Gedeelde winst schaaktoernooi Hilbert even thuis Sean Kelly slaat nu al toe in de Vuelta VOGTBflL in WÈÊBalgw zeemnD Kees Vermunt: niet op consideratie rekenen PZC/sP°rt STRIJD OM LANDSTITEL WEER OPEN Van der Wal heeft titel bijna op zak Winst Zeeuwse jeugdschakers Lemond drie tot vier maanden uit roulatie Volgende week pas motorcross KASPAROV EN LJUBOJEVIC WINNEN Stand Urs F reuier BETER HOOFDKLAS DAN PROFVOETBAl Aantrekkelijk Ambiance Oostkapelle Serooskerke Hoek-AZW Zierikzee Sluiskil Middelburg ZATERDAG 25 APRIL 1987 PSV -vedetten geven niet thuis in Zwolle diend gewonnen, omdat wij te veel fou ten hebben gemaakt en enkele kansen hebben laten liggen". De Zwolse ploeg speelde tegen de landskampioen blufpoker. Trainer Co Adriaanse had Foeke Booy op Koe man gezet, Van Ankeren hield Heintze buiten de wedstrijd en Gullit kreeg met de niemand ontziende Van Buu- ren te maken. Al na acht minuten le verde dat succes op. Koeman verkeek zich op een lange haal van Kamstra, waarna Van Buuren laag inschoot, 1-0. PSV leek toen al een geslagen ploeg. De thuisclub liep met name op snel heid (Van Ankeren, Doufikar, Ver schoor) door de Eindhovense defensie. Nielsen mocht van PEC rustig aan de ZWOLLE (ANP) - Ruud Gullit zal de technische leiding van PSV binnenkort nieuwe voorstel len doen omtrent de speelwijze van de Eindhovense ploeg. Na de nederlaag met 0-2 tegen PEC Zwolle, waardoor de strijd met Ajax om de landstitel weer open is, spuugde Gullit min of meer zijn gal. „Tegen FC Den Bosch hebben we collectief gewonnen en tegen PEC als zodanig verlo ren. Het gaat evenwel om mijn eigen manier van spelen. In het belang van de club heb ik mij voortdurend ondergeschikt moeten maken. Langzamerhand zet ik echter vraagtekens achter die instelling". Guus Hiddink, de aangeslagen PSV- coach, vond het na de nederlaag nog te vroeg om het verspelen van de landsti tel aan de orde te stellen. „Tegen PEC Zwolle had ik acht spelers, onder wie ook Ruud Gullit, kunnen wisselen". Tot een van de acht behoorde even eens Hans van Breukelen. De Oranje doelman speelde vrijdagavond in Zwolle onthutsend zwak. Ook Hiddink moest dat erkennen, al wilde hij de ne derlaag niet in de schoenen van zijn sluitpost schuiven. „PEC heeft ver- VL1SSINGEN - De vierde klasse mentscross van de motorsportvereni- ging De Uitlaat uit Vlissingen wordt zaterdag 1 mei gehouden op het cir cuit in Vlissingen-Oost. In de krant van vrijdag werd abusievelijk ge meld dat deze cross vandaag zou plaatsvinden. HAREN (GPD) - Het gaat goed met Hilbert van der Duim. Ruim tweeë- neenhalve maand na zijn ernstige au to-ongeval in de nacht van zes februa ri mag de 29-jarige Fries dit weekein de voor het eerst naar huis. In een rol stoel, dat wel, maar voor Van der Duim betekent het een welkome af wisseling nadat hij vele weken het bed moest houden. Toch zal de veelvoudig Nederlands, Europees- en wereldkampioen lange baanschaatsen nog lange tijd moeten revalideren in het revalidatiecentrum Beatrixoord in Haren, nabij Gronin gen. Van der Duim krijgt vrijwel dage lijks hydrotherapie, omdat hij zijn heupgewricht en linkerbeen nog niet mag belasten. Volledig herstel zal dan ook nog zeker een jaar op zich laten wachten. Aan sporten denkt de Fries nog lang niet. „De doktoren zeggen dat de vooruitzichten op lopen wel goed zijn, maar het zal nooit meer wor den zoals het geweest is. NIJVERDAL (ANP) - Oud-wereldkam pioen Jannes van der Wal heeft zater dag in de laatste ronde van het 69ste toernooi om de nationale damtitel aan remise tegen Hein Meijer vol doende om zich voor de vierde keer kampioen van Nederland te noemen. De 30-jarige Groninger behield zijn voorsprong van twee punten door in de voorlaatste ronde tegen groot- meester Gérard Jansen remise te spe- QPENINGSRIT IN LEIDERSTRUI BRUSSEL (ANP) - Wereldkampioen Gari Kasparov uit de Sovjetunie en Ljubomir Ljubojevic uit Joegoslavië zijn gedeeld winnaar geworden van het internationale schaaktoernooi in Brussel. Beiden verzamelden in elf ronden 8 1/2 punten. Ljubojevic kwam vrijdag in de slotron- de al na veertien zetten remise overeen met oud-wereldkampioen Anatoli Karpov. Kasparov bracht zijn landge noot Mikail Tal diens enige nederlaag in het toernooi toe. Daardoor maakte hij zijn achterstand van een half punt op Ljubojevic goed. De derde plaats was voor Karpov met een totaal van zeven punten. Jan Tim man, die remise speelde met John van der Wiel, werd gedeeld vierde met de Zwitser Viktor Kortsjnoi. Beiden kwa men tot 6 1/2 punten. De uitslagen van de vrijdag gespeelde par tijen voor de elfde en laatste ronde zijn: Lju bojevic (JS1) - Karpov (Sov) 1/2-1/2, Kortsj noi (Zwi) - Meulders (Bel) 1-0, Torre (Fil) - Wi- nants (Bel) 1/2-1/2, Kasparov (Sov) - Tal (Sov) 1-0, Timman (Ned) - Van der Wiel (Ned) 1/2-1/2, Short (Eng) - Larsen (Den) 0-1. De eindstand is: 1. Ljubojevic en Kasparov 8 1/2 punten, 3. Karpov 7, 4. Timman en Kortsjnoi 61/2,6. Tal 6,7. Larsen 51/2,8. Tor- re en Van der Wiel 5, 10. Winants 3 1/2, 11. Short 3, 12. Meulders 1. bal komen. Adriaanse: „Dat hebben we opzettelijk gedaan. Nielsen kan slecht lopen, daar hebben onze spelers knap van geprofiteerd". Niemand bij de Eindhovenaren nam het commando van Gullit over, toen bleek dat Van Buuren op Italiaanse wijze de PSV-aanvoerder aan banden legde. Gullit na afloop grimmig: „Ik ben gewend om op mijn intuïtie te voetballen. Dat heb ik bewust opzij moeten zetten, maar ik denk dat wij het nu over een andere boeg moeten gooien". Dat PSV in Zwolle slagzij maakte lag niet alleen aan de slechte dag van Gul lit en Van Breukelen, hetgeen met de interlandwedstrijd tegen Hongarije in aantocht weinig geruststellend is. Ook de andere vedetten gaven niet thuis. Pas diep in de tweede helft haalde Hid dink Van der Gijp en Valke naar de kant voor Thoresen en Van de Kerk hof. Het gretige PEC Zwolle had toen al voor de tweede keer gescoord. Van Ankeren liep Koeman voorbij, waarna Van Breukelen en Gerets gepasseerd werden. Zelfs het slotoffensief van PSV mocht geen naam hebben Een schot van de eveneens tegenvallende Arnesen te gen de paal was in feite het enige wa penfeit. Hiddink wilde ook voor zich zelf nog geen consequenties aan deze nederlaag verbinden. „Daar is het nog veel te vroeg voor. Bovendien weet ik waar de mankementen liggen. Dat moet de volgende keer gewoon beter". PEC Zwolle - PSV 2-0 (1-0). 8. Van Buuren 1-0, 51. Van Ankeren 2-0. Scheidsrechter: Van der Laar, toeschouwers: 10.000. Stand aan de kop van de eredivisie: Ajax 28 22 3 3 47 78-20 PSV 27 21 4 2 46 77-16 Gerald Vanenburg lvan PSV in duel met PEC-speler Dean Wilkens. len. De uitslagen van de vrijdagmiddag gespeel de partijen voor de tiende en voorlaatste ronde van het damtoernooi om het Neder lands kampioenschap in Nijverdal zijn: Hans Jansen-Hans Vermin 0-2, Hein Meijer- Hendrik van der Zee 0-2, Gérard Jansen- Jannes van der Wal 1-1, Geert van Aalten- Jeroen Goudt 1-1, Rob Clerc-Auke Scholma 1-1, Johan Krajenbrink-Wieger Wesselink 1- 1. Stand na tien ronden: 1Van der Wal 14 pun ten, 2. G. Jansen en Van der Zee 12, 4. Clerc en Vermin 11, 6. H. Jansen 10, 7. Krajen- brink, Scholma, Meijer en Wesselink 9, 11. Van Aalten 8,12. Goudt 6. HILVERSUM - In de zesde ronde van de strijd om de Nederlandse titel jeugdschaak hebben de Zeeuwse deel nemers het er prima afgebracht. Mar tin Martens uit Clinge zegevierde over Dharma Tjiam en bij de meisjes won de Terneuzense Masjenka Dub beldam van Femke de Vries. Martin Martens, lid van de schaakclub Terneuzen, herstelde zich goed van zijn nederlaag in de vijfde ronde. Door zijn overwinning in de zesde ronde deelt hij nu de derde plaats met Jan WiUem van de Griendt. Die positie neemt Masjenka Dubbeldam even eens in na haar zege. Ze deelt die plaats met Sylvia de Vries, die kop- loopster Els van de Vegt remise af dwong. In het Haskoning-schaaktoernooi in Nijmegen om de nationale jeugd- en meisjestitels schaken tot 13 en 16 jaar slaagde Stefan Belfroid uit Hoek er bij de jeugd tot 16 j aar niet in nog wat aan zijn score te sleutelen. Door een neder laag tegen Michel Abbink uit Jisp moet de Zeeuwse kampioen nu genoe gen nemen met een gedeelde laatste plaats. Voor Marco Dieleman uit Terneuzen bracht de voorlaatste ronde bij de jeugd tot 13 jaar een puntendeling te gen Sander Mossing Holsteijn uit Ca- stricum, waardoor de Zeeuw op een Prima vijfde plaats staat geklasseerd. Iu het meisjeskampioenschap tot 16 jaar voegde Jonica Louws uit Oost burg een half punt aan haar totaal toe via een remise tegen Sascha Kareis uit Capelle aan de IJssel. Jonica Louws kwam daardoor op 3,5 punt en dat is evenveel als Petra Boonman uit Ter neuzen heeft bij de meisjes tot 13 jaar. Voor haar was een nederlaag gisteren onafwendbaar. Dat was geen schande, want als opponente had zij de onge naakbare en kersverse nieuwe kam pioene Laura Jonker uit Apeldoorn. ALBACETE (ANP) - Sean Kelly heeft vrijdag in de eerste etappe van de Ronde van Spanje het maximale ren dement gehaald uit zijn sprintersver stand. Hij won de rit van Benidorm naar Albacete en werd bovendien de nieuwe leider in het algemeen klasse ment. De sprong naar de top van de rangschikking maakte de Ier feitelijk al aan het begin van de winderige dag. Hij won in Alicante de eerste premie sprint en incasseerde daarmee zes se conden tijdsvergoeding, waardoor hij zijn achterstand op ploeggenoot Jean- Luc Vandenbroucke, snelste in de pro loog, wegwerkte. De aanloop naar de eerste massa sprint is voor een groot aantal renners moeilijker gebleken dan te doen ge bruikelijk is op de eerste dag van een wielerronde. De oorzaak was een straf fe wind, die van de verkeerde kant kwam. Vooral in de slotfase werd het veld daardoor gedwongen tot het waaierrijden, dat een aantal niet al te best af ging. Laurent Fignon en Luis Herrera verloren daardoor bijvoor beeld terrein. De groep van ongeveer tachtig achterblijvers slaagde er ech ter in het verlies, dat 1 minuut en 40 se conden had bedragen, terug te bren gen tot minder dan een halve minuut. De uitslag van de eerste etappe van de Ron de van Spanje is: 1. Sean Kelly (Ier), 219 km van Benidorm naar Albacete in 5 uur 49 mi nuten en 56 seconden, gemiddelde snelheid 37,550 km/uur, 2. Alfonso Gutierrez (Spa), 3. Jorge Dominquez (Spa), 4. Wim Arras (Bel), 5. Paolo Rosola (Ita). 6. Werner Devos (Bel), 7 Roberto Pagnin (Ita). 8. Jesus Suarez Cue- SACRAMENTO (Reu ter) - Het genezingspro ces van Greg Lemond zal drie tot vier maan den in beslag nemen. Dat is het oordeel van professor Holcroft, de chirurg die de winnaar van de Ronde van Frankrijk in het univer siteitsziekenhuis van Sacramento opereerde. De wielrenner raakte maandag gewond door een schot uit een jacht geweer, dat per ongeluk werd afgevuurd door zijn zwager. Bob Lemond, de vader van Greg en zelf medi cus, sluit zich aan bij de mening van Holcroft. „Dit seizoen is voor Greg voorbij", vertelde hij. „Greg zal zich moeten richten op de toekomst." Greg Lemond staat in de kliniek geen verslagge vers te woord. Hij kan door de pijn nauwelijks praten en heeft nog lich te ademhalingsmoeilijk heden. „Hij dacht eerst dat hij dood zou gaan, zoveel pijn leed hijver klaarde zijn vader. „Er zijn uit zijn rug wel 25 tot 30 korrels hagel verwij derd. Zijn rug leek wel een schietschijf. Professor Holcroft ver klaarde tegenover ver slaggevers, dat Lemond er rekening mee moet houden dat hij minstens drie maanden buiten spel zal staan. Holcroft verwacht dat Lemond over enige tijd normaal zijn beroep weer zal kun nen uitoefenen. „Ik heb geen reden te verontstel- len dat Greg niet de oude zal worden. Hij zal voor honderd procent gene zen en zeker weer kun nen fietsen." De onfortuinlijke wiel renner, die vandaag in de Amstel Gold Race na zijn polsbreuk in de Tir- reno-Adriatico zijn ren tree zou maken, heeft van zijn werkgever La Vie Claire de zekerheid gekregen dat zijn salaris (650.000 gulden per jaar) zal worden doorbetaald. va (Spa), 9. Patrick Deneut (Bel), 10. Imanol Murga (Spa), 11. Francis Castaing (Fra), 12. Jose Carrera (Spa), 13. Antonio Esparza (Spa), 14. Pol Verschuere (Bel), 15. Johnny Weltz (Den), 16. Silvio Martinello (Ita), 17. José Luis Navarro (Spa), 18. Moreno Argen- tin (Ita), 19. Martin Durant (Bel), 20. Manuel Carrera (Spa), 25. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel), 38. Marc van Orsouw (Ned), 40. Erwin Nijboer (Ned), 50. Jörg Müller (Zwi), 53. Pello Ruiz-Cabestany (Spa), 54. Pedro Delgado (Spa), 58. Gert-Jan Theunisse (Ned), 60. Luc Suykerbuyk (Ned) allen dezelfde tijd als Kel ly, 97. Leon Nevels (Ned) op 27 seconden, 98. Henry Manders (Ned), 105. René Beuker (Ned), 116. Peter Hoondert (Ned), 126. Eduardo Chosas (Spa), 132. Marco van der Hulst (Ned), 138. Laurent Fignon (Fra), 141. Henk Boeve (Ned), 142. José-Luis Laguia (Spa), 153. Luis Herrera (Col) allen dezelfde tijd als Nevels. 178. en laatste Alezio Cjiza- bas (Col) op 3.15. Het algemeen klassement na de eerste etap pe is: 1. Sean Kelly (Ier) 5 uur 58 minuten en 5 seconden Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) zelfde tijd, 3. Jesus Blanco-Villar (Spa) op 10 seconden. 4. José Carrera (Spa) op 0.12, 5. Pello Ruiz-Cabestany (Spa) zelfde tijd, 6. Federico Echave (Spa) op 0.17, 7. Philippe Bouvatier (Fra) op 0.18,8. Marc Gomez (Fra) op 0.21, 9. José Recio (Spa) op 0.22, 10. Ro berto Pagnin (Ita) op 0.23,11Pascal Poisson (Fra) zelfde tijd, 12. Imanol Murga (Spa) op 0.24, 13. Luc Suykerbuyk (Ned) zelfde tijd. 14. Miguel Indurain (Spa) op 0.25, 15. Acacio da Silva (Por) op 0.26, 16. Erwin Nijboer (Ned) zelfde tijd, 17. Henri Cardenas (Col) op 0.27,18. Laurent Biondi (Fra), 19. Javier Luk- in (Spa) zelfde tijd als Cardenas, 20. Moreno Argentin (Ita) op 0.28, 25. Pedro Delgado (Spa) op 0.32, 42. Jörg Müller (Zwi) op 0.40, 55. Gert-Jan Theunisse op 0.45, 77. Wim Ar ras (Bel) op 0.54.80. Laurent Fignon (Fra) op 0.55, 87. Peter Hoondert op 0.58, 95. René Beuker op 1 minuut en 3 seconden, 99. Mare van Orsouw op 1.05,102. Henry Manders op 1.06,127. Leon Nevels op 1.20,135. Jose-Luis Laguia (Spa) op 1.23, 144. Marco van der Hulst op 1.29, 160. Henk Boeve op 1.41, 178. en laatste Gaston Onederra (Spa) op 4.17. De Zwitserse sprinter Urs Freuler heeft vrijdag de derde etappe van de Ronde van Apulië gewonnen. In de eindsprint te Monopoli na de rit over 187 kilometer eindigde Johan van der Velde op de vierde plaats. In het alge meen klassement blijft Guido Bon- tempi aan de leiding. Han van der Hooft Kees Blomaard Jan Meulmeester Zeeuws voetbal over Vlissingen VLISSINGEN - Hoe moet het ver der met Vlissingen? Dat is een vraag die zich openbaart als de Zeeuwse eersteklasser zondag in de thuiswedstrijd tegen TSC de titel pakt. De formatie van trainer Kees Vermunt heeft aan één punt vol doende en in het geval Alliance in de uitwedstrijd tegen Sarto een punt laat liggen, kan Vlissingen zelfs kampioen worden als het duel met TSC verloren gaat. Vooraf gaand aan dat duel geven enkele 'kenners' hun visie de geven op de toekomst van de VC Vlissingen. Kees Blomaard, voorzitter van de afdeling Zeeland van de KNVB: „Het is een goede zaak dat we een hoofdklasser krijgen in Zeeland. Het is jammer dat Oostkapelle waar schijnlijk zal afdalen, want hoe meer clubs j e op een goed niveau hebt, hoe meer promotie je hebt van het voet bal. Ik vind het niet zo belangrijk dat er per se profvoetbal in Zeeland moet komen. Dan kun je misschien beter in de bovenste regionen van het amateurvoetbal meedoen. Het is in elk geval goed dat een Zeeuwse ploeg eens landelijk in de belang stelling komt. Dat heb je aan Oost kapelle kunnen zien". Oostkapelle-trainer Cas Hu- bregtse: Betaald voetbal in Vlissin gen is op de lange termijn geen haal bare kaart. Vlissingen kan beter aanttrekkelijk voetbal in de hoofd klas laten zien dan onderin de eerste divisie bungelen. Dat zie je nu ook bij RBC en zelfs NAC, waar het pu bliek wegblijft. Het lijkt natuurlijk fantastisch om van de hoofdklas over te stappen naar de eerste divi sie. Het eerste jaar komt er veel pu bliek, maar o wee als je het tweede seizoen onderin speelt. Dan komt er geen hond meer. Bovendien zijn er al zoveel noodlijdende clubs. Als je ook ziet wat spelers kosten aan salaris, sociale lasten en onkosten... dat is haast niet op te brengen". Serooskerke-trainer Jan Meul meester: In het eerste seizoen zul len ze meer publiek krijgen en daar na zal het afzakken, tenzij ze voor aansprekende resultaten zorgen. De club zal dan ook met eigen jeugd moeten komen. Het is goed dat ze daar nu mee bezig zijn. Verder zullen er spelers van buitenaf moeten blij ven komen. Persoonlijk heb ik daar niet zo veel moeite mee. Als er spe lers bij Serooskerke zijn, die dat ni veau aan zouden kunnen, zouden ze van mij best naar Vlissingen mogen. Of die spelers er ook zijnEer lijk gezegd denk ik het niet. Toch zou ik er geen problemen mee heb ben. Je kunt de lijn ook doortrekken. Serooskerke trekt ook spelers van andere clubs. Daar ben ik nooit zo kortzichtig in geweest. Een nadeel is wel dat het niveauverschil tussen Vlissingen en de rest van Zeeland wel erg groot wordt". Arnemuiden-trainer Jack Schipper: Ik denk dat Vlissingen één van de weinige clubs is, die pre cies doet wat ze nastreeft. De conse quentie is dat ze door moeten gaan. Er is geen weg terug. De manier waarop ze de hoofdklas bereikt heb ben kun je bekritiseren, maar ik zeg: Laat ze hun gang gaan. Dit is niet verkeerd voor Zeeland. Clubs als Ar- nemuiden, Oostkapelle, Seroosker ke en Middelburg hoeven zich geen zorgen te maken als Vlissingen over stapt naar het betaalde voetbal. Ik zou het wel verstandig vinden dat Vlissingen precies zegt wat het wil. Terugkrabbelen heeft geen zin. Ik vind het wel een slechte zaak dat an dere clubs het voorbeeld van Vlissin gen willen volgen en dingen willen, die ze niet kunnen realiseren. Dat is een gevaarlijke situatie en daar zul len clubs zelf voor moeten oppas sen". klasser op het Zeeuwse publiek moe ten blijken, want als je overstapt naar het profvoetbal, moet het blij vend zijn". Middelburg-aanvoerder Ron Kodde: Ik denk dat de promotie van Vlissingen goed is voor het Zeeuwse voetbal. Er wordt bij Mid delburg natuurlijk wel over Vlissin gen gesproken en huis niet altijd ne gatief. Ik denk dat Vlissingen zich wel zal weten te handhaven. Ze zijn nu ook met de jeugd bezig. Bij Mid delburg zou in dat opzicht best eens wat meer gedaan kunnen worden. Misschien gebeurt er in dat opzicht bij ons wel te weinig". Zierikzee-trainer Hans van der Wekke: Ploegen als RBC en RKC hadden een stevige basis voordat ze de stap naar het profvoetbal waag den. Vlissingen zal zich ook op dat niveau moeten bewijzen, want be taald voetbal is toch een andere zaak. Is er een voortzetting? De ploeg zal daar zelf een antwoord op moeten geven". Hoek-trainer Jan Doorns: Je kunt beter Vlissingen dan Oostka pelle op het hoogste amateurniveau hebben. Niet dat ik iets tegen Oost kapelle heb, maar Vlissingen is een grote stad met meer mogelijkheden. Daarom ook vind ik het jammer dat ze zo weinig goede jeugd hebben. Dat valt me tegen voor zo'n club. Wat mij betreft gaan ze nu door naar het betaalde voetbal. Als ze de mid delen hebben en de goede spelers, denk ikriat het wel leeft op Walche ren. De betere spelers zullen dan naar Vlissingen gaan en ik kan dat wel toejuichen. Middelburg heeft in dertijd de mogelijkheid laten liggen en ik geloof dat Zeeland nu toch toe is aan een profclub. Vlissingen moet de stap durven maken. Dat lijkt me positief'. AZVV-trainer Hans Radt: Vlis singen heeft dit resultaat dik ver diend. Ik heb deze week een tijd met Johnny Spaans zitten babbelen en ik geloof dat het goed is voor het Zeeuwse voetbal dat er een hoofd klasser komt. Het is ook goed voor de uitstraling van de provincie Zee land. Ik sta daar positief tegenover. De club zal het nu waar moeten pro beren te maken en als de structuur binnen de vereniging goed is moeten ze het aandurven betaald voetbal te gaan spelen. Eerst zal het komend iaar de zuigkracht van een hoofd- Zierikzee-routinier Kees Ver- kaart: Ik gun het Vlissingen van harte. Ik weet hoe ze het hebben ge realiseerd, maar dat stuit mij niet te gen de borst. Vlissingen heeft een leuk elftal, een goede ploeg, maar klaar voor het betaalde voetbal zijn ze nog niet. Laat ze zich eerst maar bewijzen in de hoofdklas. Ik hoop dat het ooit lukt een Zeeuwse prof club te krijgen, maar ik vraag me af of het ooit te realiseren is". Sluiskil-trainer Han van der Hooft: Een prima prestatie van Vlissingen. Ik ben zaterdag bij Mid delburg geweest, maar de weinige keren dat ik bij Vlissingen kom proef ik toch een andere ambiance. Ik vind het schitterend voor Kees Ver munt, maar ook voor voorzitter Piet de Jong. Die man spreekt me wel aan. Het is nu zaak de ploeg bij el kaar te houden of te proberen wat Zeeuwse spelers erbij te halen, hoe wel ik twijfels heb over het aantal Zeeuwse spelers van hoofdklasseni veau. Dat zijn er niet veel. Ik zou het van Vlissingen niet slim vinden als ze nog hogerop zouden willen. Men sen willen een winnend elftal zien en dan maakt het niveau niet zo erg veel uit. Die stap naar het profvoet bal. Dat zegt de mensen niets". VLISSINGEN - Het meespelen van Ad de Jong bij Vlissingen in de thuiswedstrijd tegen TSC is nog on zeker. De Jong raakte liep maandag in de wedstrijd tegen WVO een teenkneuzing op. De spitsspeler trainde deze week niet, maar werd wel intensief behandeld. „We doen er alles aan om hem mee te laten spelen", aldus Vermunt, die Erik Aarden als vervanger oproept in het geval De Jong niet kan spelen. Vlissingen kan evenmin beschik ken over Marcel Schenk, die vrij dag aan een meniscus werd geope reerd. Vermunt: „Veel consideratie hoeven we van TSC niet te verwachten, Vlis singen roept kennelijk nog steeds een spookbeeld op. We zullen wéér tot het uiterste moeten gaan, maar dat is al een heel seizoen zo. We zijn dan ook voor honderd procent ge prepareerd. Hoe dan ook, onze belo ning zal hoge! zijn dan de hunne. Wij worden het liefst op eigen veld kam pioen". Ad Poortvliet was gisteren het grote vraagteken bij Oostkapelle met het oog op de belangrijke uitwedstrijd tegen ARC in Alphen aan de Rijn. De aanvaller kreeg maandag een knie tegen zijn dijbeen en trainde de ze week niet. Peter Groenewegen en Klaas van Belzen, die maandag eveneens gehavend uit de strijd kwamen, spelen wel. „Ik laat de op stelling ongewijzigd. Dat is jammer voor een paar jongens, die nu op de bank moeten blijven, maar het club belang gaat voor alles", aldus trai ner Cas Hubregtse. Serooskerke moet het in de thuis wedstrijd (aanvang 15.00 uur) tegen koploper Rozenburg vermoedelijk stellen zonder topschutter Jan Leendertse, die kampt met een spierblessure. Gisteravond werd Leendertse nog behandeld, vanoch tend is dat weer het geval en een proeftraining moet vervolgens uit wijzen of hij kan meespelen. „We wil len deze prestige-wedstrijd winnen", aldus een strijdlustige trainer Jan Meulmeester. Het in degradatiegevaar verkerende AZW heeft niet te kampen met ge blesseerde spelers in de lastige uit wedstrijd tegen Hoek. „We hoeven niet op cadeautjes te rekenen", al dus trainer Hans Radt. Hoek-trainer Jan Doorns beaamt dat: „We willen zo hoog mogelijk eindigen". Doorns verkeerde nog in onzekerheid over het meespelen van Jan de Block (lies) en Jack Caluwé (net terug uit Athene). Loek Zeegers start in elk geval in de basis. Wim Mulders (enkel) en Patrick de Broekert (virus) zijn inmiddels vaste klanten in de ziekenboeg bij Zierik zee. Zij doen ook niet mee in de uit wedstrijd tegen Taxandria. Daar door staan Dolf Roks en Bart Hel- bers weer 'gewoon' in de basis. Sluiskil moet het zondag in de thuis wedstrijd tegen Boeimeer nog stel len zonder de geschorste Alex De- hulsters, die nog twee wedstrijden langs de kant moet blijven. De rest van de selectie is fit. Het in degradatiegevaar verkerende Middelburg moet zondag twee spe lers missen. Ron Kodde en Arthur Pouwelse raakten in het duel met Boeimeer beiden aan de enkel ge blesseerd en het is onwaarschijnlijk dat ze zondag van de partij zijn. Trai ner Ron Schrier roept in elk geval Koos Kempe op als één van de ver vangers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 7