Beslissingswedstrijd voor Middelburg-Zuid Jan Tinnnan ongenaakbaar Johan van der Velde een duivelskunstenaar in Sluis yals een speer reed van der Steen Toon r PZC/sP°rt Argentijn brak duim Franse leider in Midi Libre Seizoendebuut Nelli Cooman Midlotto en ajferspel Tuchtcommissie •traft Italië j uitverkoop DUBBELSLAG VOOR NEDERLANDERS Teun van Vliet Verbrokkeld Patronat AMSTELVEEN (ANP) - Hans Jorritsma hield na de moeizame winst van het Nederlandse hoc keyteam op Spanje (1-0) zijn handen in de zakken. Mee juichen met manager Nico Spits kon de Amsterdamse bondscoach niet opbrengen. Daarvoor was het spel van Oranje in het eerste duel voor het toernooi om de Champions Trophy te matig geweest. „Nee, er werd niet echt goed gehockeyd", mompelde Jorritsma. „Ik had dat ook graag anders gezien. Maar voorlopig staat wel de winst, al is het dan met 1-0. De kop is er af en de spelers weten nu tenminste dat het toernooi begonnen is." Veelbelovend Hangen-en-wurgen Tegen grandioze prijzen. boetiek ZATERDAG 20 JUNI 1987 MIDDELBURG De tafeltennisvereniging Middelburg-Zuid speelt zondag middag in Vught een beslissingswedstrijd om een plaats in de eredivisie teger Pelgrim uit Gaanderen. De wedstrijd wordt gespeeld in de JCV-zaal in en begint om 13.00 uur. AMSTELVEEN (ANP) - Het toer nooi om de Champions Trophy was voor de Argentijn Alejandro Verga al na één minuut voorbij. Hij kreeg een bal van de Austra liër Neil Hawgood zo hard tegen zijn hand dat hij een duim brak. Dinsdag overkwam de Austra liër Graham Reid hetzelfde tij dens het in Amstelveen gespeelde oefenduel tegen De Batavieren. Hij brak kort na de rust eveneens zijn duim en reisde vrijdag terug naar zijn woonplaats Brisbane. HILVERSUM (ANP) - Jan Timman is onaantastbaar in de nationale schaaktitelstrijd. De zevenvoudig kampioen behaalde gisteren in Hilversum in de negende ronde zijn zesde overwinning. In een solide stijl ontdeed hij zich met wit van Hans Ree. Door de winst, en de op handen zijnde overwinning in de hangpartij tegen Ligterink, is de 36-ja- rige Amsterdammer nog een half punt verwijderd van zijn achtste titel. Door de zege van Paul van der Sterren op Vanheste werd Timman nog net geen officieus kampioen. De achterstand van Van der Sterren op het nationale schaakidool bedraagt evenveel punten als nog te spelen ronden: twee. Door zijn vierde opeenvolgende overwinning kwam Van der Sterren alleen op de tweede plaats. Bovendien behield hij uitzicht op-het grootmeesterresultaat. Indien hij hon derd procent scoort in de slotronden (Cardon en Kuijf), vol doet hij exact aan de norm van acht punten. De andere grootmeesters. Van der Wiel en Sosonko. beslo ten tot een remise. Van der Wiel sloeg eerst twee keer een remise-aanbod af, maar berustte na twintig zetten in het onvermij delij ke Helmut Cardon hield in een gevecht in de onderste regio nen een minimale afstand van de laatste plaats. Hij deelde de winst met Pieterse. De uitslagen uit de negende ronde zijn: Timman - Ree 1-0, Van der Wiel - Sosonko 1/2-1/2, Van der Sterren - Vanheste 1-0. Kuijf - Boers- ma 1/2-1/2, Cardon - Pieterse 1/2-1/2, Riemersma - Ligterink 1/2-1/2. Stand na negen ronden: 1. Timman 7 punten 1 afg., 2. Van der Sterren 6,3. Van der Wiel 5 1/2,4. Sosonko 5+1 afg.. 5. Riemersma 4 1/2 1 afg.. 6. Kuijf, Ree 4 1/2,8. Ligterink 31/2 1 afg.. 9. Vanheste. Boersma 3 1/2, 11. Cardon 2 1/2, 12. Pieterse 2. de rechterkant passeren. Van der Vel de voelde het gevaar instinctief aan en deed, zoals dat in sprintjargon heet, de deur dicht. Van Vliet dreigde tegen het publiek aangedrukt te worden. De winnaar van twee voorjaarsklassiekers moest afremmen en proberen langs de linker kant de sprint te winnen. Het afrem men was funest voor zijn kansen. Hij drong nog wel aan, maar verloor. Achter de eindstreep zocht Johan van der Velde tevreden naar een schoon petje voor de huldiging. „Ik heb het toch bij de proloog gezegd: één dag zal er over mij geschreven worden". Tien meter verderop stond Teun van Vliet zijn teleurstelling te verbijten. „Vuile rotzak", schreeuwde hij naar de win naar. „Van der Velde drukte me zo het publiek in. Een gemene truc." De geklopte had zwaar de ziekte in, maar ineens brak de lach op zijn ge zicht door. „Die kerel, op hem kan ik niet kwaad worden. We zijn gabbers, we kennen elkaar door en door. Wat hij deed was zeker fout en als het iemand anders was geweest, stond ik nu bij de jury om een officieel protest in te die nen." Van der Velde sloeg zich op de knieën van de pret toen hij geconfronteerd werd met de uitspraken van de verlie zer. „Wat zeurt hij nou?", reageerde hij, „ik ben alleen maar naar rechts uit geweken om hem links ruim baan te geven." De uitslag van de derde etappe is: 1. Johan van der Velde (Ned) 139 km in 3.48.59, 2 Teun van Vliet (Ned) zelfde tijd, 3. Adriano Bafii (Ita) op 7 seconden. 4. Mare Sergeant (Bel), 5. Dag-Erik Pedersen (Noo), 6 Christophe Lavainne (Fra). 7. Jean-Claude Leciercq(Fra),8. StefanoColage(Ita),9. Ste ven Rooks (Ned), 10. Acacio da Silva (Por), 11. Frank van de Vijver (Bel), 12. JörgMüller (Zwi), 13. Alfio Vandi (Ita), 14. Stefan Mutter (Zwi), 15. Gody Schmutz (Zwi), 17. Gert-Jan Theunisse (Ned), 18. Pedro Delgado (Spa), 24. Peter Stevenhaagen (Ned), 27. Peter Win nen (Ned), 54. John Talen (Ned), 77. Laurent Fignon (Fra). 86 Gerard Veldscholten (Ned) allen zelfde tijd als Baffi. 98. Urs Freuler (Zwi) op 11 minuten en 15seconden. 104. Eric Vanderaerden (Bel), 105. Hans Daams (Nedi, 106. Peter Harings (Ned), 123. en laatste Da niel WydenZwi) allen zelfde tijd als Freuler. Niet gestart: Othmar Haflinger (Zwi). afge stapt: Bruno Holenweger (Zwi). Luigi Seve- rini (Ita). Paul Popp (Oosi en Jürg Brugg- mann (Zwi) Het algemeen klassement is: 1. Acacio da Silva (Por) 13.11.42, 2. Mare Sergeant (Bel) op 1 seconde, 3. Steven Rooks (Ned) 0.17, 4. Andreas Kappes (WDl) 0.23, 5 Heinz Imbo- den (Zwi) 0.26, 6. Alan Peiper (Aus) 0.35, 7. Marco Vitali (Ita) 0.41. 8. Andrew Hampsten (VSt) 0.53,9. Eric Maechler (Zwi) 0.56.10. Da niel Gisiger (Zwi) 1.40,11. Guido Winterberg (Zwi) 1.53, 12. Jean-Claude Leclercq (Fra) 1.56, 13. Tony Rominger (Zwi) 2.07, 14. Dag- Erik Pedersen (Noo) 2.08, 15. Marco Giova- netti (Ita) 2.13,19. Van der Velde 2.19,24. Del gado 2.37, 25. Winnen 2.38, 29. Theunisse 2.47, 31. Talen 2.49, 35. Stevenhaagen 2.55, 36. Van Vliet zelfde tijd, 40. Veldscholten 3.12, 46. Fignon 3.23, 85. Freuler 13.05, 96. Daams 16.25, 115. Vanderaerden 33.44. 118. Harings 34.22, 123. en laatste Joel Pelier (Fra) 47.07. sturen. In de topvorm uit de Ronde van Italië, waar hij twee bergetappes en het puntenklassement won, was Van der Velde weer de duivelskunste naar op de fiets. Ook zijn krachten bleken niet onuit puttelijk. Uit de achterhoede doemde een gevaar op toen hij iets verzwakte. Teun van Vliet had eveneens berede neerd, dat deze etappe iets was voor de Nederlandse criterium-specialis ten. Hij schakelde de grote versnel ling en haalde Van der Velde driehon derd meter voor de eindstreep in. Van Vliet zette onmiddellijk de eind sprint in. Hij wilde Van der Velde aan UTRECHT (ANP) - Nelli Cooman zal haar seizoendebuut in de buitenlucht woensdag 24 juni in Schwechat bij Wenen maken. De wereldkampioene op de 60 meter indoor start in het Oos tenrijkse dorpje op de 100 meter. Aanvankelijk was het de bedoeling dat Coomnan met de Europese beker strijd in Gothenburg, drie dagen later, de wedstrijdenreeks voor het toernooi om het wereldkampioenschap zou openen. De wereldtitelstrijd wordt van 29 augustus tot 9 september in Rome gehouden. Advertentie PONT-SAINT-ESPRIT (AFP) - De Fransman Frederic Gamier heeft de eerste etappe van de Midi Libre ge wonnen. De 23-jarige renner uit de ploeg van Köchli nam door zijn over winning ook de leiderstrui over van de Belg Jean-Luc Vandenbroucke. Garnier ontsnapte vlak voor Pont- Saint-Esprit met een klein aantal ren ners uit het peloton op de flanken van de cote de Valbonne. In de eindsprint bleef hij zijn landgenoot Martial Gay ant en de Belg Luc Roosen uit de ploeg van Jan Raas voor. De tien se conden bonificatie leverden de Frans man de eerste plaats in het klassement op. Uitslag eerste etappe van Agde naar Pont- Saint-Esprit: 1. Frederic Garnier (Fra) 180 kilometer in 4 uur. 27 minuten en 16 secon den, met bonificatie 4.27.06; 2. Martial Gayant Fra(met bonificatie 4.27.10); 3. Luc Roosen (Bel) (met bonificatie 4.27.14); 4. Gil les Sanders (Fra); 5. Claude Criquielion (Bel): 6. Sören Lilholt (Deni; 7. Adrian Tim- mis (GBr); 8. Camillo Passera (Ita); 9. Eric Boyer (Fra); 10. Eric Caritoux (Fra); 11. Ed- wig van Hooydonck (Bel); 12. Sean Kelly (Ier); 20. Ad Wijnands (Ned) allen zelfde tijd als Garnier; 35. Maarten Ducrot (Ned) op 0.26; 44. Gerrit Solleveld (Ned) z.t. Klassement: 1. Garnier 4 uur, 31 minuten en 52 seconden: 2. Bernard Vallet (Fra) zelfde tijd; 3. Van Hooydonck op 4 seconden; 4. Philippe Leleu (Fra) 0.04: 5. Kim Andersen (Den) 0.05; 6. Luc Leblanc (Fra) 0.05; 7. Pee- ters 0.06; 8. Gayant 0.06; 9 Mare Madiot (Fra)0.07; 10. Franky vanOyen(Bel)0.07; 13 Criquielion 0.09; 33. Wijnands 0.21; 36. Du crot 0.31; 38. Solleveld 0.32. ®N HAAG (ANP) - De winnende ge- allen, die gisteren werden getrokken 'oor Midlotto juni (24 A) zijn: 10 -14-17 - 20 - 26 - 35. Reservegetal 11. lijferspel: 18 70 39. De extra-prijzen 'allen op de formulieren met de num- ners eindigend op 2227. foor bijna 470.000 deelnemers werd f. ■753.526,- ingelegd, voor de prijzen is )ijna 833.000 gulden beschikbaar. >ERN (SID) - Italië is het Europees oetbalkampioenschap voor jeugd- sams onder 16 jaar kwijt. Bij de fina ls in mei in Frankrijk hebben de Ita- ianen voortdurend één te oude speler Pgesteld. De tuchtcommissie van de uropese unie (UEFA) deklasseerde m die reden Italië en verklaarde de itel vacant. In de finale hadden de izzurri met 1-0 van de Sovjetunie ge zonnen. >e UEFA moest ook ingrijpen voor en overtreding van Belgische zijde in e strijd om het Europees kampioen- ;hap „onder 21". De Belgen hadden oor de wedstrijd tegen Ierland (1-1) he in plaats van de toegestane twee ispensatiespelers opgesteld. Ierland 'erd met 3-0 tot winnaar verklaard. SLUIS - Toon van der Steen zoekt het dit seizoen vooral in de criteriums. De wieleramateur uit Bruinisse, die in middels een fraaie erelijst bij elkaar heeft gefietst, sprak zich gisteravond na zijn derde seizoenzege in die zin uit. „Ik kan in klassiekers best uit de voeten, maar in de plaatselijke rond jes draai ik de laatste weken weer heel soepel", verklaarde hij na zijn overwinning in Sluis. Rob Bijvank en Henny Rovers, die in de laatste ronde door 'Toontje' verrast werden, luisterden belangstellend mee. „We zullen hem dit seizoen nog veel tegenkomen. Hij rijdt als een speer", merkte de verslagen Rovers op. Het zag er overigens lang naar uit dat winnaar Van der Steen het in deze 23e ronde van Sluis met een bescheiden ereplaats zou moeten doen. In het eer ste wedstrijduur werd weliswaar flink gedemarreerd, maar het peloton liet niemand vertrekken. Op dit parkoers van amper een kilometer lengte niet onbegrijpelijk. Wie een gaatje kreeg kon immers voorgoed uit zicht gera ken. En dus reageerde de groep op alles en iedereen die maar durfde bewegen. De beslissing zou pas op gang gebracht worden nadat een aantal renners zich in de premiespurts leeggereden had en het spel van remmen en weer aanzet ten de krachten uit veel benen had ge haald. Op dat moment, met nog zo'n dertig kilometer van de finish, gingen Peter Hofland en Peter Mol. Een klasserijke tandem die alles in de aanval gooide en achter zich een ver brokkeld peloton achterliet. Tot ruim een halve minuut kreeg het duo en ge let op de achtervolging die slechts sporadisch en bovendien met te wei nig mensen op gang kwam leek het voor de leiders gebakken te zitten. Achter Hofland reed Toon van der Steen in het peloton toen natuurlijk al in een uiterst gemakkelijke rol, om dat hij zich niet druk hoefde te maken in de achtervolging op een ploegmaat. Pas toen Hofland en -leider in het Zeeuwsch-Vlaanderen-klassement- Mol buiten schot leken ging Van der Steen mee in een achtervolgend groep je. Maar ook toen uiteraard nog als be waker. Zo hard ging het echter ineens in de slotkilometers dat de jagende tweede groep zich na een rondenlang gevecht gewonnen moest geven tegen de gebundelde en laatste krachten van de grote groep. In die enerverende eindstrijd gingen tenslotte ook de twee vluchters eraan voor de moeite. Toen iedereen zich klaar begon te maken voor de massa sprint sloop een nog fitte Toon van der Steen uit het peloton weg. Hij kreeg Rob Bijvank en Henny Rovers mee en dat trio werd niet meer teruggepakt. Toon van der Steen liep in de laatste ronde nog bij zijn makkers vandaan. Bijvank versloeg Rovers in de spurt om de tweede plaats. Uitslag: 1. Toon van der Steen Bruinisse, 85 km. in 2.10.25; 2. Rob Bijvank Westdorpe op 2 sec.; 3. Henny Rovers Roosendaal; 4. op 10 sec. Sylvester Aarts Kruiningen; 5. op 15 sec. Peter Hofland Roosendaal; 6. Jos van Gin- neken Etten-Leur: 7. Peter Mol 's Graven polder; 8. Hans Oomen Etten-Leur; 9. Mar cel Remijn Wilhelminadorp; 10. Frank Gommers Philippine; 11. Cees Vleugel We- meldinge; 12. Peter Pais Hoogerheide; 13. Conno van de Sande IJzendijke: 14. Erik van Nieuwkerk Kapelle; 15. Ko Harms Axel; 16. Rob de Jonge Lewedorp; 17. Jos Elen Don gen; 18. Cees Schouwenaar Goes; 19. Toon Vermeulen Kloetinge; 20. Leo Goeree Krui ningen. Toon van der Steen Johan van der Velde wint de rit met ruim verschil van Teun van Vliet. Floris Jan Bovelander probeert een vallende Spanjaard te ontwijken bij een aanval van Nederland. Machtige solo zet hockeyers op winst BAZEL (ANP)- Als Peter Post zijn stokpaardje berijdt zegt hij: „Crite riums zijn de pest voor wielrenners." De Nederlandse dubbelslag in de der de etappe van de Ronde van Zwitser land door Johan van der Velde en Teun van Vliet was daarentegen al leen mogelijk, omdat ze ervaring op deden in duizenden rondjes rond kerktorens. De eindstreep van de derde etappe in de Ronde van Zwitserland lag in Ba zel. Om sponsors en publiek te beha gen werd de etappe uit Leibstadt be sloten met twee rondjes door de stad in de geest van een achtbaan. „Een schandaal, levensgevaarlijk", noemde de Zwitser Stefan Mutter het aan- komstparko+rs in zijn geboortestad al voor de start. De aanhoudende regen maakte het as falt en de tramrails spiegelglad. „Hoe heeft Vögeli zo'n parkoersje voor me kunnen vinden", loofde Johan van der Velde de organisator na zijn etappeze ge. „Inderdaad behoorlijk gevaarlijk. Maar als je wat wilt winnen, moetje ri sico's durven nemen." Johan van der Velde riskeerde alles tij dens de slotronde in Bazel. De vlucht poging van de Italianen Vandi en Sal vador met de Columbiaan 'Parra, be gonnen in de heuvelzone voor de stad, was teniet gedaan. Voor het overste ken van de Rijn lag nog een zeer steil heilinkje. Van der Velde demarreerde, sloeg een gaatje van 150 meter en riskeerde tien valpartijen in de resterende bochten door er op volle snelheid doorheen te dat hij twee keer zeer goed ogende kansen van de Spanjaarden Iglesias en Escude met uitstekende reacties onschadelijk maakte. Van strafcor- ners moest Nederland het niet hebben. De drie, die werden „verdiend", lever den - met de Bloemendalers Doyer, Kooyman en Bovelander als aangever, stopper en schutter - niets op. In de tweede helft ging er ook veel mis. Aan beide kanten trouwens. Ook na dat Jorritsma de onopvallende Van de Honert verving door Gert Jan Schlat- mann bleef het spel te onsamenhan gend om te kunnen boeien. Bij de wei nige gevaarlijke acties van Spaanse kant toonden vooral Diepeveen, aus- putzer Klaassen en Bovelander hun inzicht. Volgens Jorritsma stonden zijn man nen, die uiteraard vol goede voorne mens aan het toernooi begonnen, on der grote druk. „Op de achtergrond speelt steeds mee dat we in verband met kwalificatie voor Seoel goed moe ten presteren". In dat licht was de wed strijd tegen de stugge Spanjaarden, die in verband met de Spelen van 1992 in Barcelona zich financieel veel kun nen veroorloven, dubbel belangrijk. Want het zou voor een plaats in het Olympische toernooi uiteindelijk best wel eens een keus tussen Spanje en Ne derland kunnen worden. AMSTELVEEN - De Duitsers hebben [isteren ook hun eerste wedstrijd in iet toernooi om de Champions Trop- ly gewonnen. Engeland werd met 3-1 verslagen na een ruststand van 2-1. Australië won met 4-1 van Argentinië :n de Russen waren na rust kansloos legen Pakistan. )e karakteristieken van de wedstrijden: IVest-Duitsland - Groot-Brittannië 3-1 (2-1). I. Stefan Blöcher (strafbal) 1-0, 30. Carsten rischer (strafcorner) 2-0, 32. John Shaw 2-1, >6. Blöcher (strafbal) 3-1. Scheidsrechters: Alain Renaud (Fra) en Rob Lathouwers Ned), toeschouwers: 750. Australië - Argentinië 4-1 (1-1). 20. Neil Haw- sood istrafcorner) 1-0, 25. Marcelo Masche- oni (sc) 1-1,45. MarkHager(sc)2-l, 52. Peter ïaselhurst 3-1, 61. Hawgood 4-1. Scheids- echters: Alexander Stelter (WDl) en Jos üienhaus (Ned), toeschouwers: 1.000. 'akistan - Sovjetunie 2-0 (0-0). 48. Ahmed Shabaz 1-0,49. Mumtaz Haider 2-0. Scheids- echter: Santiago Deo (Spa) en Seif Ahmed Egy), toeschouwers: 1.000. (ederland - Spanje 1-0 (1-0). 10. Erik Parle- 'liet 1-0. Scheidsrechters: Roger Webb GBr) en Kwizer Bajwa (Pak), toeschou- vers: 2,000. )e stand is na de eerste dag: Australië 1 1 0 0 2 4-1 V-Duitsland 1 1 0 0 2 3-1 'akistan 1 1 0 0 2 2-0 (ederland 1 1 0 0 2 1-0 ipanje 1 0 0 1 0 0-1 Sovjetunie 1 0 0 1 0 0-2 ir-Brit. 1 0 0 1 0 1-3 Argentinië 1 0 0 1 0 1-4 De Spanjaarden hebben het voordeel dat zij vorig jaar oktober vijfde werden in de wereldtitelstrijd in Londen. Ne derland, dat daar met 1-4 van Spanje verloor, bleef op de zevende plek ste ken. Op de Europese titelstrijd van au gustus in Moskou komt Oranje in de zelfde groep weer Spanje tegen. Het begin was voor de Nederlanders veelbelovend. Al in de tiende minuut bracht Parlevliet alle handen van de circa 2.000 toeschouwers op elkaar door de bal na een machtige solo ach ter doelman Rovira te mikken (1-0). Zelfs de Spanjaarden klapten voor de zeer fraaie actie van de Tilburgse reus. Een minuut later werd een tref fer uit een sluwe boogbal van Van 't Hek afgekeurd. „Waarom weet ik nu nog niet", zei Jorritsma. „Volgens mij was het een zuiver doelpunt." De verfrissend ogende ouverture van Oranje kreeg geen vervolg. De ge schrokken Spanjaarden vergrendel den de poort en pasten hun zone-ver dediging zo secuur toe, dat de Neder landers de bal vrijwel geen zinnige be stemming meer konden geven. Het ruimtegebrek leidde tot verstikking op het middenveld, er kwamen geen kansen meer, het publiek bleef muis stil en Van 't Hek moest steeds vaker zijn medespelers opjutten. Jorritsma: „De opbouw verliep veel te traag. Er werd eerst drie, vier keer over de breedte gepasst voordat de bal op het middenveld terecht kwam". Het ging allemaal zo omslachtig, dat de spitsen Van de Honert en Parlevliet vrijwel onbereikbaar waren en in nie mandsland terecht kwamen. Ook de tweede helft bleef het beeld van hangen-en-wurgen gehandhaafd. „Toen gingen we meer met de hoge bal spelen om de zaak sneller te verplaat sen. Maar die Pakistaanse scheids rechter zat ons dwars. Hij ging lukraak voor buitenspel fluiten. Dat was jam mer, want ik had over het geheel geno men het gevoel, dat we toch een of twee doelpunten meer verdiend had den. Nu beginnen we weer net als in Londen met een uitslag van 1-0 en blij ven doelpunten achterwege. Ik hoop, dat de produktiviteit nog zal verbete ren". Jorritsma mocht zijn doelman Frank Leistra tenslotte nog dankbaar zijn I Wij houden van 27 juni tot 25 juli onze gehele collectie kleding Advertentie Langstraat 22 Arnemuiden Tel. 01182-2750

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 9