Monumentenpanden kosten Hontenisse zo'n 1,3 miljoen Bekende Nederlander opent mosselseizoen in Bruinisse Pauselijke orde voor Ch. J. G. Sehoonens Corporatiebestuur wil gesprek over ontslag manager H. Engelsma Weigeren bloedproef: ontzegging 9 maanden Duitse bestuurder Morres Hulst wil nieuwe opslaghal Bloemenhulde avondvierdaagse Hoek I PZC/streek Diefstal camera uit etalage in Breskens In Sluis 24 auto's niet afgesloten Raadsvergadering over restauratie en woningbouw Sluis examens Fietsdriedaagse in Sas van Gent EX-KERKBESTUURDER SAS VAN GENT Lotuskring houdt demonstratiedag in IJzendijke College wil naar simpeler tarieven Sasse sporthal Raad Axel over bouw woningen aan Nieuwendijk PvdA vergadert over hoogbouw Cadzand-Bad 14 MEERJARENPROGRAMMA Natuurwandeling van De Steltkluut Scholengemeenschap De Vaart BEGIN VISSERIJDAGEN OP 16 JULI Maritieme show MET BEWONERSORGANISATIES SINT-KRUIS Geslaagd In de PZC van zater dag 13 juni is abusievelijk een naam bij de geslaagden EDOKA van de Hoge school Zeeland, sectie PABO, wegge vallen. Annie van Hevele uit Sint- Kruis slaagde voor deze opleiding. POLITIERECHTER MIDDELBURG Van de weg ZATERDAG 20 JUNI 1987 KLOOSTERZANDE In de gemeen te Hontenisse moet de komende vijf jaren voor zo'n 1,3 miljoen gulden ver timmerd worden aan gebouwen met historische of architectonische waar de. Dit blijkt uit het meerjarenpro gramma monumenten voor 1988 tot 1992 dat de gemeente zal indienen bij het ministerie van WVC. Uit het programma blijkt duidelijk dat HULST - Het Hulster meubelconcern Morres gaat uitbreiden. In de tweede helft van 1988 wordt op het industrie terrein tussen de Absdaalseweg en de Industrieweg, dat enkele jaren gele den door het bedrijf werd aange kocht, een grote opslaghal gebouwd. Momenteel worden de bouwplannen ontwikkeld. Bedrijfsleider drs. A. M. J. A. Koopmans bevestigde vrijdag de uitbreidingsplannen van Morres. „De nieuwbouw past geheel in ons be leid om de buitenmagazijnen van het bedrijf meer in Hulst te centraliseren. Dit hoeft echter nog niet te betekenen dat we de oude opslagruimten buiten Hulst zullen afstoten", aldus Koop- mans. De bedrijfsleider wilde nog niet veel loslaten over de plannen. „We hebben een adviesbureau ingeschakeld. De deskundigen moeten eerst maar eens uitknobbelen wat er allemaal mogelijk is. Nu al staat vast dat we een geme chaniseerd magazijn gaan bouwen, met een opslagsysteem dat volledig computergestuurd zal zijn. Over de exacte afmetingen van de hal hebben we het nog niet gehad", lichtte hij toe. Het is de bedoeling dat de meubelen van het concern in de toekomst in de nieuwe hal worden opgeslagen. Dat gebeurt op hoge stellingen, waar ze met speciale vorkheftrucks weer afge haald kunnen worden. Omdat de ma gazijnhuishouding volledig geauto matiseerd zal zijn, kan er sneller en ef ficiënter gewerkt worden. Koopmans verwacht niet dat de nieuwbouw een positief effect zal hebben op de werk gelegenheid binnen het meubelcon cern. „Het huidige personeel zal het werk in de nieuwe opslagruimte op zich moeten nemen", stelde hij. Wanneer de plannen door het advies bureau uitgewerkt zijn wordt bij de ge meente een bouwaanvraag ingediend. Verwacht wordt dat volgend jaar zo mer met de bouw kan worden begon nen. Over de bouwkosten kon de be- drijfswoordvoerder geen mededelin gen doen. BRESKENS Onbekenden hebben vrijdagmorgen een fotocamera ont vreemd uit de etalage van de fotozaak van P. N. te Breskens. De waarde van de camera bedraagt 650,—. het gemeentebestuur plannen heeft met de directe omgeving van het Hof te Zandeplein in Kloosterzande. Zo zal het onlangs voor 85.000 gulden door de gemeente aangekochte herenhuis van de familie Collot d'Escury, dat in erg slechte staat van onderhoud verkeert, nog dit jaar moeten worden opge knapt. Het college schat de grote op knapbeurt op 1,1 miljoen gulden. Het dagelijks bestuur van Hontenisse hoopt dat 770.000 gulden aan subsi dies kan worden binnengehaald. Voor de jaren 1990 en 1991 heeft het rijk al respectievelijk 36.000 en 45.900 gulden toegekend. Verder dient het in zeer deplorabele staat verkerende koetshuis aan het plein hoognodig te worden opgeknapt. Een renovatie van het gebouw wordt geraamd op 120.000 gulden, waarvan 72.000 gulden subsidiabel is. Ook de muur rond het vroegere Hof ter Zande zal moeten worden hersteld, dit kar wei, inclusief herstelwerken aan het toegangshek, gaat 10.000 gulden kos ten. Het meerjarenprogramma monumen ten komt aan de orde tijdens de raads vergadering op woensdag 24 juni. De raad komt bijeen in het gemeentehuis m Kloosterzande. De vergadering be gint om 19.00 uur. EMMAHAVEN - De natuurbescher mingsvereniging 'De Steltkluut' houdt zaterdag 27 juni een natuurwan deling door het 'Verdronken Land van Saeftinghe'. De vier uur durende tocht kan worden meegelopen door belang stellenden van 10 jaar en ouder. Aan geraden wordt om oude kleding aan te doen, laarzen of gymschoenen. Het vertrek is om 9.00 uur vanaf café 'Het Verdronken Land' in Emmahaven. SLUIS De rijkspolitie in Sluis com troleerde vrijdag tijdens de actie 'Auto open' 261 voertuigen, waarvan er 24 niet waren afgesloten. In vijf daarvan lagen waardevolle voorwerpen. Verder lagen in 14 auto's, die wel afgesloten waren, waardevolle spullen in het zicht. SLUIS - De gemeenteraad van Sluis vergadert donderdag vanaf 19.30 uur in het stadhuis. Op de agenda staat on der meer de verbetering van de ge luidsinstallatie in de raadszaal, het meerjarenprogramma restauratie mo numenten 1988 tot en met 1992, de planningslijsten voor nieuwbouw, ver bouw en verbetering van woningen, en een huurovereenkomst met de volks- tuindersvereniging De Klutekloppers. TERNEUZEN - Aan de scholenge meenschap voor beroepsonderwijs De Vaart in Terneuzen behaalden de vol gende leerlingen een diploma. Brood/banket: A. Bertram, Koewacht; M. Boot, Terneuzen; J. Brand, Kloosterzande; R. Claerhoudt, Hulst; C. Kesbeke. Axel; E. Lauret, Kloosterzande; H. de Meyer, Hoek; J. Risseeuw, Axel; W. Goethals, Sas van Gent; M. van Hulle, Heikant; D. Martens, Sint.-Jansteen; D. Pauwels, Terneuzen; M. Pijpelink, Terneuzen; R. Verburg, Terneu zen; R. Vink, Terneuzen; G. Willaert, Sint- Jansteen. Bouwtechniek: R. van de Berg. Hulst; R. van Dijk, Sas van Gent; J. van Eijk, Terneu zen: W. Horst, Terneuzen; E. Kasteleijn, Ter neuzen; H. van Keulen, Terneuzen: R. Lind ner, Terneuzen; R. Scherbeijn, Hoofdplaat; C. van Vooren, Philippine; C. van Zadelhof, Terneuzen; differentiatie schilderen: M. Bertram, Sas van Gent; B. de Reu, Bres kens; J. Verhage, Hoek; differentiatie metse len: H. de Haan, Terneuzen; R. van de Lin den, Sluiskil; J. de Ritter, Hoek; P. van de Voorde, Terneuzen; S. de Visser, Sluiskil; P. de Wolf, Terneuzen; A. Zegers, Terneuzen; differentiatie timmeren: J. de Groote, Bier vliet; J. Focke, Sluiskil: M. Oudeman. Ter neuzen: E. de Putter, Terneuzen; E. van Steenberge, Philippine. Koken/serveren: D. Andriessen, Axel; M. Baart. Kloosterzande: P. Bertram, Koe wacht; C. de Blok, Biervliet; M. Bogers, Ter neuzen; F. Buijze, Terneuzen; O. Cornelis, Philippine; M. Doorns, Terneuzen; M. Fleur, Sas van Gent; M. Francke, Assenede; A. van Gimst, Oostburg; D. de Graaf, Terneuzen; T. Jansen, Terneuzen; K. de Jonge, Terneuzen; E. Lindhout. Hoek; G. de Maat, Klooster zande: P. Navarro, Axel; J. Otterloo, Terneu zen; E. Pieters, Terneuzen; I. Remorie. Vo gelwaarde; S. van Rietschote. Terneuzen; B. Tanghe, Hoek; S. Verdonck, IJzendijke: M. Vermeule, Kloosterzande; J. Vermeulen, Koewacht; M. Eijsackers, Terneuzen: J. van Grol, Graauw; N. van Hof, Schoondijke: I. van der Mooren, Terneuzen; D. Roels, Re- tranchement; A. van Stevendal, Axel: M. Verberkmoes, Axel; E. Vrolijk, Terneuzen; M. Blomme, Philippine; M. den Dekker, Ter neuzen; R. van Delden, Sas van Gent; J. Grandsaerd. Hulst; P. Haijema, Terneuzen; W. de Koster, Biervliet; P. Pijpelink, Terneu zen; B. de Zeeuw, Sas van Gent. Elektrotechniek: S. van den Ameele. Ter neuzen; A. Berkhout, Sas van Gent; R. van Bockhove, Terneuzen; J. van den Broecke, Terneuzen: A. Coban, Terneuzen; R. Gee- rinckx, Terneuzen; K. Guequierre, Hoek; P. van Hanegem, IJzendijke; J. Huisman. Ter neuzen; D. Jansen, Sas van Gent; A. de Klerk, Terneuzen; S. Maas, Hoek; M. Maes, Sas van Gent; M. Meertens, Hoek; J. de Meester, Terneuzen; I. van Noorden, Ter neuzen; P. Pieters. Terneuzen; R. Poort vliet, Terneuzen; F. Rammeloo, Sluiskil; H. Rouw, Terneuzen; P. Spuesens. Philippine: R. Stokkerman. Terneuzen; M. Teunissen. Terneuzen; P. van de Vijver, Zuiddorpe: R. de Vos, Terneuzen; W. Zegers, Terneuzen: P. Hoorman, Axel; K. van Kasteel, Terneuzen; M. de Lijzer, Terneuzen; P. Oppeneer, Ter neuzen: T. van Os, Terneuzen; H. Plak, Hoofdplaat; A. Sahbas, Sluiskil; I. Sever, Terneuzen; F. van der Veen, Sluiskil; J. Ver- meersch, Terneuzen. Agrarische techniek: C. van Damme, Ter neuzen; P. van Hove. Overslag; T. Kooij- man, Terneuzen; F. Dieleman, Hoek; B. van Hecke, Walsoorden; G. Hermanns, Sas van Gent; C. Murre, Hoek; J. Temmerman, Hoofdplaat. Procestechniek: M. van Beek, Terneuzen; D. Boomsluiter, Hoek; M. de Clippelaar, Phi lippine; F. Goossens, Philippine; P. de Grae- ve, Sas van Gent) B. Jansen, Hoek; M. Kuijl, IJzendijke; R. van Santé, Terneuzen; G. de Smit, IJzendijke; J. Vinke, Sas van Gent; A. Visser, Philippine; E. de Vos, Terneuzen; R. Babijn, Terneuzen; J. van den Bos, Axel; R. Compiet, Sas van Gent; M. Fieret, Biervliet; A. van Geenen, Terneuzen: F. Laurens. Ter neuzen: M. Markusse. Terneuzen; P. van Meijl, Terneuzen; M. Schot, Terneuzen; R. van Veldhoven, Axel; E. Zegers, Terneuzen. Installatietechniek: J. de-Bruijne. Terneu zen; J. Harms, Terneuzen; E. van Hoorn, Hoek; M. Miri, Terneuzen; A. Pardon, Ter neuzen; R. Trippert, Terneuzen. Mechanische techniek: R. Dankaart, Hengstdijk; E. Dees, Hoek: W. Dieleman, Hoek; G. van Doeselaar, Sluiskil: M. van Drunen, Terneuzen; W. de Feijter, Terneu zen; J. van der Gouwe, Hoek; J. Lauret, Kloosterzande; J. de Moor, Sas van Gent; J. Oele, Terneuzen; M. Oppeneer, Hoek; E. Pij pelink, Terneuzen; W. Reminsen, Hoek: M. Roose, Terneuzen: E. de Smet. Philippine; T. van Steenhuyse. Terneuzen; M. van de Velde, Terneuzen; R. Winters. Terneuzen: C. Zweedijk. Terneuzen; P. inden Bosch, Ter neuzen; M. Buijck, Sas van Gent; J. van Die- jen, Sas van Gent; P. Dieleman, Terneuzen: B. van der Eijk, Terneuzen; R. Elisabeth, Sas van Gent; D. Hangoor, Terneuzen; E. Kayisci, Vogelwaarde; H. Koesveld, Hoek; A. Korner, Terneuzen; T. Krols, Terneuzen: R. Mahoney. Terneuzen; A. Oppeneer, Ter neuzen; M. Ottjes, Terneuzen: I. de Pan, Zaamslag; E. van der Peijl, Terneuzen; E. Rouw. Terneuzen; R. Stockman, Hoek; O. Verhage, Hoek; P. Verstraaten, Terneuzen: C. Vinke, Terneuzen; H. de Vos. Hulst; J. van de Wege, Terneuzen; J. Block, Sas van Gent: M. de Bok, Hoek: M. Dehulsters. Terneuzen: A. van Delft, Terneuzen; W. de Die. Sas van Gent; M. van Es, Terneuzen; P. Goos, Ter neuzen; P. Hamelink, Zaamslag; J. Jansen, Hoek; F. Kastelein, Terneuzen; G. Lemaire, Overslag; W. Lion, Spui; R. van de Logt, Sluiskil; M. de Meijer, Sas van Gent; E. de Munck, Zuiddorpe; C. Sever, Terneuzen; R. Vink, Terneuzen: P. de Volder. Zaamslag; J. Zwaans, Terneuzen. Motorvoertuigentechniek: L. Bakker. Zaamslag; M. Bondewel. Terneuzen: E. Cor- lemeijer, Terneuzen: K. de Feijter. Axel: W. Groosman, Sluiskil; E. de Kind. Sint-Jan- steen; K. Klassen, Terneuzen; A. de Maat, Terneuzen; W. Meijer, Sluiskil; R. Mobach, Sluiskil; A. Mol, Sas van Gent; E. Moortha- mer. Axel; G. Pliliet, Hulst; R. de Putter, Zaamslag; C. Roelse, Axel: R. de Ruijter, Terneuzen; M. Segers, Philippine; R. Swar- tele, Terneuzen; D. Verwijmeren, Hengst dijk; R. van de Wege, Axel; A. Zwart, Hoek; D. Buijze, Terneuzen; R. de Doelder, Ter neuzen: M. van Dorsselaer, Sint-Jansteen; R. Fassaert, Terneuzen: E. Harms, Terneu zen; W. Helmendach. Terneuzen: D. Hoefeij- zers, Philippine: R. Jonkheijm, Klooster zande: J. Landman. Terneuzen; J. van Meer- veld, Terneuzen; J. van Meerveld, Terneu zen; B. de Mul, Philippine: P. Passemiers, Philippine; W. de Rijck, Axel; P. Samijn, Zuiddorpe; J. Vermeire, Eede; F. de Zwart, Hulst. Bekroond met bloemen en muziek beëindigen de wandelaars van de avondvierdaagse in Hoek de laatste meters. HOEK Ruim 300 wandelaars besloten vrijdag hun avondvierdaagse in Hoek. Drumband Willem Beukels- zoon uit Biervliet zorgde voor de muzikale ontvangst, terwijl de vele bloemen voor de deelnemers zorgden voor een bloemenhulde met vrolijke kleuren ondanks de dreigend uitziende wolken. Maar ook deze avond bleef het, evenals de voorgaande drie avonden, droog tijdens het wandelen. Tijdens de slotavond werd op verschillende tijden ge start zodat alle wandelaars op ongeveer de zelfde tijd arriveerden bij het bejaardencentrum Vremdieke, waarvan de drumband en de wandelaars vertrokken naar café-restaurant De Instuif in Hoek. Daar ontvingen ze de KNBLO-avondvierdaagse-me- daille of een cijfer op lint voor hun prestatie. BRUINISSE - De stichting Festivitei ten Bruinisse (SFB) heeft voor de ope ning van de visserijdagen op donder dag 16 juli een prominente Nederlan der uitgenodigd om het mosselsei zoen officiéél te openen en de eerste mosselen te presenteren. Zijn identi teit is nog niet bekend. De voorzitter van de SFB, C. J. van Liere, presen teerde dinsdagavond het programma van de Bruse visserijdagen en de ove rige evenementen voor deze zomer. De burgemeester van Bruinisse, T. C. Hekman, opent donderdag 16 juli in aanwezigheid van 'Miss visserijdagen 1987' dit jaarlijks terugkerende evene ment. Het programma van die dag wordt verder opgevuld door een mini- wielerwedstrijd en het straattoneelge zelschap 'Oma's koektrommel' uit Delft, 's Avonds draait in het vereni gingsgebouw een aantal visserij-films uit vroeger tijden, die beschikbaar ge steld zijn door het Visserijmuseum in Vlaardingen. Op het parkeerterrein bij de Nieuwstraat staat een feesttent voor de dansavond met het Schelde Trio uit Oosterland. Vrijdag 17 juli is er een braderie in de Korte- en Lange Ring met ongeveer 50 kramen. Een schuttersvereniging uit Wolphaerts- dijk geeft een demonstratie van 'lig gende wip schieten' en het Bader-Pa ra-Team uit Vrouwenpolder biedt om 19.30 uur achter de scheepswerf van Duivendijk een avondvullend pro gramma met parachute-springen, wa terski's, mini-hoovercraft en water scooter. Ook kan men dansen in de feesttent onder begeleiding van de all round-formatie 'Easy' uit Rotterdam. De braderie staat zaterdag 18 juli ook opgesteld en wordt opgeluisterd door de harmonica-solist Gradje en de dweilband Sunshineband uit Bergen op Zoom. Nieuw op de Bruse visserijdagen is de maritieme bedrijfspresentatie op het havenplateau. Allerlei bedrijven to nen hun produkten die hoofdzakelijk met de visserij te maken hebben, zo als motoren, communicatie-appara- tuur, demonstraties met radar, schroeven, computers en navigatie- apparatuur. Greenpeace heeft ook een stand en het is mogelijk dat de Si- rius in de haven ligt. Er zijn ook de monstraties nettenboeten, touwsplit- sen, klompen maken en garnalenpel- len. Een presentatie van de bruine vloot van de Zeeuwse Stromen, een antieke stoomsleepboot uit Rotter dam en een demonstratie van ëen Jet- Raft uit Taiwan completeren het ge heel. Om 13.30 uur kunnen belangstellen- SAS VAN GENT - De toerclub Sas van Gent houdt volgende week een avond- fietsdriedaagse. Deze driedaagse duurt van dinsdag tot en met donder dag. Er worden die verschillende rou tes gereden, die allen een lengte heb ben van ongeveer vijfentwintig kilo meter. De inschrijving is mogelijk in clublo kaal café 't Schippershuis, telkens vanaf 18.00 uur. Het vertreksein wordt gegeven om 18.30 uur. den inschepen voor de vlootshow van de Bruse vissersvloot. De muziekver enigingen Nu met Hope en Oefening en Uitspanning varen mee op de gepa- voiseerde vissersschepen. Op het ha venplateau treedt de Zeeuwse Volks dansgroep Walacra uit Veeré op en de Bruse boerenkapel Stuitje Leut. De visserijdagen worden afgesloten met een dansavond onder leiding van After Midnight uit Brabant. Tijdens de vis serijdagen staan kermisattraktie's op gesteld in het centrum, kunnen mosse len gegeten worden in allerlei variëtei ten en staat er een grote barbeque ach ter de Rabobank. Het overige zomerprogramma biedt mogelijkheden voor iedereen. De ten nisvereniging Bru-Ten houdt van maandag 6 juli tot zaterdag 11 juli een mosseltournooi. De muziekverenigin gen Nu met Hope en Oefening en Uit spanning geven maandagavond 6 juli een concert in de tuin van het bejaar dentehuis In 't Opper. Vrijdag 10 juli is er op het plein bij de muziektent een rommelmarkt. De traditionele wieler ronde van Bruinisse wordt donderdag 23 juli gehouden. De scoutinggroep Prinses Margriet houdt zaterdag 29 augustus een kinderbraderie en rom melmarkt. Zaterdag 5 september orga niseert de zwemvereniging 'Aqua- Sprint' voor de derde keer een triath lon voor kinderen en ouderen. Het is een recreatieve triathlon, zodat ook niet-getrainde personen mee kunnen doen. 's Avonds verzorgt de muziek^ vereniging Nu met Hope het sluitings concert van het seizoen. In verband met de zomertijd wordt de traditionele lampionoptocht gehouden op zater dag 5 oktober. SAS VAN GENT - Oud-pastoor C. van Aken mocht vrij dag de pauselijke onderscheiding 'pro ecclesia et pon- tifice' opspelden bij Ch. J. G. Sehoonens in zijn woon plaats Sas van Gent. Sehoonens is van 1955 tot 1979 lid van het kerkbestuur van de Heilige Maria Hemelvaart geweest. Sehoonens heeft van 1955 tot en met 1979 mede het be leid bepaald van de parochie. Hij hield altijd het oog ge richt op de toekomst. Vanuit zijn beröep als architect investeerde hij veel tijd in veranderingen van de bouw van de kerkgebouwen. Als kerkmeester was hij ook lid van het schoolbestuur en drijvende kracht achter de Radboudstichting. Hij voelde zich niet te goed om zelf ook te collecteren. Ook was Sehoonens warm voorstan der van een parochievergadering. Tegen de tijd dat hij weg ging, in 1979 om gezondheidsredenen, kwam de pa rochievergadering net op gang. TERNEUZEN - Het algemeen be stuur van de Woningbouwvereniging (WBV) Terneuzen wil een extra leden vergadering voorkomen door eerst te praten met de bewonerscommissies en de bewonersraad. De vergadering met deze organen voor bewonerspar ticipatie stond al voor dinsdag 23 juni op de kalender. In de brief die vrijdag en vandaag bij alle 4000 leden in de bus is (wordt) gegooid, staat dat deze vergadering wordt uitgebreid met de bespreking van het bestuursbeleid in zake het ontslag van manager ing H. Engelsma. IJZENDIJKE In de hal Van Verstra ten in IJzendijke wordt vandaag (za terdag) een Lotus-promotiedag ge houden. Doel van de dag is Lotus (Lan delijke Opleiding tot Uitbeelding van Slachtoffers) betere bekendheid te ge ven. De Lotuskring West-Zeeuwsch- Vlaanderen telt momenteel tien le den. In september begint de nieuwe cursus. Aan de dag wordt medewerking ver leend door het district Zeeland van de EHBO, de reddingsbrigade West- Zeeuwsch-Vlaanderen, de vrijwillige brandweer van IJzendijke en het Rode Kruis West-Zeeuwsch-Vlaanderen. 's Ochtends van 10 tot 12 uur presente ren de verschillende deelnemende or ganisaties hun materialen en hulp middelen. Lotus geeft grimeerdemon straties. De brandweer zal aanwezig zijn met een hulpverleningswagen en de reddingsbrigade met een vlet. In de middaguren worden in de hal en kele ongevallen in scène gezet. De brandweer, EHBO, reddingsbrigade en Rode Kruis tonen het publiek hoe zij bij ongevallen te werk gaan. De Lo- tusgroep levert de 'slachtoffers'. Er is een commentator aanwezig die het publiek van de nodige informatie zal voorzien. SAS VAN GENT - Het college van Sas van Gent stelt voor de tarieven voor het huren van de sp'orthal drastisch te vereenvoudigen. Er waren achttien verschillende prijzen mogelijk. Het college wil dat terugbrengen tot zes. De welzijnscommissie heeft gevraagd duidelijk te omschrijven wat onder wedstrijd en wat onder training wordt verstaan. Het gebruik door verenigin gen en particulieren uit andere ge meenten is afgenomen. Maar het colle ge verwacht dat door de vereenvoudi ging van de regels en de hogere aan- trekkelijkelijkheid van de sporthal de opbrengst ongeveer gelijk blijft. De ge meenteraad spreekt zich in de raads vergadering op donderdag 25 juni uit over het voorstel. De vergadering be gint om 19.30 uur in de raadzaal qan de Westkade te Sas van Gent. „En in die vergadering wordt de bew nerscommissie en de bewonersraa misschien gevraagd af te zien van zo extra ledenvergadering", aldus seen taris J. D. van Damme. De redenerir hierachter is dat twaalf ondertek naars van het verzoek om een extra 1 denvergadering lid zijn van bewoner, commissies. De brief telt in totaal 3 ondertekenaars. Er zijn minstens de" tig leden nodig om het bestuur te ve plichten een ledenvergadering uit t laten schrijven. In de brief aan de leden rept het bi stuur met geen woord over zijn stanc punt inzake de extra ledenvergadi ring. Wel zegt het bestuur te begrijpe dat sommige leden geërgerd kunne zijn doordat de dagbladen schreve over de ontslagzaak van Engelsm, voor de kantonrechter, terwijl op dek denvergadering de avond ervoor, 26 jv ni, daarvan niets was verteld. De lede: wordt daarom gevraagd de eigen be wonerscommissie van die grieven o de hoogte te stellen, zodat zij die naa voren kan brengen in de vergaderin van dinsdag. Volgens Van Damm heeft het algemeen bestuur bewus nog geen besluit genomen over de ge wenste ledenvergadering. De kans i groot dat tijdens die ledenvergaderini een motie van wantrouwen tegen he bestuur wordt ingediend. AXEL - Het college van b en w var Axel vindt dat de bouw van twee wo ningen aan de Nieuwendijk niet dooi kan gaan omdat de geluidsbelasting te hoog is. De te bouwen woninger zouden bloot staan aan meer dan vijf tig decibel. Het college wil tevens de prijs van oud papier verhogen. Verenigingen moe ten nu een prijs van drie in plaats van twee cent per kilo tegemoet kunnen zien, aldus het dagelijks bestuur. Ook wil de gemeente Axel nu definitief de gemeentelijke exploitatie van het ka belnet overdragen aan de CAI Axel BV. Deze voorstellen van het college komen aan de orde tijdens de raads vergadering van donderdag. De verga dering begint om 19.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. OOSTBURG De ledenvergadering van de Partij van de Arbeid, afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen, behan delt op 25 juni voorstellen van het be stuur om terug te komen op de vorig jaar gemaakte beleidsafspraken over hoogbouw in Cadzand-Bad. De verga dering begint om 20.00 uur en vindt plaats in café Chez René in Oostburg Het bestuur vindt dat er een nieuw be stemmingsplan moet komen, waarin bouwhoogten tussen 13 en 25 meter worden toegestaan. In de beleidsaf spraken is de maximale bouwhoogtf negentien meter. De ledenvergadering zal zich ook uitspreken over de uitbrei dingsplannen voor de jachthaven ir Breskens. Het bestuur vindt dat de ha ven geprivatiseerd moet worden er dat de gemeente daar geen financiëlf bijdrage aan moet leveren. MIDDELBURG De Duitser H. H. (60) uit Krefeld kreeg donderdag op de zitting van de politierechter in Mid delburg een straf van negen maanden rijontzegging, 1500 gulden boete en twee weken gevangenisstraf voor waardelijk opgelegd voor het weige ren van de bloedproef. Hij veroorzaakte op 30 augustus vorig jaar een ongeluk in Scharendijke. Hij reed daar met zijn auto een tuin bin nen, waarbij hij nog een auto raakte en tegen een boom tot stilstand kwam. Toen de politie arriveerde ontkende hij aanvankelijk gereden te hebben, maar omstanders hadden gezien dat hij aan het stuur zat. Volgens de politiemannen gedroeg hij zich agressief en obstinaat, sprak hij met dubbele tong en was hij onvast ter been. Reden genoeg om hem mede werking aan de bloedproef te vragen. H. antwoordde dat hij dat liever niet deed en dat hij wenste te worden bijge staan door een advocaat. Ook toen de agenten hem meedeelden dat hij zich door zijn weigering schuldig maakte aan een misdrijf, bleef hij bij zijn stand punt. H. verklaarde op de zitting dat hij niet rookte en dronk en dat hij vooraf gaand aan het ongeval drie beugelfles- sen bier had gedronken. Hij toonde zich zeer gebelgd over het feit dat hij handboeien had aangekregen, toen hij naar het bureau in Zierikzee werd ge bracht. Agenten die ter zitting kwa men getuigen zeiden dat dit een nor male gang van zaken was bij het ver voeren van een verdachte. De advocaat mr. E. G. M. Smit betoog de dat H. het verschil tussen de bloed proef in Nederland en Duitsland niet goed had beseft. In Duitsland kan men iemand ertoe dwingen, terwijl men in Nederland de weigering respecteert maar wel vervolgt. Dat laatste zou hij niet begrepen hebben. Volgens één van de politiemannen was hem dat uit den treure' voorgehouden. Het vonnis was conform de eis. Ook de Middelburger J. F. A. G. I raakte met zijn auto van de weg na al coholgebruik (1.77 promille). Hi; sloeg op de Werendijk in Zoutelande over de kop, waar zijn zwaarbescha digde auto kort daarna door de politie werd gevonden. G. zelf had zich uit de voeten gemaakt, maar kon na een ach tervolging door de weilanden aange houden worden. Hij verklaarde dat hij zich, ondanks de nodige pilsjes die hij die middag in een strandtent had gebruikt, nog wel in staat voelde om de auto te besturen. Officier van justitie mr. C. M. P. meijer eiste duizend gulden boete en zes maanden ontzegging. Van de ont zegging legde politierechter mr. G. de wilde twee maanden voorwaardelijk op. De 39-jarige J. H. J. uit Koudekerke kreeg een aanrijding op het Dorps plein in zijn woonplaats/waarna bij de bloedproef 1.38 promille werd geme ten. Hij werd conform de eis veroor deeld tot 1500 gulden en een geheel voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden in verband met het feit dat hij zijn rijbewijs nodig heeft voor zijn zaak en hij nog niet eerder voor iets dergelijks terecht stond. A. J. P. (33) uit Kiel (Duitsland), tijde lijk verblijvend in Hoek, kan na een verjaarsfeest in Terneuzen niet het ge duld opbrengen om op een taxi te wachten. Hij reed toch in zijn eigen au to weg. maar werd in de Dijkstraatmei 1.81 promille van de weg gehaald. Hoewel P. zei zijn rijbewijs nodig te hebben voor zijn werk, eiste de officier negen maanden rijontzegging en 1508 gulden boete. De politierechter legde vijf maanden van de ontzegging voor waardelijk op. Oud-pastoor C. van Aken trechtsI speldt de heer Ch. J. G. Sehoonens de pauselijke onderscheiding op

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 48