Volleybalclubs niet meer in kleine zalen KNVB wil een snel akkoord met Libregts Colombiaans verbond in Spanje succesvol Recordaantal atleten aan start in PZC-loop Zware nederlaag Goese tennissers PZC/sP°rt Vlaradona wil ïaar Spanje of Engeland Pierre Raas in ziekenhuis Geesink was op hoogte van IOC -kandidatuur Van den Velde zegeviert met amateurelftal Martin Schalkers naar de Giro VOORSTEL LEIDT TOT PROTESTEN Veiligheid Protesten Een ramp Clubcafé jTHENE (ANP) - Thijs Libregts is bij de KNVB voorlopig kandidaat nummer één voor de op- rolging van bondscoach Rinus Michels. Na uitvoerige onderhandelingen in Athene lieten bei- Ie partijen woensdag weten, dat er een principe-bereidheid bestaat om verder te praten. Vol- ens bondsvoorzitter Jo van Marle moet Libregts, momenteel nog in dienst bij PAOK Saloniki, (innen tien dagen uitsluitsel geven of er voor hem de mogelijkheid is weggelegd de functie van echnisch-directeur in Zeist te gaan vervullen. „Maar Libregts heeft tamelijk grote zekerheid lat hij vrij wordt gegeven", aldus de bondsvoorzitter. Voorrang LEIDERSTRUI HERRERRA STERK VERDEDIGD Triathlon 23 VLISSINGEN - Het is niet uitgeslo ten dat enkele Zeeuwse volleybal clubs binnenkort naar een andere speelzaal moeten uitkijken. De Ne- vobo (district Zeeland) heeft aange kondigd op korte termijn een eind te willen maken aan een vorm van competitie-vervalsing. Het gaat om de clubs die hun wedstrijden spelen in meestal veel te kleine gymzaal- tjes. De sectie technische zaken wil een grondige keuring van die ac commodaties en zal niet schromen om maatregelen te nemen. Vooral clubs als Even Kijken (Zuid- zande), IJVC (IJzendijke), CVC (Clinge) en De Polder (Vrouwenpol der) zijn aangewezen op een gymzaal bij thuiswedstrijden. Zij moeten vre zen dat hun speelveld niet aan de ei sen van de bond zal voldoen. Promo- tieklassers kunnen er nu al vanuit gaan dat zij in de volgende competi tie volgens de regels moeten spelen. De districts-sectie vindt namelijk dat de gymzaaltj es leiden tot verval sing van de competitie. De thuis clubs, zo lijkt het, zijn in de kleine ruimte in het voordeel. Zo hebben Even Kijken en IJVC, omdat deze clubs er aan gewend zijn, als ze thuis spelen in feite al een voorsprong op hun tegenstander. Willem Louwerse, secretaris van de sectie technische zaken, pleit echter ook voor de veiligheid van de spe lers. „Dat is voor ons zelfs de hoofd zaak geweest. De snelheid van spe len ligt bijvoorbeeld veel hoger in de promotieklas. En de inzet van de spelers is ook groter. Het is dan ook onverantwoord om die ploegen in de kleine zalen te laten spelen. Ik heb 't al eens meegemaakt dat een speler met zijn hoofd tegen de muur dook, omdat er buiten het speelveld maar een meter ruimte was". Hij vindt overigens niet dat er ge lijk dwingende eisen moeten ko men. Voorop staat, zo verzekert Louwerse, dat de clubs met een klei ne zaal ook in het komende jaar kunnen blijven volleyballen. „Het is veel te kort dag om nu al te eisen dat ze naar een sporthal uitwijken. Daarom is er een mogelijkheid tot dispensatie. Als een club kan aanto nen dat er niet snel genoeg een bete re zaal voor handen is, dan wordt er uitstel verleend". Het voorstel van de districts-sectie komt volgende maand (1 juni) in de algemene vergadering. Het bestuur van het district heeft zich niettemin al achter de maatregelen geschaard. Louwerse: „Het gaat dit jaar om zo weinig zaaltjes, dat de meeste partij en er wel achter zullen staan. Maar nogmaals: we willen de desbetref fende clubs niet uitsluiten". Het is in elk geval nu al zeker dat het voorstel tot hevige protesten zal lei den. Zo staat Ad Kramer van Even Kijken (nota bene zelf ook lid van de sectie technische zaken) lijnrecht te genover de mening van Louwerse. „Praten ze over de veiligheid van de spelers?", vraagt hij zich af. „Daar moet ik heel hard om lachen. Ik was vorige week bij een wedstrijd van Marathon en Even Kijken in de sporthal in Oostburg. Daar liep een speler met z'n gezicht tegen de scheidsrechters-stoel..." „Ze zijn bezig om het volleybal ka pot te maken", stelt Kramer vast. „Voor mij gaat in elk geval alle ple zier er af. Ik ben niet van plan om op die vergadering te verschijnen. Ze bekij ken het maar endanhoorikhet wel. Het gaat onze vereniging hon derden guldens kosten. En wat bete kent dat? Nou, dan kunnen wij bij voorbeeld geen trainer meer beta len". Maar wat nog erger is: ik kan dit niet verantwoorden tegenover de ge meente. Vorig jaar is er in onze gym zaal een nieuwe vloer gelegd van 50.000 gulden. Dat is hoofdzakelijk voor ons gedaan. Moeten wij dan nu gaan zeggen: sorry hoor, gemeente, we willen die zaal niet meer". Willy Verbeke van IJVC uit IJzen dijke spreekt ook van „een ramp" voor de club. Zijn vereniging telt 90 leden, „maar", zo beweert hij, „deze maatregel zal een verdere terug loop teweeg brengen". Het grootste nadeel is „dat het eerste team de thuiswedstrijden in een andere plaats moet gaan spelen". „Daardoor valt er toch iets van de clubsfeer weg", meent Verbeke. „Ik begrijp ook totaal niet waarom ze dit gaan doen, maar we zullen er ons bij neer moeten leggen. Het is nu al zeker dat ze die maatregel er door gaan drukken. Wat ik zo gek vind is dat 't meer dan twintig jaar goed is gegaan. Waarom kan het dan nu in eens niet meer". CVC uit Clinge is nog maar pas op de hoogte gesteld van de nieuwe voor stellen. Eric Burm (de trainer) wacht de reactie van het bestuur af. Vol gend seizoen bestaat de club twintig jaar. „We spelen al die jaren in Mal- pertuus in Clinge. We hebben ons clubcafé ook vlakbij, dus ik denk niet dat CVC graag naar Hulst zal willen verhuizen. Nog afgezien van de vraag of we, hooguit over een jaar, de sporthal wel kunnen krijgen". De Clingse trainer vindt overigens dat er van competitie-vervalsing nooit sprake is. Willy Verbeke be aamt dat: „Wij zijn net zo goed in het nadeel. Want als wij een uitwedstrijd in een sporthal spelen, moeten we ons ook aannassor." Willem Louwerse vindt kleine zalen onverantwoord. jbregts heeft nog een contract tot juli 988 met PAOK, maar volgens zeggen j de ex-trainer van Excelsior, PSV en 'eyenoord al maanden bezig zich los e weken van zijn huidige club. „In de midige situatie bij PAOK wil ik niet 'erder. Eerst had dat geen haast, want le meeste trainers wisselen toch pas in Ie zomer. Nu zet de KNVB de zaak chter op scherp en zal er snel duide- jjkheid moeten komen. Ik denk dat de agenaar van PAOK, Savidis, wel stoer al overkomen in de onderhandelin- ;en. Er zal wel een afkoopsom worden eëist", aldus Libregts, die naast de ieiangstelling van de KNVB ook chermt met interesse van andere Iriekse clubs. n tweeëneenhalf jaar tijd heeft de lotterdammer zich een behoorlijke iositie verworven. De financiële aan- lieding van Panathinaikos is volgens jbregts aanzienlijk beter dan die van e KNVB. De bond ziet zelf ook zijn fi- ancieel- mindere uitgangspositie in et werven van dure coaches, maar langt de leegloop in Zeist daar niet an vast. wordt overigens door de voetbalbond vastgehouden tot zijn opvolger in Zeist is gearriveerd. Michels moet over veertien dagen nog het Olympi sche kwalificatieduel IJsland-Neder land doen. Officieel onderzoekt de KNVB nog steeds de financiële conse quenties van het voortijdige vertrek van Michels, die een aanbieding op zak heeft van PSV. „We zullen in ieder geval de rekening van de zaak-Mi- chels daar deponeren waar hij thuis hoort", liet Van Marle weten. Li bregts, sportleraar, is vooral kandi daat voor de positie van technisch-di- recteur, die de eindverantwoordelijk heid heeft voor de vertegenwoordi gende elftallen en de opleidingen. Hij heeft ook geen moeite, zegt-ie, ruimte te maken voor een bondscoach, die het A-elftal vanaf 1988 onder zijn hoe de gaat nemen. „Als er een geschikte vent komt kun je de verantwoordelijkheden verdelen. Ik wil best ruimte maken voor die nieuwe bondspoach. Voorlopig zal de coaching tot en met de kwalificatie duels door de technisch-directeur wor den gedaan. Als de eindronde van het EK wordt gehaald, dan ontstaat een nieuwe situatie", aldus Libregts, die bij zijn eventuele aanstelling onmid dellijk op zoek gaat naar een assistent- bondscoach. Voor het vinden van een hoofdcoach is meer tijd nodig. Cor van der Hart, Cor Pot en Leo van Veen zijn kandidaten voor de assisterende func tie. De KNVB wilde op dat terrein niets bevestigen in Athene. De beslis sing is normaal gesproken aan de op volger van Michels, die wordt aange trokken tot en met de wereldtitelstrijd van 1990 in Italië. Libregts ging woensdagmiddag on middellijk het gesprek aan met Haris Savidis, de eigenaar van PAOK Salo niki. De zakenman gaf zijn trainer te kennen, dat met een voortijdig vertrek kosten gemoeid zijn. iondsvoorzitter Van Marle wil snel ac- ie in de aanstelling van de nieuwe echnisch-directeur, die het eerste half aar het nationale A-elftal erbij moet lemen. De kwalificatie voor het Euro- lees kampioenschap van 1988 in West- luitsland heeft voorrang. „Het is zo omer en met alle vakanties voor de leur moeten we nu op zoek naar de op- ulling van onze technische staf. We ióllen de vacatures, die van Michels, leenhakker en Advocaat, snel opvul- en. De eerste, die van technisch-direc- eur, heeft voorrang. Vervolgens ko nen die van bondscoach en assistent- londscoach. De nieuwe technische nan heeft veel invloed op die keuzes." iEGOVIA (ANP) - De nationale trots 'an de Colombianen gaat voor de :ommerciële belangen in de Ronde an Spanje. Vanuit de hoofdstad Bo- [ota ontvingen de ploegleiders van de wee Colombiaanse wielerformaties linsdagavond de opdracht de eindze- |e van Luis Herrera veilig te stellen, n de twintigste etappe, een bergrit net zeven cols, werd het verdedigen- le werk perfect uitgevoerd. Kansheb- >ers als Delgado, Dietzen en Fignon verden nauwlettend in de gaten ge- ïouden, waardoor ontsnappingen on- nogelijk waren. De Colombiaan Her- landez maakte het samenspel in de ilotki lometers af. ie aanval van Hernandez doorkruiste ie plannen van Pedro Delgado. De Spaanse kopman uit de formatie van fan Gisbers had zich voorgenomen ïerrera in deze etappe uit de leiders- rui te rijden. Twee jaar geleden slaag- ie die verrassende coup op het zelfde ierrein. De Spaanse combine kostte iestijds Robert Millar de eindzege. Woensdag kreeg Delgado geen meter ruimte. De Colombianen lieten hem geen ogenblik in de steek. De uitslag van de twintigste etappe van de Ronde van Spanje is: 1. Omar Hernadez (Col) 183 kilometer in 5 uur, 10 minuten en 54 seconden, 2. Raimund Dietzen (WD1) op 1 minuut en 41 seconden, 3. Sören Lilholt (Den), 4. Inaki Gaston (Spa), 5. Pedro Delgado (Spa), 6. Laurent Fignon (Fra), 7. Angel Arroyo (Spa), 8. Anselmo Fuerte (Spa), 9. Yvon Madiot (Fra), 10. Gui- do van Calster (Bel), 11. Pascal Poisson (Fra), 12. Luis Herrera (Col), 13. Enrique Aja (Spa), 14. Vicente Belda (Spa), 15. Laudelino Cubino (Spa) allen in dezelfde tijd als Diet zen, 58. José-Luis Laguia (Spa) op 13.19, 70. Marc van Orsouw (Ned) op 20.04, 77. Luc Suykerbuyk (Ned) op 20.04. Algemeen klassement: 1. Herrera 96.30.59,2. Dietzen op 1.04,3. Fignon op 3.20,4. Delgado op 3.54, 5. Oscar Vargas (Col) op 4.03, 6. Bel da op 4.40, 7. Fuerte op 4.59, 8. Cubino op 5.00, 9. Madiot op 5,25, 10. Henry Cardenas (Col) 7.08,11. Hernandez op 7.33,12. Arroyo op 8.15, 13. Gaston op 8.49, 14. Pedro-Saul Moralis(Col) op 13.51,15. JuanTomas Marti nez (Spa) op 17.34, 32. Laguia op 35.40, 72. Suykerbuyk op 1.27.14, 75. Van Orsouw op 1.30.14. 1UENOS AIRES (Reuter) - Twee da len na het veroveren van het lands kampioenschap in Italië met AS Na- »li, heeft Diego Maradona zijn Ita- 'aanse aanhangers behoorlijk ge- chokt. De Argentijnse middenvelder '«klaarde dinsdag in Buenos Aires 'at hij in de zeer nabije toekomst wil laan spelen voor verenigingen in 'Panje en Engeland. Hij heeft daarom >ok het aanbod van het bestuur van )apoli zijn contract tot 1989 te verlen en, slechts in overweging genomen, •'k wil in Europa nog voor drie clubs 'Pelen alvorens ik naar Argentinië te- ugkeer", stelde Maradona. In Spanje hl hij gaan spelen voor Real Madrid vreemd genoeg ook voor Barcelona. *•- eerder kwam de middenvelder uit '°or de Catalaanse vereniging. Na het wereldkampioenschap van 1982 in 3Panje, lijfde Barcelona hem in. Voor- '1 de slechte verhoudingen met het Ca- alaanse bestuur waren voor de Argen- 'Jn aanleiding snel weer uit Spanje te 'ertrekken. Na zijn twee-jarige verblijf n Spanje wil Maradona ook nog een aar bij Tottenham Hotspur gaan spe- en De Londense vereniging had al !efder contact met Napoli over een hogelijke transfer van de middenvel- jw en heeft met Osvaldo Ardiles al een ypntijnse international in huis. Maar Napoli zal wel een gigantische ransfersom eisen, vertelde Marado- ja „En Tottenham zal de woede van le Italiaanse fans over zich heen krij sen". J e huidige technisch directeur/ ondscoach, die vorige week om ont- inding van zijn contract vroeg, Thijs Libregts f rechtsluistert mee, terwijl bondsvoorzitter Van Marle de Neder landse pers te woord staat. KAMPERLAND Het deelnemers veld voor de 16e PZC-loop bij het re creatiecentrum de Roompot in Kam perland heeft op het allerlaatste mo ment nog uitbreiding gekregen. Deze week schreven de sterke lopers Al- bert van Campfort, Paul Pieters (bei den afkomstig uit België), Erwin Ne- derlof en André Kolders nog in. Het aantal deelnemers aan de halve ma rathon (aanvang 15.00 uur) is daar mee op ruim 160 gekomen en dat is een absoluut record in de geschiede nis van de PZC-loop. Vorig jaar bij voorbeeld kwamen 116 atleten uit op de halve marathon. De organisatie is verguld met de aan melding van enkele toppers en sub toppers. „Het is een goede en leuke ontwikkeling, dat de atleten zich nu zelf aanmelden", meent voorzitter Koos Oggel van de PZC-loopcommis- sie. „Het is een teken dat de PZC-loop toch steeds meer klank krijgt, de wedstrijd gaat langzamerhand een begrip worden". Vooral van Albert van Campfort en Paul Pieters wordt zaterdag in Kam perland het een ander verwacht. Van Campfort leverde in het verleden in Domburg al meerdere keren strijd met John Vermeule en Kim Reynier- se. Paul Pieters liep ruim een maand geleden met de landenploeg van Bel gië in de marathon van Seoel en ein digde op de 47e plaats, net voor Kim Reynierse. Toch blijven John Ver meule - de winnaar van vorig jaar - en Dirk Vanderhertem de grote favorie ten voor de eindzege. De Belg Van derhertem steekt momenteel in een uitstekende vorm. Zo won hij afgelo pen zondag nog de 20 kilometer van Brussel. De deelnemers krijgen dit jaar een ander parkoers voorgeschoteld dan ze de afgelopen jaren gewend waren. De organisatie heeft namelijk beslo ten de kille en winderige polderwegen zoveel mogelijk te mijden. Oggel: „Er kwam de laatste tijd nogal wat kri tiek van de lopers. De ronde zou te lang zijn en de atleten vonden het lo pen in de polder erg saai door de ge ringe publieke belangstelling. Daar om hebben we dit jaar een route uit gestippeld die dwars door het dorp Wissenkerke gaat. We hebben de ron de van tien naar zeven kilometer te ruggebracht, zodat we drie doorkom sten hebben. Dat moet het voor zowel de atleten als de toeschouwers aan trekkelijk maken. Achteraf is het trouwens maar goed dat we voor een ander parkoers hebben gekozen, om dat een heleboel polderwegen on begaanbaar zijn in verband met de aansluiting op de Stormvloedke ring". Een noviteit is verder, dat er bij elke doorkomst in Wissenkerke geldpre- mies a 25 gulden te verdienen zijn. Deze zijn overigens in principe niet bedoeld voor de eersten. „Die krijgen toch al voldoende prijzen", meent Oggel. „We willen nu ook eens de ach tervolgers laten meedelen. De jury bepaalt wanneer er premies uitge loofd worden. Het kan dus best ge beuren, dat de nummers vijftien tot twintig om de premies moeten spur ten". een klassement wordt er niet opge maakt". De organisatie heeft de opzet gewij zigd, omdat de triathlon in 1986 enigszins uit de hand liep. Vooral de rol van de ouders was verwerpelijk. Verschillende kinderen werden zo op gejut door hun vader of moeder - som migen liepen zelfs mee tijdens de wedstrijd - dat ze na het bereiken van de finish volledig uitgeput waren. „Dat soort taferelen wilden we voor komen", stelt de voorzitter van de PZC-loopcommissie Zo groot de animo is voor de halve marathon, zo gering is de belangstel ling voor de jeugd-triathlon. Bij de voorinschrijving (er kan nog op de dag zelf ingeschreven worden) is nog niet eens de helft van vorig jaar (141 deelnemers) gehaald. „Dat is teleur stellend", meent Oggel. „Ik denk dat het te wijten is aan de veranderde opzet. Vorig jaar was er een wed strijdelement aan de triathlon ver bonden, maar nu is het puur recrea tief. Het is net als een prestatieloop. Je krijgt bij aankomst alleen je tijd, KAMPERLAND In en om het recreatiecentrum De Roompot in Kamper land vinden zaterdag naast de PZC-loop tal van andere activiteiten plaats. Het volledige programma van de totaaldag luidt: 8.00 inschrijving triathlon (8-15 jaar), receptie camping; 9.00 start triathlon; 9.15 optreden dweilband; 9.30 zwemgym senioren in zwemparadijs; 10.00 ringsteken, activiteitenplein zwemparadijs; 10.05 optreden juniorenkorps Jo- han Friso, activiteitenplein; 10.00 opening marderie (markt en braderie) en kinderkermis, activiteitenplein; 10.30 demonstratie en instuif seniorenvolks- dans, dansplein; 11.30 demonstratie jazz-dance, dansplein; 12.00 prijsuitrei king triathlon, restaurant camping; 12.50 concert blaasorkest, muziektent zwemparadijs; 13.00 inschrijving trimmers, resto Pierrot; 13.00 demonstratie Zeeuws Trekpaard, activiteitenplan; 14.00 optreden dweilband; 14.00 demon stratie volksdansen, dansplein; 15.00 start PZC-loop; 16.00 optreden Draften Blues, muziektent; 17.00 prijsuitreiking wedstrijd, muziektent; 17.45 optre den The Bobo's, muziektent; 18.30 inschrijving puzzeltocht, aula zwempara dijs; 19.00 optreden The EXQ's, muziektent; 19.00 start puzzeltocht, zwempa radijs; 20.00 demonstratie rock en roll, omgeving muziektent; 20.30 demon stratie kunstzwemmen, zwemparadijs; 21.00 optreden Escape, restaurant camping; 21.30 demonstratie kunstzwemmen, zwemparadijs; 22.30 prijsuit reiking puzzeltocht, restaurant camping. SCHIPHOL (ANP) - Anton Geesink wist al drie maanden geleden, dat hij zou worden benoemd tot lid van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dat onthulde de oud-Olym pisch kampioen woensdag bij zijn aankomst op Schiphol uit Tokio, waar hij besprekingen heeft gevoerd over zijn kandidatuur voor het voor zitterschap van de Internationale Ju do Federatie. In twee gesprekken onder vier ogen met IOC-voorzitter Juan Antonio Sa maranch (18 februari en 21 april) kreeg Geesink te horen, dat hij dé kandidaat was voor de opvolging van de eind vo rig jaar overleden Nederlander Cees Kerdel. Geesink heeft het Nederlands Olympisch Comité (NOC), dat voorzit ter Vonhoff en secretaris-penning- meester Frese had aanbevolen, nooit ingelicht over zijn ontmoetingen met Samaranch. „Dat durfde ik niet. Wie weet wat het NOC zou ondernemen als het van mijn toekomstige baan hoor de. Wel heb ik de leiding van het NOC voldoende hints gegeven". ZEIST - Vlissingen-speler Taco van den Velde vertrekt zondag met het Ne derlands amateurelftal naar Schot land, waar Oranje van 18 tot en met 22 mei deelneemt aan een vierlanden- toernooi. Van den Velde speelde deze week in Zeist met het amateurteam tegen het Nederlandse studentenelf tal (met acht profspelers onder wie Jules Ellerman) een oefenduel. Dank zij doelpunten van Folkert Velten (Enter Vooruit) en Hans Kaandorp (Vitesse'22) zegevierden de amateurs met 2-0. „Ik heb, zoals ik het zelf zie, goed ge speeld. Of ik in Schotland ook speel hangt af van het systeem dat Groene- woud in Schotland wil spelen", aldus Van den Velde. Het nationale team speelt op 18 mei tegen Schotland. Twee dagen later zijn de beste ama-' teurs van Engeland de tegenstander. Het toernooi wordt door Nederland be sloten met een ontmoeting tegen Italië op 22 mei. De selectie ziet er als volgt uit: Suiker (DHC), Teeuwen (TOP), De Kleine (Gel drop), Werdekker (EDO), Buys Heerjans- dam), Hendriks (Aalsmeer), Louhanepessy HoogeveenVan den Velde (Vlissingen), Van der Zwan WilhelmusDe Groot Wil- helmina), Reglero (Elinkwijk), Valentijn (Xerxes), Knipschild en Van Trigt (NSW), Velten (Enter Vooruit) en Kaandorp (Vites se '22). HAAG (ANP) - Jos Lammertink is de kopman van de wielerploeg De Wever die van 21 mei tot en met 13 juni deel neemt aan de Ronde van Italië. De op merkelijkste verschijning in de Ne derlandse equipe is echter Martin Schalkers. Deze rijder uit Katwijk, die zondag de Omloop van Zeeuwsch Vlaanderen won, tekende vorige week een verbin tenis als beroepsrenner bij De Wever. GOES - Amateurwielrenner Pierre Raas heeft aan een valpartij in de Om loop van Zeeuwsch-Vlaanderen een beschadigde nier en twee gekneusde ribben overgehouden. De coureur uit 's-Heerenhoek is opgenomen in het Sint Johannaziekenhuis in Goes. Raas kwam op de tweede dag van de Zeeuws-Vlaamse omloop ten val en werd 's avonds nog in het ziekenhuis opgenomen. De Bevelandse renner moet daar waarschijnlijk tot eind deze week of het begin van de volgende week blijven. Het is nog niet duidelijk wanneer Raas de training mag hervat ten. VLISSINGEN - De afronding van de eerste speelhelft van de landelijke tenniscompetitie is voor de wed- strijdtop van TSI zonder meer slecht verlopen. De hoofdmacht van de Goe- senaren leed een zware nederlaag in Den Haag, terwijl het reserveteam het er thuis tegen Oranje TC 2 nauwe lijks beter afbracht. Positiever nieuws valt er uit Vlissingen te mel den, waar de Schelde opponent Ble- rick 2 op de valreep de halve winst af handig maakte. Bij Leeuwenbergh 2 liep alles op rol letjes en van die uitschieter werd TSI het slachtoffer. De combinatie Anne- marie Verrijzer/Serge Carpentier red de de spreekwoordelijke eer: 7-1. De Schelde, vechtend voor het behoud van het overgangsklasse-A-schap, had, op 'de Nolle' met Blerick 2 als oppo nent een weinig overtuigende start. Al leen Marion Mewiss wist haar single te verzilveren en na verlies van het da mesduo moest dan ook tegen een ne gatieve 4-1 score worden opgebokst. Met succes, want voordat de totaal stand werd opgemaakt, bleken Frans Verhulst en Ernst Wondergem in hun dubbel zowel als in de mixed-partijen nog tot klinkende prestaties in staat, 4-4. In poule 45 van de overgangsklasse-B hield TSI 2 aan tegenstand van het be zoekende Oranje TC 2 een 6-2 neder laag en een weinig perspectief bieden de puntenoogst als hekkesluiter over. Van de zeven Zeeuwse formaties in de tweede klas draaien MLTC 1 en Animo het best. MLTC effende in Roosendaal waar met Vierhoeven de rackets ge kruist werd, via een 6-2 zege het pad dat naar de titel voert. Ludo et Emergo bevocht in Breda tegen Markendaal 2 op knappe wijze een gelijkspel. Hoewel Animo in poule 102 een steekje liet vallen tegen Smash (4-4), hielden de Temeuzenaren hun kansen op het kampioenschap volledig in eigen hand. MLTC 2 rukte op naar een ge deelde tweede plaats, door het over wicht tegen Hulster Ambacht tot uit drukking te brengen: 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 25