GLANS EN GLAMOUR terug naar toen met de plastron vakantiezorg voor gezonde haardos nieuwe kijk op zonnebaden primavers PZC/ vrijdagkrant Bij Simon badmode BADMODE Dorotennis Eilesse Gold fish Why Not 8 melanixine glamour glanslook voor dames en heren Alleen slipjes: Dashboard Kokokabir MIddelbur. voor 't hele gezin Ook een enorme keus in Shorts - Shirts en Topjes funny fifties VRIJDAG 24 APRIL 1987 Vakantie is een plezierige tijd van rust en zorgeloosheid. Een mooie tijd dus om eens wat extra aandacht te besteden aan het haar. Met name het haar heeft, vooral in warme landen, heel wat te lijden van de zon en de zee. Haar heeft de eigenschap dat het makkelijk vocht aan trekt en daarbij gaan de schub ben van het haar open staan. Als na een bad in zee het water ver dampt is de kans groot dat klei ne zoutkristallen tussen de schubben klem blijven zitten. Met het gevolg dat het haar po reus is, gemakkelijk beschadigt en heel gauw klit. Om het haar in een goede condi tie te brengen en te houden is het het beste het haar na elke zon-, zee- en stranddag met een heel zachte shampoo te wassen en daarna te behandelen met een crèmespoeling die er voor zorgt dat het haar weer sluit. Boven dien wordt de hoofdhuid soepel gemaakt en gaat het haar weer mooi glanzen. Zonlicht heeft sterk ontkleuren de eigenschappen. Het effect op haar kan heel verschillend zijn en sterk afhangen van de condi tie en de kleur van het haar. Bij de een komt er een rode gloed over, bij weer anderen vergeelt het of verschiet het tot een wat slordig uitziende 'coupe soleil'. Bevalt dit door de zon verscho ten haar niet, dan kan een haar- versteviger uitkomst bieden. Weliswaar maar tijdelijk, maar zo'n versteviger legt een dun filmpje om het haar wat door het wassen weer verdwijnt. Om zo'n verkleuring definitief weg te werken moet een kleurshampoo worden gebruikt. Gekozen in de eigen haarkleur, verdwijnen alle verkleuringen. Het best is een kleurshampoo met neutraliseer- badje, waardoor de structuur van het haar wat verbeterd en het weer veerkracht krijgt. Een hoed of sjaal geven uiter aard op het strand een goede be scherming aan het haar speciaal waar het gaat om uitdrogen te voorkomen. Even douchen na een duik in zee of het zwembad is ook aan te bevelen wanneer deze voorhanden is. Juist die combi natie zon met zout, of zon met chloor is zo funest voor het haar. Een op een bos stro lijkende haardos kan het gevolg zijn. Een oliebadje geeft ook goede resul taten. Olijf- of amandelolie bij voorbeeld, dat royaal door het haar gekamd moet worden alvo rens men een dagje strand pakt. Wel naar het zwemmen weer op nieuw aanbrengen. Het resul taat is 's avonds na het uitspoe len een gezonde, zachtaanvoe- lende haardos en dat is heel veel waard. De eerste uren in de zon zijn vaak beslissend voor een gezonde en mooie bruine huid. Wie de nog ble ke huid in die tijd niet be schermt, vraagt gewoon om verbrandingen. Een gevoe lige huid vergt veel geduld en vooral een zonnebrand middel met een goede be schermingsfactor, waar door men veilig bruinen kan. Weliswaar langzaam, maar het bruin houdt dan ook lang. Beschadiging en veroude ring van de huid door zonne baden komen heel veel voor. Is het eenmaal zover geko men, dan is het meestal ook te laat om nog iets te herstel len. Verstandig bruinen dus is de boodschap en tegelij kertijd de kunst om het bes te van de zonnestralen voor onze huid eruit te krijgen. Deze nieuwe kijk op zonne baden gaat hand in hand met de inspanning van het wetenschappelijk onder zoek. Het resultaat is dan ook dat er steeds meer pro- dukten op de markt komen die beter voldoen aan de ho gere kwaliteitseisen die er gesteld mogen worden. Dankzij de moderne onder zoekmethodes is men nu in staat de effecten van de ver schillende zonnestralen be ter te beoordelen. De UVA- stralen bijvoorbeeld bruinen snel, maar dit bruin is niet erg bestendig. Het UVB (ul traviolet B) bruin blijft lan ger maar je verbrandt ook eerder. De grote kunst nu is om dit verbranden te voor komen. Om de zonnestralen wat te filteren worden de zo genaamde beschermingsfac toren gebruikt. Hiermee kan men de tijd die in de zon wordt doorgebracht zonder te verbranden verlengen. Een hoge beschermingsfac tor, bijvoorbeeld 6 geeft meer bescherming dan een laag cijfer. Over anti-zonnebrandmid delen bestaan vaak misver standen. Een dergelijk pro- dukt is namelijk meer dan al leen maar een bescherming tegen zonnebrand. Het is te gelijkertijd een cosmetisch produkt en dat houdt in dat het ook een verzorgende wer king op de huid heeft. Dit geldt met name voor de laits en de crèmes. Olie wordt meestal gebruikt op de huid die al wat gebruind is of de zon goed kan verdragen. Met zo'n produkt kun je intens bruin worden, maar even van de handdoek of het lig- matje en je lieve lijf zit onder een laag zand die je er niet zo een, twee drie af hebt. Melk na het zonnen is min stens zo belangrijk. Dit be vat een speciale formule die snel door de huid wordt op genomen en het branderige en strakke gevoel van de huid wegneemt. Bovendien zorgt dit produkt ervoor dat het bruin langer blijft. Het schoonheidshuis Jean ne Gatineau lanceerde on langs een assortiment zon- neprodukten met als pri meur het begeleiden van al le etappes van het bruin- worden dankzij een actief bestanddeel dat in hun labo ratoria is uitgewerkt: het melanixine. De nieuwe lijn 'bronze intense' bestaat uit drie produkten voor zonbe- scherming en een produkt before en after sun. Wie zonloos wil bruinen kan dat met de auto bronzant uit deze serie. Alle produkten van de lijn 'Bronze Intense' zijn aan talrijke proeven on derworpen onder toezicht van farmaceutische specia listen en dermatoloog-aller- gisten in ziekenhuizen en daarbij is gebleken dat de produkten ook geschikt zijn voor de gevoelige huid. Sans Coucis stopt melanofix als bruinversterker in haar zonneprodukten uit de Bio Braun-serie. De Pre Sun Sti mulator is bedoeld om de huid voor te bereiden op een zonnekuur, maar biedt tege lijkertijd ook een optimale verzorging aan de huid. Dit produkt bevat geen lichtbe- schermingsfactor, waardoor het beslist wel noodzakelijk is een zonneprodukt te ge bruiken met een bescher mingsfactor wanneer men in de zon gaat. Ook Lancaster voegt dit voorjaar twee nieuwe pro dukten aan haar reeds be staande zonnelijn toe: de Huile Solaire (met BF 2) en Masque Après Soleil. Daar mee telt de zonnelijn van dit huis maar liefst 33 produk ten en behoort daarmee waarschijnlijk tot de meest uitgebreide serie zonnecos- metica ter wereld. De Huile Solaire is bedoeld voor de huid die al aan de zon ge wend is. Het is een niet-vet- tende, waterafstotende olie die aangenaam geurt. Het Masque Après Soleil wordt na het zonnebad gebruikt. Het vult het vochtverlies weer aan en verkoelt aange naam onder meer door Al- pha-bisabololie. (Advertentie) Advertentie Advertentie xwwwwv Ooststraat 6 - Domburg Walstraat 82, Vlissingen Advertentie Wie nu al droomt van zon en zomer kan zijn hart ophalen aan de nieuwe badmode van 1987. Geen enkele vrouw hoeft nu nog lang te zoeken naar de bikini of het badpak dat haar op het lijf geschreven is want er zijn heel veel verschillende stijlen die zich duidelijk van elkaar onderscheiden doordat ze elk ook weer hun eigen karakteristieken hebben. Helemaal in is de safarilook, ongetwijfeld in navolging van de op de film 'Out of Africa' geïnspireerde bovenmode. Met name de dessins, jungle-taferelen vol wilde beesten of zich rond het lichaam slingerende reptielen, lijken inderdaad regelrecht 'out of Africa' te komen. Afkomstig uit de Pacific en Mexico zijn fruitige dessins en afbeeldingen van exotische bloemen en planten. Egypte vormde de inspiratiebron voor multicolourdessins in metallic op een donker of een wit fond. De motieven komen terug op de badmuts die in ere is hersteld. En waar het dessin de hoofdrol speelt, treedt de vorm terug tot een vaak uiterst simpel basismodel. Dat geldt ook voor figuratieve fifties-motieven en expressionistische grafische dessins in primaire kleuren die een overgang vormen naar de strikte strepen en stippen. De glamourlook uit de jaren veertig is terug, waarbij het accent wordt gelegd op geraffineerde superluxe. Er wordt gewikkeld en gedrapeerd, met nieuwe aandacht voor de rug en de zijkant. Elementen uit andere trends worden er in opgenomen waardoor ook het meest verblindende pak, ondanks die knipoog naar het verleden, geen vergane glamour uit vervlogen tijden is maar up-to-date badmode van de jaren tachtig. De tendenzen uit de Hollywoodtijd met stars als Esther Williams of J ane Russell zijn wel degelijk in vele details aanwezig: bredere schouderbandjes en stevig uitgewerkte bovenlijfjes, die zelfs vaak beugels hebben en werkelijk aan corsetterie doen denken. Ook de broekjes die soms een rokje meekrijgen laten er geen twijfel over bestaan naar welke periode men heeft teruggegrepen. Beenuitsnijdingen zijn bij deze stijl recht, maar omdat vrouwen de hoge beenuitsnijding als erg figuurvriendelijk ervaren zijn er bij veel modellen brede sjerpceintuurs die men over de hoogopgesneden broekjes drapeert. Wie het middenrit wat zon gunt kiest een tweedelig model in de glamourstijl. De bikinibroekjes zijn wat groter, de taille gaat naar boven, het bovenstukje heeft beugels en is zelfs vaak voorgevormd. Weg dus met de natuur-look. Metaal verschijnt deze zomer in vele gedaanten aan het strand. Eendeler met accenten op rug- en zijkanten door gekruiste banden in fel afstekende kleuren Tweka Als lurex, als hoogglansuni, verwerkt in prints, voorzien van jacquardeffecten als accent of als stof die bedekt lijkt met glanzende waterdruppels. Omdat de kleuren hierbij een grote rol spelen zijn de vormen bij deze speelse materialen eenvoudig gehouden, alhoewel soms zeer geraffineerd. Asymmetrie is een belangrij k J e waant je weer terug in de tijd van de rock en roll bij deze trend, waarin ruim bemeten bovenstukjes en grotere slips het beeld bepalen. Hooggesloten tops, soms compleet met kraagje of col horen daar eveneens bijDe taille krijgt een opvallend accent door een ceintuur, meestal in contrasterende materialen en/of en, voor de jeugdige trendsetters met een matrozenmuts of kapi teinspet. Badpakken, maar ook tweedelers hebben meer dan ooit details die afgeleid zijn uit de sportmode. Van bikini kan men in deze stijl nauwelijks meer spreken, daarvoor is teveel stof aanwezig. thema: bijvoorbeeld door maar één schouderbandje, een draperie of een wikkeleffect. Wie liever wat dichter bij huis blijft wat de stijl betreft zal zich thuisvoelen in de trend uit de jaren vijftig en zestigEen eerder verhullende dan een onthullende modelijn, die veel te raden overlaat. kleuren, soms extra breed, vaak voorzien van een aparte versiering. In deze stijl hoort ook de wat klassieke, strenge navy-look. Volop strepen uiteraard in rood, wit en blauw, maar ook in zwart en met dessins die zijn ontleend aan die uit de scheepvaart, zoals trossen, ankers en stuurwielen. 'Af is deze stijl pas met badges, emblemen en koperen knopen Met name de achterkanten vragen alle aandacht: praktische bandjes vermijden afglijden, soms is er slechts een bandje, afgekeken van de pakken van worstelaars, midden op de rug. De surflook is eveneens een thema, de uitsnijdingen gaan dan niet verder dan de hals en ritsen, knopen, gespen, zakken en ceintuurtjes zorgen voor modische accenten. Hooggesloten zijn ook modellen die gesneden zij n in de zogenaamde halterlijn; zelfs capuchons zijn hier en daar aanwezig. GERDA BOERSMA vanaf MARKT 31 - Middelburg WALSTRAAT 45 - Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 8