Weer goiidrush ran Oostduit se atletes Carl Lewis in supervorm Gregory Lede schaart zich bij de nationale juniorentop Goud en brons voor Ivan Beck Atleten grijpen naast promotie ALLEEN WINST COOMAN EN OLIJSLAGER Nijboer wint in Soest Kodak Kodak Jack Fortrei snelste in Nieuwdorp HULSTER ATLEET MAAKT INDRUK PZC/ sportkrant 15 GOTHENBURG (ANP) - Voor het eerst in de strijd om de Europese beker voor landenteams zijn in Gothenburg de Nederlandse dames het afgelopen weekeinde afgezakt naar het laagste ni veau: de C-groep. Die teruggang is vooral te wijten aan het starre selectiebeleid van de techni sche mensen van de KNAU. Met Carla Beurskens en Elly van Hulst bleven in de Zweedse ha venstad twee gekwalificeerden voor de wereldkampioenschappen in Rome gefrustreerd in Nederland achter. Rome-gangers Olijslager Russen Uitnodiging Toekomst Uitslagen MAANDAG 29 JUNI 1987 Atletes zakken naar het laagste niveau Carla Beurskens bedankte voor de eer omdat zij in Gothenburg de 10.000 me ter zou moeten lopen. De Limburgse had al maanden geleden haar zinnen gezet op een zeer sterk bezette tien ki lometer op 4 juli in Oslo. Elly van Hulst prefereerde in Gothenburg de 800 me ter. De rekenmeesters van de KNAU kwa men in de B-finale bedrogen uit. Hun gommetjes op de langere loopnum mers klopten van geen kant en het re sultaat was vier kansloze laatste plaatsen. Het gevolg was dat de da mes, die tot overmaat van ramp ook nog werden gediskwalificeerd op de af sluitende 4 x 400 meter omdat start- joopster Desiree de Leeuw haar baan 'had verlaten, als laatste eindigden jnet een schamele score van 50 punten. Tegenover de de twee overwinningen van Nelli Cooman (100 m) en Marjan plijslager (100 meter horden) stonden maar liefst vijf laatste en drie voorlaat ste plaatsen. Nelli Cooman en Marjan Olijslager, twee Rome-gangers zorgden voor de jnige lichtpunten. Zaterdagmiddag won de wereldkampioene en record- houdster op de 60 meter indoor met ten tegenwind van 1,75 meter per se conde de 100 meter in 11,51 seconden Voor haar voormalige ploeggenote Martha Derby, die sedert haar huwe lijk voor Zwitserland start. DEN HAAG (ANP) - Gerard Nijboer heeft zaterdag in Soest een 20 kilome ter-loop gewonnen. Hij bleef René Stam twee minuten voor. Jitslagen: 1. Gerard Nijboer (Daventria) 1.01.03; 2. René Stam (Sprint) 1.03.02; 3. Re- fié Hassink (Hellas) 1.03.41; 4. Dick van San ten (PAC) 1.06.56; 5. Jan de Hollander (Hel las) 1.07.19. De kleine Rotterdamse liep haar derde 100 meter van dit seizoen. Vorige week woensdag kwam zij in het Oostenrijk se Schwechat tot 11,45 en 11,43 secon den, waarmee zij twee maal de B-li miet liep, die haar afvaardiging naar Rome zeker stelde. Deze week komt Cooman twee keer uit in actie bij wed strijden van het Scandinavische cir cuit. „Bij die wedstrijden weet ik dat ik echte tegenstand heb. Een tijd onder de 11,20 seconden moet dan mogelijk zijn." Marjan Olijslager was zondagmiddag ook optimistisch. De Nederlandse re cordhoudster op de 100 meter horden is na blessures pas veertien dagen echt in training. Zij kwam in Gothen burg wat traag uit de startblokken maar eenmaal op gang, klopte haar ritme redelijk en ving zij in de slotfa se de aanval van de Zwitserse Rita Heggli op. In tijd was er geen verschil. De 13,35 van Olijslager betekende wel dat zij voor de eerste keer voldeed aan de B-limiet voor Rome. „Dit geeft weer vertrouwen, al zit ik natuurlijk nog lang niet goed. Ik ga naar mijn idee nog wat te hoog over de horden maar dat is in elk geval beter en zeker min der pijnlijk dan er tegen aan lopen. Half juli hoop ik op een paar goede wedstrijden. Dan ben ik tenminste met de training ook weer wat verder." Zonder Els Vader, die nog herstelt van een wat tegenvallende knie-operatie, leverde de 4 x 100 meter ploeg met een derde plaats nog een redelijke presta tie al was de tijd van 45,03 ruim een se conde van de 44,00 seconden, die KNAU voor uitzending naar Rome vraagt. Patrik Sjöberg sprong dit weekeinde letterlijk en figuurlijk boven het mati ge niveau uit. De Zweedse hoogsprin ger leverde als enige een wereldpresta tie door over een hoogte van 2 meter 39 te scheren. Uitslagen: DAMES: 100 meter: 1. Nelli Cooman (Ned) 11,51 sec.; 400 meter: 1. Tuija Heiander (Fin) 53,27; 7. Desiree de Leeuw (Ned) 54.77; 4x100 meter: PRAAG (ANP/AFP/DPA/S1D/REU- TER) - De strijd om de Europese atle- tiekbekers in Praag heeft niet geresul teerd in de verwachte reeks van top prestaties. De ontmoeting tussen de acht sterkste dames- en herenploe- gen, leverde in twee dagen slechts twee beste wereldseizoenprestaties op. Bij de dames won de Oostduitse Silke Gladisch de 200 meter in 21,99 seconden. Zij bleef daarmee voor het eerst in haar loopbaan onder de 22 se conden. Bij de heren zegevierde de Italiaan Francesco Panetta op de 3000 meter hindernis in 8.13,47. De verwachte strijd bij de dames tus sen titelverdediger Sovjetunie en Oost-Duitsland bleef zaterdag en zon dag in Praag uit. De Oostduitse dames waren oppermachtig. Zij wonnen elf van de zestien onderdelen. Bij die reeks van overwinningen was ook een aantal, dat niet van te voren vast stond. Zo werd met veel belangstelling uitge keken naar het duel tussen Marlies Göhr en Anelija Nuneva. De Bulgaarse had de laatste tijd aangetoond goed in vorm te zijn. Van de Oostduitse was dat niet helemaal zeker. In Praag bleek de vroegere wereldrecordhoud ster echter weinig van haar scherpte te hebben verloren. Met 10,95 seconden bleef zij haar grootste Europese rivale ruim een-tiende van een seconde voor. Tot de andere min of meer verrassen de Oostduitse triomfen behoorde die van Cornelia Oschkenat op de 100 me ter horden. Op dat onderdeel was er de laatste maanden maar één atlete, die van zich deed spreken; de Bul gaarse wereldrecordhoudster Jor- danka Donkova. Maar in het directe duel bleek de Oostduitse net iets snel ler: 12,47-12,53. Heike Drechsler deed in Praag eigen lijk alleen maar wat er van haar werd verwacht. Het verspringen winnen met een afstand van 7,26 meter en deel uitmaken van de winnende 4 x 100 me ter estafette. Toch leed zij in Praag ook een nederlaag. Bij de tweede estafette, de 4 x 400 meter, slaagde het Oostduit se kwartet er niet in de Russische ploeg te verslaan. Van de andere zes landen in de Tsjechoslowaakse hoofd stad meededen, snoepten alleen Groot-Brittannië en Bulgarije een overwinning mee. Op de 1500 meter was de Britse Kristy Wade in de eind sprint haar Russische, Tatjana Samo- lenko, en Oostduitse, Andrea Lange, concurrentes te snel af. Dat bij het hoogspringen de winst naar Stefka Kostadinova ging, was geen surprise. De wereldrecordhoudster bleef haar voorgangster als beste hoogsprings ter, de Russin Tamara Bikova, vier centimeter voor. Bij de heren was de overmacht van de Sovjet-Unie en Oost-Duitsland veel minder groot. De uiteindelijke winst van de Russische heren kwam geheel voor rekening van de technische num mers. Het hoogspringen (Paklin), het verspringen (Emmian), hinkstapsprin- gen (Porzenko), polsstokhoog (Jego- rov), het discuswerpen (Kidikas), het speerwerpen (Jevsjoekov) en het ko gelslingeren (Litvinov) vormden de ba sis voor de Russische eindzege. Op de loopnummers heersten de Britten en Spanjaarden. Op de 100 en 200 meter zorgde Europees kampioen Lindford Christie voor een dubbele triomf. Bei de keren bleef hij de Oostduitser Bringmann voor. Op de middenafstanden haalden de Britten 'slechts' één triomf. Thomas McKean bewees de grote sterkte van Groot-Brittannië op de 800 meter. Op de 1500 meter voorkwam de Spanjaard José Luis Gonzalez een Britse zege. In de eindsprint bleef hij wereldkam pioen Steve Cramm verrassend de baas. Ook op de vijf kilometer ging de winst naar een atleet van het Iberisch-schie- reiland. José Manuel Abascal bleef de Brit Jim Hutchings twee seconden voor. De meest aansprekende presta tie bij de heren werd geleverd door de Italiaan Francesco Panetta. Hij won de 3000 meter hindernis in 8 minuten en 13,47 seconden, een tijd die dit sei zoen nog door niemand was gereali seerd. SAN JOSE (SID) - Met Carl Lewis mag reke ning worden gehouden bij de wereldtitelstrijd van dit jaar in Rome. De Amerikaan, in Los An geles Olympisch kam pioen op de 100, 200, 4 x 100 en het versprin gen, wil bij het toernooi om de wereldkampioen schappen wederom uit blinken. Bij de Ameri kaanse titelstrijd in San José gaf Lewis aan, dat een succesvolle verdedi ging van zijn drie we reldtitels van Helsinki 1983 tot de mogelijkhe den behoort. Lewis won het versprin gen met 8 meter 65 centi meter in de beste wed strijd, die ooit werd ge houden. Myricks (8.63) en Conley (8.55) zorgden voor het predikaat su perklasse. Nooit eerder in de atletiekgeschiede- nis kwamen drie specia listen in één wedstrijd boven de 8.55. Lewis won ook de 200 meter, in 20,12 seconden, maar ging op de 100 me ter met éénhonderdste seconde verschil onder uit tegen zijn trainings maat Mark Wither- spoon. Diens tijd van. 10,04 was tweehonderd ste van de beste wereld- seizoentijd van de Cana dees Ben Johnson, de grote favoriet voor de 1. Italië 44,73; 3. Nederland (Cooman, Elis- sen, Olijslager, Van Heezik) 45,02; Zondag: 100 meter: 1. Nelli Cooman (Ned) 11,51 sec.; 200 meter: 1. Iolanda Oanta (Roe) 23,09; 4. Yvonne van Dorp (Ned) 24,17; 4x100 meter: 1. Italië 44,73; 3. Nederland (Cooman, Elis- sen, Olijslager, Van Heezik) 45,02; 4x400 me ter: 1. Roemenië 3.30,63; Nederland gedis kwalificeerd; 100 meter horden: 1. Marjan Olijslager (Ned) 13,35; De eindstand: 1. Roe menië 106 punten; 2. Hongarije 83; 3. Italië 80,5; 4. Zwitserland 69,5; 5. Finland 62,5; 6. Zweden 62,5; 7. Noorwegen 56; 8. Nederland 50. Roemenië gepromoveerd, Noorwegen en Nederland gedegradeerd. Eindstand heren: 1. Frankrijk 117; 2. Bulga rije 102; 3. Zweden 97; 4. Hongarije 87; 5. Oos tenrijk 82; 6. Zwitserland 82; 7. Finland 76,5; 8. Joegoslavië 73,5. Frankrijk gepromo veerd, Finland en Joegoslavië gedegra deerd. Marjan Olijslager na haar zege op de honderd meter horden. Rechts Rita Heggli uit Zwitserland, die tweede werd. ZIERIKZEE Tijdens de afdelings ontmoeting tussen Zeeland, West- Brabant en Dordrecht voor C-, D-ju- nioren en pupillen op de atletiek kunststofbaan in Zierikzee toonde de vijftienjarige Gregory Lede een nieuwe aanwinst voor de Zeeuwse atletiek te zijn. De Vlissingse kwam bij het verspringen tot een geweldi ge sprong van 6.40 meter en schaar de zich met deze sprong meteen bij de nationale juniorentop. Ter verge lijking: Emiel Mellaard, nu de beste verspringer van Nederland, sprong in zijn C-juniorentijd 6.50 meter en Marco Meulink van V en L-TC kwam eens tot 6.57 meter. Lede, die in april met zijn familie uit Suriname naar Nederland kwam en zich vestigde in Vlissingen, heeft in zijn geboorteland al bewezen dat hij een talentvolle atleet is. „Ik woonde in Paramaribo en was daar lid van at letiekvereniging Yellow Birds. Daar was sprake van een optimale begelei ding, waardoor ik een snelle ontwik keling door heb gemaakt. En ik vele successen behaalde. Zo kwam ik re gelmatig voor de Surinaamse junio- renploeg uit in wedstrijden op de Ca- raibische eilanden en Frans Guana. Ik bezit ook een aantal Surinaamse junioren-records zoals bij het hoog springen, 1.82 meter en verspringen, 5.40 meter", aldus de sympathieke atleet. langzaamaan ga ik er wat aan wen nen. Het lijkt echter geen invloétl te hebben op mijn prestaties, want sinds ik in Nederland ben presteer ik beter". Op de vraag of hij een meer- kamper zou willen worden reageert hij zeer enthousiast. Hij hoopt een startbewijs te krijgen voor de Neder landse C-meerkampkampioen- schappen die in september op de kunststofbaan in Zierikzee worden gehouden. De vijftienjarige atleet, die in de derde klas van de mavo zit, heeft in middels al een uitnodiging gekregen Toen de familie Lede besloot zich in Nederland te vestigen om hier een betere toekomst op te bouwen werd het voor Gregory spannend. In eerste instantie zoud hij in Zaandam gaan wonen, maar uiteindelijk werd het Vlissingen. Al snel werd Gregory in contact gebracht met voorzitter Wim Hofman van atletiekvereniging Ma rathon die deze talentvolle atleet met open armen ontving. „Ik ben lid geworden van atletiekvereniging Marathon omdat daar optimale trai ningsfaciliteiten bestaan. Momen teel word ik begeleid door de trainers Jos Verhoeven en Piet Versluis", al dus Gregory Lede. De Vlissinger werd onlangs tijdens de open Zeeuwse meerkamp-kam pioenschappen onder slechte weers omstandigheden Zeeuws kampioen. „Ik heb op dit moment wel moeite met de lagere temperaturen, maar voor de C-spelen eind augustus in Amsterdam. Dat Gregory Lede een aanwinst is voor de Nederlandse at letiek is duidelijk, gezien zijn tot nu toe geleverde prestaties op de diver se atletiek-onderdelen, onder ande re 100 meter horden, 15.6, discus 39.42 meter, speer 41.90 meter, kogel 10.19 meter, en hoogspringen 1.83 meter. Tevens blijkt hij een publiek strekker te zijn. Er was veel belang stelling tijdens het hoogspringen waar hij tot een hoogte van 1.80 me ter kwam. Deze afdelingsontmoeting in Zierik zee toonde verder aan dat onder de Zeeuwse jeugd aardig wat talent aanwezig is op atletiekgebied. Emiel Roodenburg van Marathon kwam bij de D-junioren op het hoogspringen tot 1.61 meter en Serge Schot van Deltasport behaalde bij de C-junio- ren een hoogte van 1.70 meter. Jac queline van de Kreeke sprong bij de C-meisjes over 1.55 meter. Werner Lodewijk won met een afstand van 12.45 meter het kogelstoten en Wal ter Houtzager werd tweede met 12.33 meter. Op de 80 meter sprint liep Tom van de Ouden van Deltasport, D-junior, een knappe tijd van 10.4 se conder. De afdelingsontmoeting- wedstrijd werd uiteindelijk gewon nen door West-Brabant. Het punten totaal van de Brabantse pupillen was doorslaggevend, hoewel de C-, D-junioren van Zeeland betere pres taties leverden. Dordrecht werd der de doordat het alleen met pupillen aan de start kwam. Gregory Lede in actie tijdens het verspringen. Uitslagen jongens C, speer: Jeromé van de Spil, 37.32; kogel: Werner Lodewijk, 12.45; verspringen: Gregory Lede, 6.40; 100 me ter: Arjan de Feiter, 11.9; 1500: Walter Houtzager, 4.28.1; hoogspringen: Gregory Lede, 1.80; vier maal 100 meter estafette: 47.5; meisjes, C: discus: Sandra Huissoon, 23.82; hoogspringen: Jacqueline van de Kreeke, 1.55; speer: Mirjam Antheunisse, 27.56; verspringen: Shery Abuijs, 4.99; 80 meter: Reni Rinn, 10.7; 1000 meter: Da- nuelle van de Cadzand, 3.09.2; vier maal 80 meter estafette: 42.1; jongens D: hoog springen: Emiel Roodenburg, 1.61; ver springen: Emiel Roodenburg, 4.95; 1000 meter: Timothy van Waesberghe, 3.11; dis cus: Dennis Coppieters, 27.94; 80 meter: Tom van den Ouden, 10.4; vier maal 80 me ter estafette: 42.9; meisjes D: hoogsprin gen: Esther van Sluy, 1.35; 60 meter: Len ny Ossewaarde, 8.9; verspringen: Esther van Sluy, 3.99; kogel: Ilona Wedage, 9.30; 1000 meter: Lenny Ossewaarde, 3.15.3; vier maal 60 meter estafette, meisjes D: 34.3. Einduitslag pupillen: 1WBAC, 98 punten; 2 Dordrecht, 66; 3 Zeeland, 54; junioren: 1 Zeeland, 135:2 WBAC. 114. Totale uitslag: 1 WBAC. 212: 2 Zeeland 189. sprintwereldtitel in Ro me. Lewis trok zich de nederlaag niet al te zeer aan. De tijden van de Amerikaanse top-vier op de 100 meter (met 10,08 voor Rae en 10,21 voor Glance) gaven ook aan, dat het estafette-goud naar de Verenigde Sta ten gaat. Edwin Moses liet in Cali- fornië zien, dat hij van de nederlaag tegen Danny Harris (de eerste na 122 achtereenvolgende ze ges) nieuwe motivatie heeft gekregen. Moses (31) zegt weer ontspan nen te zijn en won de 400 meter horden in 47,99. Harris werd tweede in 48,70. VUGHT - Met een eerste en een derde plaats was Ivan Beck één van de grote uitblinkers tijdens het Nederlands kampioenschap atletiek voor A-ju- nioren, dat zaterdag en zondag in Vught werd gehouden. De atleet van RKHAV werd zaterdag opnieuw Ne derlands kampioen kogelstoten, na dat hij vorig jaar bij de B-junioren al eens op de eerste plaats beslag had ge legd. Met een afstand van 16.22 meter verbeterde hij bovendien het Zeeuws record, dat al 22 jaar op naam stond van Hugo Dierick, die destijds even eens voor RKHAV uitkwam. Zondag kwam Ivan Beck met een derde plaats bij het speerwerpen nogmaals tot een prima prestatie. De jonge Hulster atleet maakte in Vught zijn verkiezing in de selectie van bondstrainer Douwe Smit helemaal waar. Hij was zaterdag met de kogel bijzonder goed op dreef en maakte in druk met een uitstekende serie. Als enige van de geselecteerde atleten kwam hij tot vier keer toe verder dan zestien meter. Ivan Beck stootte de ko gel al in zijn tweede beurt van de voor ronde 16.18 meter ver, waarmee hij de leiding nam en het uit 1965 daterende Zeeuws record van Hugo Dierick (16.00 meter) verbeterde. „Dat was een lek ker gevoel, maar het bleef afwachten", keek hij later terug. Met een beurt van 16.22 meter verbeterde hij in de derde beurt zijn leidende positie, die later door geen enkele concurrent kon wor den benaderd. Na een ongeldige po ging kwam de atleet van RKHAV nog tot twee prima prestaties: 16.20 en 16.21 meter. Hoewel hij zich zaterdag verder tevre den moest stellen met een negende plaats bij het discuswerpen, was Ivan Beck vanzelfsprekend zeer tevreden. „Ik denk dat ik nu ook in de Neder landse ploeg zit, die op 18 juli tegen België uitkomt", vertelde hij. „De defi nitieve selectie is nog niet bekend, maar meestal wordt er wel gekeken naar de prestaties tijdens het Neder lands kampioenschap". Na zijn voortreffelijke verrichtingen van zaterdag was Ivan Beck zondag andermaal goed voor eremetaal. Met een worp van 55.74 meter legde de Zeeuw beslag op de derde plaats bij het speerwerpen. Ivan Beck behaalde bij het kogelstoten de nationale titel. ATHENE (ANP) - De Europa Cup is de donkere hoek van de goed florerende atletiekzaak. Door de komst van het lucratieve Grand-Prixcircuit en de met prestige omgeven wereldkam pioenschappen heeft de belangstel ling voor het in 1963 geïntroduceerde Europese bekertoernooi voor landen teams vrijwel het nulpunt bereikt. Zeker in landen, die tot het interna tionale B- en C-niveau behoren. Ruimschoots afgetroefd door Grie kenland (83 tegen 72 punten) slaagden de Nederlandse heren er in Athene niet in de C-status van zich af te schudden. Voortzetting van de bekerreeks lijkt alleen interessant voor nationale sub toppers, die geen andere gelegenheid krijgen eens over de grens te kijken. Dit weinig aansprekende atletische samenzijn werd niettemin door Rob Druppers aangegrepen om zijn nieuwe trainingsaanpak te testen. Druppers tekende op de 800 meter voor één van de vijf Nederlandse zeges. De overige kwamen op naam van Han Kulker (1500 meter), Hans Koeleman (3000 meter steeple), Erik de Bruin (discus werpen) en de estafetteploeg 4 x 400 meter. Druppers, die verse impulsen ver wacht van zijn nieuwe trainer Henk Kraayenhof, ontmoette te weinig te genstand om zijn versnelling daadwer kelijk te controleren. De Utrechter had verwacht zondag al het profijt van de in Rotterdam opgedane looplessen te tonen. Al 150 meter voor de streep kon Druppers het zich permitteren om te kijken naar de achtervolgers, van wie geen gevaar te duchten viel (1.48,31). Kulker moest een grotere krachtsin spanning leveren dan hij van plan was. Terwijl Kulkers' voornaamste concur renten in Praag hun race liepen, wei gerde de Turk Zeki Oztyrk zich bij een beslissing in de sprint neer te leggen. Kulker werd gedwongen de voortva rende Turk tot de orde te roepen en maakte het werk beheerst in 3.38,91 af. De Bruin, die twee jaar geleden met een sterk nationaal record kleur gal aan de Cupstrijd, had de aanwakke rende wind niet op zijn rechterarm. Dat verkortte de vlucht van de schijl aanzienlijk. Bij twee pogingen werd de zestig-me tergrens overschreden: 62,48. Ook Koeleman kwam niet tot een verbetering van zijn beste jaar prestatie. De in de Verenigde Staten wonende AAC'er is een ware solist. Zondag moest hij het zware steeple- werk wel alleen opknappen (8.35,28). In samenwerking met Herman Hof stee (dit jaar 8.36.98) zou tijdens de na tionale titelstrijd de limiet voor Rome (8.25) in zicht kunnen komen. Koele man - wars van een limietenjacht - geeft echter een dag later de voorkeur aan een internationaal veld in Nice. De uitslagen van de Europa-Cupwedstrij den atletiek, C-groep, te Athene zijn (zater dag en zondag): 100 meter (-0,39 m/sec): 1. Lars Pedersen (Den) 10,70,2. Ioannis Zisimides (Cyp) 10,70, 3. Achmed de Kom (Ned) 10,72. 200 meter (+0,79 m/sec): 1. Lars Pedersen (Den) 21,14,2. Athanasios Kalogiannis (Gri) 21,14, 3. Rob vari de Klundert (Ned) 21,23. 400 meter: 1. Athanasios Kalogiannis (Gri) 45,90, 2. Erik van der Veen (Ned) 46,87. 800 meter: 1. Rob Druppers (Ned) 1.48,31, 2. Lars Boegh (Den) 1.49,17,3. Nikos Mamoutis (Gri) 1.49,21.1500 meter: 1. Han Kulker (Ned) 3.38,91, 2. Zeki Oztryfy (Tur) 3.39,19, 3. Mogens Guldberg (Den) 3.39,45. 5000 meter: 1. Zeki Oztyrk (Tur) 13.46,15, 2. Manolis Hantzos (Gri) 13.59,09, 3. Niks Vasiliou (Cyp) 14.02,84, 4. Patrick Arts (Ned) 14.08,91. 10.000 meter: 1. Spyros Andriopoulos (Gri) 29.07,11,2. Klaas Lok (Ned) 29.50,50.4x100 meter: 1. Grieken land 40,15, 2. Nederland (Rob van de Klun dert, Paul Dijkstra, Jeroen Ooievaar en Ach med de Kom) 40,22. 4 x 400 meter: 1. Neder land (Cees van Gelderen, Armand Ells worth, Allen Ellworth en Erik van der Veen) 3.07,45, 2. Griekenland 3.08,17, 3. Denemar ken 3.11,61.110 meter horden 1,09 m/sec): 1. Sven Erik Jensen (Den) 13,98,2. Ruud van Maurik (Ned) 14,21, 3. Stelios Bisbas (Gri) 14,25.400 meter horden: 1. Georgios Vamva- kas (Gri) 51,00,2. Marco Beukenkamp (Ned) 51,36.3000 meter steeple: 1. Hans Koeleman (Ned) 8.35,28, 2. Fleming Jensen (Den) 8.37,91. Hoog: 1. Kosmas Mihalopoulos (Gri) 2,27, 5. Vincent Verschoor (Ned) 1,90. Ver: 1. Dimitris Hatzopoulos (Gri) 7,85, 2. Frans Maas (Ned) 7,72. hinkstapsprong: 1. Marios Katziandreou (Cyp) 16,47, 2. Charalambos Giannoulis (Gri) 16,45, 3. Paul Lucassen (Ned) 15,73 Kogel: 1. Dimitrios Koutsoukis (Gri) 19,62, 2. Orestis Rossidis (Cyp) 16,07, 3. Mario Egberts (Ned) 15,94. Speer: 1. Atha- niasios Peristeris (Gri) 74,30,5. Jurgen Roor- dink (Ned) 59,44. polsstokhoog: 1. Andreas Tsonis (Gri) 5,10,2. Martin Voss (Den) 5,00,3. Robert de Wit (Ned) 5,00. discus: 1. Erik de Bruin (Ned) 62,48, 2. Kostas Georgiakopou- los (Gri) 58,32. kogelslingeren: 1. Triandafi- los Apostolidis (Gri) 65,94, 2. Frank van de Dool (Ned) 57,52, 3. Murat Elcin (Tur) 56,94. Eindstand: 1. Griekenland 83 punten, 2. Ne derland 72, 3. Denemarken 60,5, 4. Cyprus 46,5, 5. Turkije 37. NIEUWDORP Jack Fortrei uit Breskens heeft zaterdagmiddag de wielerronde van Nieuwdorp voor ju nioren gewonnen. De Zeeuws-Vlaam- se renner was sneller dan Jack Schroevers uit Arnemuiden. De uitslagen luiden: Junioren: 1 Jack Fortrei, Breskens, 60 km in 1.22.45; 2 Jack Schroevers, Arnemuiden; 3 C. Wouters, Zevenbergen; 4 Wilfried Geijs, Kwadendamme; 5 R. Jansen, Veldhoven; 6 Tonny Moonen, 's Heerenhoek; 7 R. van Loon, Zevenbergen; 8 F. van Son, Zevenber gen; 9 A. Masseurs, St Willebrord; 10 F. van de Velden, Rijsbergen; 13 Rolf Mobach, Sluiskil; 17 Wilfred Raas, 's Heerenhoek. Liefhebbers: 1 Chris van de Bergh, Oud- Gastel, 60 km in 1.23.45; 2 Niek van Belzen, Middelburg; 3 W. Varenkamp. Hellevoets- sluis; 4 N. Gonsalez, Rotterdam; 5 Henk Stander, Spijkenisse (op 32 seconden); 6 B. Visser, Zoetermeer; 7 Kees van der Made, Moerdijk; 8 J. Dijkhuizen, Heemskerk; 9 Leo de Jonge, Lewedorp; 10 Nout Westerbeke, Westkapelle; UP. Burgers, Moergestel; 12 E. Koets. Biggekerke; 13 Wim Oosse, Mid delburg; 14 Wil Wielhouwer, Sommelsdijk; 15 Marius Dijkwel, Yerseke. Recreanten: 1 Charles Mollet, Hansweert, 40 km in 54.19; 2 Ko Tolhoek, Yerseke; 3 Johan Gijzel, Yerseke; 4 Johan Lepoetre, Souburg; 5 H. Kleinjan, Poortugaal: 6 Johan Smet, Nisse; 7 K. Beenhaker, 's Heer Arendskerke; 8 B. Peters, Kwadendamme; 9 Adrie Raas, 's Heerenhoek: 10 Engel Baaijens, Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 15