Bakker in Kapelle wil tom-pouce van 300 m Don: nieuwbouw Ipenoord illusie Tweede computerset voor scholen Kapelle OUDERS PROTESTEREN If Gevoelig Licht gewonde bij botsing Middelburg C, Jeremiassc kampioen op de staande wip HET FORT IN VLISSINGEN Expositie van werken ouderen Tevreden Circus Holiday twee keer te zien in Goes GEEN HAALBARE KAART KOSTEN BIJNA 17 MILLE GEMEENTE REIMERSWAAL PZC/streek 14 WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1987 Reimerswaal beknot op leerlingenvervoer KRUININGEN/GOES - Een aantal Reimerswaalse kinderen van negen jaar en ouder, dat speciaal onderwijs volgt, zal voortaan met het openbaar vervoer naar sclool moeten als gevolg van een gemeentelijke bezuiniging op het leerlingenvervoer. Na protesten van verschillende ouders tegen de maatregel, heeft de gemeente beslo ten eerst individuele gesprekken te voeren met de betrokken ouders. De maatregel gaat pas in, als de gesprek ken zijn afgerond. Tot die tijd wor- denOde leerlingen van het speciaal onderwijs nog per taxi naar school ge bracht. De maatregel werd op de valreep - de laatste dag van de schoolvakantie - be kend gemaakt. Zowel bij ouders als de directies van de scholen voor speciaal onderwijs wekte dat irritatie, vooral omdat er geen overleg was geweest. Directeur A. Geuze van de Eben Haë- zerschool in Kapelle: „Op vrijdag wordt een aantal ouders meegedeeld dat hun kind maandag met het open baar vervoer naar school moet. Er is vantevoren geen contact opgenomen en dat vind ik toch wel een kwalijke zaak." Als de gemeente Reimerswaal de leeftijd van negen jaar ook na de ge sprekken als grens blijft hanteren, zijn ongeveer vijftien kinderen aangewe zen op het openbaar vervoer. Dit leef tijdscriterium is een doom in het oog van directeur P. F. Jooss van de sa menwerkingsschool De Kring in Goes, waar speciaal basis- en voortgezet on derwijs wordt verstrekt aan kinderen met verminderd gehoor en spraakpro- blemen. Op zijn school gaat het om vier leerlingen. „Kijk, voor iedere in Reimerswaal woonachtige leerling brengt een onderzoeks- en begelei dingscommissie advies uit aan de ge meente. Die heeft deze keer de advie zen, waarom Reimesswaal zelf heeft gevraagd, naast zich neergelegd. Op die manier kun je wel stoppen met ad viseren. Sommige kinderen die ouder zijn dan negen jaar zijn nog niet rijp om zelfstandig te reizen. Dat hangt af van de handicap en de mate van ont wikkeling. Een kind met taal- of spraakmoeilijkheden zet je niet op de bus. Dat loopt absoluut spaak. Als de commissie denkt dat het verantwoord is een leerling met het openbaar te la ten reizen, moet dat worden bevor derd. Maar eerst proberen of het wel kan en dan later constateren dat het fout is gelopen, lijkt mij geen goed be leid." Als voorzitter van de onder zoeks- en begeleidingscommissie heeft directeur Jooss een brief aan b en w ge stuurd, waarin de bezwaren op een rij tje zijn gezet. Net als zijn Goese collega vindt directeur Geuze dat de veilig heid van leerlingen niet in het gevaar mag komen door bezuinigingen. KAPELLE Bakker Sjaco Poley is van plan 's werelds langste tompouce te maken. Dit staaltje probeert hij uit op de Kapelse Dag die zaterdag voor de zevende maal in Kapelle wordt ge houden. Het is de bedoeling dat de tompouce een lengte krijgt van 300 meter. Het oude record staat op naam van bakker Steehouder uit Vianen met een tompouce van 240 meter. De record-poging van bakker Poley is één van de hoogtepunten op de Kapel- se Dag, die naast de jaarmarkt verder nog evenementen biedt als optredens van artiesten, ringrijden en een damsi- multaan met Jannis van der Wal. De tompouce wordt gefabriceerd in de Van der Biltlaan op een loopplank van ruim 300 meter ondersteund door vei- lingkisten. Voor het karwei heeft bakker Poley ruim 360 liter room nodig en 140 kilo fondant. „Vooral dat laatste is erg kwetsbaar" meent hij. „Het is een kwestie van snel werken." Daarvoor heeft hij acht medewerkers gevonden die hem zullen helpen met het spuiten van de room. De record-poging is niet zonder risico. Het zou halverwege kun nen gaan regenen en een ander pro bleem is het koelhouden van de room. Hoogst waarschijnlijk zullen er bij de stunt mensen van de keuringsdienst van waren een oogje in het zeil houden. Bakker Poley zou zijn produkt ook graag aan de man brengen. „Welis- Don zei geen enkele mogelijkheid te zien om af te wijken van een eerder door het dagelijks provinciebestuur aan de staatssecretaris uitgebracht advies. Dat advies behelst de opsplit sing van de 24 pupillen. Voor een deel van de pupillen zouden aangepast wo ningen moeten worden ingericht in het dorp. Dat sluit aan bij de recente be leidsopvattingen dat de zorgverlening aan zwakzinnigen zo nauw mogelijk moet aansluiten bij het leefpatroon van valide mensen. Diverse insprekers benadrukten tij dens de commissievergadering dat een dergelijke opsplitsing een versto ring inhoudt van menselijk geluk. Dat was voor diverse commissieleden, met MIDDELBURG - Bij een aanrijding op de Nieuwlandseweg in Middelburg is maandagavond J.M.F.(38) uit Nieuw en Sint Joosland licht gewond ge raakt. Het ongeluk gebeurde om streeks 20.30 uur, ongeveer halverwe ge de Nieuwlandseweg. J.A.A.S.(22) uit Middelburg reed toen met zijn perso nenauto achterop de auto van L.F.P.(49) uit Nieuw- en Sint Joosland. De voorste auto schoot in de sloot, waarbij de passagier J.M.F. verwon dingen opliep. De wagen werd geheel vernield. De auto van J.A.A.S. was zwaar beschadigd. het leerlingenvervoer rond de twee ton rijksvergoeding krijgen, terwijl de voorziening drie ton kost. We moe ten overwegen of een aantal kinderen niet met het openbaar kan." Dat ouders en scholen laat op de hoog te zijn gesteld, is volgens wethouder Lindenberg niet alleen de gemeente te verwijten. „De scholen verstrekken de leerlingengegevens ook vrij laat. Dat betekent dat we voor aanvang van het nieuwe seizoen moesten handelen. Je dupeert en kwetst mensen nog erger als je in oktober met zo'n maatregel komt." De wethouder wijst erop dat de tarieven in overleg met de taxi-onder nemers zijn verlaagd, met als gevolg dat een eerder plan om een centraal opstappunt voor leerlingen in het spe ciaal onderwijs te creëren niet door hoeft te gaan. ■SSi De situatie voor de Tweede Wereldoorlog: De vijfhoekige vesting is Het Fort zoals de Vlissingers het nu kennen, vierhoekige gracht begrenst het kroonwerk van de voormalige vesting. De Wethouder I. N. Lindenberg van on derwijs begrijpt dat de zaak gevoelig ligt bij de ouders. „Je praat tenslotte over kinderen met een handicap. Aan de andere kant is het zo dat we voor Napoleons vesting is nu een moderne woonwijk waar tegen een vriendelijk prijsje", verklaart hij. Bij regen zal de record-poging in het oude veilingcomplex worden onderno men. Het volledige programma van de Ka pelse Dag is: 08.00 uur: aanvang ringsteekwedstrijden in Van der Biltlaan: 09.30 uur: opening Kapel- se Dag bij het gemeentehuis m.m. v. Ons Ge noegen en Jonge Kracht: 10.00 uur: open stelling Ned. Herv. Kerk; 10.00 uur: open stelling toren Ned. Herv. Kerk voor beklim ming; 10.00 uur: start recordpoging tompou ce maken in Van der Biltlaan; lO.OOuur: aan vang kinderspelen, kerketuin; 10.30 uur: sa- menspelgroep Prelude, leden Zeeuwse Mu ziekschool, Ned. Herv. Kerk: 10.45 uur: le ronde Play Back Show, muziektent; 11.30 uur: demonstratie volksdansgroep Gistel lis, kerketuin; 12.00 uur: optreden Kevin Vil lage, premiere nieuwe LP, muziektent; 12.00 uur: start simultaandammen m.m.v. Jannis v.d. Wal; 13.00 uur: optreden majoretten en minirettenpeloton Scaldis Girls, kerketuin; 13.30 uur: demonstratie korfbalvereniging, kerketuin; 14.00 uur: demonstratie volks dansgroep Gistellis, kerketuin; 14.00 optre den Barber Shop Koor, Ned. Herv. Kerk; 14.15 uur: 2e ronde Play Back Show, muziek tent; 15.00 uur: optreden ouderenkoor Zin gen is Leven. Ned. Herv. Kerk; 15.00 uur: openbare repetitie Jonge Kracht, kerke tuin; 15.30 optreden Combo Nova Melodica, Ned. Herv. Kerk; 16.00 uur: demonstratie karate als zelfverdediging, kerketuin; 16.30 finale Play Back Show, muziektent; 17.00 uur: optreden Arne Jansen; 20.00 uur: open luchtbal m.m.v. The Evergreens, muziek tent. VLISSINGEN - Wanneer bewoners of hun bezoekers het nieuwe Fort-com plex in Vlissingen inrijden, zien ze recht voor zich een stenen miniatuu ruitgave van de wijk. Het bouwwerk je is waarschijnlijk in de maand sep tember het middelpunt van de officië le afsluiting van de werkzaamheden aan Het Fort, die alles bij elkaar een dikke twee jaar in beslag hebben ge nomen. Volgens A. H. van Dijk uit Vlissingen is met het miniatuur bouwwerk sprake van een stukje ge schiedvervalsing. Het echte Fort, zo als dat tussen 1812 en 1814 op bevel van Napoleon werd gebouwd, is na melijk veel groter. Door de tand des tijds is van de eigenlijke vesting ech ter niet veel meer over. Het Fort was volgens Van Dijk ooit één van de vijf bolwerken die de Fransen in Vlissingen tussen 1810 en 1814 moes ten beschermen tegen Engelse inval len. De Scheldestad was voor Napo leon ontzettend belangrijk, omdat de ze de weg naar Antwerpen beheerste. En in Antwerpen lag een belangrijk deel van de Franse vloot. Het beroem de staatshoofd bracht in totaal drie keer een bezoek aan Vlissingen, om zich ervan te vergewissen dat de stad een onneembare vesting was voor zijn Engelse vijanden. „Het Fort is een afdruk van het zegel van Napoleon in de vette Vlissingse klei", zegt Van Dijk. Maar bij datstem pel hoort ook het kroonwerk, het stuk land dat bij de vesting hoorde. De grachten rond het kroonwerk zijn na de Tweede Wereldoorlog voor een groot deel gedempt, waarna op het stuk land en het gedeelte dat nu Het Fort wordt genoemd huizen werden gebouwd.. „Dat de kroonwerkgrach ten veelal met doodgewone vuilnis werden drooggelegd, is kenmerkend MIDDELBURG - Onder de titel „Oud maar niet verveloos" zijn in het Mid delburgse Jacob Roggeveenhuis en de Zeeuwse Bibliotheek schilderijen en tekeningen, gemaakt door ouderen te zien. Het gaat om leerlingen van P. Heyse, die in het Jacob Roggeveen huis al een aantal jaren een teken- en schilderklasje heeft. Vanaf vrijdag tot en met zondag 13 september hangt het werk in het Roggeveenhuis aan de Noordsingel, waar bezoekers dagelijks welkom zijn van 9 tot 17.00 uur. In de Zeeuwse Bibliotheek is de tentoon stelling van woensdag 10 september tot en met vrijdag 18 oktober. De ope ningstijden: maandag van 17.30 tot 21.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 21.00 uur en zaterdag van 10 tot 13.00 uur. voor het respect dat de Scheldestad voor zijn verleden toont", aldus de Vlissinger. Hij is in het dagelijks leven huisarts maar koestert in zijn vrije tijd een grote belangstelling voor het verleden van zijn stad. Hij zou graag zien dat de gemeente Vlissingen wat voorzichtiger om sprong met de resten van de kroon werkgrachten zoals bijvoorbeeld op Rozenburg. „Iedereen kan in boeken lezen hoe het er in het verleden aan toe is gegaan. Maar het is leuk als de men sen ook nog een stukje geschiedenis kunnen aflezen uit hun omgeving. Als de gemeente eventueel in de toekomst die laatste stukjes gracht drooglegt, moffelt ze die geschiedenis een beetje weg. Het miniatuurfortje in de wijk is op zijn beurt ook weer een verkeerde afspiegeling van de Vlissingse geschie denis. En dat is jammer", aldus Van Dijk. in één van de 225 nieuwe woningen te rug gekeerd. Ze zijn tevreden. „We hebben 28 jaar op het oude Fort ge woond", zegt één van hen, G. van Dis seldorp. „Toen ze het hier aan het af breken en later weer aan het bouwen waren, ben ik iedere dag gaan kijken. Ik ben blij met ons nieuwe huis. Het heeft nu de gemakken van een modern nieuwbouwhuis, terwijl het toch Het Fort is gebleven". GOES - Circus Holiday geeft woens dag 2 september twee voorstellingen op het Molenplein in Goes. Het circus met tal van attracties van Friesche hengsten, koorddansers en een neus hoorn is twee keer te bezoeken. De eer ste keer 's middags om 15.00 uur en 's avonds is de voorstelling vanaf 19.00 uur te bewonderen. De keizers en koningen van de staai de wip kwamen te Kwadendamm bijeen voor het jaarlijkse kampioei schap van dit onderdeel. Vorig ja; schoot C. D. Raas te 's-Heerenhoek( blokvogel af, nu wist van de 22 deeln mers C. Jeremiasse van Zorgvliet: Ellewoutsdijk de vogel vol te trefïe en kampioen voor 1987 te wordei Voorzitter P. Vette reikte na afloopt beker aan de winnaar uit. Hierna hield 'Victoria' een concourso de staande wippen, waaraan 42 schu ters deelnamen. De uitslag: eerste hoofdvogel: J. Platscho re, Zorgvlied, Ellewoutsdijk; tweede hooft vogel: H. v. d. Dries; eerste zijvogel: N. v.t Dries, beiden Eensgezindheid, 's-Heetei hoek; tweede zijvogel: H. Boonman, Vrij Schutters, 's-Heerenhoek; derde zijvogeij Voet, Soranus, Heinkenszand; vierde zijvt gel: M. Repkes, Victoria, Kwadendammi eerste kal: W. de Jonge WZ., ADLM, Kw; dendamme; tweede kal: Jac de Baar, Willet Teil, Ovezande; derde kal: J. Platschoni Zorgvlied; meeste kleine vogels (11); Leod Jonge, ADLM; de extra hoofdvogel was voe Jac. Traas, Eensgezind; de extra vogel voc M. Wisse, Concordia, 's-Heerenhoek. Uitslag tweede wip: eerste hoofd vogel: li. Verdonk, Concordia; tweede hoofdvogel: Stouthamer, Edele Handboog, Oudeland eerste zijvogel: C. Baas, Juliana, Oudelai de; tweede zijvogel: W. Remijnse, Ede Handboog; derde zijvogel: M. C. Verdon Concordia; vierde zij vogel: W. Voet, Sor nus; eerste kal: C. D. Raas, Vooruitgan Kwadendamme; tweede kal: C. van 't w steinde, Soranus; derde kal: H. Boonma Vrije Schutters; vierde kal: C. Nijsten, Vr( Schutters; meeste kleine vogels (8): C. y, Dries, Eensgezindheid; de extra hoofdvog was voor C. Nijsten, Vrije Schutters; de 6! tra vogel had H. v. d. Dries, Eensgezind!» De handboogvereniging 'Spes Nostr in Ovezande hield een schieting opt staande wippen. Er waren 48 deeln mers. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel: Mai de Jonge; tweede hoofd vogel: Michel Koen beiden Spes Nostra, Ovezande; eerste zijv gel: J. Platschorre, Zorgvlied, Ellewout dijk; tweede zijvogel: Wico de Jonge, Nostra; derde zijvogel: M. Wisse, Concordl 's-Heerenhoek; vierde zijvogel: C. Nijste Vrije Schutters, 's-Heerenhoek; eerste k: M. Wisse, Concordia; tweede kal: C. Nijste Vrije Schutters; derde kal: M. Wisse, Conco dia; vierde kal: C. Nijsten, Vrije Schutter de extra hoofdvogel was voor Bas de Jong Spes Nostra. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel: Rentmeester; tweede hoofdvogel: Jan Ren meester; eerste zijvogel: L. Rentmeeste tweede zijvogel: Jan Rentmeester, allen W lem Teil, Ovezande; derde zijvogel: Mich Koens; vierde zijvogel: mevr. M. Verbeet beiden Spes Nostra; eerste kal: L. Ren meester, Willem Teil; tweede kal: M. Wiss Concordia; derde kal: H. van den Drie Eensgezindheid, 's-Heerenhoek; vierde ka mevr. J. de Jonge, ADLM, Kwadendamme Terug naar Het Fort anno 1987. Aan nemers en onderaannemers ronden in opdracht van de Vlissingse woning bouwvereniging Verbetering Volks huisvesting Vlissingen (VVV) de laat ste werkzaamheden aan de wijk af. Zo wordt de bestrating op sommige plaatsen nog aangelegd. Ook moet de gemeente de nieuwe aanplant van het groen nog voor zijn rekening nemen. Veel bewoners van het Oude Fort zijn MIDDELBURG - Ouders, kerken en verzorgenden moeten zich geen enkele illusie maken over nieuwbouw van Ipenoord, het tehuis voor geestelijk ge handicapten in Oostkapelle. Dat maakte gedeputeerde W. Don (PvdA) hen gis terochtend duidelijk tijdens een vergadering van de statencommissie voor welzijnszaken. name J. G. van Zwieten (VVD), L. Cop- poolse (CDA) en A. J. Dijkwel (D66) aanleiding om zich af te vragen: doen we het nu wel goed'. Maar Don ver klaarde dat een verbouwing van Ipenoord tot een nieuw tehuis, zoals de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland dat wil, geen haalbare kaart is. Hij wees erop dat er op Walcheren momenteel veel meer van dergelijke intramurale opvangplaatsen zijn dan de landelijke normen toestaan. „Ook wij hebben te maken met landelijke richtlijnen, normen en bezuinigin gen", zei hij. Bovendien: het streven om de kwaliteit van de gezondheids zorg overeind te houden laat volgens Don niet toe dat een uitzondering wordt gemaakt voor een kleine groep, hoe onaangenaam dat ook mag over komen. Don verweet de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen plannen te hebben ge maakt, zonder rekening te houden met de provinciale planning. „De stichting is zeer alert geweest, maar heeft ons daar niet tijdig bij betrok ken". Don wees er verder op dat de erf pachtperiode die voor het landgoed Ipenoord geldt, namelijk tien jaar, te kort is om een ingrijpende verbou wing van het tehuis te rechtvaardi gen. De gedeputeerde legde de verantwoor delijkheid voor een zo goed mogelijke oplossing voor het probleem in eerste instantie bij de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland. Het zal volgens hem in elk geval nog een hele klus zijn om op tijd. voor 1 januari 1989, vervan gende voorzieningen gereed te hebben voor de bewoners van Ipenoord. Een overzicht van Het Fort anno 1987. KAPELLE - De zeven basisscholen en de school voor speciaal onderwijs in Kapelle krijgen een tweede compu terset. Vorig jaar werd met het ge bruik van de computer in het onder wijs bij wijze van experiment begon nen. De resultaten zijn tot nu toe be vredigend. Reden voor de gemeente raad om dinsdag akkoord te gaan met de aanschaf van acht vervolgsets, die in totaal een kleine zeventienduizend gulden kosten. Twee scholen hebben vorig jaar voor een ander merk dan de andere zes ge kozen. Ze wilden nu echter op een an der systeem over gaan, maar het colle ge voelde daar weinig voor. De liberaal C. G. Jebbink vond dat de scholen vrij moeten zijn in hun keuze voor een be paald merk of systeem. Die opvatting deelde wethouder A. C. van Overbeeke (pvda, onderwijs) niet. „Het is zaak om zoveel mogelijk op één spoor te blij ven. Op die manier kun je kennis uit wisselen. Als je diversiteit in de hand gaat werken, ben je verkeerd bezig", aldus de wethouder, die de VVD-er Jebbink daarmee niet kon overtuigen. De raad stelde dinsdag ook het bouw programma voor de komende vier jaar vast. De sociaal-democraat A. Phaff was teleurgesteld dat zowel dit jaar als in 1988 geen woningwetwoningen in Kapelle worden gebouwd. „Kapelle moet ook een aantrekkelijke gèmeen- te blijven voor diegenen die aangewe zen zijn op een huurwoning", betoogde hij. Burgemeester J. van Bommel at tendeerde hem op de bouw van acht tien huurwoningen in Eliwerve, die binnenkort worden opgeleverd. „Gezien de behoefte aan huurwonin gen in onze gemeente is dat voorlopig genoeg. De wachttijd is hierbij een duidelijke graadmeter. In Kapelle heb je binnen enkele maanden een huurwoning", aldus de burgemeester, die bijval kreeg van wethouder C. M. Dagevos. „Mensen vluchten uit hun huurwoning naar een koopwoning. Dat is de tendens. We moeten niet bou wen voor de leegstand." In tegenstelling tot vorig jaar besloot de raad tot subsidiëring (1800 gulden) van de Stichting Vliegveld Midden- Zeeland, die met een exploitatietekort van ruim een ton zit. Alleen de SGP ging niet akkoord. Enerzijds omdat er geen plaatselijke belangen zouden worden gediend en anderzijds omdat de staatkundig gereformeerden dan 'ja' zeggen tegen „een zekere vorm van zondagsrustverstoring". BEKENDMAKING De burgemeester van de gemeente Reimerswaal maakt bekend dat bij burgemeester en wethou ders de volgende aanvragen om bouwvergunning zijn binnengekomen: een aanvraag van de Staat der Nederlanden, p/a de heer W. Verspuy, Koorkerkhof 7 te Mid delburg voor een vergunning ten behoeve van de bouw van een antennemast op het perceel Burg. Vogelaarstraat 13 te Kruiningen; een aanvraag van de commandant van de re gionale brandweerkring Noord- en Midden- Zeeland, Postbus 5134 te Vlissingen voor een vergunning ten behoeve van de bouw van een antennemast op het perceel Burg. Elenbaas- straat 1 te Kruiningen; een aanvraag van de heer W. Pols, Damstraat 66 te Yerseke voor een vergunning ten behoeve van de bouw van een oesterloods op een per ceel aan de Havendijk te Yerseke (sectie Y 106 en 107 ged.). De bouwaanvragen zijn niet in overeenstemming met de ter plaatse geldende bestemmingsplan nen. De gemeenteraad heeft echter verklaard dat een herziening van deze bestemmingsplannen in voorbereiding is. De bouwplannen zijn wel in overeenstemming met deze in voorbereiding zijnde bestemmings planherzieningen. Voorts zijn bij burgemeester en wethouders aan vragen om bouwvergunning ingediend door: Projektbouw Zeeland B.V., Axelsestraat 12 te Terneuzen ten behoeve van de bouw van twee woningen op de percelen Kerkpolder 35 en 37 te Krabbendijke; Van Geest Bouwbedrijf B.V., Nijverheidsweg 15 te Hellevoetsluis ten behoeve van de bouw van twee woningen op de percelen Drie Minu ten 2 en 4 te Krabbendijke. Deze bouwplannen zijn eveneens niet in overeen stemming met de ter plaatse geldende bestem mingsplannen. De gemeenteraad heeft echter voor deze bestem mingsplannen een herziening vastgesteld. De bouwplannen zijn wel in overeenstemming met deze planherziening. Burgemeester en wet houders zijn voornemens realisatie van bovenge noemde bouwplannen mogelijk te maken door in gevolge artikel 19 van de wet op de ruimtelijke or dening vrijstelling te verlenen van de voorschrif ten van de geldende bestemmingsplannen en met toepassing van artikel 50 lid 8 van de woningwet de gevraagde bouwvergunningen te verlenen. Tevens is bij hen een bouwvergunningsaanvraag binnengekomen van: de heer F. van Driel, Nieuwe Kerkstraat 26 te Yerseke, ten behoeve van het verbouwen/uit breiden van de woning op het perceel Nieuwe Kerkstraat 26 te Yerseke. Dit perceel is gelegen in een gebied waarvoor geen bestemmingsplan geldt. De gemeenteraad heeft echter verklaard dat voor het betrokken gebied een bestemmingsplan in voorbereiding is. Het bouwplan is in overeenstem ming met dit in voorbereiding zijnde bestem mingsplan. Burgemeester en wethouders zijn voornemens realisatie van dit bouwplan mogelijk te maken door met toepassing van artikel 50 lid 8 van de wo ningwet de gevraagde vergunningen te verlenen. Tegen genoemde bouwplannen kan iedereen bin nen veertien dagen na deze publicatie schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethou ders. Gedurende deze periode liggen de op de bouw plannen betrekking hebbende stukken ter inzage op de gemeentesecretarie, afdeling algemene za ken, Oude Plein 1 te Kruiningen. Kruiningen, 26 augustus 1987. De burgemeester voor noemd, A. Verbree

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 30