Boete directeur van kraanbedrijf voor ontbreken papieren Vrachtwagen raakt in sloot na loslaten van gaspedaal Falend beleid bij strijd criminaliteit Prinses opent gebouw Missions EHBO St-Laurens viert 50-jarig bestaan iergingskelder ioolwater Paardenstraat gebruik OPERATIE MIDDEN JULI AFGEROND Jiezentrappers waren sterkste VANAF VANDAAG IN BEDRIJF IN GOES Gewonde op A 58 bij botsing met geparkeerde auto PZC/streek potheek Manifestatie van natuurvereniging KANTONRECHTER MIDDELBURG Vogels TUSSEN ZOUTELANDE EN BIGGEKERKE KORPSCHEF POLITIE GOES Ruimte MET GROTE FEESTAVOND een dank Diploma-uitreiking )ONDERDAG 14 MEI 1987 Goese ziekenhuizen beginnen verhuizing ne leti >e iet OES - De verhuizing van de Goese iekenhuizen Bergzicht en Sint-Joan- anaar het nieuwe Oosterscheldezie- ;enhuis aan de 's-Gravenpolderse- eg is woensdag begonnen. De tech- ische onderhoudsdienst, de centrale ;euken, de apotheek en het centraal jamazijn waren het eerst aan de ieurt. In twee dagen worden deze on- lerdelen van het ziekenhuisapparaat ergebracht. De verhuizing - en laarmee de geleidelijke ingebruikna- van het nieuwe ziekenhuis - zal in midden van juli zijn afgerond, technische onderhoudsdienst en centraal magazijn waren woens- het eerst aan de beurt. De mede werkers van de keuken (de maaltijden oor het Sint-Joanna en het Bergzicht Ijn de laatste jaren in het laatste zie nhuis bereid) maakten in de loop an de dag op hun oude werkplek de vondbroodmaaltijd voor woensdag het ontbijt voor donderdag klaar, laarna werden alle keukenattributen ie meegaan naar de nieuwe lokatie in pakt en de verhuiswagens reden gis- eravond voor. Vanmorgen zal de keu enbrigade in haar nieuwe domein an de slag gaan. De patiënten zullen ussen de middag kunnen proeven of allemaal is gelukt. maaltijden en ook de geneesmid- lelen uit de apotheek en de goederen 1 het centraal magazijn zullen met icstelauto's naar de twee oude zie- lenhuisgebouwen worden gebracht. )m dat transport zonder problemen laten verlopen, is een uitvoerige llenstregeling opgesteld. JOSTKAPELLE - De natuurvereni- ing Walcheren houdt zondag 23 en laandag 24 mei een natuurmanifesta- iemet als thema: 'Voorjaar in Westho- Op beide dagen wordt een vroege om 06.00 uur) vogelexcursie gehouden -anaf het Zeeuws Museum Natuurhis- orie. Verder zijn er zaterdag (vanaf 13 lur) en zondag vanaf 11 uur rondlei- lingen op Westhove, diavertoningen de filmzaal van het museum en in- ormatiestands. lisdag 26 mei wordt er een duin- en loswandeling in de gemeente Valke-' sse gehouden. De aanvang is 14 uur het parkeerterrein aan de Berm- eg, even voorbij het Beachhotel in ioutelande. IAPELLE Het dameszaalvoetbal- am van de sbiezentrappers uit Ka- ille-Biezelinge won éen toernooi in ilgië. Tegenstanders waren de kam- oen van Oostende, Vicogne Ladies, een andere Belgische deelnemer, 'ublica Girls uit Maldegem. Ie eindstand: 1 Biezentrappers 4-6 30- 2 Vicogne Ladies 4-6 16-10; 3 Publica iris 4-0 4-31. )et lit De verhuizing van het ziekenhuis ver loopt in fasen. Nadat zaterdag 20 juni iedereen tijdens een zogenaamde 'bur gerijdag' een kijkje heeft kunnen ne men in het nieuwe gebouw, breekt de tweede fase aan. Tussen 29 juni en 10 juli zullen alle afdelingen van het Berg zicht en het Sint-Joanna naar de 's- Gravenpolderseweg worden overge bracht. Het spectaculairste onderdeel daarvan - maar qua organisatie het ge makkelijkste - is de verhuizing van de patiënten woensdag 8 juli. Vanaf de dag dat de patiënten in het nieuwe zie kenhuis liggen zullen daar ook de po liklinieken in gebruik worden geno men. Met een laatste fase op 14 juli zal het onder één, nieuw dak brengen van de twee Goese ziekenhuizen zijn afge rond. Voor het vooral wat de planning be treft omvangrijke verhuiskarwei heeft de stichting Oosterscheldeziekenhui- zen een gespecialiseerd onderneming in de arm genomen. De klus in Goes is voor het bedrijf de 52e verhuizing van een ziekenhuis. Geschat wordt dat in totaal ongeveer 4800 kubieke meter goederen moet worden overgebracht naar het nieuwe ziekenhuis. Dat is te vergelijken met de inboedel van zo'n 120 een-gezinswoningen. Lange rijen ingepakte spullen wachten in het nieuwe ziekenhuis op de tijd dat ze weer in gebruik worden genomen. MIDDELBURG - Kantonrechter mr B. J. R. P. Verhoeven heeft woensdag tijdens de zitting in Middelburg de 37- jarige W. C. M., directeur van een kraanbedrijf in Gapinge, conform de eis veroordeeld tot een totale boete van 205 gulden. In juni vorig jaar con stateerde de politie dat een van zijn kraanwagens over de rijksweg A 58 reed, zonder dat daarvoor een vergun ning of ontheffing was afgegeven. Bo vendien ontbrak er een kenteken plaat aan dat voertuig. Op de zitting wilde M. nu eindelijk wel eens weten waar en hoe hij die vergun ning moest krijgen. „Vergunningen aanvragen bij de provincie? Geen pro bleem. Bij de gemeentes? Oók geen probleem. Bij het rijk is het alléén maar een probleem, want niemand weet iets en niemand kan mij helpen. Zelfs de E VO komt er niet uit". Mr Ver hoeven kon hem slechts helpen door M. te verwijzen naar het ministerie van verkeer en waterstaat of in ieder geval naar het telefoonboek van Den Haag. Voor wat betreft het ontbreken van de kentekenplaat merkte M. op dat hij moeilijk in staat kon worden geacht el ke kraanwagen die onderweg was te controleren of die nog wel 'compleet' was. Mr Verhoeven:„Hoe dan ook, het blijft uw verantwoordelijkheid en als u geen vergunning heeft om met een kraan wagen op een rijksleg te rijden, bete kent dat simpelweg: niet doen". Offi cier van justitie mr J. J. A. Groen had voor het ontbreken van de vergunning een boete van 130 gulden en voor de kentekenplaat 75 gulden geëist. De Middelburger F. R. de V. (27) werd in september 1986 betrapt toen hij be zig was beschermde vogels te vangen. Daartoe had hij een zogenaamd 'mis- tnet' gespannen en een lokkooi neer gezet. De attributen stonden opge steld bij een veld met akkerdistels. De vogels -putters en kneuen- die dat ge was als een lekkernij beschouwen, kwamen daar op af en belandden uit eindelijk in het net. Destijds had De V. verklaard dat de vogels uitsluitend voor zijn eigen vogelkooi of volière wa ren bestemd en beslist niet voor de handel. Het vonnis was overeenkom stig de eis: 200 gulden boete. GOES - Vanaf vandaag draait in Goes de allereerste ziekenhuisapotheek in Zeeland. Het zal voorlopig ook wel de enige blijven want de meeste Zeeuw se ziekenhuizen zullen op één of ande re manier met de apotheek in het fon kelnieuwe Oosterscheldezieknhuis in Goes te maken krijgen. Daar is een gigantische investering ge daan, die pas redelijk te exploiteren valt als er zoveel mogelijk mensen ge bruik van maken. Apotheker drs J. W. Harting weet dan ook niet wat hij mee maakt: wat jarenlang in de pen heeft gezeten, wat al sinds tijden in de drie huizen van de Stichting Oosterschel- deziekenhuizen werd ontbeerd, be slaat nu tastbaar de begane grond van een hele vleugel in het bijna afgebouw de nieuwe ziekenhuis. Woensdag werden spullen uit de apo theek in het oude Sint Joannazieken- LISSINGEN Wethouder W. Wisse fan openbare werken heeft woens- agmiddag de bergingskelder voor ioolwater in de Paardenstraat in lissingen officieel in gebruik ge teld. Buurtbewoners konden even en kijkje nemen in de kast met de lectronische apparatuur voor het ge- naal en in de bergingskelder met een apaciteit van 700 kubieke meter wa- „Het is jammer dat er nu geen wolkbreuk is, want dan hadden we oed kunnen zien hoe alles werkt", zei fisse bij de bergingskelder, bewoners van de Paarden-, Onder- Palingstraat en de Kouden Hoek lebben vele jaren na een flinke regen- ui geleden van wateroverlast in de traat en in huis. Dat kwam doordat iet riool in die straten de grote hoe- eelheid water niet goed kon verwer den. De brandweer van Vlissingen noest vele malen in actie komen om vertollig water uit huizen en straten pompen. „De gemeente heeft nu be- eikt dat de bewoners van die straten de toekomst geen wateroverlast neer zullen hebben. Dit deel van Vlis- ngen had een hoge urgentie op de st van rioolwerken, omdat het het aagste deel van de stad is. Een somber oofdstuk is afgesloten", aldus Wisse1 de ingebruikstelling in restaurant Maritiem. Tijdens deze bijeenkomst roeg de wethouder de buurtbewoners te letten op het bouwwerkje, want aangebrachte moedwillige schade noet door ons allemaal betaald wor- len". oven de bergingskelder is een com- ost-bed aangelegd gevuld met houts- nppers. Doel van die bak is de stank de bergingskelder te filteren. De ompen in de bergingskelder treden utomatisch in werking wanneer het vater een bepaalde hoogte heeft be- eikt. Het water wordt dan naar het ooi in de Gravestraat, via de Hen- Inkstraat naar de Stenenbeer geleid. an daar gaat het naar de Badhuis- raat en dan verder naar het gemaal Ritthem. De takelbedrijven zijn druk doende de vrachtwagen uit de sloot te trekken. ZOUTELANDE - Op de Werendijkseweg tussen Zoute- lande en Biggekerke is gistermorgen door een verkeer de manoeuvre van de bestuurder een vrachtauto in de sloot geraakt. De chauffeur liet in de bocht het gas los waardoor de zwaar beladen vrachtwagen uit de bocht vloog. De be stuurder M. I. M. kwam met de schrik vrij. Twee takelbe drijven, uit Middelburg en Goes, zijn geruime tijd bezig geiveest de met steenslag geladen vrachtwagen uit de sloot te slepen. De Werendijkseweg was tot 14.00 uur af gesloten. De auto werd zwaar beschadigd. huis verhuisd naar het nieuwe zieken huis, eigenlijk niet meer dan de voor raad kant- en klare medicijnen, waar van de opslag in de nieuwe apotheek slechts een klein deel van het taken pakket vormt. Een ziekenhuisapo theek mag die naam pas dragen als er ook medicijnen worden bereid. Dat ge beurde voor alle Zeeuwse ziekenhui zen tot vandaag door gewone apothe ken. Per 1 juni verandert dat definitief. Dan worden de medicijnen die niet door de groothandel kunnen worden aangevoerd, gemaakt in een ruime apotheek, die speciaal voor de berei ding is ingericht. Ook het streekzie kenhuis Walcheren gaat tot de nieuw bouw daar, in 1993, medicijnen betrek ken uit de apotheek van de stichting Oosterscheldeziekenhuizen. Het zie kenhuis in Terneuzen, dat in principe voor de eigen medicijnenvoorziening zorgdraagt, kan in geval van nood ook terecht in Goes. De ziekenhuisapotheek werkt in eer ste instantie voor het nieuwe Ooster- scheldeziekenhuis, het Zweedse Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee en het Psychiatrisch Ziekenhuis Zeeland. Naar Zierikzee wordt een pendeldienst onderhouden, die tot 1993 ook op Wal cheren rijdt. Daarna zullen de banden met Walcheren nog niet worden door gesneden omdat de eerste en enige ste riele produktie-eenheid van Zeeland in het nieuwe Goese ziekenhuis komt. In een volkomen steriele ruimte wor den allerlei produkten bereid zoals in- fuusvloeistof, die vroeger nog elders werden betrokken. Ook de kwaliteitscontrole op alle zelf bereide produkten is in de nieuwe zie kenhuisapotheek ingebouwd in de vorm van een geneesmiddelenlabora torium. Voordat de medicijnen in dat lab worden getest, worden ze opgesla gen in een quarantaineruimte. Het la boratorium test ook de kwaliteit van alle grondstoffen, die worden ge bruikt. Bovendien gaat het geneesmiddelen laboratorium een grote rol spelen in het klinisch-farmaceutisch onder zoek: het bepalen van hoeveelheden en de aard van geneesmiddelen in li chaamsvloeistoffen. Dat gebeurt bij vergiftiging en medicatie van bepaal de patiënten. Vroeger moesten de Zeeuwse ziekenhuizen met hun bloed- buisjes en flesjes urine de boer op om buiten de provincie, vaak in het Maria- ziekenhuis in Tilburg, dat soort brood nodige informatie te krijgen. Ziekenhuisapotheker Harting is erg gelukkig met de nieuwe all-roundvoor- ziening. Hij is begonnen als toezicht houdend apotheker in de Goese zie kenhuizen en had een groot aandeel in de totstandkoming van de plannen op papier. „Maar dat is natuurlijk maar papier. Nu het klaar is beantwoordt het helemaal aan de - toch hoogge spannen - verwachtingen. Als je het vergelijkt met de situatie vroeger: een part-time apothekersassistente voor twee ziekenhuizen, dan is dit zo'n beetje het paradijs op aarde". In de nieuwe ziekenhuisapotheek komen meer dan 18 arbeidsplaatsen, waarvan twee voor apothekers. Harting is de eerste en drs B. J. Schueler de tweede apotheker. „We hebben voor de rest van de nieuwe banen - 4,5 arbeids plaats was er al in de magazijnen van het St Joanna-ziekenhuis - helemaal geen advertenties hoeven zetten. De mensen kwamen vanzelf, allemaal Zeeuwen die nu eindelijk hun beroep in hun geboortestreek konden komen uitoefenen. De sfeer is fantastisch, misschien wel daardoor. Maar ook om dat we dit nu met z'n allen naar ons beste inzicht inrichten", zegt Harting. De verhuizing liep woensdag als een trein. Enkele dagen vantevoren had den de medewerkers alle spullen al ingepakt en woensdag zette de firma Geytenbeek de zaken over. Met ver eende krachten ruimden de medewer kers de magazijnstellingen en gron- stoffenrekken in en plaatsteh alle ap paraten waar ze ze wilden hebben. Half in de middag stond alles op z'n plaats zodat de apotheek vandaag kan beginnen. GOES - De korpschef van de Goese ge meentepolitie, hoofdinspecteur L. Diepenhorst, vindt dat de rijksover heid ernstig tekort schiet op het ge bied van criminaliteitsbestrijding. Er is volgens hem sprake van een fa lend beleid, gebrek aan visie en poli tieke bereidheid om daar verande ring in te brengen en een dreigend faillissement van de rechtsstaat. Uit gangspunt moet zijn: voorkoming van de criminaliteit, in de woorden van Diepenhorst een 'crimineel ont moedigingsbeleid' door goede pre ventie en een aanmerkelijk grotere pakkans. Het waren sombere bespiegelingen die de korpschef woensdagavond de leden van de afdeling Goes van de VVD voor hield. Hij wees erop dat de criminali teit in een periode van twintig jaar is verachtvoudigd, de rijksuitgaven voor de bestrijding ervan vier keer zo groot zijn geworden, de sterkte van politie en justitie is verdubbeld, het percenta ge opgeloste misdrijven is gedaald van 57 naar 26 procent en dat het openbaar ministerie de helft van het aantal za ken seponeert. Diepenhorst meende dat de poütiek de afgelopen tien a vijf tien jaar onvoldoende heeft gerea geerd op deze problematiek. „De vrij heid van iedere burger loopt op ter mijn gevaar als de overheid geen kans ziet haar geloofwaardigheid ten op zichte van veruit het grootste deel van de bevolking overeind te houden", be toogde hij. VLISSINGEN - The Mission to Sea men in Vlissingen huist vanaf maan dag officieel in een spiksplinternieu we 'Flying Angel Club' bij Schelde- poort in Vlissingen-Oost. Het nieuwe gebouw heeft, inclusief de inrichting, om en nabij 850.000 gulden gekost. Hoewel de officiële opening pas maandag plaatsvindt, hebben de eer ste zeelieden het nieuwe gebouw afge lopen maandag al in gebruik geno men. De reacties zijn volgens voorzit ter N. M. Bollen uitermate positief. Prinses Anne, dochter van de Britse koningin Elizabeth en wereldwijd pre sidente van the Missions to Seamen, verricht maandag om 11.00 uur de offi ciële opening door het onthullen van een plaquette. Een groep van 180 geno digden zal bij de plechtigheid aanwe zig zijn. Father Aiden van de Vlis- singse Mission is 'delighted' dat de En gelse prinses het gebouw zal openen. Na bij verschillende Missions to Sea men werkzaam te zijn geweest, werd hij anderhalf jaar geleden door het hoofdkantoor in Londen naar de post in Vlissingen-Oost gezonden. De Fran ciscaner monnik zal weinig heimwee naar de oude club hebben. „Het was daar wel knus en gezellig, maar het ge bouw was zo oud dat we op een gege ven moment door de houten vloer zak ten. Omdat ik maar maar korte tijd in de oude club heb gewerkt, heb ik daar mee geen speciale band opgebouwd. Ik ben heel erg blij dat we deze nieuwe behuizing hebben", aldus Aiden. De nieuwe Flying Angel Club staat naast het oude gebouw aan Schelde- poort in Vlissingen-Oost. Toen in 1982 bleek dat de oude ruimte niet meer voldeed, ging de Vlissingse vereniging Mission to Seamen aan de slag om geld bijeen te brengen voor een nieuw ge bouw. Het oude gebouw was in 1966 'cadeau gedaan' door de Schelde. Die kon het zich nu niet meer veroorloven een nieuw gebouw neer te laten zetten. De Vlissingse vereniging bracht daar op zelf de achteneenhalve ton bijeen. De grootste geldschieters waren de Stichting Zeemanswelzijn Nederland, hét Koningin Julianafonds, de Federa tie Werknemers Zeevaart en de Alge mene Loterij Nederland. Voorzitter van de Vlissingse Mission to Seamen- vereniging Bollen: „Om de begroting sluitend te maken, hebben we nog wel een hypotheek van een ton moeten ne men. Daar zitten we helemaal niet mee in onze maag. Dat geld brengen we makkelijk op uit onze jaarlijkse gar den-party, die vorig jaar bijvoorbeeld 17.000 gulden opbracht". Het nieuwe gebouw heeft een gelijk vloerse oppervlakte van ongeveer 450 vierkante meter. Er is een kantoor voor Father Aiden, een kapelruimte, en een winkeltje. Het grootste gedeel te van de oppervlakte wordt in beslag genomen door een recreatiezaal. De zeelieden die de club bezoeken kun nen daar biljartspelen, televisie kij ken, tafeltennissen of gewoon een biertje aan de bar drinken. Voorzitter Bollen: „Onze ruimte is met een derde uitgebreid. Behalve een nieuwe in richting hebben we hier niet echt méér faciliteiten dan in het oude ge bouw. Je kunt wel zeggen dat we hier in ieder geval bétere faciliteiten heb ben gekregen." Zeelieden die een bezoek aan The Flying Angel Club brengen, komen niet alleen voor een gezellig biertje aan de tap. In geval van geestelijke of so ciale problemen kunnen ze bij Father Aiden aankloppen. „Wij proberen alles voor de zeelieden te zijn", zegt Aiden. „Wanneer we horen dat er een schip is binnen gekomen, gaan we er met een bus heen om de opvarenden op te ha len. Die mensen zitten op een schip, ver weg van hun familie en hun ver trouwde omgeving. Het is goed dat er dan een Mission to Seamen in de ha ven is, waar ze heen kunnen gaan voor een kerkdienst of gewoon een gezellige avond". Maandag kwamen de eerste zeelieden al een bezoekje aan de nieuwe Flying Angel Club brengen, omdat het oude gebouw door de verhuizing zondag werd gesloten. Ze zijn allemaal opgeto gen over het nieuwe onderkomen van de Vlissingse Mission to Seamen. „Doordat je ze in een heel nieuw ge bouw ontvangt, merken ze datje echt om ze geeft", zegt Father Aiden. „Je laat zien datje moeite hebt gedaan om hen in een mooi, goed gebouw te ont vangen. Op die manier treed je de men sen op een hele positieve manier tege moet, waardoor ze zichzelf heel vlug bij deze Mission to Seamen thuis zullen voelen". iuurtbewoner W. Willemse is nog niet zeker dat het allemaal werkt. Tij- lens zijn toespraakje namens de ■buurtbewoners wilde hij de gemeente net bedanken. „Een riolering moet :oed werken in een straat en dat deed let hier niet. Al vanaf 1973 wordt de 'uurt geconfronteerd met waterover- ®st- Deze kelder moet nog aantonen 'at het in augustus vorig jaar de laat- te maal was dat we last hadden van bet water uit de hemel". SINT-LAURENS - De afdeling Sint- Laurens van de Koninklijke Neder landse Vereniging van EHBO bestaat vijftig jaar. Dit jubileum wordt mor gen (vrijdag) gevierd met een feest avond in het Wijkcentrum aan de Van Cittersstraat in Sint-Laurens. Voorzitter C. W. Adriaanse geeft dan een kort overzicht van het wel en wee van zijn vereniging op dit moment en de heer A. C. Schipper, oprichter van de Sint-Laurense ehbo-afdeling, duikt in de geschiedenis. De 79-jarige oud- ehbo'er, die zo'n vijfendertig jaar voor zitter is geweest van de jubilerende af deling, is die avond, samen met zijn vrouw, eregast. Hoofdschotel van de feestavond is het toneelspel 'Eigen aard is goud waard', gespeeld door toneelgroep De Spal- kers van de Middelburgse Rode Kruis- afdeling. De heer Schipper kreeg in 1937 een EHBO-afdeling van de grond, nadat hijzelf een jaar eerder het ehbo-diplo- ma in Middelburg had behaald. Er bleek veel animo te bestaan. Samen met dokter Den Boer, de plaatselijke huisarts, begon de heer Schipper een cursus waaraan twaalf personen deel namen. De afdeling werd een feit toen de deelnemers slaagden en gerechtigd waren een plaatselijke afdeling op te richten. Vanaf het begin tot aan zijn 65-ste is de heer Schipper voorzitter geweest. Hij was tevens instructeur. Aan het begin van de Tweede Wereld oorlog hebben de leden van de groep Sint-Laurens geassisteerd bij de ver zorging van de slachtoffers van net bombardement van Middelburg in mei 1940. „De slachtoffers werden toen ondergebracht in de gereformeerde kerk", weet de heer Schipper zich nog goed te herinneren. Hij was ook plaats vervangend dokter als de huisarts - dt was in die periode dokter Doeleman - voor dringende zaken elders op het ei land was ingezet. Opleidingen voor nieuwe ehbo'ers waren tijdens die oor logsjaren gestagneerd. Met dokter Boerwinkel als supervisor van de afdeling heeft de heer Schipper het langst samengewerkt. „Vanaf 1945 tot twee jaar geleden is dokter Boer winkel bij de EHBO-afdeling betrok ken geweest", aldus de heer Schipper, die tevens de stoot heeft gegeven tot de oprichting van de ring Zeeland van de EHBO-verenigingen. De afdeling Sint-Laurens heeft mo menteel 19 leden, die om de veertien dagen bijeenkomen, noodzakelijk om hun diploma verlengd te krijgen. Bo vendien worden er ieder seizoen - als er tenminste voldoende belangstelling is - nieuwe cursussen gegeven. Regelmatig wordt er geoefend met slachtoffers die worden uitgebeeld door leden van de LOTUS-groep, er worden lezingen gehouden en ook zijn er cursussen reanimatie gegeven. De instructrices Gerdie Francke en Mattie van de Gruiter verzorgen het praktische deel van de opleidingen voor het ehbo-diploma en de plaatse lijke huisarts, dokter Buitendijk, geeft theorieles. In de pauze van de feestavond worden er aan elf cursisten, die het afgelopen seizoen slaagden voor het eenheidsdi ploma EHBO de bijbehorende be scheiden uitgereikt. De cursussen en de oefenavonden wor den eveneens in het plaatselijke wijk centrum gegeven. Voor de feestavond zijn behalve de le den en oud-leden, ook vertegenworo- digers van een aantal plaatselijke ver enigingen, zusterverenigingen en het districtbestuur uitgenodigd. De jubi leumviering begint om 19.45 uur. GOES - Bij een ongeval op de rijks weg A58 is woensdagnacht omstreeks vier uur de 40-jarige M. T. van W. uit Middelburg gewond geraakt. De man is overgebracht naar het Gasthuis in Middelburg. Van W., die een bestelauto bestuurde, reed tegen een deels op de vlucht strook en deels in de berm geparkeer de auto. Beide voertuigen werden daarbij onherstelbaar beschadigd. De politie had nog geen verklaring voor de toedracht van het ongeval. Ook over de toestand van Van W. had de politie nog geen informatie. Het slachtoffer mocht woensdag al naar huis. De eigenaar van de geparkeerde auto, die panne had, was op het mo ment van het ongeval niet aanwezig. Burgerlijke stand WESTKAPELLE Geboren: Johannes A. Brasser; Sand ra van de Bor; Lisanne Douma; Han Peen. Ondertrouw: Willeboordse, H. en Stroo, N.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 19