sikkens Geen vrije middagen kleuters openbare scholen Middelburg imme gemeente vlissingen PZC/Streek Schilderijen Herman Brood in Middelburgse galerie Decorette geeft kleur aan je huls. hinderwet vakature cxopori WEL BIJ CHRISTELIJK ONDERWIJS Serooskerke houdt 31ste fokveedag voor Walcheren Loyaal bouwtechnisch medewerker m/v Cetabever Verfbijts Super Onol Grondverf Cetol TGL Plus Rubbol AZ Rubbol EPS MM Boekje VerftechnieK Decorette Spuitlak Point Carré Stof GEFASCINEERD DOOR KUNST EN SUCCES... Kennisgeving ONTWERP-beschikkingen Kraampjesdag Hengelsportvereni ging houdt jeugdwedstrijd Amateuristische kunstbeoefening Sloeweg wordt geasfalteerd Collecte Avondstilte VLISSINGEN Hengelwedstrijd - De hengelver- eniging Vlissingen hield de zevende kampioenswedstrijd in het Kanaal door Walcheren. Er waren 54 deelne mers met een vangst van 29 boven-en 101 ondermaatse vissen. WESTKAPELLE Zomeravondconcert - Het koor Geslaagd Kennisgeving vergunningaanvragen met ontwerp-beschikkingen Cetol Filter 7 Uw eigen huis is een kostbaar bezit. Daarvoor is alleen de beste be scherming goed genoeg. Decorette weet er alles van. Vraag ons daarom om advies. En koopt u voor f 75,- of meer aan verf, dan krijgt u van ons een echte schilderskwast ter waarde van f 7,25 kado* *één per klant Middelburg, Lange Geere 151, Decorette Geere, tel. 01180-11622 WOENSDAG 8 JULI 1987 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Kmgiessetremti: memel Zijdeglanzende dekkende buitenbeits. tL/f prima, is weervast en waterafstotend. Geeft 3 tot 4 jaar bescherming. Zeer geschikt mor oud hout. Vochtregulerende grondverf met hoge dekkracht. Zfeeivast. Glanzende transparante houtafwerking. Uitstekend bestand tegen ultraviolette zonnestraling. Opnieuw schilderen is pas na 3 tot 4 jaar nodig. Hoogwaardige hoogglanslak voor hout en metaal. Houdt circa 5 jaar op goede ondergrond. Dat spaart tijd en geld. Hoogwaardige zijdeglanzende gronden aflak voor hout en metaal. Op goede ondergrond kan deze lak er circa 5 taar tegen. Nén wi m ;ts>»kj.i8:4e fond ♦Sstmefen». d»it wriss V 8UMC WHITE «iiianjencte. transparante sfc'stwarfciwj hiiibn transparent* rUjiiMMV 'S<!:s 7" schichtige Lacklasur seroigtoss wood finish SA.se ii -1 Gratis boekje vol informatie over het betere buitenschilderwerk Met checklist "Buitenonderhoud" voor advies op maat. Voor het snel opknappen van tuinmeubelen, fiets óf step Decorette spuitlak ;o: Voor een kleurige aankleding van uw tuinmeubelenPoint Carré stof in zomerse kleuren. 140 cm breed per meter. Salaris: Aanstelling zal plaatsvinden in de aanlooprang van gemeenteambtenaar IX of de functie rang van gemeenteambtenaar X. Salarisgrenzen van minimaal ƒ3.351,- tot maximaal 4.705,- bruto per maand voor gemeenteambtenaar IX envanminimaal 3.196,-tot maxi maal 5.221,- bruto per maand voor gemeenteambtenaar X. Bij de selektie wordt een vertegenwoordiging van het personeel ingeschakeld. Vrouwen worden uitdrukkelijk verzocht te solliciteren. Zij die belangstelling hebben voor deze functie dienen hun schriftelijke sollicitatie, binnen 14 dagen na het verschijnen van dit blad, te richten aan burgemeester en wethouders van Vlissingen, per adres afdeling personeelszaken en organisatie, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen. In de linkerbovenhoek van de brief en de enveloppe vacaturenummer 87-04 vermelden. MIDDELBURG - In een geschreven visitekaartje noemt hij zichzelf ,een rasartiest, gefascineerd door kunst en succes'. Popmusicus, schilder, thea termaker Herman Brood kwam zon dag zelf niet naar Gallery Het Dok in Middelburg voor de opening van zijn schilderijententoonstelling. Een spandoek aan de gevel van Dam 46 met een échte handtekening van de maestro moet voldoende zijn. Tot 14 augustus zijn er 14 schilderijen/ gemengde technieken en vier foto's van Brood's verblijf in Oost-Duitsland te zien, gemaakt door fotograaf Ge rard Wessel van het weekblad Nieuwe Revu. De zwart-wit-foto's kosten 250,- per stuk, het andere werk 800,- off 950,- De kleurrijke schilderijen - waarbij de maker zich graag laat inspireren door zijn eigen instincten en het werk van Lucebert- zijn van zeer recente datum en worden voor het eerst tentoonge steld. Galeriehouder Chris Engelbert ont moette Herman Brood vorige maand bij de opening van een expositie van zijn schilderijen in het Rotterdamse Radio Café Rijnmond. Een afspraak met zijn zakelijk managers was toen gauw gemaakt. De schilderijen in Het Dok brengen momenten uit het gulzige leven van de kunstenaar in beeld, omlijst met tekst fragmenten, 'n ideetje dat hij eveneens overnam van Lucebert. Ook zijn er portretten. Titels: „Where you been for 20 years", „Washin the dog", „The ga me is rigged" en "Pijltjes gooie" (inder daad: zónder n). Herman Brood maakte zijn eerste -in gelijste- schilderij toen hij acht was. Een straatje in de sfeer van de Ameri kaanse schilder Edward Hopper. Afne mer was zijn opa. Later, toen hij be kend werd als popzanger, stortte hij zich na een energieverslindend live optreden graag op beeldend werk. In spiratie genoeg. Want laat het muzika le succes hem naam hebben gegeven, hij was ook werkzaam als mijnwerker, inbreker, pornofilmster, dopedealer, plongeur, barkeeper, entertainerjour nalist, producer, fotomodel en waar zegger. Verkocht ruim een half miljoen platen en alleen al in '86 honderd schil derijen. „Mijn belastingschuld loopt in de tonnen", bekent hij in zijn geschre ven portret, dat in de galerie ligt. „En mijn dochter heet Lola". Herman Brood, schilderij en/gemeng de technieken, is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9 tot 12 en 13 tot 17 uur, donderdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen maken ingevolge het bepaalde in arti kel 24 van de Wet algemene bepalingen mi lieuhygiëne bekend dat zij voornemens zijn onder voorschriften vergunning inge volge de Hinderwet te verlenen: 1. aan de directie van Ahold b.v. te Zaan dam (een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning) in verband met uitbreiding en wijziging van een su permarkt op het perceel Scheldestraat 21 te Vlissingen; 2. aan de heer A. Dekkers, Burgemeester Stemerdinglaan 204 te Oost-Souburg voor het uitbreiden en wijzigen van een garage annex verkooppunt van motor brandstoffen wegens het gebruik van een gedeelte van de inrichting ten be hoeve van revisiewerkzaamheden aan auto-onderdelen op het perceel Paul Krugerstraat 237 te Vlissingen (deze ontwerp-beschikking is aangepast naar aanleiding van ingediende bezwaren). Vanaf heden liggen de ontwerp-beschikkin- gen, alsmede de aanvragen en de hierop betrekking hebbende bescheiden op de af deling milieuzaken van de dienstvolkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu ter inzage en wel op werkdagen - behalve za terdagen - van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.00 uur tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Genoemde stukken liggen eveneens ter in zage buiten de werkuren van 10 juli tot en met 23 juli 1987 op woensdagen van 17.15 tot 20.15 uur bij het stafbureau voorlichting en inspraak. In verband met de bereikbaar heid van de stukken verzoeken wij u, indien u de stukken tijdens de avonduren in wilt zien, vooraf contact op te nemen met de af deling milieuzaken (tel. 01184-87204). De aanvrager, alsmede degenen die be zwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tegen de ontwerpbe schikkingen schriftelijk bezwaren in brengen bij hun college tot en met 23 juli 1987. De persoonlijke gegevens van dege ne die een bezwaarschrift indient, worden, indien daarom wordt verzocht niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Zij vestigen er de aandacht op dat de aan vrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig de artikelen 20, 21 of 22, tweede lid of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne en degenen die aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest overeenkomstig genoemde artikelen bezwaren in te dienen, later eventueel beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genoemde beschikkin gen. Vlissingen, 8 juli 1987. J. C. Th. van der Doef, burgemeester, J. M, A. van Nassau, secretaris. ARNEMUIDEN - Vandaag - woensdag - wordt in Arnemuiden de eerste kraampjesdag van het seizoen gehou den. De winkels en kraampjes zijn open van 10.00 uur tot 21.00 uur. Extra attractie is een hondekeuring, de hele middag op het Havenhoofd. Ook wordt er op de Markt van 16.00 uur tot 20.00 uur een video-spel gespeeld met als hoofdprijs een 10-daagse vakantie reis naar Spanje voor één persoon. MIDDELBURG De hengelsportver eniging Middelburg houdt vrijdag avond een wedstrijd voor de jeugd in de vijver van de Griffioen (bij de Mid- delburght) in Middelburg. Jongeren in de leeftijd van acht tot en met zestien jaar kunnen aan het evenement mee doen. Inschrijving kan ter plaatse gebeuren bij wedstrijdleider Ernst Mombarg. Vorig jaar hield de HSV Middelburg voor de eerste keer een dergelijke wed strijd voor de jeugd. De vele positieve reacties rechtvaardigen een herhaling. De wedstrijd duurt van zeven tot ne gen uur. Voor de beste prestaties zijn prijzen beschikbaar. VLISSINGEN De sectie amateuris tische kunstbeoefening van de Vlis- singse Culturele Raad komt donder-' dag 9 juli bijeen in het Welzijnscen- trum Bachten Komme. Op de agenda staat onder meer een subsidie-aan vraag van het Souburgs Mannenkoor dat in 1988 zijn 50-jarig jubileum viert. De vergadering begint om 20.00 uur. VLISSINGEN Zowel een gedeelte van de Sloeweg als het ernaast gelegen fietspad in Vlissingen worden geasfal teerd. De werkzaamheden beginnen maandag 13 juli. Verwacht wordt dat de werkzaamheden één dag in beslag zullen nemen. Doorgaand verkeer blijft mogelijk. Het verkeer wordt gere geld met behulp van verkeerslichten. OOSTKAPELLE De collecte van de afdeling Walcheren van het Rode Kruis heeft in Aagtekerke 735,70 op gebracht, in Grijpskerke ƒ939,05, Domburg 2.615,60, Meliskerke 1.079,75 en in Oostkapelle 2.780,95. Het totaalbedrag was 8.151,05. ZOUTELANDE - Tijdens de tweede avondstilte van dit seizoen in de ne derlandse hervormde kerk in Zoute lande geven donderdag de organist Sander van Marion en de fluitiste Ma rieke Lindemans een concert. De titel luidt: 'Fluit en orgel in vrolijke ronde dans'. Het optreden donderdag begint De uitslag: 1 H. Clarisse, 820 gram: 2 J. v Geersdaele, 570; 3 J. Wielemaker, 410; 4P. j Rieteco, 320; 5 mevr. C. Rouw 260; 6 M Rouw, 240; 7 J. C. v. Huizen, 200; 8 G. Man- naart, 200; 9 F. M. Rieteco, 130; 10 René Kloeg (jeugd) 130. Exaudi uit Westkapelle onder leiding van Riet de Vlieger geeft vrijdag vanaf 20.00 uur een zomeravondconcert in de Nederlandse hervormde kerk in West kapelle. Ook verlenen Jan de Vlieger op piano en Ab Hoogstrate op clave- cimbel hun medewerking aan de avond. MIDDELBURG - Het college van b en w van Middelburg heeft besloten dat de openbare basisscholen in de Zeeuwse hoofdstad alle vier- en vijf jarigen komend schooljaar voor het volle aantal uren moeten toelaten. Het merendeel van de medezeggen schapsraden van de scholen was te gen dat besluit. Slechts drie van de 13 scholen waren het eens met de opvat ting van b en w over de invulling van de vierjarigenmaatregel. Het advies SEROOSKERKE Op het terrein van manege De Eendracht in Seroos kerke wordt vrijdag de 31ste fokvee dag voor Walcheren gehouden. Secre taris B. Koole, die voor de 24ste keer de fokveedag mede heeft voorbereid, is opgetogen over het animo van de in zenders. Er zullen ongeveer 125 stuks melkvee en 177 stuks vleesvee (me rendeels dikbillen) worden geshowd. Dit is voor het vleesvee een record aantal. De heer Koole merkt op, dat er grote vooruitgang is te melden in de dikbil- fokkerij. „Er komen maar liefst 87 kal veren. Zij zijn een voorbeeld van de nieuwe lijn in de fokmethode. Negatie ve eigenschappen, zoals zwakke po ten, zijn verdwenen", zegt Koole. Hij benadrukt, dat de toekomst voor veehouderijen op Walcheren rooskleu rig is. „Ondanks superheffing is er ook bij jongeren enthousiasme om door te gaan. Er komen wel minder koeien, maar de produktie wordt hoger dank zij de goede fokmethoden", aldus Koole. De 31ste fokveedag begint om 9 uur met het keuren van rund- en vlees vee. De officiële opening is om 9.30 uur door de burgemeester van Veere, me vrouw G. W. van Montfrans-Hartman. De fokveedag-commissie Walcheren hoopt op veel publiek, „want", zegt Koole, „naast de commerciële kant is voor ons de informatieve kant naar het publiek van groot belang". Het wed strijd-element ontbreekt ook niet op deze dag en als speciale attractie is er een demonstratie van een dochter- groep van KI-stier A. F. G. Ecres Felix- ET, die eigendom is van de gezamenlij ke KI-verenigingen. Anna, Beatrix, Jopie en Gretha zullen heel de dag aanwezig zijn, maar rond 14.00 uur is er een extra demonstratie. „Ook deze fokveedag is weer een unieke moge lijkheid", zegt Koole, „voor een ont moeting tussen stad en platteland". van een medezeggenschapsraad is echter niet bindend, in laatste instan tie beslist het gemeentebestuur, als bevoegd gezag van het openbaar on derwijs. In totaal maakten negen medezeggen schapsraden hun standpunt kenbaar. De meeste waren vóór het volgen van het besluit van de vereniging voor christelijk onderwijs om de kinderen van de jongste groepen twee midda gen vrijaf te geven. Daarbij speelden concurrentie-overwegingen een rol, maar ook onderwijskundige argumen ten. Bijvoorbeeld de opvatting dat de doelstellingen van de basisschool be ter uitgedragen kunnen worden als de jongste kinderen twee middagen vrij krijgen, omdat leerkrachten dan extra ruimte krijgen voor zaken als indivi duele begeleiding van leerlingen. Ook het zogenaamde convent, het overleg van alle directeuren van basisscholen in Middelburg, koos eind mei in meer derheid voor twee middagen vrijaf. Di rect na de vergadering van het con vent in mei kwam de vereniging voor christelijk onderwijs met haar besluit naar buiten toe. B en w hadden toen voor het openbaar onderwijs nog geen beslissing genomen. Het college van b en w hanteert voor zijn keus het argument dat, door jonge kinderen twee middagen vrij te geven, de doorgaande lijn in de basisschool wordt doorbroken. Als andere plus punten van hun beslissing voeren b en w aan, dat de maatschappelijke be trokkenheid van ouders beknot zou worden, wanneer zij hun kind plotse ling twee middagen extra thuis heb ben en dat het verkeerd is toe te geven aan aantasting van eerder verworven onderwij srechten. „We zullen het besluit loyaal uitvoe ren", zegt H. Kole, directeur van De Rosenburch, één van de scholen die binnen het openbaar onderwijs als het meest .militant' tegenover de plannen van b en w bekend stond. „Een school bestuur heeft natuurlijk het recht en dergelijke beslissing te nemen. We houden er wel een vreemde smaak van over. De hele procedure kwam veel te laat op gang zodat we nu, drie dagen voor de vakantie ingaat, eindelijk we- OOST-SOUBURG - Aan het Hoger In stituut voor Paramedische Beroepen in Gent is Marina Meijers uit Oost- Souburg geslaagd voor het examen lo gopediste. Pijltjes gooie', een schilderij van Herman Brood, dat te zien is op de tentoonstel ling in de Middelburgse galerie Het Dok. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen maken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend: 1dat de heer M. C. van Gilst, Molenstraat 29 te Vlissingen bij hun college een aan vraag om vergunning ingevolge de Hin derwet heeft ingediend voor het oprich ten en in werking hebben van een lood gieterswerkplaats op het perceel Slijk straat 25-27 te Vlissingen; 2. dat de heer A. Bastiaanse, Jacob Cats- straat 17 te Grijpskerke, bij hun college een aanvraag ingevolge de Hinderwet heeft ingediend voor het oprichten en in werking hebben van een transportbe drijf op het perceel Andorraweg 4 te Vlissingen-Oost. Zij zijn voornemens de vergunningen te verlenen onder voorschriften. Vanaf heden liggen deze aanvragen met de daarop be trekking hebbende stukken, alsmede de ontwerp-beschikkingen ter inzage op de af deling milieuzaken van de dienstvolkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu en wel op werkdagen behalve zaterdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur tot het einde van de termijn waarbinnen be roep kan worden ingesteld tegen de be schikkingen op de aanvragen. Genoemde bescheiden liggen eveneens buiten de werkuren ter inzage op woensda gen van 17.15 uur tot 20.15 uur van 10 juli 1987 tot en met 10 augustus 1987 bij het stafbureau voorlichting en inspraak. Zowel de afdeling milieuzaken als het staf bureau voorlichting en inspraak kunt u vin den in het stadhuis. In verband met de be reikbaarheid van de stukken, verzoeken wij u, indien u de stukken tijdens de avonduren in wilt zien vooraf telefonisch contact op te nemen met de afdeling milieuzaken (tel. 01184-87204). Indien gewenst, kunt u onder kantoortijd bij deze afdeling een toelichting krijgen op de stukken. Schriftelijke, gemotiveerde bezwaren te gen het verlenen van de vergunningen kun nen bij hun college worden ingediend van 10 juli tot en met 10 augustus 1987. De per soonlijke gegevens van degene die een be zwaarschrift heeft ingediend, worden, in dien daarom wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrif telijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift, worden ingediend. Indien daarom (telefonisch) wordt verzocht kunnen tot en met3augustus 1987 monde ling bezwaren worden ingebracht, waarbij tevens gelegenheid zal worden gegeven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op dat degenen die gebruik hebben gemaakt van één .of meer van genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daartoe redelijkerwijze niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de kroon tegen de genomen beschikkingen. Vlissingen, 8 juli 1987. J. G. TH. van der Doef, burgemeester, J. M. A. van Nassau, secretaris. Duurzame matte houtafwerking voor buiten in transparante houtkleuren. Beschermt hout 3 tot 4 jaar. ten waar we aan toe zijn. Voor ons be tekent dat dat we nog geen letter op papier hebben kunnen zetten over on dermeer een activiteitenplan." „De onderwijskundige argumenten waar om wij voor twee middagen vrijaf plei ten, zijn ook volledig onder tafel ge veegd. Het zwaarste punt vind ik dan toch dat de medezeggenschapsraden ingeschakeld zijn, dat de meerderheid voor een andere uitvoering van de maatregelen was dan b en w nu voor staan en dat het besluit toch zo geno men wordt. In hoeverre functioneert de medezeggenschap dan in Middel burg?" F. Witte, directeur van De Eendragts- burch en voorzitter van het overlegor gaan voor het openbaar onderwijs, vindt het 'betreuringswaardig' dat na de beslissing van de vereniging voor christelijk onderwijs niet verder sa men is vergaderd. „Een conflict tussen besturen wordt zo doorgeschoven naar de scholen zelf. Er zijn al ouders vanuit het christelijk onderwijs komen vragen of hun vierjarigen niet naar een open bare school kunnen. Ik kreeg hier bij voorbeeld zelf een moeder, die wilde studeren en nu ineens twee middagen met de opvang van haar kind omhoog kwam te zitten." Secretaris A. J. Wagenvoort van de ver eniging voor christelijk onderwijs voelt zich niet bedreigd door eventuele concurrentie van de openbare school. „Angstgevoelens zijn een slechte raad gever. Wij hebben ons standpunt inge nomen en we zijn niet van plan nu bak zeil te halen. Het zal mischien in een enkel geval wel voorkomen dat een ou der van school wisselt, maar het lijkt me vrij voorbarig daar nu al over te roepen. Aan het eind van de vakantie is daar meer over bekend, vermoed ik." Ifooo ,UASp em2 zie voor gemeentelijke informatie 4382 LG vlissingen 0ok 'in den blauw geruiten kiel' de tel. 01184-87000 Viissinger van vandaag. Bij de afdeling Bouwzaken, onderafdeling Bouw- en Woningtoezicht, is de functie be schikbaar van in een volledige betrekking. Taak: - het technisch en financieel toetsen van gesubsidieerde woningen op basis van het zoge naamd Norm Kosten Systeem en bouwverordening; - het toetsen en begeleiden van gereedmeldingen betreffende gesubsidieerde woningen; - het technisch en financieel toetsen en begeleiden van complexgewijze verbetering van woningen van toegelaten instellingen en particulieren; - toetsen van bouwaanvragen; - het voorbereiden van bouwvergunningen en dergelijke; - het zelfstandig uitbrengen van adviezen van bouwtechnische aard; - het controleren van ingediende statische berekeningen. Functie-eisen: - HBO-bouwkunde met ervaring c.q. opleiding op het gebied van de statica; - zelfstandig kunnen werken; - ervaring op het betreffende vakgebied; - redactionele vaardigheid; - goede contactuele eigenschappen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 14