Plan bedrijfsopvang kinderdag verblij ven Scepsis over de nieuwe opzet van Mooie Moeit Werkgroep kernenergie gaat echt de boer op Overlevingstocht vormt begin cursus ontwikkelingskunde Als je echt een huis wil, vind je dat PZC/ provincie WERKGEVERS KUNNEN PLAATSEN KOPEN Sirius staakt acties tegen verbranding gif op zee Bioloog drs. Van der Feen overleden Jeugdige dieven Bruinisse betrapt VLISSINGEN - Vier van de vijf kinderdagverblijven in Zeeland hebben een plan ontwikkeld waarmee de werkgevers in staat worden gesteld tegen betaling van 11.500 gulden per jaar een 'kindplaats' in een dagverblijf te kopen. Dit is op aandrang van instellingen en bedrijven die verlegen zaten om kinderopvang voor hun personeel. Het plan wordt 7 oktober officieel door gedeputeerde E. Maris-Koster gepresenteerd aan de werkgevers en organisaties van werkne- S TA TENCOMMISS1E WELZIJN mers. Voordeel Strategie EXPERIMENT HOGESCHOOL ZEELAND Eigen inbreng HID VOLKSHUISVESTING VERLAAT ZEELAND Revolutie Te kostbaar Porgy en Bess Molenmuseum DINSDAG 25 AUGUSTUS 1987 Bestuurslid van kinderdagverblijf de 'Kinderdijk' in Middelburg Marlou Boerbooms licht toe, dat het aanbod aan de werkgevers gericht is op uit breiding van de kinderopvang in Zee land. „Steeds meer vrouwen willen blijven werken als ze kinderen krijgen. Nu al zijn er wachtlijsten bij de dagver blijven, die we door dit initiatief willen wegwerken." Bedrijven krijgen vol gens haar steeds vaker vragen over de opvang van de kinderen. Bovendien zien werkgevers in de ogen van Marlou Boerbooms meer en meer met lede ogen aan, dat capabele mensen met kennis en ervaring ophouden met werken om thuis voor de kinderen te zorgen. „Vanuit landelijk opererende bedrijven met Zeeuwse afdelingen kre gen we het verzoek df wij iets konden regelen voor de opvang van de kinde ren van hun werknemers." Om tot een gezamenlijk aanbod te kunnen ko men, hebben de kinderdagverblijven van Biggekerke, Middelburg, Terneu- zen en de halve dagopvang Vlissingen zich georganiseerd in de werkgroep be drijfsopvang Zeeland. Het plan is volgens Marlou Boerbooms uniek in Nederland: op dezelfde condi ties, zonder onderlinge concurrentie doet de werkgroep nu een uniform aanbod op niet-commerciële basis aan de Zeeuwse bedrijven en instel lingen: een kindplaats voor 11.500 gul- BRUINISSE Een medewerker van een camping in Bruinisse heeft in de nacht van zondag op maandag twee jongens op heterdaad betrapt, toen zij probeerden de muntenbakjes van de doucheruimten te forceren met een schroevendraaier. Beide verdachten, de zestienjarige V. van E. uit Sint-Mi- chelsgestel en M. de O. uit Dungen, werden overgeleverd aan de rijkspoli tie. den per jaar op contractbasis. Marlou Boerbooms benadrukt dat dit niet wil zeggen dat maar één werknemer daar van gebruik kan maken. In de praktijk blijkt volgens haar dat veel ouders hun kind niet alle dagen van de week plaat sen maar meestal halve dagen. „Dus twee kinderen maken in dat geval ge bruik van één kindplaats." plannen woensdag 7 oktober in de Sta tenzaal in Middelburg officieel door gedeputeerde E. Maris-Koster presen teren aan de werkgevers en organisa ties van werknemers. De presentatie begint 16.00 uur. J. G. van Zwieten: ...niet voor een twee de keer.... MIDDELBURG De Stichting Kunstpromotie Zeeland zal goed be slagen ten ijs moeten komen, willen de Zeeuwse staten financiële mede werking verlenen aan een hernieuw de uitgave van het Zeeuws kunst maandblad Mooie Moeite. Dat bleek maandagmorgen tijdens een vergade ring van de statencommissie voor welzijn. Er was veel kritiek op de manier waar op de stichting er een eerdere provin ciale garantiesubsidie van 25.000 gul den doorheen gedraaid heeft. De sub sidie was bedoeld om Mooie Moeite een aanloopperiode van twee jaar te laten overbruggen. Maar al na het eer ste jaar was het geld op en keek de stichting aan tegen een schuld van 13.600 gulden. Het dagelijks bestuur peinst er niet over over in te gaan op het verzoek dit tekort te dekken, ook al zou oud-gedeputeerde van cultuur mr. J. P. Boersma toezeggingen op dit vlak hebben gedaan. En de statencom missie toonde zich gisterochtend al evenmin toeschietelijk. Men bleek ook zeer sceptisch te staan tegenover plan nen om Mooie Moeite nieuw leven in te blazen met een wat breder opgezette redactieformule. „We trappen er niet zo snel voor de tweede keer in", zei VVD-woordvoer- der J. G. van Zwieten, daarmee aardig de stemming in de commissie aange vend. C. Th. A. van Waterschoot (PPR) Het grote voordeel van deze vorm van bedrijfsopvang is volgens contactper soon Els Akkermans van de Stichting Overleg Kindercentra Zeeland dat een bedrijf geen eigen crèche hoeft op te zetten. Vooral voor de kleine be drijven is dat volgens haar geen haal bare kaart. „Het kinderdagverblijf regelt voor de werkgever alle praktische zaken zoals de contacten met ouders en de huis vesting, het kost een bedrijf weinig tijd en er wordt gezorgd voor continuïteit bij ziekte van de leid(st)er." Een kin derdagverblijf is al rendabel als er twaalf plaatsen verkocht zijn. In prin cipe wordt zoveel mogelijk met de be staande dagverblijven gewerkt maar zodra dat financieel mogelijk is wordt een nieuw opgericht. Els Akkermans: „Dus als op Tholen twaalf kindplaat sen worden verkocht kan in principe ook daar een kinderdagverblijf wor den opgericht." Overigens is het niet zo dat in de plan nen van de werkgroep bedrijfsopvang de aankoopkosten van een kindplaats volledig voor rekening van het bedrijf of de instelling moeten komen. Els Ak kermans wijst op richtlijnen van het ministerie van wvc, dat een eigen bij drage van de ouders koppelt aan het inkomen. „Werkgevers kunnen hier aan vasthouden maar hoeven dat na tuurlijk niet. Dat is per bedrijf ver schillend." De werkgroep bedrijfsopvang laat de HULST - De vereniging Werkgroep Kernenergie Zeeuwsch-Vlaanderen gaat komende winter de boer op. In verschillende Zeeuws-Vlaamse plaat sen zal de werkgroep informatiebij eenkomsten beleggen, waarin aan dacht wordt besteed aan de gevolgen en effecten van radio-actieve straling. Het is voornamelijk de bedoeling om voor agrariërs belangrijke zaken uit te diepen. De vereniging heeft inmiddels contact gezocht met verschillende boeren standsorganisaties, het ministerie van landbouw en visserij en de stichting Natuur en Milieu in Utrecht. „Naar aanleiding van het gebeuren in de Sovjet-Unie vorig jaar zijn ook veel boeren in Nederland zich bewust ge worden van de kwalijke effecten van nucleaire energieopwekking. Nu. een dik jaar na de ramp, krijgen we steeds VLISSINGEN - Het actieschip 'Sirius' van milieuorganisatie Greenpeace is maandagavond teruggekeerd in de haven van Den Helder. Hiermee is een einde gekomen aan de acties die afge lopen weekeinde zijn gevoerd tegen de verbranding van giftige afvalstof fen op de Noordzee. Vandaag, dins dag, zal het schip doorvaren naar Am sterdam om daar nagekeken en opge knapt te worden. Daarna zal de Sirius voor de kust van Denemarken, Zwe den, Noorwegen en Groot-Brittannië actievoeren. Greenpeace-woordvoerder Eugene Stuik zei maandagavond dat tot stop zetten van de acties was besloten we gens gewelddadigheden van de be manning van het vuilverbrandings schip 'Vulcanus II' tegen milieuacti visten, die aan boord van het schip wil den klimmen. Daarbij liep volgens Stuik één Greenpeacelid een blauw oog op. Sinds zondagavond deden ac tievoerders pogingen om aan boord van de onder Liberiaanse vlag voor Ocean Combustion Service (OCS) va rende Vulcanus II te komen. Het schip was op dat moment volop bezig met de verbranding van 2800 ton chemisch af val. De bemanning van het vuilver brandingsschip wist een entering door Greenpeace te verhinderen door ge bruik te maken van brandspuiten. OCS ontkent dat er lijflijk contact is geweest met de actievoerders. In een reactie noemde het bedrijf de milieuor ganisatie onverantwoordelijk te werk is gegaan. Greenpeace had haar argu menten tegen de verbranding moeten overbrengen aan de Commissie Noordzee van de Raad van Water staat, vindt OCS. Stuik benadrukte gisteravond dat de acties weliswaar afgelopen zijn maar dat de campagne tegen de vuilver branding gewoon doorgaat. „We wil len zoveel mogelijk politieke druk op landelijke overheden uitoefenen, zo dat tijdens de conferentie voor de mi lieuministers op 24 en 25 november in Londen een verbod op vuilverbran ding komt." meer informatie over de gevolgen van de Tsjernobyl-ontploffing tot onze be schikking. Het doel van de bijeenkom sten is deze informatie over te brengen aan de agrariërs in deze regio", legt voorzitter drs. A. A. J. Huysmans uit. Het is niet de bedoeling dat leden van de werkgroep inleidingen zullen ver zorgen. „Nee, bewust hebben we ge zocht naar deskundigen op dit gebied. Lucas Reijnders van de stichting Na tuur en Milieu in Utrecht heeft inmid dels laten weten mee te zullen werken aan het project. Momenteel correspon deren we nog met het ministerie van landbouw en visserij over een andere deskundige", vervolgt Huysmans. Het info-project vormt tevens de inzet van een nieuwe strategie van de werk groep tegen kernenergie. „In het verle den kregen we alleen steun van milieu activisten en mensen met een linkse signatuur. Eigenlijk veel te eenzijdig. Vandaar dat we nu ook mensen met een andere politieke kleur willen zien te bereiken. Daarnaast vormen de boe renstandsorganisaties ook een belang rijke speciale pressiegroep. Het is aan ons nu om de agrariërs duidelijk te ma ken dat zij met het oog op hun eigen toekomst uiteindelijk moeten kiezen voor een wereld zonder nucleaire ener gie", aldus Huysmans. Als de info-bijeenkomsten over stra lingseffecten in de landbouw aanslaan wordt de mogelijkheid om ook de vis serij te benaderen niet uitgesloten. De eerste bijeenkomst vindt plaats na het bietenseizoen, medio december. De deelnemers aan de cursus ontwikkelingskunde beginnen hun overlevingstocht op het strand van Vlissingen VLISSINGEN - Vijf dagen overleven op het strand van Walcheren. Dat is de opdracht van de tien kandidaten -vijf meisjes en vijf jongens- die dit jaar meedoen aan de cursus ontwik kelingskunde van de Hogeschool Zeeland. Maandag om 11 uur begon nen ze gepakt en gezakt op het Vlis- singse strand voor het Maritiem In stituut De Ruyter aan hun overle vingstocht. Via Westkapelle, Veere, Arnemuiden en Ritthem moeten ze vrijdag Vlissingen bereiken. Alleen het hoogstnodige was in hun rugzak ken gepakt. Wie in een derde-we reldland wil gaan werken mag niet afhankelijk zijn van Westerse luxe. De overlevingstocht is het startschot voor de cursus ontwikkelingskunde, die de eerste driejaar experimenteel wordt gegeven. Vooralsnog is de Ho geschool Zeeland het enige instituut in Nederland dat een dergelijke cur sus heeft opgezet. Van de tien kandi daten komen er negen van buiten Zeeland. Zij bleven na een strenge se lectie over uit de 107 aanmeldingen. Alle deelnemers hebben een hogere beroepsopleiding afgerond, en de meesten hebben reeds ervaring op gedaan in een ontwikkelingsland. Luc van Colmjon, Hans van Willens- waard en Kees Bos van het begelei dingsteam van de Hogeschool zwaai den hun pupillen uit. Tevreden, want na anderhalfjaar voorbereiding was het dan eindelijk zo ver. De cursus duurt tien maanden. Tussen Kerst en Pasen lopen de kandidaten stage in een ontwikkelingsland. Van Colm jon -hij is hoofd van het stafbureau onderwijsontwikkeling van de Hoge school- licht toe dat in de cursus voor een inter-disciplinaire benadering wordt gekozen. Dat wil zeggen dat de deelnemers zich op meerdere vakge bieden thuis moeten gaan voelen. Die opzet past bij de Hogeschool, waarin alle hogere beroepsopleidin gen in Zeeland onderdak hebben ge vonden. Na afloop van de cursus kun nen de kandidaten naar een derde wereldland worden uitgezonden. Volgens Van Colmjon is de cursus ontwikkelingskunde uniek voor Ne derland. Elders worden alleen oplei dingen gegeven, die op een bepaald vak zijn gericht. „We willen ons met de ontwikkelingskunde profileren. Dat willen we, en dat moeten we", al dus van Colmjon. Dat bijna alle kan didaten van buiten Zeeland komen geeft aan dat die opzet is geslaagd. Volgend jaar zou een tweede cursus met tien deelnemers van start moe ten gaan. Daarna worden de lessen in een definitieve vorm gegoten. De huidige deelnemers hebben een dui delijke eigen inbreng bij de samen stelling van het lessenpakket. Hun functie is vergelijkbaar met die van assistenten in opleiding (aio's) aan de universiteiten. In feite zijn de cursisten in dienst van de Hoge school, ze krijgen het minimumloon. In augustus 1990 loopt de experi menteerfase af, en zou de reguliere opleiding moeten beginnen. Uitzen dende instellingen als het Rode Kruis en de NOVIB zouden dan voor de benodigde financiën moeten zor gen. Tot 1990 draait de cursus met gelde lijke ondersteuning van ondermeer het Europees Sociaal Fonds, dat drie miljoen gulden beschikbaar heeft ge steld. De Hogeschool draagt jaarlijks twee ton bij in de vorm van personele ondersteuning. Het ministerie van WVC komt met 60.000 gulden over de brug, terwijl de provincie hand- en spandiensten verricht. Het ministe rie van onderwijs overweegt 100.000 gulden beschikbaar te stellen uit het stimuleringsfonds voor nieuwe ta ken. Van Colmjon: „We putten uit een veelheid van potjes. Dat geeft wel aan hoe moeilijk het is geweest om aan geld te komen". Als alles goed gaat arriveren vrijdag tien cursisten in Vlissingen, die dankzij de gezamenlijke overlevings tocht een hechte groep zijn gaan vor men. Ze moeten dan de Walcherse kustlijn, zoals die in 1815 liep, in kaart hebben gebracht. Ook moet in hun verslag duidelijk worden welke bestaansmiddelen de inwoners van de kustdorpen hebben. Verder moet aandacht besteed worden aan de dia lecten, de getij bewegingen, de zeewe ring en de ligging van de dorpen. VLISSINGEN - „Ik ben géén insider en niet betrokken bij de parlementai re enquête of de uitwerking ervan", weert de 'HID' vragen over recent ru moer in de volkshuisvesting (ABP-af- faire, geldgebrek bij woningbouw verenigingen) af. „Het gaat om tijde lijke problemen. De staatssecretaris en de woningcorporaties werken sa men aan een oplossing, dat komt best voor elkaar. We hebben in 't verleden wel eens meer van dat soort hobbels gehad. Die kom je toch tegen in ieder vak? De buitenwacht reageert, de mensen zélf wikkelen normaal hun zaken af'. Nee. dan vindt ing. R.J. van der Meu- len, nog héél even hoofdingenieur-di recteur en inspecteur van de volks huisvesting in Zeeland, het aardiger om te filosoferen hoe zijn dienst -„de directie"- van karakter veranderde. Bij zijn komst, tien jaar geleden, zei hij al dat hij veel meer „uitvoerder" dan „beleidsbepaler" zou zijn. Nu hij als HID naar Overijssel gaat (woensdag is zijn afscheidsreceptie) stelt hij vast, dat die verwachting volledig is uitge komen. „Vroeger legden gemeenten en wo ningbouwverenigingen bij wijze van spreken de rode loper uit als er iemand van de directie op bezoek kwam. Die had een zak met geld bij zich en daar van konden woningen worden ge bouwd. Dat is heel duidelijk veran derd. Nu stellen we onze deskundig heid beschikbaar. We overleggen, ad viseren. informeren, toetsen achteraf. Het samenspel met provincie en ge meentebesturen in Zeeland is uitste kend. 't Zal voor een deel zeker te ma ken hebben met de kleinschaligheid van de provincie -een vorm van „ons kent ons"- maar er is vanuit de directie ook héél bewust aan gewerkt". Van der Meulen (54) maakte in 1969 de overstap van de gemeente Bleiswijk, waar hij hoofd gemeentewerken was, naar het ministerie. In Zuid-Holland was hij plaatsvervangend HID. Terug kijkend: „Een leuke tijd. Vooral in Zuid-Holland wilden we zoveel moge lijk woningbouwprojecten binnen zien te halen. In die periode was je dolblij als je 'n eigen voordeur had. Nu kijken de mensen wat kritischer naar die deur. Bij mijn komst naar Zeeland kondigde zich de kentering al aan. De grote slag om de woningbouw was ge streden, het ging om de diversiteit". Echte woningnood kent de provincie niet. De HID: „Als je écht een huis wil hebben, koop of huur, dan vind je dat. Op zich zitten daaraan absoluut aan trekkelijke kanten. Voor de gemeen ten heeft het als voordeel, dat ze ruim te krijgen om sommige bestemmings plannen te heroverwegen, ze beter af te stemmen op de vraag. Als u een auto wil kopen, kiest u toch ook het liefst uit meerdere modellen? De tijd van de grootschaligheid is definitief voorbij". HID volkshuisvesting Meulen R.J. van der Grootschaligheid voorbij" Het gedecentraliseerde volkshuisves tingsbeleid -waarbij de nadruk op de gemeenten kwam te liggen- beteken de voor de directie niet minder dan een revolutie. Werd er vroeger „op het scherp van de snede" met aannemer en architect gepraat over de prijs van een woningbouwproject, nu zitten specialisten van de afdeling woning bouw en -verbetering met gemeenten en corporaties aan tafel om te komen tot een „programma van eisen". Hun collega's van planning,stedebouw en grondzaken werken niet anders: als „partners-in-deskundigheid". Van der Meulen vertelt dat het personeels bestand de afgelopen jaren sterk is verjongd. „Maar dat ging niet ten kos te van mensen, die er al langer zaten en die een enorme praktijkkennis van het bestaande woningareaal hadden opgebouwd. Vergeet niet, dat er in Zeeland veel is gebeurd. Oorlogshan delingen in '40 en '45, de watersnood. Dat zijn geweldige ingrepen. Hoe dan ook: we hebben een goed en zéér ge motiveerd team". Aan de vooravond van zijn vertrek naar Zwolle bekent hij de eigenheid van Zeeland -ondanks alles toch nog 'n eilandenrijkje met herkenbare menta- liteitsverschillen in „noord", „mid den" en „zuid"- en de seizoenswisselin gen te zullen missen. Van der Meulen drukte niet alleen als volkshuistings- deskundige zijn sporen in de slik. Zo was hij één van de krachten achter de stichting, die ijvert voor de aanschaf van een computertomograaf en zette hij zich in voor de Stichting Cultuur spreiding Zeeland en de kring Zeeland van de Nederlandse Skivereniging. Zijn vrouw was betrokken bij het bi bliotheekwerk en de MLK-school De Triangel. De receptie in de Statenzaal is van 15.30 tot 17.30 uur. ging nog een stapje verder in zijn! tiek. Hij zei over de stichtingsbest ders, doelend op eventuele nie subsidie-aanvragen: „Ik hoop dat niet meer terug zie". Hij noemde onbegrijpelijk dat de Zeeuwse Ci rele Raad het verzoek om een aar lende subsidie van een positief ad heeft voorzien. Daaruit blijkt vol hem dat de raad geen verstand van management en financiering, Vrijwel alle commissieleden noen de vormgeving van Mooie Moeite verschijning van het blad is eerde jaar opgeschort) te kostbaar end houd van het blad teveel gerich een beperkte publiek van kunst cultuurliefhebbers. Van Zwieten: werd vaak nee verkocht omdat niet paste in het elitair redactie leid". Alleen PvdA-woordvoerdei Eveleens liet zich nog enigszins w derend uit. „Het blad zag er schi rend uit. Misschien was het Zeeuwse begrippen te mooi". Evelf sprak ook als enige de hoop uit da stichting nog eens terugkomt met bespreekbaar plan voor de voort ting van het blad in gewijzigde voi De organisators van de Zeeu Kunstkaravaan, in eerste instantie gezet om Mooie Moeite aan geld te pen, zijn nog steeds niet zeker vat aan de provincie gevraagde subsi Het dagelijks provinciebestuur h al wel besloten om de gevraagde 38 gulden op tafel te leggen, maarove helft van dit subsidiebedrag -het dat uit het toeristisch-recreatief wikkelingsfonds moet komen-moe ook de statencommissies nog hun je doen. Gedeputeerde G. de Vries-Homt| (PvdA) benadrukte gisteren de: vraagd dat deze provinciale subs: bedoeld is ter dekking van onkos en dus niet aan Mooie Moeite ten g de mag komen. Maar de provit heeft geen zeggenschap over de koopsommen die ongeveer tien meenten beschikbaar hebben gest om de Karavaan in hun gemeend laten optreden. Als deelnemers aai Kunstkaravaan hun honorarium onkostenvergoeding aan Mooie te schenken, dan blijft de provir daar buiten. De stichting Porgy en Bess te Tem zen weet zich sinds gisteren zeken een provinciale subsidie van 25. gulden voor de aankoop en verb wing van het voormalige gelijknam horeca-etablissement. Zoals beke wil de stichting het pand aan Noordstraat in Terneuzen exploiter als kleinschalig theater, met na voor het laten optreden van ji orkesten. In de welzijnscommis maakten alleen de streng-gere: meerde fracties principiële bezwaï Er werd vooral benadrukt, met na door CDA-woordvoerdster G. J. El baas-Murre, dat de vroegere uitba van Porgy en Bess, wijlen Frank K len, met zijn activiteiten in dithore bedrijf een brugfunctie heeft verv op het terrein van de rassen-integra Commissie-voorzitter P. de Nooi (PvdA) moest de commissie er zelfs wijzen 'dat we hier een stuk culti subsidiëren, niet een minderheden leid'. De commissie kon zich ook vinden een eenmalige subsidie van 5.000 den aan de vereniging De Zeeuwsel len. Het gaat om een bijdrage in de richting van een eenvoudig molenn seum te Westkapelle. Ook de vastst ling van een experimentele subsidie geling voor de restauratie en aanko van museale voorwerpen stuitte n op bezwaren. Regionale en lokalen sea kunnen een beroep op deze re; ling doen. MIDDELBURG - In het Middelburg Gasthuis is zaterdag op 95-jarige le tijd de bioloog drs. P.J. van der Fe overleden. Hij was nauw betrokk' bij het Zeeuwsch Genootschap Wetenschappen, dat hem en zijnecl genote,dr.W.S.S. van der Feen- v: Benthem Jutting tot ereleden b noemde. Pieter Jacobus van der Feen werd< 10 april 1892 geboren in Stratum 1 Eindhoven, waar zijn vader griffier vi het kantongerecht was. Hij doorllf het gymnasium in Middelburg enst deerde biologie in Utrecht. Van der Feen specialiseerde zich in kennis van zoogdieren uit het pleist en huisdieren uit het holoceen. vroeg toonde hij belangstelling vo archeologie en vooral de godin Neb lennia. Van der Feen was conservati van de „steenenkamer" en het kabin van natuurlijke historie in het nu seum van het Zeeuwsch Genootscha Aan het boek „De bodemkarterir van Walcheren" (1952) droeg hij e< hoofdstuk „Geschiedenis van de b woning van Walcheren tot 1250 bi een samenvatting van zijn onde zoekswerk. In 1950 kreeg drs. Vandi Feen het beheer van de afdeling zoo dieren van het Zoölogisch Museum: Amsterdam, waar hij ook het tentooi stellingswerk verzorgde. In zijn bijdragen aan het Zeeuws Tij< schrift toonde hij zich ernstig bezorg over de aantasting van milieu en m( numenten. Van der Feen aarzelden» om mensen, die deze Zeeuwse nj' dommen veronachtzaamden ..on® ontwikkeld" te noemen. Van zijn liefo voor de provincie getuigde ook zijn n zet voor de uitgave van de 'EncycloP1 die van Zeeland'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 8