Groot aanbod voor keuring op Dag van het Paard Veer se Meer dagen doorslaand succes Gevarieerd werk bij Kamerorkest fEsTIvaL nieuwe MUZIEK Feldman dag later msm BR/ELANDEN WISSEL SCH TERREIN BLEEK GLIBBERIG KLEIVELD Finalisten Hit 'm or Lose bekend Vijfde Thooise fietsdag trok recordaantal deelnemers varel alarmgroep VAREL ZEELAND agënda RONDVAARTEN ERG IN TREK Brandweer moest weg schoonmaken Visserijproblemen Roots festival Steun aan Indonesië IN HET WATER WORD IE EEN ANDER MENS Geslaagd Zwembad 'Stelleplas' DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT GEMEENTE BORSELE MAANDAG 29 JUNI 1987 SEROOSKERKE - Het gros van de bezoekers aan de 'dag van het paard', zaterdag op de terreinen van manege 'De Eendracht' in Serooskerke(W) had het goed gezien. Een dag 'om laarzen aan te trekken. Een wijs besluit bleek achteraf, want door de regen van de afgelopen dagen was het grasland veranderd in een glibberig kleiveld. Afgezien van een enkeling die zich mopperend door de klei voortglibber- de kreeg het publiek toch waar voor zijn geld. Een ochtendprogramma dat voornamelijk in het teken stond van de paardenkeuringen en in de middag het spektakel, dat bestond uit een springconcours in de diverse klassen, een show met oude wagens en de vier spannen. Over het aanbod aan paarden die ge keurd moesten worden had de organi satie weinig te klagen: ruim 335 paar den wat ten opzichte van vorig jaar meer dan een verdubbeling beteken de. Juryleden, compleet met bolhoed, MIDDELBURG - Car Trouble, Dreams Die First?, The End, The Noise en O'asis zijn de Zeeuwse groepen die donderdag 30 juli meedingen naar de hoofdprijs van 5000 gulden tijdens de finale van Hitor Lose. De finale wordt gespeeld in het Nollebos in Vlis- singen tijdens het jaarlijkse Rhythm 'n Booze-festival. Klaas Overdam, jury-voorzitter van Hit 'm or Lose, maakte de vijf groepen zaterdagavond bekend tijdens T'Hofpop-festival in Middelburg. In totaal 24 Zeeuwse groepen hebben aan het popconcours meegedaan. Uit de zes voorron den in Goes, Zierikzee, Oostburg, Hulst, Heinkenszand en Middel burg, werden de vijf finalisten door een jury geselecteerd. Voor de winnaar van de finale van Hit 'm or Lose is naast de geldprijs (aangeboden door de provincie Zeeland) ook een op treden te winnen op 4 augustus op het Straatfestival in Vlissin- gen. De tweede prijswinnaar mag een single maken in Studio Ron Konings in Vrouwenpolder en de derde prijswinnaar krijgt een bio grafie en een aantal foto's aange boden door het muziekblad Gim mick. Een uit zeven muziekdes- kundigen bestaande jury uit het land en de provincie Zeeland be paalt tijdens de finale de win naar. beoordeelden de dieren op exterieur, zoals de loop, de bouw, hoe staat het paard op de benen en hoe verloopt de stap of draf. De paarden werden daar bij onderverdeeld in rubrieken en al naar gelang het oordeel van de jury werd een premie (soort rapportcijfer) toegekend. Een grote en goede rubriek waren de merries-trekpaarden, waarin in to- taaal 47 eerste premies werden toege kend. In de rubriek 3-jarige merries- grote maat werd 'Regina' van A. de Lange uit Ritthem jeugdkampioen en 'Peggi van de Brusselseweg' (eig. Brooymans uit Tholen) reservekam pioen. De meeste kampioenen leverde de rubriek Shetlandponies. Jeugd kampioenen werden 'Wietske van Biesterveld' (eig. A. Goudswaard, Haamstede), reserve jeugd-kampioen 'Yvonne van Ritthem' (eig. A. de Vis ser, Ritthem), reserve kampioen 'Urti- ca van Biesterveld' (eig. Staatsbosbe heer, Goes) en erekampioen 'Rosa van Biesterveld' (eig. Staatsbosbeheer, Goes). SINT-MAARTENSDIJK - De vijfde Thooise fietsdag zaterdag heeft zich gekenmerkt door een record aantal deelnemers. Waarschijnlijk mede dankzij de goede weersvoorspellin gen na de vele regenachtige dagen schreven twee keer zo veel mensen voor de tocht in dan andere jaren. De zeven start- en finishposten, één in elke kern, noteerden in totaal 342 in schrijvingen voor tochten van 66, 48, 40 of 35 kilometer. Door het luiden van een bel gaf burge meester H. A. van der Munnik rond tien uur het startsein voor de deelne mers in Sint-Maartensdijk. Samen met zijn echtgenote reed hij hierna de veertig-kilometerroute, in hun geval nog aangevuld met dertig kilometer voor de reis van en naar hun woon plaats Tholen. De Thooise VVV wil door de jaarlijkse fietstocht over polder- en dijkwegen de mensen kennis laten maken met de mooie plekjes op het eiland. BREDA - Aan de Ensaid Mode Acade mie in Breda behaalden de volgende personen een diploma: Modimette: P. A. Smit-van der Linde; G. A. W. Box-Joossen; A. G. Meedendorp; N. Rag- hoenath Khieroe; P. Koendan Panday; L. Koendan Panday-Debi Tewari; P. Capello- Langenberg; S. Schneider-Broek, allen uit Goes. M. P. J. Wisse; M. A. Noordzij-Boertje; G. L. Mezach-Nanlohy; J. P. M. Traas, allen uit Heinkenszand. C. Verwei-Weststrate uit Wolphaartsdijk. Tailleuze: C. M. De Kun- der-Dekker uit Nieuwdorp. (Advertentie) ADVISEUR EN INSTALLATEUR voor inbraak meldsystemen Organisatorische maatregelen Bouwkundige beveiliging Elektronische beveiliging Luid-stil-technisch-alarm Alarmcentrale, meldkamerservice Terreinbeveiliging C.C.T.V.-systemen Brandmeldsystemen 24-uurservice m il Erkend Uneto Beveiligings Installateur Installatiebedrijf Wisse B.V. Verrijn Stuartweg 3 - Postbus 305 4460 AS Goes - Tel. 01100-27072 MIDDELBURG Molenwater, 9.30- 17.00 uur: Miniatuur Walcheren; BERGEN OP ZOOM Roxy I, 20.00 uur: In naam van de roos, 16 jr.; Roxy II, 20.00 uur: Platoon, 16 jr.; Cinem'Actueel I, 20.00 uur: Hannah and her sisters, a.l.; Cinem'Actueel II, 20.00 uur: A room with a view, 16 jr.; Cinem'Actueel III. 20.00 uur: A room with a view, 16 jr.; GOES Grand, 20.00 uur: Platoon; HULST De Koning van Engeland, 14.30 uur: Met sex meer mans, 20.00 uur: Police academy IV; 20.00 uur: Children of a lesser god; 20.00 uur: Pla toon; 20.00 uur: het virde protocol; MIDDELBURG Meccano, 20.30 uur: Soul man;; Electro, 20.30 uur: Duet for one; TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: Little shop of horrors; 20.00 uur: Phy- cho III; VLISSINGEN Alhambra I, 20.00 uur: Children of a lesser god; Alhambra II, 20.00 uur: Police acade my IV; Tentoonstellingen AARDENBURG Museum, 19.00- 20.30 uur: Archeologische vondsten; ST.-ANNALAND 'De Meestoof, 15.00-17.00 uur: 'Schoolklas oude stijl'; AXEL Galerie Bellemans, 10-18.00 uur: 'Grenzeloos' mail-art van div. kunstenaars; Kindergalerijkinderboekenillustra ties; BRUINISSE Visserijmuseum, 13.00- 16.00 uur: 'Wat Zeeland uit de zee vist' en 'De visserij geflest'; BURGH-HAAMSTEDE 'De Burght', 9-12,14.00-17.00 en 19.00-22.00 uur: werken van Saskia Eggink en Ger van Dijk; GOES Grote Kerk, 10-16.00 uur: werken Amateur Beeldenden Kunste naars Zeeland 'Wisseling' (Vm 15/7); HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13.00-17.00 uur: oude landbouw werktuigen; Het hoogtepunt van het middagpro gramma vormde ongetwijfeld de show van de Stichting 'De Zeeuwse Inspan', die speciaal voor deze dag de oude wa gens 'van stal had gehaald', zoals een melkkar, een melkwagen, een menwa- gen, een verewagen en een molenaars wagen. Het geheel kreeg daarbij nog een extra tintje door de bemanning, die in klederdacht de wagens liet voor rijden. Overige uitslagen-kampioenen: Het Friese paardenstamboek, merries 4 jaar en ouder, 'Lisa' (eig. K. Coppoolse, Seroos- kerke) reservekampioen. Ruinen, 'Willem' (eig. S. de Feyter, Burgh-Haaamstede), kampioen. Appaloosa stamboek: entermerries, 'Fati- ma' (eig. A. de Buck, Oostkapelle), jeugd kampioen. Merries, 3 jaar en ouder, kleine maat, 'Freule Hilde' (eig. S. de Feyter, Axel), kampioen-ouderen. Het Nederlandse trekpaard, halflingers: merrieveulens, 'Fanny van Stalland' (eig. J. de Boer. St. Annaland), kampioen-veulens. Merries, 'Lieke van de Karnemelkspot' (eig. A. Geluk, Oud-Vossemeer), jeugdkampioen. Hengstveulens-jong; 'Carlo van Veerezicht' (eig. A. Paauwe, Gapinge), kampioen hengstveulens. 1-Jarige merries, kleine maat: 'Desiree uit de Bredeweg' (eig. C. Oele, Kloetinge), kampioen jaarling. New Forest Pony's: 'Molenaars princess' (eig J. Molenaar, Chaam), reserve dagkam pioen. 'Cinderella's Sonja' (eig. W. van de Corput, Loon op Zand), algemeen dagkam pioen. Halflingers, merries geboren in 1984, voort gebracht 5: 'Karin uit 't Bokkegat' (eig. P. de Buck, Wissenkerke) algemeen reserve- kam pioen. Merries geboren in 1981: 'Saskia van Stalland' (eig. J. de Boer, St. Annaland) alge meen kampioen. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berich ten, artikelen of commenta ren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Ano nieme inzendingen of stuk ken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats wor den niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 350 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te be korten. Over geweigerde brie ven kan niet worden gecor respondeerd. De groep The Cave tijdens het optreden op het T'Hofpop-festival in Middelburg MIDDELBURG - T'Hofpop, het eer ste popfestival op het Hof van Tange in Middelburg, kan volgens de secretaris van de organiserende stichting Jeugd en Popgebeuren Peter Pruijssers zeker een succes genoemd worden. „On danks het feit dat het regende, geluk kig niet te hard, ben ik zeer tevreden over het aantal bezoekers". Pruijssers schatte dat er zeker 2000 mensen op het festival zijn geweest. „Volgend jaar is er een tweede T'Hofpop", zo zei hij. De meeste mensen waren op het ronde festival terrein samengekomen voor de Zeeuwse gelegenheidsformatie The Cave die aan het eind van de middag speelde. De groep, met onder anderen John Caljouw, Rudie de Queljoe en Leo van de Ketterij, speelde covers uit het eind van de j aren 60 en begin j aren WOLPHAARTSDIJK - Naar schatting 110.000 mensen hebben van donder dag tot en met zondag de Veerse Meer- dagen bezocht. Hoewel de organisatie had gerekend op 130.000 man, stemt dat, volgens coördinator Piet Klip, tot tevredenheid. „Het zijn er altijd nog 10.000 meer dan vorig jaar en als je het weer in aanmerking neemt, toch niet het mooiste weer van de wereld, dan is het eigenlijk een doorslaand suc ces". De organisatoren van de vierde serie Veerse Meer-dagen hebben de indruk dat de deelnemers juist door het min der goede weer, extra goede omzetten hebben gedraaid. Het publiek kon, meer dan andere jaren, voor het eerst' of opnieuw kennis maken met typisch Zeeuwse produkten op culinair ge bied. Zaterdag en zondag sprongen enkele evenementen er, wat betreft belang- Een beeld van het admiraalzeilen tijdens de Veerse Meerdagen. stelling, bijzonder uit. Het publiek bleek vooral verzot op varen. Alle schepen die zaterdag werden ingezet om rondvaarten te doen, waren de hele dag afgeladen. Er werd zelfs een extra kotter bijgelegd in de haven van Wol phaartsdijk om het overweldigende aantal gelegenheids-zeebenen plaats te bieden. Ook stond de dijk steeds tjokvol als er vlootschouwen of water sportdemonstraties waren. Een bijzondere trekker bleek zater dagavond een optreden van de Neder landse rock 'n roll-groep de Gigantjes. Hoewel het er om acht uur op leek alsof het publiek vast was gaan slapen, dan sten van tien tot na twaalven honder den mensen de jive of iets wat daarop leek. Opvallend is volgens Piet Klip het gro te aantal Belgen dat rond het Veerse Meer zijn vertier kwam zoeken. „We hebben vantevoren veel aandacht ge had in de Belgische media, ook op tele visie. Dan zie je wat voor promotionele werking daarvan uitgaat: naar schat ting 20 tot 30 procent van de bezoekers kwam uit België". Dat kan volgens Klip ook voor een deel te danken zijn aan de Vlaamse middag, die in het ka der van de culturele uitwisseling tus sen Zeeland en Vlaanderen zondag middag werd gehouden. Daarin ging het vooral om cultuur: theater, dans en muziek door Zeeuwse en Vlaamse gezelschappen. 70. Op het moment dat The Cave speelde was het droog. Toch kon de groep er niet in slagen het toege stroomde publiek op haar hand te krij gen. Bij het nummer 'Celestial Dreams' (van Dragon Fly uit '67) zon gen de vele oudere fans mee. De hard-rock groep Helloïse besloot het festival. De publieke belangstel ling was toen echter fors teruggelopen vanwege de druilerige regen. „Als we nou met zijn allen veel lawaai maken, dan gaat die tering regen misschien wel weg", probeerde zanger Stan Ver beek nog. Het mocht niet baten. Maar met de harmonische hard-rock num mers van Nederlandse bodem, wist de groep de sfeer er toch goed in te bren gen. Helloïse speelde echter maar een uur, omdat de groep wegens techni sche storingen later begon dan aange kondigd. De organisatie van het festi val had een muziekvergunning tot 20.00 uur. De Middelburgse hard-rock groep Avi- tal opende om 14.00 uur het festival. De vijfmansformatie bracht naast het vuurwerk op muzikaal gebied ook veel vuurwerk op het podium. Met bom men en spuitvuurwerk was het optre den visueel aantrekkelijk. The Juke Joints uit Zuid-Beveland speelde daarna de bekende blues-rock. Voor mondharmonicaspeler Richard Evers- dijk was het de laatste maal dat hij met de groep meespeelde. Dreams Die First? uit Middelburg moest optreden rond 19.00 uur. Ondanks het feit dat' veel festivalgangers thuis wat waren gaan eten, speelde de groep onder aan voering van zangeres Karin de Koek een uitstekend concert. SEROOSKERKE (W) - Na afloop van de dag van het paard in Serooskerke (zaterdag) moest de plaatselijke brandweer in actie komen. Doordat de wagens die de paarden vervoerden van een modderig terrein afkwamen aan de Rijkebuurtweg, kwam die weg en een deel van de Vrouwenpolderseweg onder het slik te zitten. Voor het ver keer een gevaarlijke situatie omdat slippartijen niet denkbeeldig waren. De brandweer is dan ook drie uur bezig geweest met het schoonspuiten van de weg, die daarom werd afgezet. Het ver keer werd gedurende die periode om geleid via de Boshoekweg en de Lepel straat. HOOGELANDE Kapel van St- Maarten, 14.00-18.00 uur: werken van Erik van Vugt; HULST Streekmuseum, 14.00-17.00 uur: 'De geschiedenis van de schutterij in de regio'; KORTGENE Galerie Prunier, 17.00- 20.00 uur: werken Frans Pruimboom; MIDDELBURG Zeeuws Museum, 10-17.00 uur: 'Johan Niehof, China-reis 1655; Zeeuwse Bibliotheek, 17.00-21.00 uur: 'Van Schagen-expositie (Vm 18/9) div. exposities m.b.t. de VOC (Vm 12/9); MELISKERKE Gemeentehuis, 9- 16.30 uur: foto-expositie; NEELTJE JANS Topshuis, 10-17.00 uur: 'Delta expo'; OOSTKAPELLE j Zeeuws Museum Natuurhistorie, 10-17.00 uur: 'Aai eens een krokodil' (Vm 30/8); SLUIS Raadskelder, 14.00-20.00 uur: werken Liliane Hollevoet en Christiane van de Vijver; VEERE Grote Kerk, 10-17.00 uur: expositie over div. historische en he dendaagse onderwerpen; Stadhuis, 12-17.00 uur: 'Balthasar de Moucheron en de VOC (Vm 12/9); VLISSINGEN Reptielenzoo Igua na, 14.00-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten; Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur: de rol van het fort ten tijde van de VOC; IJZENDIJKE Streekmuseum, 10-12 en 13.00-17.00 uur: 'De posterijen in verleden en heden'; ZIERIKZEE Maritiem Museum, 10- 17.00 uur: 'Relatie Zierikzee-VOC'. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 (ook voor milieuklachteni. Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur- weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645. dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080. dag. van 16-20 uur. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. MIDDELBURG, OOSTKERK Het Nederlands Philharmonisch Kameror kest en het Koor Nieuwe Muziek, onder lei ding van Huub Kerstens met werken van Kees van Baaren, Andries van Rossem, Lu ciano Berio en Morton Feldman. Solisten: Mifune Tsuji, viool en Suzanne Flowers, so praan. Concert in het kader van het Festival Nieuwe Muziek Het aantal concerten in het lopen de festival Nieuwe Muziek mag dan in vergelijking met vorige jaren zijn verminderd, de veelzijdigheid in het aanbod heeft er niet onder gele den. Sterker: terugbrengen van de hoeveelheid concerten blijkt gaande weg een voorwaarde te zijn geweest om in de jaargang-87 een breed aan bod te kunnen leveren. De komst, tot twee keer toe, van het Nederlands Philharmonisch Orkest in grote en kleine(re) bezetting liet financieel minder ruimte voor allerlei andere activiteiten, maar het voegde wel een element toe, dat de afgelopen jaren in het festival heeft ontbroken: de moge lijkheid kennis te maken of de kennis te vernieuwen met hedendaags orke strepertoire. Daar werd in de twee eerste zaterda gen van het festival in voorzien op een manier, die herhaling verdient. Het Nederlands Philharmonisch Orkest vaardigde zaterdag een kleinere bezet ting af naar Middelburg dan een week eerder, maar de inzet was allerminst geringer: onder de onnadrukkelijke, maar heldere directie van Kerstens vertolkte men met toewijding vier veeleisende muzieken van sterk ver schillend idioom. De vier werken laten zich, globaal, ka rakteriseren met een verwijzing naar de vier temperamenten. Opgewekt heid is een van de belangrijkste ken merken van Van Baarens 'Symfonia' uit 1957, muziek, die in zijn intentie een en ander gemeen heeft met Proko- fieffs eerste symfonie: zoals dat werk een hommage is aan de 'klassieke' symfonie, zo is Van Baarens muziek een welluidend eerbetoon aan de sa menstelling van het klassieke orkest. Van Rossems 'Canto', geïinspireerd door en gebaseerd op teksten van de Andalusische dichter Frederico Gar cia Lorca, is doortrokken van droefe nis, een donkere klankwereld. De lijn liet zich na de pauze doortrek ken in twee Nederlandse premières. Berio's 'Corale' (1986) bleek een ener verende, langzaam wegebbende bui agitatie, voor vioolsolo, strijkers en hoorn met Mifune Tsuji als alerte solis te en van Feldman vertolkten koor, so praan en orkest vijfentwintig minuten klankstapelingen, wier belangrijkste werking die van bedachtzaamheid was. Voor mij was Van Rossems 'Canto' de verrassing van de avond, met name door zijn on-Nederlands rijk kleuren palet, in orkest èn koor. Had het Phil harmonisch Kamerorkest, met name bij de blazers, in Van Baaren nog last van een intonatie-probleempje hier en daar, in de rest van het programma le verde men vakwerk. Het komt me voor, dat Feldman het koor Nieuwe Muziek voor grotere problemen zette dan het toch ook niet eenvoudige werk van Van Rossem: men was minder ze ker van zichzelf en dat leidde tot nogal wat weifelende inzetten; dat men indi vidueel veelvuldig de stemvork han teerde, mag bij een dergelijke gevoelig liggende partiuur - alle melodische houvast ontbreekt er - geen verwonde ring wekken. Kees Cijsouw De alarmerende berichten over de vis serijproblemen die we dagelijks uit de verschillende media kunnen verne men, tonen overduidelijk aan dat daar iets goed scheef zit en dat maatregelen niet kunnen uitbljven. Het tweedeka merlid de heer F.versdijk, was dan ook zeer ingenomen, met de kans dat er een veilplicht komt in die sector. Een mens is veranderlijk. Ook een kamer lid. Toen enige tijd geleden de fractie van de PvdA in een motie verzocht om een veilplicht, konden de regerings partijen daar niet achter staan. Het is natuurlijk nogal veel gevraagd voor een motie van de PvdA te stemmen. Dat echter hardere maatregelen in de sector nodig zijn is nu zo duidelijk dat zelfs de heer Eversdijk daar zeer mee is ingenomen. Wellicht hadden enige on regelmatigheden voorkomen kunnen worden als indertijd de motie van de PvdA was aangenomen. A. Welleman, W. A.straat 83, Kortgene. N.a.v. uw artikel in de PZC van 13 juni betreffende het concert van Jimmy Ja mes en Count Miller met swingende soulmuziek in 'Britannia', moet mij het volgende van het hart: De Vlissingers zijn net zo vlak als hun Zeeuwse landschap, ze swingen abso luut niet. De heer Overdam zegt dat de mensen alleen komen als iets gratis is. Wat betreft het 'Roots Festival' gaat zijn stelling absoluut niet op. Het hele gebeuren in de tent aan de Schelde- straat was een flop. Ondergetekende is 3 middagen en 3 avonden in de tent ge weest. Er was genoeg gratis te zien en te horen. Slechts bij de Marokkaanse en Joegoslavische optredens werd en tree geheven. De P. P. Band uit Til burg was ronduit grandioos. Er ston den zegge en schrijve 46 personen in de tent. Gratis. De poppenkast: Onge veer 50 kindertjes. Gratis. Vlissingen heeft het, zegt men wel eens. Inderdaad. Frisse lucht. Gratis. En een verkeerd in elkaar geknutselde boulevard waar op zondag slechts ris sen auto's stapvoets rijdend de lucht vervuilen. C. Vlek Glacisstraat 100 Vlissingen Ik wil hierbij reageren op het persbe richt over 'steun aan Indonesië naar 6,5 miljard gulden' (PZC 19-6-1987). Een aantal Westerse landen, waaron der neo-koloniaal Nederland, houdt dit dictatoriaal bewind van generaal Suharto overeind. Een regime dat dood en verderf zaait in Oost-Timor, Papua-Barat, de Molukken e.a. delen van Indonesië. Er is nauwelijks vrij heid van organisatie van arbeiders, vrouwen, boeren e.a. Perscensuur, el ke democratische controle van het mi litaire regime door middel van politie ke partijen of parlement ontbreekt. In donesië heeft een buitenlandse schuld van meer dan 40 miljard US dollar. Ze zal dus geld moeten lenen en daarover moet rente worden betaald. Deze is al meer dan 30 percent van de opbrengst uit export in buitenlandse deviezen. De Westerse landen, verenigd in de IG- GI, verergeren de situatie in Indonesië m.b.v. kredieten, leningen. Het middel is erger dan de kwaal. Nederland geeft nu jaarlijks een bedrag van 2000 gul den aan oud-KNIL-militairen van Mo lukse afkomst. Het lijkt mij beter en zinvoller, met name voor de Neder-, landse economie om de verspilde IG- Gl-gelden aan deze Molukkers te ge ven. Dus niet éénmaal per jaar 2000' maandelijks een bedrag van 2000 gul den. Dit als politieke c.q. historische 'wiedergutmachung' voor de daden van het VOC. Door de Eeuwen (T)rouw, J. P. Coen e.a. in Indonesië/ Indië en in het bijzonder de Molukken. Julius Patty Rijnstraat 41' Middelburg Dirigent Huub Kerstens MIDDELBURG De Amerikaanse componist Morton Feldman, een van de 'dragende' deelnemers van de laat ste week van het festival Nieuwe Mu ziek, zal later in Middelburg aanko men dan de bedoeling was. Hij komt niet dinsdag, maar pas woensdag aan. De vertraging houdt verband met een operatie, die Feldman kortgeleden heeft ondergaan. Als gevolg van zijn latere verschijning in Middelburg is het programma voor aanstaande dinsdag gewijzigd. Feld man zou dan zijn eerste lezing geven. Die wordt overgenomen door zijn leer linge, Bunita Marcus (10 uur), 's Mid dags 14 uur) staat een discussie op het programma. 20.30 uur: Bunita Marcus, piano, met het door Feldman voor haar geschre ven 'Palais de Mari' uit 1986: 21 uur: Harry Spamaay, basklarinet en slagwerker Peter Prommel spelen werk van Feldman, Shimoyama, Ton de Leeuw en Lippe. Wanneer: maandag 29 juni t/m vrijdag 3 juli Tijd: 13.00-14.00 uur en 18.00-19.00 uur Kosten: 5,- voor abonnementhouders 7, voor niet-abonnementhouders Inl.aan de kassa. Stelleweg 3 - Heinkenszand Telefoon 01106-2094 Voorbereidingsbesluit diverse gedeelten Buiten gebied. De burgemeester van Borsele maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeen teraad in zijn openbare vergadering van 4 juni 1987 heeft besloten te verklaren dat een bestem mingsplan wordt voorbereid voor een gedeelte van het buitengebied in de gemeente Borsele, zo als dit nader is aangegeven op de bij deze beslui ten behorende tekening. Dit gebied omvat de zogenaamde kleine polders, een gedeelte van het binnen de gemeente Borsele gelegen stuk van de Westerschelde en een aantal verspreide gebiedjes, zoals de zogenaamde 100 meterstroken rond natuurgebieden en recreatie terreinen. Genoemd besluit en de daarbij behorende teke ningen liggen ingaande 30 juni 1987 voor een ieder ter gemeentesecretarie, bureau ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting, Stenevate 10 te Hein kenszand, ter inzage. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van 30 juni 1987. Heinkenszand, 29 juni 1987. De burgemeester voornoemd, Drs. G. C. G. van den Heuvel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 19