Edwin in de Weij schoot al vijftien keer raak Kunstgrasveld Vlissingen afgekeurd: te gevaarlijk rdp vakantie rubriek IORSE WINST OP ITALIË (7-0) Koprol kost Carel Keim veel punten PZC/ sport I rootmacht latrick Tolhoek in Zwitserland Stand EK hockey Beker programma Zeeuwse clubs Twee winnaars in de toto Bert Jacobs wordt scout van PSV Raul Alcala wint de Coors Classic Ijsdag 25 augustus 1987 13 Schandalig Versterkingen Herboren Elke zaterdag van 29 Nederlandse regionale dagbladen ockeyers nemen laatste hindernis IsKOU (GPD) Een enorm gevoel van opluchting en blijdschap maakte zich gisteravond [ester van het kleine Nederlandse kamp in Moskou. Nadat het hockeyteam eerst zelf de laat- [hindernis had genomen door een 7-0-overwinning op Italië, maakte Engeland de weg voor [nationale ploeg vrij naar de halve finales van het Europees kampioenschap en de Olympi- [e Spelen van volgend jaar. or Spanje met 3-0 terug te wijzen, voorkwam de Britse formatie een herhaling van het WK in nden vorig jaar, toen de Nederlandse ploeg op doelsaldo naar de troostronde werd verwezen. ■t is echt fantastisch voor de spe- T, was de eerste reactie van Hans Jritsma, die naderhand handen te ft kwam om de felicitaties van spe- en bondsofficials in ontvangst te tien. „Acht maanden lang zijn we lg geweest zo ver te komen. We heb- jeen uiterst moeilijke periode ach- fde rug. waarin elke nederlaag een 3 terug betekende. Het viel niet al- [mee om dat mentaal telkens te werken. Maar gelukkig hebben we Jdoel bereikt". (met het afdwingen van de halve fi- leplaats aan de kwalificatie-eis voor lel is voldaan, kan het elftal weer Jt enig optimisme vooruitkijken. De |k is van de ketel en mogelijk leidt I verdwijnen van die spanning in de fsische hoofdstad zelfs nog naar [herhaling van het EK in Amstel- (n, toen Nederland de titel verover- |üie kans moet overigens niet al te j worden geacht, want daarvoor Jet morgenmiddag eerst in de voor- fdestrijd Engeland opzij worden ge loven. let van dat duel is de eerste plaats in Tpoule, die van groot belang is voor kolgende tegenstander in de plaat- [swedstrijden van vrijdag. De win- r treft de nummer twee van de an- e groep en dat is Ierland of de Sov- |Unie. Op papier zijn dat teams die i niveau in de schaduw staan van t-Duitsland, dat in die afdeling ze- hls eerste zal finshen. „Kansloos zijn we natuurlijk niet", meende Jorritsma gisteren te midden van alle vreugdetaferelen. „Maar we hebben altijd erg veel moeite met de Engelsen. Ze zijn completer dan wij, hebben meer ervaring en zijn in staat op het juiste moment te presteren. Het is een uiterst sterk collectief. Ook men taal hebben ze een voorsprong op ons. Wij moeten daar nog veel aan doen. Wanneer we die laatste stap snel kun nen maken, zitten we dicht tegen de top aan. Voorlopig is het echter nog niet zover". De technisch leider kan daar naar alle waarschijnlijkheid het komende jaar zelf aan werken. Het contract van de Amsterdammer loopt over zes dagen af, maar met het succesvolle verloop van het EK zal die verbintenis binnen kort zeker worden verlengd. Jorritsma kan dan mogelijk ook iets veranderen aan de verstoorde verhou dingen in een deel van de spelersgroep. De feeststemming ging gisteren in elk geval aan een Oranje-vertegenwoordi ger voorbij. Bankzitter Patrick Faber toonde zich zeer verontwaardigd over het feit dat hij tijdens het toernooi nog maar een half uur (tegen Spanje) in ac- leen met een overwinning op Enge- |d kan Nederland de confrontatie deze hockeygrootmacht ontlo- Jji. Beide teams beschikken welis- |ar over hetzelfde aantal punten t), maar de verliezend WK-fina- l van Londen heeft een iets beter llsaldo (19-1 tegen 18-1). Jialve tegen die achterstand moet (Nederlandse formatie ook nog afre ien met de reputatie van de Engel- van wie de laatste jaren nauwe- Ismeer gewonnen kon worden. Tij- lishet WK vorig j aar werd het net als 1de Champions Trophy in Amstel- in een krappe 1-O-nederlaag. JïRISWAL (SIZ) - De Zwitser Pas- I Richard heeft gisteren de eerste Ippe van de Zwitserse wielerkoers lote Prijs Wilhelm Teil gewonnen. Ij bleef in de eindsprint na de 154 ki- Jneter lange etappe van Emmen lar Sigriswal zijn medevluchters Imard Gavillet en Theo de Rooy lor. j Zeeuwse renner Patrick Tolhoek (idigde op een kleine minuut van de Jnnaar. Hij sprintte naar een uitste- (nde negende plaats. 1 uitslag: Eerste etappe: 1. Richard (Zwi) km in 3 uur 55 minuten en 17 seconden 1,784 km/h). 2. Gavillet (Zwi). 3. De Rooy |ed) z.t., 4. Winterberg (Zwi) op 40 secon- 1,5. Steinmann (Zwi) 0.52.6. Steiger (Zwi) |2.7. Muller (Zwi) 1.35.8. Styks(Tsj) 1.47.9. |lhoek (Ned). 10. Koba (Zwi) z.t., De stand in groep A van het Ek hockey Engeland 4 4 0 0 8 19- 1 Nederland 4 4 0 0 8 18- 1 Spanje 4 2 0 2 4 13- 5 Schotland 4 1 1 2 3 3-11 België 4 0 13 1 5-14 Italië 4 0 0 4 0 0-26 tie mocht komen. „Ik vind het ronduit schandalig wat er gebeurt", aldus de 23-jarige strafcornerspecialist van Amsterdam. „Ik heb me de pestpokken getraind voor dit EK, maar een kans krijg ik niet. Ik kan zogenaamd alleen als rechtsback spelen, maar Jorritsma weet dat ik bij mijn club twee jaar gele den als spits de topscorer was van de hoofdklasse. Ik hoor steeds dat het he le elftal voor mij moet worden omgezet als hij mij wil laten spelen. Ik vraag me af waarom hij me dan heeft meegeno men". De handelwijze van Jorritsma tegen Italië was zeker discutabel. In plaats van Faber in te brengen voor een van de vele zwakke broeders en de speler in te schakelen bij de strafconers bleef de 20-voudige international buiten beeld. Eerste man Floris Jan Bovelander kreeg tienmaal de gelegenheid zich te onderscheiden op zijn specialiteit, maar verder dan drie goals, waarvan twee uit een rebound, kwam de Bloe mendaler niet. „De corner is dit toernooi een pro bleem", wist Tom van 't Hek later. „En dat is uiterst zorgelijk, want we zullen hem de komende drie wedstrijden nog hard nodig hebben". Nederland - Italië 7-0 (5-0). 7. Van den Ho- nert 1-0,18. Bovelander 2-0.21. van 't Hek 3- 0, 24. Diepeveen 4-0, 29. Bovelander (sc) 5-0, 40. Mare Delissen 6-0, 64. Parlevliet 7-0. Scheidsrechters: Stepanov (Sov) en Youssef (Egy), toeschouwers: 750. Nederland: Leistra. Klaassen. Kooyman, Diepeveen. Bovelander. Doyer. Mare Delis sen. Parlevliet. Robbert Delissen. <60. Schlatmann). Van 't Hek en Van den Ho- nert. In deselfde groep A deelden Schotland en België de punten: 2-2. Schotland - België 2-2(1-1). 17. Musch 0-1,24. Cowan 1-1, 45. Gucassof 1-2, 70. Leiper 2-2. EINDHOVEN (ANP)-De Eindhovense hoofdcom missaris van politie R. Hessing heeft strenge voorwaarden gesteld aan het doorgaan van de voetbalwedstrijd PSV- Ajax. Een woordvoer der van de politie heeft dit gisteren meege deeld. Deze voetbalwed strijd wordt zondag ge speeld. Op hetzelfde mo ment wordt in de Eind hovense binnenstad een jazz-manifestatie ge houden. In overleg met burge meester dr. G. Borrie heeft de commissaris be paald dat de aanhangers van Ajax met bussen moeten worden aange voerd. Onder verant woordelijkheid van het bestuur van Ajax mogen in Amsterdam voor het Z-vak van het PSV-sta- dion maximaal 500 kaar ten worden verkocht. De bussen mogen pas vlak voor de wedstrijd bij het stadion aanko men. In Eindhoven zelf worden zondag geen kaarten voor de wed strijd verkocht. De kas sa's van het stadion blij ven die dag op last van Hessing gesloten. De Eindhovense com missaris heeft verder be paald dat PSV maatre- JJLST - De Sluiskilse biljarter Louis lllinga is als eerste geëindigd in de (orronden bandstoten eerste klas. Ij was één van de drie deelnemers in poule die in Hulst werd gespeeld, fllinga eindigde voor Theo Plat- Jiw en Johnny Rottier. De Zeeuwse (elers hebben geen kans om zich te laatsen voor de nationale finale, prvoor zijn de gemiddeldes veel te k. [gradatie voorkomen was de opzet In de drie deelnemers en dat is ook (lukt. Louis Dallinga speelde vooral lie sterke partijen tegen Theo Plat- |uw, die hij alle drie won. Maar op ge- (iddelde eindigde niet Dallinga, maar (atjouw als hoogste van de drie. gemiddeldes in deze klasse lopen In 3.00 tot 7.50. De eindstand van de [wonde: 1 Louis Dallinga, 8 punten, gemiddeld, hoogste serie 32; 2 Jwo Platjouw 6-4.58-36; 3 Johnny (ottier 4-3.56-38. VL1SSINGEN - Vanavond (dins dag) wordt de eerste ronde ge speeld in de bekercompetitie van het amateurvoetbal. Alle wedstrijden (indien niet anders vermeld) beginnen om 19.00 uur. Het programma is als volgt: Hontenisse-Kloetinge, Hoofdplaat- Terneuzense Boys, HVV'24-Clinge, koewacht-Sluiskil, Philippine-Zaam- s'ag, Steen-Hoek, Temeuzen-Bres- kshs, IJzendijke-AZVV, Vogelwaar de-Axel, Oostburg-Vlissingen, Noor- Mannen-Middelburg, Wemeldinge- Alliance, RCS-Veere, Krabbendijke- MOC, Patrijzen-BSC, Nieuwland-Ka- Pdle, Lewedorpse Boys-Divo, SSV'65- Halsteren, Middelburg (zaterdagafde- 'ingi-Oostkapelle, De Meeuwen- Nieuwdorp, Walcheren-Arnemuiden, VCK-Goes, Bevelanders-Zierikzee. Mevo-Yerseke, DFS-Bruse Boys, SPS-VES'35, Kruisland-Tholense °°ys, Vosmeer-Internos. Noordhoek- WHS. Cees Jan Diepeveen scoort in de wedstrijd tegen de Italianen. gelen moet treffen om te voorkomen dat tijdens de voorverkoop in Eind hoven kaarten worden gekocht door aanhan gers van Ajax. Hoe PSV dat moet doen is een zaak van de voetbalclub zelf, aldus de woordvoer der van de politie. Per supporter mogen in Eindhoven niet meer dan twee kaartjes tege lijk worden verkocht. Mocht blijken dat niet aan alle voorwaarden is voldaan, dan sluit de woordvoerder van de po litie niet uit dat de wed strijd alsnog wordt ver boden. RILLAND - Bij profclubs is het in de voorbereiding op de competitie geen uitzondering dat spitsspelers in enkele duels met amateurclubs hun produktie uit de voorafgaande competitie benaderen. Bij Edwin in de Weij ligt het wat anders. Ook hij heeft de afgelopen weken weinig anders gedaan dan het maken van doelpunten. Het verschil met de profs zit hem in het feit dat In de Weij (21) speelt voor Rillandia, dat uitkomt in de eerste klas afdeling. Niettemin scoorde hij in zes duels al vijftien keer en daarmee werd hij de tot dusver ongekroonde koning van de voorbereiding. „Nu maar ho pen dat ik voor de competitie niet al mijn kruit verschoten heb", zegt de Rillander glimlachend. Vijf seizoenen geleden debuteerde Edwin in de Weij op zestienjarige leeftijd in het eerste van Rillandia. Bij gebrek aan een A-juniorenteam werd hij vanuit de B-jeugd overgehe veld naar de eerste selectie. De „doorbraak" kwam twee seizoenen geleden. Rillandia werd kampioen in de tweede klas afdeling en In de Weij nam 21 competitietreffers voor zijn rekening. Vorig jaar stokte de produktie een beetje in verband met het vervullen van zijn militaire dienstplicht al was hij in de tweede seizoenshelft nog aardig op dreef. wordt er in de competitie veel harder gespeeld. Er wordt meer geschopt, al heb ik daar zelf niet zoveel last meer van als vroeger", zegt In de Weij, die in het dagelijks leven werkzaam is als verwarmingsmonteur. „De reac ties vallen tot nu toe wel mee. Soms zegt er wel eens iemand dat er goed gevoetbald is, maar daar houdt het wel mee op. Ik merk wel dat er wat meer belangstelling is voor het voet bal in Rilland". Daarmee krijgt Rillandia precies wat het hebben wil, want de club wil hogerop. De versterkingen, gekop peld aan een nieuwe aanpak van de voorbereiding, moeten de club naar een hoger niveau voeren. „We heb ben tot nu toe nog maar vier keer ge traind. Voor de rest spelen we alleen maar wedstrijden. Alles is er op ge richt om hogerop te komen. Dat merkje ook aan de sfeer. Die is beter geworden in vergelijking met andere jaren". „Ik wil zelf ook graag op een hoger niveau spelen, maar dan wel met Rillandia. Ik voel er niets voor om gelijk een andere club op te zoeken. Ik ben in de afgelopen periode wel benaderd door een aantal Zeeuwse clubs, maar ik heb het bij Rillandia goed naar m'n zin. Ik speel hier ook al sinds m'n zesde jaar". Het komt regelmatig voor dat spits spelers in de voorbereiding een tel- raam nodig hebben om het aantal gescoorde doelpunten bij te houden en in de competitie vervolgens met geen mogelijkheid tot scoren ko men. Edwin in de Weij is daar echter niet bang voor. „Ik vind het niet beangstigend dat ik nu al zoveel doelpunten heb gemaakt. Het zal al leen in de competitie wat moeilijker worden, want de mensen zullen nu wel wat meer op me gaan letten. Maar ik ben niet bang, dat ik straks geen doelpunten meer zal maken", aldus de 1.85 meter lange aanvaller. Rilland ontliep de degradatie vorig jaar nipt, maar dit seizoen belooft het anders te worden. Onder leiding van trainer Gerardus Kosters uit Hoogerheide versterkte Rilland zich met vier Brabantse spelers en in de voorbereiding op het seizoen lijkt de ploeg herboren. Ook Edwin in de Weij voelt zich gelukkig in de nieuwe situatie. „Er wordt nu meer gevoet bald. Vroeger werden er vaak lange halen naar voren gegeven en daar moest ik als spits maar achteraan rennen. Nu wordt er beter gecombi neerd". Het gevolg is, dat Rillandia in de af gelopen weken al 33 keer scoorde. Vooral tegen kwalitatief sterke ploegen was de Bevelandse forma tie op dreef. Vlissingen moest ge noegen nemen met een magere 5-3- overwinning (drie treffers van In de Weij) en Serooskerke kwam niet verder dan 4-4. Bij die gelegenheid werden alle Rillandse treffers door In de Weij gescoord. Tussendoor trof hij nog vijf keer doel in de met 10-1 gewonnen wedstrijd tegen VVR. „Vlissingen en Serooskerke zijn ploegen, die echt voetballen. Bij ons Edwin in de Weij: topscorer in de voorbereiding VALKENSWAARD - De rallycrosser Carel Keim uit Serooskerke verspeel de zaterdag belangrijke punten voor het nationaal kampioenschap in de standaardklasse. Hij stond voor za terdag nog elf punten voor op zijn naaste concurrent Tonny Hannewijk uit Vrouwenpolder. In de A-finale echter ging Keim te snel de chicane in. kwam tegen de auto van Verkooyen aan en maakte met zijn Golf GTI een koprol. Hij werd op die manier laatste in deze finale. Tonny Hannewijk profiteerde ervan, door de overwinning te grijpen. Dat leverde het maximale aantal punten (20) op. Hij staat nu op gelijke hoogte met Ca rel Keim. Met nog één wedstrijd te gaan is het dus nog niet zeker of Keim zijn titel kan prolongeren. Tineke de Poorter uit Terneuzen schreef de B-finale op haar naam. Van af de laatste plaats in de A-finale ge start, werd zij 7e. Zondag werd op het Eurocircuit een wedstrijd gehouden voor het Europese kampioenschap. Bram van de Wege uit Axel. nationaal kampioen dit jaar in de groep A, reed voor zijn doen een mnatige wedstrijd. Met een af en toe haperende motor zette hij in de man ches tijden van rond de 22e plaats neer. In de eindrangschikking leverde hem dat de 28e plaats op. Teleurgesteld was ook Fons Picavet uit Zaamslag. Want nog voor de eigen lijke wedstrijd begon, moest hij zijn Golf in het rennerskwartier laten met een kapotte versnellingsbak. De uitslagen, standaardklasse: 1 Tonny Hannewijk: 2 Frans van de Ven; 3 Johan van de Veer; 4 René Kusters; 5 Sjacco Bliek; 6 Ruud Verkooyen) 7 Tineke de Poorter: 8 Ca rel Keimn; 11 David Hannewijk; 12 RobLey- dekker. Divisie I: 1 Per-Ove Davidsson; 2 Herbert Breitender; 3 Jan GulbrandsenDi visie II: 1 Martin Schanche: 2 Olie Arnesson; 3 Matti Alamaki. DEN HAAG (ANP) - Twee deelnemers aan toto 34 hebben de kruisjes op de juiste plaats gezet. Dit leverde hen ie der 15.000 gulden op. De lotto had geen winnaar van de eerste prijs. Twee personen kregen de tweede prijs, een bedrag van 150.000 gulden. Lotto 34 le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 2 winnaars, die ieder bruto 150.000,00 ontvangen, 3e prijs: 122 winnaars, die ieder bruto 1.647,90 ontvangen, 4e prijs: 5.456 winnaars, die ieder 36,80 ontvangen. 5e prijs: 73.221 personen, die ieder 5,00 ontvangen Toto 34 le prijs: 2 winnaars, die ieder bruto 15.296,50 ontvangen, 2e prijs: 34 winnaars, die ieder 325.40 ontvangen, 3e prijs: 505 winnaars, die ieder 54,70 ontvangen Toto-gelijk 34 le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 4 winnaars, die ieder 70,90 ontvangen, 3e prijs: 27 win naars. die ieder 52,50 ontvangen, 4e prijs: 440 personen, die ieder 5,10 ontvangen EINDHOVEN (GPD) Voetbaltrai ner Bert Jacobs, die tot eind vorig jaar onder contract stond bij Fortuna Sittard, treedt binnenkort in dienst van PSV. De landskampioen wil hem aan het werk stellen als scout van jon ge voetbaltalenten. Later deze week vinden nog een aantal gesprekken plaats tussen de PSV-lei- ding en de ex-trainer van een aantal eredivisieclubs. Daarin zal een exacte omschrijving van de nieuwe werk zaamheden aan de orde komen. „Het zou zonde zijn als we geen gebruik ma ken van de ambitie en de kennis van Bert Jacobs", verwoordde PSV-trai ner Guus Hiddink gisteren de bedoe lingen van de landskampioen. Bert Jacobs wordt belast met de func tie van 'reizende' scout. De landskam pioen wil in de toekomst jonge buiten landse talenten een kans geven, die op advies van Bert Jacobs door PSV wor den aangetrokken. BOULDER (Reuter) - De Mexicaan Raul Alcala heeft de Coors Classic ge wonnen. De Amerikanen Jeff Pierce en Andy Hampsten eindigden als tweede en derde. De laatste rit, een criterium over 98 ki lometer in Boulder in de staat Colora do, leverde een zege op voor de Ita liaan Moreno Argentin. De uitslag van de negentiende etappe is; 1. Moreno Argentin (Ita), 98 km in 2.22.53, 2. Davis Phinney VSt) op vier seconden, 3. An dreas Kappes (WD1) z.t., 4. Lars Wahlqvist (Zwe), 5. Jeff Pierce (VSt), 6. Chris Bailey (Vst) op zestien seconden, 7. Andy Hamp sten (VSt), op 28 seconden, 8. Eduardo Bom- bini (Ita) z.t., 9. Ron Kiefel (VSt), 10. Angelo Canzonieri (Ita). Eindklassement: 1. Raul Alcala (Mex) 57.07.14.2. Pierce op 2.49.3. Hampsten 11.51, 4. Kiefel op 15.34, 5. Roy Knickman (VSt) op 18.37, 6. Alan McCormack (Ier) op 25.51. 7 Wahlqvist op 26.40, 8. Antonio Sanomarita (Ita) op 26.50, 9. Phinney op 28.41, 10. Mike Engleman (VSt) op 30.22. (Advertentie i LONDEN (DPAI - Een demonstratiegevecht worstelen in Londen heeft een leven geëist. De Britse krachtpatser 'Big Daddy' liet zich in Great Yarmouth met zijn volle gewicht van 150 kilogram op zijn tegenstander King Kong' Kirk vallen. Het slachtoffer kon geen lucht meer krijgen en stierf op weg naar het ziekenhuis. Op de foto de zwaargewicht Big Daddy. VLISSINGEN - De hockeyclub Vlissingen kan de competi tie volgende week niet beginnen op het kunstgrasveld dat de gemeente heeft laten aanleggen. Vorige week heeft de Nederlandse Sport Federatie de nieuwe accommodatie aan een onderzoek onderworpen en daar nog geen goed keuring aan kunnen geven. Het kunstgrasveld, dat zeshonderdduizend gulden heeft gekost, is te hobbelig. Bij een hockeyduel zou de harde bal daarop onberekenbare en daardoor gevaarlijke capriolen kunnen maken. Vandaar dat volgens de NSF de onder grond eerst gee'galiseerd moet worden. Wethouder D.J.P. Bruinooge van de gemeente Vlissingen zal vandaag (dinsdag) een gedetailleerd rapport krijgen van de situatie rond het nieuwe veld. „Woensdag komen er afgevaardigden van Desso, dat verantwoordelijk is voor de aanleg. Daar zullen we eens een hartig woordje mee moeten wisselen", aldus Bruinooge. Ing. N.J. Afman, hoofd van de dienst welzijnsvoorzieningen van de gemeente, zegt aan te nemen dat Desso zo snel mogelijk met de noodzakelijke werkzaamheden zal beginnen. Of de officiële openingsda tum van 26 september gehaald zal worden kon hij niet zeg gen. Ook mevrouw Swen Banga, voorzitter van de hockeyclub Vlissingen, heeft er geen idee van hoeveel tijd de „herstel werkzaamheden" in beslag zullen nemen. „Het niveauver schil mag maximaal drie millimeter zijn, maar was op te veel plaatsen vier millimeter. Over de oorzaak tastte de vertegenwoordiger van Desso in het duister. Hij dacht dat het misschien veroorzaakt is door de overvloedige regenval van de afgelopen tijd. waardoor er onregelmatig aan ge werkt kon worden". Volgens de hockeybond is het pas de tweede maal in de ge schiedenis dat een door dit bedrijf aangelegd veld niet di rect vrijgegeven kon worden. Vlissingen is met zijn kunst stofaccommodaties niet erg gelukkig. Tijdens de aanleg van de atletiekbaan waren er enkele jaren geleden, vanwe ge de regen, ook al problemen ontstaan die voor grote ver traging zorgden. voor informatie en reservering VNO-RDP 072-196222 t

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 13