Beslissingen gevallen In zaalvoetbal Axel Derde zege op rij Willem van de Berg Recordaantal deelnemers aan het Vierdorpen toernooi tennis Tennisvereniging Animo maakt een stormachtige groei door Belg Van Belleghem te sterk in Sluis PZC/ sportkrant ONZEKERHEDEN IN REGIO LEDENSTOP INGESTELD BIJ TERNEUZENSE CLUB CATEGORIE-INDELING INGRIJPEND GEWIJZIGD Sterk optreden Werner Wieme Eric Vereecken favoriet in Sint-Jansteen Trimmer Mollet aan de leiding TERNEUZEN - „Ik weet dat niet op alle vragen antwoorden zijn gekomen, maar dan komen we er nooit uit." Zo was vorige week de afsluiting van de KNVB-vergadering voor reigio-zaal- voetbalteams door voorzitter Gerry Achterhuis. Hij sloeg, misschien wel ongewild, de spijker op zijn kop. Want na vier uur vergaderen waren de in grote getale opgekomen afgevaar digden van de Zeeuwsch-Vlaamse clubs nog niet veel wijzer geworden. Vervalsing Indeling MOTORCROSS AXEL Koud kunstje Veranderd Van der Meulen MAANDAG 29 JUNI 1987 Nu tijd voor volwassen zaalvoetbal Dat alles werd in niet geringe mate in de hand gewerkt, omdat vanachter de bestuurstafel nogal wat tegenstrijdige argumenten de zaal werden ingezon den. Zo verklaarde afdelingsbestuurs lid Sam de Koeyer dat, hoewel de ver enigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen niet stonden te trappelen om een der de regio-klasse in het leven te roepen, de KNVB deze klasse toch had inge steld om uiteindelijk net als in het veldvoetbal tot een 'pyramide' op bouw in het competitiebestel te ko men. „We praten nu al zo lang over de ze opzet dat het nu maar eens moet ge beuren, want het wordt tijd dat het zaalvoetbal volwassen wordt." Toen de vergadering dat 'volwassen maken' in twijfel trok, omdat onder meer in de hoofdklas een reserveteam was ingedeeld, wat volgens de regle menten van de KNVB niet kan, moest De Koeyer toegeven dat niet alles even soepel loopt. Van verenigings zijde bestond er be zwaar tegen deze indeling van reserve teams in de hoofdklasse, omdat dat competitievervalsing in de hand werkt. In het verleden is het enkele malen gebeurd, dat spelers op één avond in twee verschillende teams van hun vereniging uitkwamen. Wat ook nogal bevreemding bij de ver gadering wekte, was het indelen van RIO/DTS in de hoofdklasse. „Een team dat in de afgelopen competitie tot vier keer toe niet is komen opda gen, werkt ook competitievervalsing in de hand. Dat mag niet met promotie beloond worden", aldus één van de af gevaardigden. Dat soort competitie-vervalsingen gaat men overigens in het komende seizoen hard aanpakken. Van bonds- zijde is bestuurslid Henny Klein aan gesteld als competitieleider van de re gio-klassen en deze liet tijdens de ver gadering al blijken, dat op uitstel niet moet worden gerekend. „Ik hou mij wat dat betreft strikt aan de reglemen ten". Zaken als promotie, het komen tot twee evenredig sterke overgangsklas sen, kwamen nog wel aan de orde, maar konden niet worden beant woord. Daar zal eerst de hoofdkom missie zaalvoetbal zich over buigen. Wel staat vast dat de kampioen van de hoofdklasse promoveert naar de re gioklasse Brabant/Zeeland, waarin met nog twee Zeeuwse en negen Bra bantse teams in het seizoen 1988/1989 wordt gespeeld. De indeling hoofdklasse: Verpoorte AxelHet Bonte Hert 1 en 2 (Hulst), Van Westen (Zaamslag), Churchill Lions (Terneuzen), Goalgetters (Ter- neuzen), Kravo TerneuzenFabri- com (Sluiskil), NMB/Vermeire (Aar denburg), De Zwaantjes (Terneuzen), NLC (Terneuzen) en RIO/DTS (Ter neuzen). Overgangsklasse A: Racing Whitte 1 en 2 (Sas van Gent), Moy Fa (Axel), Corretje (Axel), Deto Jeans (Axel), Vervaet (Hulst), Roctus Verze keringen (Kloosterzande), 't Polder ken (Westdorpe), IZV (Sas van Gent), Klaus Biesbroeck (Hulst), DOW (Ter neuzen), HCG (Terneuzen). Over gangsklasse B: Rijnvaart (Sas van Gent), De Zwaantjes 2 (Terneuzen), Corn Boys (Sas van Gent), Philippine, De Vlaanderen (Sas van Gent), Hotel Royal (Sas van Gent), De Movies (Kloosterzande), De Groote Slock TerneuzenHoekse Rakkers (Hoek), TAS (Terneuzen). AXEL - In de eerste klas van de Axelse zaalvoetbalcompetitie zijn alle be slissingen gevallen. HCG overwon in zijn laatste competitietreffen Dax Pallets, wat voor de Terneuzenaren de titel betekende. Het kampioen schap kwam daarmee bij het team dat er de meeste aanspraak op mag ma ken, want vanaf het begin hebben de spelers van coach Piet Geelhoedt de ranglijst aangevoerd. In het beslissende treffen voor de twee de degradatieplaats, tussen De Rei zende Man en Supermarkt den Hamer, toonden de Kloosterzandenaren zich superieur: 11-3. Den Hamer mag het, na vanaf de start van het Axels zaal voetbal, nu zes jaar geleden, op het hoogste niveau te hebben gespeeld, een klas lager gaan proberen. Groovy Bar, dat deze week in het veld kwam tegen Ratjetoe (3-3) en Primus/ TERNEUZEN - Werner Wieme blijkt nog altijd een uitstekende prijsrijder te zijn. In het Belgische Zeebrugge schreef Wieme een criterium over 69 kilometer op zijn naam. Er waren 41 vertrekkers en voor de 69 kilometer had Wieme 1.48 nodig. Pluym (8-5), zag zijn geweldige eind- rush bekroond met het vice kampioen schap. Groosman/Smulder besloot de competitie met een 4-4 score tegen Disco Love. In de tweede klas voeren het Terneu- zense Bliek en Vos en het Koewachtse Electra de Maayer een verbeten strijd om de tweede promotie-plaats. Door een 5-2 overwinning op Cito Tours, wist Electra de Maayer weer een punt voorsprong te nemen op het niet spe lende Bliek en Vos. Maar toch houden de Terneuzenaren de beste papieren. Zij hebben één wedstrijd meer te goed. De uitslagen in deze klasse: Moy Fa 2 - Opel Kerckhaert/Hulst 5-2; De Meyer - Van Alten Vast Goed 5-2; Markt Boys - Haak Keukens 1-3; Marine Service - Broomchemie 8-3. De stand in de eerste klas: HCG 28-44; Groovy Bar 27-39; Moy Fa 27-35; Ratjetoe 26-33; Le Feber 27-33; De Pooter 2 26-32; Dis co Love 26-31; Number One 27-30; Primus/ Pluym 27-29; Groosman/Smulders 26-21; Foto Jan Dieleman 28-18; Dax Pallets 27-16; De Reizende Man 27-15; Supermarkt den Hamer 27-10; Wapen van Axel/Kesbeke 2 27- 10. Stand tweede klas: Verpoorte 2 27-49; Elec tra de Maayer 27-42; Bliek en Vos 26-40; De Eeuwige Lente 25-33; La Bourse 25-32; Mari ne Service 28-32Moy Fa 2 27-27Broomche mie 27-26; Wilton 27-25; Cito Tours 28-21; De Meyer 26-20; Van Alten Vast Goed 27-20; Opel Kerckhaert/Hulst 27-16; Haak Keu kens 27-15; Markt Boys/Dolf Schoot 27-3. AXEL - In de strijd om de Axelse RE S- motorcrosstrofee voor niet licentie houders wist in de categorie 125cc Willem van de Berg afgelopen zater dag zijn derde overwinning op rij te behalen. De coureur uit Gapinge pro fiteerde optimaal van de afwezigheid van zijn grootste concurrent Adwin Cortvriendt. Hij komt door deze zege aan de leiding in het algemeen klasse ment. De strijd is overigens nog niet beslist, want behalve Cortvriendt zal Van den Berg in de resterende wedstrij den toch ook nog degelijk rekening moeten houden met Werner Rammeloo. Nu de Philippinenaar voorlopig van zijn stu die verlost is, kan deze beide favorie ten het vuur nog behoorlijk dicht aan de schenen leggen. Dat bewees hij reeds afgelopen zaterdag, door in tweede manche in het kielzog van Van de Berg te blijven. „Ik heb nu weer de tijd om aan mijn conditie te werken en merkte vandaag dat het al een stuk be ter ging. Ik zou bovendien wel eens van die naam van 'eeuwige tweede' afwil len en ben daardoor extra gemoti veerd voor het tweede gedeelte van de ze competitie", aldus Rammeloo. Minder spannend verloopt de strijd in de 500cc klasse. Hier is Jacky Lensen de absolute heerser. Hij bleef zaterdag zonder puntenverlies door beide man ches op zijn naam te schrijven. Heel wat meer strijd is er te beleven in de kwart liter klasse, waar de Terneu- zenaar Jaap van Tatenhove een verbe ten strijd levert met de Axelaars Jaap van Cadsand en Johan Schelleman. Ditmaal was het Van Tatenhove die PHILIPPINE - Gedurende het ten- nisseizoen worden er tussen de opentoernooien een veelvoud aan recreatieve of clubtoernooien ge houden. Dit alles om de saamhorig heid binnen de vereniging goed te houden, dan wel te verbeteren. Een opvallend evenement is ongetwij feld het Vierdorpentoernooi dat de tennisverenigingen uit Hoek, Phi lippine, Vogelwaarde en Zaamslag ieder jaar opnieuw bij elkaar brengt. „Het Vierdorpentoernooi heeft nog steeds niet aan kracht ingeboet", vertellen Henk Guilliet en Peter van Limmen. „Integendeel! Ook nu weer is het deelnemersrecord overschre den. Met een totaal aantal van 175 tennissers zijn de verschillende wed strijdschema's dan ook goed ge vuld". Het vijfde Vierdorpentoernooi wordt ditmaal op de banen van Hoek en Phil ten gespeeld. Ieder jaar is een van de vier verenigingen hoofdorga- nistor, terwijl de wedstrijden in twee verschillende plaatsen worden ge speeld. ï^uim vijf jaar geleden ontstond het idee om de traditionele clubontmoe tingen tussen Philten, Hoek en Zaamslag te veranderen in een gro ter toernooi. „Philten speelde ieder jaar een keer tegen die twee vereni gingen", herinneren Guilliet en Van Limmen zich. „Daarnaast was de toernooiagenda altijd overvol en dat bracht die ontmoetingen wel eens in gevaar. Een initiatief om die 'losse' wedstrijden te veranderen in een groot evenement was eigenlijk een logisch gevolg. Om organisatorische redenen was de komst van een vierde club gewenst, zodat elke club een keer in de twee jaar zijn banen be schikbaar moest stellen en omdat Zaamslag goede connecties had met Vogelvlucht was men in Vogelwaar de snel voor het idee te porren". Ofschoon het recreatieve oogpunt voorop staat, wordt er ieder jaar ook prestatief zoveel mogelijk uitge haald, zowel individueel als collec tief. Opvallend is dat bij de voor gaande vier afleveringen de organi serende vereniging er steeds in slaag de om de clubprijs te behalen. Guilliet en Van Limmen maken dit jaar deel uit van de wedstijdleiding. In feite was het voor hen en de overi ge commissieleden een koud kunstje om alles rond te krijgen, omdat de draaiboeken van de vorige keren nog bij de hand liggen. „Toch is het zo dat er ieder jaar weer geschaafd wordt aan de vorm. Zo is deze keer de cate gorie-indeling belangrijk gewijzigd. We zijn ooit begonnen zonder C-spe- lers, maar daar konden we het twee de jaar al niet meer buitenom. Dit bracht echter wel grote niveauver schillen met zich mee, omdat alle deelnemers op een grote hoop wer den gegooid. Vandaar dat wij beslo ten hebben om zowel de dames als de heren in te delen in twee groepen, na melijk een C/D- en een D/E-categorie. Alle tennissers worden vervolgens in poules ondergebracht, waarin ze over het algemeen drie partijen spe len. De twee hoogst geëindigden wor den daarna op het hofdschema ge plaatst en de twee als laatst geëin digden verdwijen naar de verliezers ronde. Op deze wijze speelt iedereen een redelijk aantal partijen". Een tweede verandering die dit jaar voor het eerst toegepast wordt is dat er in het voor- in plaats van het na- soeizoen wordt gespeeld. „Dit heb ben we gedaan, omdat we al een aan tal malen met slecht weer te maken hebben gehad en hoewel het toer nooi jongstleden vrijdag ook niet onder ideale weersomstandigheden is gestart, is de kans op beter weer in de maanden juni en juli groter dan in september", besluit het tweetal, dat zondat de finales op de Philten- banen gepland heeft. aan het langste eind trok. Een zege die echter pas zeker werd in de laatste ron de van de tweede manche. Toen nam Van Cadsand iets te veel risico in zijn jacht op Van Tatenhove, waardoor hij ten val kwam. Bij de 80cc leverde de Kloosterzande- naar Joos Serraerens uitstekend werk door in beide manches een heel pelo ton Belgen achter zich te laten. Vooral in de tweede manche, waarin de Bel gen om beurt de aanval openden, reed de jonge Kloosterzandenaar een ster ke race. Uitslagen 80cc: 1 Joost Serraerens, Kloos terzande; 2 Ivan van Laere, Waasmunster; 3 Jurghen Bellaerst, Assenbroek; 4 Tonny Querter, Knokke; 5 Ronny Lutters, Lap- scheure; 6 Nikky Verburg, Zelzate; 7 Danny Ingels, Maldeghem; 8 Crhistoph de Man, Waasmunster; 9 Manuel de Bossere, Kloos terzande; 10 Frank van Limme, Philippine; 11 Davy van Hoepe, Kloosterzande. 125cc: 1 Wim van den Berg, Gapinge; 2 Werner Ram- melo, Philippine; 3 Jaap de Munter, Middel burg; 4 Emiel Verheyden, Hulst; 5 Harm de Munter, Middelburg; 6 Fabian Rijckaert, Terneuzen; 7 Jack de Feyter, Terijeuzen; 7 Rene van der Meule, Breskens; 8 Erwin Ser- fatie, Sluiskil; 9 Alex van Dorselaar, Hulst; 10 Frank de Zwart, Hulst. 250cc: 1 Jaap van Tatenhove, Terneuzen; 2 Jaap van Cad sand, Axel; 3 Johan Schelleman, Axel, 4 Er- win Adam, Westdorpe; 5 Marnix Weemaes, Hulst; 6 Johan Bouquet, Wetteren; 7 Peter Rijk, Kloosterzande; 8 Jan de Maayer, Kloosterzande; 9 Norbert Neyt, Wachtebe- ke; 10 Harm Lomme, Zomerghem. 500cc: 1 Jacky Lensen, Philippine; 2 Eddy Leen- knecht, Axel; 3 Robby Apers, Meerdonck; 4 Chris de Pooter, Axel; 5 Piet Jansen, Sluis kil; 6 Paul Ferket, Stekene; 7 Guido Saman, De Klinge; 8 Guido Seghers, Beveren; 9 Hen ny Gijsel, Hulst. TERNEUZEN - Het staat Kees Hame link nog altijd helder voor de geest. Het is inmiddels twee jaar geleden dat zijn tennisclub Animo tijdens een bestuursvergadering onaangenaam werd verrast door een initiatief van een paar leden, die van plan waren om een nieuwe club op te richten. De voorzitter van de sectie 'wedstrijd- tennis' van Animo betitelt dat voor nemen en alle heibel er omheen nu als een storm in een glas water. De ver huisplannen van Animo naar het nieuwe sportpark Oude Vaart kwa men uiteindelijk tenslotte niet in ge vaar. De Terneuzense club groeide op de nieuwe negen banen tellende ac commodatie zelfs gestaag en heeft nu alweer een ledenstop moeten instel len. Met Animo heeft Kees Hamelink een drukke periode achter de mg. Voor het eerst sinds jaren heeft zijn club weer eens het Zeeuws kampioenschap kun nen organiseren en dat heeft de vereni ging goed gedaan. „Het ging die men sen er destijds natuurlijk gewoon om dat ze druk wilden uitoefenen op de ge meente", legt hij de onverwachte ma noeuvre van twee jaar geleden uit. „Ik vond het alleen een beetje stijlloos ten opzichte van ons. Nu zijn ze geloof ik wel content met hetgeen er op onze ou de velden gebouwd wordt. En wij zijn natuurlijk ook tevreden. We hebben hier negen banen en daarmee veel meer mogelijkheden. Niet alleen voor de leden. We hebben de 'Zeeuwse' bij voorbeeld eindelijk weer eens naar Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen halen. Maar los daarvan: een plaats als Ter neuzen heeft dit gewoon nodig. Dat zie je wel aan het aantal leden. We zitten hier nu voor het tweede seizoen en het ledental is zowat verdubbeld". Kees Hamelink Animo maakte dan ook een stormach tige ontwikkeling door en groeide in het afgelopen jaar van een club met een kleine vierhonderd leden tot een vereniging met 720 leden. „De naam van de club is dezelfde gebleven, maar de vereniging op zich is wel ver anderd", heeft hij ervaren. „Ik dacht dat we die groei goed opgevangen hadden. De bezetting van de banen is erg goed. Het is vooral 's avonds vrij druk, maar lange wachttijden zoals we die vroeger kenden, zijn er niet meer. Er zijn natuurlijk een paar pie ken. 's Morgens als de huisvrouwen loskomen, 's middags als de scholen uit zijn en 's avonds als de mannen klaar zijn met hun werk. Maar voor die pieken zijn geen banen voor aan te leggen". Het grootste deel van de groei komt op rekening van recreanten, die voorheen in de kernen van Terneuzen ontspan ning zochten. „In de kern Zaamslag bestond 76 procent van de leden uit Terneuzenaars", weet Kees Hamelink. „Het grootste deel daarvan is nu lid bij ons. We hebben nu alweer een leden stop moeten invoeren en we zouden dus best nog graag willen uitbreiden. De twee banen van de gemeente (die voor particulier gebruik bestemd zijn) zouden we best kunnen gebruiken. De gemeente heeft ons aan het begin van dit jaar een keer uitgenodigd voor een informeel gesprek, waarin het vooral ging om de standpunten te bepalen. Later is ons telefonisch medegedeeld dat de gemeente voorlopig nog op de zelfde voet verder wil gaan. Ze willen toch mensen in de gelegenheid stellen niet in clubverband te tennissen. Een voetballer die klaar is, wil bijvoorbeeld in de zomer nog wel eens een balletje slaan. Ik zie niet in waarom wij dat met die twee banen erbij ook niet zouden kunnen bieden. Die mogelijkheid zou den we in principe tenminste ook wel open willen houden". De afgelopen twee weekeinden stond het tennisgebeuren bij Animo echter vooral in het teken van de wedstrijd sport, waarbij af en toe goede wed strijden werden gespeeld. Dank zij de goede samenwerking met Piet Adriaansens van Hulster Ambacht werd het toernooi in goede banen ge leid. „Piet had dit al meerdere keren gedaan en daarom hebben we hem ge vraagd. We wilden ervoor zorgen dat het goed was, tenslotte doe je het voor Animo". „De 'Zeeuwse' is altijd erg belangrijk. De resultaten van dit toernooi kunnen inderdaad van invloed zijn voor de mensen die niet zo goed gepresteerd hebben. Remco Maandag was bijvoor beeld getipt als tweede. Als je dan in de halve finale uitgeschakeld wordt door een speler die voor Zeeuwse begrippen op zijn retour is, dan kan dat gevolgen hebben voor de komende toernooien". Na het toernooi om het Zeeuws kam pioenschap staat Animo overigens op korte termijn voor een nieuwe kracht proef. Vanaf elfjuli wordt in Terneuzen een sterk bezet landelijk jeugdtoer- nooi gehouden, waarvoor de voorbe reiding in volle gang is. Kees Hame link: „Ons toernooi behoort dit jaar tot de tien sterkste toernooien. Er staat ons dus nog heel wat te wachten". SLUIS - Reeds ver voor het einde van de Wallenloop in Sluis stond de win naar al vast. De sterke Belg Dirk van Belleghem maakte zich snel los van de overige deelnemers en had halver wege de 13,5 kilometer lange trimloop al een grote voorsprong op zijn ach tervolgers, van wie zijn landgenoot De Grote de veteraan Peter Provoost naar de derde plaats verwees. De at leet uit Cadzand was daarmee de bes te Zeeuw. Van Belleghem nam al in de eerste van de drie ronden over de Wallen de lei ding. Hij voelde zich kennelijk goed thuis op het parkoers, dat niet alleen hier en daar spekglad was, maar ook door de klimmetjes en een paar korte wendingen erg zwaar was. Marco van der Meulen, die op de negen kilometer was gestart, kon Van Belleghem enige tijd nog het beste volgen. Hij kwam na één ronde (4500 meter) met een achter stand van dertig seconden door, maar moest in zijn tweede en laatste ronde nogal terrein prijsgeven aan de snelle Belg. Ondanks zijn aanzienlijk minder snel le tijd over de tweede ronde, won Van der Meulen overigens met een minuut voorsprong op Robert Vroon de negen kilometer. Christian Vermorken uit Nieuwvliet was op deze afstand de snelste dame. Jacco Dekker was de beste atleet op de 4500 meter. De jonge Oostburger zegevierde in precies zes tien minuten. Ingrid Cauwels was de snelste dame in 18 minuten en 45 se conden. De uitslag van de 13,5 kilometer: 1 Dirk van Belleghem, Brugge, 45 minuten en 8 secon den; 2 A. de Groote, Evergem. 49.04 min.; 3 Peter Provoost, Cadzand. 49.28; 4 Jan van de Linde, Oostburg, 50.32; 5 E. van Nevel, Mal- degem, 51.20; 6 Jan Kempe, Zaamslag, 51.38; 7 F. van de Woestijene, Gent, 52.16; 8 Frank Gijzel, Sluis, 53.47; 9 L. van de Bossche, St. Jan in Eremo, 54.45; 10 David Maliepaard, Oostburg, 54.55. Negen kilometer: 1 Marco van der Meulen, IJzendijke, 31.29; 2 Robert Vroon, Breskens, 32.22; 3 J. Müller, Bornheim (D.i, 33.27; 4 Ron Goossen, Cadzand, 34.03; 5 Johan Zeegers, Breskens, 35.17. Eerste dame: Christine Ver morken, Nieuwvliet, 39.14. 4,5 kilometer' 1 Jacco Dekker, Oostburg, 16.00; 2 Charles van Overbeeke, Cadzand, 16.25; 3 Herman Verschave, Aardenburg, 16.46; 4 John Martin, 17.23; 5 Daniël Dekker, Oostburg, 17.37. Eerste dame: Ingrid Cau wels, 18.45. Daags voor zijn overwinning op de ne gen kilometer van de Wallenloop was Marco van der Meulen ook al de beste atleet tijdens een Coopertest, die in Oostburg werd gehouden. Hij legde als enige deelnemer meer dan 3500 meter af. De resultaten: Senioren: Marco van der Meulen, 3525 me ter; Jacco Dekker, 3275 m; Johhny Jansen, 3170; Ron Goossen, N. de Meij en Ronald van Vlierberghe, 3165 m; Marco Scherbeijn, 3055 m Willy Duysserinck, 3050 m; Bram Kols. 3030 m Dames: Ingrid Cauwels, 2720 m Anneke de Hulster, 2075 m Jeugd tot 14 jaar: Barry de Wilde, 3100 m; Sjaak van de Velde, 2995 m; Jean P. Wille, 2875 m; Ashwin Klein, 2855 m; Wim de Hul ster, 2820 m SINT JANSTEEN - De traditionele amateur-wielerronde van Sint Jan steen neemt bij de renners blijkbaar nog altijd een bijzondere plaats in. Dat blijkt ieder jaar weer uit de ster ke bezetting. Ook dit jaar maakt daar geen uitzondering op. Morgen, dins dag, krijgt plaatselijk favoriet Eric Vereecken dan ook ongetwijfeld een lastige opgave om voor eigen deur te schitteren. In het voorseizoen maakte Vereecken zonder meer een fraaie start. Vooral in de Hel van 't Mergelland reed de ren ner uit Sint J ansteen de sterren van de hemel met een solo, die vele tientallen kilometers lang duurde, maar die uit eindelijk toch niet ver genoeg reikte. In die wedstrijd finishte hij tenslotte toch nog als vierde. Daardoor stond hij afgelopen zaterdag vermeld op de deelnemerslijst van de strijd om het Nederlandse kampioenschap in het Limburgse Geulle. Na die goede start maakte Vereecken een terugval door, waardoor hij bij voorbeeld tijdens de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen al vrij snel via de achterdeur de wedstrijd verliet. Maar intussen lijkt de renner van de wv Zeeuws-Vlaanderen weer hersteld te zijn en mag hij morgen in zijn eigen woonplaats tot de favorieten worden gerekend. Maar de concurrentie in het kermis vierende dorp is sterk. Met onder meer de 'beer van Chaam' Rinus Ansems. Maar verder ook erkende prijsrijders als bijvoorbeeld Toon van der Steen, Werner Wieme en Toine de Braber. Daarnaast krijgt Vereecken concur rentie te duchten van de sterke Pa trick Tolhoek. momenteel ongetwij feld de sterkste Zeeuwse amateur, en John de Crom. De oud-Zeeuwse kam pioen schitterde zaterdag in de strijd om het NK vooral in de openingsfase. Voorts mag ook de deelname verwacht worden van de Engelsman Gary Speight, die afgelopen week zoveel in druk maakte in Zuiddorpe. In totaal verschijnen er dinsdag ruim 50 amateurs aan het vertrek in Sint Jansteen voor een race over 90 kilo meter, waarvoor om 19.00 uur het startschot zal worden gegeven. TERNEUZEN - Op de helft van het seizoen heeft de Zeeuws-Vlaamse Trimfederatie het klassement van de voorjaarswedstrijden opgemaakt. Daarin heeft Charles Mollet uit Hans- weert de leiding. Hij weet Willy de Feber uit Hoek kort achter zich, de rest staat op behoorlij ke achterstand. De stand luidt: 1. Charles Mollet Hansweert 178 punten; 2. Willy de Feber Hoek 174: 3. René Heyboer Terneuzen 145; 4. Henk Pe ters Biervliet 139: 5. Jean-Marie de Roo Evergem 135; 6. Johan Lepoeter Oost-Sou burg 119; 7. Robert Cloetens Brugge 114: 8. Henk Dees Terneuzen 100; 9. Jan Dubbel dam Sas van Gent 94: 10. Frans Verstraete Sluis 91; Henk Guilliet (lionks) en Peter van Limmen vormen de wedstrijdleiding

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 27