Familie berichten Zuidzande heeft sportveld Première Waterscape Songs warm onthaald Opbrengst schoolfeest is voor de leerlingen Gemeente Hontenisse Goedemorgen Ad t t Politie grijpt in bij optreden van Centerfold Auto's bij botsing flink beschadigd Vernielingen in Terneuzen Overweldigende drukte op de braderie Sluis Zware schade bij botsing IJzendijke GEMEENTE OOSTBURG GEMEENTE OOSTBURG GEMEENTE OOSTBURG HENNY LIZETH ANITA EN MARIJKE PA EN MA GOEDEMORGEN OMA MOLENBOLWERK VIERT f 2.300,- BIJ ELKAAR m - PZC/ streek Rubriek voor gelukwens ter gelegenheid van geboorte, verloving, huwelijk, jubileum, examen, enz. ook voor mededelingen over huisdieren. Alleen voor particulieren. De teksten dienen 1 dag voor plaatsing uiterlijk 09.00 uur in het bezit te zijn van advertentie-afdeling Vlissingen. Tarieven: prijs per regel 1,75 over 1 kolom. Een regel met grote letter verplicht 3,50. Toeslag voor foto of tekening, maximaal 40 mm hoog, over 1 kolom 20,-, over 2 kolom 30,- j\A BEKENDMAKING De loco-burgemeester maakt ingevolge artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van deze gemeente in de vergadering van 18 juni 1987 heeft besloten te verklaren dat een wijziging van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor: a. het perceel Koolsweg 4 te Cadzand; b. het perceel Provincialeweg 10 te Groede; c. het perceel Nieuwstraat 3 te Groede; d. het perceel Zeeweg 11 te Nieuwvliet, een en ander zoals op de bij het besluit behorende tekening in rood is aangegeven. De stukken, welke betrekking hebben op het ver melde besluit liggen met ingang van woensdag 1 juli 1987, ter gemeentesecretarie (sectie Ruimte lijke Ordening), Raadhuisplein 1 te Oostburg voor een ieder ter inzage. Oostburg, 24 juni 1987 De loco-burgemeester voornoemd, J. P. S. A. Thomaes, loco-burgemeester Dankbaar voor wat zij voor ons betekend heeft, geven wij u kennis, dat na een rustig gedragen, langdurig lijden in een groot Godsvertrouwen van ons is heengegaan, mevrouw LEONIE MARIA MAGDALENA VAN LAERE weduwe van Petrus Johannes Biemans geboren te Hontenisse op 9 november 1901 en aldaar overleden op 26 juni 1987. Uit aller naam: R. G. M. Biemans Correspondentieadres: Lammertsweg 4, 7535 DN Enschede. Gelegenheid tot afscheid nemen in rouwcentrum 'Van Kerkvoorde', Rooseveltlaan 6 te Terneuzen, maandag, 29 juni, van 19.00 tot 19.30 uur en dins dag, 30 juni, om 9.30 uur. De H. Mis van Requiem wordt dinsdag, 30 juni, om 10.30 uur opgedragen in de Parochiekerk 'De Verrezen Christus' te Terneuzen, waarna de be grafenis op de Zuiderbegraafplaats zal plaatsvin den. Na afloop condoleantie. „Door een nacht, hoe zwart hoe dicht. Voert Hij mij naar 't eeuwig licht". Na een langdurig geduldig gedragen lijden nam God tot Zich, zijn moegestreden kind, onze lieve vader, grootvader en overgrootvader DIRK BIJL sinds l-7-'70 weduwnaar van Maaike de Reus geboren 4-8-1898, overleden 26-6-1987 Ridderkerk: D. Bijl S. Bijl-Laban Kapelle a/d IJssel: Joh. Bijl H. S. Bijl-Oorebeek Breskens: G. van Aken-Bijl F. L. van Aken Klein- en achterkleinkinderen Corr.adres: F. L. van Aken, Rozenstraat 25. 4511 HA Breskens. De begrafenis zal plaatsvinden op dinsdag, 30 ju ni, om 14.00 uur op de algemene begraafplaats Oud Heinenoordseweg te Heinenoord. Zij. die de begrafenis wensen bij te wonen, worden verzocht om 13.30 uur in de aula van de begraaf plaats aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het jeugdhuis 'de Erve', Wilhelminastraat te Hei nenoord. Enige en algemene kennisgeving Plotseling werd uit ons midden weggenomen on ze broer, schoonbroer en oom, de heer EMILE LEONARDUS VERCRUYSSE geboren 28 september 1899 te Biervliet overleden 28 juni 1987 in 'Huize Rozenoord' te Sluis Namens de familie Vercruysse 4524 AD Sluis. Hoogstraat 58. De uitvaartdienst, gevolgd door de teraardebe stelling, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaats vinden op donderdag, 2 juli, om 10.00 uur in de Parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Sluis. Samenkomst aan de kerk. Efeze 2 4 tlm 10 De HEERE heeft Thuisgehaald, Zijn kind, onze geliefde vader en opa CORNELIS HAMELINK sedert 18 december 1957 weduwnaar van Hebrina Drabbe op de leeftijd van 75 jaar. Zaamslag: J. A. Meeusen-Hamelink F. A. Meeusen Terneuzen: A. J. Buyze-Hamelink J. Buyze Vlissingen: C. E. Herrebout-Hamelink C. A. Herrebout Zaamslag: J. F. Hamelink D. Hamelink-van den Broeke Zaamslag: E. van Dixhoorn-Hamelink A. F. van Dixhoorn Kampen: F. Hamelink-Hamelink F. Hamelink Kampen: H. S. Hamelink Kleinkinderen en achterkleinkinderen Zaamslag, 27 juni 1987 Veer 17 Correspondentieadres: J. F. Hamelink, Veerstraat 19,4543 BG Zaamslag. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woens dag, 1 juli a.s., om 14.45 uur op de Algemene Be graafplaats te Zaamslag. Vooraf wordt een samenkomst gehouden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Kerk (Vrijg.), Terneuzensestraat 32, die aanvangt om 14.00 uur. Zij die de samenkomst en de begrafenis wensen bij te wonen worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in de zaal achter de kerk na de begrafenis. Geen bloemen. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Oostburg ma ken bekend dat zij van plan zijn vrijstelling te ver lenen aan Planoform B.V. te Arnhem, als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, dit voor het bouwen van 24 bejaardenwoningen nabij het bejaardentehuis aan de Bernhardstraat te Schoondijke, kadastraal bekend gemeente Oost burg, sectie ES 924. De stukken, welke betrekking hebben op de bouwplannen en de te verlenen vrijstellingen, lig gen met ingang van 30 juni 1987, gedurende 14 da gen ter gemeentesecretarie (sectie Ruimtelijke Ordening), Raadhuisplein 1 te Oostburg voor een ieder ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn is een ieder bevoegd eventuele bezwaren tegen het verlenen van deze vrijstellingen schriftelijk aan ons college kenbaar te maken. Oostburg, 29 juni 1987 Burgemeester en wethouders voornoemd, J. P. S. A. Thomaes, loco-burgemeester G. Geerse, secretaris Art. 18a Wet op de Ruimtelijke Ordening CARPORT LAMSWAARDE De burgemeester van Hontenisse maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 30 juni 1987 gedurende veertien dagen ter gemeentesecretarie ter inzage ligt het bouwplan van de heer A. J. Polfliet te Lamswaar- de tot het bouwen van een carport op het perceel Frederik Hendrikstraat 12 te Lamswaarde. Het bouwplan voldoet niet aan het van toepas sing zijnde bestemmingsplan Lamswaarde, aan gezien de carport is gesitueerd op grond met de bestemming 'tuin', waarop krachtens het desbe treffende bestemmingsplan geen bebouwing is toegestaan. Burgemeester en wethouders zijn echter voorne mens om van deze verbodsbepaling vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 18a, lid 1, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen tegen het voornoemd bouwplan bij burgemeester en wet houders. Kloosterzande, 29 juni 1987 De burgemeester van Hontenisse, Mr. A. A. L. G. M. Kessen. Hoezé Hoezé, ons lieve zwartharige familie schaapje met blauwe plekken is jarig vandaag. Van harte gaat vandaag rijexamen doen! Laatje rijlessen be horen tot het verleden en het roze papiertje tot het heden. Veel succes! Monica en Ellen Hoera, vandaag worden de tweelingzusjes uit de Quarlespolder 17 jaar. Van harte De feestcommissie Je familie Hartelijk gefeliciteerd met jullie 25-jarig huwelijk. Ad en Petra Van harte gefeliciteerd en tot zo! Veel liefs van Deborah MAANDAG 29 JUNI 1987 ZUIDZANDE 'Welkom in Zuidzan de met sportveld'. Een bord met deze tekst maakte zaterdag bij het binnen rijden van Zuidzande duidelijk dat men daar eindelijk een sportveld heeft. Zes jaar geleden werden voor bijgangers er op een zelfde manier op attent gemaakt dat Zuidzande geen sportveld bezat. Maar zaterdag open de wethouder J. de Vries van Oost burg het trap-sportveld. Hij schopte daartoe een bal door een papieren muur. Daarna onthulden I. van Cruiningen en A. Duininck de naam van het sport veld: 't Zevendraaiersveldje'. De mu ziekvereniging Veronica begeleidde schoolkinderen die allen een ballon met zich meedroegen. Op de midden stip lieten de kinderen de blauwe en witte ballons los. Wethouder A. de Feijter verrichtte de aftrap van de gekostumeerde voetbal wedstrijd tussen leden van de muziek vereniging Veronica en een team van oud-Zuidzande. Daarna stonden er ge zelschapsspelen op het programma zo als ring-gooien en doel-schieten. Za terdagavond traden gemeenteraadsle den in het veld voor een voetbalwed strijd tegen de Zuidzandse sportver eniging. In een miezerig regentje werd de wedstrijd afgewerkt. De keeper van de gemeenteraad, raadslid H. van der Weegen van Dorpsbelangen en Toeris me, werd tweemaal gepasseerd. Zijn fractiegenote, tevens het enige vrou welijke gemeenteraadslid dat binnen de lijnen stond, T. de Blok, kreeg de kans om tegen te scoren. Ze miste ech ter een penalty. Zondag werd een voet baltoernooi gehouden op het veld. Sportvereniging Zuidzande telt mo menteel zo'n honderd leden. Er wordt onder meer gevoetbald door senioren heren en dames. Daarnaast organi seert de sportvereniging eens in de vijf a zes weken spelletjes voor kinderen. In Zuidzande is men van plan om het veld veelvuldig te gebruiken. Wethouder J. de Vries telde professioneel de passen, voordat hij met een 'straf schop' door een papieren muur het sportveld in Zuidzande opende. LAMSWAARDE Het organiserende comité van de Boudeloo-feesten had grote verwachtingen van de geplande balavond zaterdag met een optreden van Hans de Booy en de groep Center fold. De publieke belangstelling viel echter wat tegen. De zaal was matig gevuld en bovendien liet Centerfold lang op zich wachten. De gemoederen bij het wachtende publiek liepen dan ook hoog op toen de groep eindelijk arriveerde. Er ontstonden schermut selingen en de hulp van de politie werd ingeroepen. De groep Center fold besloot te vertrekken na nauwe lijks een kwartier op de planken te hebben gestaan. Toch, zo is de mening van de organisa tie, zal dit voorval geen gevolgen heb ben voor de toekomst van de Boude loo-feesten. Die worden volgend jaar zeker weer gehouden. BRESKENS-Bij een aanrijding op de kruising Langeweg/Backertlaan in Breskens zijn vrijdag twee personen auto's flink beschadigd. Bestuurder A. J. uit Groede reed achteruit uit de Banckertlaan en verleende geen voor rang aan bestuurster W. M. C.-H. uit Breskens die over de Langeweg reed. BEKENDMAKING De loco-burgemeester maakt ingevolge artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van deze gemeente in de vergadering van 18 juni 1987 heeft besloten te verklaren dat een wijziging van het bestemmingsplan wordt voorbereid voor het perceel Sasputsestraat 6 te Schoondijke, een en ander zoals op de bij het be sluit behorende tekening in rood is aangegeven. De stukken, welke betrekking hebben op het ver melde besluit liggen met ingang van donderdag 2 juli 1987, ter gemeentesecretarie (sectie Ruimte lijke Ordening), Raadhuisplein 1 te Oostburg voor een ieder ter inzage. Oostburg, 24 juni 1987 De loco-burgemeester voornoemd, J. P. S. A. Thomaes, loco-burgemees ter Anton van Prooijen gaat op in zijn compositie. Rechts de Terneuzense dichter Michel Huisman, die 21 gedichten declameerde. TERNEUZEN - De Waterscape Songs, een compositie van de Terneuzenaar Anton van Prooijen, is zaterdagavond warm onthaald. De première van het stuk voor piano, uitgevoerd door de componist zelf, trok een betrekkelijk TERNEUZEN - Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een spoor van vernielingen achterge laten tussen het centrum van Terneu zen en de wijk Serlippens. Onderweg werden van zeven auto's in totaal negen banden doorgestoken, twee auto's werden bekrast en ver scheidene bloemperken moesten het ontgelden. Aan de hand van de vernie lingen leidt de politie af dat de vandaal of vandalen zijn gelopen van de Markt, langs de Blokken, de Rembrandtlaan en de Jeroen Boschstraat naar de Fah- renheitlaan. groot publiek naar Porgy Bess. Dat is vooral onder de indruk gekomen van het dreigende karakter van het werk, tot uitdrukking komend in de sterke dynamiek. De middenzaal van het Terneuzense jazz-café was voor de gelegenheid om gebouwd tot een intiem zaaltje, met niet de uitvoerenden maar het publiek op het podium. De uitvoering van Van Prooijen werd afgewisseld met decla matie van 21 gedichten uit de Schelde- cyclus van de Terneuzense dichter Mi chel Huisman. „De Schelde schuifelt in z'n grijze jas en legt belijdenis af', aldus Huisman in één van de gedich ten die door Van Prooijen als inspira tiebron zijn gebruikt. Huisman las ze zelf voor. Van Prooijen heeft zijn stuk geschre ven voor de Amsterdamse pianist en publicist Julius Vischjager. Deze was in Porgy aanwezig om de première te omlijsten met enkele sonates van Do- menico Scarlatti, de Italiaanse com ponist met wie Van Prooijen verwant schap voelt. Een veertigtal bezoekers was van dat alles getuige. IJZENDIJKE Het tweejaarlijkse schoolzomerfeest van de rooms-ka- tholieke basisschool Molenbolwerk in IJzendijke heeft zaterdag de nodige bezoekers getrokken. De netto op brengst bedraagt 2300 gulden. Met dat bedrag is het organiserend comité, be staande uit leerkrachten en ouders, zeer tevreden. Van de opbrengst wor den extra activiteiten voor de leerlin gen georganiseerd. Coördinator Frank van Poucke: „Bij dit feest stond echter niet de op brengst, maar de onderlinge ontmoe ting voorop. Met name in de ochtendu ren is het heel erg druk geweest, dus wat dat betreft zijn we in onze opzet ge slaagd". Op het schoolplein kon worden deelge nomen aan allerlei spelletjes. Nieuw dit jaar was onder andere het koe mel ken: op kunstige wijze was een koe, compleet met een uier, nagemaakt. De kinderen konden zich laten schminc- ken door Peter en Frida Impens. Ande re activiteiten waarvoor veel belang stelling bestond waren het paraplu hangen, rollen-fletsen, doel schieten j en de schandpaal. Het schoolzomer feest werd 's ochtends geopend door de muziekvereniging Geduld Overwint. Aan de balonwedstrijd, een onderdeel van de opening, namen vele kinderen deel. 's Middags werd het feest muzi kaal opgeluisterd door de showband Geduld Overwint. Walter Minnaert en Ludwig de School meester verzorgden in de school een body-building demonstratie. In de Verlengde Molenstraat, die voor het verkeer was afgesloten, kon de trek ker-trek special 'Boomer' worden be zichtigd. De uitslag van de spelletjes: trekker-trek: George de Sutter: bal schieten: Tristan de Sutter; koe melken: jeugd Sandra van de Broecke, volwassenen Harry de Greef; para plu hangen, jeugd tot en met 12 jaar: Laura de Jaeger, jeugd boven de 12 jaar: Lars Ny- gaard; fietsen op rollen tot en met 10 jaar, meisjes: Noortje de Greef, jongens: Angelo de Houck; ballon raadwedstrijd: Larissa de Jaeger; knikker raadwedstrijd: Esther Ver- hoosel; bonnenwedstrijd: Leoni du Puy. Geschminkt door Peter, van leerling tot zeerover... Neptunus en zijn zeemeermin werden mei een koets naar het strand gebracht, alwaar Neptunus zijn meermin in de armen nam om haar droog in de vlet te helpen, die hei tweetal naar volle zee bracht. CADZAND - Onder - eindelijk - zomer se weersomstandigheden is zondag in Cadzand-Bad officieel afscheid geno men van Neptunus en de meermin die donderdag waren aangespoeld om aanwezig te zijn bij de officiële ope ning van boulevard De Wielingen. Op de laatste dag van de feesten ter ge legenheid van de Vernieuwde boule vard (zij het nog niet helemaal klaar) werd het tweetal in een koets naar het strand gereden en vandaar in een vlet van de strandwacht naar volle zee ge bracht. In de badplaats die meer en meer aan zijn allure bouwt werden gisteren on der grote publieke belangstelling ook traditionele ringsteekwedstrijden voor paarden en pony's gehouden, op touw gezet door de VVV en de onderne mersvereniging. Te paard ging onder meer wethouder A. de Feijter, maar verder dan een zesde plaats kwam hij niet. De rangorde in deze categorie was: 1. H. Tazelaar, 2. W. Bakker, 3. J. Buyze. Op de pony's: 1B. van der Wiel, 2. E. de Kok, 3. Jeanette Bakker. De badgasten en de inwoners zelf zijn de afgelopen dagen ook in de gelegen heid gesteld het aantal tegels te raden dat aannemer Van Dijke-Petiet in de nieuwe boulevard heeft gelegd. Wie echt de moeite nam alle tegels te tellen moest op 191.286 stuks uitkomen. An- net de Maillie zat er het dichtste bij en kreeg de eerste prijs, tweede werd M. van Galen en derde P. de Maillie. De foto-etalagewedstrijd werd gewonnen door de familie Bakker, tweede werd Karen Guyt en derde haar broer Koen Guyt. SLUIS „Het is nog nooit zo druk gel weest in Sluis als zondag". Dat zegt de voorzitter van het actiecomité 'Hier is Sluis', Piet Koster, over het bezoelr aa'n de braderie. Zondag was volgen! hem een absolute topdag. „Ik heb het sinds de oprichting (veertien jaar ge leden) nog niet zo druk meegemaakt", De rijkspolitie beaamt die uitspraak, „Overal waar geparkeerd kon worden;" stond het vol. Vanuit Knokke was en helemaal niet in Sluis te komen", al dus Koster. Hij schat dat zondag zo'ri vijftigduizend mensen een bezoek heb] ben gebracht aan de braderie. Parkeerproblemen deden zich volgerij de politie niet voor. „We treden bij zul ke evenementen coulant op", aldui een woordvoerder van de politie. Al leen in de nachtelijke uren werden en kele marktkramen omver geworpen} en werd stro in brand gestoken. Dei brandweer moest ter plaatse komen! Verder werden in de nacht van vrijdag op zaterdag twee ruiten van auto's verl nield, die eigendom waren van Van M. en A. H. uit Sluis. Op het parkeerter rein aan de Pasdam reed bestuurder cl R. uit Antwerpen eerst tegen een boom en toen tegen een muur doordat! hij in plaats van het rempedaal hen gaspedaal intrapte. De auto werd flink beschadigd. Op de Heillekruising vond zondag in een file een kóp-staart! botsing plaats. De bestuurders A. C. R. uit Groede en J. P. de J. uit Terneuzen! stonden stil. Dit werd te laat gezienl door bestuurder P. J. van W. uit Hoek met als gevolg dat de drie auto's tegen elkaar botsten en licht werden bescha-S digd. IJZENDIJKE - Op de kruising Tivolfi in IJzendijke werden zaterdag tweè auto's zwaar beschadigd bij een aanrij ding. Bestuurder P. C. uit IJzendijk| kwam vanuit de bebouwde kom vaiï IJzendijke en verleende op de kruising geen voorrang aan de personenauto; bestuurd door L. V. uit Zwijndrecht dia over de rijksweg reed komend uit d| richting Biervliet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 24