Zeeuwse wielrenners naar bergcriterium Cees Koppelaar een vechter van nature Strijd om Wereldbeker wielrennen kan starten Thierry Détant boekt progressie Vier voetbalarbiters voldoen aan de test PZC/sP°rt BRITS FENOMEEN FAVORIET OP WK Atleet van Marathon wint hoogspringen ïanott V li Tsjech Toman leidt in Zwitserland ggsamsagttss Adrie van der Poel winnaar r Duits voetbal Frank Berghuis licht gewond Promotie voor Zeeuwse arbiters Satiricus Hypnotiseren Uitdaging Mentaliteit Wereldrecord WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1987 11 Thompson jaagt op de magische grens DEN HAAG (ANP) - Het telegram was afkomstig van Bruce Jenner: winnaar van Olympisch goud in 1976. De inhoud: „Gefeliciteerd9000 punten of verrek maar. Contract met cornflakes fabrikant loopt volgend jaar af. Geef jouw naam door. Je voorganger." Sinds Daley Thompson in 1980 zijn eerste wereldrecord verbeterde, heeft hij alles gewonnen. Aan die score van 9000 punten kwam de Britse tienkamper echter nog niet toe. Met de steun van drie nieuwe coaches denkt hij die historische mijlpaal te bereiken om volgend jaar in Seoel, der tigjaar oud, waarschijnlijk afscheid te nemen van de wedstrijdsport. ,,Ik heb er dan twaalf jaar aan de top opzitten. Jenner hield het maar vier jaar vol." Of Jenner hem ooit daadwerkelijk heeft aanbevolen bij de firma in ont- bijtvlokken is onbekend. Mogelijk heeft het bedrijf hem niet kunnen tra ceren, want Thompson pleegt alleen in de openbaarheid te verschijnen als hem dat zint. Eerstvolgende gelegen heid: de wereldkampioenschappen at letiek in Rome, waar hij dit weekeinde zijn in Helsinki veroverde titel zal ver dedigen. In afzondering heeft het trainingsdier zich voorbereid op het toernooi dat hem dichter bij de de barrière van 9000 punten moet brengen. Zaterdagavond verscheen hij echter plotseling in Lon den als loper in een 4 x 100 meter esta fetteploeg. In tegenstelling tot zijn ge woonte werkte hij dit seizoen nog geen volledige tienkamp af. Zijn veel ge plaagde (Westduitse) tegenstanders mogen in de waan verkeren, dat er iets mis is met de donkere superatleet. Als het er op aankomt, loopt het kam pioenschap der veelzijdigen steevast uit op een drama voor de Westduitse Jürgen Hingsen. Vorig jaar deelde VLISSINGEN - Tijdens de in Amster dam gehouden nationale C-spelen, de officieuze nationale kampioenschap pen voor C-junioren, heeft Marathon atleet Greogory Lede een uitstekende prestatie geleverd door het onderdeel hoogspringen te winnen met een sprong van 1.85 m. Bovendien werd hij op het onderdeel verspringen met 5,99 m tweede. Ook Walter Houtzager leverde enkele goede prestaties. Zo werd hij tweede op de 1500 m steeple in 4.38,23 min. en zesde (in een veld van ruim 50 deelne mers) bij het discuswerpen met een af stand van 42,72 m. De prestaties van de overige Marathon-atleten waren: Danielle van Cadsand 3.13,43 min.; Christel Dingemanse hoog 1,45 m; Ing- mar Hofman discus 31,50 m; Marcel Dingemanse ver 5,16 m; jongens 4x100 m 49,76 sec. Opvallend waren ook de prestaties van Dynamo-atlete Chery Abuys: 5,02 m bij het verspringen en 10.05 sec. over de 80 m. BONN (SID) - Voor de hoogste klasse van de Westduitse voetbalcompetitie zijn gisteravond de volgende wed strijden gespeeld: Leverkusen - Eintracht Frankfurt 1-3, VFL Bochum - Schalke 04 1-3, V1B Stuttgart - 1 FC Köln 0-2, Waldhof Mannheim - FC Hom burg 0-0. Uerdingen - Werder Bremen 1-2. Stand: Köln 5-8; Werder 5-8; Stuttgart 5-7; Bayern4-6; BM Gladbach 4-6; Hannover 4-5: Nürnberg4-5; Hamburger SV 4-4; Schalke 5- 4; Mannheim 5-4; Leverkusen 5-4; Homburg 5-4; Bochum 5-4; Karlsruher 4-3; Dortmund 4-3; Frankfurt 5-3; Kaiserslautern 4-2; Uer dingen 5-2 Hingsen de troostprijzen met zijn landgenoot Sigi Wentz, dit seizoen aanvoerder van de wereldranglijst. „Wentz heeft geen zwakke onderde len", weet Thompson. „Dat betekent niet dat hij de beste is. Want hij heeft ook geen uitschieters." De derde plaats was in Stuttgart voor Wentz. Thompson prolongeerde daar zijn Europese kampioenschap op nieuw. Daar kondigde hij ook aan met de assistentie van Malcolm Arnold (horden), Max Jones (kogel en discus) en David Ottley (speer) een aanval op de door Jenner gememoreerde grens te ondernemen. Waarschijnlijk put de verzamelde op positie hoop uit Thompson spaarzame aanwezigheid op de wedstrijdbanen - hij dook overigens verschillende keren in Frankrijk op - voorlopig blijft de her innering aan de psycho-drama's ster ker. Sinds 1980 zet de nu 28-jarige Brit een door hem voltooide tienkamp steeds naar zijn hand: Olympisch kampioen 1980 en 1984, Europees kampioen 1982 en 1986 en wereldkam pioen 1983. VLISSINGEN Voor het derde achtereenvolgende jaar starten zon dag een aantal Zeeuwse amateurs en junioren in het bergcriterium van het Duitse Vierssen. Deze uitnodiging danken de initiatiefnemers Wim Luit- wieler uit Tholen en Adrie de Winter uit Oost-Souburg aan de fraaie resul taten die de Zeeuwen al in die wed strijd wisten te behalen. De contacten tussen KNWU-jurylid Wim Luitwieler en Friedhelm Hent- schel (trainer van Andreas Biletski) leidden twee jaar terug tot een goede tweede plaats van Willem-Jan van Loenhout, terwijl Karei van Goethem en Nap Hage toen in de grote groep fi nishten. Vorig jaar won de selectie van Luitwie ler en De Winter zowat alles wat in Vierssen te winnen viel: de overwin ning ging naar Patrick Tolhoek, Wil lem-Jan van Loenhout stak de leiders- prijs op zak en met Van Goethem en Vleugel werd het kwartet ook eerste in het ploegenklassement. VENLO (ANP) - Frank Berghuis van VVV staat ten minste de komende vier competitiewedstrijden op non-actief. De linkerspits van de Limburgse ere divisieclub raakte maandagavond met zijn auto op de snelweg van Venlo naar Eindhoven in de slip. De wagen sloeg over de kop en kwam in de berm terecht. De 20-jarige huur ling van PSV liep een diepe vleeswond aan het rechterbeen en een lichte her senschudding op. üOVTstt v RL R<<-' Donderdagavond 27 augustus. 20.00 uur bij Boekhandel Fanoy overhandiging le exemplaar van het boek: BERICHTEN UIT DE TOUR DE FRANCE 1987 VAN MAARTEN DUCROT door de burgemeester van Middelburg, mrC.G.J. Rutten. Van 20.00 tot 21.00 uur signeert Maarten Ducrot zijn boek t.f 20,-) laag dateert van de Europese titel strijd van 1978 in Praag. Thompson overwoog op te geven, totdat Brendan Foster hem op andere gedachten bracht. „Je kunt altijd beter met zilver of brons vertrekken dan met niks", had de hardloper hem geadviseerd. Voor de Sovjet-atleet Aleksander Gre- benjoek was het goud. Thompson is inmiddels wijzer gewor den. En onlangs zelfs getrouwd. Zijn uitzonderlijke prestatiereeks op de at letiekbaan bevordert mythe-vorming. „Ik ben goed in tienkamp. Maar verder een doogewone jongen. Ik draag niet vaak een stropdas en help zelden oude dames bij het oversteken." Alleen de klassieke bananenschil lijkt Thompson ten val te kunnen brengen. Dat gebeurde vrijwel letterlijk vier jaar geleden, juist voor het eerste toer nooi om de wereldtitels in Helsinki. Op de net geboende vloer van een mode zaak maakte hij een ongewenste spa gaat. Zes weken voor „Helsinki" liep hij op krukken. Daley Thompson: ik ben goed, maar verder een doodgewone jongen. Daley Thompson gaat met zijn tegen standers hardhandig om. Dat hij wint is tot daar aan toe, zijn opponenten worden tevens het slachtoffer van Thompsons gave als satiricus. En een scherp gevoel voor publiciteit uitbui tend, vormen de noodzakelijke bijrol spelers het doelwit van zijn vinding rijke grappen. Onmiddellijk na aan komst in Rome gaat een van zijn vrienden op zoek naar een winkeltje dat T-shirts bedrukt. Zo kan hij ook zijn reputatie als actueel commenta tor met een snaakse ondertoon hand haven. Ook in de Britse atletiekwereld, ge wend aan successen op de loopnum mers, is in de loop der jaren zijn aan zien gestegen. Thompson moest ze wel met de neus op de feiten drukken. „Coe en Ovett steken lang niet zo ver boven hun tegenstanders uit als ik. Maar zij trekken veel meer aandacht", klaagde Thompson in de vorig jaar verschenen biografie Daley, The Last Ten Years". Opgelucht stelt hij vast, dat sportjour nalisten hem toch in 1982 tot man van het jaar kozen. „Ze moesten wel, want Coe en Ovett waren geblesseerd", klinkt het een beetje zuur. Met zijn „eeuwige" rivaal Hingsen on derhoudt Thompson al tien jaar be trekkingen, die aanvankelijk bijzon der vriendelijk waren. De Westduitser was zo aardig hem zijn speer te lenen, toen de organisatoren van de Europe se jeugdtitelstrijd in Donetzk 1977) al leen materiaal voor de ware specialis ten beschikbaar stelden. „De goedzak, iedereen mocht zijn speer gebuiken." Thompson werd in Donetzk kam pioen, Hingsen op 123 punten derde. Vrienden zijn het nooit geworden. „Dat is onmogelijk als je op hetzelfde jaagt", zegt Thompson. „Maar we gaan aardiger met elkaar om dan de mensen denken. Hij weet alleen niet hoe hij op mijn onophoudelijke ge praat moet reageren. Het is mij ver weten dat ik mijn tegenstanders zou hypnotiseren. Onzin. Bluffen en pra ten, dat wel. Ik praat om de spanning te ontladen. Ik lach omdat ik vrolijk ben." Jarenlange training - zes uur per dag - hebben Thompsons veelzijdigheid naar een akelig hoog peil gebracht. Hij kan zich nauwelijks herinneren te heb ben verloren. De laatste „grote" neder- Dit jaar starten de volgende amateurs: Willem-Jan van Loenhout; Antoine Goense; Pierre Raas en Eric Vereec- ken. Ko Tolhoek is de verantwoordelij ke man voor de resultaten van de twee junioren die mee afreizen: Raymond Tolhoek en Ronald Matthijssen. Advertentiei Cees Koppelaar na de wedstrijd tegen Wales: mij krijgen ze niet klein. MOSKOU (ANP) - Met nog voor elk land één wedstrijd te spelen zijn drie van de vier halve finalisten in het EK herenhockey in Moskou be kend. Engeland en Nederland kwa lificeerden zich maandag; West- Duitsland voegde zich bij dit twee tal door gisteren met 4-0 van Frank rijk te winnen. Bij de nog resterende plaats gaat het tussen de Sovjetunie en Ierland. De Russen, die in de laatste wedstrijd van de dag met 3-1 van Polen won nen, hebben twee punten meer dan de verrassend sterke Ieren, die sinds kort onder leiding staan van de Ne derlander Cees Koppelaar. De Sov jetunie heeft echter zoveel betere doelcijfers, dat ook een nederlaag te gen de Westduitsers vandaag de Ie ren nauwelijks zal helpen. Voor Cees Koppelaar kan het toer nooi in het gisteren ineens weer kou de en natte Moskou (het kwik kwam niet boven de veertien graden uit en de lichten rond het veld gingen aan in de namiddag) niet meer stuk. Hij heeft de vijf punten, die hij zich met Ierland ten doel had gesteld, na vier wedstrijden al binnen. De 47-jarige coach uit Akersloot be leefde tegen Wales („een soort Ne derland - België voor die lui") niette min enkele angstige ogenblikken. Door een treffer van Sloan drie mi nuten voor tijd wonnen de Ieren met 3-2, waardoor zij onverwacht nog in de race bleven voor een plaats bij de laatste vier. De Nederlander, die met twee onder brekingen al veertien jaar looptrai ner is bij Ajax en ook het loopwerk verzorgt bij Bloemendaal, voelt zich in Moskou in zijn element. „Ik ben in juni door de Ieren benaderd tijdens een cursus in het kader van de Olym pische solidariteit op Papendal", al dus de oud-atletiekcoach en na een ongeval afgekeurde gymnastiekle raar. „Ten eerste is er minder geld be schikbaar. De spelers moeten zelfs nog honderd pond per persoon voor deze trip betalen. Dan is er de toe stand met de Noord-Ieren en de spe lers uit de Ierse Vrijstaat. Drie Noord-Ieren spelen ook nog eens in het elftal van Groot-Brittannië. Ge lukkig gaan de jongens ondanks de politieke tegenstellingen goed met elkaar om". „Ik zag er een uitdaging in. Ik heb zoiets altijd wel geambieerd. Het feit dat ik zelf nooit de hockeysport heb beoefend, speelt feitelijk geen rol. Ik weet voldoende van het voe tenwerk in relatie tot het stick- werk, zodat ik de spelers heus wel het een en ander kan vertellen. Bo vendien heb ik in al die jaren zoveel opgestoken van de taktische be sprekingen van trainers als Johan Cruijff, Aad de Mos en nog een hele rits anderen, dat ik daar mijn voor deel mee doe. Een kwestie van goed opletten en ogen en oren de kost ge ven." Cees Koppelaar, die sinds 1975 on der Wim van Heumen als loopspe cialist en van 1984 tot begin 1986 als gelijkgeschakelde coach in een drie manschap met Joost Bellaart en Van Heumen actief was, reisde in de aanloop naar Moskou tien weekein den naar Dublin en trof een geheel andere situatie aan. dan hij in Ne derland gewend was. Een ander verschil met de Nederlan ders ligt volgens Koppelaar op het mentale vlak. „In Nederland zijn de spelers aan alle kanten verwend. Dat is duidelijk aan de mentaliteit te merken. De Ieren hebben er altijd voor moeten knokken en ze moeten alles zelf opknappen. Zoiets kweekt een vechtersmentaliteit. De Ieren zijn van jongs af aan veroveraars ge weest. En ze trekken zich er niets van aan als ze een paar keer hun kop stoten." Voor Koppelaar speelt ook in be langrijke mate mee, dat hij in Neder land vaak enigszins met de nek is aangekeken. „Ik werd overal alleen gezien als looptrainer en niets meer. Als hockeycoach zou ik er niets van kunnen. Er zijn heel wat mensen die graag zouden zien dat ik op mijn bek zou gaan. Maar mij krijgen ze niet klein. Want toevallig ben ik ook een vechter van nature. Ik geef niet zo gauw de moed op. En geloof me, daar is in het verleden aanleiding genoeg voor geweest." MOSKOU (ANP) - De Nederlandse hockeyers beperkten zich gisteren in Moskou tot een korte training van drie kwartier in het Dinamo- stadion. Coach Hans Jorritsma leg de het accent op het nemen van strafballen. Hij keek hiermee onge twijfeld vooruit naar de halve fina les, als bij een gelijke stand na ver lengen strafballen moeten worden genomen. De tegenstander van Nederland bij de laatste vier wordt overigens pas vandaag bekend. Oranje speelt dan zijn laatste groepswedstrijd tegen Engeland. Als Nederland wint, dan is de nummer twee uit de andere groep de tegenstander (vermoede lijk de Sovjetunie). Bij elk ander re sultaat zal Nederland het waar schijnlijk op moeten nemen tegen West-Duitsland. In de laatste wedstrijd van de dag won de Sovjetunie met 3-1 van Po len. Daardoor behielden de Russen een uitstekende kans op een plaats in de halve finales. West-Duitsland bleef zonder puntverlies door Frank rijk eenvoudig met 4-0 te verslaan. Sovjetunie - Polen 3-1 (1-1). 28. Kubisiak 0-1, 32. Plesjakov 1-1, 53. Atanov 2-1, 55. Depoetatov 3-1. West-Duitsland - Frankrijk 4-0 (3-0). 6. Fi scher 1-0 (sc), 15. Fischer 2-0 (sc), 26. Blö- cher 3-0, 59. Reek 4-0. Ierland - Wales 3-2 (1-1). 2. Sloan 1-0, 34. Western 1-1,42. Thomas 1-2,52. Kirkwood 2-2, 68. Sloan 3-2. Stand groep B: W-Duitsland 4 4 0 0 8 15-3 Sovjetunie 4 3 1 0 7 8-2 Ierland 4 2 1 1 5 7-8 Polen 4 1 0 3 2 7-11 Frankrijk 4 0 13 1 2-10 Wales 4 0 13 1 4-9 Programma voor vajidaag: Groep A: Bel gië - Italië, Spanje - Schotland, Engeland - Nederland. Groep B: Frankrijk - Ierland, Polen - Wales, Sovjetunie - West-Duits land. WENEN (ANP) - Voor de wielerfederatie heeft Hein Verbruggen, de Ne derlandse voorzitter van de profsectie, ruim te gewonnen op de inter nationale kalender. Zijn vurig gepropageerde strijd om de wereldbe ker kan in 1988 begin nen. Tien tot vijftien klassiekers zullen tellen voor het klassement. Vijf zijn al definitief aan gewezen: Milaan - San Remo, Parijs - Roubaix, de Ronde van Vlaande ren, Luik - Bastenaken - Luik en de Ronde van Lombardije. Voor de an dere ééndaagse wedstrij den, die voor het klasse ment zullen tellen, staat vast, dat die niet mogen samenvallen met de Tour, de Vuelta, de Giro en de Ronde van Zwit serland. Voor de Gold Race betekent het, dat een datum zal moeten worden gevonden tussen Vuelta en de Giro, wil de Limburgse strijd zijn waarde behouden. Het congres van de FICP nam de ingrijpende voorstellen van Verbrug gen aan. De Ronden van Frankrijk, Italië en Spanje zullen met in gang van het nieuwe sei zoen, inclusief proloog, niet langer dan 22 dagen mogen duren. Voor de Tour betekent dat een verlies van vijf wed strijddagen. De kleinere ronden zullen een maxi mum hebben van zes, met als uitzondering de Zwitserse ronde, dieti dagen zal mogen dure De reglementering v; de grote evenement werd verder aam scherpt met de bepali dat in een één-daag wedstrijd niet meer 200 renners mogen trekken en in een roe niet meer dan 170. De internationale lerunie (UCI) wil het ternationaal Olympi; Comité overhalen i veldrijden op het p; gramma van de Wint spelen te plaatsen. Het voorstel voor Oly pisch veldrijden, g door KNWU-voorzit" Piet van der Molen, wj in de vergadering van amateursectie de Fli zonder enige tegensta aangenomen. WENEN (ANP) - Thierry Détant, de laatste Nederlandse amateur die aan de snelheidsnummers bij de strijd om de wereldtitels op de baan op niveau kan deelnemen, heeft zich in vergelij king tot vorig jaar verbeterd op de ki lometer tijdrit. Niet in de eerste plaats in tijd, wel in positie, ook in fle verhouding tot de concurrenten en ze ker in de verdeling van zijn krachten, waardoor hij ook voor de moordende laatste ronde nog iets „over" had. Détant werd negende, tegen dertiende in Colorado Springs, waar hij 2,818 se conden achterbleef op wereldkam pioen Maik Malchow. Op de overdekte baan van Wenen was op de openings dag van de wereldtitelstrijd het ver schil met de Oostduitser nog 1,674 se conde. Malchow, die geen vooruitgang had geboekt, verspeelde zijn wereldti tel dan ook aan de Australiër Martin Vinnicombe, vorig jaar tweede en nu 2,387 seconden sneller dan Détant. In het achtervolgingstoernooi waren URDORF (SIZ) - De Tsjechoslowaak Vaclav Toman heeft gisteren de kop positie ingenomen van de „open" Zwitserse wielerkoers Grote Prijs Wilhelm Teil. Hij behoorde in de tweede etappe tot de kopgroep van negentien maii, die een voorsprong van ruim twee en een halve minuut had genomen op het peloton en waar van de Zwitser Werner Stutz de eind sprint won. In de grote groep fietste de Zwitser Pascal Richard, die de eerste rit had gewonnnen. De uitslag van de tweede etappe van de Gro te Prijs Wilhelm Teil is: 1. Stutz (Zwi) de 151 kilometer van Sigriswil naar Urdorf in 3 uur, 38 minuten en 53 seconden, 2. Toman (Tsj3. Heppner (OD1), 4. Niederberger (Zwi), 5. Van Lancker (Bei), 6. Eickelbeck (WD1), 7. Trinkler (Zwi), 8. Jusseau (Fra), 9. Holdener (Zwi), 10. Bölts (WD1), 15. Van Aert (Ned) al len in de zelfde tijd als Stutz, 24. Tolhoek (Ned) op 2 minuten en 35 seconden, 28. De Rooy (Ned), 31. Rozendal (Ned), 44. Nederlof (Ned), 94. Knarren (Ned), 95. Draaijer (Ned) allen in de zelfde tijd als Tolhoek. Het algemeen klassement is: 1. Toman 7 uur, 36 minuten en 31 seconden, 2. Richard (Zwi) op 17 seconden, 3. Gavillet (Zwi) zelfde tijd, 4. De Rooy z.t., 5. Winterberg (Zwi) 0.57, 6. Heppner 0.58, 7. Steinmannn (Zwi) 1 minuut en 9 seconden, 8. Steiger (Zwi) 1.19,9. Puttini (Zwi) 1.44, 10. Fuchs (Zwi) z.t., 16. Tolhoek de Nederlandse amateurs een kort ven beschoren. Marcel Beumer, t? de bij het wereldkampioenschap v junioren op dit nummer, doorstond kwalificaties niet. Hij werd achttiei van 36 deelnemers. Mario van Baa de nationale titelhouder, reed de tiende tijd en zal in de achtste-fma uitkomen tegen wereldkampii Vlatsjeslav Jekimov, die de schif gen negen seconden sneller reed. De kwalificatiesprint profs, na tien tels zonder de ongenaakbare Jap ner Koichi Nakano, bleef duide achter het peil van de amateurs. Cl dio Golineli, de snelste prof, zou bij amateurs slechts op de negendepla zijn geëindigd. Gré Tijmes heeft in haar eerste opl den bij de wereldkampioenschap; wielrennen op de baan in Wenen stroeve start gehad. De Nederlam sprintkampioene maakte in de kw ficatieritten sprint voor dames eenl van 12,501 seconde. Slechts één van 22 deelneemsters deed het langzan Op zich was dat geen ramp, omdat tij d slechts bepalend was voor de im ling van de series. Wereldkampioe Christa Rothenburger maakte achtste tijd. De Italiaan Claudio Golinelli verbet de de eerste dag van de wereldti strijd wielrennen op de baan in Wei een wereldrecord. Hij legde de 2001 ter met vliegende start af in 10,587 conden. Het oude record was bijna jaar oud. De Zwitser Oscar Platt legde in december 1961 in Zürich 200 meter af in 10,990. Bij de kwaliS tie-ritten in Wenen werd deze tijdi beterd door zeven coureurs. ZEIST (ANP) - Vier van de vijf arbi ters uit het betaald voetbal hebben gisteren op het KNVB-sportcentrum in Zeist aan de eisen van de conditie test voldaan. Keizer, Van der Laar, De Munnik en Arnouts legden de voor hen geldende afstanden in de twaalf minuten van de Coopertest af. De vijfde scheidsrechter, Mulder, kreeg last van ademhalingsproble men. Hij zal de komende weken inten sief door de medische dienst van de voetbalbond worden begeleid. Mulder staat net als Keizer en Van der Laar op de lijst van de internationale voetbal federatie (FIFA) en zal met het duo ac tief zijn in de eerste ronde van het Eu ropees bekervoetbal, half september. Volgens een woordvoerder van de KNVB is nog niet duidelijk of Mulder in een later stadium alsnog een condi tietest moet ondergaan. De vijf scheidsrechters haalden 6 au gustus tijdens de Coopertest niet norm. Zij weigerden zich aanvanke te onderwerpen aan een nieuwe coi tionele proeve van bekwaamheid. VLISSINGEN - Enkele Zeeu scheidsrechters zijn gepromote naar een hogere groep. Toon Verb (Rilland) en Piet Lampert (Biggel ke) verhuizen in het zondagvoet van groep vier naar groep drie wt door ze wedstrijden in de derde 1 mogen leiden. Jan Maranus i kerke) arbitreert het komend seiz in groep 2, waardoor hij duels tus eersteklassers mag leiden. In het terdagvoetbal zijn Willy van Gr berghe (Axel) en Jos Jobse (Koudel ke) gepromoveerd van groep drien ■groep twee. OVERUSE (ANP) - Nederlands kampioen Adri van der Poel heeft gistere! profwielerkoers van Overijse (België) gewonnen. De Westbrabander bief 179 kilometer Gert Jakobs voor. o In Frankrijk vierde Gilbert Duclos-Lassalle zijn 33e verjaardag met de zeg de Grote Prijs van Plouay. Na 225 kilometer versloeg de Fransman zijn lan noot Bagot in de eindsprint. De uitslagen zijn: Overyse (België), 179 kilometer: 1. Adri van der Poel (Ned) 4 uur minuten, 2. Jakobs (Ned) op 40 seconden, 3. Segers (Bel) op 1 minuut en 20 secon Lieckens (Bel) zelfde tijd, 5. Verhoeven (Ned) z.t. 10. Harings (Ned) 2.20. Grote Prijs Plouay (Frankrijk), 225 kilometer: 1. Duclos-Lassalle (Fra) 5.38.11,2. Bjté z.t., 3. Brun(Fra) 0.42,4. Andersen (Den) 0.49, 5. Pelier (Fra) 0.51,6. Rault (Fra) 1.42 1 (Den) 2.47, 8. Boucanville (Fra) 3.06, 9. Vivien (Fra) 5.25,10. Kelly (Ier) z.t.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 18