner. De top van het Mercedes-Benz bedrijfswagen programma. Kompleet met EPS, de Electronic Power Shift en zelfs verkrijgbaar met ABS, het Anti- Blokkeer Systeem en ASR, de Anti Doorslip Regeling. De pers noemde hem meteen "de ongekroonde koning in zijn klasse". Min Oeveren is een full-service bedrijf. Dat wil zeg gen: elk transportprobleem wordt door bedrijfswagen- specialisten behandeld! Daarom is voor u onze werkplaats ook langer open dan u van gewone dealers gewend bent. En daarom staan we'voor u zeven dagen per week, 24 uur per dag klaar. Albert Plesmanweg 2, 4462 GC Goes Tel. 01100-12730 Mercuriusweg 25, 4382 NC Vlissingen Tel. 01184-18351 Om mee te doei aan een kursus. 12 bijeenkomsten om hinderlijke ver legenheid te over winnen. Vanaf 23] sept, in Goes 60,-, 8 lessen van 2,! uur, praktisch er] van de grond af. lil Goes 100,-. dir wo om de te wa lat del wo 'Vi da Wt th< voor ouderen. Ella wi woensdagmorgeJ elk in Goes. Actief, a: v0' tueel en gezellig! Dii Vanaf 30 sept. ™i: eerste onderdee, van de school voo: vrijwilligers. I avonden vanaf 21 okt. 30,-. Daarna werving/promotie. is het informatie i blad over alle kur-J sussen in de regio Neem een gratis,] abonnement. ZUSTERSTR. 11 4461 JA GOES 01100-31170 Naam: Adres: PostcodeI Plaats: 'j Wil inlichtingen over: I I Wil voortaan wel/geen KLINKER ontvangen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 30