Rivièra Festival in Zoutelande trok record van 1000 bezoekers Serooskerke wil leefbaarder en aantrekkelijker worden Souburgse bewonerswerkgroep hekelt beheer Sinke Komejan VALKENISSE PZC/ streek KRITIEK OP HUURCONTRACT ZEEWIJKSINGEL Kentu yhi^EiDo nog niet? u gratis ans de baat Bromfietsers bij botsing gewond Hoge nood leidt tot vernielen deur toilet Spannende finale van toernooi jeu de boules Videorecorder buit inbraak in Middelburg Goedemorgen Verdeeld Joegoslavische volksdansgroep trok volle zaal Gemeente huidanalyse T i f/ gezichtsverzorging /Z uur Bel even voor een afspraak. schoonheidsspecialiste Schermlvïissingen parfumerie tei. oim-10055 GEMEENTE M A R I E K E R K E ADVERTEREN DOET VERKOPEN HENNY PA EN MA LIZETH ANITA EN MARIJKE GOEDEMORGEN OMA BOUWBEDRIJF P. FLIPSE ZN. BV Voor alle onderhoud aan uw woning! f OOST-SOUBURG - De Oostsouburgse werkgroep Fortress-woningen heeft grote bezwaren tegen het nieuwe huurcontract dat beheerder Sinke Komejan de bewoners van de opge knapte huizen aan de Zeewijksingel aanbiedt. Volgens de werkgroep heb ben de bewoners helemaal geen nieuw contract nodig. Zij heeft bo vendien grote bezwaren tegen de on overzichtelijke huurverhogingen die het Middelburgse makelaarsbureau voor de opgeknapte huizen doorvoert. Uit protest is de werkgroep bezig met het inzamelen van bezwaarschriften onder de bewoners van de Zeewijk- MIDDELBURG - Vrijdagnacht tegen twaalf uur botsten twee bromfietsers tegen elkaar op de Leliëndaalseweg in Middelburg. H'et tweetal werd met onbekende verwondingen overge bracht naar het Vlissingse zieken huis. De zestienjarige Middelburger M. E. C. kwam uit de richting Sint-Laurens en begon te slingeren. Uit de tegengestel de richting naderde J. C. van P. (50) uit Serooskerke. Die kon C. niet meer ont wijken en een botsing was het gevolg. C. verkeerde onder invloed van alco hol. Beide bromfietsen werden licht beschadigd. singel die van Sinke Komejan al een huurverhoging en een nieuw huur contract hebben gekregen. Volgens mevrouw J. Reinieren-Roks van de werkgroep mist het nieuwe huurcontract elke grond van bestaan. De bewoners hebben volgens haar al een huurcontract van De Schelde oi van de vorige beheerder, Kokgroep B.V. Ze vindt het verder niet netjes dat Sinke Komejan zonder overleg een nieuw huurcontract aan de huurders van de opgeknapte huizen aan de Zee wij ksingel aanbiedt. „Een contract moet tussen twee partijen worden af gesloten, en niet eenzijdig worden op gelegd", aldus mevrouw Reinieren. De werkgroep zet ook vraagtekens bij de huurverhogingen. Per 1 juli treedt de wet 'inhalen huurverhogingen' in werking. Deze wet houdt in dat wan neer de huurder -door bijvoorbeeld slecht onderhoud aan zijn huis- niet ie der jaar een wettelijke huurverhoging heeft gekregen, hij deze verhoging na het opknappen van zijn huis moet in halen. „Nu het achterstallig onder houd aan de eerste woningen in de Zeewijksingel is verholpen, schotelt Sinke Komejan die huurders dus via deze wet een huurverhoging voor", zegt mevrouw Reinieren. „Maar er zijn mensen die dertig gulden in de maand meer moeten gaan betalen, terwijl an dere mensen te maken krij gen met een verhoging van zestig gulden. Sinke Komejan heeft daarbij niets gespecifi- cieerd. Het is een puinhoop". Bovendien zou er aan de kant van Sin ke Komej an sprake zijn van een proce dure-fout. Mevrouw Reinieren: „De wet 'inhalen huurverhoginge' stelt als voorwaarde dat de beheerder ieder jaar de wettelijke huurverhoging heeft aangezegd. Kokgroep heeft dat na 1984 echter niet meer gedaan, omdat wij toch iedere keer ons gelijk gingen halen bij de huurcommissie". Naast de Zeewijksingel beheert Sinke Komejan ook woningen aan en rond de Nagelenburgsingel en in en rond de Beciusstraat in Oost-Souburg. De werkgroep Fortress-woningen strijdt al jaren voor een goed onderhoud van de woningen van de maatschappij. Nadat De Schelde de woningen in 1978 aan Fortress verkocht, werd het beheer in handen gegeven van Kok groep B. V. Omdat het onderhoud te wensen overliet, droeg de financier van Fortress het beheer dit jaar over aan Sinke Komejan. In een brief aan de bewoners van de Fortress-wonin gen in Oost-Souburg liet het make laarsbureau weten het vetrouwen tussen huurders en verhuurder te wil len herstellen. Volgens A. Sinke van het Middelburg se makelaarsbureau zijn de huurver hogingen voor de opgeknapte huizen aan de Zeewijksingel wèl in de haak. Dat de verrekening van de huurverho gingen voor ieder nuis een ander be drag oplevert, is volgens hem makke lijk te verklaren. „Toen wij het beheer overnamen, hadden de huizen al alle maal verschillende huren. Vanuit die positie is het moeilijk om iedereen ge lijk te schakelen. Ook hangt het verre kende bedrag af van het feit of de be woner in bepaalde jaren van de huur commissie gedaan heeft gekregen dat hij geen huurverhoging hoefde te beta len. Vandaar datje nu op verschillende bedragen uitkomt", aldus Sinke. VLISSINGEN De Vlissingse politie moest zondag op het Vlissingse NS- station proces-verbaal opmaken te gen een inwoner uit Gouda. De man moest naar het toilet, maar had geen zin daarvoor een kwartje te betalen. Om toch de deur open te krijgen, stompte hij het raam van de deur in. Even daarvoor moesten agenten in grijpen bij een ruzie tussen automobi listen en een voetganger bij de Vlis singse keersluisbrug. De voetganger, P. van de D. uit Vlissingen, vond dat hij bij het oversteken van de straat ge hinderd was door twee passerende au to's. Uit woede schopte hij een deuk in beide wagens. De eigenaren deden aangifte bij de politie. De politie con stateerde dat de Vlissinger onder in vloed van alcohol verkeerde. VLISSINGEN In een uitverkochte Ruyterzaal van het Vlissingse Hotel Britannia-De Watertoren trad zater dag de Joegoslavische volksgans- groep Kud Gerdan op. De dansgroep is in de Scheldestad op uitnodiging van de Vlissingse volks dansgroep die dit jaar haar dertigjarig bestaan viert. De ruim veertig volks dansers voerden traditionele dansen op uit verschillende delen van hun land. De dans werd afgewisseld met stukjes muziek, verzorgd door muzi kanten die deel uitmaken van het ge zelschap. Het publiek kon verder luis teren naar traditionele volksliedjes, vertolkt door het paar Laze en Mare Taneski. Aan het eind van de avond was ook de Molukse dansgroep Mae- Uku uit Oost-Souburg te zien, Kern uit Gent en het volksdanstheater Vranje uit Vlissingen. Kud Gerdan bestaat ,uit amateurs, afkomstig uit Ohrid, een plaats in het zuiden van Joegoslavië. Ze treden er vaak op voor de toeristen. 'De groep is donderdag in Vlissingen gearriveerd. Dinsdagochtend vertrek ken ze weer naar Joegoslavië. Van- jdaag, maandag, wordt nog opgetreden in bejaardencentrum Ter Reede. MIDDELBURG Een spannende fi nale tussen een Frans/Nederlandse triplet en een Belgische formatie be sloot het jeu de boules-tournooi dat zaterdag werd gehouden rond de mu ziektent aan het Molenwater in Mid delburg. Tweeëndertig triplettes (drietallen) namen aan het evenement deel dat voor de twaalfde keer door de Jeu de Boules Club (Pétangue) Mid delburg was georganiseerd. In de eindstrijd stonden de Fans/Ne derlandse ploeg met de Vlissinger Theo Verstegen en zijn Franse schoon zoon Francis Samper en Jean-Marc Gino tegenover de familie Verlé (va der, zoon en 14-jarige kleinzoon Hugo) uit het Belgische Eeklo. De tegenstan ders waren aan elkaar gewaagd. Hal verwege de wedstrijd was de stand nog gelijk. In de beslissende fase moesten de Belgen capituleren. Zij werden tweede. De derde plaats was eveneens voor een triplet uit Eeklo. Het triplet met Bert Alfons, Mortier en Van de Woestijne zegevierde in de strijd om de derde plaats over het triplet met de Middelburger Peter van den Broek en de familie Dresme. De stemming onder de bewoners van de opgeknapte huizen aan de 2éë- wijksingel is intussen verdeeld. Slechts een deel van de bewoners staat achter de werkgroep. „Ik snap niet waar de mensen zich druk om ma ken", zegt een bewoonster. Ze is wèl tevreden over het beleid van de nieu we beheerder. „Na de opknapbeurt is onze huur vijftig gulden omhoog ge gaan. Dat is inclusief een tientje voor het dubbele glas en twintig gulden voor een nieuwe douche. Omgerekend moeten we dus maar twintig gulden aan echte huurverhoging betalen. Het valt dus allemaal wel mee". Andere reacties zijn minder mild. „Wij gaan zeker een bezwaarschrift indie nen tegen de huurverhoging", zegt R. Carbaat. Hij is verbolgen over het feit dat iedere bewoner met een andere huurverhoging te maken heeft, terwijl al zeven jaar wordt gestreden voor een heid onder de huurders. Ook bij het op knappen van de woningen is de een heid volgens Roelse ver te zoeken. „Bij alle huizen zouden de kozijnen worden vervangen. Nu laat de werkploeg on der andere in onze woning de oude ko zijnen op de bovenverdieping en in de keuken zitten, omdat de kwaliteit van het raamwerk nog goed is. Op die ma nier schep je wéér een ongelijkheid tussen huurders. En dat is een verkeer de zaak", aldus Roelse. De heer R. Carbaat aan de achterkant van zijn woning. „De kozijnen van de bovenverdieping en de keuken hebben ze niet vervangen, omdat die nog goed zouden zijn. Zo schepje weer ongelijkheid tussen de huurders". MIDDELBURG - In de nacht van za terdag op zondag werd ingebroken in de woning van M. P. aan de Middel burgse Seissingel. Er werden een vi deorecorder, een gouden ketting en twee zilveren gedenkpenningen mee genomen. Er werden geen sporen van 'braak' aangetroffen. De gestolen goe deren zijn ongeveer vierduizend gul den waard. In dezelfde nacht werd de woning van W. W. in de Oosterscheldestraat be zocht. Daar verdwenen een walkman en een koptelefoon, gezamenlijke waarde f250,-. De dader(s) kwam(en) binnen door het vernielen van de on derste ruit van de voordeur. ZOUTELANDE Muziekkorpsen die met koper- en druminstrumenten door de straten trekken zijn uit de tijd. Tegenwoordig horen daar uit de Verenigde Staten overgewaaide dan spasjes, vlaggen en donsballen bij. De naam 'muziekkorps' is veranderd in 'drum- en bugle korps', en de majoret tes heten nu 'color-guards'. Zaterdag waren ze te zien op het sportcomplex 'De Hoghe Hilt' in Zoutelande: veer tien kleurrijke showkorpsen uit het hele land, strijdend in één van de vier voorronden voor de nationale titel. 'Juliana-korpsen' uit Middelburg te kenden samen met de landelijke orga nisatie Drum Corps Holland voor de organisatie van dit Zeeuwse Rivièra Festival. Het festival werd voor de der de keer in Zoutelande gehouden. Het festijn trok ongeveer duizend be zoekers. Volgens de organisatoren was dit een absoluut record. Het Junior Drumcorps Johan Friso kwam bij de Blue Spirit uit Middelburg tijdens het optreden in Zoutelande. VEERE - De talloze bezoekers hebben het bord dat vlak voor Veere aangaf dat 'De Endracht' aan de Kaai in Vee- re was te bezichtigen goed ter harte genomen, want de belangstelling voor het schip was zaterdag overwel digend. Niet aleen om het zeilschip, een schoe ner met een afmneting van 36 meter, nu eens van dichtbij te bekijken, maar ook om uitleg te krijgen over het doel en de mogelijkheden van het stukje nostalgie. „Het schip is eigendom van de Stich ting 'Het zeilend zeeschip', legt de voorzitter van de Zeeuwse afdeling, Frank van Willigen, uit. „Het doel van het schip en dus de stichting is jonge ren in staat te stellen kennis te laten maken met de zee. Een punt dat daar bij sterk naar voren komt is dat er bij die jongeren een gevoel van verant woordelijkheid wordt ontwikkeld en er mogelijkheiden worden geopend om te komen tot zelfkennis. Voor wie het financieel niet mogelijk is om een tocht mee te maken, kan een beroep doen op het Jaski-fonds, zodat 'kan niet' niet bestaat". De bemanning van de tweemaster be staat voornamelijk uit vrijwilligers en het gebeurt niet zelden dat een 'machi nist van de grote vaart' zijn vakantie opoffert om zich in te zetten voor het motorische wel en wee van 'De Een dracht'. Het schip biedt plaats aan 37 opvaren den, waarbij de hutten zo zijn inge deeld dat zowel mannelijke als vrou welijke opvarenden gelijktijdig aan boord kunnen worden gehuisvest. Om het publiek niet alleen kennis te laten maken met het schip maar ook met de doelstellingen van de Stichting had de Zeeuwse afdeling vlak bij het schip een informatiestand opgesteld, waar men de nodige documentatie kon krijgen en allerlei 'Eendracht-arti- kelen' kon kopen. 'De Eendracht', die speciaal ter gele genheid van de Veerse Meerdagen Veere als ligplaats had gekozen ver trok zondagochtend weer richting Scheveningen. De volksdansgroep 'De Babbelaars' uit Heinkenszand trad op tijdens de 'Folkloredag' in Arnemuiden. ARNEMUIDEN - Niet in het minst ge plaagd door het dreigende wolkendek en af en toe een miezerige regen heeft Arnemuiden zaterdag talloze belang stellenden kunnen verwelkomen die speciaal naar het visserstadje waren gekomen om de 'Folkloredag' mee te maken. Op en rond de Markt stonden talloze kramen met koopwaar van de plaatse lijke middenstand en de stands met 'oude ambachten', zoals onder meer kantklossen, houtsnijden, poppenma- ken, klederdrachten, boekbinden en glasblazen. De jeugd kon zich de hele dag uitleven op de 'Oud Hollandse kin derspelen' en wie een moment rust zocht kon zich verpozen op de terassen waar voor een natje en droogje kor worden gezorgd. Aan de Burgemeester Hackstraat be leefde de Arnemuidse ringrijdersver eniging haar première en waren er di verse optredens van de volksdans groep van 'De Babbelaars' uit Hein kenszand en het Westkappels dames koor. VEERE - Het Walcherse Serooskerke kampt met een (nu nog beperkte) te rugloop van de bevolking en daar voor zijn diverse oorzaken aan te wij zen. Zo is er te weinig bouwgrond voor nieuwbouwwoningen, waar door plaatselijke woningzoekenden worden ontmoedigd en buiten het dorp een huis gaan zoeken. Dit houdt tegelijkertijd in dat mensen die in Serooskerke willen gaan wonen, daarop weinig kans maken. Verder zijn er voor het bedrijfsleven geen mo gelijkheden voor vestiging op een nieuw bedrijventerrein. De gemeente Veere had zo'n terrein aangewezen aan de Wilgenhoekweg/Kadetweg, maar de provincie had planologische bezwa ren tegen die lokatie. De gemeente is nu op zoek naar een andere plek. Daarnaast vermindert ook het winkel bestand en dat heeft weer te maken met de terugloop van de bevolking, maar ook met gewijzigd koopgedrag en een beperkt assortiment. Veel Se- rooskerkenaren doen hun boodschap pen in Vlissingen en Middelburg. Een en ander was voor de gemeente aanlei ding om een Projectgroep Seroosker ke in het leven te roepen en die groep heeft nu het 'Dorpsplan Serooskerke' op papier gezet. Behalve de daarin (bo vengenoemde conclusies komt de groep ook met aanbevelingen. Er moet meer bouwgrond beschikbaar komen, een bedrijventerrein is drin gend gewenst, de Torenstraat moet heringericht worden waardoor een 'plezierige winkelstraat' ontstaat (met bijvoorbeeld een fietsenmaker en een schoenlapper), de groenvoorzieningen dienen te worden verbeterd en ook aan de toeristen moet worden gedacht: er is nu geen enkele slechtweervoorzie- ning in het dorp en ook verblijfsappar- tementen ontbreken, evenals een VVV-kantoortje. Kortom, er moet volgens de Project groep heel wat gebeuren om Seroos kerke leefbaarder en aantrekkelijker te maken. Ook op verkeersgebied valt een en ander te verbeteren. In het Dorpsplan worden al zeven voorbeel den genoemd van verkeersknooppun ten waar gevaarlijke situaties kunnen ontstaan. Daarom adviseert de groep zo snel mogelijk een verkeersplan op poten te zetten. Daarin moeten ook de eventuele gevolgen van de aanleg van de Dammenweg worden verwerkt. Op recreatief'sportief gebied heeft de Projectgroep ook een aantal ideeën. Zoals de aanleg van een speeltuin bij het zwembad (dat verwarmd zou moe ten worden), een bowlingbaan en een terras bij verenigingsgebouw De Zandput. Voor invulling van de grond die de gemeente Veere in eigendom heeft op het landgoed Welgelegen, denkt de groep aan een wandelpark, kinderboerderij, midgetgolf, herten kamp, expositieruimte en volkstui-! nen. Aan de Veerse raadsleden wordt gevraagd om het Dorpsplan Seroos kerke vast te stellen in de raadsverga dering van woensdag 8 juli (aanvangt 19 uur). In die vergadering komt ook het extra onderhoud aan het Verenigingsge bouw van Veere ter sprake. In januari stelde de raad voor de opknapbeurt bijna veertig mille ter beschikking. Maar nu blijkt dat tijdens de werk zaamheden meer gebreken werden ontdekt en die zijn toen ook maar met een verholpen. Extra kosten: 33 mille. Dat geld is dus inmiddels al uitgege ven en de raad mag nu achteraf beslui ten of ze dat goedkeurt. De commissie financiën die zich al eerder over dit on derwerp heeft gebogen gaat wel ak koord, maar tekent daarbij aan ernsti ge bezwaren te hebben tegen de proce durele gang van zaken. jeugdafdeling als winnaar van de dag uit de bus. Bij de volwassenen bleek het Christelijk Showcorps Jubal uit Dordrecht de beste. Drum- en Bugle- corps Juliana uit Middelburg sleepte de derde plaats in de wacht. Als vierde eindigde Excelsior uit Goes. Een ande re Zeeuwse deelnemer, Blue Spirit uit Middelburg eindigde op een laatste, negende, plaats. Showband Rust Roest uit Zierikzee verzorgde een op treden, maar deed niet aan de wed strijd mee. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Valkenisse ma ken bekend dat met ingang van deze week het huisvuil in de dorpskernen Biggekerke en Koudekerke in plaats van op de maandag op de donderdag zal worden opgehaald. Voor de eerste keer geschiedt dit derhalve op don derdag 2 juli a.s. Koudekerke, 29 juni 1987 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. J. Plomp, burgemeester D. J. Holtkamp, secretaris (wnd) Dan is dit uw kans woensdag 1 juli krijgt De burgemeester van Mariekerke maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn op 23 juni 1987 gehou den openbare vergadering, onder nummer 708, heeft besloten te verklaren dat met ingang van 1 juli 1987 een wijziging wordt voorbereid van een gedeelte van het bestemmingsplan 'Buitengebied Mariekerke', welk gedeelte gearceerd is aangege ven op de bij bedoeld besluit behorende tekening. Genoemd voorbereidingsbesluit met de bijbeho rende tekening ligt met ingang van 1 juli 1987 ter gemeente-secretarie (Dorpsstraat 3 te Melisker- ke) voor een ieder ter inzage. Het besluit is genomen ten behoeve van de bouw van een showroom en ter legalisering van een aan wezig parkeerterrein aan de Zuidweg te Aagteker- ke, bestemd voor het aldaar aanwezige garagebe drijf. Mariekerke, 29 juni 1987. De burgemeester voornoemd, Mr. B. J. van Putten. Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, enz. ook voor mededelingen over huisdieren. Alleen voor particulieren. De teksten dienen 1 dag voor plaatsing uiterlijk 09.00 uur in het bezit te zijn van advertentie-afdeling Vlissingen. Tarieven: prijs per regel 1,75 over 1 kolom. Een regel met grote letter verplicht 3,50. Toeslag voor foto of tekening, maximaal 40 mm hoog, over 1 kolom 20,-, over 2 kolom 30,- Hoezé Hoezé, ons lieve zwartharige familie schaapje met blauwe plekken is jarig vandaag. Van harte "Je familie Hartelijk gefeliciteerd met jullie 25-jarig huwelijk. Ad en Petra gaat vandaag rijexamen doen! Laatje rijlessen be horen tot het verleden en het roze papiertje tot het heden. Veel succes! Monica en Ellen Hoera, vandaag worden de tweelingzusjes uit de Quarlespolder 17 jaar. Van harte De feestcommissie Van harte gefeliciteerd en tot zo! Veel liefs van Deborah Middelburgsestraat 60 B 4371 ET Koudekerke Telefoon 01185-2110* MAANDAG 29 JUNI 1987

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 6