WARE KLEUREXPLOSIE IN BADPAKCOLLECTIES de terugkeer van de baleinen mode vrijdagkrant 8 en 9 strand 10 auto/wonen 11 aan tafel 14 uit en krant de vrij(e)dagkrant PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT baleinen redactie PZC-bijlagen advertentie en administratie: opening kantoren: badkleding: stijlen te kust en te keur fitnesspakken veroveren terrein, zowel binnen als buiten de opmars van het rolluik een aantal autofabrikanten aan de slag voor een nieuw verkeerssys teem kant-en-klaar maaltijden niet altijd een aanslag op de smaakpapillen BriptlVcnnft gramma met een selectie uit het LlC/llJVojJLJI k nieuwe filmaanbod hersenwerk met schaken, dam- 1 men, bridgen en de puzzel -LD JvLlllSl L4.lL een nieuwe aflevering van kunst in de culturele agenda voor uitgaan de krant en een overzicht van de in zeeland en het bioscooppro- exposities in de provincie Tweedeler in panterdessin met hoog broekje en korset-achtig bovendeel (Ariella). De nieuwe bikini heeft een taillebroekje; het badpak in geometrisch dessin een zeer lage rug en een zijkant met koordsluiting (C A). dan toen, maar toch... De met hoog opgesneden borsten blijven dus ook als we beenopeningen en een op de rug liggen keurig omhoog gedrapeerde band aan de steken; hoe het aanvoelt als we bovenkant. Ze bedekken de de rug willen laten bruinen is navel voor het eerst sinds lange nog de vraag. tijd weer, maar kunnen ook Een en ander heeft wel tot gevolg worden opgerold. De dat badmode steeds beter en bijbehorende tops zijn vaak meer te combineren is met frivool afgewerkt met een strikje bovenkleding. Voeg daarbij de en staan ook prima onder een vele mogelijkheden die laag uitgesneden blouse. Er zijn Nieuw is de combinatie van satijnglans met mat in streepverwerking, waardoor een al dan niet regelmatig ribeffect ontstaat. Er zit nog veel meer variatie in de oppervlaktestrukturen, want ook ruitjes, leer-prints en schubbetjes doen volop mee in het spel. Verder zien we veel nieuwe toepassingen van materialen als laqué in hoogglans, frotté met een rul oppervlak, glanzende chintz, seersucker met het bobbeltjesstruktuurtje en de wetlook-glanzende materialen die al eerdere seizoenen te zien waren. De denimlook, vorigjaar voorzichtig hier en daar opduikend, hoort er nu echt helemaal bij. Met stiksels en al, maar ook met graffity-achtige letteropdruk in felle contrastkleuren. Los van de individualisering in de badmode is over de gehele linie een zekere verjonging merkbaar, die met name bij de funktionele badmode tot uiting komt. Jeugdige bikini's zijn er nu met cupmaten tot en met D of DD. Positie-badkleding heeft een uitstekende, ondersteunende pasvorm en camoufleert niet, maar accentueert eerder. En... voor lieden die willen laten zien dat ze onafscheidelijk zijn is er een speciale 'partnerlook' van bij elkaar horende badmode voor mannen en vrouwen inde dessins en kleuren van nu. Wat je ooit juist zo vreselijk verafschuwde blijkt nu opeens weer in de mode terug te keren. De baleinen, de beugeibeha en korset-achtige modellen, die lijken te zijn geïnspireerd op de nostalgische ondermode. Weliswaar zachter en soepeler accessoires en bijpassende strandkleding te bieden hebben en het zal duidelijk zijn dat met de badmode van 1987 eindeloos gevarieerd en gecombineerd kan worden. De nadruk mag dan liggen op badpakken, er blijven uiteraard volop bikini's in de badmode aanwezig. De nieuwste modellen hebben taillebroekjes ook 'twijfelaars': modellen die het midden houden tussen een badpak en bikini. Het zijn een soort tweedelers met zeer hoog opgesneden beenopeningen, waarbij het broekje alleen opzij met een koordje aan het bovenstukje vastzit. Het kan los gemaakt worden maar in feite is dat niet de bedoeling. Tegenwoordig hoef je je niet meteen in een flitsend badpad of bikini te steken om er temidden van zonaanbidders vlot en modieus uit te zien. Er zijn allerlei vormen van bad- en strandmode; kleding die vaak hoort bij een badpak of bikini, maar die ermee gecombineerd kan worden of die erover heen wordt gedragen. Bedoeld, om even aan te trekken bij een stukje flaneren langs de vloedlijn of voor een drankje op het terras. Maar ook om aan te trekken wanneer men voelt dat er verbrandingen op gaan treden. Een mode apart is deze flaneermode die deze zomer onder meer bestaat uit de bekende zonnejurken, ruime overhemdblouse die zowel open als gesloten gedragen kunnen worden. Vaak hoort er nog een boxershort bij, zodat een compleet setje ontstaat. Bij sommige badpakken en bikini's horen sierlijk sluike, ruim aangerimpelde rokken die, gecombineerd met bijvoorbeeld een strapless badpak een zeer stijlvol geheel vormen. Wie van experimenteren houdt zou dat eens moeten doen met de pareo. Deze hele grote, vierkante doek kan op de meest ingenieuze manieren tot allerhande vormen gewikkeld worden. Soms is er wel wat handigheid voor nodig. Heel eenvoudig is de pareo echter als een soort strapless jurk te knopen boven de buste, of als lange rok om het middel geknoopt. GERDABOERSMA vrijdagkrant Hoe schaarser de kleding, hoe méér mode. Die indruk gaf de badmode een aantal seizoenen geleden; maar kleiner en schaarser kon eenvoudigweg niet meer. De bovendelen hoorden er al helemaal niet meer bij en ook de broekjes werden gesneden tot minuscule lapjes stof die ons de indruk gaven dat we weer waren waar we eens zijn begonnen: met een vijgeblaadje. De billen bloot; slechts met een touwtje (string) wordt getracht het lapje niet al te losbandig te laten worden. Nieuw was vorig j aar ook de uitvinding van een bikinibroekje zonder zijkanten dat op zijn plaats werd gehouden door wat stukjes ijzerdraad. De pasvorm zou perfekt zijn, het succes levensgroot, maar aan de stranden waren ze in 1986 in de verste verten niet te bekennen. Dan maar bloot, want ook daar hoeft niemand zich nog voor te schamen. Overal is het tegenwoordig toegestaan, zij het op daarvoor aangewezen stukken strand, het blote lijf egaal te laten bruinen. De badmodefabrikanten zitten daar nu net niet op te wachten. Omzet moet er worden gemaakt, vandaar dat ontwerpers zich elk seizoen weer het hoofd breken om met vernieuwingen voor de dag te komen. En omdat nieuwe ontwikkelingen op zulke pietepeuterige lapjes stof niet altijd even goed tot zijn recht Futuristisch badpak in 'duiker'stijl van een staalgrijs metallic materiaal (Marielle Bolier). komen is het badpak dit seizoen hét aangewezen kledingstuk om een hoofdrol te spelen in het stuk dat 'badmode-gebeuren' heet. Naar verwachting zal meer dan 55% van de aankopen op badmode-gebied de eendeler betreffen. Vorig j aar was dat nog fïfty-fïfty en daarvoor was de verhouding zelfs een tijd lang 30/70 in het voordeel van de bikini. Hoewel de modellen vaak geraffineerd eenvoudig zijn gehouden, zijn de modieuze ontwikkelingen op dit gebied revolutionair te noemen. De techniek staat namelijk voor niets en daarom kunnen we deze zomer in brons, zilver en goud over het strand paraderen. Dank zij een nieuwe manier om stoffen te bedrukken, met behulp van lasertechniek, is plotseling vrijwel alles op het gebied van kleuren en dessins mogelijk. Dat de ontwerpers daar gretig gebruik van hebben gemaakt spreekt vanzelf. Schitterende collecties vol verrassende combinaties zijn daarvan het re sultaat. Kleuren hebben vaak een intensiteit gekregen die aan vuurwerk doet denken, maar ook zonnige pastels en exotische dessins in primaire kleuren hebben stuk-voor-stuk een bijna transparante helderheid. Qua materiaal is er veel katoen met lycra verwerkt (85/15 of 80/20) en dat zorgt voor een bijzonder comfortabele zit. Walstraatpromenade 56-60 4381 EG Vlissingen tel. 01184-84000 toestellen 217 en 218 Middelburg: Markt 51 4331 LK Middelburg tel. 01180-81000 Vlissingen: 4381 EG Vlissingen Walstraat 56-60 tel. 01184-84000 Goes: Grote Markt 2 4461 AJ Goes tel. 01100-31800 Terneuzen: Nieuwstraat 22 4351 CW Terneuzen tel. 01150-94457 Hulst: Steenstraat 6 4561 AS Hulst tel. 01140-14058 Van maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. VRIJDAG 24 APRIL 1987 v

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 7