Gregoriuscentrum Axel opent zaterdag officieel zijn deuren Pastor H. van Doorn vertrekt naar Breda Twijfels over goedkoper Gemeenschapswerk Hulst Hontenisse overweegt instellen cultuurprijs Hulstoniar staken zich in nieuw jasj MENTALITEITSVERANDERING ALS DOEL Schietingen Instellingen geven cursusinformatie 'Brasil op weg' houdt liturgie Derek-Jan Franse winnaar fletscross Welzijnscommissii Oostburg ook een met samenwerkinj Vrachtwagen ram' open autoportier PZC/ streek TERNEUZEN - Wethouder J. van Rooijen heeft dinsdag het project 'Bestrijding Vandalisme' in de gemeente Terneuzen gepresenteerd. Het project is gebaseerd op een 'tweesporenbeleid' dat zowel bewustwordingsacties als ook schadeonderzoek- en registratie omvat. Ledenvergadering voetbalclub Onderzoek RUIMTE MEER VERENIGINGEN PRIESTERTEKORT DREIGT IN KANAALZONE Kaarting WACHTGELDREGELING ZWARE BELASTING Verschillend Onbegrijpelijk WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1987 Terneuzen begint strijd vandalisme Volgens de wethouder worden ver schillende acties gehouden, die bij de bevolking een mentaliteitsverande ring teweeg moeten brengen. „Het gaat niet alleen om de vandalen zelf maar ook om de mensen die erbij staan zonder in te grijpen. Hoe vaak zie je niet dat een groepje jongeren bezig is openbare groenvoorzieningen te ver nielen en dat anderen staan te kijken zonder iets te zeggen of te doen." Van Rooijen wil dat er meer sociale contro le bij de burgers komt. De acties heb ben dan ook ten doel de mentaliteit van de bevolking te veranderen. In september begint het project. On der het motto 'Wie sport is geen van daal' wordt een actie gevoerd in de sportaccommodaties binnen de ge meente. Grote 'reclameborden' met stripfiguren en de slagzin van de actie worden in de sporthallen en de zwem baden geplaatst. De projectgroep zal ook folders onder de sportverenigin gen verspreiden. Een tweede actie, die ook in september begint, heeft de naam 'Stop vernielen' meegekregen. Op de voertuigen van de gemeentelijke reinigingsdienst worden borden bevestigd met de slo gan van de actie. Het bekende vignetfi guurtje 'Victor Vandaal' is eveneens op de wagens te zien. De projectgroep heeft hiervoor gekozen omdat juist de wagens van de reinigingsdienst overal in de gemeente komen en daarom zeer geschikt zijn als rijdend reklamebord. Een derde actie wordt in samenwer king met de openbare bibliotheek ge voerd. In de afgelopen jaren is vastge steld dat steeds meer boeken vernield worden. Illustraties worden eruit ge knipt of gescheurd. Daarbij loopt de schade in de duizenden guldens per jaar. Vaak is de oorzaak te zoeken bij scholieren die een werkstuk moeten maken, en op deze manier 'gemakke lijk' aan de bijbehorende illustraties komen. De actie 'Houd heel dat boek' zal ook op de scholen de nodige gevol gen hebben. In het geval van een werkstuk dat op deze manier in elkaar is gezet zou je kunnen voorstellen dat een onvoldoende wordt gegeven. Het HULST De instellingen die cursus sen voor volwassenen verzorgen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, presen teren zich zaterdag, 29 augustus in de bibliotheek in Hulst. Van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur geven vertegenwoordigers van de Dag- en Avondscholengemeen schap Zeeuwsch-Vlaanderen, de stich ting Vorming en Educatie voor Jonge ren en Volwassenen (vejv), het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (zikv), het baanlozenproject, de Zeeuwse Muziekschool, de Midden- standsschool en de nieuwe stichting voor Primair Beroepsgerichte Volwas seneducatie in de Hulster leeszaal in formatie over de cursusmogelijkheden in Hulst en Kloosterzande. Door de ge zamenlijke presentatie hopen de in stellingen een beter overzicht te kun nen geven van het cursusaanbod voor volwassenen. BRESKENS - Zaterdag 29 augustus om 19uuren zondag 30 augustus om 10 uur verzorgt 'Brasil op weg' de liturgie in de H. Barbara-kerk in Breskens. 'Brasil op weg' is een beweging die zich vanuit het evangelie inzet voor de ver wezenlijking van een rechtvaardiger samenleving. Zij doen dat door thema vieringen te verzorgen over actuele on derwerpen uit Brazilië in kerken in Ne derland. Dit met een eigen liturgie, omlijst met Braziliaanse religieuze muziek en gepresenteerd door een jon gerenkoor en een combo. In de advent werkt 'Brasil op weg' al tijd samen met Solidaridad, dat jaar lijks steun vraagt voor de armen in La tijns-Amerika. SINT-JANSTEEN - De voetbalvereni ging Steen houdt vrijdag de algemene ledenvergadering. Naast de jaarlijkse agendapunten staat er ook een be stuursverkiezing op het programma. Van de periodiek aftredende bestuurs leden F. Vonck, G. de Kesel en J. Rin- goot stellen de laatste twee zich niet herkiesbaar. Voor de heer J. Ringoot betekent dit een afscheid na een perio de van 15 jaar als voorzitter. De verga dering begint om 19.00 uur in de kanti ne aan de Badhuisweg. WESTDORPE - De Westdorpenaar Derek-Jan Franse is in het Westbra bantse Oud-Gastel winnaar geworden van een fletscross voor dertienjarigen. De wedstrijd telt mee voor de West- Brabant Cup, waarin Franse met rui me voorsprong de eerste plaats bezet. is natuurlijk te gek dat iemand voor zijn eigen werk het leesplezier voor an deren bederft." Op dit moment is de projectgroep over de maatregelen nog in overleg met het onderwijs. Tot het tweesporenbeleid horen ook verschillende soorten onderzoek. „Wij hebben een bureau criminali teitspreventie voor een bevolkings onderzoek over vandalisme ingescha keld. Het gaat ons om meer te weten te komen wat de burgers van onze ge meente en het bestuur denken en ver wachten van de aanpak van dit vraag stuk in Terneuzen. Het onderzoek zal in 1988 beginnen,"aldus Van Rooijen. Vorig jaar is begonnen met een eigen onderzoek in Terneuzen. Met deze ac tie wil de projectgroep de schade op zeer grote schaal in de gemeente regi streren. Er zijn in totaal 460 vragenlij sten aan een groot aantal bedrijven, de middenstand, de PTT, busonderne mingen en verenigingen gestuurd. Ook de verschillende tehuizen en in richtingen als ook alle kerkgenoot schappen hebben een enquêteformu lier ontvangen. De vragenlijsten kun nen nog tot eind oktober van dit jaar worden ingeleverd. Met dit onderzoek wil men niet alleen een beter inzicht krijgen in de problematiek maar ook in de effecten van het beleid. In 1988 wordt deze registratie met een zelfde actie voortgezet. De wethouder kon aan de hand van cij fermateriaal van het Centraal Bureau voor Statistiek meedelen dat het to taal aantal aangiften van misdrijven in Terneuzen is gestegen. In 1985 wer den 1503 aangiften gedaan en in 1986 deden 1599 mensen melding van een misdrijf. „Wij vinden het opmerkelijk dat het aantal aangiften van vernieling daar entegen in de gemeente Terneuzen is gedaald. Een daling van 8,3 procent is voor ons een verheugende zaak. Maar wij zijn er nog lang niet en daarom heeft het project 'Bestrijding Vanda lisme' prioriteit binnen de gemeente." AXEL - Het Gregoriuscentrum in de Axelse Walstraat opent zaterdag offi cieel zijn deuren. De stichting Grego riuscentrum verleent in de voormali ge Antoniusschool al vanaf februari onderdak aan verschillende vereni gingen. „Maar nu zijn alle voorzienin gen waaronder de tap aangelegd en vonden we het wel gepast om het ge bouw officieel te openen", aldus be stuurslid mevrouw A. de Maat-van de Dries. In het Gregoriuscentrum houden nu de muziekverenigingen Thalia en Ho sanna, het Gecoördineerd Ouderen Werk GOW), Scouting Axel en Jeugd- haven domicilie. Ook kunnen de ver schillende ruimten worden gebruikt voor kaartclubs, familiefeesten of kof fietafels na begrafenissen. „We hebben nog ruimte voor meer verenigingen", laat mevrouw De Maat weten. Pastoor W. Vervaet geeft zaterdag om 15.30 uur de sleutel aan stichtingsvoorzitter H. Kleuskens en verricht daarmee de offi ciële openingshandeling. De muziek verenigingen Hosanna en Thalia zor gen voor muziek bij de plechtigheid. Daarna is er tot ongeveer 16.30 uur een receptie voor onder meer de besturen van de vaste huurders, burgemeester en wethouders en (oud-lieden van het kerkbestuur. Scouting Axel houdt tus sen 16.30 en 17.30 uur op het veld naast het centrum een demonstratie. „Wat ze precies doen, weet ik niet. Maar het belooft een spektakel te worden", zegt mevrouw De Maat. Jeugdhaven opent haar seizoen met een disco-avond van af 20.00 uur. De volgende dag begint met een eu charistieviering. Tussen 12.00 en 17.30 uur hebben alle belangstellenden de gelegenheid om in het Gregoriuscen trum rond te kijken. De verenigingen presentéren zich in de hal met huun kraampjes. Tussen 13.30 en 17.00 uur verzorgt het GOW achtereenvolgens demonstraties koersbal, biljart, volksdansen en gymnastiek. Ook is er gelegenheid deel te nemen aan prijs- kaartingen. Jeugdhaven presenteert zich tussen 14.00 en 16.00 uur in de gro te zaal. Pastor H. van Doorn: „Ik zat zeker niet te springen om uit de Kanaalzone weg te gaan". SINT-JANSTEEN - In café Sport werd een kaarting gehouden waaraan 55 personen deelnamen. Uitslag: 1J. v. Osselaer. Hulst; 2 J. Martinet. Kloosterzande; 3 C. Dankaert, Hulst: 4 P. Pascuzzo, Axel; 5 G. Goedgezelschap. Hulst; 6 mevr. Lucasse. Kloosterzande. PHILIPPINE - Pastor H. van Doorn, die de laatste zeveneneenhalf jaar de zorg heeft gehad voor de geestelijke begeleiding van de parochianen in Philippine en Sluiskil, vertrekt eind september naar Breda. Daar krijgt de Capucijner-pater de leiding over een team van zeven pastors. Door het ver trek van pater Van Doorn lopen de dorpen Sluiskil en Philippine, even als het nabijgelegen Westdorpe, waar pater J. Thiellier wegens ziekte op non-actief is gesteld, kans om in een priesterloos tijdperk terecht te ko men. Om het parochiale werk de eerstkomende maanden te kunnen voortzetten, zal een andere pater als waarnemer optreden. Pastor Van Doorn heeft zijn parochia nen schriftelijk op de hoogte gesteld van zijn vrij plotselinge afscheid. „Ik vertrek met pijn in het hart", stelt hij nadrukkelijk in de brief. „Tj a, wat wil je. Ik heb met erg veel ple zier in Sluiskil en Philippine gewerkt. Hier kon je je als pastor verdiepen in de samenleving. Je stond er altijd dichtbijleerde veel mensen kennen en je mocht als priester veel zaken zelf op knappen. In Breda loopt dat allemaal wat anders, omdat het team, waaraan ik daar leiding mag geven, de taken echt verdeeld heeft. Het is wat afstan delijker allemaal, maar ook dat blijft een uitdaging", zegt pater Van Doorn als toelichting op zijn aangekondigde vertrek. Van promotie wenst hij echter niet te spreken. Met zijn overplaatsing naar Breda vol doet pater Van Doorn aan het verzoek van het nieuwe bestuur van de Capu- cijners in Nederland. „Dat nieuwe be stuur had mij gevraagd of ik eventueel beschikbaar was voor een andere func tie. Dat was voor mij vanzelfsprekend. Dat betekent echter niet dat ik zat te springen om de Kanaalzone te verla ten, want dat was niet zo", aldus de pastor. Na het vertrek van de pater zal het bis dom Breda moeten zoeken naar een opvolger voor de priester. „De Capu- cijners hebben deze parochies overge dragen aan het bisdom Breda. Mede omdat ook wij geen vervangers be schikbaar hebben. Het bisdom, de kerkbesturen en pastores in de regio zullen zich volgende week beraden over een oplossing voor de ontstane si tuatie in Sluiskil, Philippine en West dorpe. Verwacht mag worden dat er geen pasklare oplossing wordt gevon den voor het priestertekort in de streek. Zeker niet na één gesprek over de kwestie", vervolgt hij. Over de wijze waarop pater Van Doorn afscheid neemt van beide parochies is nog niet bekend. Daarover beraadt het parochiebestuur zich nog. „We zijn druk bezig met de voorbereidingen voor het gouden priesterfeest van pa ter Jan Mikkers. Dat hopen we te vie ren op zaterdag 5 september. Daarna zien we wel verder"aldus de vertrek kende pastor. HULST - Valt donderdag het doek voor directeur Cor van Leuven van de stichting Gemeenschapswerk in Hulst? Dat is de vraag die de poli tieke gemoederen in de Reynaert- stad de laatste dagen bezighoudt. Het CDA in Hulst vreest dat het ont slag van de opbouwwerker de ge meentekas in de komende jaren te zwaar zal belasten. De PvdA-fractie twijfelt, omdat het college van b en w het voorstel tot een korting van ruim 100.000 gulden op het budget van de instelling amper heeft on derbouwd. De kleine fracties van de plaatselijke naamslijsten zijn ver deeld. Alleen J. van Eek, secretaris van de Hulster CDA-afdeling heeft stelling genomen in de affaire en meent dat het college er goed aan doet om het voorstel donderdag te rug te nemen. „Niemand brengt mij van dat stand punt af', zegt Van Eek. „Ik heb be gin juli, tijdens de vergadering van de welzijnscommissie gezegd dat in stemmen met het voorstel van b en w de gemeente een miljoen gulden kost. Daar is om gelachen, maar ze kunnen op de gemeentesecretarie rekenen wat ze willen, ik ben ervan overtuigd dat de wachtgeldregelin gen voor de twee ontslagen perso neelsleden van het opbouwwerk de gemeente tussen de 800.000 en een miljoen gulden kosten. Zelfs al kun nen de ontslagen werknemers ge bruik maken van een overbrug gingsregeling, dan nog kost deze operatie - nota bene een afslankings operatie - Hulst een kapitaal". Volgens Van Eek is dit niet de enige negatieve consequentie van het voorstel. „Een ander punt is het be houd van de werkvorm of liever het behoud van het opbouwwerk. In de nieuwe opzet zou er sprake zijn van activiteitenbegeleiding. Hoe moe ten we dat inschatten? Wat is de taak van een activiteitenbegelei der? Diegenen die donderdag beslis sen over de subsidiëring van de stichting in 1988 moeten er rekening meehouden dat zij indirect ook een belissing nemen over een totaal an dere opzet van het instituut. Wordt het voorstel met meerderheid van stemmen aangenomen, dan bete kent dit de teloorgang van het op bouwwerk. Dat zou een gevoelig ver lies voor de gemeenschap zijn", al dus de CDA-secretaris. Toen de gemeente Hulst in de zomer van 1986 door de minister van wvc een korting van 130.000 gulden kreeg opgelegd op sociaal-culturele activiteiten, was de stichting Ge meenschapswerk voor het gemeen tebestuur de aangewezen instelling om het 'kortingsmes' in te zetten. Het stichtingsbestuur werd schrifte lijk op de hoogte gebracht van de op handen zijnde budgetinkrimping en werd verzocht te bezien wat er be spaard kan worden. Voorts gaf het Hulster college glo baal aan wat de toekomstige perso neelsbezetting van het instituut kan zijn. „Een opbouwwerker en een part-time administratieve kracht", schreven b en w. Tevens werd het stichtingsbestuur verzocht uit te zien naar goedkopere huisvesting voor de instelling. Burgemeester mr F. A. W. Jacobs had zich gekant te gen het luxueuze onderkomen van het opbouwwerk in een monumen- tenpand dat jaarlijks 23.000 gulden aan huur vergt. Hij noemde de in stelling dan ook 'een luxe-instituut'. De brief van het college sloeg bij het stichtingsbestuur in als een bom. De verontrusting binnen het bestuur raakte nog groter toen wethouder P. V. V. Weemaes vorig naj aar in een ar tikel in de PZC terloops meldde dat het te korten bedrag 'ongeveer een ton' bedroeg. Bestuur en directie van het Gemeenschapswerk hadden gerekend op de helft. Tussen 8 oktober 1986 en 3 juli van dit jaar kwamen stichtingsbestuur, wethouder Weemaes en gemeente secretaris H. J. van Geesbergen - door politiek Hulst beschouwd als de architect van de afslankingsope ratie - zes maal bijeen om te praten over de wijziging van de taakstelling van de instelling, de personeelsbe zetting in de toekomst en de nieuwe goedkopere huisvesting. De bespre kingen verliepen - zo bevestigden zo wel (oud(bestuursleden als gemeen telijke vertegenwoordigers - erg moeizaam. Ook binnen het bestuur van de stichting werd verschillend ge dacht over het reorganisatieproces. De meningsverschillen binnen het elf personen sterke bestuur liepen dit voorjaar zo op dat drie bestuurs leden, G. van Berkel, J. van Eek en A. Schelfhout, besloten op te stap pen. Oud-bestuurslid Van Eek wil de re den van zijn plotselinge vertrek niet onthullen. „Dat zou niet passen in dit stadium", stelt hij. Aangenomen wordt dat de drie bestuurders in kwestie zich niet wilden neerleggen bij de gemeentelijke dictaten die het bestuur kreeg opgelegd. Het college van b en w wil echter niets weten van het ondermijnen van de autonomie van het stichtingsbestuur. In ant woord op vragen van leden van de fi nanciële commissie van vorige week stelt het gemeentebestuur: „Het is ons bekend dat er meningsverschil len gerezen zijn binnen het bestuur tijdens de procedures. Drie be stuursleden zijn opgestapt, omdat zij zich niet konden verenigen met de mening van de meerderheid. Dat is te betreuren, maar voor zover onze beïnvloedingsmogelijkheden be treft onvermijdbaar gebleken". In een andere zinssnede zegt het Hulster college „het autonome ka rakter van de stichting te erken nen". Bestuurders van andere ver enigingen en instellingen hebben hun twijfels daarover. Een van de twijfelaars is H. Suy, voorzitter van de Hulster Sportraad. „De gemeente verkeert als subsidieverstrekker - hoe je het ook bekijkt - in een uitge sproken machtspositie. Dat blijkt ook uit deze affaire", meent Suy. De representant van de Hulster sport verenigingen is niet blij met de voor gestelde afslankingsoperatie van het gemeenschapswerk. „De sport raad heeft in het verleden talloze malen gebruik gemaakt van de dien sten en deskundigheid van het op bouwwerk, evenals de jeugdraad en de culturele commissie. Nu stelt het dagelijks bestuur in zijn voorstel botweg dat er in Hulst niets meer valt op te bouwen. Dat vind ik een onbegrijpelijke stelling omdat je dan zou leven in een statische sa menleving en dat is Hulst bij lange na nog niet. Een gemeenschap hoort dynamisch te zijn. Vandaar dat ik het gek vind dat die afslankingsope ratie op een dergelijke wijze beargu menteerd wordt", vervolgt hij. De voorzitter van de Hulster sport raad vindt het voorts onbegrijpe lijk dat de organisaties die gebruik maken van de diensten van het op- bouworgaan uit de krant moesten vernemen wat er te gebeuren stond. „Ons heeft het gemeente- noch het stichtingsbestuur ooit iets laten weten over de op handen zijnde af slanking. Een rare zaak, omdat wij toch de klanten vormen van de in stelling", aldus Suy. De sportvoorman weet niet wat de verenigingen van de aan te stellen activiteitenbegeleider mogen ver wachten. „Is dat iemand die ons per soonlijk zal helpen bij zaken, be stuurlijke ondersteuning zal geven of wat? Enige duidelijkheid daar over is tot nu toe door niemand ver strekt", verzucht hij. Op zich is dit niet zo verbazingswekkend, omdat ook politiek Hulst vrij plotseling ge confronteerd werd met de nieuwe taakstelling van de stichting. Sprak het gemeentebestuur in zijn eerste brieven aan het bestuur nog over een opbouwwerker en een part-time administratieve kracht, de afgelo pen zomer troffen de leden van de welzijnscommissie in de stukken het begrip activiteitenbegeleider aan. Van Eek trok aan de bel toen hij de nieuwe term in de stukken aantrof bij de eerste de beste gelegenheid, de vergadering van de welzijnscommis sie op 11 juni 1987. Een activiteitenbegeleider paste volgens de CDA'er niet binnen het opbouwwerk. Navraag bij enkele be stuursleden van de stichting bracht aan het licht dat zij niets afwisten van een nieuwe functiebeschrijving. „Een vreemde situatie", merkte Van Eek destijds op. Vreemd, maar niet onbegrijpelijk, omdat het bestuur van de stichting door het uitdenken van deze con structie zijn cao-verplichtingen je gens directeur Cor van Leuven kon omzeilen. Deze functionaris kan al len worden ontslagen wanneer zijn functie wordt opgeheven. Dat is door de wijziging van opbouwwer ker in activiteitenbegeleider moge lijk geworden. Van Leuven, weinig verheugd met deze liquidatiecon structie, heeft het bestuur inmiddels laten weten dat hij zijn eventueel ontslag zal aanvechten. Inmiddels heeft de functionaris hiervoor con tact opgenomen met de ambtena renbond Abva-Kabo. Hoe de beslissing donderdagavond ook uitvalt de Hulster politici zijn vrijwel unaniem van mening dat de afslankingsoperatie van het Ge meenschapswerk geen schoon heidsprijs verdient. Conny van Gremberghe KLOOSTERZANDE Het gemeente bestuur van Hontenisse overweegt op korte termijn een culturele prijs in te stellen. Deze prijs, groot tweeduizend gulden, wordt jaarlijks teogekend aan een publicist, instelling of vereni ging die zich op wetenschappelijk literair of journalistiek gebied ver dienstelijk heeft gemaakt in het ver stevigen van de vriendschapsbanden tussen Nederland en België en Zeeuwsch-Vlaanderen en Belgisch Oost-Vlaanderen in het bijzonder. „Het idee voor eenin ruim opzicht culturele prijs is door de raadsleden en andere mensen die we er over gecon sulteerd hebben niet slecht ontvan gen. Integendeel", zei burgemeester mr A. A. L. G. M. Kessen van Hontenis se dinsdag na afloop van het b en w- beraad. De culturele prijs van Honte nisse, zo benadrukte de burgemeester, moet zich onderscheiden van culturele prijzen die in andere kleine gemeenten worden toegekend. „We willen deze prijs echt op niveau houden, dus geen wisselbekertjes en dergelijke, maar een behoorlijke geldprijs en een kunst voorwerp voor iemand of meerdere mensen die zich op een of andere ma nier verdienstelijk hebben gemaakt voor het verstevigen van de vriend schapsbanden met onze zuiderburen", aldus Kessen. de burgemeester wil waken voor vol doende niveau van de in te stellen cul turele prijs. „Die mag niet verworden tot een ludiek verschijnsel, want dan hoeft het voor ons niet", benadrukte hij. Het is de bedoeling dat de prijs jaar lijks wordt uitgereikt tijdens eén aca demische zitting in het gemeentehuis in Kloosterzande. Een deskundige ju ry, bestaande uit Belgische en Zeeuws-Vlaamse deskundigen, zullen uitmaken wie voor de prijs in aan merking komt. „Of dat het ene jaar een Vlaming en het andere jaar een Zeeuws-Vlaming moet zijn, dat valt nog te bezien", aldus Kessen. HULST - De Hulster folkgroe Hulstonians presenteert zich h< mend weekeinde tijdens de bra in Hulst, in een nieuwe bezettii met een voornamelijk eigen repi re. De eerste tweeënhalf jaar vat bestaan speelden de Hulstoi vooral Ierse volksmuziek en ei eigen nummers. Met deze for oogstte de 4-mansband het ni succes. Toch vonden de leden van de i dat de eigen nummers meer o voorgrond moesten staan. Dit b meer perspectieven en musiceer zieriger, menen zijomdat de crea inbreng groter is. Een gevolg wa dat er behoefte ontstond ander strumenten te gebruiken dan heen. De groep werd dan ook uitgebreii een bassist en een drummer. Naa oude bezetting Adri Boogaert boards en Tin Whistle), Willy (leadzang en gitaar), Patrick van: selaer (sologitaar), Paul van (slaggitaar) completeren Peter D (basgitaar) en Edwin van Drie; (drums-percussie) de 'nieuwe'Hi nians. Het repertoire bestaat uiti Engels en Nederlandstalig werk Ierse stijlinvloeden. Deze luisten mers afgewisseld met stevige mi omschrijft de groep als folkrock. Zaterdag 29 augustus treden de stonians nieuwe stijl voor het voor het voetlicht op een podium ter de Hulster Basiliek. Een dag (zondag) zijn ze te gast op hett van café 'Het Bonte Hert'. Beideo dens beginnen om 14.00 uur ene gen omstreeks 18.00 uur. OOSTBURG Ook de welzijn» missie van Oostburg vindt dat ji beerd moet worden om een sai werkingsverband aan te gaan m gemeenten Aardenburg en Sluis betreft de regionaal werkende ii lingen in West-Zeeuwsch-Vlas ren. Al eerder waren er positiev luiden uit de welzijnscommissi Sluis te horen.In Oostburg vond dat het een jaar op proef met ee gionale welzijnscommissie moe probeerd worden. Mondt dit uiti ficiënt werken, dan mag het voo zet worden. Aan de orde dinsdagavond kwair der het ontwerp jaarprogramm: ciaal cultureel werk. Er was bez gemaakt door Vrouwen voor V West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Zij gen in het ontwerp-programmi helft minder aan subsidie dan dit Dit jaar werden Vrouwen voor ij met 1060 gulden bedeeld en voor stond er 514 gulden in het program Dit bedrag was tot stand gekome grond van de afrekening. De vrot krijgen nu de kans om een herzien groting in te sturen, omdat ze 1988 een zwaarder programma ben. Op het voorstel om 313,75 guldei schikbaar te stellen aan de foto West-Zeeuwsch-Vlaanderen i door de commissie unaniem neg geadviseerd. De fotoclub wilde di drag om een fotomanifestatie te den in het streekmuseum te IJze; ke. De welzijnscommissie was ec van mening, dat deze activiteit ii hobby-achtige sfeer thuishoort. KOEWACHT - Schutterssociëtei Blauwe Hoek in Koewacht hield schieting in café De Oude Molen» aan 28 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel: A. de Waal, Kloo zande; eerste zijvogel: J. de Waal, wacht; tweede zij vogel: A. de Waal, K terzande; grootste aantal kleine vogel R. Baert, Zuiddorpe. HULST - In café De Kroon in H werd een schieting gehouden waai 20 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel: J. Dobbelaar, Bosc pelle; eerste zij vogel en tweede zij vogel: Gassen, Hulst; extra vogel: R. de St< Zelzate; extra vogel: mevr. De Looff, Bo kapelle; grootste aantal kleine vogelslf Verschueren, Hulst. HULST In café W. Blommaer Hulst werd een schieting gehou waraan 42 schutters deelnamen, Uitslag hoge vogel en eerste zij vogel: J.l belaar, Boschkapelle; tweede zijvogel Luykx, Hulst; grootste aantal kleinevo (6): A. Thuij, Hellestraat. PAAL - In café P. Verras in Paal» een schieting gehouden tijdens Saeftingefeesten waaraan 44 schut deelnamen. Uitslag: hoge vogel: F. de Vos, Kieldre eerste zijvogel: idem; tweede zijvogel: d. Bradnen, St.-Jansteen; extra vogel Kerkhoven, St.-Jansteen; grootste aa kleine vogels (7): J. Boone, Hulst. OSSENISSE In café De Zeemei in Ossènisse werd een schieting get den waaraan 23 schutters deelnam Uitslag hoge vogel: F. Peijl, Ossenisse: ste zijvogel: H. Willems, Ossenisse; twf zijvogel: W. Rodrigues, Ossenisse; groo aantal kleine vogels (5) M. de Velde, Ossf se. KLOOSTERZANDE Maani avond werd de auto van mevrou» B. uit Kloosterzande zwaar besi digd bij een aanrijding niet vrachtauto. De auto van mevrou» stond stil op een parkeerstrook u Cloosterstraat te Kloosterzande, Toen zij haar portier opende, nade een vrachtwagen van de firma S Vogelwaarde, die werd bestuurde R. van W. uit Kloosterzande. Vat raakte het portier van de personer to, dat daardoor tegen de zijkant de auto klapte. Er deed zich geen] soonlijk letsel voor. C. van Leuven

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 42