Kort en •achtig Mijn Zuid-Afrika wil onderhandelen 'Oorlog' in Israël over film op sabbat VN-rapporteur mocht 'afgesloten' gebied in Suriname bezoeken Politie reageert gegriefd op uitlatingen van justitie PZC/ binnen-buiten land INISTER DE KONING: het weer in zeeland en in europa Marinier VS krijgt 30 jaar voor spionage BRT ontslaat 'lastige' journalist ij fels Deel verbouwing huis van bewaring Haarlem gestopt indaag Hoog water 1ooruitzichten Laag water Nautisch bericht Vooruitzichten ONTSLAGEN UITGESTELD Minister weg BOND ZIET RECHTSPOSITIE BEDREIGD Politiek verhaal [nAG 25 AUGUSTUS 1987 and op de knip oor trendvolgers HAAG (ANP) - De ruim een half miljoen werknemers in de commerciële dienstverlening kunnen volgend jaar alleen eer geld voor hun arbeidsvoorwaarden rekenen als de tenaren van minister Van Dijk meer zouden krijgen dan s op tafel ligt. Voorlopig is er voor de dienstverlening 185 joen beschikbaar. Dat heeft minister De Koning van Socia- |aken maandag werkgevers en werknemers in deze secto- aten weten, waarna hij hun bezwaren aanhoorde. i5 miljoen gulden die het kabinet ling van van het gemiddeld verdiende loon als gevolg van onder meer de leef tijdsopbouw van de werknemers. Ou dere werknemers verdienen meer dan jongere, wat betekent dat bij een ver grijzing in een sector de gemiddeld verdiende lonen stijgen. Sommige werknemers in de niet-commerciële dienstverlening denken 3 procent no dig te hebben voor „incidenteel". De bonden zijn niet te spreken over De Konings suggestie om binnen de be- uitgetrokken voor het personeel ;kenhuizen, verzorgings- en be enhuizen, bij de bedrijfsvereni- n, delen van het openbaar ver en andere sectoren die (mede) Jen betaald door de overheid of uit Ie premies is gelijk aan 0,74 pro- |van de loonsom. Dat bedrag It afgeleid van wat de ambtenaren vember stelt de minister de ruim- ifinitief vast, waarna de kamer irover buigt. Werkgevers en werk- :rs mogen vervolgens onderhan- i over de besteding van het be- De Koning heeft er geen bezwaar i als de werkgevers hun bijdrage le pensioenen van de werknemers gen en dat geld bij de onderhan- gsruimte optellen. irhandelaar J. Bensch van de Ab- jbo vindt het echter maar de g of alle pensioenfondsen dit zul- edden. Volgens hem ziet de minis- logelijkheden om via de fondsen jimte op te trekken tot dik één ent. oorziet ook knelpunten bij de inci- ele loonontwikkeling, waarvoor (oning in het kabinet slechts drie :tprocent kon loskrijgen. Volgens is minstens één procent voor „in itieel" nodig. De Koning bood vo- aar op de valreep een kwart pro extra, maar hij heeft in het over aten weten dat daar dit jaar niet ïag worden gerekend, in de marktsector ligt het „inci- ;eel" volgend jaar lager dan dit verdedigde De Koning zich. Bij henteel gaat het om de ontwikke- Advertentie) schikbare ruimte vooral aan herver deling van arbeid te denken. Bensch toonde zich hierover zeer verbolgen. „Hoe kan de minister pleiten voor een aanpak van de werkloosheid die de werknemers zelf moeten betalen, ter wijl een van zijn collega's driehon derd man op straat zet door de slui ting van herstellingsoorden," aldus de Abva/Kabo-bestuurder. De bonden zullen trachten om cao's af te sluiten die de beschikbare ruimte overschrijden. De Koning zal dan hoogstwaarschijnlijk volgend jaar in grijpen door de ruimte voor 1989 te be perken. De wet laat hem die mogelijk heid. De bonden stappen dan naar de internationale arbeidsorganisatie ILO, in de hoop een veroordeling we gens „ingrijpen in de contractsvrij heid" los te krijgen. De werkgeversorganisaties van streekvervoer, bedrijfsverenigingen, welzijnssector, bejaardentehuizen, ziekenhuizen en ziekenfondsen heb ben maandag na afloop van het ge sprek met minister De Koning laten weten het bod van 185 miljoen gulden „categorisch" af te wijzen. Het bod zal volgens de werkgevers de achterstand ten opzichte van de ambtenaren en het bedrijfsleven alleen maar vergroten. Die achterstand bedroeg vorig jaar respectievelijk 5 en 12 procent. en Frankrijk lag gisteren een de- me die verder activerend naar het rden trok. Vandaag komt het cen- n hiervan dicht boven het oosten het land te liggen om vanavond in tuurt van de Waddeneilanden aan omen. Door deze ontwikkeling heb- we vandaag ronduit slecht weer. lehele dag blijft het bewolkt en het tut langdurig met slechts korte ge perioden. Later vanmiddag is i onweer mogelijk. De wind komt [iet noorden en later op de dag uit noordwesten. Deze blijft de gehele krachtig en verder op zee soms d. Omdat er ook nog een oude dei- j staat, is de zee vandaag extra on- !ig. De temperatuur blijft vanmid- met hooguit 19 graden veel te laag r augustus. decimeters verhogingmaximum golf hoogte monding Scheldes: tijdens het hoogwater vanmiddag ruim een me ter. pr morgen: de depressie trekt via de pen langzaam verder de Noord- Een koele noordweststroming t een wisselende hoeveelheid be king en nog steeds kunnen een ir buien vallen. De wind neemt wel '.idelijk af, maar de middagtempe- m blijft opnieuw bij 19 graden ste lt donderdag tot en met zaterdag: na donderdag wordt het weer be- iwbaarder. Een hogedrukuitloper >en de Britse eilanden ligt dan op de irdzee en brengt droog weer met nige perioden. De temperatuur wil nwel nog niet flink stijgen. uur cm uur cm Dinsdag 25 augustus Vlissingen 3.41 230 15.54 225 Terneuzen 4.00 251 16.13 248 Zierikzee 5.20 160 17.30 156 Hansweert 4.37 266 16.49 261 Wemeldinge 5.30 182 17.35 177 O:scheldemond 3.50 162 16.05 154 Bruinisse 5.35 174 17.45 167 Woensdag 26 augustus Vlissingen 4.11 238 16.24 232 Terneuzen 4.30 260 16.43 255 Zierikzee 5.50 164 17.55 160 Hansweert 5.08 274 17.19 266 Wemeldinge 6.00 187 18.10 183 O.scheldemond 4.15 168 16.25 161 Bruinisse 6.10 177 18.20 169 uur cm uur cm Dinsdag 25 augustus Vlissingen 9.49 172 22.16 206 Terneuzen 10.15 183 22.41 216 Zierikzee 11.10 112 23.35 147 Hansweert 10.41 198 23.07 230 Wemeldinge 11.10 128 23.40 161 O.scheldemond 9.45 105 22.10 140 Bruinisse 11.15 122 23.40 159 Woensdag 26 augustus Vlissingen 10.22 175 22.50 209 Terneuzen 10.49 186 23.16 221 Zierikzee 11.35 115 00.10 150 Hansweert 11.15 201 23.42 236 Wemeldinge 11.45 131 00.10 164 O.scheldemond 10.15 109 22.40 142 Bruinisse 11.50 126 00.15 161 id: noord later noordwest, door- ins 6; soms 7 op zee, zicht: meest Hg, temperatuur kustwater: 19 gra- afwijking waterstanden: enkele Britse Eilanden: Perioden met zon sn vrijwel overal droog. Middag- temperatuur rond 17 graden. Benelux: Af en toe zon en enkele buien. Middagtemperatuur onge- ver 20 graden. Duitsland, Alpengebied: Enkele re gen- en onweersbuien. Middagtem peratuur ongeveer 20 graden. Spanje Portugal: Perioden met zon en een lokale regen- of onweersbui. Middagtemperatuur van 20 graden "i het noordwesten tot 34 graden Plaatselijk in het binnenland. 'talie, Joegoslavië: Perioden met zon. maar vooral in het noorden ook een enkele regen- of onweersbui. Middagtemperatuur van 23 graden tn het noorden tot 30 graden in het zuiden. Frankrijk: Af en toe zon en enkele regen- of onweersbuien. Middag temperatuur van 16 graden in het noordwesten tot 26 graden in het zuiden. Weerrapporten 24 augustus 20 uur W m/s °C Amsterdam regen n 5 22 Aberdeen motregen nw 6 12 Athene onbewolkt ono 5 - Barcelona half bew. w 5 29 Berlijn licht bew. ono 3 25 Boedapest onbewolkt ozo 3 29 Bordeaux regenbui nno 2 21 Brussel regen n 5 - Dublin onbewolkt ozo 3 17 Frankfort zwaar bew. no 3 24 Genève zwaar bew. windst 18 Helsinki licht bew. n 2 15 Innsbruck regenbui w 6 25 Klagenfurt licht bew. verand 28 Kopenhagen zwaar bew. o 6 19 Lissabon onbewolkt n 9 25 Locarno onweer zzo 1 19 Londen zwaar bew. n 7 19 Luxemburg zwaar bew. o 4 20 Madrid licht bew. wnw 4 - Malaga onbewolkt wnw 7 33 Mallorca onbewolkt nw 6 30 Malta onbewolkt zo 5 31 Moskou onbewolkt wzw 1 24 München zwaar bew. zzo 3 26 Nice half bew. nnw 4 - Oslo zwaar bew. n 1 17 Parijs regen nnw 8 17 Praag licht bew. ozo 5 26 Rome zwaar bew. zo 10 32 HAARLEM (ANP) - Een deel van de bouwwerkzaamheden in het Haar lemse huis van bewaring De Koepel is maandagmiddag op last van de direc tie stopgezet. Volgens directeur J.B. van Putten van de strafinrichting is zwaar werk als boren en zagen in strijd met de afspraken die eind vori ge week zijn gemaakt met de vereni ging van gedetineerden. De gedetineerden dreigden vorige week met een kort geding, omdat ze veel hinder ondervinden van de groot scheepse bouwactiviteiten. Na overleg met de directie, de aannemer en de rijksgebouwendienst besloten de ge detineerden het geding een paar we ken aan te houden. Afgesproken werd dat naar een technische oplossing zou worden gezocht om de geluid- en sto- foverlast te beperken. Volgens de raadsman van de gedeti neerden, mr. L. Heukels uit Overveen, zijn de rijksgebouwendienst en de aan nemer hun afspraken niet nagekomen. (Van onze correspon dent) TEL AVIV Vele dui zenden ultra-orthodoxe joden hebben gisteren bij de Klaagmuur in Je ruzalem een massale ge bedsbijeenkomst ge houden tegen de onthei liging van de joodse rustdag, de sabbat. Volgens parlementslid rabbijn Menachem Po- rush van de Agudat Yis- rael Partij was de bijeen komst 'het laatste sta dium vóór de scherpste cultuuroorlog' die in Is raels hoofdstad zal uit breken. De cultuuroorlog die rabbijn Porush voorspel de is het emotionele con flict tussen de ultra-or thodoxe bewoners van Jeruzalem en hun secu liere tegenstanders over de vraag of op de heilige joodse rustdag wel of niet films mogen worden vertoond in enkele bio scopen. Afgelopen vrij dag, toen honderden ver- tierzoekende inwoners van Jeruzalem demon stratief naar vier biosco pen trokken, moest een grote politiemacht tot diep in de nacht woeden de orthodoxe joden er van weerhouden hun se culiere stadgenoten te straffen voor de door hen beweerde 'ontheiliging van de sabbat'. JOHANNESBURG (UPI-REUTER- AFP)- Zuid-Afrika's grootste mijn- bouwconcern Anglo American heeft maandag voor het eerst de zwarte mijnwerkersbond NUM uitgenodigd voor nieuwe onderhandelingen zon der voorwaarden vooraf. De eerdere voorwaarde dat alleen gesproken kan worden over secondaire arbeidsvoor waarden en niet over looneisen is ken nelijk van tafel. Het concern heeft ook bekend ge maakt dat het aangekondigde ontslag WASHINGTON (REUTER) - Een Amerikaanse militaire rechtbank heeft de marinier Clayton Lonetree maandag wegens spionage voor de Sovjet-Unie veroordeeld tot dertig jaar gevangenisstraf. Het is voor het eerst in de Amerikaanse geschiedenis dat een marinier wegens spionage wordt veroordeeld. Lonetree speelde geheime documen ten door aan de Sovjets in de twee jaar dat hij als bewaker werkte op de Ame rikaanse ambassades in Moskou en Wenen. Hij had een verhouding met een een Russische vrouw, die een aan tal ontmoetingen met Sovjetagenten arrangeerde. Vorige week vrijdag werd Lonetree op alle dertien punten van de aanklacht schuldig bevonden. Hij had levenslang kunnen krijgen. Lonetree heeft onder meer foto's van Amerikaanse CIA-agenten en platte gronden van de ambassades in Mos kou in Wenen doorgegeven aan de ge heime dienst van de Sovjetunie, de KGB. Hij kwam in contact met de KGB toen hij in 1985 verliefd werd op de Russische vrouw. Na zijn overplaat sing naar Wenen bleef hij KGB-ers ontmoeten. De advocaten van de ver dachte betoogden dat hun cliënt tot zondebok is gemaakt in het „gehei- men-voor-seks" schandaal, dat leidde tot de terugtrekking van alle 28 mari niers uit de ambassade in Moskou. DEN HAAG/PARAMARIBO (ANP) - De speciale rapporteur van de Ver enigde Naties voor de mensenrechten, de Kenyaan Amos Wako, is tevreden over de medewerking die de Suri naamse autoriteiten hem hebben ver leend bij zijn onderzoek in Suriname. Dat bleek maandag aan het eind van Wako's bezoek aan Suriname. Voor zijn doorreis naar het buurland Frans ZON EN MAAN 26 augustus Zon op 0640 onder 2042 Maan op 0838 onder 2122 Voor actuele waterstands- en weerverwach- tingen kunt u bellen naar het Hydro Meteo Centrum Zeeland, telefoon 01110-17056. JOHANNESBURG Liefdadigheidsinstellingen en veehouders waren er maandag als de kippen bij toen op een open plek in Johannesburg 120.000 broden werden gedumpt. Die waren afkomstig van een bakkerij, welke zich tot deze daad genoodzaakt zag vanwege een spontane staking van 350 werknemers die meer loon eisen. Daardoor werd normale distributie onmogelijk. Guyana gaf de VN-rapporteur een persconferentie in Paramaribo. Wako bezocht vorige week vrijdag en zaterdag het Brokopondo-gebied en Oost-Suriname, waar de groep-Bruns- wijk actief is. Hij was de autoriteiten in Paramaribo dankbaar dat hij ook naar „afgesloten" gebieden kon gaan. De rapporteur voor standrechtelijke exe cuties zei niet alleen van de autoritei ten maar ook van particulieren „waar devolle" inlichtingen te hebben ont vangen. Bij zijn reis naar Brokopondo en Oost- Suriname werd Wako begeleid door militairen. De escorterende militairen werden enigszins in verlegenheid ge bracht door de vondst van enkele bot ten bij het palmoliebedrijf Victoria. De Surinaamse militaire machtheb ber Bouterse heeft verzetsleider Haak mat indirect benaderd met het ver zoek te helpen bij het vinden van een vreedzame oplossing voor het conflict in Oost-Suriname. Dat heeft Haak mat, voormalig vice-premier van Suri name en momenteel advocaat in Am sterdam, maandag laten weten. Volgens Haakmat kwam de Neder landse publicist W. Oltmans, een per soonlijke vriend van Bouterse, bij hem op bezoek met een brief van de leger leider. In de aan Oltmans gerichte brief vroeg Bouterse de publicist con tact op te nemen met Haakmat, die mogelijk een „persoonlijke bijdrage" zou kunnen leveren aan een vreedza me oplossing van de strijd tussen het Surinaame leger en de groep-Bruns- wijk. Haakmat gaat niet in op dit ver zoek, omdat hij twijfelt aan de op rechtheid van de bedoelingen van Bouterse. „Het lijkt mij beter dat Bouterse de verkiezingen eerlijk laat verlopen en openlijk verklaart dat hij de uitslag van de volksraadpleging zal respecte ren", zo stelt Haakmat. van 19.000 zwarte mijnwerkers is uit gesteld tot woensdag. Eerder op de dag had Anglo bekend gemaakt dat bij de mijnen No.2 en No. 3 in Oranje Vrij staat ongeveer 7.000 mijnwerkers zou den worden ontslagen omdat ze maan dag niet op hun werk waren versche nen. Novib, de Nederlandse organisatie voor internationale ontwikkelingssa menwerking, heeft 75.000 gulden be schikbaar gesteld voor stakende mijn werkers in Namibië en Zuid-Afrika. Het CNV gaat de bond van zwarte Zuidafrikaanse mijnwerkers NUM en de vrije onafhankelijke Zuidkoreaanse vakbond BATU elk 25.000 gulden schenken. Daartoe heeft de Verbonds raad van het CNV maandag besloten. De gelden komen uit de fondsen van de CNV-actie „Kom Over". De FNV besloot vorige week 'maandag om 600.000 gulden ter beschikking te stel len van de NUM. De enige kleuring-minister in Zuid- Afrika, Allan Hendrickse, zal zijn functie in het kabinet neerleggen zo heeft hij maandag verklaard. Het ver trek van Hendrickse houdt in dat mi nister Amichand Rajbansi, van Indi sche afkomst, de enige niet-blanke be windsman is in het Zuidafrikaanse kabinet. BRUSSEL (ANP) - De leiding van de Vlaamse omroep BRT heeft maandag besloten de bekende radiojournalist Daniel Buyle te ontslaan. Dat is maandagavond door de radionieuws dienst van de BRT zelf meegedeeld. Bij de BRT, een overheidsdienst, geldt ontslag als een bijzonder zware en uit zonderlijke sanctie. Formeel wordt Buyle aangewreven dat hij zich als eindredacteur van het radionieuws niet stoorde aan de geldende procedu res. Maar in een deel van Vlaanderen zal het ontslag zeker worden opgevat als een beroepsverbod. De als lastig en kritisch bekendstaan de Buyle ligt al jarenlang overhoop met zijn superieuren bij de BRT. Zijn harde en volgens de BRT-top bevoor oordeelde benadering van CVP-pre- mier Martens kwam hem al eens op een verwijdering uit de Wetstraat, het politieke centrum van Belgie, te staan. Sindsdien was hij werkzaam als eind redacteur van het radionieuws. Daar raakte hij opnieuw in conflict, onder meer over de lengte van de on der zijn verantwoordelijkheid samen gestelde nieuwsbulletins. Sinds mei van dit jaar was Buyle geschorst in af wachting van nadere maatregelen. Buyle zelf gaf in een commentaar op zijn ontslag, waarover hij via de radio werd ingelicht, te kennen dat „het ge tuigt van een ongelooflijke schanda ligheid en brutaliteit. Ik had dit niet voor mogelijk gehouden in een land dat zich toch nog altijd een rechtsstaat noemt." Hij beraadt zich nog op juridi sche stappen. UTRECHT (ANP) - Politiefunctiona rissen en voorzitter G. Koffeman van de Algemeen Christelijke Politiebond hebben felle kritiek geuit aan het adres van procureur-generaal mr. R.A. Gonsalves van het gerechtshof in Den Bosch. Ook minister Korthals Al- tes van justitie moet het ontgelden wegens zijn uitlatingen over de poli tie. Koffeman vindt dat beiden de af gelopen dagen „een schandelijke voorstelling van zaken" hebben gege ven in interviews met respectievelijk het dagblad Trouw en het ANP Koffeman stoot zich vooral aan op merkingen als zouden de politiebon den door hun streven naar een goede rechtspositieregeling de bedrijfsvoe ring bij de politie en de misdaadbe strijding bemoeilijken. Korthals Altes had daarbij vooral de gang van zaken rond de inconveniën- tenregeling op het oog. Maar, aldus Koffeman. een sociaal beleid houdt in dat van de politie geen ongebreideld gebruik wordt gemaakt. Daarom is een maximum aantal overwerkuren vastgesteld. Volgens Koffeman tast de minister zelf het goede functioneren van de politie aan met zijn notitie die volgens hem 6.000 politiebanen op de tocht zet en met zijn bezuinigingspro gramma. Gonsalves wekt de indruk of het de po litie te doen is om baantjes van acht tot vijf uur, maar als iemand weet dat politiewerk dat niet is zijn dat de bon den wel, aldus Koffeman. Koffeman zegt dat Gonsalves met zijn opmerkin gen in het voetspoor treedt van Kort hals Altes. „Ik heb het idee dat het geen individuele actie is", aldus Koffe man. „De vakbonden krijgen kenne lijk de zwarte Piet toegespeeld als in zet voor de komende onderhandelin gen". Volgens hem draagt dat niet bij tot een goed overlegklimaat. De ACP- voorzitter is het met Gonsalves eens dat in Nederland sprake is van een si tuatie waarin de criminaliteit toe neemt en steeds meer de kans krijgt. Maar, zegt hijdat heeft niets te maken met wat de vakbonden hebben bereikt op het gebied van de rechtspositie van de politie. Mr. J. Wiarda, hoofdcommissaris van de Utrechtse gemeentepolitie, noemt de opmerkingen van Gonsalves een politiek verhaal. De mening van Gon salves over falende samenwerking tus sen gemeente- en rijkspolitie om tot landelijke criminaliteitsbestrijding te komen, noemt hij „Eén groot pleidooi voor een repressieve politie die lande lijk centraal wordt georganiseerd". „Als de politiek een andere politie wil, dan hoor ik dat wel". Maar voorlopig meent hij dat het politiestelsel in Ne derland van uitstekende kwaliteit is en de politie in Nederland van zéér uit stekende kwaliteit. Verder neemt hij het Gonsalves kwa lijk dat hij met geen enkel woord rept over eventuele structurele maat schappelijke oorzaken. „Hij moet er eens over nadenken hoeveel criminali teit het verbod op genotmiddelen met zich meebrengt". De hoofdcommissaris van de Haagse politie, J. L. Brand, is „geneigd het ver haal als borrelpraat te bestempelen". Er zijn feiten zonder verband bijeen ge veegd, zegt hij. Brand is het wel met Gonsalves eens dat er iets gedaan moet worden om de aanpak van de zware criminaliteit te versnellen. Volgens de Rotterdamse hoofdcom missaris J.A. Blaauw slaat procureur- generaal R.A. Gonsalves de plank mis met zijn kritiek dat zware criminaliteit bijna ongemoeid wordt gelaten door dat de politiekorpsen onvoldoende sa menwerken. „Gonsalves deponeert de bal ten on rechte bij de politie. Dit vuiltje hoort thuis bij de Tweede Kamer want die heeft in opperste wijsheid besloten dat de politie niet zou worden gereor ganiseerd, maar moest gaan samen werken. Dat is te vrijblijvend", aldus Blaauw. PZC Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: M. P. Dieleman en C. van der Maas. VlissingenWalstraat 56-60, Postbus 18,4380 AA Vlissingen, tel. (01184) 84000. Middelburg: Markt 51, 4331 LK Middelburg, tel.(01180)81000. Goes: Grote Markt 2,4461 AJ Goes, tel.(01100)31800. Terneuzen: Nieuwstraat22. 4531 CW Terneuzen, tel. (01150) 94457. Hulst: Steenstraat 6,4561 AS Hulst, tel.(01140)14058. Opening kantoren: van maandag t/m vrijdag van 8.00tot 17.00 uur. 's Zaterdags in Goes, Vlissingen en Middelburg van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, (01184) 84000; 's avonds op zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur; in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; 's zaterdagstot 16.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: maandag- t/m vrijdagavondvan 20.30 tot 22.00 uur (01184) 84000; zondag avondvan 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 68,65; franco per post 82,50; per maand 23,65; jaarabonnement 262,50; jaarabonnement franco per post 317,50; losse nummers 1,10 (alle bedragen inclusief 6 pet. btw.). Postrek. nr.: 3754316,t.n.v. PZC ab.rek. Middelburg. Advertentietarieven: 134 cent per mm; minimumprijs per advertentie 20,10; ingezonden mededelingen 21/2 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 5,- meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 6 pet btw. Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Middelburg. V

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 3