Zomermarkt Scheldestraat met gevarieerd programma Ophefffnai De kotste weken. DIRECTEUR SOCIALE DIENST MIDDELBURG: Onderzoek naar opzet secretarie van Arnemuiden PZC/ streek examens Scheldemond Vrijspraak in zaak bedreiging treinpassagier Organist De Wolff speelt in Nieuwe Kerk Middelburg V erkeer sbr igadier s in Middelburg krijgen oorkonde VAN AFDELING BEVOLKING S. de Visser wint ringrijderij voor ongehuwden ACHTSTE EDITIE VLISSINGSE MARKT Twee dagen I. de Jong wint kleiduivenschieten O O n z n M Z |P^TOFFË~ Alle dubbelbrede stoffen P/m 12 MIDDELBURG - Wie de Middelburgse sociale dienst 'tipt' over fraude met uitkeringen, doet dat meestal anoniem. Niet-ondertekende brieven of telefoontjes zonder naamsvermelding gaan over zwart werken of over uitkeringsgerechtigden die een economische eenheid vormen. Van de 95 zaken, die de sociaal rechercheur tussen 1 augustus 1985 en 1 augustus vorig jaar onderzocht, had 75 procent betrekking op zwartwerkers. In de meeste gevallen 64 procent was de bron bekend, de resterende 11 procent kwam aan het licht door anomieme brieven of telefoontjes. Van de meldingen over economische eenheden 25 procent werd 16 procent doorgegeven door tipgevers, die hun naam niet noemden. IMO Kapelle CBB OOSTKAPELLE Concert De muziekvereniging Crescendo uit Oostkapelle geeft vrij dag het jaarlijkse concert in de Zions- kerk in Oostkapelle. Aan dit concert wordt verder medewerking verleend door Sursum Corda en organist Bram Beekman. Het concert begint om 20.00 uur. OOST-SOUBURG Straatvolleybal Leden 'Schijf '83' succesvol in Heerlen VLISSINGEN Gevonden Bij de gemeentepoli tie in Vlissingen zijn in de periode 17 tot 24 juni de volgende gevonden voor werpen aangegeven: geld, bril met half montuur, kinderbroek, bruine knijpportemonnee, bruine porte monnee, vier sleutels aan ring, etui met vijf sleutels, losse sleutel, drie sleutels aan label en een linnen tas met inhoud. In het asiel zijn aangegeven: een zwarte kat en een fox terrier; bij een particulier een geel/groene parkiet. ARNEMUIDEN Honden vereniging Walcheren WESTKAPELLE Collecte De collecte ten bate van het Anjerfonds heeft in Westkapelle f 1157,- opgebracht. M H 58 Ministerie van verkeer en waterstaat DINSDAG 30 JUNI 1987 Anonieme tips vaak over fraude met uitkeringen In tien procent van de gevallen wordt vervolgens het onderzoek stopgezet omdat de cliënt die werd aangegeven, niet in het uitkeringsbestand van de gsd voorkomt of de informatie niet valt te rijmen met de eigen gegevens. Een aantal tips is bovendien dermate onduidelijk, dat de dienst op voor hand van onderzoek afziet. Gaat de sociaal rechercheur door met zijn speurwerk, dan kan dat alleen na schriftelijke toestemming van Vortho- ren. Ook wordt 'indien dit gewenst is' de maatschappelijk werker ingelicht. Bij misbruik volgt er op het kantoor van de sociale dienst een gesprek met de cliënt en schrijft de sociaal recher cheur een rapport. Is het fraudebedrag hoger dan f 1000,- en dateerde zaak van langer dan een maand geleden, dan maakt de uitkeringsgerechtigde zich in principe schuldig aan valsheid in geschrifte en wordt hij of zij als ver dachte verhoord. Het proces-verbaal gaat in zo'n geval, na tussenkomst van een adjudant van politie, naar de offi cier van justitie, die beslist of er juridi sche stappen volgen. Strafmaatrege len van de sociale dienst zélf bestaan uit het opleggen van een strafkorting en het terugvorderen, aanpassen of stopzetten van de uitkering. Dit schrijft directeur L. A. Vorthoren van de gemeentelijke sociale dienst in een notitie voor de raadscommissie so ciale zaken. De commissie bespreekt de notitie in de vergadering van don derdag (aanvang 19.30 uur) die wordt gehouden in het stadhuis. „Tips die van buitenaf komen zijn slechts bij hoge uitzondering niet ano niem", aldus Vorthoren. De manier waarop een anonieme zaak wordt afge wikkeld verschilt echter 'nauwelijks' van die, waarop de dienst bekende ge gevens behandelt. De notitie: „In bei de gevallen wordt met de grootst mo gelijke omzichtigheid te werk ge gaan". Zo confronteert de Middelburg se gsd de cliënt pas met de feiten 'als er voldoende duidelijkheid is'. Ont breekt die, dan hoort hij of zij niets. Het is 'zo goed als uitgesloten' dat ex- echtelieden elkaar het leven zuur kun nen maken door de sociale dienst on- Aan de IMO Middenstandsavond school in Kapelle zijn de volgende leerlingen geslaagd voor hun examen Ondernemersopleiding in de detail handel voor Ijzerwaren en gereed schappen assortimentkennis: J. Damhaar, Goes; A. J. E. Dekkers, Westka- pelle; A. de Kam. Wolphaartsdijk; mevr. T. C. M. Does-Verdurmen, Goes; J. Kasteleijn, Middelburg; P. F. J. de Schipper, Krabben- dijke; J. S. Kuijper, Middelburg; R. K. Mors, Middelburg; J. de Visser, Goes; A. H. C. Wee- len, Kruiningen; C. Wissner, Middelburg; P. T. Clarke, Vlissingen. Voor de ondernemersopleiding voor de parfumerie-branche slaagden de volgende dames: M. J. Bakker, Breskens; J. M. Bardolf, Kam perland; A. Dekker-Nieuwenhuize, Middel burg; C. A. v. d. Dries-Vermue, 's-Heeren- hoek; A. J. Geene, Wolphaartsdijk, J. A. M. de Jonge, Heinkenszand; E. de Keijzer-Van Oosten, Biezelinge; S. J. A. de Kubber, Goes; M. v. d. Linde-Van der Walle, Goes; J. M. van Oosten-Bruel, Hoedekenskerke; A. J. de Plundert, Goes; A. G. Redder, Vlissingen; W. G. van Weele-Driessen, Wolphaartsdijk. Voor de Ondernemersopleiding in de Detailhandel voor ijzerwaren en ge reedschappen slaagden voor het di ploma Bedrijfseconomische Basis kennis: P. W. Lepoeter, Wemeldinge; J. C. Nouse, Kloetinge; J. W. Visser, Schore. Aan de Rijksscholengemeenschap Scheldemond in Vlissingen zijn de vol gende leerlingen alsnog geslaagd voor het eindexamen: Afdeling VWO: Francisea Barten; Robert Geersma; Mark Houtzager; William Meer man; Mirjam Passenier. Afdeling Havo: Saskia de Badts; Dorita de Bruyn; Annema- rie Keulemans; Leontine Korteweg; Comé Selen; Danny van Smaalen; Nienke Thie- rens; Edgar Timmers. Afdeling Mavo: Nata lie van den Berg; Sander de Bert; Jeroen Bostelaar; Jacintha Dongen; Robrecht Her- bers; Marcel Hoendervanger; Esmeralda de Klerk; Susanne Mast; Aimee Schaeffer; Mi chel Stroo; Kees de Vries. MIDDELBURG Aan het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoe fening Zeeland in Middelburg zijn voor de cursus brugdiploma voor verple gende en verzorgende beroepen ge slaagd: Sandra Buijl, Margaretha Cevaal, Mo nique van Oeveren, Parbhawatie Ra- mantar, Mireille Rouar, Anthony At- well en Steven Fondse. Drie kandida ten werden afgewezen. DEN HAAG Met vrijspraak van de 28-jarige J. M. uit Vlissingen kwam het Haagse gerechtshof maandag tot een heel ander oordeel dan de Middel burgse politierechter. Die had M. ver oordeeld tot zes maanden gevangenis, waarvan drie voorwaardelijk, omdat de verdachte in de trein tussen Vlis singen en Barendrecht iemand met een 'misdrijf tegen het leven' zou heb ben bedreigd. Het hof achtte dat niet bewezen. Tijdens de behandeling van deze zaak, twee weken geleden, wist de verdachte zich nauwelijks te herinneren dat hij, na een ruzie, onder invloed van alcohol een treinpassagier eind 1985 het mes op de keel had gezet. Evenmin wist hij te vertellen of hij had gedreigd de man te zullen steken. Volgens de politie- verklaring van het slachtoffer zelf was dat niet zo. De procureur-generaal mr P. A. Bos, had om vrijspraak gevraagd, omdat de delictsomschrijving in de dagvaarding niet klopt met de handelingen van de verdachte, die geen blijk had gegeven van 'moordlustige bedoelingen'. Ove rigens had M. wel veroordeeld kunnen worden als hem een ander strafbaar feit ten laste was gelegd. waarheden te vertellen of de sociaal re chercheur in te schakelen en zo el- kaars privéleven aan te tasten, meent de directeur. Telefonische tips gaan rechtstreeks naar de sociaal rechercheur, brieven via Vorthoren. De sociaal rechercheur (officieel: „ambtenaar bijzondere con trole") gaat na, of de informatie over eenstemt met de gegevens van de so ciale dienst. MIDDELBURG - De organist Charles J. de Wolff geeft vandaag, dinsdag 30 juni, een orgelconcert in de serie zo meravondconcerten in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het concert be gint om 20 uur. De Wolff speelt delen uit het koraal 'Wachet auf, ruft uns die Stimme' van Max Reger en werken van César Franck. Ook brengt hij het orgelkoraal 'Nun komm' der Heiden Heiland' en het Prelidium en Fuga in e van J. S. Bach ten gehore,. Charles J. de Wolff viert dit jaar zijn veertigjarig jubileum als organist en zijn 25-jarig jubileum als dirigent. Hij was 22 jaar dirigent van het koor van de Nederlandse Bachvereniging in Naarden waarmee hij grote bekend heid verwierf tijdens de uitvoeringen van de Mattheus Passion. In 1983 ver liet hij de Bachvereniging. Tegenwoor dig dirigeert hij het Bachkoor Holland, het Amsterdams Kamerorkest en het Noordelijk Philharmonisch Orkest. Daarnaast geeft hij les aan het Utrechts Conservatorium. Van zijn uitgebreide repertoire zijn een twintig tal grammofoonplaten uitgebracht, één van de platen leverde hem een Edi son op. De Stichting Orgelcentrum, de organi sator van de zomeravondconcerten, heeft voor de komende orgelconcerten Sander van Marion en Jaap Kronen burg uitgenodigd. Op dinsdag 21 juli is het beroemde Canadese Jongenskoor The Britisch Columbia Boys Choir te gast. wordt de opdracht bij de directeur van de gsd afgemeld. Overigens zo bena drukt Vorthoren dringt de sociaal rechercheur bij telefonische tips „ge woonlijk" aan op het noemen van naam en adres. Resultaat heeft dat vrijwel niet. De meeste bellers zijn na melijk bang voor represailles en zwij gen als het graf. Ook als hun wordt ver zekerd dat hun naam bij rapportage noch mondeling noch schriftelijk zal worden doorgegeven. Anonieme brieven worden, nadat de gegevens zijn verwerkt, vernietigd. Leidt onderzoek niet tot resultaat, dan MIDDELBURG De jeugdverkeers- brigadiertjes van de Middelburgse scholen worden donderdag tijdens een bijeenkomst van Veilig Verkeer Nederland in het zonnetje gezet voor hun werk van het afgelopen jaar. Na mens het gemeentebestuur reikt wet houder E. van Brummelen oorkondes uit aan de kinderen. Verder worden er een aantal films ver toond. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in de aula van de Klarenbeek LTS aan de Generaal Eishenhower- laan 25. ARNEMUIDEN - Het onderzoeksbu reau Berenschot zal op korte termijn een onderzoek doen naar de opzet van de afdeling bevolking op de gemeen tesecretarie van Arnemuiden. Die af deling heeft momenteel te kampen met personeelsproblemen en onder bezetting. In mei trok de raad 22.000 gulden voor het onderzoek uit. De gedachte was toen nog dat eventueel andere afdelin gen er ook in betrokken moesten wor den. Na behandeling in het senioren convent kwam de afdeling bevolking als meest urgent naar voren en beslo ten werd daar zo spoeding mogelijk onderzoek naar te doen. Berenschot rekent voor het werk ongeveer 8.500 gulden. SGP'er C. Marijs maakte tijdens de vergadering bezwaar tegen de manier waarop het bureau benaderd is. Hij meende dat er in het seniorenconvent was afgesproken dat wanneer er een opdracht vergeven zou worden dat eerst nog eens besproken zou worden. „Je bent te eigengereid geweest", voegde hij wethouder M. Stoffels toe. Zowel Stoffels als burgemeester M. Markusse zeiden echter dat het afge sproken was zoals het ook gegaan is. Ook CDA'er en lid van het senioren convent W. Bezemer schaarde zich achter die mening. Tijdens de rondvraag vroeg Marijs nog wat Arnemuiden als visserij gemeente gaat doen met betrekking tot de huidi ge problemen. Burgemeester Markus- se antwoordde daarop dat de gemeen te zowel voeling met de vissers als met het ministerie houdt en daardoor de vinger aan de pols heeft. Hij merkte wel op dat het om een EG-zaak gaat en een gemeente zelf dus weinig uit kan richten. Wethouder M. Stoffels antwoordde op een vraag van CDA'er B. de Ridder, dat de overeenkomst met de ORO (Ondernemers Recreatie Oranjeplaat) over de invulling van het 16-hectare gebied is verlengd omdat er nog ge wacht moet worden op een structuur schets voor het hele Oranjeplaatge- bied, die binnenkort moet verschijnen. DOMBURG - In Domburg werd zater dag de traditionele ringrijderij voor ongehuwden gehouden. In een kamp toonde Simon de Visser zich de sterk ste. Met 31 van de 32 ringen werd hij totaaloverwinnaar voor Lou Willem- se en Jaap Brand. 's Morgens had Brand de eerste beker voor de ongehuwden gewonnen en Ar jan Provoost de tweede beker, 's Mid dags werd gereden om zes algemene bekers. Drie rijders haalden de 'hon derd procent' score van acht van de acht ringen. Jaap Brand won de derde beker (in eigendom) en Christiaan Pro voost won in een spannende kamp met Jaap Brand en Lou Willemse de eerste beker. Voor de overige drie bekers meldden zich acht rijders, van wie Hans van Eij- zeren (zesde beker), Simon de Visser (vijfde beker) en Chris de Visser (vierde beker) overbleven. De pollepel was voor Chris de Visser en Arjan Provoost won de prijs voor de versiering. De uitslag van 32 beurten is: 1 Simon de Vis ser 31 r., 2 Lou Willemse 31,3 Jaap Brand 31, 4 Chris de Visser 29, 5 Christiaan Provoost 29,6 Hans v. Eijzeren 27,7 Joost Dourleyn 26, 5 Bram de Visser 24, 9 Arjan Provoost 24,10 Ko Brand 23,11 Wim v. d. Velde 23,12Kojan Provoost 23, 13 Robert Jan Provoost 21, 14 Huib Brand 21, 15 Tonnie v. Iersel 20, 16 Adrie Provoost 18, 17 René Provoost 17, 18 Adriaan Provoost 17,19 Marcel Provoost 17, 20 Christina Peute 17,21 Ramon Vader 16,22 Krijn Corré 16, 23 Lou Passenier 16, 24 Leu- nis Tiekstra 15,25 Jan Provoost 14, 26 Leon Hillebrand 9, 27 Jacob Koops 8, 28 Rianne Brand 6. OOST-SOUBURG - Op het grasveld aan de Gouwestraat in Oost-Souburg wordt vrijdagavond voor de achtste keer het jaarlijkse straatvolleybaltoer nooi gehouden. Tien stratenteams uit de driehoek Lekstraat-Burgemeester Stemerdinglaan-Koopmansvoetpad nemen hieraan deel. Het toernooi wordt geleid door A. Hoogerland en begint om 19.00 uur. OOST-SOUBURG Vijf leden van de sjoelvereniging 'Schijf '83' uit Oost- Souburg zijn tijdens een toernooi in Heerlen in de prijzen gevallen. Aan het toernooi namen teams deel uit Noord en Zuid-Holland, Brabant, Limburg, Zeeland en België. Van 'Schijf '83' na men zes leden deel. Vijf van hen dron gen door tot de finale en wisten zich in de prijzen te gooien. De prijswinnaars zijn: dames B-klasse: 1 Sonja Provoost 1248 punten, 5 Corrie Stijns 1187 punten; Dames A-klasse: 4 Ans Schil- peroort 1252 punten; Heren D-klasse: 1 Huub Stijns 1256 punten, 3 Adri Provoost 1152 punten. VLISSINGEN De Scheldestraat in Vlissingen vormt vrijdag 3 en zater dag 4 juli voor het achtste achtereen volgende jaar het decor voor een zo mermarkt. Tijdens deze twee dagen kunnen bezoekers zich van 10.00 tot 21.00 uur vergapen aan 70 kraampjes en een aantal activiteiten zoals ring- rijden en optredens van een volks dansgroep. De organisatie verwachti net als vorig jaar duizenden bezoe kers. Vrijdag geeft de Vlissingse hondenver eniging 'Walcheren' (HOWA) op de kruising van de Scheldestraat en de Bouwen Ewoutstraat een demonstra tie. Zo staat bijvoorbeeld een gehoor zaamheidstest van de dieren op het programma. In een voorlichtingsbus van de gemeentepolitie kunnen be langstellenden een tentoonstelling be kijken over het werk van de politie man. Vrijdagavond geeft de Vlissingse muziekvereniging Vlijt en Volharding een concert ter afsluiting van de eerste dag van de zomermarkt. Het merendeel van de activiteiten is echter op zaterdag gepland. Bezoekers van de zomermarkt kunnen dan bij voorbeeld een bezoekje brengen aan het ringrijden in de Kasteelstraat. Burgemeester J. C. Th. van der Doef van Vlissingen reikt zaterdagmiddag om 17.00 uur de prijzen voor dit evene ment uit. De volksdansgroep 'Vlissingen' maakt deze dag ook haar opwachting op de markt. Op verschillende plaatsen in de Scheldestraat zijn demonstraties. Op de hoek van de Scheldestraat en de Kasteelstraat is ook plaats ingeruimd voor een grote kindermarkt. Een draaiorgel, het looporkest De Deur- douwers uit Domburg en het harmoni caduo Gradje en Tunneke uit Tilburg zullen het gebeuren zaterdag tenslotte muzikaal omlijsten. De hoofdmoot van de zomermarkt vor men echter de 70 kraampjes die voor de winkels van de middenstanders in de Scheldestraat zijn opgesteld. Ook enkele ondernemers van buiten de Scheldestraat slaan een kraampje op. Zo kunnen bezoekers zich te goed doen aan een Vietnamese loempia en Indiase snuisterijen bekijken. Ook zul len in een deel van de stands demon straties van oude Zeeuwse ambachten worden gegeven. De zeven vorige edities van de zomer markt werden uitgesmeerd over drie dagen. Dit jaar heeft de organisatie gekozen voor een markt die twee da gen duurt. Vice-voorzitter van de win keliersvereniging C. Schuilwerve: Met het loslaten van duiven illustreerde D66-voorman Hans van Mierlo zijn vreedzame bedoelingen bij de officiële ope ning van de Sluisse kermis voor ouderen, rechts achter hem stadsomroeper Cees Blaeke. SLUIS - Belofte maakt schuld. Dat er voer de D66-fractievoorzitter in de Tweede Kamer, Hans van Mierlo, toen zijn secretaresse hem er aan her innerde dat hij de Sluisse Kermis voor ouderen moest openen. Van Mierlo vertelde zijn fractiegenoot Engwirda, die druk doende was met de voorbereiding van de behandeling van de voorjaarsnota, dat hij zich maandag in het ouderenprobleem ging verdiepen, daarmee zijn werkelijke missie enigszins verhul lend. „Uit Amsterdam komen om een kermis in Sluis te openen is geen klei nigheid; het is ook ongebruikelijk." Maar Van Mierlo kwam de toezegging na, die hij deed aan directeur H. Mas- clee van het Sluisse bejaardentehuis Rozenoord tijdens een studiedag van D66 over de problematiek van het groeiende aantal bejaarden. Hij gal het rijtje namen dat deze kermis voor ouderen heeft geopend nog meer allu re. In voorgaande edities viel de eer ARNEMUIDEN De hondenvereni ging Walcheren hield haar jaarlijkse wedstrijden gedrag en gehoorzaam heid in Arnemuiden. Mevrouw S. Kluyfhout won met haar Mechelse herder Castor de wisselbeker. Uitslagen: categorie landelijk: 1 S. Kluijf- hout met Mechelse herder Castor, 112,5 pun ten; 2. L. de Ridder met Tervuerense herder Ajouté, 105; 3 J. van de Vooide met golden retriever Andor, 102,5. categorie club g. en g.: 1 J. Geluk met Me chelse herder Unique, 105; 2 M. Hoogen- boom met Berner sennenhond Bud, 84; 3 N. Bohnke met kruising Tarzan, 71. categorie elementaire g. en g.; 1 M. Jobse met kruising Bianca, 100,5; 2 L. Meyvis met golden retriever Bobby, 94; 3 C. van 't We steinde met kleine kees Bartje, 90. werd, draaide hij z'n schip en keerde onverrichterzake huiswaarts. Van Mierlo volgde Dudley's voorbeeld niet, maar de omstandigheden waren dan ook wat vreedzamer dan in 1587. Om dat te onderstrepen liet de D66-voor- man drie manden met duiven los. van de openingshandeling te beurt aan het VVD-kamerlid mevrouw E. Terpstra, mevrouw J.B. Boertien (echtgenote van de commissaris der koningin) en mevrouw R. Lubbers. Stadsomroeper Cees Blaeke leidde, evenals de vorige jaren, de hoogwaar digheidsbekleder in. In zijn openings woorden wees V an Mierlo er op dat het ftp Ifl nprvtpllino precies 400 jaar geleden is dat de En- L,^lunS:slKlunS gelse graaf Dudley van Leicester naar Sluis kwam om het Spaanse beleg te breken. Toen Dudley de militaire kracht van de Spanjaarden gewaar 'S-HEER ARENDSKERKE - De heer I. de Jong uit Oostkapelle heeft op het jachtschietterrein Midden-Zeeland in 's-Heer Arendskerke een wedstrijd kleiduivenschieten gewonnen. De Jong eindigde met 23 treffers van de 25. kleiduiven. De eerste vier in de uitslag gaan naar de nationale kampioen schappen op 19 augustus in Bidding huizen. De uitslag: 1.1. de Jong, Oostkapelle 23 tref fers, 2. D. Timmermans, Woensdrecht 22, 3. R. Mulder, Steenbergen 22 en A. Riemslag 21. De Sluisse Kermis mag zich in een groeiende belangstelling verheugen. Maandag kwamen ruim 1000 mensen uit heel Zeeuwsch-Vlaanderen naar Sluis om aan één of meer van de 21 spelletjes mee te doen. „Er zijn heel veel evenementen, maar daar is vaak niets bij voor de ouderen", zegt Mas- clee, „De Sluisse Kermis heeft dat wel. We hebben al een behoorlijke re putatie opgebouwd in de loop de ja ren. De mensen kijken er een heel jaar naar uit." Het bal is 's avonds voor de ouderen een gelegenheid bij uitstek om zelf ook nog eens te dansen, aldus Masclee. Maandagavond werd het ouderenbal opgeluisterd met een Zeeuws-Vlaamse artiestenrevue. Piet Brakman leidde de revue, waarin verder optraden De Apollo's, 't Hermenieke, Ellen Minder- houd, Claudia en Jeannette, en Guust Schelfhaut. „Door de markt met een dag te verkor ten, scheppen we een hechter pro gramma. Bovendien bleek dat drie dagen toch een beetje teveel van het goede was voor de ondernemers uit de straat". Volgens secretaris R. Schroevers was de middenstand in de Scheldestraat zonder moeite te porren voor een acht ste editie van de zomermarkt. „Als winkeliersvereniging timmeren wij aan de weg. Vooral deze zomer is vaak iets in de Scheldestraat te doen. Ook bijvoorbeeld zo'n zomermarkt is een stuk promotie van de Scheldestraat naar het winkelend publiek toe. De on dernemers hebben natuurlijk ook wel door, dat zoiets vooral hen ten goede komt", zegt de secretaris. De Scheldestraat wordt tijdens de zo mermarkt niet voor verkeer afgeslo ten, omdat de straat deel uitmaakt van een busroute, de winkeliersvereni ging betreurt dit. „Wanneer je de hele straat voor jezelf hebt, kun je ook din gen tussen de kramen organiseren", zegt Schuilwerve. „Bovendien ont staan met al die bezoekers snel ver keersgevaarlij ke situaties. Vooral nu extra veel verkeer door de Schelde straat rijdt vanwege de afsluiting van de Badhuisstraat. Maar ja, we moeten helaas roeien met de riemen die we hebben", aldus de vice-voorzitter. H K O De minister van verkeer en waterstaat maakt, gelet op artikel 12 van de wet algemene bepalingen milieuhy giëne bekend, dat op 3 juni 1987 een aanvraag is inge komen van Mosselhandel Kroonton Yerseke B.V. te Yerseke om vergunning ingevolge de wet verontreini ging oppervlaktewateren voor het lozen van afvalwa ter, afkomstig van een mosselschonerij aan de Korrin- gaweg te Yerseke, in de Oosterschelde. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken zullen van 1 juli 1987 tot en met 30 juli 1987 op de volgende plaatsen en tijden ter inzage worden gelegd: 1Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Vrijlandstraat 33 te Middelburg op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur (kamer 459). 2. Gemeentesecretarie van Reimerswaal, Oude Plein 1 te Kruiningen op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur, alsmede op dinsdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur. Na de in deze bekendmaking genoemde termijn kun nen de stukken op bovengenoemde plaatsen worden ingezien, elke werkdag tijdens kantooruren, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Gemotiveerde bezwaren kunnen t/m 30 juli 1987 schriftelijk worden ingebracht. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan de minister van verkeer en waterstaat, doch te worden gezonden aan de hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de direc tie Zeeland, postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Degene die schriftelijk bezwaar maakt kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te ma ken. Het verzoek daartoe dient - met vermelding van de persoonlijke gegevens - tegelijk met het bezwaar schrift te worden ingediend. Er zal geen openbare zitting worden gehouden. Dege nen die daarom telefonisch verzoeken (01180-86000, tst. 294) zullen tot en met 23 juli 1987 in de gelegen heid worden gesteld mondeling bezwaren in te bren gen, waarbij dan tevens gelegenheid zal worden ge boden tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overi ge aanwezigen. Degenen die bezwaren hebben ingebracht op boven omschreven wijze en zij die aantonen daartoe redelij kerwijs niet in staat te zijn geweest, zullen in de gele genheid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Middelburg, 30 juni 1987. De minister van verkeer en waterstaat, namens deze de hoofdingenieur-directeur, ir. H. Engel PRIESSEM i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 12