FC Twente kontegen VVV niet imponeren Slaven van de weg onmisbaar in ploegenspel Sandee en De Visser geven elkaar niets toe PZC/ sportkrant mam Kuiper VERLIES OP EIGEN VELD: 2-1 Gelijkspel AC Milan Dave Strijbos naar de zege Polderman/Barhorst NK tandemrijden ziet af van kort geding i Beker Boekarest Lotto 26 Cijferspel 26 Westduitse lotto Belgische lotto W-5 Spel Koolhof naar FC Groningen ENSCHEDE (ANP) - Het Limburgse VVV heeft het geprogrammeerde feest van FC Twente da nig in de war geschopt. Twee treffers van Lammers voorkwamen, dat de club uit Enschede volgend seizoen voor de tiende keer aan een Europees bekeravontuur kan beginnen. SPRINGCONCOURS IN SEROOSKERKE Henk Lubberding Gert Jakobs Adrie van der Poel MAANDAG 29 JUNI 1987 10 VLISSINGEN Arnold Polderman uit Vogelwaarde heeft zondag samen met zijn partner Guus Barhorst (Bier vliet) de nationale titel tandemfiet- sen voor visueel gehandicapten ver overd. Amateur Eric Vereecken uit Sint-Jan steen was zondag de snelste in een cri terium in het Belgische Bassevelde. De resultaten van de andere Zeeuwen waren: 6. Cor Verplanke; 8. Frank Gommers; 10. Niek de Taeije. Nieuwe-; lingen, Lochristie (België): 13. Jurgen Pijke; Kuurne, nieuwelingen: 11. Mi chel Zaan; 12. Patrick van de Vijver. Brugge, junioren: 3. Jacky Fortrei; 11. Frank Verbiest. Tilburg, jeugd: 2. Ro nald Lij baart. Toon van der Steen was in Lepelstraat de sterkste. De amateur uit Bruinisse deed over de 90 kilometer 2.08.19 uur. PUTTE (ANP) - Hennie Kuiper ziet af van een kort geding tegen zijn ploeg leider Roger Swerts en hoofdsponsor Roland. De 38-jarige Nederlandse be roepswielrenner, door Swerts gepas seerd voor de Tour de France, wilde aanvankelijk via gerechtelijke stap pen een plaats in de Belgische ploeg afdwingen. „Hoewel mijn werkgever zowel menselijk als juridisch in de fout is gegaan en ik mijn voorberei ding geheel op de Tour had afge stemd, lost een rechtszaak sportief ge zien niets op", zei Kuiper zaterdag aan de vooravond van de wegwed strijd om het Nederlands kampioen schap te Geulle. Kuiper voelt zich als wegkapitein op zijn ziel getrapt door Swerts. „Volgens mijn advocaat hadden we zeker scha devergoeding kunnen eisen, doordat ik niet naar de Tour mag. Er zijn nu eenmaal afspraken met sub-sponsor Skala gemaakt, die niet zijn nageko men. Maar ik wil niet met modder gooien. Ik weet, dat ik dit seizoen mijn best heb gedaan. In bijna alle etappe koersen was ik de hoogst geëindigde van onze ploeg. BOEKAREST (SID) - Steaua Boeka rest heeft voor de vijftiende keer de voetbalbeker van Roemenië veroverd. Het won zondag met 1-0 van stadge noot Dinamo, dat volgend seizoen door het landskampioenschap van Steaua in het Europese toernooi der bekerwinnaars uitkomt. DEN HAAG (ANP) - De resultaten van de sportprijsvragen van het weekeinde zijn: De winnende getallen zijn: 8 -13 -14 - 17 - 21 - 27, reservegetal: 32. Aantal deelnemers: 565.917, inleg 2.446.905, beschikbaar voor de prijzen 1.274.444 inclusief de jackpot van ƒ112,164. De winnende cijfers zijn: 0 6 2 8 2 8. De winnende getallen in de Westduit se lotto zijn: 20 - 25 - 26 - 31 - 33 - 40. Reservegetal 12. Spiel '77: 4 5 9 2 5 1 2. Voor de Belgische lotto werd getrok ken: 4 - 23 - 26 - 39 - 40 - 42. Bijkomend nummer: 14. Het jokernummer is: 2 9 7 0 2 0 0. Het W-5 Spel werd zondag gelopen op de baan van Duindigt. De uitslagen zijn: eerste koers: l.nr. 14Zinarro A(J. Hennink), tweede koers: 1. nr. 1 Ato mic Power (mej. M. Poort), derde koers: 1. nr. 5 Alme de Bloomerd (J. van der Pijl), vierde koers: 1. nr 1 Arend (W. van der Pijl), vijfde koers: 1. nr 5 Zefar Berkum (H. Langeweg). Bij een omzet van 88.953,50 wordt voor de combinatie 14-1-5-1-5 10.674,40 uitbetaald. GRONINGEN (ANP) - FC Gro ningen heeft de wedloop met Feyenoord om Jurrie Koolhof gewonnen. De 27-jarige spits van PSV zal het komende voetbalsei zoen op huurbasis voor de ploeg van Rob Jacobs spelen. FC Groningen was de eerste ploeg, die bereid was de persoon lijke eisen van de oud-internatio nal in te vullen. Koolhof startte zijn loopbaan in het betaalde voetbal bij SC Veendam, maakte furore bij Vitesse en was de afge lopen drie jaar in dienst van PSV. Een gecompliceerde knie-opera tie zette hem anderhalf jaar op non-actief. Het afgelopen seizoen maakte hij een niet meer ver wachte rentree. MILAAN (AFP) - Ook na zijn derde wedstrijd voor het Mundialito-toer- nooi in Milaan is AC Milan ongesla gen. Zaterdagavond speelde de club voor 65.000 toeschouwers gelijk tegen stadgenoot Internazionale. Er werd niet gescoord. Ook de ontmoeting FC Barcelona - FC Porto eindigde onbeslist: 1-1. Bij rust leidden de Spanjaarden met 1-0. Het toernooi wordt vanavond, maan dag, besloten met de wedstrijden AC Milan - FC Barcelona en Paris SG - FC Porto. Internazionale is al uitgespeeld. De stand na vier speeldagen is: 1. AC Milan 5 pnt, 2. Internazionale 4, 3. FC Barcelona en FC Porto 3, 5. Paris SG 1. VVV-doelman John Rook wordt gepasseerd door een inzet van Eric Groeleken. Het doelpunt bracht de stand op 1-1, maar uiteindelijk won VVV. GEULLE (ANP) - Het ministerie van WVC heeft meebe taald aan een experiment van doping met cortisonen. Dit werd uitgevoerd door de Nederlandse professor Joop Hueting van het laboratorium experimentele psychologie te Brussel. Achttien profwielrenners uit België en Nederland hebben meegewerkt aan het pro ject van officials, ploegleiders, apothekers en medici. Een uitgebreid rapport verschijnt later deze zomer. Het experiment had plaats op initiatief van Hein Ver- bruggen, de Nederlandse voorzitter van de FICP, de profsectie van de UCI. Eerder onderzocht professor Hueting de werking van amfetaminen op de prestaties van wielrenners. „Alles is bedoeld om de renners zo uit gebreid mogelijke voorlichting inzake doping te geven", vertelde Verbruggen zondag bij het Nederlands prof kampioenschap in Geulle. „We lopen hierbij het risico, dat de uitkomst is, dat doping het prestatie-vermogen inderdaad verhoogt, maar we kunnen met bewijsmate riaal wijzen op de gevaarlijke neveneffecten." Verbruggen was zondag min of meer gedwongen over het vorig jaar november uitgevoerde doping-experi- ment te spreken na uitspraken van Peter Stevenhaa- gen, die destijds geweigerd had medewerking te verle nen. „Er is niets geheimzinnigs aan. De renners, die wel meegewerkt hebben, steunden een goede zaak. Zij wer den gedurende vijf dagen uitgebreid getest na een injec tie met cortisonen. Zij hebben daar absoluut geen voor deel van gehad in het nieuwe seizoen." Zelfs een gelijkspel was de ploeg van technisch directeur Rijvers en oefen- meester Vonk op eigen veld niet ge gund: 1-2. Twente scoorde alleen via Groeleken. Dat was veel te weinig om FC Utrecht in de nacompetitie te kun nen overtreffen. De kater was begrijpelijk groot in het Diekmanstadion, waar VW de thuis club, zoals coach Reker van de Lim burgers het noemde „een koekje van eigen deeg liet consumeren". Twente draafde inderdaad veel te lang mee in het gezapige tempo van de Venlona- ren. Ondanks het missen van Europees voetbal heeft FC Twente zich dit sei zoen meer dan overtroffen. Handha ven was immers het enige doel na de grote schoonmaak van vorig jaar. In Enschede werd rigoureus met het verleden afgerekend. Het manage ment werd vernieuwd. Rijvers startte halverwege 1986 met een uitgedunde spelersploeg en mikte op de jeugd. Het vaak met een speel tuinvereniging vergeleken FC Twente bleek snel volwassen te worden. De jonge brigade was weliswaar op eigen veld slechts zelden in staat het publiek hartverwarmende voorstellingen voor te schotelen, op vreemde bodem pres teerde de jeugdige ploeg goed. Met de zevende plaats in de competitie werd een veel beter resultaat geboekt dan voor mogelijk was gehouden. Ook in de „barrage" toonde Twente veer kracht op momenten dat het kansloos leek. Twente moest winnen bij VW in Venlo om een kans op Europees voet bal te behouden. Het werd 1-0. De 1-1 tegen FC Utrecht leek die triomf teniet te doen, maar ook in Kerkrade tegen Roda sloeg Twente toe: 3-1. Daardoor mocht het zelf het karwei af maken in het Diekmanstadion, waar het tot teleurstelling van 15.000 toe schouwers zondag niet van de gewoon te afweek thuis slecht te spelen. FC Twente - VW 1-2 (0-0) 49. Lammers 0-1,61. Groeleken 1-1,75. Lammers 1-2. Scheidsrechter: Blankenstein. Toe schouwers 15.000. ARBIS (ANP) - Dave Strijbos heeft het Brabants onderonsje om de wereldti tel in de motoeross 125 cc voorlopig naar zijn hand gezet. De wereldkam pioen reed zijn stadgenoot en rivaal John van den Berk in het Franse Arbis volledig uit de wielen. In twee manches boog hij zijn achter stand van zes punten in het klasse ment om in een voorsprong van zeven punten na zes races. De uitslagen zijn: Eerste manche: 1. Jean Michel Bayle (Fra) Honda; 2. Moore (VSt) Honda; 3. Strijbos (Ned) Cagiva; 4. Haeley (VSt) Cagiva; 5. Van denBerk (Ned) Yamaha; 6. Maddii (Ita)Hon- da; 7. Godfroy (Bel) Kawasaki; 8. Tragter (Ned) Honda; 9. Perrier (Fra) Honda; 1D. Ko- var (Tsj) Kawasaki Tweede manche: 1. Strijbos; 2. Maddii; 3. Jean Michel Bayle; 4. Lacher (WD1) Honda; 5. Van den Berk; 6. Contini (Ita) Cagiva; 7. Tragter; 8. Robert (Fra) Kawasaki; 9. Chris tian Bayle (Fra) Honda; 10. Jasinski (WD1) Suzuki; 14. Pruimboom (Ned) Kawasaki WK-stand na zes races: 1. Strijbos 179 pun ten; 2. Van den Berk 172; 3. Maddii 140; 4. Bayle 134; 5. Tragter 101; 6. Contini 100; 7. Lacher 90; 8. Moore85; 9. Kovar74; 10. Dirkx (Bel) 59. (Door Dick Heuvelman) DEN HAAG - Slaven van de weg worden ze oneerbiedig genoemd, de wielrenners die onopvallend hun werk doen in de schoot van het pelo ton. Coureurs die zichzelf helemaal weg kunnen cijferen ter meerdere glorie van - wat trainers en ploegleiders zo'n mooi woord vin den - het collectief. Maar het zijn niet alleen de knechten die de dienstverlening voor hun rekening nemen. Ook een jongen als Adrie van der Poel, die toch het stempel van een kopman draagt, is niet te beroerd vuil werk op te knappen als dat van belang kan zijn. Wie het ook zijn, ze zijn onmisbaar, al die noeste werkers op de racefiets. Duwend, trekkend, zwetend, tierend, bon kend, stoempend en bovenal af ziend proberen ze een succesvolle weg te banen voor hun kanspaar den. Want met pure individuele sport heeft het professionele fietsen al lang niets meer te maken sinds de fa meuze Belg Rik van Looy in het be gin van de jaren zestig had bedacht dat eendracht ook in de wielersport macht maakt. En gevaarlijke riva len tot loyale helpers bekeerde, In de loop der jaren is het ploegenspel der mate geperfectioneerd, dat een wie lerploeg qua taakverdeling vergele ken kan worden met een voetbalelf tal. Inclusief zwoegende waterdra gers, knappe voorbereiders en per fecte afwerkers. Bijgaand worden drie facetten uit de dienstverlenende sector van het pe loton belicht: de 'allroundknecht', de 'sprintaantrekker' en de 'uit de wind zetter'. Hoe hun koers eruit ziet, wordt uit de doeken gedaan door Henk Lubberding (de allroun- der), Adrie van der Poel (sprintaan trekker) en Gert Jakobs 'uit de wind zetter'). Henk Lubberding, de boerenzoon uit Voorst, begint woensdag in Ber lijn aan zijn elfde Tour de France. Hij was de Erik Breukink van 1978, toen hij als revelatie uit het Franse wielerspektakel tevoorschijn kwam. De witte trui, waarmee hij als winnaar van het jongerenklas- sement op het podium in Parijs kwam, vormde daarvan het bewijs. Lubberding heeft de verwachtin gen niet kunnen inlossen. Daarvoor moest hij te veel aanslagen op zijn conditie incasseren. De laatste ja ren houdt hij zich in de ploeg van Post bezig met het verrichten van allerlei hand- en spandiensten. Met al zijn ervaring is de Achterhoeker de zeer gewaardeerde spil van Pa nasonic. Lubberding: „Ja hoor, je mag mij best een knecht noemen. Ik weet dat er collega's zijn die moeite hebben met het woord knecht, maar ik niet. Wat ik allemaal doe? Van alles ei genlijk. Ik ben een manusje van al les. Ik doe alles wat van iemand wordt verwacht die niet voor het klassement rijdt. Wielen afstaan, ie mand uit de wind houden, de sprint voorbereiden en op de kop rijden als dat nodig is. Ja, ik haal ook water. Dat hoort erbij, ook als je al heel lang - zoals ik - bij een en dezelfde ploeg bent. Als ik bij Anderson of Millar in de buurt rij en ik heb zelf geen drin ken meer, dan vraag ik die jongens of ik ook wat voor hen moet halen. Want ik ga er vanuit dat als ik mijn bidon leeg heb, dat ook bij hen wel het geval zal zijn. Maar ik neem ook drinken mee voor Nulens als dat zo uitkomt. Je laat je nooit alleen voor jezelf naar de auto afzakken om drin ken te halen. Omdat ik veel ervaring heb en een beetje weet hoe de koers in elkaar steekt, probeer ik ook wat zaken te regelen en fouten te herstellen. In onze ploeg is het zo dat er altijd ie mand in een ontsnapping mee moet zijn. Is dat niet zo, dan ga ik in een droog tempo op kop rijden. Als mijn ploeggenoten dat zien, weten ze vol doende. Dat komen ze ook naar vo ren en dan gaan we kop over kop op jacht naar zo'n kopgroep. Natuurlijk kun je niet alles goed maken wat fout is gegaan. Daar wordt dan na af loop van zo'n rit over gepraat. Van- tevoren maken we geen echte plan nen. Alles loopt toch anders dan je denkt. Daarvoor heb je met te veel andere ploegen te maken. Niet dat we nooit wat van plan zijn. Het kan wel eens gebeuren dat we 's morgens aan tafel afspreken dat we de zaak, als de wind goed staat, proberen op de kant te zetten om wat waaiers te formeren. Maar echte tactieken uit stippelen, nee dat heeft geen zin. Wel is het zo datje bijna altijd initiatief kunt verwachten van die ploegen hooguit vierde of vijfde worden. Dus is het beter dat je je voor een an der inzet. Bij ons in de ploeg is dat Arras. Hij is nog wat nerveus en ook wat te speels, maar hij is verschrik kelijk rap. Hij moet het vooral heb ben van een korte sprint. Aanzetten en hup... meteen over de finish. Van Poppel, waarmee ik vorig jaar heb gewerkt, vind ik een completere sprinter. Die voelt precies het goede moment van gaan aan. En heeft ook een goede neus voor de juiste posi tie. Maar Willem is nog jong, die moet nog veel leren. Een sprint aantrekken begint voor de meesten al ver voor de streep. Persoonlijk vind ik de laatste drie ki lometer genoeg. Dan zoek ik mijn man op en kies positie. Ik moet er voor zorgen dat-ie niet ingesloten raakt en dat hij mijn wiel houdt. Dat is niet eenvoudig, want, zoals ik al heb gezegd, Willem is nogal nerveus. Bovendien heb je met renners te ma ken die ook op zoek zijn naar de idea le positie. Dat is een hele strijd. Ge vaarlijk? Ach, dat valt wel mee. Als je er zo op de tv tegenaan kijkt, ziet het er angstaanjagend uit, maar zit je er tussen, dan ervaar je dat niet zo. |j Hoewel die massasprints in de Tour i toch wel meer risico's met zich mee- j brengen. Je hebt er veel meer ploe- a gen die in zo'n sprint volop mee- i doen. In dat gedrang zoek ik de goeien op, daar stem ik de finale op af. De sprinter in mijn wiel moet mij dan blindelings vertrouwen. Anders lukt het nooit. Zelf moet je ook heel goed rijden, want het is erg zwaar, die laatste kilometers. Je zit con stant vol in de wind te rijden. En dat met een snelheid van rond de zestig per uur. Daarvoor moetje een groot verzet trappen. Meestal 52 tandjes voor en 13 of 14 achter. Van Poppel zocht uiteindelijk zelf het moment van gaan uit. Willem nog niet en daarom probeer ik hem daarbij te helpen. De geluksfactor speelt in het geheel natuurlijk ook mee. Dat mag duidelijk zijn". Gert Jakobs, van huis uit Emme- naar, maar tegenwoordig wonend in Helmond, is een, wat in wieier- kringen heet, typische stoemper. Een renner die met zijn krachtige, hoekige stijl kilometers lang tempo kan maken. Maakte derhalve ook deel uit van het oranje-tijdritkwar tet op de Olympische Spelen van Los Angeles. Vanuit die discipline heeft hij geleerd een kopman uit de wind te zetten. Jakobs (23) is spe ciaal vanwege dat aspect uitverko ren voor de Tour. Het wordt zijn eerste. Jakobs: „Hard rijden is altijd mijn sterkste punt geweest. Vroeger won je als junior en amateur daarmee wedstrijden, nu bij de profs worden die kwaliteiten anders benut. Zoiets gaat eigenlijk vanzelf. Als je als prof begint, weetje datje voor een ander moet werken. In de Tour zal ik regel matig Van Poppel, onze sprinter, uit de wind moeten zetten. Dat hangt ook af van het profiel van de etappe. Is het vlakke rit, dan zal Van Poppel zoveel mogelijk ontzien moeten wor den. Ik moet er op letten dat hij geen trap teveel doet, zodat hij zo fris als het maar kan aan de sprint kan be ginnen. Niet dat ik van begin tot eind bij hem rij, maar er zijn van die momenten dat je hem bij moet staan. Als het tempo bijvoorbeeld omhoog gaat. Vaak gebeurt zoiets pas zo ongeveer halfkoers. Als zo'n jongen direct al moeilijk zit, hou je hem natuurlijk meteen de eerste ki lometers uit de wind. In de hoop dat hij er bijtijds weer overheen komt. En dan moet je ook van tijd tot tijd jongens naar voren rijden. Die pik ik dan zo bij de broek op, soms wel met vier tegelijk als dat gewenst is. Bij voorbeeld om een achtervolging te organiseren. Zwaar werk? Ja, dat mag je wel zeg gen. Zeker als je het de hele dag doet. Zoals vorig jaar in de Ronde van Ita lië. Toen liet ik me, total loss, al vaak twee kilometer voor de streep uitvie ren. Staat er in de krant datje 160ste bent geworden en denken de men- sen thuis: nou, die Jakobs rijdt ook j niet best. Maar dan heb j e zo veel ge daan dat je scheel over de finish j komt. Ik vind dat niet erg, zolang je werk maar wordt afgemaakt. Dat ge beurt in de ploeg waarin ik nu rij Su- perConfex, red.) gelukkig regelma tig. Als de jongens waarvoor je zo'n j hele dag in touw bent, er niets van i maken in de finale, baal je wel een beetje. Voor het type renner als ik zit er trouwens weinig anders op dan voor een ander te werken. Want in de meeste koersen kun je zelf toch geen hoofdrol spelen". SEROOSKERKE Als onderdeel van de Zeeuwse Dag van het Paard, zaterdag in Serooskerke, wisten ook de springruiters hun steentje bij te dragen. Vooral de zware klasse bij de paarden wist de spanning voor het talrijke publiek er goed in te houden. Eerst bewees Lenet Sandee dat een foutloze rit over het parcours tot de mogelijkheden behoorde. Daarna be wees Kees de Visser (hij was twee jaar uit de roulatie door een ongeluk dat hij weer volop terug is. Hij wist een barra ge af te dwingen. Beide ruiters gaven elkaar in deze barrage af te dwingen. Beide ruiters gaven elkaar in deze bar rage geen duimbreed toe. Lenet San dee reed een schitterende barrage waarin alles goed ging totaan de laat ste hindernis, de dubbelsprong waar bij de eerste hindernis een balkje werd afgesprongen en dus vier strafpunten werden genoteerd. Haar tijd was 32.43 seconden. Ook bij Kees de Visser ver liep alles zonder problemen tot de dub belsprong waar Thoran bij de laatste hindernis een balkje meenam; ook vier strafpunten. Zijn tijd van 39.88 was echter beduidend langzamer waar door het overwinningslint naar Lenet Sandee toe ging. In de middenklasse bij de paarden kon slechts één foutloze rit worden genoteerd. Met zijn paard Dwina reed Kees Jan van de Graal recht op de overwinning af. Ook bij de pony's in de zware klasse bleek geen barraege nodig. Hier was het Sandra van Dijk die met Chopin als enige fout loze rit liet aantekenen en daarmee de overwinning voor zich opeiste. In de middenklasse voor de pony's ver liep het voor de deelnemers minder gunstig. De derde sprong bleek voor veel combinaties een onoverkomenlij- ke hindernis. Uiteindelijk bleven er slechts twee combinaties over die de fi nish bereikten. Beiden lieten onder weg een hindernis vallen waardoor de uitslag nog niet direct kon worden op gemaakt, maar een barrage moest worden gereden. Hier bleek Astrid van de Veer met Machmoed de beste voor Eline Struyk met Pascal. De grootste rubriek, de lichte klasse bij de paar den, waar 24 deelnemers aan de start verschenen, leverde ook de grootste barrage op. Vijf combinaties plaatsten zich via een foutloze voorronde. Al di rect de eerste deelnemer, Izak van Ey- zeren, vestigde met Zabilet uitdrukke lijk zijn kandidatuur voor de overwin ning door een foutloze rit te realiseren in de snelle tijd van 32,68 seconden. Geen van de anderen kon daar nog aan komen, al probeerden nog velen het. Het meeste succes had Fons de Vetter met Zandor die met een tijd van 33.59 op minder dan een seconde bleef ste ken. Gert Jacobs Adrie van der Poel Henk Lubberding De uitslagen zijn: Springen paarden klasse B: 1 Corien Geelhoed, Pompidou, Oranjezon 0 ft.; 2 Izak van Eyzeren, Maistro, Weelrui- ters 0 ft.; 3 Ad Bergs, Bramiro, Vossereyers, 0 ft.; Springen pony's klasse B: 1 Nicky Abra- hamse, Anouschka, Oranjezon 0 ft.; 2 Sanja Dingemanse, Miphan, Paardebloem 0 ft.; 3 Monique Melse, Achim, Oranjezon 0 ft. Springen pony's klasse L, categorie B: 1 Ca- rolien Dominicus, Esther, Paardebloem 0 ft. Springen pony's klasse L, categorie D (na barrage): 1 Annique Jakobsen Ramona D, Oranj ezon 0 ft.2 Suzette J akobsen, Axkeen, Oranjezon, 44 ft.; 3 Wilma de Visser, Razin, Oranjezon. Springen paarden klasse L (na barrage): 1 Astrid v. d. Veer Machmoed, Burghruiters 4 ft.; 2 Eline Struyk, Pascal, Schouwse Ruiters. Springen pony's klasse Z: 1 Sandra van Dijk, Chopin, NPC, 0 ft.; 2 Esther van Westen, Astrid, Walcheren 8 ft.; Springen paarden klasse M: 1 Kees Jan van de Graaf, Dwina, Schouwen en Duiveland 0 ft.; 2 Arnold Kriens, A Difficult Lady, Re- nesse 3.25 ft. Springen paarden klasse Z (na barrage): 1 Lenet Sandee, Thyfoon, Noord- Beveland, 4 ft. 32.43 sec.; 2 Kees de Visser, Thoran, Gouwe Reijers, 4 ft. 39.88 sec.; Men nen klasse B: 1 Steven van Hasselt, Victor, Lekruiters 93 pnt.; 2 Cor Vink, Chariska, Scheldestad 91 pnt.; Mennen klasse L: 1 Jan Rentmeester, Pepijn, Schouwse Ruiters, 90 pnt.; Mennen klasse M: 1 Cees Schout, Ta mara, Scheldestad, 92 pnt.; Mennen Klasse Z: 1 Adrie Louwerse, Zephyr, Scheldestad 104 pnt.; 2 Nel Bol Ukina Lekruiters 97 pnt. Tweespan trekpaarden: 1 A. Verhage (Se rooskerke) met Vicky van 't Laar en Bianca van Nieuw Soetendaele; 2 J. de Visser (Vlis- singen) met Emma van Gamin en Erna van Driewegen, 3 C. Mol (Waarde) met Zita van Waarde en Kitty van Doornenhof. Enkel- span haflingers: 1 J. de Boer (Sint-Anna- land) met Saskia van Staland; 2 mevrouw E. van Leeuwen (Middelburg) met Myrtle; 3 T. H. Frigge (Oud-Vossemeer) met Sylvia van de Baakse kant. Winnaar AVerhage won bij de tweespan voor trekpaarden. die er niet zo best voorstaan. Die wil len altijd wat ondernemen, dat is ook logisch. Ik heb geen moeite met dit werk, al vind ik het natuurlijk wel jammer dat ik de opgaande lijn van het begin van mijn profcarrière niet heb kun nen doortrekken. Het zag er toen al lemaal heel mooi uit. Helaas heb ik te veel met mijn gezondheid gesuk keld en dan kun je het wel schudden. Als prof moet je rijden voor die ren- ner(s) waarmee je het meest kunt verdienen. Kun je dat niet opbren gen, dan moetje amateur blijven". Adrie van der Poel (net 28 gewor den) is door PDM aangetrokken als speerpunt voor de klassiekers. Hij heeft de hooggespannen verwach tingen voor zijn nieuwe sponsor nog niet waar kunnen maken. Wel vijzelde hij gisteren zijn prestige aanzienlijk op door nationaal kam pioen op de weg bij de professionals te worden. De toegewijde Braban der zal in de Tour de France de mas saprints aantrekken voor de Belg Wim Arras. Van der Poel: „Ik hoop Willem de eerste dagen van dienst te kunnen zijn in eventuele massa sprints. Ik kan zelf ook wel aardig sprinten, maar in zo'n massale aan komst ben ik kansloos. Dan kan ik

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 10