Die meneer van WVC zei dat hij geen theater had gezien Gedeputeerde installeert landinrichtingscommissie Geen extra geld voor Welzijn Bevelanden Onderzoek uitbreiding Drenthehuis Geersdijk Burgemeester opent festiviteiten Waarde PZC/ streek GEMEENTE KAPELLE (Z) HERMAN BAKKER ZAKT VOOR REGIE-EXAMEN Dwarsligger EERST SLOOP SCHOOLGEBOUW VOOR RUILVERKAVELING SCHOONDIJKE examens Serie diefstallen in Noord-Beveland WEL SALARISAANPASSINGEN Automobiliste gewond bij Kats Cera-toertochten voor tiende keer Peuterspeelzaal in Wemeldinge bestaat 15 jaar Leerlingen vervoer ROND MUZIEK EN VOETBAL onge DINSDAG 30 JUNI 1987 12 's-GRA VEN POLDER Viswedstrijd - De visclub 'Het le ge net' hield zaterdag haar vijfde club wedstrijd met 26 deelnemers. De vangst was niet erg groot met 6190 gram en 46 ondermaatse vissen. De uitslag: 1. J. Liplijn 1330 gram, 2. R. van Rijsbergen 996,3. F. de Pree 986. Bij dejeugd was de uitslag 1. J. Huyssen, 2. R. Adams en A. Raas. De volgende wedstrijd is 11 juli om 14.30 uur. IMO Kapelle DRIEWEGEN SVD De Sportvereniging Driewe gen haalt zaterdag 4 juli oud papier en lompen op in Driewegen en Ellewouts- dijk. De inzameling begint om 9.00 uur. GOES Thema-avond over vrouwelijk kijkgenot Hengel wedstrijd WOLPHAARTSDIJK Viswedstrijd - Hengelsportvereni ging De Zandkreek hield een viswed strijd aan het Kanaal door Zuid-Beve land. De dertig deelnemers vingen 21 bovenmaatse en 27 ondermaatse vis sen. De volgende wedstrijd vindt za terdag 26 september vanaf 16.00 uur plaats bij Kats. KANDELAARS Ministerie van verkeer en waterstaat t0Mm Sofieke Bootsgezel (links) en Marjon Sarneel in een scène uit 'Jenny in de boomgaard'. AXEL - Het landelijk examen ter af sluiting; van de regie-cursus die Her man Bakker uit Aardenburg de afge lopen drie jaar volgde bij het, Zeeuws Centrum voor Amateurto neel (ZCA), is toch wat anders verlo pen dan hij zich had voorgesteld. Toen zaterdagavond zijn voorstel ling 'Twee vrouwen' (van de Vlaam se schrijver Rudy Geldhof) in De Halle in Axel achter de rug was, zag hij de confrontatie van de volgende ochtend met de jury nog vol vertrou wen tegemoed. Maar dat pakte an ders uit. „Ik ben gezakt", klonk het zondagmiddag met nauw verholen teleurstelling, „Op grond van het feit dat hij, zoals de meneer van WVC het uitdrukte, geen theater had gezien. De mensen uit Holland die mij moesten jureren, hebben het stuk zowel qua inhoud, als spel, als visie van de regisseur compleet de grond in geboord en niets van mij heel gelaten". En dat komt hard aan na een half jaar intensief werken met de twee amateur-actrices Tilly de Schepper uit Biervliet en Emmy van Hijfte uit Sluis, die de drie-jarige spel-oplei- ding van het ZCA volgden. „Er werd blijkbaar van mij verwacht dat ik, om mijn hachje te redden, mij zou verdedigen over de ruggen van mijn beide actrices heen met allerlei uit vluchten, maar daar voelde ik niets voor. Ik ga ook niet aan een schilder vragen welk soort verf hij gebruikt. Ik kijk naar zijn schilderij en beoor deel dat. Die meneer van WVC zei let terlijk: ik heb twee dames bezig ge zien die een hele lap tekst opzeiden, maar ik heb nergens spel gezien. Dat zijn keiharde uitspraken. En ik weet dat het niet waar is. Hij zei: ik zag geen van beide actrices vechten met hun rol. Nou ja, tegen dergelijke op merkingen wens ik mij niet meer te verdedigen", was de niet geheel van verontwaardiging ontblote reactie van Herman Bakker, die dan ook om een uitgebreide schriftelijke motiva tie voor zijn afwijzing heeft verzocht. „Ik ben de laatste die roept dat er geen dingen fout gingen", vervolgde de regisseur, die met name bij de de corwisselingen met de nodige techni sche problemen te kampen had, „Het was niet perfect, maar het was een moedige poging van drie amateurs. Ik zit met een bepaald soort spelers materiaal en daar probeer je uit te halen wat er in zit. Ik vind het 't erg ste voor mijn leraar Ad vanNoort, die dag en nacht voor de amateurs in Zeeland klaar staat". „Ik heb mij niet verveeld", oordeel de provinciaal toneeladviseur Van Noort. Zo werd de voorstelling ook ontvangen door het publiek in de goed bezette zaal van De Halle. „Ik ben de dwarsligger in de jury, in die zin, dat ik vind dat hij het wel ge haald heeft. Ik ben er van overtuigd dat het allemaal beter kan, maar voor mij is het in elk geval een 6 of een 7. Hij heeft technische tegenslag gehad, één van de actrices maakte een lelijke val achter de schermen, hij heeft niet kunnen repeteren in De Halle en heeft niet de steun van een vereniging achter zich. De anderen vonden dat het resultaat te weinig verschilt van een normale amateur voorstelling, maar ik vond de reper toirekeuze al afwijken van het gang bare. Nu is er teveel gekeken naar wat er uitgekomen is en te weinig naar wat hij gedaan heeft, maar dat is mijn privé-opvatting". Naast de provinciale toneeladvi seurs Ad van Noort en Willem Huij- breghs bestond de jury uit Arend van de Wall Bake uit Haarlem namens de inspectie van WVC en Diane Nijwei- de uit Utrecht namens het Neder lands Centrum voor Amateurtoneel (NCA). De meerderheid vond de voorstelling van 'Twee vrouwen' niet voldoen aan de landelijke normen. Na bijna een uur in conclaaf te zijn geweest kwam men tot de conclusie dat Herman Bakker niet als derde Zeeuw (na Leon Baijens uit Goes en Margreet de Groot uit Breskens) in aanmerking komt voor het landelijk diploma. „Het was misschien geen 8, maar zondagmorgen heb ik een 2 of zoiets gekregen", verzuchtte de kan didaat, „Ik ga er van uit dat men inte ger te werk is gegaan, nou, daar leg ik mij dan bij neer en ga over tot de orde van de dag en dat is mijn grote hob by: toneel. Die pakken ze mij lekker toch niet af'. Hij wordt overigens in de gelegenheid gesteld om herexa men te doen, maar voordat hij daar j a of nee op zegt, wil hij eerst afstand ge nomen hebben van de gebeurtenis sen van de laatste dagen. „Ik zie hem wel terugkomen", verzekerde Ad van Noort. De spel- en regiecursus van het ZCA werd zaterdagavond in De Halle be sloten met twee stukken. Voordat 'Twee vrouwen' aan de beurt kwam, speelden Marjon Sarneel en Sofieke Bootsgezel uit Terneuzen en Harry Kleuskens en Joep van Sterkenburg uit Axel de eenakter 'Jenny in de boomgaard' van Charles Thomas in de regie van Ad van Noort. Evenals de twee speelsters in 'Twee vrouwen' zullen Marjon en Harry (Sofieke deed mee als invalster en Joep had maar een heel klein rolletje) binnenkort horen of hun spel voldoende was om in aanmerking te komen voor het provinciaal certificaat. SCHOONDIJKE Het provinciaal bestuur gelooft niet dat de landbouw zijn grenzen heeft bereikt. Dat zei ge deputeerde E. Maris-Koster maan dagmiddag bij de installatie van een landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling in Schoondijke. Zij wees erop dat de landbouw toekomst heeft door grenzen te verleggen. „Geen toekomst als er slechts wordt voortgeborduurd op bestaande patro nen. Wel als er ingespeeld wordt op nieuwe behoeften van de consument, op de vraag naar niet meer maar beter, naar kwaliteit van het produkt, maar ook naar de kwaliteit van het land schap, natuur en milieu", aldus de ge deputeerde. Volgens haar moet daarbij worden in gespeeld op nieuwe ontwikkelingen: „De bio-technologie; het produceren van grondstoffen voor de industrie naast het produceren van voedsel". De provincie volgens mevrouw Maris in de voorwaarden-scheppende sfeer de landbouw blijven bevorderen als één der pijlers van de Zeeuwse economie. „Bij ons beleid zijn we er ons tevens al tijd van bewust dat Zeeland een ty pisch agrarische provincie is". Voorzitter van de drie leden tellende ruilverkavelingscommissie is J. Ra- mondt uit Schoondijke. De heren E. Wijffels en J. Risseeuw zijn de twee an dere leden. Ramondt en Wijffels heb ben ook zitting in de ruilverkavelings commissie Oostburg-Sluis. De com missie heeft verder drie adviserende leden: ir E. Meijer namens de particu liere natuurbeschermingsorganisa ties, wethouder A. de Feijter namens de gemeente Oostburg en ing J. Boek hout namens het waterschap het Vrije van Sluis. De ruilverkaveling is er één met een administratief karakter. Dat betekent dat de kosten beperkt zijn en de voort gang snel is. De verkaveling heeft be trekking op zo'n 2600 hectare waarbij ongeveer honderd bedrijven betrok ken zijn. Mevrouw Maris-Koster keek in haar toespraak terug in de geschie denis van de ruilverkaveling Schoon- KORTGENE In Kamperland en Kortgene zijn het afgelopen weekein de verschillende inbraken en diefstal len gepleegd. Op een kampeerterrein in Kamperland werd ingebroken in twee zomerwoningen waarvan de eige naars Duitsers zijn. Uit één woning werd 800 mark gestolen en uit de twee de 460 mark. Uit de slijterij van B. uit Kortgene werd 24 liter whisky ont vreemd. Tevens werd in Kamperland uit een frituurwagen van A. van de B. frisdranken, snoepgoed en zaklampen gestolen en werd bij L. J. de L. uit Kort gene 50 liter mengsmering gestolen. dijke. Zij vertelde dat provinciale sta ten voor de vaststelling van het voor bereidingsschema landinrichting wat West-Zeeuwsch-Vlaanderen betreft drie gebieden zijn voorgedragen en wel Aardenburg, Breskens-Zuidzande en Schoondijke. Zowel Schoondijke als Breskens-Zuidzande werden op het voorbereidingsschema voor 1986 ge plaatst. Aardenburg komt volgens de heer J. Brinkman, lid van de centrale landinrichtingscommissie, in 1988 aan de orde. Voorzitter van de commissie Ramondt vindt het jammer dat Aardenburg nog tot volgend jaar moet wachten. „De ruilverkaveling zou men beter per ge bied achter elkaar afwerken. Vooral wat de blokgrenzen betreft hebben we dan meer mogelijkheden. Als provin cie moet je daarvoor durven kiezen", aldus Ramondt. Bij de installatie waren verder onder anderen ir H. Okma, inspecteur land inrichting van de provincie Zeeland en de heer De Koster van het kadaster aanwezig. GOES - Het samenwerkingsverband Welzijn en Gezondheidszorg op de Be velanden hoeft er niet op te rekenen dat de zes Bevelandse gemeenten de komende jaren dieper in de buidel tasten. Kortgene, Reimerswaal en Wissenkerke vinden dat de 'nullijn' moet worden aangehouden. Alleen voor salarisaanpassingen mag extra geld worden uitgetrokken. De twee Noordbevelandse gemeenten vinden voorts dat de rijkskortingen in 1987 volgend jaar moeten worden doorbe rekend aan de instellingen. De be leidsvoornemens van het samenwer kingsverband komen woensdag 8 juli aan de orde tijdens de vergadering van het algemeen bestuur. De gemeente Borsele stelt dat de ge zinsverzorging en het algemeen maat schappelijk werk moeten worden ont zien. Wissenkerke daarentegen vindt dat de uitgaven in 1988 voor het maat schappelijk werk die van dit jaar niet mogen overschrijden. Ook voor de ge zinsverzorging moet de hoogte van de rijksbijdrage maatstaf zijn. Omtrent de bijdragen voor de volwas seneneducatie verschillen de gemeen ten vooralsnog ook enigszins van oor deel. Goes en Wissenkerke willen de nullijn aanhouden, terwijl Borsele een kleine kostenstijging voor lief neemt. Aan de IMO Middenstandsavond school in Kapelle zijn de volgende leerlingen geslaagd voor hun examen Ondernemersopleiding in de detail handel voor Ijzerwaren en gereed schappen assortimentkennis: J. Damhaar, Goes; A. J. E. Dekkers, Westka- pelle; A. de Kam, Wolphaartsdijk; mevr. T. C. M. Does-Verdurmen, Goes: J. Kasteleijn, Middelburg; P. F. J. de Schipper, Krabben- dijke; J. S. Kuijper, Middelburg; R. K. Mors, Middelburg; J. de Visser, Goes; A. H. C. Wee- len, Kruiningen; C. Wissner, Middelburg; P. T. Clarke, Vlissingen. Voor de ondernemersopleiding vobr de parfumerie-branche slaagden de volgende dames: M. J. Bakker, Breskens; J. M. Bardolf, Kam perland; A. Dekker-Nieuwenhuize, Middel burg; C. A. v. d. Dries-Vermue, 's-Heeren- hoek; A. J. Geene, Wolphaartsdijk, J. A. M. de Jonge, Heinkenszand; E. de Keijzer-Van Oosten, Biezelinge; S. J. A. de Kubber, Goes; M. v. d. Linde-Van der Walle, Goes; J. M. van Oosten-Bruel, Hoedekenskerke; A. J. de Plundert, Goes; A. G. Redder, Vlissingen; W. G. van Weele-Driessen, Wolphaartsdijk. Voor de Ondernemersopleiding in de Detailhandel voor ijzerwaren en ge reedschappen slaagden voor het di ploma Bedrijfseconomische Basis kennis: P. W. Lepoeter, Wemeldinge; J. C. Nouse, Kloetinge; J. W. Visser, Schore. WISSENKERKE - Burgemeester en wethouders van Wissenkerke gaan de mogelijkheden onderzoeken om het Drenthehuis in Geersdijk uit te brei den. Het college zal laten becijferen wat een aanpassing kost, waarbij het gemeenschapshuis onderdak biedt aan de jeugdsoos en tevens geschikt is als bescheiden gymnastiekruimte. In de raadsvergadering van maandag besloot de Wissenkerkse gemeente raad bijna unaniem tot sloop van het oude schoolgebouw van Geersdijk. Alleen raadslid P. van der Maas voor de SGP was tegen sloop. Hij wilde het karakterestieke pand behouden. De SGP'er was principieel tegen het voor stel van b en w om het leegstaande ge bouw van de Nederlandse hervormde kerk in Geersdijk te gebruiken als jeugdsoos annex gymnastiekruimte. Ook de andere raadsfracties zagen geen heil in de aankoop van het kerk gebouw, zij het op andere gronden: het is te klein. Bovendien kost het onder houd aan twee gebouwen te veel, zo luidde de mening van de raadsmeer- derheid. De VVD'er C. J. Dieleman deed de sug gestie om uitbreiding naar de voorzij de van het Drenthehuis. Naar ver wachting zal een aanpassing aan de achterzijde veel geld gaan kosten, om dat eerst een belendend pand moet worden aangekocht. Het college be- KATS - De 34-jarige automobiliste T. M. van R. uit Kapelle is maandag avond gewond geraakt toen ze met haar auto in een sloot naast de provin ciale weg 8 in Noord-Beveland be landde. Ze reed in de richting Kats. Op de plaats van het ongeluk was het weg dek van een laag grit voorzien. Van R. verloor daardoor de macht over het stuur. Met rugletsel is ze naar het zie kenhuis in Goes gebracht. 'S-HEERENHOEK - De toerclub Theo Middelkamp en Cera-sport in 's-Hee- renhoek houden zondag voor de tien de keer de Cera-toertochten. In ver band met jubileum wordt er voor het eerst een tocht over 200 kilometer ge reden, naast de gebruikelijke afstan den van 30, 70 en 120 kilometer. De langste tocht gaat vanaf café De Kroon in 's-Heerenhoek over Walche ren en de Zeelandbrug naar het Helle gatsplein en via de Wouwse Plantage terug naar het startpunt. De overige routes zijn uitgezet over rustige en landelijke wegen. Iedereen kan deelnemen. De deelnemers aan de 200 km-tocht kunnen vanaf 8.00 uur in schrijven bij café De Kroon, de overige deelnemers vanaf 9.00 uur. De inschrij ving sluit om 11.00 uur. WEMELDINGE - De peuterspeelzaal in Wemeldinge bestaat vrijdag 15 jaar. De peuters vieren dat tesamen met hun ouders in het Dorpshuis in Wemeldinge. De heer Brouwen Beeman geeft om 15.00 uur een poppenkastvoorstelling, waarna om 16.00 uur een kinderbazaar volgt. Het feest wordt om 17.00 uur af gesloten met het oplaten van balon- nen. loofde verschillende mogelijkheden op een rijtje te zetten. Eensgezind was de raad in zijn besluit om het beeldbepa lende torentje van het oude schoolge bouw te verplaatsen naar het Drenthe huis. Ook de besturen van de verschillende verenigingen in Geersdijk pleitten voor aanpassing van het gemeen schapshuis. Zij overhandigden een brief met hun motivatie aan de ge meenteraad voor de aanvang van de vergadering. Daarin besomden ze dat een noodzakelijke verbouwing van het kerkgebouw, zoals b en w dat voorstel den, veel duurder zou uitvallen dan be raamd. De besturen meenden dat Geersdijk met verbouw van het Drenthehuis zou kunnen beschikken over een voorziening die een uitstra ling zou hebben voor de leefbaarheid van het dorp. Voor fractievoorzitter P. Hamelink van de PvdA was de kwestie aanlei ding om de instelling van raadscom missies te bepleiten. „Nu hebben we in de raadsvergadering discussies, die op een wat vrijblijvender wijze in een commissie zouden kunnen gebeuren", aldus de sociaal-democraat. Tot nu toe functioneert alleen een commissie welzijn en een commissie dorpsver nieuwing. Hamelink veronderstelde dat in een raadscommissie meer kon worden bereikt. „Enkele jaren geleden hadden we misschien voor Geersdijk een centrale sportvoorziening kunnen klaarspelen. Het dorp is daar geschikt voor: Geersdijk is het hart van Noord- Beveland. Niet zonder slag of stoot stelde de raad de gemeentelijke veronderening leerlingenvervoer vast. Het rijk stoot deze taak af naar de gemeenten. Wet houder J.H. Uijl (pvda) en CDA-frac- tievoorzitter A. Sandee vonden dat een reiskostenvergoeding ouders juist stimuleert om hun kinderen el ders op school te doen, terwijl de Wis senkerkse basisscholen het al moei lijk genoeg hebben. Mevrouw A. van Arkel-Burmanjer (pvda) stelde voor om de vier-kilome- tergrens voor vergoedingen op te hef fen, zodat ouders in Geersdijk en Kam perland in de kosten geen beletsel hoe ven te zien om hun kinderen naar de openbare basisschool in Wissenkerke te sturen. Alleen in die kern van de ge meente is openbaar basisonderwijs. Dit stuitte echter op wettelijke bezwa ren. Ook het voorstel van Sandee om de eigen bijdrage te verhogen tot 400 gulden is in strijd met de rijksregels. De SGP'er Van der Maas liet een ander geluid horen: hij toonde zich blij met de regeling, die hij van belang achtte voor de vrijheid van schoolkeuze. GOES - Vrouwenontmoetingscen trum Jet in Goes sluit donderdag 2 juli het seizoen af met een thema-avond over vrouwelijk kijkgenot. Onder de ti tel Scopophilia gaan Eelkje Leeman en Ineke Setz aan de hand van video beelden in op onder meer de ontwikke ling van vrouwelijke stereotypen in de Hollywoodfilm. Hoe het staat met de rolbevestiging in recente films en tele visie-series komt ook aan de orde. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. GOES - De hengelverenigingen HVKK uit Kapelle en EGHV uit Goes hielden de jaarlijkse bekerwedstrijd bij Katseveer in de Oosterschelde. Er waren 77 deelnemers die gezamenlijk 178 bovenmaatse en 206 ondermaatse vissen vingen. EGHV won met 457 punten tegen HVKK met 357 punten. De uitslag: 1. A. Visser; 2. D. M. Slabbe- koorn; 3. P. J. Slabbekoorn. Uitslag: 1. L. Meertens, 2. D. Goetheer, 3. L. Bakkenes, 4. L. Geene, 5. C. Janse. WAARDE - Onder het motto 'Vooruit met de Geit' viert de Zuid-Bevelandse kern Waarde zaterdag 4 juli de hele dag feest. Om 10.00 uur opent de Rei- merswaalse burgemeester A. Verbree de festiviteiten, nadat de muziekver eniging Scheldegalm uit Hansweert een muzikale rondwandeling heeft gemaakt. Op dat moment gaan een braderie een bazar en een rommel markt open. De mooiste spullen van de rommelmarkt worden om 11.00 uur bij opbod verkocht. Er zijn de hele dag optredens van ver schillende muziekverenigingen. Naast Scheldegalm treden op: Jonge Kracht uit Biezelinge, Advendo uit Wol phaartsdijk, Concordia uit Krabben- dijke en natuurlijk Vooruit uit Waar de. Uit Bergen op Zoom komt de Beier se kapel De Berglanders. Als bijzonde re attractie treedt de muzikale dors- groep uit Waarde enkele malen op. Voorts leveren ook de -volksdansver- enigingend groep Waarde en de vereni ging Folklorite uit Heinkenszand een bijdrage aan de feestvreugde. Om 15.00 uur is er een optreden van Miss Silvana uit Rotterdam, met vuur en boa constrictors. Het marktgebeu- ren in het dorp wordt om 17.00 uur af gesloten. Een uur later begint de bar becue, die tot 22.00 uur duurt. Vanzelf sprekend wordt er ook tijdens die maaltijd voor muziek gezorgd. Ook belangstellenden die een sportie ve prestatie willen leveren krijgen de gelegenheid. Om 17.00 uur begint een sponsorloop ten bate van de voetbal vereniging Waarde en de muziekver eniging Vooruit, die het feest gezamen lijk organiseren. Alle activiteiten vin den plaats rond de kerk en het dorps huis. Reimerswaal vindt dat het financiële beheer van het Regionaal Educatief Centrum, dat de volwasseneneducatie verzorgt, ondoorzichtig is geworden. De gemeente pleit daarom voor een zo inzichtelijk mogelijk beheersmodel. De subsidiëring van de kunstzinnige vorming hangt, wat betreft de gemeen ten Borsele, Kortgene en Wissenkerke, af van de evaluatienota van het REC. Wissenkerke overweegt nu al om na de proefperiode te stoppen met haar bij drage, omdat de deelname uit de ge meente zeer gering is. De vergadering vindt plaats in het gemeentehuis van Kapelle en begint om 13.30 uur. in zilver en pleet. JUWELIER SINDS 1834 L. Kerkstraat 30 GOES iedereen leest de krant altijd en overal De burgemeester van Kapelle maakt bekend, dat door de heer I. C. Havenaar, Gildenstraat 83 te Kapelle een vergunning is gevraagd voor de bouw van een carport op het perceel, kadastraal bekend gemeente Kapelle, sectie F nummer 1426, plaatse lijk bekend Gildenstraat 83 te Kapelle. De betreffende bouw is in strijd met het bestem mingsplan Kom Biezelinge. Burgemeester en wethouders zijn echter bereid om met toepassing van artikel 18a van de wet op de ruimtelijke orde ning juncto artikel 21 van het besluit op de ruim telijke ordening een vrijstelling te verlenen waar door de voorgenomen bouw alsnog mogelijk wordt. In verband hiermede ligt het bouwplan met de daarop betrekking hebbende andere bescheiden met ingang van woensdag 1 juli 1987 gedurende een termijn van 14 dagen voor een ieder ter inzage op de gemeente-secretarie, afdeling algemene za ken. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burge meester en wethouders schriftelijk en gemoti veerd bezwaren indienen tegen het verlenen van de vrijstelling. Kapelle, 30 juni 1987. De burgemeester voornoemd, J. van Bommel. De minister van verkeer en waterstaat maakt, gelet op artikel 12 van de wet algemene bepalingen milieuhy giëne bekend, dat op 3 juni 1987 een aanvraag is inge komen van Mosselhandel Kroonton Yerseke B.V. te Yerseke om vergunning ingevolge de wet verontreini ging oppervlaktewateren voor het lozen van afvalwa ter, afkomstig van een mosselschonerij aan de Korrin- gaweg te Yerseke, in de Oosterschelde. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken zullen van 1 juli 1987 tot en met 30 juli 1987 op de volgende plaatsen en tijden ter inzage worden gelegd: 1. Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Vrijlandstraat 33 te Middelburg op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur (kamer 459). 2. Gemeentesecretarie van Reimerswaal, Oude Plein 1 te Kruiningen op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur, alsmede op dinsdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur. Na de in deze bekendmaking genoemde termijn kun nen de stukken op bovengenoemde plaatsen worden ingezien, elke werkdag tijdens kantooruren, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Gemotiveerde bezwaren kunnen t/m 30 juli 1987 schriftelijk worden ingebracht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan de minister van verkeer en waterstaat, doch te worden gezonden aan de hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in dedirec- tie Zeeland, postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Degene die schriftelijk bezwaar maakt kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Het verzoek daartoe dient - met vermelding van de persoonlijke gegevens - tegelijk met het bezwaar schrift te worden ingediend. Erzal geen openbare zitting worden gehouden. Dege nen die daarom telefonisch verzoeken (01180-86000, tst. 294) zullen tot en met 23 juli 1987 in de gelegen heid worden gesteld mondeling bezwaren in te bren gen, waarbij dan tevens gelegenheid zal worden ge boden tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overi ge aanwezigen. Degenen die bezwaren hebben ingebracht op boven omschreven wijze en zij die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest, zullen in de gele genheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Middelburg, 30 juni 1987. De minister van verkeer en waterstaat, namens deze de hoofdingenieur-directeur, ir. H. Ëngel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 18