plachten Bouwfonds worden gebundeld Klein links mijdt viering met PvdA Organisator tevreden tweede avondmarkt De rode vlag hangt er maar fietsjes bij Basisinkomen werkt gelijkheid in hand Nationaal kampioenschap touwtrekken in Koewacht Basisschool Vogelwaarde onder één dak gebracht MIDDELBURGER NIET ALLEEN Leon Wij er s favoriet op halve marathon Verstraeten wint tweede etappe driedaagse trimmers FNV'ER STROUS TIJDENS 1 MEI-VIERING: Automobilist ramt vluchtheuvel Recreatief vissen zonder vergunning Vangst ondermaatse aal toegestaan voor aqua-cultuur Slapende toerist bestolen in Breskens Autowiel van 500 gulden gestolen M IDDELBURG De éénmansactie van de Middelburger J. THiier tegen het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten begint h jval te krijgen. Thier is verwikkeld in een rechtszaak met Het fonds, omdat hij vindt dat hij vals is voorgelicht bij het J ingaan van zijn hypotheek, waardoor hij op veel hogere las- tf 11 kwam te zitten dan het Bouwfonds hem had voorgerekend. ode Kruis houdt ugddag in Hulst Sponsorfietstocht Wereldkinderen VANDAAG IN TERNEUZEN P PROFILERING BELANGRIJK Zeilwedstrijden bij Breskens SAS VAN GENT BUIT 'BELGENDAG' UIT FNV BESTUURDER LODIERS: IJZENDIJKE Streekmuseum vrij toegankelijk WESTDORPE Dartwedstrijd - In café De Gravin in Westdorpe wordt zondag een dart wedstrijd gehouden. Er wordt ge speeld 501 open/op op zeven borden. De aanvang is 14.30 uur. HULST Levensschool - Zaterdagavond, 9 mei wordt, in het gebouw De Levens school aan de Sportlaan in Hulst een afsluitings-feestavond van de sociale school gehouden. Automobielclub hield Watertorenrit in Oostburg Optreden van Bassie Adriaan z/TERDAG 2 MEI 1987 D vereniging Eigen Huis en de Consu mentenbond gaan de komende weken v; art zetten achter een overleg over d rgelijke klachten, dat ze al enige tijd n et het fonds voerden. Ce vereniging en de bond krijgen al e n paar jaar klachten binnen van irensen die met dezelfde problemen unpen als de Middelburger. Kopers, Je enige tijd dubbele lasten hadden, ofndat zij nog een huurhuis of andere Eophuis bezaten terwijl ze een nieuw is lieten bouwen en met wie het ULST Het Rode Kruis houdt za- rdag 9 mei voor Nederlandse en Bel- ische jongeren van tien tot zestien ar een provinciale jeugd-Rode- ruisdag in Den Dullaert in Hulst, ode Kruis-jongeren en de jeugd van e EHBO-afdelingen uit Zeeuwsch laanderen kunnen afwisselend mee- oen aan een vossenjacht en aan EH- 0 A-B en spelopdrachten. ringcommissaris N.M. Bollen opent m 10.30 uur de dag, waarna om 11.00 ur de activiteiten beginnen. Tijdens e lunch is er een film over het Rode ruis in Nederland en België te zien. ok staat er een stand met informatie, anaf 15.00 geeft theatergroep 'De ante-boetiek' uit Antwerpen een ihow met cabaret, musical en dans. 'ijdens dit optreden vindt de prijsuit- eiking plaats. Er is per onderdeel een jeker te verdienen. MIDDELBURG De regio Zeeland Iran de Vereniging Wereldkinderen |ioudt dit jaar een sponsorfietstocht voor een hulpproject in Indonesië. Daarvoor zullen zaterdag 16 mei de leerlingen van ongeveer 35 basisscho len (tien uit Goes en de rest van Wal cheren) op de flets klimmen. Door [middel van sponsoring proberen zij weel mogelijk geld bij elkaar te fiet- en ten bate van een kindertehuis op iet Indonesische eiland Java. lOp Walcheren zullen afstanden wor- 'den gereden van 20 en 30 kilometer en op Zuid-Beveland 15 en 30 kilometer. De zogeheten Derde Wereldkindertoer begint op Zuid-Beveland tussen half tien en half elf bij de hal van Cebeco in Goes. Op Walcheren zijn vier start plaatsen: Vlissingen, school De Vaste Burgh; Middelburg, school Het Basis kwartier; Serooskerke, Huize Welgele gen en Grijpskerke, De Trimbaan. De start is tussen tien uur en half elf. Voor alle deelnemers is er een herinnering en degene die het hoogste bedrag ver zamelt krijgt een prijs. TERNEUZEN Leon Wijers is vandaag de grote favoriet in de halve marathon van Terneuzen. De atleet uit Nijmegen is lid van de nationale selectie van bonds coach Wim Verhoorn en wordt getipt om Kim Reynierse op de erelijst van de ruim 21 kiometer van Terneuzen op te volgen. De Zeeuwse winnaar van vorig jaar staat niet aan het vertrek. Op ad vies van Trijnie Smeenge be perkt hij zich met John Vermeu- le na de marathon van Seoul nog enige tijd tot kortere afstanden. De twee Zeeuwen komen zondag overigens wel uit op de tien kilo meter lange Schipholloop. De organisatoren van AV Schel- desport hebben voor de vijfde halve marathon definitief geko zen voor een koerswijziging. Een paar jaar geleden hoopte Schel- desport nog op een jaailijks te rugkerende confrontatie Hol- land-België, waarbij gedacht werd aan het aantrekken van topatleten. „We richten ons in eerste instantie op kwaliteit, maar als je er de centen niet voor hebt moet je je op kwantiteit richten", zegt secretaris Bas de Vos. „In dat opzicht past het niet om veel startgeld uit te trekken voor één of hooguit twee toppers. We zien veel liever honderd dan veertig wedstrijdlopers vertrek ken. Maar daarentegen is onze prijzenpot goed gevuld. Er is voor duizenden guldens aan waarde bonnen te verdienen". Van Leon Wijers wordt een hoofdrol verwacht omdat hij on langs in Manilla op een hele ma rathon een tweede plaats voor zich opeiste. Het ziet er naar uit dat hij vooral af zal moeten reke nen met een paar sterke Belgen. Zo is het al zeker dat Danny Pau- weleijn (twee jaar geleden derde), Joost van de Kasteele (vorig jaar derde) en Luc Thant aan het ver trek zullen staan. Piet Westerweele, Rian van de Broecke, Jan van Laarhoven en Henk Cijsouw gaan eveneens van start. Bij de dames is de Belgi sche Martine van Gehuchte favo riet. Zij zal moeten afrekenen met onder ander Trijnie Smeen ge en Joopie Daane. Bouwfonds een hypotheek afsloot, die later duurder bleek dan gedacht. Het fonds sprak met de kopers af dat hen, omdat ze dubbele lasten hadden, tijdens de aanbouwperiode een lagere bouwrente in rekening zou worden ge bracht. Overeengekomen werd dat het tekort dat zo ontstond, later zou wor den verrekend bij de maandlasten van de hypotheek. Omdat in veel gevallen onduidelijkheid bestond over de hoog te van het tekort, werden de mensen achteraf geconfronteerd met een on verwachte stijging van de maandlas ten van in sommige gevallen een paar honderd gulden. Veel klanten ver klaarden later van het Bouwfonds mondeling de toezegging te hebben gehad, dat het om enkele tientjes per maand zou gaan. „In totaal hebben wij en de Consu- mentebond in de afgelopen jaren een SINT-JANSTEEN - De tweede etappe van de driedaagse voor trimmers in Sint-Jansteen is een overwinning ge worden voor Frans Verstraeten uit Sluis, die de 65 kilometer aflegde in 1 uur en 36 minuten. Tien kilometer voor de finish ontsnapte hij samen met Adri Manhave uit het peloton, maar de laatste kon het strakke tem po van zijn medevluchter niet volgen en viel terug. Met een voorsprong van 16 seconden op de komplete groep bol de Verstraeten als eerste over de meet. De sprint om de tweede plaats werd gewonnen door Robert Cloetens uit Brugge, die daarmee leider werd in het algemeen puntenklassement. Eerder in de koers waren er uitlooppogingen geweest van Lepoeter, Dees en Manha ve, maar evenals De Feber en Lam mens en Dubbeldam en Cloetens za gen zij hun inspanningen niet be kroond. Opmerkelijk was wel de opga ve van de nummer acht van de eerste dag, René Heyboer. Vandaag (zaterdag) starten de A-trim mers om 15.30 uur voor een rit over 65 kilometer en om 14.30 uur begint een wedstrijd voor recreanten en vetera nen over 30 kilometer. De uitslag van de tweede etappe luidt: 1. Frans Verstraeten (Sluis), 2. Robert Cloetens (Brugge), 3. Ronny de Clerck (Brugge), 4. Willy de Feber (Sluiskil), 5. Charles Mollet (Hansweert), 6. Patrick van Straeten (Terneuzen), 7. Theo Wullems (Heikant), 8. Jaak Bosma (Philippine), 9. Dirk Fruytier (Moerbe- ke Waes), 10. Rudy Lammens (Oost burg). Algemeen klassement: 1. Ro bert Cloetens 8 punten, 2. Charles Mol let 10 punten, 3. Willy de Feber 11 pun ten. Advertentie O paar honderd van dergelijke klachten gehad", zegt A.Salverda, van de ver eniging Eigen Huis. „We hebben die gebundeld en we hebben er al enkele keren schriftelijk contact over gehad met het Bouwfonds. Nu de zaak door de publiciteit in een stroomversnel ling is geraakt, gaan we proberen de komende weken tot een geprek te ko men met het fonds." Concrete eisen leggen de bond en Ei gen Huis niet op tafel. Zij willen eerst uitzoeken hoe het zover heeft kunnen komen en wat het Bouwfonds er zelf aan wil doen. Het kantoor van het fonds in Hoevelaken was vrijdag geslo ten zodat daar niemand voor commen taar bereikbaar was. BRESKENS - De watersportvereni ging Breskens houdt vandaag (zater dag) en zondag in samenwerking met de Vlaamse Vereniging voor Water sport zeilwedstrijden die open staan voor alle klassen IOR en CRC en voor Loper. Vandaag staat de Roscoprace op het programma en zondag de Schel- demondrace. Er zijn drie wisseltrofeeën beschik baar. De prijsuitreiking is zondag om streeks zes uur 's middags in het club huis in Breskens. De bezoekers van de tweede avondmarkt in Sas van Gent moeten plaats maken voor de muziek. SAS VAN GENT - Op de voor de twee de keer gehouden Avondmarkt in Sas van Gent heerste vrijdagavond een gezellige drukte. Zo'n 75 middenstan ders en marktkooplieden boden hun waren aan. Vooral de standwerkers op de Kleine Markt slaagden erin de wandelaars in luisteraars en soms zelfs kopers te ver anderen. De secretaris van de organiserende middenstandersvereniging Sas '70 C. Roelandt („schrijf maar Carolus, want anders kennen ze me niet") legt uit dat 1 mei speciaal is gekozen, omdat het een 'Belgendag' is. De Belgen hebben op de dag van de arbeid vrij en zodoen de de gelegenheid zich en masse op de Nederlandse koopwaar te storten. Doordat ook het dreigende onweer overwaaide, verwachtte Roelandt dat de 'marktkooplieden' weer tevreden zullen zijn. AXEL De grote zaal van cultureel centrum De Halle in Axel zat vrijdag avond behoorlijk vol met 'linkse men sen' die op deze plek I mei vierden. Een kleine honderd PvdA'ers, FNV'ers en/of VARA-leden bezochten de viering met het thema 'Werk, maar hoe? Vier sprekers schetsten de, volgens hen, minder leuke ontwikkelingen on- OOSTBURG Bij een ongeluk op de Bredestraat in Oostburg is donder dagavond om acht uur de voorzijde van een personenauto zwaar bescha digd. Bestuurder J. de G. uit Sas van Gent kwam uit de Zandstraat. Hij sloeg linksaf de Bredestraat richting Schoondijke in, maar draaide te kort. Daardoor reed hij over een vluchtheu vel. Ook werd een bord op de vlucht heuvel vernield. der het kabinet Lubbers. De vier beke ken de situatie elk vanuit een speciale invalshoek. Jannie Leunis, PvdA- raadslid in Terneuzen, sprak over de positie van de vrouw op de arbeids markt. Hayati Akdag sprak over de Nederlandse tolerantie en de integra tie van de culturele minderheden. Tjeu Strous, districtsbestuurder van het FNV, schetste meer in het algemeen de positie van de 'linksdenkenden' in de maatschappij. Europarlementariër Bob Cohen belichtte de noodzaak tot het streven naar een Europees socia lisme. „Vroeger was er strijd, het is nu tijd voor bezinning. Je kunt socialisme niet realiseren in één land. Daarom moet je streven naar internationale veranderingen, je niet beperken tot je eigen kleine landje", aldus Cohen. Leunis stelde dat kinderopvang een basisvoorziening moet zijn waar de overheid de eerstverantwoordelijke voor is. Ondanks de langzame ontwik keling in Nederland maakt de wet ge- BRESKENS „Volledige werkgele genheid komt nooit meer terug. Men sen zijn ook niet geboren om te werken, maar om zinvol bezig te zijn". Dat zei Piet Lodiers, districtsbestuur der van de Voedingsbond FNV vrij dagavond tijdens de 1 mei-viering in Breskens. „Werkenden die zeggen: wat heb ik het slecht naar mijn zin, kom je haast niet meer tegen", aldus Lodiers. Hij was van mening dat handarbeid ei genlijk niet meer nodig is. „Ze kunnen overal machines voor maken. Mis schien zijn ze nu nog wat te duur om te maken, maar we komen tegen een grens aan". Lodiers vertelde voorstan der te zijn van een basisinkomen. „De kloof tussen werkenden en niet- werkenden is onevenredig hoog. De groep die zijn hand moet ophouden wordt steeds groter. Een basisinko men is één van de mogelijkheden die problemen op te lossen. Van de be staande arbeid moeten we dan ieder een deel verrichten", aldus de dis trictsbestuurder. Lodiers ging verder in op de jongste onderhandelingen inzake de kernbe wapening. „Over het voorstel een deel van de kernwapens op te ruimen denkt de NAVO al zes weken. Dat is toch on voorstelbaar. Ik zou zeggen graag, kom maar". Hij twijfelde dan ook aan de bereidheid van West-Europa om te onderhandelen. Hij wees erop dat Rus land en Amerika jaarlijks voldoende kernwapens erbij maken om heel de wereld uit te moorden. „Landen die zich geciviliseerd noemen en ze nodig hebben om de vrede te bewaren", schamperde Lodiers. Hij haalde ook de problematiek om trent de kerncentrales aan. „We heb ben zeventig bommen onder ons zit vlak. Als er eentje de lucht invliegt zijn we er niet meer. Dat geldt ook voor Doel, Noord-Frankrijk en Duitsland", aldus Lodiers. Hij erkende dat er een energiepro bleem is in Nederland. „Maar we kun nen het afval nog niet kwijt. Het is toch te gek dat de overheid al nieuwe plan nen heeft om nog meer van die kren gen te bouwen". Na de rede van Lodiers werd met dia'a aandacht besteed aan de problema tiek in Nicaragua. In de goedgevulde zaal 'De Uitkomst' werd daarna het 1 mei-bal gehouden. De 1 mei-viering in Breskens werd georganiseerd door de Partij van de Arbeid, de FNV en de VARA. lijke behandeling het nu mogelijk de achterstandspositie van vrouwen op de arbeidsmarkt in te lopen, meent Leunis. Ze noemde Noorwegen als voorbeeld. „Daar zijn acht van de achttien kabinetsleden vrouwen en daar is wettelijk geregeld dat vrouwen voor tenminste veertig procent zitting hebben in vertegenwoordigende licha men", betoogde het raadslid. Akdag nam de veelgeroemde Neder landse tolerantie onder de loep. Neder landers willen vaak niet inzien dat gastarbeiders - „een mooi woord, een gast vertrekt immers weer" - immi granten zijn geworden. Daarom ko men ze nu met de suggestie van remi gratie en gaan voorbij aan de moeilijk heden, die dat voor de betrokkenen met zich meebrengt. „Wij kunnen al leen maar concluderen dat wij nog steeds niet gewenst zijn en het ook nooit zullen worden", aldus eindigde Akdag in mineur. FNV'er Strous stelde eerder op de avond al „dat links zijn niet leuk meer is". „De klad zit er behoorlijk in. De ro de vlag hangt er fietsjes bij", tekende hij de situatie. Maar hij liet de moed niet zakken. „Links lijkt de trend te gen te hebben, maar het tij zal onge twijfeld keren. Daarom roep ik jullie op: Blijf links in je hart en heb vertrou wen." De Goese troubadour Peter Dieleman had eerder op de avond het vertrou wen van de socialisten in eigen zang kunst wat opgevijzeld. Na een schuch tere versie van de Internationale liet hij ze uit volle borst volkse deuntjes meeschallen. Samen met de later op tredende Maller-Bent zorgde hij voor de ontspanning. TERNEUZEN - De viering van de dag van de arbeid is gisteravond door de kleine linkse partijen in Zeeuwsch- Vlaanderen aangegrepen zich te pro fileren. Klein links heeft ook in Zeeuwsch-Vlaanderen bij de laatste verkiezingen enkele wonden moeten likken. De combinatie van PSP, PPR en CPN zou in Terneuzen zijn enige Zeeuws-Vlaamse raadszetel kwijt zijn geraakt als het gemeenteraads verkiezingen waren geweest. De PSP leidt zodanig aan bloedarmoede dat de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen op heffing al ter sprake heeft gebracht. Donderdagavond is besloten het op nieuw te proberen. In de Imageclub in Terneuzen werd, mede daarom, een aparte 1 mei-vie ring gehouden, bezocht door zo'n der tig mensen, die zich wilden distantië ren van de al te burgelij ke viering van PvdA, FNV en VARA in De Halle in Axel. Vorig jaar nog werd een geza menlijke viering gehouden waarin de PvdA naar de smaak van klein links teveel de boventoon voerde. De strijd baarheid ten behoeve van de arbei dersklasse en herkenbaarheid waar klein links naar streeft, bleek meteen al bij het begin van de avond toen het strijdkoor Collectief Ontstemd onder leiding van mevrouw E. Bosman de In ternationale uit volle borst inzette. Het daarop volgende betoog van Evert van Ooyen, vertegenwoordiger van het Landelijk Beraad van Uitkerings gerechtigden getuigde evenzeer van actiebereidheid tegen het huidige re geringsbeleid. Hij riep op tot een be- taalstaking door de minima. Betaal- staken als actiemiddel mocht volgens hem alleen maar worden gebruikt als er politieke en sociale doeleinden mee bereikt konden worden. Hij verwierp het kantelen van de gasmeter (waar door de teller niet goed meer werkt) in (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Evenals voorgaande jaren mag sinds vrijdag recreatief worden gevist in de Oosterschelde en Westerschelde. Hiervoor is geen indi viduele vergunning meer nodig. Er geldt een algemene vrijstelling, zo heeft het ministerie van landbouw en visserij bekendgemaakt, e vrijstelling staan de voorwaarden vermeld waaraan de vistuigen moeten voldoen. Zo moeten fuiken een voor ziening hebben waardoor zeehonden en vogels die in de netten terecht ko men er weer uit kunnen. De recreatieve visserij mag van minis ter G. Braks worden uitgeoefend met maximaal twee visfuiken, dertig meter hoekwant of dertig meter staand net. combinatie met het open zetten van de ramen en tegelijk de kachel hoog zet ten. Het gaat om het principe, niet om het persoonlijke gewin, laat staan ver spilling. Na een evenzeer strijdvaardig lied over de verwerpelijkheid van kernenergie en enkele liederen van traditionelere snit uit het repertoire van de arbeidersbeweging sprak hori zontaal communist (VCN'er) Geert de Booy over het socialisme in de huidige crisistijd. De strekking van zijn rede was dat de westerse wereld, de Ver enigde Staten voorop en Nederland in het kielzog, zijn economie richt op de oorlogsproduktie. Hij merkte ook op dat de flexibilisering (zoals werken op afroep) waartegen de vakbonden op dit moment protesteren een vorm zijn van verjapanisering en veramerikani sering van ons land. „Terwijl in de Sov jet-Unie keihard wordt gewerkt aan de civiele produktie. Bij al deze vredelie vende ontwikkelingen heeft de Sovjet- Unie geen belang bij de opvoering van de bewapening. Deze ontwikkelingen geven de vredesbeweging in ons land perspectieven voor de toekomst." De Booy eiste een „massief optreden tegen de militarisering van de econo mie" en in navolging van bevrijdings bewegingen in andere landen „een strijd tegen het imperialistische juk omdat ook in ons eigen land de klas senstrijd het middel is voor de emanci patie van de arbeidersklasse". (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Aalvissers mogen de komende drie jaar een kleine hoeveel heid ondermaatse aal voor de aqua- cultuur onttrekken aan de Zeeuwse getijdewateren, het IJsselmeer en de Waddenzee. Minister Braks (land-1 bouw en visserij) heeft hiertoe voor 1987 vrijstelling verleend voor de pe riode van 1 mei tot en met 30 novem ber. Uit het IJsselmeer mag 50, uit de Wad denzee en de zuidelijke getijdewateren elk twintig ton aal worden gehaald. Braks zal in overleg met de aquacul- tuur-sector zoeken naar een blijvende oplossing voor de voorziening van uit gangsmateriaal. Aal die kleiner is dan de toegestane minimumlengte van 28 centimeter, is daar het meest geschikt voor. Braks is tot zijn besluit gekomen na dat in 1985 en 1986 al met de onttrek king van ondermaatse aal geëxperi menteerd was. IJZENDIJKE - Het Streekmuseum voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen in IJzendijke is vandaag (zaterdag) en morgen gratis voor het publiek toe gankelijk. Dat in het kader van het Na tionaal Museumweekend, dat dit weekeinde in het hele land wordt ge houden. Het museum is beide dagen van 14.00 tot 17.00 uur geopend. Als bijzondere attractie wordt een kantklosdemonstratie gegeven door de dames L. Ie Clerq uit Oostburg en J. Luteyn uit Zuidzande. BRESKENS Tussen donderdag avond half elf en vrijdagmorgen half zes hebben onbekenden kampeerspul- len gestolen uit de voortent van de Duitser R. uit Hemer, die op het re creatiepark 'Schoneveld' in Breskens staat. Er werden onder meer servies goed, bestek en een klapstoel gestolen. De spullen hebben een totale waarde van ongeveer 450 gulden. R. lag in zijn caravan te slapen. Het officiële gedeelte begint met het houden van de eindspreekbeurten van de derdejaars cursisten, gevolgd door het uitreiken van getuigschriften en diploma's. De verdere avond zal ge vuld worden met gezellig samenzijn. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. KOEWACHT - Tijdens de mei-kermis- markt wordt zondag de derde compe titiewedstrijd touwtrekken voor het kampioenschap van Nederland afge werkt. De organisatie van deze wed strijden is in handen van de touwtrek- vereniging café Cambrinus uit Axel. In totaal komen er 25 teams, verdeeld over drie klassen, uit het gewest West naar Koewacht om elkaar te bekam pen. Het gewest West omvat de provincies Noord- en Zuid Holland, Utrecht en Zeeland. Het team van Cambrinus komt uit de gewichtsklasse acht man tot 720 kilogram, een klasse die het programma afwerkt tussen 13.00 en 14.30 uur, en bezet hierin op dit mo ment de derde plaats. Coach Rinus Scheele ziet de wedstrijden optimis tisch tegemoet. „We spelen een thuis wedstrijd, wat nu eens voor ons bete kent dat we niet al te vroeg uit de veren hoeven en lekker ontspannen naar de wedstrijd kunnen toeleven. Boven dien rekenen we op de steun van een grote supporterschare en dat erg be langrijk bij deze wedstrijden." De klassen zes man gewichtsvrij en acht man tot 640 kilogram bijten het spits af in Koewacht en meten hun krachten tussen 11.00 en 13.00 uur. Na afloop van het competitietreffen volgt een wedstrijd om het Open Zeeuws-Vlaams kampioenschap. Hierin wordt getrokken tussen teams bestaande uit zes man en gewichtsvrij. Men kan hier inschrijven voor de wed strijd- of recreatieklasse. Voor belde klassen staat het kampioenschap op het spel. Dat is ook het geval voor de dames, maar hier bestaat een team slechts uit vijf personen. Rinus Schee- Ie: „Ook voor dit Open Zeeuws Vlaams kampioenschap bestaat erg veel be langstelling. Hoewel het hier, zeker wat de dames en de recreatieklasse be treft, iets minder streng toe zal gaan dan in de wedstrijden voor het kam pioenschap van Nederland, wordt al les toch gespeeld volgens de regels van de KNTB. We willen door middel van deze wedstrijd de touwtreksport in de belangstelling brengen, dus moet het een serieuze zaak worden. De wedstrij den worden ook geleid door scheids rechters van de bond." OOSTBURG - De equipe J. van der Hagen uit Vlissingen heeft de Waterto renrit van de West-Zeeuws-Vlaamse Automobielclub gewonnen. Van der Hagen beëindigde deze rond Oostburg verreden autopuzzelrit met 215 straf- punten, waarmee hij een ruime voor sprong had op G. de Graeve uit Ter neuzen met 270 strafpunten. J. de Loos uit Terneuzen werd derde met 296 strafpunten, gevolgd door J. Allefs uit Sint-Jansteen met 317 strafpunten en A. J. Riemens uit Oostburg met 397 strafpunten. In de toerklasse van deze door Joop Kolijn uitgezette tocht ging de over winning naar Ludo van Schaick uit Oostburg met 276 strafpunten. Verder luidt hier de uitslag: 2. E. de Kerf uit Sint-Jansteen (299). 3. E. Verploeg uit Groede (300), 4. F. Moens en S. van de Bliek uit Aardenburg (316), 5. J. Ver gouwen uit Zuidzande (317). De WZA houdt 24 mei de Rode-Kruis- rit in Oostburg en 31 mei de eerste au tozoektocht in Aardenburg. GROEDE Onbekenden hebben het rechtervoorwiel van de Duitse perso nenauto van G. K. uit Duisburg ont vreemd. Het aluminium wiel heeft een waarde van vijfhonderd gulden. De au to stond geparkeerd aan het Traverse in Groede. De diefstal werd donderdag ontdekt. HEINKENSZAND Het komieken duo Bassie Adriaan komt woensdag 13 mei met zijn lachspektakelshow naar Heinkenszand. De show wordt gegeven in De- Stenge en begint om 14.00 uur. VOGELWAARDE Vrijdagmiddag werd het nieuwe onderkomen van ba sisschool 'De Schakel' in Vogelwaar de officieel in gebruik genomen. Bur gemeester mr A. A. L. G. M. Kessen van Hontenisse verrichtte de ope ningshandeling door een lint door te knippen. Hierdoor werd de verbin ding tussen kleuterschool en lagere school vrijgemaakt. De ingebruikna me werd bijgewoond door een groot aantal genodigden uit onderwijs- en bestuurlijke kringen. Grote afwezi gen waren de scholieren, die van het gebouw gebruik zullen maken in de toekomst. Basisschool 'De Schakel' werd de afge lopen negen maanden onder één dak gebracht. Voorheen waren de lokalen van elkaar gescheiden en kon er niet van het ene lesgebouw naar het andere worden gelopen zonder buiten te ko men. Nu is dat echter verleden tijd. Al le lokalen, op één na dat naar alle waarschijnlijkheid een bestemming krijgt als plaatselijke leeszaal, zijn ver bonden door gangen. Ook de kleuter afdeling is tegen het lagere-schooige- bouw aangebouwd. Verder werden de klassen enigszins aangepast. Voorzitter A. van Dijk van het school bestuur van 'De Schakel' toonde zich in zijn toespraak zeer verheugd over de bouwtechnische aanpassingen. „Het gebouw voldoet nu geheel aan de eisen des tijds. Alhoewel we als schoolbe stuur natuurlijk nog wel enige wensen hebben. Zo hadden we graag gezien dat er ook nog een gang was doorge trokken naar de twee achterste loka len", zei hij. Niettemin vond hij dat de school door de grondige verbouwing 'veel gebruiksvriendelijker' is gewor den. Hij dankte voorts alle mensen die bij de verbouw betrokken waren ge weest. Namens het college wenste burge meester Kessen het schoolbestuur, personeel en leerlingen veel geluk toe met de vernieuwde huisvesting. In- speetrice M. de Kroon voor het basis onderwijs kon wegens omstandighe den de officiële ingebruikname niet bijwonen. Met het doorknippen van een lint opende burgemeester mr A.A.L.G.M. Kessen van Hontenisse vrijdagmiddag de vernieuwde basisschool 'De Schakel' in Vo gelwaarde,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 41