Vereniging De Smickel wordt een biljartbolwerk Bart By KI 5): nieuw honk 181 Er talent Bedrijfvolleybal Terneuzen wordt weer succesnummer Peter Mol ongenaakbaar mm Ook volgend jaar weer Driedaagse van Groot Axel PZC/ sportkrant Schietingen TERNEUZENAAR WIL GEEN AMATEUR WORDEN HOEK - Henk Dees is winnaar geworden van de 'Tweedaagse van Denoek'. Na zijn overwinning in de proloog, een tijdrit over zes kilometer, sloeg de Terneuzense trimmer op de tweede dag tijdens het criterium alle aanvallen op zijn leidende positie af waarna hij deze tweedaagse op zijn erelijst bij mocht schrijven. Paradijs Inzicht Ver schoppen VOORZITTER DE MEESTER ENTHOUSIAST MAANDAG 29 JUNI 1987 HULST - Tijdens de onlangs gehouden jaarver gadering van het biljartdistrict Zeeuwsch- Vlaanderen viel bij het samenstellen van de wedstrijdkalender regelmatig de naam van de Hulster vereniging De Smickel. Met twee dis trictsfinales, een gewestelijke eindstrijd en een poule in de nationale voorwedstrijden bandsto ten werd de club van voorzitter en lokaalhou der Rob Claerhoudt onbetwist 'recordhouder'. Erg moeilijk was dat overigens niet, omdat van de 29 verenigingen die het district telt er slechts 14 ingeschreven hadden voor de organisatie van een kampioenschap. Niet alleen het districtsbestuur liet bij monde van voorzitter Frans Huntink weten in een der gelijke houding teleurgesteld te zijn, ook Claer houdt heeft zo zijn ideeën daarover. „Je bent toch een biljartclub, met mensen die hun hobby graag zo veel en zo mogelijk op niveau willen beoefenen. Bovendien houd je aan kampioen schappen en toernooien meestal erg leuke con tacten met andere verenigingen over. We hebben dan ook geen enkele moeite met het organiseren van vier bondstoernooien", aldus Rob Claer houdt, die zijn tellers en schrijvers bovendien ook nog eens oproept voor het bandstoottoer- nooi van vierde- en vijfdeklassers dat elk jaar in december wordt gehouden en de biljart-triath lon van tweede en derdeklas librespelers. Het moge duidelijk zijn, De Smickel heeft in Hulst de rol overgenomen van HBC '34, jaren het biljart- bolwerk in de vestingstad, maar de laatste sei zoenen wat weggezakt en sinds vorige maand uitgeweken naar een nieuwe lokatie. Dat De Smickel zich in het district zo overtui gend laat zien vindt zijn oorzaak ook in het feit dat onlangs een tweede biljart in het clublokaal is geplaatst. „Daardoor hebben we inmiddels de ledenstop op kunnen heffen en kunnen we orga nisatorisch ook beter uit de voeten. We hebben wat meer armslag gekregen", licht Claerhoudt toe. Die groei zit er in: van achttien leden vorig sei zoen is men inmiddels boven de twintig spelers gekomen en de verwachting is dat binnenkort het 25e lid ingeschreven wordt. Claerhoudt be seft dat De Smickel nu niet direct een club is van topspelers. Hij tilt daar overigens niet aan. Veel belangrijker vindt men het bij deze Hulster ver eniging dat de leden met elkaar overweg kunnen. „Wij houden van een leuk sfeertje, een biljartkli maat waar iedereen zich goed in voelt. In een der gelijk milieu hoeft het dan ook verwondering te wekken dat de bezetting van finales en toernooi en soepel verloopt. In de club zitten een paal mensen met grote organisatorische kwaliteiten, die kunnen zich uitleven in districts- en andere finales. Voor Henk Cremers en zijn vaste staf van medewerkers is het niet alleen een uitdaging, maar ook een eer om districts-, gewestelijke- en nu ook een nationale wedstrijd te mogen begelei den. Andere jongens hebben plezier in zelf spe len, de groep Cremers mag zich uitleven in orga nisatorische hoogstandjes", vertelt Claerhoudt. Daarnaast streeft De Smickel ook naar een eigen identiteit. Dus zonder de jeugd. „In Hulst is dat niet nodig. Daar worden de jeugdspelers erg goed opgevangen bij JBH (Jeugdbiljartvereni- ging Hulst), een club die enorm goed werk ver richt. In clublokaal Houtenkwartier is men bo vendien dat café-image kwijt, daar heerst nog de oude patronaatsgedachte. Voortreffelijk", meent Rob Claerhoudt. Rob Claerhoudt, de man achter De Smickel. Henk Dees winnaar Tweedaagse Denoek „Ik reed beide dagen erg gemakkelijk. Na die winst in de tijdrit overigens een specialiteit van de Terneuzenaar: vo rig jaar won hij ook een tijdrit in de Tour du Flic gezelschap) wist ik welke mensen ik in de gaten moest houden. Na een paar mislukte pogingen om het criterium open te breken heb ik me verder rustig gehouden en ben ik in de buurt van de directe concurrenten ge bleven. Toen de sprint ingezet werd wist ik dat het goed zat", luidde het re laas van een gelukkige winnaar direct na afloop van de tweedaagse. Dat criterium over 60 kilometer, een afstand die alleen de boven-modale trimmer nog net ligt. beloofde een zin derende afsluiting van de 'Tweedaag se van Denoek' te worden. Op punten betwist dachten vooral de snelle jon gens uit het peloton nog kansen op de eindoverwinning te hebben. Willy de Feber, de Belg Jean-Marie de Roo, Re- né Heyboer en - in iets mindere mate - Johan Lepoeter achtte zich bepaald nog niet kansloos. Maar nadat al in de eerste ronden de 'echte' trimmers de vernieling in waren gereden kwam de aanval van een kant waar niemand die verwachtte: Henk Dees stoof tot twee maal toe uit de kopgroep weg en in de jacht op de leider in het klassement moesten nogal wat renners het pelo ton laten gaan. Die tactiek had verder tot gevolg dat de wedstrijd pas laat op gang kwam. Halfweg hadden plaatse lijk favoriet Bert Begijn en Han Dek ker de eerste inspanningen echter 'ver teerd'. Hun sprong leverde een tiental seconden winst op en later sloten meer renners aan. Eerst kreeg J an Moes (we ken geplaagd met een onwillige rug) aansluiting, daarna haakten ook Ma rio Willems en Adrie Manhave hun karretje bij de koplopers aan. Die vijf sterke renners namen een hal ve minuut voorsprong en vormden een ideale springplank voor ieder die bij het ingaan van de finale nog fris zat. Henk Peters bleek nog wat over te hebben en in zijn spoor trokken Jean- Marie de Roo en een verrassend sterk rijdende Danny de Muynck mee op zoek naar de kopgroep. Achter die drie spatte het veld uit elkaar, vooral toen Johan Lepoeter uit de groep ver trok. Op de jump van zijn naaste bela ger reageerde Henk Dees meteen en samen met Willy de Feber dook Dees naar de Walcherse ex-amateur toe. In dat vuurwerk van onophoudelijke demarrages wisselden de posities voortdurend, de vijf vooraan bleven echter buiten schot. „Maar daar zaten geen gevaarlijke jongens bij", had Henk Dees al gezien. De latere win naar zette zich, nadat Mario Willems in de laatste ronde iedereen nog afschud de en onbedreigd won, aan het wiel van Lepoeter en ging er enkele meters voor de streep over. Een overstap naai de KNWU-amateurs zit er niet in. Des gevraagd zei Henk Dees in augustus, en na een MTS-vooropleiding, te gaan studeren aan de Zeevaartschool in Vlissingen. „En die studie gaat niet sa men met amateur-wielrennen", kloink het nuchter. De Tweedaagse van Denoek was als voorloper op een nieuwe - zij het mini - Tour du Flic bedoeld. „Volgend jaar moeten we toch eens gaan praten over mogelijke uitbreiding met één avond", lichtte Sjaak van der Lijke de plannen in die richting voorzichtig toe. „Maar dan zullen we wel naar het paradijs moeten", vulde hij raadsel achtig aan. Bij navraag bleek dat pa radijs gesitueerd in de Hoekse Loven- polder. Dicht bij de deur dus. „Na deze uitermate geslaagde eerste uitgave moeten we wel verder. Ik hoop dat de betrokken instanties daar begrip voor zullen hebben". Uitslag criterium: 1. Mario Willems Terneu- zen, 60 km. in 1.36.28:2. Adrie Manhave Bier vliet; 3. op 4 sec. J an Moes Terneuzen; 4. Han Dekker Terneuzen; 5. op 12 sec. Bert Begijn Hoek; 6. op 20 sec. Jean-Marie de Roo Ever- gem; 7. Henk Peters Biervliet; 8. op 25 sec. Willy de Feber Hoek: 9. René Heyboer Ter neuzen; 10. Henk Dees Terneuzen; 11. Johan Lepoeter Oost-Souburg; 12. Danny de Muynck Sas van Gent; 13. Jan Dubbeldam Sas van Gent; 14. Harry Pieters Terneuzen; 15. Patrick van Straten Terneuzen. Eindstand 'Tweedaagse van Denoek': 1. Henk Dees Terneuzen 11 punten; 2. Jean- Marie de Roo Evergem 13:3. René Heyboer Terneuzen 13; 4. Johan Lepoeter Oost-Sou burg 13; 5. Han Dekker Terneuzen 14; 6. Wil ly de Feber Hoek 16; 7. Jan Dubbeldam Sas van Gent 16: 8. Danny de Muynck Sas van Gent 18; 9. Henk Peters Biervliet 21; 10. Jan Moes Terneuzen 23; 11. Mario Willems Ter neuzen 24; 12. Patrick van Straten Terneu zen 24; 13. Harry Pieters Terneuzen 26; 14. Pieter Harms Sluiskil 31; 15. Harry de Bree Terneuzen 34; 16. Ton Martens Terneuzen 34; 17. Sam Riemens Terneuzen 35; 18. Ben ny van de Bunder Kloosterzande 36; 19. Ed win van Immerseel Terneuzen 40; 20. Adrie Manhave Biervliet 45. Henk Dees, een sterke winnaar. Bart Bijl: hij kan het ver schoppen. OOSTBURG - De honkbaltrainers Henk de Jong en Ed Ouwerkerk staan bij Green Sox bekend als goe de begeleiders van talenten. De jeugdtrainer De Jong heeft in het verleden al meer dan eens jonge spelers voor het eerste team klaar gestoomd. Met recht van spreken mag hij wijzen op een paar talenten, die zich ook nu weer aandienen. De 15-jarige Bart Bijl uit Oostburg heeft zich als enige Zeeuw zelfs in een districtsselectie gespeeld, die binnenkort een trip naar de Ver enigde Staten maakt. Bart Bijl meldde zich vier jaar gele den aan bij Green Sox, nadat hij daarvoor bij de Stags in Etten-Leur de eerste beginselen van het honk ballen had geleerd. „Daar heeft hij de basis gelegd. Hij is daarom eigen lijk met een voorsprong op de rest bij ons binnengekomen", vindt zijn trainer. „Tussendoor heeft hij ook nog een j aar bij het Zeeuwse Honk in Terneuzen gespeeld, maar dat was geloof ik niet zo'n succes". Bart Bijl werd als jongen van tien jaar lid van het Zeeuwse Honk, toen zijn ouders zich in Zuidzande vestig den. „Maar de hele mentaliteit daar was knudde", vertelt zijn moeder. „Ze kafferden iedereen uit en de kratten pils stonden in de dug-out als de heren speelden. Die trainer deed eigenlijk wel zijn best, maar Bart zakte terug. Het Zeeuwse Honk speelt in de Belgische competitie en die is heel beperkt. Het staat alle maal op een laag pitje. Toen we over schrijving naar Green Sox aanvroe gen, hebben ze dat zelfs uit pesterij nog proberen tegen te houden". De Oostburgse scholier ontwikkel de zich bij Green Sox echter voor beeldig, Hij viel bij de Middelburg se club al snel op door zijn kijk op het spel, waardoor hij als catcher het vertrouwen van zijn medespe lers kreeg. „In principe kun je hem overal inzetten", vindt Henk de Jong. „Op de honken, korte stop, het buitenveld, noem maar op. Maar vooral als catcher (achtervanger) voldoet hij prima. De werpers heb ben een blind vertrouwen in hem. Hij heeft ontzettend veel inzicht en weet altijd precies waar de bal naar toe moet". Om zijn aanleg voor het honkballen uit te buiten, moest Bart Bijl zich al veel ontzeggen. De trainingen en wedstrijden met Green Sox nemen vooral door de lange reisduur veel vrije tijd in beslag. De meeste wed strijden worden in Rotterdam en omgeving gespeeld en meestal nog op een ongelukkig tijdstip. Zo moest hij in het verleden op een doorde weekse dag wel eens avondwedstrij den spelen. „Het is gebeurd dat hij als jochie van de lagere school pas om kwart voor één 's nachts thuis kwam", weet zijn moeder nog. „Te genwoordig spelen we dikwijls zater dags om tien uur", vult de jeugdspe ler zelf aan. „We moeten dan om ne gen uur aanwezig zijn. Dat betekent dat we om zeven uur vanuit Middel burg moeten vertrekken. Ik moet dan de boot van tien voor half zeven hebben. Dat komt erop neer dat ik om ongeveer vijf uur op moet staan". Een eerste waardering van zijn kwa liteiten kreeg Bart Bijl vorig jaar. toen hij werd uitgenodigd voor een zogenaamde try-out. „Uit elk rayon komen dan spelers bij elkaar om een wedstrijd te spelen", legt hij uit. „Er wordt gekeken hoe goed je bent en na die wedstrijd krijg je te horen of je voor de districtsploeg geselecteerd bent of niet. Ik zit nu in de ploeg van Zuid-West Nederland. Vorig jaar heb ik ook een uitnodiging gekregen voor een nationaal jeugdkamp van de bond. We zijn vier, vijf dagen bij elkaar geweest. Iedere ochtend ston den we om half negen op het veld. Er werd getraind onder bekende honk ballers, specifiek op de positie die je bij je club ook inneemt". Bovendien bracht de beste jeugd van Nederland vorig jaar een bezoek aan het WK, dat in Nederland werd afgewerkt. „We hebben veertien da gen alleen maar honkbal gezien", vertelt zijn moeder. „We sliepen bij familie in Maassluis en gingen van daaruit op en neer". Bart Bijl heeft er goede herinneringen aan overge houden. ,Ik heb handtekeningen van coaches van Cuba en de spelers van het nationaal team op mijn pet. De wedstrijden waren ook heel span nend en lang. Tot twaalf uur 's nachts waren ze aan het honkbal len". Op uitnodiging van de stichting 'Sport Verbroedert' reist de jeugd speler van Green Sox in augustus naar de Verenigde Staten, waar hij met spelers van het rayonteam in een toernooi uitkomt met deelname van ploegen uit Italië, België, Cu- raao, St. Louis, Australië en moge lijk ook Canada. De Nederlandse équipe verblijft tien dagen in het warme St. Louis, waarbij Bart Bijl hoopt dat hij ervaring opdoet, die hem later goed van pas kan komen. Zijn trainer Henk de Jong is ervan overtuigd dat hij het ver kan schop pen. „Als hij goed zijn best blijft doen, heeft ie best een mogelijkheid om later heel hoog te spelen. Stel dat hij in de regio Rotterdam zou spelen, dan zou er- zeker gezien zijn leeftijd- een goede kans bestaan dat hij door een club als Neptunus bij voorbeeld werd benaderd". Wat dat betreft heeft de trainer wel een kentering ervaren. „Vroeger was er in het rayon Rotterdam echt een bepaalde kliek, die de dienst uit maakte. Het is jaren zo geweest dat wij als 'die boertjes' werden be schouwd, die ze wel eens even zou den verslaan. Maar nu is het zo dat we voor geen enkel toernooi meer worden uitgenodigd, omdat we veel te sterk zijn". TERNEUZEN - Alsof de eerste compe titie moet beginnen, zo enthousiast gaat de organisatie van het Terneu zense bedrijfsvolleybal (BEVOBO) het nieuwe seizoen tegemoet. Het ne gentiende inmiddels en weer met een 'vol huis': 42 ploegen, onderverdeeld in de drie klassen treden na de zomer vakantie in sporthal 't Zwaantje aan voor de aanloop naar het vierde lus trum. Bijna twintig jaar houdt de Terneu zense recreatieve volleybalafdeling het nu al vol. Dat is geen geringe pres tatie. „Voor een deel ligt dat aan de fle xibiliteit van de bestuursleden waar van een aantal dagelijks met sport en sportmensen te maken heeft. Daarbij wil ik overigens wel aantekenen dat we van bepaalde hoofdlijnen nooit af zul len wijken. Recreatie staat heel hoog in ons vaandel, over de manier waarop we dat doel denken te realiseren heb ben we bepaalde ideeën waar we niet van afstappen. Gezien de belangstel ling die er jaarlijks bestaat in deze Ter neuzense competitie mee te mogen draaien, denk ik dat we het nog zo slecht niet doen", meent voorzitter Wim de Meester. Hij denkt dat die inte resse voor Terneuzen een aantal rede nen heeft. „We hebben een sterke orga nisatie die toch de nodige soepelheid vertoont. Daarnaast geven we veel in formatie en het spelpeil ligt erg hoog". Voor dat hoge niveau heeft De Meester de verklaring bij de hand: „We hebben vanaf de oprichting toegestaan dat per ploeg twee Nevobo-spelers opgesteld mogen worden. Dat is in de kwaliteit terug te vinden". Overigens zijn daar ook nadelen aan verbonden. De Mees ter:,, Het gevaar dat bedrijfsteams op zoek gaan naar sterke spelers terwijl uit eigen gelederen mensen op de bank blijven is zeker niet denkbeeldig. Daarnaast houdt dit vrij hoge niveau uitwisseling met andere organisaties in de streek tegen. We zijn gewoon te sterk". De voordelen wegen echter ruim schoots op tegen de minder prettige kanten. „En natuurlijk is het best leuk om een dergelijke naam te heb ben. We zijn daar toch een beetje trots op", aldus de Bevobo-voorzitter. Hij beseft echter terdege dat die goede naam kwetsbaar is. De vinger moet aan de pols blijven. „We gaan zeker niet op onze lauweren rusten of ons op de borst kloppen dat we het zo goed doen. Zo'n houding is uitermate ge vaarlijk. We mogen niet vastroesten, we moeten steeds oog hebben voor nieuwe ontwikkelingen", stelt hij. Als bewijs daarvoor noemt De Meester de gewijzigde klasse-indeling die vorig seizoen ingevoerd werd. Tot dan draai de het Terneuzense bedrijfsvolleybal op vier afdelingen van elk tien ploe gen. Maar signalen in de richting van drie klassen van veertien teams, op de helft van de competitie per klas weer gesplitst in een groep (van zeven) die voor titel en promotie verder ging en een zelfde deel onder de streep waar de strijd om behoud en tegen degradatie de voornaamste uitdaging vormde, werden door het Bevobo-bestuur op gepikt en terdege bekeken. „Er zaten heel wat goede kanten aan die sugges tie. We hebben vorig jaar in die geest proefgedraaid en het is een grandioos succes geworden. We gaan er dan ook mee verder", zegt Wim de Meester. Hij somt in het kort een paar voordelen op: „De wachtlijst kon ingekrompen worden en de motivatie is ooi beter". „Het nieuwe systeem betekent niet al leen dat de teams meer gelijkwaardige tegenstanders treffen, maar de compe titie blijft ook langer spannend omdat er op de helft van de rit al iets te verdie nen valt. En om ploegen die stil drei gen te vallen nog meer te motiveren worden met ingang van dit seizoen de resultaten die men in de eerste ronde haalde tegen ploegen die in de tweede helft in dezelfde groep terechtkomen meegenomen naar de tweede ronde." Dat gewijzigde -en al beproefde sys teem- vormt zowat de belangrijkste verandering die dit seizoen wordt doorgevoerd. Daarnaast start de be- stuursploeg, na een paar maanden in compleet te zijn geweest, weer op volle sterkte. Corry Klaaysen en Freek Die- leman hebben de beschikbare plaat sen ingenomen waardoor het Bevobo- bestuur de volgende mensen voor kan stellen: Wim de Meester (voorzitter, al 19 jaar overigens); Jaap van Wijck (se cretaris); Jolanda de Jong (penning- meesteresse); Frans de Blaeij (compe titieleider); Corry Klaaysen (arbitra ge); Cees Louwerse en Freek Dieleman (wedstrijdzaken). Het deelnemersveld telt ook twee nieuwe gezichten nu een PTT-team dat onder de naan 'Bundel- touw' gaat spelen) en ABN in de plaats van PZEMI en De Stem zijn gekomen. Verder blijft alles bij het oude. Dat geldt ook voor de voorbereiding op de competitie die traditiegetrouw be staat uit warming-up toernooien. Die worden op 8 en 15 september gespeeld, een week later start de negentiende uitgave van de Terneuzense Bevobo- competitie. „Het wordt een nieuw succesnum mer", is voorzitter De Meester nu al overtuigd. Wim de Meester AARDENBURG - Het handbooggilde Sint-Sebastiaan hield een kermis- schieting op de staande wippen in Aar- denburg, waaraan 49 schutters deelna men. Uitslag wip I: le hoog vogel R. Pielaet, Aar denburg; 2e hoog vogel niet afgeschoten; lE zij vogel Alb. Claens, Knokke; 2e zij vogel J, Cattoor, Aardenburg; 3e zijvogel J. de Muijnk, Aardenburg; 4e zij vogel W. van de Walle, Eeklo; le kal mevrouw Stijns, Knok ke; 2e kal Alb. Claesijs, Knokke; 3e kal W, Goderis, leper; 4e kal P. Reubens, Knokke, Uitslag wip II: le hoog vogel P. Reubens, Knokke; 2e hoog vogel L. van de Gezelle, Knokke; le zijvogel H. Ginneberge, Aarden burg; 2e zijvogel D. Coudeville, Knokke; 3' zij vogel J, van de Leen, Oostende; 4e zij vogel P. Blondeel, Aardenburg; le kal R. Willem- kens, Knokke; 2e kal G. Stijns, Knokke; 3' kal W. Goderis, leper; 4e G. de Vriend, Aar denburg. AARDENBURG - Een record aantal van 111 schutters nam deel aan eer kermisschieting op de liggende wif van het handbooggilde Sint-Sebas tiaan in Aardenburg. De uitslag: hoog vogels niet afgeschoten, r zijvogel P. Reubens, Knokke; 2e zijvoge Eric de Coey, Aardenburg; 3e zijvogel Cobi de Muijnk, Aardenburg: kallen: niet afge schoten. Prijsvogels 1 Hans Steutel: 2 Mar griet Veldkamp; 3 Marion Lagasse; 4 Kee: Wieme en 5 Frans Riteco, allen Aardenburg HULST - In café De Kroon in Hulst werd een schieting gehouden waaraan 33 schutters deelnamen. De uitslag; hoge vogel J. Dobbelaer, Bosch kapelle; eerste zij vogel R. de Sterk, Steke ne(B); tweede zij vogel A. Dobbelaer, Bosch kapelle; extra hoge vogel A. Dobbelaer Boschkapelle; extra eerste zijvogel J. Dob belaer. Boschkapelle; extra tweede zijvoge: C. van Gassen, Hulst; meeste aantal kleine vogels (5) C. de Kouwer, Hulst. KOEWACHT - In café De Oude Moler in Koewacht werd een schieting ge houden, waaraan 28 schutters deelna men. De uitslag: hoge vogel E. M. Janssens, Moer beke (B.); eerste zijvogel E. M. Janssens Moerbeke B.tweede zijvogel P. van Re mortere, Sint-Jansteen; meeste kleine aan tal vogels (4) J. Suy, Koewacht. KLOOSTERZANDE - In De Kastanje in Kloosterzande werd een bejaarden- schieting gehouden waaraan 37 schut ters deelnamen. De uitslag: hoge vogel L. de Groenen, Sint Jansteen: eerste zij vogel J. van Kerkhoven, Sint-Jansteen; tweede zij vogel mevrouw Van Meele, Kloosterzande; meeste kleine vogels (5) P. Strobbe, Lamswaarde. LAMSWAARDE - In café De Vier Jaar getijden werd een schieting gehouden waaraan 53 schutters deelnamen. Uitslag eerste wip: hoge vogel J. van Kerk- hovben, Sint-Jansteen; 'eerste zijvogel E Hulshout, Lamswaarde; tweede zij vogel J Maas, Huslt; extra hoge vogel A. Geets Moerbeke(B). Uitslag tweede wip: hoge vo gel F. de Vos, Kieldreeht(B); eerste en twee de zijvogel J. van Kerkhoven, Sint-Jan steen; meeste aantal kleine vogels (7) F. Ne ve, Kloosterzande en mevrouw Rottier, Os senisse. LAMSWAARDE - Sociëteit De Vredf hield een kermisschieting in café D( Vier Jaargetijden in Lamswaardi waaraan 39 schutters deelnamen. De uitslag: hoge vogel Marcel Ivens, Lams waarde; eerste zijvogel Fred de Vos, Kiel drecht; tweede zijvogel A. van Delft, Kloos terzande; meeste aantal kleine vogels (4) J Bisschops, Lamswaarde. AXEL - De Driedaagse van Groot Axel, een rittenwedstrijd voor junio ren, verdijnt voorlopig nog niet van de kalender. Vooral nu de wedstrijd, na de uitgave van dit jaar, meer inter nationaal aanzien heeft gekregen door deelname van een Poolse ploeg, blijkt het evenement toch aan te slaan. Zo zeer zelfs, dat de organisa tie, de stichting Wielerpromotion 'Groot Axel', nu reeds heeft besloten om de wedstrijd volgend seizoen op nieuw te laten door gaan. In een persbericht meldt de organisa tie „dat gezien het succes van dit jaar diverse sponsors hun deelname voor volgend jaar reeds hebben toe ge zegd". En voorts heeft de organisatie, dit jaar voor de eerste maal onder lei ding van Ap den Doelder uit Axel, niet af te wijken van de formule zoals, die dit j aar van toepassing was. Drie ritten in lijn, een proloog en een individuele tijdrit. Wel loopt de organisatie met de gedachte rond de individuele tijdrit volgend jaar als laatste etappe te laten verrijden. Ook is het nu reeds zeker, dat er vol gend jaar oponieuw een Poolse ploeg aan het vertrek zal komen en worden er door de organisatie contacten ge legd met de nationale wielerbonden van onder meer Frankrijk en Italië. Daarnaast wil men nog meer op de Oosteuropese toer gaan en worden po gingen in het werk gesteld om ook eer Russische ploeg aan het vertrek te krijgen. De Driedaagse van Groot Axel wordt wellicht van 27 tot en met 29 mei ge houden. TERNEUZEN - Peter Mol is in hel voorjaarsklassement van de Verenig de Spaarbank/Zeeuwsch-Vlaanderen bijna niet meer te achterhalen. De amateur uit 's Gravenpolder, die ove rigens in juli voor militaire dienst is opgeroepen, heeft zich via een aantal uitstekende resultaten in de Zeeuws- Vlaamse criteriums ver voor de ach tervolgers op de eerste plaats van het klassement genesteld. Een 3e en een 7e klassering in de twee Axelse wedstrij deneen 4e plaats in IJ- zendijke, twee 7e prijzen in de ronden van Hulst en Sluis, een 8e plaats in de pelotonsspurt van Zuiddorpe en een 15e stek in het avondcriterium van Vo gelwaarde hebben inmiddels 146 pun ten opgeleverd. Opgemerkt dient daarbij nog te worden dat de Beve- landse amateur in Kloosterzande geen punten kon behalen omdat hij daar in de open profronde van start ging. Met alleen St. Jansteen (30/6) en de finale van deze voorjaarseditie in Westdorpe (7/7) nog te gaan moet er een klein won der gebeuren willen anderen Mol nog van de leiding verdringen. Het klassement luidt: 1. Peter Mol 's Gra venpolder 146 punten; 2. Werner Wieme Oostkamp 115; 3. Conno van de Sande IJ- zendijke 114; 4. Rob Bijvank Westdorpe 105; 5. ex aequo Karei van Goethem Klooster zande en Ad Polak Hansweert 101; 7. ex ae quo Vester Aarts Kruiningen en Cees Vleu gel Wemeldinge 100; 9. Eric Vereecken St. J ansteen 98; 10. Cees Schouwenaar Goes 96.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 28