Michiel Schapers niet gevierd als ééndagskoning MOTORCROSSERS WEER SUCCESVOL Jlóiprnpprs eist ook alles van zij n trainer Anatoli Karpov bleef ongeslagen Ronde Westkapelle met sterke amateurs Cees Priem: volgend jaar nieuwe ploeg PZC/sport Geen winnaar hoofdprijs in de lotto Atletiek op de baan in Vlissingen Sport op tv Zeeuwse renners voorin in België FC Groningen rond met Frans Thijssen 15 UITGESCHAKELD DOOR PAT CASH LONDEN (ANP) - De vorm van de dag, dat ongrijpbare ietsje extra, heeft Michiel Schapers gisteren ontbroken om zich in navolging van Peter Doohan aan te dienen als koning van ten minste één Wimbledon-dag. Met de scalp van Pat Cash bunge lend aan zijn riem zou dat wel zijn gelukt. Maar de Australiër ontsnapte na ruim twee en een half uur met 7-6,6-2,2-6,6-4 naar de laatste zestien: een boete van 500 dollar, ruim duizend gul den, meetorsend. Eerste service Jimmy Connors Standaard PURE SNELHEID MOET TERUGKOMEN Verbetering Slijtage Gretigheid DINSDAG 30 JUNI 1987 Om de over-enthousiaste bijval van de clan van kleine meisjes rond hem wat in te dammen, nam de Australische advocatenzoon het woordgebruik over van de (anti)oorlogsfilm Platoon. Daar leverde het Oscars op. Wimbledon had er slechts een gefronsde wenkbrauw voor over. Bij het enige incident van de partij sloeg de symphatie zelfs licht door in het voordeel van Schapers. Halverwe ge de vierde set gunde de Rotterdam mer zijn tegenstander na een netservi- ce het voordeel van de eerste opslag. De volgende klap van Cash was ten minste twintig centimeter uit, maar werd door de lijnbewaking tot ace ver heven. Cash verroerde geen vin. „Wel een beetje min van hem", aldus Schapers. Het waren dat soort kleinigheden, die de partij beslisten. Overtuigen deed Cash vrijwel nooit. Het gevoel vrijwel gelijkwaardig te zijn geweest aan één van de hoogst genoteerde Wimbledon- favorieten verleidde Schapers tot ge spierde uitspraken. „De volgende keer pak ik hem" en over het verslaan van de toptien in het algemeen: „Ik zal niet rusten voor ik dat heb gedaan." Pat Cash heeft zijn beste vorm nog niet laten zien. Ook tegen Schapers niet. De slecht gehumeurde Australi sche service-volleyspeler ontbeerde een betrouwbare eerste service. Vier aces kwamen er van zijn racket; slechts één meer dan bij Schapers te genover negen dubbele fouten. Ook in dat opzicht was Schapers bescheide ner: hij gaf op die manier slechts drie punten weg. Cash zig-zagde door de partij van goed (eerste vier games) tot slecht (tweede en derde set) en weer terug (eind vierde set). Schapers speelde constanter, maar was ongelukkig op de belangrij ke punten. Nadat de Rotterdammer een achterstand van 1-4 had goedge maakt, verloor hij na 6-6 de tiebreak. Cash joeg op een niet geheel afge maakte volley van de Nederlander, knalde vervolgens een backhandre turn in de uiterste hoek en bouwde op eigen service de voorsprong uit tot 5-0. Schapers weerstond drie setpoints om uiteindelijk de set met 4-7 af te geven. De Nederlander liet zich even uit het voorveld wegdringen en het resultaat was dat hij met service-verlies aan de tweede set begon. Er waren mogelijk heden tot herstel. Schapers schiep zich zes gamepoints tegen de Australi sche service, maar de doorbraak bleef uit. Die kwam pas in de vierde game van de derde set, gevolgd door één in de achtste game. Schapers had zich daarmee het recht verworven in de vierde game met ser veren te beginnen. Maar opnieuw maakte hij daar een slecht gebruik van. Cash kwam met 2-0 voor en bouw de die voorsprong - zij het moeilijk - uit tot tot de definitieve zege. Met zijn 27 jaar kan Schapers nog even mee. Jimmy Connors is inmid dels 34 en nog volop in de strijd. Even gemakkelijk als Martina Navratilova overleefde hij gisteren het afspraakje op het kerkhof, zoals baan twee in de volksmond wordt aangeduid. Twee jaar geleden knalde Kevin Curren hem met 33 aces neer. Kelly Evern- den, de winnaar van Bristol kon dat lang niet. Hij is de man met de ene long, wiens hart na een auto-ongeluk tot tweemaal toe stilstond. De kanshebbers van het papier wor den voor de leeuwen gegooid. Het meest prominente slachtoffer was wel Tim Mayotte, ook wel mister Wimble don genoemd, vanwege zijn gewoonte op het Londense gras meer te preste ren dan in de rest van het tennissei- zoen. Hij bereikte er in 1982 de halve finales, was kwartfinalist in 81, 83 en 86, bij welke laatste gelegenheid hij de als eerste geplaatste Ivan Lendl een verlengde vijfde set afdwong. Mikael Pernfors zorgde er in vijf sets voor dat die erelijst voorlopig niet lan ger werd. De val van Becker heeft ken nelijk een soort tennis-anarchie tot ge volg. De als vijfde geplaatste Miloslav Mecir, die in drie korte sets door An ders Jarryd werd verrast, kan op weg naar het vliegtuig de taxi-kosten delen met de als tiende geplaatste Ameri kaan. De voornaamste uitslagen zijn: Heren enkelspel. Derde ronde: Pat Cash (Aus) - Michiel Schapers (ned) 7-6, 6-2, 2-6, 6- 4. Mats Wilander (Zwe) - Jonas B. Svensson (Zwe) 7-6, 6-1, 6-3, Emilio Sanchez (Spa) - Christo van Rensburg (ZAf) 7-4,6-4,7-6. Guy Forget (Fra) - Paul Annacone (VSt) 4-6, 6-4, 4-6, 6-2, 6-4; Anders Jarryd (Zwe) - Miloslav Mecir (Tsj) 6-3,6-3,6-3; Slobodan Zivojinovic (JS1) - Jeremy Bates (GBr) 7-6, 7-5, 7-6; Jim my Connors (VSt) - Kelly Evernden (NwZ) 6- 1,6-2,6-7,6-3; Peter Doohan (Aus) - Leif Shi- ras (VSt) 6-7, 4-6, 6-3, 6-4,12-10. Mikael Pern fors (Zwe) - Tim Mayotte (VSt) 2-6, 4-6, 6-4, 6-3, 7-5. Dames enkelspel. Derde ronde: Martina Na vratilova (VSt) - Peanut Harper (VSt) 6-2, 6- 2, Pam Shriver (VSt) - Beth Herr (VSt) 6-2, 6-2, Ros Fairbank (ZAf) - Bettina Bunge (WD1) 7-6, 6-4, Marie Joe Fernandez (VSt) - Alycia Moulton (VSt) 7-6, 6-2. Gigi Fernan dez (PRi) - Belinda Cordwell (NZe) 7-6, 6-1; Claudia Kohde-Kilsch (WD1) - Elizabeth Smylie (Aus) 6-2,6-1Dianne Balestrat (Aus) - Bettina Fulco (Arg) 7-6, 6-0; Catarina Lindqvist (Zwe) - Elise Burgin (VSt) 6-4, 6-1; Chris Evert (VSt) - Kumiko Okamoto (Jap) 7-5, 6-0. Michiel Schapers in zijn partij tegen Pat Cash. VLISSINGEN De Zeeuwse motor crossers hebben goede prestaties ge leverd tijdens de internationale mo torcross van de BLB in het Belgische Egem Pittem. Vooral Jean Pierre de Bleyser (Hulst/ 250 cc jun) en Jan Jansen (Terneuzen/ 500 cc jun) hielden de Zeeuwse eer hoog door hun wedstrijden te winnen. De overige Zeeuwen: 125 cc junioren: 12 Gino van de Wiele, Hulst; 13 Gino de Jonge Sluiskil, 14 dominique de Rech ter Kapellebrug. 250 cc jun. 19 Ad Geldof Domburg, 20 Leo Francke Oostkapelle, 21 Hans Wisse Melisker- ke; nationalen 250 3 Chris Markusse Borssele, 4 Steven Mangnus Hontenis- se, 10 Ronald Doens Biervliet; natio nalen 500 cc 12 Kees Dogge Goes, 19 Herman van de Bos Axel; 125 cc senio ren: 6 Gerton Traa Sas van Gent, 7 Ru dy Dieleman Axel, 13 Patrick Sponse- lee Hontenisse, 14 Jan de Feyter Ter- neuzen, 16 Marco de Smet Terneuzen; 250 cc internationalen: 2 Johan Schee- Ie Axel, 14 Martien Jansen Terneuzen. David Hannewijk raakte in de tweede manche de macht over het stuur kwijt en sloeg over de kop. RILLAND-BATH Over de uitslag van de rallycross in Rilland van zondag zal nog enige tijd worden ge sproken. Het was immers de vraag of de finales wel volgens de regels zijn verreden. Er bleken, nadat de finales werden gehouden, drie rij ders te zijn die regelementair geen plaats konden opeisen. Zij hadden die dag maar één manche uitgereden, terwijl er minimaal twee gereden moeten ziijn. Tevens werd voor de start van de eerste finale door de wedstrijdleiding besloten de A- en B-finale samen te laten rijden. Normaal wordt eerst de B-finale ver reden (zij hebben in de manches langzamer gereden) en de winnaar van de B-finale mag vervolgens over naar de A-finale. De wedstrijdleiding besloot hiertoe om het publiek een aantrekkelijke finale voor te schotelen. Voor het clubkampioenschap telt niet het be haalde eindresultaat, maar de twee best verreden manches die dag. Voor sommige rijders betekende dit een verbetering, andere waren door deze maatregel in het nadeel. Dick Maljers uit Middelburg, één van de rijders die maar één manche-resul taat had, behaalde de overwinning in Divisie I: de 1600-klasse. De divisie I en II en de specials reden gecombineerd. Ko Kasse werd win naar in de special klasse voor Jos Al- lewiojnse. Peter Allewijnse werd winnaar in divisie II. In de standaardklasse 0-1300 cc ging de overwinning naar Harry Deelen, vgor teamgenoot Cees Jansen, die profijt trok uit de in deze klasse ver reden A- en B-finale. In de 1300-1600 cc won Sjacco Bliek de finale, voort durend op de hielen gezeten door Piet 't Gilde. In de standaardklasse 1600-2000 cc was de eerste plaats voor Tonny Hannewijk, die de hele wedstrijd grote tegenstand had van Carel Keim. De derde plaats in deze gecombineerde A- en B-finale was voor Kees Hoebeke. De uitslag van de rallycross in Rilland: Standaardklasse 0-1300 cc: 1 Harry Dee len, 2 Cees Jansen, 3 Jan Boden. Stan daardklasse 1300-1600 cc: 1 Sjacco Bliek, 2 Piet 't Gilde, 3 Jack van de Staal. Stan daardklasse 1600-2000 cc: 1 Tonny Han newijk, 2 Carel Keim, 3 Cees Hoebeke. Di visie H-1600 cc: 1 Dick Maljers. 2 Cor Kroon, 3 Lex Severien. Divisie 1+1600 cc: 1 Peter Allewijnse. Specials: 1 Ko Kasse, 2 Jos Allewijnse. ATHENE (ANP) - De Griekse hoofd stad Athene vormde het startpunt van Rob Druppers' internationale loopbaan. Zondag gaf de Utrechter de aanzet voor een nieuw hoofd stuk. Vijf jaar geleden eindigde Druppers er als vijfde tijdens de Eu ropese titelstrijd. Enkele dagen voordat het rondreizend atletiek- circus Scandinavië aandoet, con troleerde Rob Druppers de juist heid van een ingrijpende stap die hij een maand geleden had geno men. Druppers (25) bekeerde zich na de seizoenouverture tot sprintgoeroe Henk Kraayenhof, die ook wereld kampioene Nelli Cooman in zijn ge volg weet. Een lang durende aarze ling ging vooraf aan de beslissing om de band met clubtrainer Jon Weller- dieck te breken. De gecombineerde begeleiding van Wellerdieck en bondscoach Bram Wassenaar -deze winter- voldeed niet. „Ik ben voor honderd percent met mijn sport bezig", zegt Drup pers. „Dat eis ik ook van mijn trai ner". Niet de redelijk succesvolle seizoen start in Spanje was aanleiding tot de trainerswisseling, een al vorig jaar levend gevoel van onbehagen be paalde de beslissing. „Om te voorko men dat er weer een seizoen niet naar mijn tevredenheid verloopt, heb ik de knoop doorgehakt. Dat was moeilijk na die acht jaar". De vierde plaats bij het Europese kampioenschap in Stuttgart gaf Druppers weinig voldoening. „In Helsinki (1983) was ik tweede van de wereld. Alles wat minder is, geeft re den tot onvrede. Ik weet zeker dat ik nog niet maximaal op mijn 800 me ter zit." Dit seizoen mikt Druppers al op een verbetering van zijn uit 1985 date rende Nederlandse record (1,43,56), hetgeen hem in het jaar van de tweede wereldtitelstrijd terug moet brengen in de mondiale top vijf. Voor 1988 staat een Olympi sche medaille op zijn verlanglijstje. „Ik train nu voor tachtig percent an ders. Terwijl de 800 meter steeds meer een sprintafstand wordt, had ik de stijl van een lange-afstandslo- per gekregen. Jon had toch niet ge noeg op de looptechniek gelet. Ik zette met de achterkant van mijn voet af. Niet met de voorkant, waar door je meer kracht kunt zetten en een betere afzet hebt. Bram bena derde alles uit het duurwerk, hield vooral van rustig trainen. Henk houdt van een beetje doorlopen tij dens de training. Hij vindt dat ik ver schrikkelijk snel iets leer." Zo gek van snelheid is Druppers dat hij zich voor de nationale titelstrijd (11 en 12 juli in Leiden) voor de 400 meter wilde inschrijven. Kraayen hof vond dat te ver gaan. „Rond de 46 is mogelijk. Voornaamste is dat ik elk aanvangstempo moet aan kunnen. En straks in Rome vier da gen achtereen een grote krachtsin spanning moet kunnen leveren. Zo lang ik op de 800 meter niet aan mijn top zit, schakel ik niet over naar de 1500 meter. Misschien ligt die stap wel voor de hand, omdat de concurrentie daar minder sterk is." Op weinig onderdelen in de atletiek is de slijtage groter dan op de midde nafstand. Afgezien van de Britse we reldrecordhouder Seb Coe (1.41,73 uit 1981) kan slechts een spaarzame loper het langer dan een Olympiade aan de top bolwerken. En zelfs Coe, Europees kampioen, kende mindere tijden. Joaquim Cruz, Olympisch kampioen op de 800 meter, keerde onlangs na twee achilles-peesopera- ties terug, maar waagt zich, naar verluidt, niet meer aan de kortere af standen. „Ik heb een aantal jaren lopen kwakkelen", zegt Druppers. „Na de Spelen van Los Angeles (waar hij zich geblesseerd moest terugtrek ken), was het plezier er wel af. Al leen door te presteren kom je daar weer boven op. Dat heb ik zelf ge daan, zonder psychologische bege leiding". Desondanks heeft Druppers nog lang niet genoeg van zijn hard lopen de leven. „Ik zie atletiek als mijn be roep. Toen ik dat voor het eerst ver telde, werd er wat gekscherend op gereageerd. Nu hebben Cooman, Carla Beurskens en Elly van Hulst diezelfde houding. Het is een voor waarde om de ontwikkeling bij te houden. Dat is het verschil met vier jaar geleden, toen ik net van school was. Ik werkte een beetje, heb sinds dien een paar baantjes gehad. Nu ben ik serieuzer. Ik wil wel werk, maar pak geen schoenen meer in. Ik pik dus niet alles meer". Zo lang mogelijk wenst Druppers zijn beroepspraktijk als atleet voort te zetten. Als de slijtage intreedt, eventueel als 1500-meterloper. „Als ik de Spelen van Barcelona (1992) haal, dan zal het toch wel moeilijk worden. Ik zit al van mijn achttiende aan de top. Binnen de Nederlandse ploeg behoor ik nu bij de oudere gar de. Ik merk dat ik nog steeds sterker wordt. De tendens bij 800-meterlo- pers is dat ze uitdijen. Het leven op de middenafstand is hard." Druppers' nieuwe gretigheid moet leiden tot een terugkeer van de pure snelheid. „Ik train minder maar har der. Met veel rust voor grote wed strijden. Vroeger trainde ik veertien keer per week, nu de helft. Wel veel gerichter. Je hebt 800-meterlopers die het van hun duurvermogen moe ten hebben en zij die het accent op snelheid leggen. Ik behoor tot de laatste categorie. Mijn beste tijden liep ik bij vier keer trainingen in de week." BILBAO (AFP) - De voormalige we reldkampioen Anatoli Karpov, die vanaf 10 oktober in Sevilla een her kansing krijgt tegen zijn landgenoot en titelhouder Gari Kasparov, heeft het internationale schaaktoernooi van Bilbao.gewonnen. Hij behaalde uit negen partijen zeven punten, een halfje meer dan de Zweed se grootmeester Andersson. Niet de verrichtingen van Karpov baarden echter opzien, maar die van Maja Tsji- boerdanidze, de 26-jarige wereldkam pioene bij de dames. De Sovjet-schaakster hield zich knap staande in het gezelschap van voor aanstaande mannelijke grootmees ters. Tsjiboerdanidze eindigde onge slagen op de derde plaats en weerlegde de vaak uitgesproken mening, dat de prestaties van schakende vrouwen nauwelijks iets voorstellen. Ze speelde remise tegen haar landge noten Karpov en Sokolov en won van de Joegoslaaf Ljubomir Ljubojevic. Tsjiboerdanidze kwam uit op 5,5 pun ten. Dat was een vol punt meer dan So kolov en de Hongaarse topspeelster Polgar, de tweede vrouw op de deelne merslijst in Bilbao. De eindstand is: 1. Karpov 7, 2. Andersson 6,5, 3. Tsjiboerdanidze 5,5, 4. Ljubojevic 5,5, 5. Sokolov 4,5, 6. Polgar 4,5, 7. Illescas 4, 8. Fernandez 4, 9. Ochoa 3,10. Izeta 0.5. Rob Druppers: Ik train minder maar harder. WESTKAPELLE - Voor Toon van der Steen uit Bruinisse is het wielersei- zoen nu pas echt op gang gekomen. De snelle sprinter begint langzamerhand uit te blinken in de criteriums en won dit weekeinde nog een wedstrijd in Lepelstraat. Morgen (woensdag) staat VLISSINGEN - Een groot aantal Zeeuwse wielrenners zocht het afge lopen weekeinde zijn heil in wedstrij den in België. Zoals al gemeld won amateur Eric Vereecken in Bassevel- de, maar in die wedstrijd werd ook een ereplaats behaald door Heddie Nieuwdorp. De amateur uit Yerseke eindigde als derde. Voor Nieuwdorp was er verder nog een derde plaats in Hamme. Dick van Zan ten uit Goes eindigde als vierde en Ad Polak uit Wemeldinge als veertiende. Ook Frank Gommers uit Philippine reed zich weer in de kijker. In Lovende- gem klasseerde hij zich op een fraaie tweede plaats. Cor Verplanke uit Bier vliet was daar twaalfde en Mare de Smit uit Sluiskil negentiende. Wilfried de Krijger uit Biervliet was actief in Lembeek. De Zeeuws-Vlaming eindig de op een zesde plaats. In Hove kwam ook een groot aantal Zeeuwse amateurs aan het vertrek. Daar eindigde Kees de Nooijer uit Aagtekerke als vijfde, Thijs Fase uit Oud-Vossemeer werd zesde en Wim van Kooten uit Bruinisse negentiende. Peter Kant uit Goes finishte in Schep- daal als zevende; in dezelfde koers werd Robin van Hecke uit Sas van Gent dertiende en Patrick van Hulle, eveneens uit Sas van Gent, twintigste. Voor Ceriel Hoefnagels uit Clinge le verde zijn uitstapje naar Lokeren een tiende plaats op. Bij de nieuwelingen was er tenslotte nog een zevende plaats voor Edwin van Alphen uit Koewacht. DEN HAAG (ANP) - Geen van de deel nemers aan lotto 26 heeft in één kolom de zes kruisjes op de juiste plaats ge zet. Voor de tweede prijs meldden zich drie gegadigden. Zij ontvangen elk bruto een ton. De resultaten zijn: Lotto 26 le prijs: geen winnaar, 2e prijs: 3 winnaars, die elk bruto f. 100.000,-- ontvangen, 3e prijs: 100 win naars, die elk bruto f. 2.586,30 ontvan gen, 4e prijs: 4.974 winnaars, die elk f. 51,90 ontvangen, 5e prijs: 74.133 win naars, die elk f. 5,00 ontvangen cijferspel 26 6 cijfers goed: 1 winnaar, 5 cijfers goed: 5 winnaars, 4 cijfers goed: 16 winnaars, 3 cijfers goed: 233 win naars, 2 cijfers goed: 2.351 winnaars. hij ook aan de start in Westkapelle, tussen de vele sterke amateurs die zich voor dit avondcriterium hebben aangemeld. Jack Hangegraaf, de nationale prof kampioen van 1985, geeft om 20.00 uur het startschot voor ruim zestig ama teurs. Deze renners rijden 55 ronden over een totale afstand van 80 kilome ter. Met Toon van der Steen zijn er vele kanshebbers, zoals John de Crom, Ka- rel van Goethem, Nico van de Klun- dert, Henny Rovers, Heddy Nieuw dorp, Werner Wieme en Cees Vleugel. Vanaf 18.15 uur rijden de liefhebbers een koers over 50 kilometer. Daarin komen onder andere de plaatselijke fa voriet Noud Westerbeke, Leo de Jon ge, Marinus Dijkwel en Wim Blok aan de start. GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft gisteren overeenstemming be reikt met de 35-jarige oud-intematio- nal Frans Thijssen, die een contract zal tekenen voor een jaar met een optie voor nog een seizoen. Thijssen was bij Fortuna Sittard transfervrij. FC Groningen trok de middenvelder van origine aan als organisator van de verdediging. Hij is na de aanvallers Foeke Booy (PEC Zwolle) en Jurrie Koolhof (gehuurd van PSV) de derde aanwinst van Groningen. De onder handelingen met Keje Molenaar ver keren momenteel in een impasse. VLISSINGEN De AWOC houdt morgen (woensdag; een atletiekwed strijd op het sportpark Baskensburg in Vlissingen. Er zijn wedstrijden voor senioren en A-, B-, C- en D-junio ren en ook het Zeeuws kampioen schap steeple voor jongens C en D. Het programma: heren, jongens A en B: 200 m. 800 m, werpdriekamp; dames, meisje A en B: 200 m, 800 m, verspringen; jongens C: 1500 m steeple; jongens D: 1000 m steeple; meisjes C en D: 1000 m; visueel gehandicap ten: kogelstoten, speerwerpen. Aanvang wedstrijden 18.30 uur. HILVERSUM - De NOS zendt vandaag (dinsdag) op Nederland 2 een rechtstreekse reportage uit van de tenniskampioenschap pen op Wimbledon. De uitzen ding begint om 15.00 uur. Ook op België 2 begint de reportage van Wimbledon om 15.00 uur en duurt tot ongeveer 20.00 uur. Op Nederland 2 is om 23.00 uur een uitzending van Studio Sport met flitsen van Wimbledon en een voorbeschouwing van de Tour de France. HOOGEVEEN (ANP) - De kleinste van de vier Nederlandse professionele wie lerploegen wordt groter. De groep van ploegleider Jules de Wever (Transve- mij/Van Schilt) heeft zowel in ervaring als in jeugd geïnvesteerd. Met Cees Priem, die nu nog voor de ploeg van Jan Raas rijdt, is overeenstem ming voor het nieuwe seizoen bereikt. Drie amateurs uit de ploeg van Piet Hoek stra en Egbert Koersen zijn ook aangetrokken: Eddy Schurer, Dick Dekker en Patrick Bol. UTRECHT (ANP)- Met de deelneming van negen Amerikaanse kampioenen, aangevoerd door wereldrecordhou der Edwin Moses en viervoudig Olympisch kampioen Carl Lewis als mede een groot aantal internationale toppers, hebben de organisatoren van de Adriaan Paulen Memorial atletiek wedstrijden (19 juli in Hengelo) zich verzekerd van een zeer sterk interna tionaal deelnemersveld. Jos Hermens heeft het afgelopen weekeinde bij de strijd om de Ameri kaanse kampioenschappen in San Jo sé goede zaken kunnen doen. De Ne derlandse wedstrijdmakelaar legde naast Moses en Lewis ook nog de kam pioenen Washington (800 m dames), Dial (polshoog), Powell (discus), Con- ley (hinkstap), Witherspoon (100 m), Gray (800 m) en Marsh (3000 m steeple chase) vast. Verder komt de Olympisch kampioen op de 800 meter, de Braziliaan Cruz naar Hengelo. Ook Sebastian Coe zal waarschijnlijk in Hengelo zijn opwach ting maken. De komst van de Engels man is afhankelijk van zijn optreden in Stockholm, waar hij voor het eerst na een blessure weer aan een wedstrijd deelneemt. Het is nog niet bekend wat Carl Lewis in Hengelo zal lopen. De Amerikaan wil zelf in het FBK-stadion, waar hij een van zijn drie wedstrijden tijdens een korte Europese toernooi loopt, op de 100 meter starten. In Hengelo ziet men de Olympische kampioen echter liever op de 200 meter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 15