Jongeren demonstreren voor betere huisvesting Midgard PZC/streek DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT Veel lof voor bureauchef bij Raad van Arbeid Licht gewonde bij botsing Middelburg Expositie van werken ouderen 16 PETITIE VOOR BURGEMEESTER HET FORT IN VLISSINGEN OOST-SOUBURG Geslaagd - Aan de Vrije Universi teit in Amsterdam behaalde G. I. M. M. Dierikx uit Oost-Souburg de titel meester in de rechten. OOSTKAPELLE Toernooi - Jeu de Boules Club (Pé- tangue) Middelburg houdt morgen (donderdag) een jeu de boulestoernooi op het strand bij paviljoen Krabbegat in Oostkapelle. Speeltuin Fort neemt afscheid van ex-voorzitter VEERE Carillonconcert - Het concert, dat Heieen van der Weel, stadsbeiaar- dier van Den Haag, donderdag geeft op de beiaard van het Veerse stadhuis is een uur vervroegd en begint nu om 14.00 uur. Het programma: improvisa tie, sonate in C van Brescianello, wals van Franz Léhar, valse serenade (O. Métra), suite voor beiaard (Wouter Paap), bekende songs, drie Hollandse klompendansen en Ceciliano (Bout mij). Het carillonconcert duurt een uur. Bestuurscommissie Culturele Zaken Commissie Sociale Zaken Commissie Onderwijs Commissie Financiële Zaken Commissie Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening Milieubeheer Bestuurscommissie Welzijnszaken Commissie Verkeer Hinderwet Bestemmingsplan Dauwendaele IB Verkeersmaatregel WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1987 'Mr J. Quast, waarnemend voorzitter van de Raad van Arbeid, memoreerde in zijn toespraak, dat de heer Van de Broeke in 1947 op de eerste tree is be: gonnen en sinds 1977 de hoogste tree heeft bereikt. Een felicitatie waard, meende de heer Quast, temeer omdat hetgeen de heer Van de Broeke heeft bereikt grotendeels te danken is aan zelfstudie. De heer J. van Sluis, waarnemend chef de bureau, sprak namens de medewer kers van de raad de waardering uit voor de wijze waarop de jubilaris zijn functie uitoefent. Een functie, die vol gens hem veel kennis, tact, wijsheid en besluitvaardigheid vereist. ,,Dat je over al deze eigenschappen beschikt en in brede kring hiervoor waardering oogst, is duidelijk gebleken uit je be noeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau op koninginnedag 1984. Je eist veel van jezelf en je ver wacht dit ook van je medewerkers", al dus de heer Van Sluis, die zijn lovende woorden vergezeld liet gaan van enke le geschenken. De heer Van de Broeke zei in zijn dank woord dat deze woorden doorgespeeld moesten worden naar de medewer kers. „Mijn tijdelijke aanstelling liep iets uit de hand", aldus de heer Van de Broeke, die op 25 augustus 1947 als ze ventienjarige in dienst trad van de Raad van Arbeid te Middelburg als schrijver op arbeidsovereenkomst. Na als medewerker verschillende rangen te zijn gestegen, werd de heer Van de Broeke afdelingschef. In 1977 trad hij in zijn huidige functie van chef de bu reau. De heer Van de Broeke is tevens secretaris van het raadscollege. Aansluitend werd ter gelegenheid vazn het veertigjarig ambtsjubileum een drukke receptie gehouden. Een overzicht van Het Fort anno 1987. MIDDELBURG - Het spandoek was duidelijk. „Moe- veee" stond erop. Bezoekers en bestuursleden van het' open jongerencentrum 'Midgard' in Middelburg boden dinsdagmiddag burgemeester mr Chr.G.J. Rutten 1301 handtekeningen en een symbolische gulden aan, om duidelijk te maken dat ze dringend toe zijn aan een nieuw gebouw. In een brief aan burgemeester en wet houders - bijna voltallig present op het bordes van het stadhuis- staat het nog eens zwart-op-wit. Het tegen woordige 'Midgard' in een gerestaureerd pakhuis aan de Kuiperspoort is niet alleen te klein voor de groeiende stroom bezoekers, buurtbewoners klagen daarnaast al jaren over geluidhinder en andere overlast. „We weten wat er aan de hand is", bevestigde Rutten, nadat de bijna 2 jaar oude Hannah-Martha van der Stel, het dochtertje een vroegere projectleidster van het jon gerencentrum, hem een pak handtekeningen had over handigd. Hij beloofde de twintig jongeren dat de ge meente mét hen op zoek gaat naar een nieuw onderko men: „Onze belangen lopen parallel". Van 'Midgard'-secretaris Hans van Brakel kreeg de bur gemeester vervolgens een gulden, als eerste aanzet voor het bedrag dat nodig is voor andere huisvesting. Corry Renema van de deelnemersraad gaf de rest van de handtekeningen. Het aanbieden van de petitie vormde het slot van een demonstratieve optocht door de Middelburgse binnen stad. De deelnemers maakten op spandoeken duidelijk dat ze willen „moeveee" oftewel verhuizen en ze gaven ook te kennen waarom: „Een jongerencentrum is fijn, maar Midgard is te klein". Voorbijgangers kregen een pamflet en een speciale uitgave van de 'Midgard-krant', waarin het doel van de actie wordt omschreven. Dins dagavond was er een 'swingavond'. Daarna gaat het open jongerencentrum weer even dicht om de project leider in staat te stellen zijn overwerkuren om te zetten in vakantie. Bezoekers en vrijwilligers van het open jongerencentrum Midgard in Middelburg demonstreer eden dinsdag voor betere huisvesting. Het evenement, dat in samenwerking met de plaatselijke VW wordt gehou den, begint om 1915 en duurt tot onge veer 21.30 uur. Iedereen kan meedoen aan dit recreatietoernooi. De organise rende jeu de boulesclub zorgt, indien nodig, voor de attributen voor het spel met de ballen. MIDDELBURG - Bij een aanrijding op de Nieuwlandseweg in Middelburg is maandagavond J.M.F.(38) uit Nieuw en Sint Joosland licht gewond ge raakt. Het ongeluk gebeurde om streeks 20.30 uur, ongeveer halverwe ge de Nieuwlandseweg. J. A. A.S.(22) uit Middelburg reed toen met zijn perso nenauto achterop de auto van L.F.P.(49) uit Nieuw- en Sint Joosland. De voorste auto schoot in de sloot, waarbij de passagier J.M.F. verwon dingen opliep. De wagen werd geheel vernield. De auto van J.A.A.S. was zwaar beschadigd. VLISSINGEN Het bestuur van de speeltuinvereniging 'Het Fort' in Vlissingen neemt zater dag 5 september afscheid van de heer H. Kip. De heer Kip heeft zich gedurende dertig jaar inge zet als vrijwilliger voor de speel tuinvereniging. Hij was onder meer mede-oprich ter, secretaris, voorzitter en tot aan zijn afscheid mede-bestuur der. Het officiële afscheid wordt vanaf 14.00 uur gehouden in het clubhuis van de vereniging. Napoleons vesting is nu een moderne woonwijk VLISSINGEN - Wanneer bewoners of hun bezoekers het nieuwe Fort-com plex in Vlissingen inrijden, zien ze recht voor zich een stenen miniatuu ruitgave van de wijk. Het bouwwerk je is waarschijnlijk in de maand sep tember het middelpunt van de officië le afsluiting van de werkzaamheden aan Het Fort, die alles bij elkaar een dikke twee jaar in beslag hebben ge nomen. Volgens A. H. van Dijk uit Vlissingen is met het miniatuur bouwwerk sprake van een stukje ge schiedvervalsing. Het echte Fort, zo als dat tussen 1812 en 1814 op bevel van Napoleon werd gebouwd, is na melijk veel groter. Door de tand des tijds is van de eigenlijke vesting ech ter niet veel meer over. Het Fort was volgens Van Dijk ooit één van de vijf bolwerken die de Fransen in Vlissingen tussen 1810 en 1814 moes ten beschermen tegen Engelse inval len. De Scheldestad was voor Napo leon ontzettend belangrijk, omdat de ze de weg naar Antwerpen beheerste. En in Antwerpen lag een belangrijk deel van de Franse vloot. Het beroem de staatshoofd bracht in totaal drie keer een bezoek aan Vlissingen, om zich ervan te vergewissen dat de stad een onneembare vesting was voor zijn Engelse vijanden. „Het Fort is een afdruk van het zegel van Napoleon in de vette Vlissingse klei", zegt Van Dijk. Maar bij datstem pel hoort ook het kroonwerk, het stuk land dat bij de vesting hoorde. De grachten rond het kroonwerk zijn na de Tweede Wereldoorlog voor een groot deel gedempt, waarna op het stuk land en het gedeelte dat nu Het Fort wordt genoemd huizen werden gebouwd.. „Dat de kroonwerkgrach ten veelal met doodgewone vuilnis werden drooggelegd, is kenmerkend voor het respect dat de Scheldestad voor zijn verleden toont", aldus de Vlissinger. Hij is in het dagelijks leven huisarts maar koestert in zijn vrije tijd een grote belangstelling voor het verleden van zijn stad. Hij zou graag zien dat de gemeente Vlissingen wat voorzichtiger om sprong met de resten van de kroon werkgrachten zoals bijvoorbeeld op Rozenburg. „Iedereen kan in boeken lezen hoe het er in het verleden aan toe is gegaan. Maar het is leuk als de men sen ook nog een stukje geschiedenis kunnen aflezen uit hun omgeving. Als de gemeente eventueel in de toekomst die laatste stukjes gracht drooglegt, moffelt ze die geschiedenis een beetje weg. Het miniatuurfortje in de wijk is op zijn beurt ook weer een verkeerde afspiegeling van de Vlissingse geschie denis. En dat is jammer", aldus Van Dijk. Terug naar Het Fort anno 1987. Aan nemers en onderaannemers ronden in opdracht van de Vlissingse woning bouwvereniging Verbetering Volks huisvesting Vlissingen (VVV) de laat ste werkzaamheden aan de wijk af. Zo wordt de bestrating op sommige plaatsen nog aangelegd. Ook moet de gemeente de nieuwe aanplant van het groen nog voor zijn rekening nemen. Veel bewoners van het Oude Fort zijn in één van de 225 nieuwe woningen te rug gekeerd. Ze zijn tevreden. „We hebben 28 jaar op het oude Fort ge woond", zegt één van hen, G. van Dis seldorp. „Toen ze het hier aan het af breken en later weer aan het bouwen waren, ben ik iedere dag gaan kijken. Ik ben blij met ons nieuwe huis. Het heeft nu de gemakken van een modern nieuwbouwhuis, terwijl het toch Het Fort is gebleven". De situatie voor de Tweede Wereldoorlog: De vijfhoekige vesting is Het Fort zoals de Vlissingers het nu kennen. De vierhoekige gracht begrenst het kroonwerk van de voormalige vesting. MIDDELBURG Tijdens een perso neelsbijeenkomst in het kantoor van de Raad van Arbeid te Middelburg werd dinsdag de heer N. van de Broe ke in het zonnetje gezet in verband met zijn veertigjarig ambtsjubileum. De heer Van de Broeke is chef de bu reau van de Raad van Arbeid. Colle ga's, oud-collega's, raadsleden en ge nodigden waren aanwezig om de jubi laris, die vergezeld was van zijn kin deren, te feliciteren. Openbare vergadering met spreekrecht op donderdag 27 augustus om 15.45 uur in het stadhuis. Onder meer worden behandeld: deelprogramma Kunst en Cultuurbehoud 1988 provincie Zeeland subsidieverzoeken Plv. sec. mw. I. A. Haan (tst. 424). Openbare vergadering met spreekrecht op donderdag 27 augustus om 19.30 uur in het stadhuis. Onder meer worden behandeld: sanctiebeleid bij kleine fraudes ontwerp-verordening procedure IOAW Secr. dhr. J. J. Groenenberg (tst. 359). Openbare vergadering met spreekrecht op maandag 31 augustus om 16.00 uur in het stadhuis. Onder meer worden behandeld: raadsvoorstellen juli Secr. dhr. H. Groesser (tst. 232). Openbare vergadering met spreekrecht op dinsdag 1 september om 16.00 uur in het stadhuis. Onder meer worden behandeld: afwerking raadsagenda voorjaarsnota 1987 Secr. dhr. N. A. Meijer (tst. 310). Openbare vergadering met spreekrecht op dinsdag 1 september om 19.30 uur in het stadhuis. Onder meer wordt behandeld: raambesluit gedeeltelijke steun huurwo ningen 1987 Secr. tst. 342. Openbare vergadering met spreekrecht op woensdag 2 september om 16.00 uur in het stadhuis. Onder meer worden behandeld: afwerken raadsvoorstellen subsidieverzoeken Secr. dhr. A. J. Wien (tst. 347) Openbare vergadering met spreekrecht op woensdag 2 september om 19.30 uur in het stadhuis. Onder meer wordt behandeld: aanpassing oversteekplaats Vrijland straat Secr. mw. A. C. van Duivendijk (tst. 124). Wanneer u tijdens deze vergadering over één of meerdere van de te behandelen onderwer pen uw mening wil geven, kunt u gebruik ma ken van het spreekrecht. Maak hiervoor een afspraak met de commissiesecretaris. Bij de commissiesecretaris en het gemeentelijk bu reau voorlichting liggen de stukken om in te zien. Burgemeester en wethouders van Middel burg maken ingevolge het bepaalde in de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat: 1. de Middelburgse Stichting voor Beroeps onderwijs en Algemeen Voortgezet On derwijs, Kruisweg 2 te 4335 CT Middel burg een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning ingevolge de hinder wet heeft aangevraagd voor een school voor beroepsonderwijs op het perceel Kruisweg 2 te Middelburg, kadastraal be kend gemeente Middelburg, sectie S, nummer 2237; 2. Sint Willibrord verzorgingstehuis, Bach- tensteene 1 te 4331 AB Middelburg een vergunning ingevolge de hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in wer king hebben van een verzorgingstehuis op het perceel Bachtensteene 1 te Middel burg, kadastraal bekend gemeente Mid delburg, sectie L, nummers 454,455,470 en 471; 3. Handels-, reparatie- en constructiebedrijf L. Timmerman en Zonen b.v., Siloweg 1 te 4338 PB Middelburg een vergunning inge volge de hinderwet heeft aangevraagd voor een machinefabriek en reparatiebe drijf op het perceel Siloweg 1 te Middel burg, kadastraal bekend gemeente Mid delburg, sectie M, nummer G 30-122; 4. de Fa. Gelok voor warmte, Noordpoort straat 2 te 4331 RP Middelburg een nieu we, de gehele inrichting omvattende ver gunning ingevolge de hinderwet heeft aangevraagd voor een werkplaats verwar mingsapparatuur en een opslagplaats voor kolen en gas op het perceel Klevers- kerkseweg 21 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nummer 35; 5. Autobedrijf Cevaal, Klein Vlaanderen 97 te 4331 RJ Middelburg een vergunning in gevolge de hinderwet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking hebben van een garage en verkooppunt van auto's en motorbrandstoffen inclusief LPG aan de Sandberglaan te Middelburg, sectie R, nummer 2148 (ged.) en dat zij voornemens zijn de gevraagde ver gunningen te verlenen onder voorwaarden. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsme de de ontwerp-beschikkingen elke werkdag van 8.30-12.00 uur en van 14.00-16.30 uur ter inzage op de afdeling Algemene Zaken ter ge meentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de beschikkingen op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrek king hebbende stukken en de ontwerpbe schikkingen liggen hier eveneens gedurende een maand buiten de werkuren ter inzage op donderdagavond van 18.00-21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefonisch te worden aange vraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 26 septem ber 1987. De persoonlijke gegevens van dege ne die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (telefoon 01180-26251, tst. 413) kan in de periode van 10 september 1987 tot en met 18 september 1987 een openbare zitting worden gehouden, waarop mondelinge bezwaren naar voren kunnen worden gebracht en waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een ge- dachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer van genoemde mogelijkheden tot het indie nen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn ge weest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikkingen. Burgemeester en wethouders van Middel burg, gelet op artikel 37, eerste lid, van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne maken bekend dat zij voornemens zijn tot wijziging over te gaan van de door hen 1. op 14 januari 1969 aan dhr. A. J. van Oos- trom te Middelburg verleende vergunning ingevolge de hinderwet voor een hotel-ca-, fé-restaurant aan de Markt 19 te Middel burg; 2. op 15 december 1970 aan de Nederlandse Centrale van Huisvesting Bejaarden te Amsterdam verleende vergunning inge volge de hinderwet voor een bejaarden verzorgingstehuis aan de Noordsingel 106 te Middelburg; 3. op 23 februari 1970 aan mevrouw I. M. W. Verheeke te Middelburg verleende ver gunning ingevolge de hinderwet voor een automatiek-snackbar aan de Markt 57 te Middelburg. De reden hiervoor is dat aan de bovenaange haalde vergunningen verbonden voorschrif ten onvoldoende zijn om bodemverontreini ging en geluidsoverlast te voorkomen. De voorgenomen wijzigingen houden in dat aan de vergunningen nieuwe voorschriften worden verbonden onder gelijktijdige intrek king van de oude voorschriften. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot 10 sep tember 1987 schriftelijk bij ons college wor den ingebracht. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verle nen aan het bestemmingsplan Dauwendaele IB teneinde de bouw mogelijk te maken van 2x6 woningen op een perceel aan de Brugge- mede/Westmede. De bouwplannen en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestem mingsplan liggen met ingang van vrijdag 28 augustus 1987 gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk ken baar maken aan het college van burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middel burg hebben besloten door middel van het terzijde van de rijbaan aanbrengen van een doorgetrokken gele streep, het parkeren te verbieden: 1. voor de oostelijke zijde van het oostelijk gelegen weggedeelte van de Augustijnen straat; 2. voor de noordelijke zijde van het zuidelijk gelegen weggedeelte van de Augustijnen straat, ter hoogte van de percelen Augus tijnenstraat nummer 2 tot en met 10; 3. over een afstand van 9 meter aan de noor delijke zijde van het zuidelijk gelegen weggedeelte van de Augustijnenstraat, gemeten vanaf de Molenberg; 4. over een afstand van 16 meter aan de zuidelijke zijde van het zuidelijk gelegen weggedeelte van de Augustijnenstraat, gemeten vanaf de Molenberg. Tegen deze besluiten kan iedere belangheb bende binnen 30 dagen na heden beroep in stellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Konin gin, doch moet worden ingediend bij de com missaris van de Koningin in Zeeland, Sint- Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. De volledige verkeersbesluiten liggen bij het bu reau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 te Mid delburg ter inzage. ZIE VOOR MEER GEMEENTELIJKE INFORMATIE DE WEKELIJKSE VOORLICHTINGSRUBRIEK 'DOOR HET OOG VAN DE LANGE JAN' IN DE FAAM MIDDELBURG - Onder de titel „Oud maar niet verveloos" zijn in het Mid delburgse Jacob Roggeveenhuis en de Zeeuwse Bibliotheek schilderijen en tekeningen, gemaakt door ouderen te zien. Het gaat om leerlingen van P. Heyse, die in het Jacob Roggeveen huis al een aantal jaren een teken- en schilderklasje heeft. Vanaf vrijdag tot en met zondag 13 september hangt het werk in het Roggeveenhuis aan de Noordsingel, waar bezoekers dagelijks welkom zijn van 9 tot 17.00 uur. In de Zeeuwse Bibliotheek is de tentoon stelling van woensdag 10 september tot en met vrijdag 18 oktober. De ope ningstijden: maandag van 17.30 tot 21.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 21.00 uur en zaterdag van 10 tot 13.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 16