Hulst begint actie voor hulpproject Colombia Familie berichten BIJ ONS KUNT U ZICH IN LUXE WENTELEN. MAAK GGN PROEFRIT IN DG VOLVO740GL School Vogelwaarde Zeeuws kampioen voetbal meisjes \TOlü (Ü0L? Spüaa PZC/ Streek BL0EMENHUIS WIELAND Auto in brand Ambtenaren uit Nederland en België bespreken rechtsregels Wereldwinkels en comité actief voor boeren Nicaragua Eric van der Kolk geeft orgelconcert geeft weg modes 18 STEUN VOOR WERK STEENSE PATER SWINNE Michelstadt School in Hulst verdiept zich in thema 'kunst' DE GEHELE DAG GESLOTEN En ontdek de luxe en het rijgenot van een onvervalste top klassen De Volvo 740 GL Sedan, een automobiel die prestige koppelt aan ongeëvenaarde rijkwaliteiten ën onovertroffen comfort. Of z'n ruimere uitvoering: de Volvo 740 Estate. Met z'n enorme bagageruimte praktisch, maar toch prestigieus. Want de Volvo 740 Estate is van bumper tot bumper uitgerust met een groot aantal luxe extra's, die u tevergeefs zult zoeken in concurrerende merken van zijn (prijs) klasse. Een proefrit in de Volvo 740 GE Sedan en de Volvo 740 Estate is het alles— overtuigende bewijs. w AUTOBEDRIJF CAPPGNDIJKC.V Mr. EJ. Haarmanwcg49,Tcmcu/.cn, tel.: OIISO - 974S5 AUTOBEDRIJF VAN DEN B055E Industrieweg 19, Oostburg, tcl.:01170 - 2996 AUTOMOBIELBEDRIJF H.F VAN OOSTERHOUT Stationsweg 6, Hulst, tel.: 01140 - 1 i\91 dames- en herenmode DONDERDAG 14 MEI 1987 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Een blik in de krottenwijk La Paz van de Colombiaanse havenstad Baranquilla, waar pater Cyriel Swinne uit Sint-Jansteen ontwikkelingswerk verricht. HULST - Acht Hulster gemeente ambtenaren vertrekken dinsdag 2 juni op de fiets richting Michel- stadt. Ruim 600 kilometer peddelen voor het goede doel. Dat is althans de opzet. De fietsmarathon vormt namelijk het officiële startsein voor een grote campagne, die tot en met augustus 1988 in Hulst zal lo pen. Het gemeentebestuur van de Reynaertstad heeft, na lang aan dringen uit PvdA-hoek, het initia tief genomen tot het adopteren van een project in de Derde Wereld. Doel van de actie is 10.000 gulden of meer bijeenbrengen voor pater Cy riel Swinne uit Sint-Jansteen, die al jaren werkzaam is in de krotten wijk La Paz van de Colombiaanse havenstad Baranquilla. Met het geld kan de missionaris de wijk- school uitbreiden. „Jarenlang is er bij het college aan gedrongen om iets te doen voor de Derde Wereld. Die verzoeken zijn niet zonder meer terzijde geschoven. Binnen het dagelijks bestuur heb ben we gezocht naar een geschikt project. Zo kwamen we terecht bij pater Swinne, die met enkele Neder landers in Baranquilla probeert mensen in de krottenwijk La Paz te helpen op het gebied van onderwijs en gezondheidszorg. Vanuit onze ge meente willen we proberen hem een helpende hand te bieden", zei wet houder P. V. V. Weemaes (welzijn) bij de presentatie van het project. De wethouder benadrukte dat het Hulster project, dat gecoördineerd wordt door een veertien man sterke werkgroep, zich niet beperken zal tot een eenmalige geldinzamelings actie. „Dat is geenzins de bedoeling. Door middel van voorlichtingsavon den of -middagen zullen we de bevol king van Hulst op de hoogte stellen van het werk van pater Swinne in Colombia. Ook de scholen zullen be naderd worden en verder kan ieder ervan verzekerd zijn dat elke cent die binnenkomt daadwerkelijk in handen komt van de pater. Er blijft niets aan de strijkstok hangen", al dus Weemaes. Het is de bedoeling dat na afloop van het project een lid van de werkgroep ter plaatse zal be kijken wat er met de giften van de Hulster bevolking gedaan is. De komende weken zullen de leden van de werkgroep verenigingen, in stellingen en scholen benaderen en informeren over het project. „We hopen dan dat de verenigingen zelf activiteiten gaan opzetten binnen het kader van het project", legde G. L. Engels, lid van de werkgroep, uit, „we denken dan aan schietin gen, kaartingen, bingowedstrijden, toernooien en noem maar op". De werkgroep zal verder trachten om binnen enkele maanden een acti viteitenplan op te stellen voor het eerstkomende jaar. De rol van de ge meente Hulst is niet te verwaarlo zen, want zij draagt zorg voor alle ad ministratieve handelingen die voor het project verricht moeten worden. Daarvoor worden twee ambtenaren ingeschakeld. Daarnaast betaalt de gemeente alle drukwerkkosten en de huurgelden, wanneer er voorlich tingsavonden gehouden worden in gemeenschapshuizen. Inmiddels heeft ook burgemeester R. Ruhr van de Duitse zusterstad Michelstadt belangstelling getoond voor het project. Vrijwel zeker is ook dat op dezelfde dag dat de acht Hulster ambtenaren koers zetten naar Michelstadt, er vanuit die plaats een groep fietsfanaten rich ting Hulst vertrekt met hetzelfde Pater Cyriel Swinne. oogmerk. De fietsers zullen voor el ke kilometer die zij afleggen een geldbedrag ontvangen. Op het ogenblik worden sponsors gezocht voor het evenement. Het bij elkaar gefietste bedrag zal de basis vor men voor het speciale fonds ten be hoeve van de uitbreiding van de school in Baranquilla. De werkgroep heeft zich de afgelo pen maanden terdege voorbereid op de campagne. Werkgroeplid B. H. J. Holla uit Sint-Jansteen reis de zelfs af naar Colombia om ter plaatse een kijkje te nemen. „De wijk La Paz, waar de vijf Nederlan ders, onder wie pater Swinne werk zaam zijn, bestaat ongeveer 21 jaar en er wonen zo'n 50.000 mensen. Het is een wijk waar armoede, ondervoe ding, werkloosheid, ziektes en onvei ligheid het leven van alledag ken merken. Een leven, dat iedere dag voor de bewoners gecompliceerder wordt, daar de wijk, die ongeveer 8 kilometer van het centrum van de miljoenenstad ligt, lijdt onder het totale gebrek aan drinkwater, het ontbreken van een afwateringssys teem en een goede infrastructuur," aldus Holla. Hij, en de andere werkgroepleden, zijn er dan ook van overtuigd dat een betere keuze van een groep ontwik kelingswerkers, die een band heb ben met de gemeente Hulst, niet kon worden gemaakt. De school van pa ter Swinne in La Paz is niet de enige voorziening die de orde van de pa ters Carmelianen in de wijk hee'ft ge bouwd. Er zijn verder nog een biblio theek, een winkeltje waar basisle vensmiddelen verkocht worden, een kerk, een gezondheidscentrum en een winkeltje in tweedehands kle ding. Met de 10.000 gulden van de Hulster gemeenschap wil de Steense pater een oud buurthuis aankopen, dat in gericht kan worden als schoolge bouw. De werkgroep 'Derde Wereldproject Hulst' hoopt dat de actie een beter eindresultaat zal opleveren als de provinciale hulpactie voor Nepal. Weemaes: „Een ding is zeker, de kos ten van deze campagne, die groten deels gedragen worden door vrijwil ligers, zullen minder zijn dan de op brengst, daar steek ik mijn hand voor in het vuur". TERNEUZEN - Na een botsing op de Terneuzensestraat tussen Zaamslag en Terneuzen is dinsdag de personen wagen van S. O. M. C. uit Oostburg uitgebrand. C. reed van Terneuzen in de richting Zaamslag en toen hij linksaf wilde slaan begon een vrachtwagenbestuur der, M. A. B. uit Gilze, die twee auto's achter hem reed aan een inhaalma noeuvre. Daardoor botste de vracht wagen tegen de linker-achterkant van C, waarna de personenwagen in brand vloog en werd totaal vernield. Er de den zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. De vrachtwagen werd licht beschadigd. SAS VAN GENT - Ambtenaren en beambtes van de burgerlijke stand uit België en Nederland kwamen woensdag in Sas van Gent bijeen om over eikaars recht geïnformeerd te worden. Van begin jaren zeventig tot vier jaar geleden waren er regelmatig bijeenkomsten tussen ambtenaren uit de grensgemeenten in België en Zeeuwsch-Vlaanderen. De Sasse amb tenaar J. Verplanken heeft het initia tief genomen om de traditie in ere-te herstellen. In de burgerzaal van het Sasse ge meentehuis gaf Verplanken het belang aan van de bijeenkomst. „Het is be langrijk om over eikaars recht geïnfor meerd te worden. Neem huwelijken tussen Belgen en Nederlanders. Liefde houdt niet bij de grens op. Het is dan toch makkelijk om iets over eikaars recht te weten", aldus Verplanken. Ook is het een voordeel om elkaar van gezicht te kennen. „Je pakt wat mak kelij ker de telefoon als j e weet met wie je spreekt en de weg kent in eikaars recht." J. W. Platschorre, waarnemend burge meester van Sas van Gent, zei in zijn speech ,dat je in het dagelijks leven niet veel van de grens merkt als je er vlak bij woont'. „Ondanks een EG en een Benelux komen veel regels in ver schillende landen niet of nauwelijks met elkaar overeen. Praktijk-en theo rie liggen ver uitelkaar", vond Plat schorre. F. Smet uit Sint Niklaas gaf de aanwezigen uitleg over het Belgisch nationaliteitsrecht en Rotterdammer J. Post van de Nederlandse vereniging van ambtenaren van de burgerlijke stand sprak over het Nederlandse af stammingsrecht. Na de twee_ inleidin gen en een korte discussie zetten de ambtenaren de, hernieuwde, kennis making in informele sfeer voort tijdens een lunch. TERNEUZEN - In Terneuzen, Bres- kens en Koewacht worden zaterdag Nicaraguaanse produkten verkocht door het Nicaragua-comité en de we reldwinkels. Het is de derde keer dat deze Nicara- gua-produktendag gehouden wordt. De opbrengst komt ten goede aan een actie van de Nicaraguaanse boeren bond UNAG, die een keten van platte landswinkels wil opzetten. In Terneuzen, Breskens en Koewacht zijn onder meer koffie, bananen, riet suiker enz. in de wereldwinkels te krij gen. In Terneuzen komen in het cen trum en in de bomen- en bloemen- buurt fietskarretjes huis aan huis met de produkten. De koffieverkoop voor het UNAG-project leverde vorig jaar ruim 41.000 gulden op. TERNEUZEN - De organist Eric van der Kolk uit Heerenveen geeft vrijdag een concert in de Grote Kerk in Ter neuzen. Het concert begint om 20.30 uur. Het programma met romantische or gelmuziek omvat werken van Boëly, Bossi, Saint-Saëns, Vierne en Parry. Van der Kolk studeerde aan het stede lijk conservatorium in Zwolle bij Jaap Dragt. Behalve uitvoerend artiest is Van der Kolk ook componist. HULST - De leerlingen van de open bare basisschool 'De Reynaert' in Hulst houden zich de komende dagen bezig met een project rond het thema 'Kunst'. Het project wordt afgesloten met een tentoonstelling van de werken die de leerlingen gemaakt hebben tijdens de themadagen. De ex positie wordt gehouden in het school gebouw aan de Sportlaan op donder dag 21 mei. De werken zijn te bezichti gen tussen 18.30 en 20.00 uur. Het project ging woensdag van start met een excursie van de hoogste groe pen naar kunstgalerie 'Esprit' in Clin-' ge. De jongste leerlingen brachten een bezoekje aan de ateliers van de plaat selijke ZIKV-afdeling. De uitstapjes krijgen vandaag (donderdag) en vrij dag een vervolg, want het is de bedoe ling dat allerhande kunstuitingen die in Hulst worden aangetroffen nader bekeken worden. Tijdens de project- week worden video-opnamen gemakt van de activiteiten van de leerlingen, die tijdens de expositieavond getoond zullen worden. T'' - kmm Dankbaar en blij delen wij u mede dat onze ou ders, mijn opa en oma E. J. BAKKER en J. BAKKER-HOFMAN D.V. 20 mei 50 jaar getrouwd zijn. Ineke Dieleman-Bakker Nout Dieleman Noordstraat 9, Joost 4542 CC Hoek Wie hen hiermee wil feliciteren is van harte wel kom op 20 mei a.s. van 19.30 tot 21.00 uur in het vergaderlokaal van de Gereformeerde kerk vrijg., Tramstraat 1 te Hoek. Zacht en kalm in haar Heer en Heiland ontslapen onze zeer zorgzame en geliefde zuster, tante en oudtante ELIZABETH VAN DRONGELEN in de gezegende leeftijd van 85 jaar. Uit aller naam: P. Hamelink-van Drongelen Terneuzen, 12 mei 1987, Spui 34. Correspondentieadres: Axelsestraat 149, 4537 AH Terneuzen. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op zaterdag, 16 mei a.s., om 14.45 uur op de Zuiderbegraaf plaats te Terneuzen. Vooraf wordt een dienst gehouden in de Opstan- dingskerk, Bellamystraat 74, die aanvangt om 14.00 uur. Zij die de dienst en de begrafenis wensen bij te wonen, worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in de Opstandings- kerk na de begrafenis. Liever geen bloemen. Voortdurend zal ik bij U zijn in al mijn noden en mijn pijn, U al mijn liefde waardig schatten, U die mijn rechterhand omvatte. Psalm 73g Met droefheid geven wij u kennis, dat na een ge duldig gedragen ziekte van ons is weggenomen mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa JACOBUS WIELAND echtgenoot van Jozina Pieternella Deij op de leeftijd van 75 jaar. Axel: J. P. Wieland-Deij Axel: Jo en Fré Verschelling-Wieland Gillits (Zuid-Afrika): Leen en Georgie Wieland-van de Mescht Ouderkerk aan de Amstel: Jan en Adri Wieland-van Kamp Clinge: Ria Vermeulen-Wieland Axel: Cobi Wieland Leiden: Nell en Mathieu van Litsenburg-Wieland Vlissingen: Jeannette en Jetze Sorgedrager-Wieland Axel: Cees en Ina Wieland-Krijnsen en kleinkinderen 4571 LB Axel, 13 mei 1987 Stationsstraat 20 De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op vrijdag. 15 mei a.s., om 14.45 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf wordt een samenkomst gehouden in de Gereformeerde Kerk, Kerkdreef (ingang parkeer terrein Julianastraat) die aanvangt om 14.00 uur. Zij die de samenkomst en de begrafenis wensen bij te wonen, worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in het Verenigings gebouw na de begrafenis. Wegens sterfgeval is onze zaak op vrijdag 15 mei a.s. Noordstraat 40 - Axel V Het latere kampioensteam van 'De Schakel' uit Vogelwaarde lmet witte broek) in actie tegen de meisjes van 'De Polderburcht' uit Arnemuiden. VOGELWAARDE - Het Zeeuws kam pioenschap schoolvoetbal voor meis jes is gewonnen door de ploeg van de basisschool 'De Schakel' uit Vogel waarde. Aan de wedstrijden op de sportvelden in Vogelwaarde namen woensdagmiddag de negen teams deel die rayonkampioen waren ge worden. In de in 1-1 geëndigde finale tussen 'De Schakel' en de Van Duij- venvoordeschool uit Oost-Souburg moesten strafschoppen de beslissing forceren. Er werd in drie poules gespeeld. In poule A ging de overwinning naar 'De Polderburcht' uit Arnemuiden, ge volgd door 'De Nobelhorst' uit Hulst en 'Ter Tolne' uit Tholen. In poule B liet 'De Schakel' 'Sint Jan' uit Sluis en 'De Welle' uit Kruiningen achter zich. De strijd in poule C werd gewonnen door de Van Duijvenvoordeschool, met de Thijssenschool uit Zierikzee op de tweede en 'Prinses Christina' uit Goes op de derde plaats. De drie poule winnaars streden vervolgens/in een halve competitie om het kampioen schap. De meisjes van 'De Schakel' mogen woensdag 3 juni in Zeist deel nemen aan de voorronde van het kam pioenschap van Nederland. De eindstand luidt: 1. De Schakel, 2. Van Duij ven voorde, 3. De Polder burcht, 4. Thijssenschool, 5. Nobel horst, 6. Sint Jan, 7. Ter Tolne, 8. De Welle, 9. Prinses Christina. van der plas koopcheques koopchequeaktie van 1 t/m 16 mei Wij hebben de voorjaarskolder in ons hoofd daarom krijgt u bij elke 25 gulden die u bij ons besteedt een koopcheque van 2 gulden vijftig kado, zomaar, helemaal voor niets. Deze koopcheque kunt u opnieuw besteden in de periode van 16 t/m 20 juni a.s. Profiteer van deze geweldige aktie. damesmode markt 14, herenmode brouwerijstraat 7, oostburg, 01170-2213

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 34