Marineschip in Walsoorden Overheid doet te weinig tegen tabak en alcohol Laat het spel blijven, ook op de basisschool Subsidies voor de Zeeuwse popmuziek Toch provincie geld voor poortproject architecten Eerste diploma's verpleegkunde onder vlag van Hogeschool Laatste voorronde van Hit'm or Lose PZC/ provincie 12 STATENLEDEN RAAKTEN OVERTUIGD CAMERAONTVREEMD, VERDER ALLES GOED Begin systeem spuit-omruil verslaafden Twaalf maanden voor messteek en inbraken KRITIEK CONSULTATIEBUREAU MIDDELBURG - Het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) hekelt in zijn jaarverslag over 1986 de rijks overheid omdat die ondanks actieve voorlichtingscampagnes verzuimt wettelijke maatregelen te nemen tegen het bevorde ren van het gebruik van alcohol- en tabaksprodukten. Volgens het bureau is het beleid te weinig doortastend om het alcohol en tabaksprobleem in te dammen. Eigen initiatief Opleiding CURSUS EN TOURNEES Infoboek WERK VOOR MEESTE GESLAAGDEN VIJF BANDS IN SCHOUWBURG Wegwerpzaak De burgemeester van Hontenisse A. A. L. G. M. Kessen begeeft zich aan boord van de mijnenveger Hr. Ms. Drachten. WALSOORDEN Vrijdagochtend liep voor het eerst in de geschiedenis van de gemeente Hontenisse een Neder lands marineschip de haven van Walsoorden binnen. Bur gemeester mr. A. A. L. G. M. Kessen en de wethouders P. J. Mangnus en J. E. M. Joossen stonden vrijdagochtend in al le vroegte aan de kade in Walsoorden om de manoeuvres van de mijnenveger Hr. Ms. 'Drachten' gade te slaan en de 32-koppige bemanning van het schip te verwelkomen. Nadat het circa 50 meter lange oorlogsschip had aange meerd en de burgemeester de gasten welkom had geheten, vertrokken b. en w. en een aantal gasten richting Klooster- zande. Vandaaruit vetrok kort na negen uur een bus rich ting België. De jaarlijkse excursie van de gemeenteraad ging deze keer naar het kerncentralepark in Doel, enkele kilometers ten zuiden van het Nederlandse grensplaatsje Nieuw-Namen. Ook werd een bezoekje gebracht aan de mij nenveger in de haven. Op het eind van de middag werden de bemanning door het dagelijks bestuur van Hontenisse ontvangen in het ge meentehuis in Kloosterzande. De koninklijke harmonie Sint-Cecilia' zorgde voor de muzikale omlijsting van het gezellig samenzijn. Vandaag, zaterdag, en zondag bestaat er voor de bevolking de gelegenheid de mijnenveger te bezichtigen, pit kan tus sen 14.00 en 17.00 uur. De bemanningsleden zullen verder dit weekeinde op sportief vlak de strijd aanbinden met ge meentelijke teams. Zo worden er polo-, volleybal- en voet balwedstrijden gespeeld. De Drachten vertrekt maandag ochtend weer uit Walsoorden. ZATERDAG 20 JUNI 1987 Het ZCAD schrijft in zijn verslag, dat reclame voor alcohol en tabakspro dukten nog steeds bestaat. „De in komsten uit accijnzen en de bescher ming van de werkgelegenheid ook in de genotmiddelenindustrie weerhou den kennelijk de overheid van dras tisch ingrij pen"zo luidt het. Positief is het ZCAD over de commissie Dekker, die aandringt op een actiever ontmoe- dingsbeleid en een forse accijnsverho ging op alcohol en tabak. Toch is dat volgens het bureau slechts „één stap" op de goede weg. Verder waarschuwt het ZCAD voor het spanningsveld tus sen een toegenomen belangstelling voor gezond leven en een overheid die de broekriem tracht aan te halen. „Voorlopig zien we nog te veel, dat de nadruk ligt op bezuinigingen zonder meer." In 1986 heeft het ZCAD aan 805 cliën ten hulp geboden, waarvan 68,2 pro cent mensen met een alcoholpro- MIDDELBURG - Het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs begint deze maand in samenwerking met de Stichting Huiskamerproject voor Drugs gebruikers een spuit-omruil-sys- teem voor druggebruikers. Het project moet de verspreiding van aids tegengaan en wordt ge subsidieerd door rijksoverheid en gemeenten. De politie is op de hoogte gesteld van het plan. ZCAD-directeur drs J.T. van den Broek licht toe, dat het kabinet het tegengaan van de versprei ding van aids belangrijker vindt dan de ethische problematiek rondom het verstrekken van spuiten aan drugsverslaafden, die veelal in een criminele sfeer leven. De spuiten worden ver strekt door de apothekers en het ZCAD zal de spuiten verdelen via de methadonverstrekkingspun- ten. Er zijn geen voorwaarden aan verbonden. Van den Broek: „We willen de drempel zo laag mogelijk houden." De spuiten worden na gebruik uit de roulatie genomen, naar ziekenhuizen ge bracht en daar vernietigd. Voor de financiering van het ma teriaal een spuit kost ongeveer 40 cent verlenen rijks- en ge meentelijke overheid subsidie. Er is onder meer tot het spuit- omruilsysteem besloten omdat de verwachting is dat het aids-vi rus, na eenmaal te zijn doorge drongen buiten de Randstad, zich snel zal kunnen verspreiden. Uit recent onderzoek onder drugsverslaafden in de niet-rand- stedelijke gebieden bleek ruim driekwart van hen hun spuit te delen. Verder was er sprake van veel wisselende contacten, waar bij nauwelijks een condoom werd gebruikt. bleem. Landelijk bedroeg dat percen tage 56,1. Directeur drs J.T. van den Broek zegt in een toelichting, dat de cijfers enigszins vertekenen omdat Zeeland relatief weinig drugsgevallen kent. Daarbij komt volgens hem dat de verloederde junkgevallen eerder naar grote steden als Rotterdam trek ken omdat het voor hen daar beter ver toeven is. Verder blijven in Zeeland en met name Zeeuwsch-Vlaanderen de probleemgevallen langer binnen het informele circuit van dominee, buren en huisarts. „Maar als ze bij ons komen blijven ze vaak langer onder behande ling." Voor andere middelen dan alcohol deed 24,9 procent, van wie 18,6 procent in verband met heroïnegebruik een be roep op hulp. Landelijk zijn deze cijfers respectievelijk 35,5 en 21,6 procent. Door problemen wegens het gebruik van alcohol of andere middelen in de omgeving wendde 6,7 procent (lande lijk 8,3 procent) zich tot het bureau. Het grootste deel (43,9 procent) van de cliënten kwam op eigen initiatief of werd door de directe omgeving verwe zen; 21,3 procent kwam via politie, jus titie of reclassering en 19,5 procent werd verwezen door de huisarts. Deze cijfers verschillen nauwelijks van de landelijke. Percentages voor Walche ren steken er met 10 procent vergele ken met de rest van de provincie af. ZCAD-voorzitter mr C.H. Brinkman verklaart dit door het sterk verstede lijkte gebied. Bovendien, zo stelt hij, is het verbaliseringsbeleid in Vlissingen en Middelburg strenger. „De politie controleert daar vaker op alcohol in het verkeer dan in bijvoorbeeld Ter- neuzen." Uit het verslag blijkt verder dat het merendeel mannelijk is, tussen de 20 en 40 jaar en gehuwd of samenwoont. Opvallend is dat het percentage ge scheiden cliënten in 1986 voor het eerst boven de 20 kwam. Dat komt overeen met het landelijke beeld. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft de 20-jarige Vlissin- ger M. H. de G. veroordeeld tot zestien maanden gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar voor een steekpartij en een reeks inbraken. Bij een ruzie in een discotheek in Big- gekerke stak De G. een j ongen in de zij De inbraken, zowel in auto's als in wo ningen vonden plaats in Vlissingen, Middelburg, Goes en op Schouwen- Duiveland. Er was twintig maanden tegen hem geëist. De ook uit Vlissin gen afkomstige A. M. de B. (24) die sa men met De G. op het inbrekerspad ging, werd veroordeeld tot acht maan den waarvan twee maanden voor- waardleijk. Tegen hem had de officier een jaar geëist. MIDDELBURG - De laatste lichting kleuterleidsters van de oude oplei ding heeft dit jaar aan de christelij ke PABO (Pedagogische Academie voor het Basisonderwijs) in Middel burg examen gedaan. Binnen de nieuwe PABO is er geen specialisti sche opleiding voor kleuters meer. Ze hadden zich voorgenomen die laatste lichting nog tot het eind te begeleiden. Ondanks het plezier, dat ze ook hebben in het lesgeven aan de nieuwe PABO, vinden ze het nu welletjes. Mevrouw J.S. van Strien en Mevrouw A.C. Abraham- se, beiden al 21 jaar docent didac tiek en methodiek voor het kleuter onderwijs en daarvoor jarenlang zelf voor de kleuterklas, hebben ge kozen voor vervroegde uittreding via een wachtgeldregeling. Ze hebben het allemaal meege maakt. De tijd dat de kleuterschool de bewaarschool nog maar nauwe lijks ontgroeid was. De opbouw en de geboortegolf toen de scholen als paddestoelen uit de grond schoten. De leegstand daarna en de samen voeging met de lagere school, waar uit de basisschool voor 4- tot 12-jari- gen ontstond. De veranderingen binnen de opleiding voor kleuter leidsters van deeltijdonderwijs naar zeer specialistisch onderwijs, naar integratie met de onderwijzersoplei ding. Honderden kleuters hebben ze voor zich gehad en honderden meis jes en een enkele jongen, die les wil den gaan geven aan die kleuters. Mevrouw Van Strien: „We hebben geprobeerd onze leerlingen het besef mee te geven dat een jong kind een heel andere aanpak vereist dan een ouder kind. Dat ze in de kleutertijd moeten zorgen voor een omgeving waar veel in te ontdekken valt. Een kleuter ontdekt voor het eerst be wust dat het sneeuwt, dat water kan bevriezen, alles is voor hem nieuw en verwonderlijk." Mevrouw Abraham- se vult aan: „Ooit hoorde ik de zin: Hoe kan ik weten wat ik denk, wan neer ik niet voel wat ik doe", dat vindt ik de mooiste omschrijving die je kan geven van de eigenheid van een kleuter." Mevrouw Abrahamse en Mevrouw Van Strien, ze kennen elkaar al ja ren. Beiden gaven les aan een kleu terschool in Terneuzen, voor ze naar de Middelburgse pedagogische aca demie kwamen. Mevrouw Abraham- se: „Ik ben net na de oorlog begon nen en mevrouw Van Strien wat la ter. Tot de onderwijswetten van 1956 was het christelijke kleuteronder wijs volslagen afhankelijk van het particulier initiatief. In feite bevond het kleuteronderwijs zich toen in een zelfde soort situatie als de peu terspeelzalen nu. Scholen werden door een vereniging opgericht en ou ders waren dan lid voor een tientje per kind of minder, afhankelijk van hun inkomsten. Ook de kerk gaf veel en om de inkomsten wat op te krik ken hield je bazars en rommelmark ten. Huisvesting vond je bijvoor beeld in een zaaltje bij een kerk of in een lokaal van een basisschool. De salarissen voor het personeel wer den bepaald door het bestuur". „Opleiding hoefde je niet te hebben voor '56. Veel meisjes begonnen er ook niet aan, met de gedachte in het achterhoofd dat ze toch wel zouden trouwen en er dan niets aan hadden. In Middelburg werd er vanuit de onderwijzersopleiding een cursus verzorgd. Een paar middagen in de week voor de A-akte voor kleuter leidster en de B-acte voor hoofd leidster. Je praktijk deed je gewoon op in je werk op school. Later na een overgangsperiode kwam er een vol ledig dagopleiding in Middelburg en werd een diploma ook ver plicht." De geboortegolf in de opbouwperio- de maakte het noodzakelijk dat er veel onderwijzend personeel werd opgeleid. De pedagogische acade mies groeiden enorm. „We hebben alle twee de pieken meegemaakt", zegt mevrouw Van Strien. „Eerst de enorme toename van het aantal kin deren. De klassen bestonden soms uit meer dan 40 kinderen. Als gevolg daarvan kreeg je een grote vraag naar onderwijzend personeel. Toen wij benoemd werden op de pedago gische academie waren er drie lera ressen voor didactisch kleuteron derwijs en werd er ieder jaar gestart met drie parallelklassen van zeker 20 meisjes." De overgang in 1985 van twee ver schillende opleidingen voor kleuter onderwijs en lagere school, naar één opleiding voor kinderen van 4 tot 12, hebben ze toch met een beetje hui ver aan zien komen. Mevrouw Van Strien: „Toen wij begonnen was de kleuterschool een spelschool en de lagere school een leerschool. De kloof daartussen werd in de loop van de jaren steeds verder gedicht, maar dat had wel tot gevolg dat er minder gespeeld kon worden op de kleuter school. Wij hebben altijd gezegd: "Laat het spel blijven!". Kinderen ontdekken zoveel door hun spel. We waren erg bang dat er door de inte gratie te veel verloren zou gaan, dat er te snel de stap van het spel naar het abstracte gemaakt zou worden." Mevrouw Abrahamse: „We hebben alletwee nu ook in ons vak lesgeven aan de PABO. Je hebt dan een veel gemengdere groep, niet meer men sen die al van te voren weten dat ze voor een kleuterklas komen te staan. Het is ons tot nu toe niet te gengevallen, maar de praktijk moet natuurlijk nog uitwijzen hoe het uit zal pakken. Er zijn nog geen exa mens op de PABO afgenomen en er staan dus ook nog geen afgestudeer den voor de klas." Ter gelegendheid van hun afscheid biedt de school de docentes en de oud-directeur R.Haak, die nu werk zaam is als directeur personeelza- ken van de Hogeschool Zeeland, op woensdag 8 juli van 15.30 tot 17.30 uur een receptie aan in het gebouw aan de Kruitmolenlaan. MIDDELBURG - Gedeputeerde sta ten hebben besloten subsidies te ver lenen ten behoeve van provinciale ac tiviteiten voor de Zeeuwse popmu ziek. De subsidies zijn bestemd voor het organiseren van een popcursus voor 'beginners', een werkweekend voor Zeeuwse bands en voor het orga niseren van twee 'Zeeland-toers' waarbij een groot aantal Zeeuwse popgroepen in de gelegenheid zal worden gesteld om op verschillende plaatsen in de provincie op te treden. Alle activiteiten zijn dit najaar. In to taal stelt het provinciebestuur een be drag van omstreeks 13.500 gulden be schikbaar. De voorgenomen activiteiten worden uitgevoerd door een samenwerkings verband van de Zeeuwse Muziek school, het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming, het Zeeuws Servicebureau voor Jeugd- en Jonge renwerk en de Zeeuwse Culturele Raad. Functionarissen van deze in stellingen nemen de voorbereiding en de begeleiding van de activiteiten voor hun rekening, maar daarnaast zal ook medewerking worden verleend door deskundige gastdocenten. Als stuurgroep voor de nu geplande activiteiten, alsook voor activiteiten die in de toekomst nog kunnen worden opgezet, is het Zeeuws Popoverleg in het leven geroepen. Dit overleg, waar van het secretariaat wordt gevoerd door de Zeeuwse Culturele Raad, heeft zich tot taak gesteld een platform b scheppen voor provinciaal popbeleid Deelnemers aan dit Zeeuws Popover leg zijn Zeeuwse popmuzikanten, ver tegenwoordigers van Zeeuwse podi: en anderen die vanuit hun werk of au derszins nauw betrokken zijn bij di popmuziek in Zeeland. Naast het uitdenken en opzetten vai activiteiten, is het Zeeuws Popovei leg ook betrokken bij het samenstel len van de tweede editie van het 'Pop Info Boek' Deze uitgave van het Servi cebureau voor Jeugd- en Jongeret werk, die binnenkort zal verschijnei bevat een inventarisatie van zo'n t| Zeeuwse popgroepen. Tenslotte zal onder verantwoordelijs heid van de Zeeuwse Culturele Raa binnenkort een discussienota worde uitgebracht over de situatie van popmuziek in Zeeland, met daarin ti van anbevelingen voor mogelijk belei van provincie en gemeenten op ditge bied. Momenteel wordt reeds gewerktt voorstellen voor activiteiten in ht jaar 1988. Onder meer denkt men a het uitbreiden van het aantal cursui sen en aan de introductie van podiun subsidies voor Zeeuwse bands. De b( doeling van dit alles is vooral, een bi drage te leveren aan het 'popklimaa in de provincie. De dames A. C. Abrahamse (I) en J. S. van Strien: laatste lichting kleuterleidsters oude opleiding 'afgeleverd'... GOES - Voor de derde achtereenvol gende maal zijn in Goes vrijdag de di ploma's voor de hogere beroepsoplei ding verpleegkundigen uitgereikt. Dat gebeurde voor het eerst onder de vlag van de Hogeschool Zeeland, waar de opleiding sinds de fusie van 1 januari deel van uitmaakt. Het aantal geslaagden is met de laatste lichting boven de honderd gekomen. Veel van hen zijn zowel in Zeeland als in overi ge provincies direct aan het werk ge gaan. Stafdocent mr C. W. F. Huisman zei dit tijdens de uitreiking van de di ploma's. Huisman stelde dan ook terecht vast dat het goed gaat met de HBO-V en de afgestudeerde verpleegkundigen. Het aantal aanmeldingen blijft op een hoog peil en stijgt zelfs de laatste ja ren. Afgestudeerde HBO-V'ers vinden zonder al te veel moeilijkheden een baan. „Ons zijn geen werkloze afgestu deerden bekend", zei Huisman. „Door dat, het percentage Zeeuwse geslaag den toeneemt, neemt de kans toe dat er werk wordt gezocht in de provincie. De HBO-V krijgt daardoor een belang rijkere functie in de regio, met name op de arbeidsmarkt". Drs T. van der Velden, docent ver pleegkunde en ethiek, sprak over de diversiteit aan visies die de afgestu deerden voor hun studie hebben ge maakt. Daaruit kwam één stelling vaak naar voren: niet de ziekte, maar de zieke is het uitgangspunt van de verpleegkundige zorg. Deze patiëntge richte zorg vraagt van de verpleegkun dige dat hij of zij in zekere zin deel gaat uitmaken van de belevingswereld van de patiënt. Tegelijkertijd moet de ver pleegkundige echter een zekere af stand bewaren, maar ook weer niet zover dat het afstandelijke elemen onevenredig veel nadruk krijgt, aldu Van der Velden. Ook rijksgecommitteerde J. Koch sprak over die zogeheten 'professiona lisering' van het verpleegkundige be roep. „Tijden denk je er niet aan, om datje te druk bezig bent met het vako omdat je het tijdelijk geen probleen vindt of dat andere problemen een gro tere geheugencapaciteit in beslag ne men". Een vraag hoe het in het be roepsveld staat met de professional! sering van de verpleegkundige kaï slechts 'doende' worden beantwoord aldus Koch. „Deskundig doende maar wel doende". Advertentie Laat uw vakanfieplezier niet bederven. De ASSA-safe reiskluis monteert u zelf snel in elke auto, boot of caravan. Rotsvast verankerd. Bij ijzerhandel, autoshop en warenhuis: LfebUD STAALHARD DE STERKSTE SAFE OP VAKANTIE DE REISKLUIS VOOR AUTO, BOOTEN CARAVAN MIDDELBURG De provincie zal het poort-project van de Kring Zee land van de Bond van Nederlandse Architecten toch subsidiëren. Voor zitter W. Jobse van de architecten kring wist vrijdag een ruime meer derheid van de statencommissie be stuurszaken van het belang van het project te overtuigen. Alleen PPR en SGP stemden tegen de subsidie van 10.000 gulden. Zoals gemeld gaat het om de plaatsing van zeven poorten in de Middelburgse winkelstraat Lange Delft. De eerste acht dagen van juli moet het publiek op die manier met een diversiteit aan architectonsche uitgangspunten wor den geconfronteerd. Het project is on derdeel van de dag van de architec tuur, een jaarlijks terugkerend lande lijk evenement. De kosten van de Mid delburgse manifestatie worden op 60.000 gulden geraamd. Gemeente Middelburg en provincie werden elk om een bijdrage van 15.000 gulden ge vraagd. De Middelburgse gemeente raad heeft 10.000 gulden toegezegd. De provincie was eerder deze week nog te rughoudender. In de statencommissie welzijn bleek'een ruime meerderheid geen geld aan hec project te willen spenderen. Die afwijzende houding werd gisteren in de commissie bestuurszaken bijge steld. Architect Jobse betoogde als gastspreker dat het de bedoeling is de verbeelding van de ruimte te bena drukken. „Op die manier kunnen we de bevolking meer vertellen over de in houd van ons vak", aldus Jobse. Hij kondigde aan dat in het kader van de manifestatie ook een discussie-avond over architectuur zal worden belegd. Freek de Jonge is bereid gevonden de poorten woensdag 1 juli om 10 uur te openen. WD-er J.G. van Zwieten, aanvanke lijk een fervent tegenstander van sub sidiering, was onder de indruk van het betoog van de architect. "Bij nader in zien is het mij best wat waard om de discussie over architectuur uit de emo- MIDDELBURG In de foyer van de schouwburg in Middelburg is donder dagavond de laatste voorronde ge speeld van het Hit 'm or Lose con cours. Ruim honderd bezoekers kwa men naar de schouwburg ondanks het feit dat in eerste instantie de voorron de gehouden zou worden op Plein-40. „De braderiecommissie ging niet ak koord met het spelen aldaar, dus moesten we uitwijken naar de schouwburg. Op Plein-40 zouden meer mensen gekomen zijn, maar ik ben nu ook wel tevreden", aldus R. van den Dorpel, secretaris van de stichting Rhythm 'n Booze. Hans Walraven kondigde rond 21.00 uur de eerste band aan. De Zierikzeese groep The Noise speelde overtuigende rock waarin de beide zangeressen, Conny van der Aarsen en Merel Koe- voets, een belangrijke rol vervulden. De tweede band donderdagavond was de Middelburgse hard-rock formatie Ironie. Stevige rock met Bertus Hoo- gerheijde nu eens op toesten en niet op bas. Als derde trad de eveneens uit Middel burgs afkomstige groep Tenderfoot op. De groep speelde onder meer een nummer van Hendrix. De vierde band was Scarlet O' Hara. Deze Middelburg se zesmansformatie speelde sfeervolle rock. De laatste groep, en tevens wel de verrassing van de avond, was de 'jongste groep uit Zeeland' Dust uit Zierikzee. Deze driemansgroep (Wil- fried Berrevoets, drums en 16 jaar, Martyn Klippel, gitaar en 12 jaar en zijn broer Jeffrey bas en 14 jaar) speel de stevige rock met onder meer een nummer van Hendrix. De jury bestond in Middelburg uit Ron Konings, Klaas Overdam Hans Walra ven, J an Simons en Bert van Leerdam. Deze jury maakt, met een aanvulling van zaaleigenaren waar eerdere voor ronden zijn geweest plus een aantal mixers, begin juli bekend welke vijf groepen op 30 juli spelen tijdens het Rhythm 'n Booze festival in het Vlis- singse Nollebos. De winnaar krijgt dan een bedrag van 5000,-. tionele sfeer te halen", aldus de VVI er. Omdat hij toch enige bedenkinge hield stelde hij voor de gevraagd 10.000 gulden niet uit het welzijn: fonds, maar uit het fonds voor cultufl le evenementen te putten. Gedepi teerde J.B. Ventevogel beloofde di suggestie mee naar het college te men. CDA, PvdA, d66 en RPF/GPV ga ven -de ene fractie schoorvoetende dan de ander- eveneens groen licht. SGP-er W.P. Rentier liet zich echte niet overhalen. Hij zei: „Ik zie abso luut geen nuttig effect voor de archi tectuur. Bovendien wordt er een vee te hoge bijdrage van de overheid ge vraagd. Het poort-project is uiteinde lijk niet meer dan een wegwerpzaak' Ook C. van Waterschoot (PPR) geen heil in de architectonische vei beelding. Hij vond dat de manifestati op een slecht moment wordt gehoi den. „In die week trekken er horde toeristen door Middelburg. Geloo maar niet dat er dan ruimte is voor be spiegeling over de architectuur. He idee op zich vind ik uitstekend, maa niet in juli", aldus Van Waterschoo De wijze waarop de financiering wen rondgebreid kwam bij hem geforceen over. Die afwijzing nam niet weg dat puteerde Ventevogel tevreden ko concluderen dat een meerderheid vr de commissie 'door de poort' was g haald. Hij besloot: „Wij waarderen da er een positieve architectuur-discussi wordt opgezet. Het is een teken de tijds. Ook in Zeeland is de vonk ken» lijk aangeslagen".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 12