Die meneer van WVC zei dat hij geen theater had gezien Gedeputeerde installeert landinrichtingscommissie Raad Brouwershaven achter opknappen van travaljes in kernen Raad Zierikzee tevreden over nota jeugdbeleid GEMEENTE KAPELLE (Z) WISSEL SCHOUWE® HERMAN BAKKER ZAKT VOOR REGIE-EXAMEN Dwarsligger VOOR RUILVERKAVELING SCHOONDIJKE OVERNAME VAN STAD EN LANDE PVDA: KINDEROPVANG TAAK GEMEENTE Motorpassagiere gewond bij botsing Kampioenschap tennissen op Tholen afgesloten Voormalige school Tholen geschikt voor REC en V ormingsinstituut Diefstallen uit geparkeerde auto's Het REC Reeks concerten in hervormde kerk in Renesse DINSDAG 30 JUNI 1987 B URGH-HAAMSTEDE Filmvoorstelling - In De Burght te Burgh-Haamstede wordt donder dag de Walt-Disneyfilm 'the Love bug' vertoond. De voorstelling begint om 21.45 uur. SIN T-ANNALAND Jaarvergadering veiling B URGH-HAAMSTEDE David Daniels zingt gospels Community singing van Euless Choir OUD-VOSSEMEER Ouderenbond De afdeling Oud- Vossemeer van de ANBO brengt vrij dag 2 juli een bezoek aan de Thoolse dagen in Scherpenisse. Het evene ment begint om 14.00 uur. Zonnebloem De afdeling Oud- Vossemeer van de Zonnebloem maakt dinsdag 7 juli een afsluitingsuitstapje. Vertrek is om 9.00 uur en de rit gaat via de Oesterdam naar Rilland. WO LP HAAR T SPIJK Optreden Advendo in Oud-Sabbinge KANDELAARS 'Idbery dekjonge Ministerie van verkeer en waterstaat Sofieke Bootsgezel (links) en Marjon Sarneel in een scène uit 'Jenny in de boomgaard'. AXEL - Het landelijk examen ter af sluiting van de regie-cursus die Her man Bakker uit Aardenburg de afge lopen drie jaar volgde bij het Zeeuws Centrum voor Amateurto neel (ZCA), is toch wat anders verlo pen dan hij zich had voorgesteld. Toen zaterdagavond zijn voorstel ling 'Twee vrouwen' (van de Vlaam se schrijver Rudy Geldhof) in De Halle in Axel achter de rug was, zag hij de confrontatie van de volgende ochtend met de jury nog vol vertrou wen tegemoed. Maar dat pakte an ders uit. „Ik ben gezakt", klonk het zondagmiddag met nauw verholen teleurstelling, „Op grond van het feit dat hij, zoals de meneer van WVC het uitdrukte, geen theater had gezien. De mensen uit Holland die mij moesten jureren, hebben het stuk zowel qua inhoud, als spel, als visie van de regisseur compleet de grond in geboord en niets van mij heel gelaten". En dat komt hard aan na een half jaar intensief werken met de twee amateur-actrices Tilly de Schepper uit Biervliet en Emmy van Hijfte uit Sluis, die de drie-jarige spel-oplei- ding van het ZCA volgden. „Er werd blijkbaar van mij verwacht dat ik, om mijn hachje te redden, mij zou verdedigen over de ruggen van mijn beide actrices heen met allerlei uit vluchten, maar daar voelde ik niets voor. Ik ga ook niet aan een schilder vragen welk soort verf hij gebruikt. Ik kijk naar zijn schilderij en beoor deel dat. Die meneer van WVC zei let terlijk: ik heb twee dames bezig ge zien die een hele lap tekst opzeiden, maar ik heb nergens spel gezien. Dat zijn keiharde uitspraken. En ik weet dat het niet waar is. Hij zei: ik zag geen van beide actrices vechten met hun rol. Nou ja, tegen dergelijke op merkingen wens ik mij niet meer te verdedigen", was de niet geheel van verontwaardiging ontblote reactie van Herman Bakker, die dan ook om een uitgebreide schriftelijke motiva tie voor zijn afwijzing heeft verzocht. „Ik ben de laatste die roept dat er geen dingen fout gingen", vervolgde de regisseur, die met name bij de de corwisselingen met de nodige techni sche problemen te kampen had, „Het was niet perfect, maar het was een moedige poging van drie amateurs. Ik zit met een bepaald soort spelers materiaal en daar probeer je uit te halen wat er in zit. Ik vind het 't erg ste voor mijn leraar Ad van Noort, die dag en nacht voor de amateurs in Zeeland klaar staat". „Ik heb mij niet verveeld", oordeel de provinciaal toneeladviseur Van Noort. Zo werd de voorstelling ook ontvangen door het publiek in de goed bezette zaal van De Halle. „Ik ben de dwarsligger in de jury, in die zin, dat ik vind dat hij het wel ge haald heeft. Ik ben er van overtuigd dat het allemaal beter kan, maar voor mij is het in elk geval een 6 of een 7. Hij heeft technische tegenslag gehad, één van de actrices maakte een lelijke val achter de schermen, hij heeft niet kunnen repeteren in De Halle en heeft niet de steun van een vereniging achter zich. De anderen vonden dat het resultaat te weinig verschilt van een normale amateur voorstelling, maar ik vond de reper toirekeuze al afwijken van het gang bare. Nu is er teveel gekeken naar wat er uitgekomen is en te weinig naar wat hij gedaan heeft, maar dat is mijn privé-opvatting". Naast de provinciale toneeladvi seurs Ad van Noort en Willem Huij- breghs bestond de jury uit Arend van de Wall Bake uit Haarlem namens de inspectie van WVC en Diane Nijwei- de uit Utrecht namens het Neder lands Centrum voor Amateurtoneel (NCA). De meerderheid vond de voorstelling van 'Twee vrouwen' niet voldoen aan de landelijke normen. Na bijna een uur in conclaaf te zijn geweest kwam men tot de conclusie dat Herman Bakker niet als derde Zeeuw (na Leon Baijens uit Goes en Margreet de Groot uit Breskens) in aanmerking komt voor het landelijk diploma. „Het was misschien geen 8, maar zondagmorgen heb ik een 2 of zoiets gekregen", verzuchtte de kan didaat, „Ik ga er van uit dat men inte ger te werk is gegaan, nou, daar leg ik mij dan bij neer en ga over tot de orde van de dag en dat is mijn grote hob by: toneel. Die pakken ze mij lekker toch niet af'. Hij wordt overigens in de gelegenheid gesteld om herexa men te doen, maar voordat hij daar ja of nee op zegt, wil hij eerst afstand ge nomen hebben van de gebeurtenis sen van de laatste dagen. „Ik zie hem wel terugkomen", verzekerde Ad van Noort. De spel- en regiecursus van het ZCA werd zaterdagavond in De Halle be sloten met twee stukken. Voordat 'Twee vrouwen' aan de beurt kwam, speelden Marjon Sarneel en Sofieke Bootsgezel uit Terneuzen en Harry Kleuskens en Joep van Sterkenburg uit Axel de eenakter 'Jenny in de boomgaard' van Charles Thomas in de regie van Ad van Noort. Evenals de twee speelsters in 'Twee vrouwen' zullen Marjon en Harry (Sofieke deed mee als invalster en Joep had maar een heel klein rolletje) binnenkort horen of hun spel voldoende was om in aanmerking te komen voor het provinciaal certificaat. SCHOONDIJKE Het provinciaal bestuur gelooft niet dat de landbouw zijn grenzen heeft bereikt. Dat zei ge deputeerde E. Maris-Koster maan dagmiddag bij de installatie van een landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling in Schoondijke. Zij wees erop dat de landbouw toekomst heeft door grenzen te verleggen. „Geen toekomst als er slechts wordt voortgeborduurd op bestaande patro nen. Wel als er ingespeeld wordt op nieuwe behoeften van de consument, op de vraag naar niet meer maar beter, naar kwaliteit van het produkt, maar ook naar de kwaliteit van het land schap, natuur en milieu", aldus de ge deputeerde. Volgens haar moet daarbij worden in gespeeld op nieuwe ontwikkelingen: „De bio-technologie; het produceren van grondstoffen voor de industrie naast het produceren van voedsel". De provincie volgens mevrouw Maris in de voorwaarden-scheppende sfeer de landbouw blijven bevorderen als één der pijlers van de Zeeuwse economie. „Bij ons beleid zijn we er ons tevens al tijd van bewust dat Zeeland een ty pisch agrarische provincie is". Voorzitter van de drie leden tellende ruilverkavelingscommissie is J. Ra- mondt uit Schoondijke. De heren E. Wijffels en J. Risseeuw zijn de twee an dere leden. Ramondt en Wijffels heb ben ook zitting in de ruilverkavelings commissie Oostburg-Sluis. De com missie heeft verder drie adviserende leden: ir E. Meijer namens de particu liere natuurbeschermingsorganisa ties, wethouder A. de Feijter namens de gemeente Oostburg en ing J. Boek hout namens het waterschap het Vrije van Sluis. De ruilverkaveling is er één met een administratief karakter. Dat betekent dat de kosten beperkt zijn en de voort gang snel is. De verkaveling heeft be trekking op zo'n 2600 hectare waarbij ongeveer honderd bedrijven betrok ken zijn. Mevrouw Maris-Koster keek in haar toespraak terug in de geschie denis van de ruilverkaveling Schoon dijke. Zij vertelde dat provinciale sta ten voor de vaststelling van het voor bereidingsschema landinrichting wat West-Zeeuwsch-Vlaanderen betreft drie gebieden zijn voorgedragen en wel Aardenburg, Breskens-Zuidzande en Schoondijke. Zowel Schoondijke als Breskens-Zuidzande werden op het voorbereidingsschema voor 1986 ge plaatst. Aardenburg komt volgens de heer J. Brinkman, lid van de centrale landinrichtingscommissie, in 1988 aan de orde. Voorzitter van de commissie Ramondt vindt het jammer dat Aardenburg nog tot volgend jaar moet wachten. „De ruilverkaveling zou men beter per ge bied achter elkaar afwerken. Vooral wat de blokgrenzen betreft hebben we dan meer mogelijkheden. Als provin cie moet je daarvoor durven kiezen", aldus Ramondt. Bij de installatie waren verder onder anderen ir H. Okma, inspecteur land inrichting van de provincie Zeeland en de heer De Koster van het kadaster aanwezig. DREISCHOR - Het nageslacht kan te vreden zijn met de beslissingen die de gemeenteraad van Brouwershaven maandagavond heeft genomen. In de overwegingen die de raad in het dorpshuis in Dreischor aanvoerde om de travaljes in Dreischor en Noord- gouwe aan te kopen, stond in ieder ge val het nageslacht centraal. En ook het opknappen van twee schilderijen in het stadhuis in Brouwershaven was voor alle fracties belangrijk met het oog op de toekomst. Voor de travaljes: houten bouwwerk jes die vroeger gebruikt werden voor het beslaan van paarden, hoeft de ge meente weliswaar niet te betalen, maar het opknappen en instandhou den gaat een lieve duit kosten. Het tra- valje in Noordgouwe zou al op korte termijn voor 4000 gulden moeten wor den opgeknapt. De heemkundige ver eniging Stad en Lande Schouwen-Dui- veland moet het eigendom afstoten omdat de middelen voor het instand houden van onroerende goederen ont breken. Ook de schilderijen zijn lang bewaard gebleven stukken cultuurbezit die no dig een opknapbeurt behoeven. Maxi maal zou dat de gemeente 10.000 gul den gaan kosten. Restaurateur Leo Marchand moet het schilderij Jacob Moolenburgh. vermoedelijk van1 de schilder P. Bobbaert uit 1781 en het doek van G. G. Kannemans uit 1853, dat de stranding van de brik Pegno d' Amizicia voorstelt, gaan opknappen. De raad plaatste maandag de nodige vraagtekens bij de nieuwe verorde ning voor het leerlingenvervoer. De fracties waren er niet over te spreken dat de regering opnieuw een bezuini ging doorschuift naar de gemeenten. Want daarover waren de raadsleden het eens: de gemeente en de ouders zullen met de nieuwe regeling in de buidel moeten tasten om de bezuini ging van Deetman te helpen halen. Overigens kon niemand bij benade ring zeggen hoeveel de gemeente erbij zal inschieten omdat de verdeelsleutel voor de uitkering uit het gemeente fonds voor leerlingenvervoer nog niet bekend is. Ook Brouwershaven kon niet anders dan zich morrend neerleg gen bij het decreet. ZIERIKZEE Het natte wegdek ver oorzaakte zaterdagavond om 22.20 uur op de Grachtweg in Zierikzee een aanrijding tussen een motor en een personenauto. Daarbij liep de motor passagiere C. F. uit Rotterdam lichte verwondingen op. Zij werd behan deld door een plaatselijk arts. De motorrijder C. B., eveneens uit Rot terdam, reed over de Grachtweg. De auto voor hem, bestuurd door D. R. -V. uit Zierikzee wilde linksaf de Cau- straat inslaan. B. remde af, gleed door en raakte de zijkant van de auto. De voorzijde van de motor werd vernield en de rechterzijde van de auto liep een deuk op. THOLEN In Tholen werden zater dag de finales gespeeld van de eilan- delijke tenniskampioenschappen. De heer P. van Schetsen, wethouder van sportzaken van de gemeente Tholen, reikte na afloop de prijzen uit. Hij noemde de samenwerking tussen de tennisverenigingen op het eiland een voorbeeld voor andere verenigin gen. Het gezamenlijk spelen leidt tot een verbetering van het wedstrijdni veau, zo stelde hij. De wethouder uitte verder zijn tevredenheid over de ma nier waarop de jeugd van de tennisver enigingen werd gestimuleerd. De op zet om extra aandacht aan de jongeren te besteden, waarvoor de gemeente subsidie verleende, kan geslaagd wor den genoemd, zei Van Schetsen na af loop van de finales. De uitslagen van de eilandelij ke tenniskam pioenschappen zijn als volgt: meisjes tot en met tien jaar: 1 Ilse Kale, 2 Shireen van Maa- nen; jongens tot en met tien jaar: 1 Robert Padt, 2 Niels Bijl; meisjes tot en met dertien jaar: 1 Nora Josen, 2 Safïna Mouwen; de wed strijd jongens tot en met dertien jaar is uit gesteld: dames tot en met zeventien jaar: 1 Daphne Bijl, 2 Hilde Moerland; heren tot en met zeventien jaar: 1 Robin Schoonen, 2 Aaron Josen; dames enkel categorie 1: 1 G. Verkouteren, 2 R. de Wit; dames enkel cate gorie 2: 1W. Leune. 2 N. Breker; heren enkel categorie 2: 1 J. de Jonge, 2 D. Boom; heren enkel categorie 3: 1 A. Borst, 2 B. Zuurdeeg; gemengd dubbel categorie 2: 1 M. en N. van Nijnatten, 2 M. Bakx en H. Zuurdeeg; ge mengd dubbel categorie 1:1T. Veijaal en G. Verkouteren, 2 A. en A. Suarez. De verlie zersronde, meisjes tot en met dertien jaar: 1 Jolita Dekker, 2 Nancy Verburg; jongens tot en met dertien jaar: 1 Robert Moerland, 2 Ronald Jansen; meisjes tot en met zeven tienjaar: 1 Xandra Zuurdeeg, 2 Karin Bijl; jongens toten metzeventienjaar: 1 Erik van Hees, 2 Pieter Potter. ZIERIKZEE - Mogelijk geïnspireerd door het uitbundige zomerse weer, werkte de gemeenteraad van Zierik zee maandag vierendertig agenda punten in krap anderhalf uur weg. Applaus was er van verschillende fracties vooral voor de gemeentelijke nota jeugdbeleid. Het PvdA-raadslid M. R. de Jong-van Loo, was over de no ta redelijk tevreden, maar zag liever een streep door de opmerking dat kin deropvang niet een eerste taak van de gemeente is. De sociaal-democrate meende dat „juist nu het rijksbeleid erop gericht is goede kinderopvang te creëren voor werkende vrouwen, dat ene zinnetje het verhaal een stuk min der sympathiek maakt." De christen-democrate M. A. Bij de Vaate-Roozendaal zag eerder een on dersteunende taak voor de gemeente: „Initiatieven voor kinderopvang moe ten door particulieren worden geno men. Het is niet logisch om van tevo- SINT-MAARTENSDIJK - Burgemees ter en wethouders van Tholen willen het gebouw van de voormalige MA- VO-school in Tholen geschikt maken voor het gebruik door het Regionaal Educatief Centrum (REC) en het Re formatorisch Vormingsinstituut. De gemeente kan het gebouw voor niks van het ministerie van onderwijs overnemen, mits het bestemd wordt voor maatschappelijke of culturele doeleinden. De twee gegadigden voor het gebouw passen uitstekend in die groep. De gemeenteraad van Tholen be spreekt het voorstel maandag 6 juli tij dens de raadsvergadering in het ge meentehuis in Sint Maartensdijk. Dan komt ook de notitie 'aanzet tot een ge meentelijk emancipatiebeleid' aan de orde. B en w willen een aantal beleids aanbevelingen uit de Thoolse emanci patienota overnemen. Onder meer het handhaven, uitbreiden en ondersteu nen van de emancipatiewekgroep. Een minderheid in het college ziet de werk groep liever opgeheven. De raad wordt gevraagd de notitie te onderschrijven. Als prioriteit zal dan een onderzoek worden gestart naar de behoeften en mogelijkheden voor kin deropvang op Tholen. Ook zullen vrouwen, bij gelijke geschiktheid, voorrang krijgen bij het vervullen van vakatures in het gemeentelijk appa raat. De vergadering is openbaar en begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE Tijdens het afgelopen weekeinde zijn er op Schouwen-Dui- veland verschillende diefstallen uit auto's gepleegd. L. S. uit Zierikzee miste uit zijn auto, die geparkeerd stond in de Lange Nobelstraat in Zie rikzee, een 27Mc-bak ter waarde van 125 gulden. In de nacht van zaterdag op zondag verdween uit de auto van W. Z. uit Duitsland een autoradio van 1000 mark. De wagen stond bij Aquadelta in Bruinisse. Terwijl M. U. uit Keulen zondagmiddag bij de Brouwersdam in Scharendijke was gaan surfen, braken onbekenden zijn auto open en namen een radio-cassetterecorder ter waarde van 1200 mark mee. ren mogelijkheden te scheppen als la ter blijkt dat er geen behoefte is." Haar partijgenoot C. Legemaate voegde er aan toe dat kinderopvang vooral een regionale aanpak verlangt, een opmer king die ook door wethouder P. de Rij ke (cda) werd onderschreven. De wet- houder voelde er weinig voor om nog veranderingen aan te brengen in de, naar aanleiding van in de commissie geplaatste kanttekeningen, gewijzig de nota. Dat gebeurde ook niet. De raad nam het voorstel unaniem aan, zij het met een door de PvdA verlangde aantekening (met uitzondering van wethouder J. Groen) over de gewraak te passage. Zijn collega-wethouder De Rijke was in zijn nopjes over de koppo sitie die Zierikzee met dit beleidstuk inneemt: „Enkele gemeenten hebben al belangstelling voor de jeugdnota ge toond." Aansluiting bij het Regionaal Educa tief Centrum (REC) De Bevelanden/ Tholen, dat de basiseducatie op Schouwen-Duiveland gaat uitvoeren, achtte de gemeenteraad van Zierik zee geen slechte zaak. Alleen over de prijs werd wat gemord. CDA-er C. bij de Vaate vond dat de vis met één gul den per inwoner duur wordt betaald. Wethouder J. Groen (PvdA) zei dat er bij de onderhandelingen niet méér in zit. „We moeten nu beslissen. Als we 'nee' zeggen, staan we straks voor de veel hogere kosten van een 'eigen' groep." Het prijskaartje voor aanslui ting bij het REC vermeldt een kleine tienduizend gulden per jaar, een be drag dat ook burgemeester J. J. P. M Asselbergs het idee gaf „dat er stevig voor wordt betaald". Dat de Stichting Welzijn Ouderen RENESSE In de hervormde kerk in Renesse begint woensdag een serie zo meravondconcerten. Het program ma, dat als titel Renesse Ouverture meekreeg begint woensdag om 20.00 uur. Thema van het programma is 'hoop'. Het hervormd kerkkoor van Renesse het fanfarekorps Luctor et Emergo en de leden van de toneelvereniging Op Drift verlenen hun medewerking. Sna renspel, is de naam van het program ma op woensdag, 8 juli, dat verzorgd wordt door de mandolinevereniging Excelsior uit Kruiningen. In de Renesser kerk klinken 15 juli ko perklanken van Brass '79 uit Rotter dam. Het programma van woendag, 29 juli, staat in het teken van het orgel en de dwarsfluit en heet Musiconfetti. De uitvoerende muzikanten zijn Ad de Joode en Kees Alers. Opnieuw orgelklanken op 12 augus tus, als Wim van der Panne, organist van de grote kerk in Voorburg op be zoek komt. De reeks wordt 19 augus tus afgesloten met het programma koorklanken. Het mannenkoor Ons Koor uit Sommelsdijk verzorgt het slot van de avond. SINT-ANNALAND De coöperatieve land- en tuinbouwveiling Sint-Anna- land en omstreken houdt vandaag, dinsdag, haar algemene jaarvergade ring in gemeenschapscentrum De Wel- levaete in Sint-Annaland. De aanvang is 20.00 uur. Schouwen-Duiveland voor de inrich ting van het nieuwe onderkomen in Zierikzee bij de gemeente een vaste geldlening heeft moeten aanvragen, verdient volgens de PvdA bepaald geen schoonheidsprijs. De beschuldi gende vinger van raadslid D. van der Wekken wees in de richting van de ei- landelijk gemeenten. „Het siert hen niet dat voor die achtduizend gulden geen andere oplossing is gevonden dan een geldlening. Dat had toch an ders gekund." Wethouder Groen deel de die opvatting, maar constateerde dat het al genoeg moeite heeft gekost om de gemeente financieel op één lijn te krijgen. „Dit is haalbaar, meer niet", aldus Groen. Twee onderwerpen zorgden maandag met de zomerse temperaturen voor enige verkoeling. De raadsleden stem den ermee in om de vergoedingen voor personeel, dat 's winters bij de glad- heidsbestrijding wordt ingezet, dras tisch (met meer dan vijftig procent) op te schroeven. Ook een krediet van ruim tweeduizend gulden voor de re paratie van afgelopen winter bevroren waterleidingen in De Veste werd met de nodige mildheid gevoteerd. BURGH-HAAMSTEDE De Britse gospelzanger David Daniel geeft mor gen, woensdag, een concert in het christelijk cultureel centrum De Burght in Burgh-Haamstede. Hij ver wierf vooral bekendheid door zijn bij zondere bariton. Hij werkte onder meer met bekende artiesten als Clifl Richard. In 1985 riep de Black Gospel Society hem uit tot de beste mannelij ke solist en in 1986 ontving hij de Ste- vie Wonder Award als beste mannelij ke voorzanger. Het optreden begint om 20.30 uur. BURGH - Vijftig leden van het Euless Choir uit Texas treden vrijdag op in de Grote Zaal van De Burght in Burgh- Haamstede. Onder leiding van Ron en Patricia Owens maakt het koor mo menteel een tournee door Europa. Zijn optreden wordt omschreven als 'com munity singing', met een klassiek re pertoire. De aanvang is 20.00 uur. WOLPHAARTSDIJK - De muziekver eniging Advendo uit Wolphaartsdijk geeft vandaag (dinsdag) een uitvoe ring in de Ring in Oud-Sabbinge. Het concert begint om 20.00 uur. Dindag 7 juli verzorgen de muzikanten een op treden in bejaardentehuis Nieuw Zorg vliet in Wolphaartsdijk. in zilver en pleet. <ÉS HOFLEVERANCIER JUWELIER SINDS 1834 L. Kerkstraat 30 GOES iedereen leest de krant altijd en overal De burgemeester van Kapelle maakt bekend, dat door de heer I. C. Havenaar, Gildenstraat 83 te Kapelle een vergunning is gevraagd voor de bouw van een carport op het perceel, kadastraal bekend gemeente Kapelle, sectie F nummer 1426, plaatse lijk bekend Gildenstraat 83 te Kapelle. De betreffende bouw is in strijd met het bestem mingsplan Kom Biezelinge. Burgemeester en wethouders zijn echter bereid om met toepassing van artikel 18a van de wet op de ruimtelijke orde ning juncto artikel 21 van het besluit op de ruim telijke ordening een vrijstelling te verlenen waar door de voorgenomen bouw alsnog mogelijk wordt. In verband hiermede ligt het bouwplan met de daarop betrekking hebbende andere bescheiden met ingang van woensdag 1 juli 1987 gedurende een termijn van 14 dagen voor een ieder ter inzage op de gemeente-secretarie, afdeling algemene za ken. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burge meester en wethouders schriftelijk en gemoti veerd bezwaren indienen tegen het verlenen van de vrijstelling. Kapelle, 30 juni 1987. De burgemeester voornoemd, J. van Bommel. De minister van verkeer en waterstaat maakt, gelet op artikel 12 van de wet algemene bepalingen milieuhy giëne bekend, dat op 3 juni 1987 een aanvraag is inge komen van Mosselhandel Kroonton Yerseke B.V. te Yerseke om vergunning ingevolge de wet verontreini ging oppervlaktewateren voor het lozen van afvalwa ter, afkomstig van een mosselschonerij aan de Korrin- gaweg te Yerseke, in de Oosterschelde. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken zullen van 1 juli 1987 tot en met 30 juli 1987 op de volgende plaatsen en tijden ter inzage worden gelegd: 1. Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Vrijlandstraat 33 te Middelburg op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur (kamer 459). 2. Gemeentesecretarie van Reimerswaal, Oude Plein 1 te Kruiningen op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur, alsmede op dinsdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur. Na de in deze bekendmaking genoemde termijn kun nen de stukken op bovengenoemde plaatsen worden ingezien, elke werkdag tijdens kantooruren, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Gemotiveerde bezwaren kunnen t/m 30 juli 1987 schriftelijk worden ingebracht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan de minister van verkeer en waterstaat, doch te worden gezonden aan de hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de direc tie Zeeland, postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Degene die schriftelijk bezwaar maakt kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Het verzoek daartoe dient - met vermelding van de persoonlijke gegevens - tegelijk met het bezwaar schrift te worden ingediend. Erzal geen openbare zitting worden gehouden. Dege nen die daarom telefonisch verzoeken (01180-86000, tst. 294) zullen tot en met 23 juli 1987 in de gelegen heid worden gesteld mondeling bezwaren in te bren gen, waarbij dan tevens gelegenheid zal worden ge boden tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overi ge aanwezigen. Degenen die bezwaren hebben ingebracht op boven omschreven wijze en zij die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest, zullen in de gele genheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Middelburg, 30 juni 1987. De minister van verkeer en waterstaat, namens deze de hoofdingenieur-directeur, ir. H. Engel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 20