Nieuw prakticum geopend van Groot Stelle in Goes Bekende Nederlander opent mosselseizoen in Bruinisse Politie begint actie tegen fietsdiefstal Weigeren bloedproef: ontzegging 9 maanden Duitse bestuurder PZC/ streek VOOR LESSEN INSTALLATIETECHNIEK Herinrichting centrum van Bruinisse in fasen De Grevelingen bespreekt nieuwe inrichtingsschets Opening nieuw schoollokaal in Ellemeet Raadsvergadering over restauratie en woningbouw Sluis OP SCHOUWEN-DUTVELAND Automobilist zwaargewond bij Wemeldinge Diefstal camera uit etalage in Breskens PvdA vergadert over hoogbouw Cadzand-Bad W&M 14 Miljoen nodig voor werk nieuwe Goese brandweerkazerne GESCHENK PLAATSELIJKE BANK BEGIN VISSERIJDAGEN OP 16 JULI Maritieme show Bewuster Natuurwandeling van De Steltkluut POLITIERECHTER MIDDELBURG Van de weg fl I f* He ZATERDAG 20 JUNI 1987 GOES - Leerlingen van de Goese scho lengemeenschap voor lager beroeps onderwijs Groot Stelle, die gekozen hebben voor het vak installatietech niek, hoeven voortaan niet meer slechts losse stukjes pijp en buis aan elkaar te zetten. Vrijdag opende di recteur P. Geene, van de landelijke Stichting Opleiding Installatietech niek (SOI) een heel nieuw prakticum, bestaande uit vier 'richtingen': ver zorging, beschutting, behaagelijk- heid en hygiene. Voortaan kunnen de leerlingen een complete keuken, een heel dak, een verwarmingsinstallatie of een badkamer in elkaar zetten, waarbij dan alle kennis in de praktijk kan worden toegepast. Tijdens een bijeenkomst in de kantine van de scholengemeenschap in Goes, werden vertegenwoordigers van de overheid, het bedrijfsleven, leerlingen en leraren toegesproken door SOI-di- recteur Geene, die nog veel hobbels te nemen zag voordat het lager beroeps onderwijs de plaats in de samenleving zal krijgen, die het verdient. Daarvoor moet volgens Geene allereerst een mentaliteitsverandering plaatsvin den: ouders moeten niet meer koste wat kost een algemeen vormende op leiding voor hun kinderen doordruk ken terwijl de markt schreeuwt om goed opgeleide vakmensen. Maar ook het onderwijs zelf zal veel meer voeling moeten houden met de markt en het bedrijfsleven kan ook beter inspelen BROUWERSHAVEN - Het Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen houdt dinsdagavond een bijeenkomst in gemeenschapscentrum Het Ton- nenmagazijn in Brouwershaven, waar een toelichting wordt gegeven op de 'Evaluatie Nieuwe Inrichtings schets Grevelingen 1986'. De aanvang is om 19.30 uur. Het dagelijks bestuur van De Greve lingen heeft deze schets voorlopig vastgesteld en wil iedereen in de gele genheid stellen hierop te reageren. Daartoe ligt de inrichtingsschets van dinsdag 23 juni tot en met vrijdag 28 augustus ter inzage bij de gemeenten Brouwershaven, Bruinisse, Duive- land, Middenschouwen, Westerschou- wen en Zierikzee en in het provincie huis in Middelburg. Na het verwerken van de reacties stelt de raad van be stuur van De Grevelingen de inrich tingsschets voor dit gebied definitie! vast. ELLEMEET -De heer H. Verboom, in specteur van het basisonderwijs van de inspectie Middelburg, opent zater dag 27 juni officieel het nieuwe speel- en werklokaal van de openbare basis school 't Mêêtje in Ellemeet. De openingshandeling wordt verricht om 10.00 uur. BRUINISSE - De plannen voor herin richting van de dorpskern Bruinisse nemen vastere vormen aan. Als eerste zal de Nieuwstraat worden aange pakt. Met de maatregelen wil de ge meente Bruinisse de duidelijkheid en de attractiviteit van het centrum ver groten. De provincie heeft uit de knel- puntenpot stads- en dorpsvernieu wing een bedrag van bijna twee ton beschikbaar gesteld. De herinrich ting wordt stapsgewijs aangepakt. Bij de aanbieding van het plan hebben de makers gepleit om vanuit het cen trum te beginnen. Dat stuit echter op moeilijkheden, omdat de plannen voor het gebied tussen het Kerkplein en de Lange Ring in strijd zijn met het daar geldende bestemmingsplan. Welis waar is een wijziging in voorbereiding, maar dat kost altijd nog enkele maan den. De provinciale subsidie is alleen maar toegezegd voor verbetering van de Nieuwstraat. B en w van Bruinisse vrezen dat de bijdrage verdwijnt als met een ander onderdeel van het tota le plan wordt begonnen. Het college vraagt de gemeenteraad akkoord te gaan met deze fasering van de herinrichting. Dat gebeurt tijdens een vergadering op donderdag 25 juni om 19.30 uur in het gemeentehuis van Bruinisse. In een volgende vergade ring krijgen de raadsleden, mits zij nu akkoord gaan met het voorstel, een meer gedetailleerd plan met kostenra ming. De raad wordt tevens gevraagd een krediet van 46.000 gulden beschik baar te stellen voor het opstellen van een Hinderv/etuitvoeringsprogramma (HUP). In een HUP wordt aangegeven hoeveel tijd en geld het gemeentebe stuur wil uittrekken voor de uitvoe ring van de hinderwet. Het rijk draagt tachtig percent bij in de kosten van een dergelijk programma. SLUIS - De gemeenteraad van Sluis vergadert donderdag vanaf 19.30 uur in het stadhuis. Op"de agenda staat on der meer de verbetering van de ge luidsinstallatie in de raadszaal, het meerjarenprogramma restauratie mo numenten 1988 tot en met 1992, de planningslijsten voor nieuwbouw, ver bouw en verbetering van woningen, en een huurovereenkomst met de volks- tuindersvereniging De Klutekloppers. op de behoeften van de instellingen, die de toekomstige werknemers oplei den. Een belangrijke voorwaarde is ook, zo stelde de SOI-directeur, dat de over heid ophoudt het technisch onderwijs stiefmoederlijk te behandelen. Hij had er een hard hoofd in dat de voorgestel de veranderingen binnen het lager en middelbaar beroepsonderwijs verbe teringen zullen inhouden. Ze moeten immers resulteren in een bezuiniging van 15 miljoen gulden. En dat terwijl het lbo altijd als een vorm van reston- derwijs is behandeld: niet een insti tuut dat mensen opleidt die het in hun vingers hebben maar een vergaarbak van leerlingen die de MAVO niet kun nen halen. Geene opende het prakticum symbo lisch met het in werking stellen van een zwevende kraan, een optisch grapje waarbij het lijkt alsof er een lo pende kraan ergens in de lucht zweeft. De school is overigens al in 1985 begon nen met het inrichten van het prakti cum. Met hulp van het bedrijfsleven en een grote zelfwerkzaamheid van lera ren en leerlingen uit alle vakrichtingen werd eerst een moderne keuken met veel leermogelijkheden neergezet. La ter stelde het ministerie van onderwijs 69.000 gulden beschikbaar, waarvan de verwarmingsinstallatie en een serie praktijkmodellen werd betaald. De school betaalde uit eigen middelen voorts het dakmodel en het badka- merprakticum, waarbij ook weer het bedrijfsleven scheutig met materialen bijsprong. De ondernemers die aan de totstand koming van het prakticum hebben meegewerkt exposeerden vrijdag de nieuwste technieken die zij produce ren op de markt brengen in de school, waar het aantal leerlingen installatie techniek sinds 1985 al behoorlijk is toegenomen. SOI-directeur PGeene verrichtte de opening van het nieuwe prakticum met het in werking stellen van een zwevende kraan. GOES - De verbouwing van het pand van Van Gend en Loos aan de Wul- phaertstraat in Goes tot brandweer kazerne gaat ruim een miljoen gulden kosten. De Goese brandweer, die nu in een veel te krap pand aan de Brou wersgang huist, heeft een betere Ioka- tie aan de Wulphaerstraat. Door de ligging kunnen zowel de binnenstad als de buitenwijken snel worden be reikt. De verbouwing kan beginnen zodra Van Gend en Loos uit het pand trekt. Het bodebedrijf wil een kleiner pand op het industriegebied. De gemeente kan het terrein van de Nederlandse Spoorwegen huren. Het voorstel om een krediet te voteren voor de aanpas sing kom woensdag 24 juni aan de orde in de commissie ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, openbare werken en verkeer. De vergadering vindt plaats in het stadhuis aan de Grote Markt en begint om 19.30 uur. Hetzelfde onderwerp wordt tevens be handeld in de comissie financiën op vrijdag 26 juni in het stadhuis. Daar wordt ook gesproken over onder meer het voorstel om het industrieterrein in 's-Heer Arendskerke te verharden. De aanvang is eveneens 19.30 uur. De raadscommissie voor onderwijs, cultuur, volksgezondheid en milieu komt donderdag 25 juni bijeen in het stadskantoor. Aan de orde komt het gemeentelijk preventieplan ten aan zien van druggebruik en een aantal voorstellen voor de aanschaf van nieuw schoolmeubilair voor verschil lende basisscholen in de gemeente. Deze vergadering vangt aan om 21.30 uur. GOES - De stichting Goes helpt Polen krijgt de beschikking over twee ver plaatsbare kantoren aan de Van Doornestraat op het industrieterrein De Poel in Goes voor de opslag van goederen. Vrijdag overhandigde dis trictsdirecteur H. A. B. Dahlkamp van de Verenigde Spaarbank in Goes de sleutels aan voorzitter D. P. W. Kei zer van de stichting Goes helpt Polen. De stichting zal de containers die door de spaarbank zijn geschonken de ko mende tijd opknappen. Zo moet het dak worden vernieuwd. Daarna zullen de hulpgoederen worden onderge bracht in kantoren. De stichting ver zendt onder meer kleding, invaldiden- wagentjes, medische apparatuur, kin dervoeding, medicijnen en verband- materieel. De medicijnen zullen elders worden opgeslagen. De hulpgoederen gaan naar de Poolse plaats Plock en omgeving, waar met name gedacht wordt aan tehuizen voor ongehuwde moeders wees- en kindertehuizen, huizen voor geestelijk gehandicapten en aan bejaarden. De stichting Goes helpt Polen heeft in middels acht keer een reis gemaakt. In het najaar zullen weer goederen naar Polen worden gebracht. Districtsdirecteur H. A. B. Dahlkamp (links) overhandigt de sleutels aan de voorzitter van de Stichting Goes helpt Polen, D. P.W. Keizer. BRUINISSE - De stichting Festivitei ten Bruinisse (SFB) heeft voor de ope ning van de visserijdagen op donder dag 16 juli een prominente Nederlan der uitgenodigd om het mosselsei zoen officieel te openen en de eerste mosselen te presenteren. Zijn identi teit is nog niet bekend. De voorzitter van de SFB, C. J. van Liere, presen teerde dinsdagavond het programma van de Bruse visserijdagen en de ove rige evenementen voor deze zomer. De burgemeester van Bruinisse, T. C. Hekman, opent donderdag 16 juli in aanwezigheid van 'Miss visserijdagen 1987' dit jaarlijks terugkerende evene ment. Het programma van die dag wordt verder opgevuld door een mini- wielerwedstrijd en het straattoneelge zelschap 'Oma's koektrommel' uit Delft, 's Avonds draait in het vereni gingsgebouw een aantal visserij-films uit vroeger tijden, die beschikbaar ge steld zijn door het Visserijmuseum in Vlaardingen. Op het parkeerterrein bij de Nieuwstraat staat een feesttent voor de dansavond met het Schelde Trio uit Oosterland. Vrijdag 17 juli is er een braderie in de Korte- en Lange Ring met ongeveer 50 kramen. Een schuttersvereniging uit Wolphaerts- dijk geeft een demonstratie van 'lig gende wip schieten' en het Bader-Pa- ra-Team uit Vrouwenpolder biedt om 19.30 uur achter de scheepswerf van Duivendijk een avondvullend pro gramma met parachute-springen, wa terski's, mini-hoovercraft en water scooter. Ook kan men dansen in de feesttent onder begeleiding van de all round-formatie 'Easy' uit Rotterdam. De braderie staat zaterdag 18 juli ook opgesteld en wordt opgeluisterd dooi de harmonica-solist Gradje en de dweilband Sunshineband uit Bergen op Zoom. Nieuw op de Bruse visserijdagen is de maritieme bedrijfspresentatie op het havenplateau. Allerlei bedrijven to nen hun produkten die hoofdzakelijk met de visserij te maken hebben, zo als motoren, communicatie-appara- tuur, demonstraties met radar, schroeven, computers en navigatie- apparatuur. Greenpeace heeft ook een stand en het is mogelijk dat de Si- rius in de haven ligt. Er zijn ook de monstraties nettenboeten, touwsplit- sen, klompen maken en garnalenpel- len. Een presentatie van de bruine vloot van de Zeeuwse Stromen, een antieke stoomsleepboot uit Rotter dam en een demonstratie van een Jet- Raft uit Taiwan completeren het ge heel. Om 13.30 uur kunnen belangstellen den inschepen voor de vlootshow van de Bruse vissersvloot. De muziekver enigingen Nu met Hope en Oefening en Uitspanning iraren mee op de gepa- voiseerde vissersschepen. Op het ha venplateau treedt de Zeeuwse Volks- Met de verkoop van bolussen en pannekoeken probeerden de leerlingen van de rijksscholengemeenschap zoveel mogelijk geld voor de school in Tanzania in te zamelen. ZIERIKZEE In een tot disco theek omgebouwde aula heeft de rijksscholengemeenschap Profes sor Zeeman in Zierikzee vrijdag het onderwijsproject voor het Sobman Mahlanga Freedom College in Tan zania afgesloten. Behalve de disco met bands als Dust, The Noise en een Afriaanse tam-tam-groep ston den in de aula ook kraampjes van de wereldwinkel en de Boycot Out- span Actie uit Antwerpen met arti kelen uit en boeken over Zuid-Afri- ka. Het onderwijsproject is begonnen op initiatief van twee leerlingen van de vierde klas havo en vijfde klas atheneum, Danieke van Hoexum en Serga van Roon. Een werkgroep van dertien leerlingen is er mee bezig ge weest onder leiding van de leraar ge schiedenis Jan van Dijk. De opbrengsten van het project zijn voor het Sobman Mahlanga Free dom College in Tanzania en de jonge Zuid-Afrikanen die via het Afri kaans Nationaal Congres (ANC) een nieuw tehuis vinden op een vroegere sisalplantage. Een grote fototen toonstelling in de aula liet beelden zien van deze ANC-gemeenschap. De opkomst naar de bijeenkomst was goed. J an van Dijk hoopte dat er na het feest op de RSG ongeveer 7500 gulden binnen zou zijn. „Van sponsors is 2000 gulden binnengeko men. En wij hebben voor ongeveer 4000 gulden aan bingo-prijzen gekre gen", zei Jan. „De opbrengst van de bingo schat ik op 2.000,Boven dien hebben wij al het voedsel, zoals soep, hot-dogs, broodjes, slaatjes en mosselen van de plaatselijke mid denstand gekregen". De aankleding van de aula met bloe men en planten werd ook verzorgd door de plaatselijke kwekerijen. „Dit is de eerste maal dat een derge lijk project is opgezet op initiatief van de leerlingen", vertelde Van Dijk. dansgroep Walacra uit Veere op en de Bruse boerenkapel Stuitje Leut. De visserijdagen worden afgesloten met een dansavond onder leiding van After Midnight uit Brabant. Tijdens de vis serijdagen staan kermisattraktie's op gesteld in het centrum, kunnen mosse len gegeten worden in allerlei variëtei ten en staat er een grote barbeque ach ter de Rabobank. Het overige zomerprogramma biedt mogelijkheden voor iedereen. De ten nisvereniging Bru-Ten houdt van maandag 6 juli tot zaterdag 11 juli een mosseltournooi. De muziekverenigin gen Nu met Hope en Oefening en Uit spanning geven maandagavond 6 juli een concert in de tuin van het bejaar dentehuis In 't Opper. Vrijdag 10 juli is er op het plein bij de muziektent een rommelmarkt. De traditionele wieler ronde van Bruinisse wordt donderdag 23 juli gehouden. De scoutinggroep Prinses Margriet houdt zaterdag 29 augustus een kinderbraderie en rom melmarkt. Zaterdag 5 september orga niseert de zwemvereniging 'Aqua- Sprint' voor de derde keer een triath lon voor kinderen en ouderen. Het is een recreatieve triathlon, zodat ook niet-getrainde personen mee kunnen doen. 's Avonds verzorgt de muziek-j vereniging Nu met Hope het sluitings concert van het seizoen. In verband met de zomertijd wordt de traditionele lampionoptocht gehouden op zater dag 5 oktober. ZIERIKZEE De rijkspolitie van Schouwen-Duiveland is vrijdag be gonnen met een actie om fietsdiefstal- len te voorkomen. Uit de beschikbare gegevens blijkt dat mensen, wier fiets gestolen is, alles in het werk stellen om die terug te krijgen. Nu is het de bedoeling van de rijkspolitie de men sen te motiveren om preventief te werken, zodat de fiets niet gestolen kan worden. Wachtmeester F. Hullekes legde uit dat in 1985 alleen in de gemeente Zie rikzee 113 fietsen werden gestolen, 145 in 1986, wat een stijging is van 29 pro cent. Omdat dit aantal erg hoog is, be sloot de politie een werkgroep begin '87 op te richten. Deze werkgroep nam contact op met alle inwoners van Zie rikzee, die in de periode van 1 septem ber 1986 tot 1 april 1987 aangifte van diefstal van hun fiets hadden gedaan. Het ging om 75 gestolen fietsen, waar van er 33 gevonden waren en 40 spoor loos verdwenen. Twee aangevers wa ren onbereikbaar. Van die 75 fietsen waren er 36 gegraveerd met de postco de, 33 stonden er op slot en 15 waren fonkelnieuw. Groepscommandant M. Lenselink verklaarde dat het aantal fietsdiefstal len uitsprong boven het aantal vernie lingen en diefstallen uit auto's. In 1980 was het schadebedrag aan gestolen fietsen in heel Nederland 230 miljoen gulden, terwijl autodiefstallen maar een schadepost van 25 miljoen gulden bedroeg. „De mensen, en wij ook, zijn geneigd om fietsdiefstallen te bagatel liseren", zei Lenselink. „Als rekening wordt gehouden met een aangiftebereidheid van één op drie, worden er alleen al in Zierikzee 500 fietsen per jaar gestolen. Het vreemde is dat een normverschuiving optreedt. Als van iemand iets wordt gestolen, wordt er bijvoorbeeld gauw gezegd: 'Hoe kom je nou zo stom om je fiets buiten te laten staan'. Toch zou het normaal moeten zijn datje gewoon je fiets ergens neer kunt zetten, zonder dat er iemand anders ermee vandoor gaat". Omdat het niet mogelijk is voor de rijkspolitie de daders aan te pakken, omdat er geen speciale plaatsen zijn WEMELDINGE Een 50-jarige auto mobilist uit Yerseke is vrijdagmid dag zwaar gewond geraakt, nadat hij op de Binnendijk in Wemeldinge de macht over zijn stuur verloor. Met een gecompliceerde kaakfractuur werd de man, C.P.T., naar het Streekzieken huis Walcheren in Vlissingen ver voerd. Een tweede inzittende van de auto, de 27-jarige J. K. uit Kloetinge, werd lichtgewond en kon na behande ling huiswaarts keren. T. raakte met zijn auto in een bocht van de dijk van de weg en belandde in een sloot. Hij moest door de brandweer uit zijn auto worden bevrijd. In eerste instantie werd de gewonde naar het ziekenhuis in Goes overgebracht van waar hij later naar Vlissingen werd vervoerd. T. werd de bloedproef afge nomen. BRESKENS Onbekenden hebben vrijdagmorgen een fotocamera ont vreemd uit de etalage van de fotozaak van P. N. te Breskens. De waarde van de camera bedraagt 650, waar de fietsen worden gestolen, beoogt het fietsproject de eigenaars bewuster te maken van hun eigen dom. Dit gebeurt door posters op scholen, de bibliotheek en sommige horecabedrijven in Zierikzee met de tekst: 'Hou wat je hebt. Gebruik dat slot'. Verder gaat de rijkspolitie fietsen con troleren. Als deze niet op slot staan, plakt de politie een sticker op de fiets. Daarop staat: 'Deze fiets is niet op slot. U loopt kans dat uw fiets gestolen wordt en bovendien bent u strafbaar'. De rijkspolitie wijst erop dat bij de PTT, de politie en Postbus 51 de fiets- registratiekaart verkrijgbaar is. Gra veren bij de plaatselijke fietsenhande laar maakt dat de fiets geregistreerd staat in de computer in Terneuzen, die voor heel Zeeland werkt. Boven alles dringt de politie erop aan altijd aangif te te doen van diefstal. De gemeente Zierikzee heeft geld beschikbaar ge steld voor het fietsenproject. Mocht volgend jaar blijken dat deze actie nut tig is geweest, is de rijkspolitie van plan de vernielingen of de auto-inbra ken aan te pakken. EMMAHAVEN - De natuurbescher mingsvereniging 'De Steltkluut houdt zaterdag 27 juni een natuurwan deling door het 'Verdronken Land van Saeftinghe'. De vier uur durende tocht kan worden meegelopen door belang stellenden van 10 jaar en ouder. Aan geraden wordt om oude kleding aan te doen, laarzen of gymschoenen. Het vertrek is om 9.00 uur vanaf café 'Het Verdronken Land' in Emmahaven. OOSTBURG De ledenvergadering van de Partij van de Arbeid, afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen, behan delt op 25 juni voorstellen van het be stuur om terug te komen op de vorig jaar gemaakte beleidsafspraken ovei hoogbouw in Cadzand-Bad. De verga dering begint om 20.00 uur en vind plaats in café Chez René in Oostburg Het bestuur vindt dat er een nieuw be stemmingsplan moet komen, waarin bouwhoogten tussen 13 en 25 meter worden toegestaan. In de beleidsaf spraken is de maximale bouwhoogtr negentien meter. De ledenvergadering zal zich ook uitspreken over de uitbrei dingsplannen voor de jachthaven in Breskens. MIDDELBURG De Duitser H. H. (60) uit Krefeld kreeg donderdag op de zitting van de politierechter in Mid delburg een straf van negen maanden rijontzegging, 1500 gulden boete en twee weken gevangenisstraf voor waardelijk opgelegd voor het weige ren van de bloedproef. Hij veroorzaakte op 30 augustus vorig jaar een ongeluk in Scharendijke. Hij reed daar met zijn auto een tuin bin nen, waarbij hij nog een auto raakte en tegen een boom tot stilstand kwam. Toen de politie arriveerde ontkende hij aanvankelijk gereden te hebben, maar omstanders hadden gezien dat hij aan het stuur zat. Volgens de politiemannen gedroeg hij zich agressief en obstinaat, sprak hij met dubbele tong en was hij onvast ter been. Reden genoeg om hem mede werking aan de bloedproef te vragen. H. antwoordde dat hij dat liever niet deed en dat hij wenste te worden bijge staan door een advocaat. Ook toen de agenten hem meedeelden dat hij zich door zijn weigering schuldig maakte aan een misdrijf, bleef hij bij zijn stand punt. H. verklaarde op de zitting dat hij niet rookte en dronk en dat hij vooraf gaand aan het ongeval drie beugelfles- sen bier had gedronken. Hij toonde zich zeer gebelgd over het feit dat hij handboeien had aangekregen, toen hij naar het bureau in Zierikzee werd ge bracht. Agenten die ter zitting kwa men getuigen zeiden dat dit een nor male gang van zaken was bij het ver voeren van een verdachte. De advocaat mr. E. G. M. Smit betoog de dat H. het verschil tussen de bloed proef in Nederland en Duitsland niet goed had beseft. In Duitsland kan men iemand ertoe dwingen, terwijl men in Nederland de weigering respecteert maar wel vervolgt. Dat laatste zou hij niet begrepen hebben. Volgens één van de politiemannen was nem dat 'uit den treure' voorgehouden. Het vonnis was conform de eis. Ook de Middelburger J. F. A. G. I raakte met zijn auto van de weg na al coholgebruik (1.77 promille). Hij sloeg op de Werendijk in Zoutelande over de kop, waar zijn zwaarbescha- digde auto kort daarna door de politic werd gevonden. G. zelf had zich uit de voeten gemaakt, maar kon na een ach tervolging door de weilanden aange houden worden. Hij verklaarde dat hij zich, ondanks de nodige pilsjes die hij die middag in een strandtent had gebruikt, nog wel in staat voelde om de auto te besturen. Officier van justitie mr. C. M. P. meijer eiste duizend gulden boete en zes maanden ontzegging. Van de ont zegging legde politierechter mr. G. wilde twee maanden voorwaardelijk op. De 39-jarige J. H. J. uit Koudekerke kreeg een aanrijding op het Dorps plein in zijn woonplaats, waarna bij de bloedproef 1.38 promille werd geme ten. Hij werd conform de eis veroor deeld tot 1500 gulden en een geheel voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden in verband met het feit da! hij zijn rijbewijs nodig heeft voor zijn zaak en hij nog niet eerder voor iets dergelijks terecht stond. A. J. P. (33) uit Kiel (Duitsland), tijde lijk verblijvend in Hoek, kan na een verjaarsfeest in Terneuzen niet het ge duld opbrengen om op een taxi te wachten. Hij reed toch in zijn eigen au to weg. maar werd in de Dijkstraatmet 1.81 promille van de weg gehaald. Hoewel P. zei zijn rijbewijs nodig te hebben voor zijn werk, eiste de officie' negen maanden rijontzegging en 15C11- gulden boete. De politierechter legde vijf maanden van de ontzegging voor waardelijk op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 44