Wim Hendriks-trofee nu echte klassieker Zorgelijke tijden voor Club BrugH Zaalvoetbal dames staat volop in bloei Beslissend weekeinde in Zeeuws-Vlaams voetbal Geringe deelname koers in Groede PZC/ streek Doorkomsten Niet in België niet in Duitsland wel in Terneuzen VIJFDE EDITIE MET NIEUWE FORMULE KOEWACHT De strijd om de Wim Hendriks-trofee, een wieler-klassieker voor amateurs, heeft definitief de weg naar volwassenheid ingeslagen. In de eerste vier jaar van haar be staan was Koewacht start en finish-plaats, waarbij gereden werd over omlopen van ruim twintig kilometer. De eerste lustrum-uitgave, die voor komende zondag staat gepland, zal van start gaan in Hulst waarna een traject van ruim 120 kilometer door geheel Oost Zeeuwsch-Vlaanderen zal worden afgelegd. Pas aan het einde van de rit zullen nog een twee tal omlopen van meer dan twintig kilometer in de buurt van Koewacht worden gereden. Experiment BRESKENS KAN KAMPIOENSCHAP VEROVEREN Breskens TERNEUZEN Wordt Breskens dit weekeinde kampioen, is de degradatie van Steen en Vogelwaarde nog afwendbaar en wie trekt in de vierde klas aan het langste eind, HVV'24 of Axel? Vragen te over en zo de wedstrijden van zondag er geen antwoord op geven dan toch zal er enige duidelijkheid over verschaft worden met Breskens - BSC, Vogelwaarde - Steen, SC Gastel - Clinge, Axel - Hoofdplaat en HVV'24 - Lewedorpse Boys op het programma. Sluiskil Vogelwaarde Vierde klas Clinge Steen Hoek AZVV V VRIJDAG 24 APRIL 1987 „Nu het de vijfde maal is dat deze wedstrijd door ons wordt georgani seerd wilden we de formule anders aan pakken. We wilden er een echte klassieker van maken. Ik heb de rou te nu een paar maal gereden en ik denk, dat we op dat punt volledig zijn geslaagd in onze opzet", meent Wal ter van Acker, vice-voorzitter van de organiserende vereniging. Enkele ja ren geleden werd, onder de impulsen van 'nestor' Jo Verschuuren, de Wim Hendriks-trofee geboren. Het was toen al de bedoeling, dat deze wed strijd zijn eigen plaats in de reeks van 'grote' Zeeuwse wedstrijden als Om loop van de Braakman, Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen en de Ronde van Midden-Zeeland, zou gaan inne men. Die 'aanloop' is volgens Walter van Acker nu achter de rug. Vanaf dit sei zoen moet dit geesteskind van Ver schuuren zijn eigen plaats hebben. Vandaar dat nu gekozen is voor een nieuwe formule. „Ik denk dat een ech te van-stad-tot-stad-wedstrijd meer voor vol wordt aangezien, dan een wedstrijd over die omlopen. Als het aan mij ligt, wordt deze vijfde uitgave een aanloop naar een plaats op de in ternationale kalender. En als we zover zijn, hebben we uiteraard nog meer mogelijkheden", denkt Van Ac ker. Deze vijfde Wim Hendriks-trofee (destijds als zogenaamde club-wed strijd van start gegaan omdat de naamgever -wieler-speaker Wim Hendriks- „een clubman in hart en nieren was") wordt door Van Acker dan ook meer als een „experiment georganiseerd. Indien deze formule aanslaat, dan zal het zeker op deze manier worden voortgezet". Nu voor de eerste maal de 'wijde we reld' wordt ingetrokken is er niet meer voor Koewacht als startplaats gekozen, maar zal de bonte kara- vaaan vertrekken in Hulst, destijds de woonplaats van Wim Hendriks. „Maar dit betekent overigens niet, dat ieder j aar Hulst als startplaats zal fungeren. De route is zo uitgezet, dat we in feite in iedere plaats waar we passeren, van start kunnen gaan", al dus Van Acker. In de aanloop naar deze wedstrijd kende de organisatie overigens nog al wat problemen in verband met een anti kern-demonstratie in Borssele. Het zag er naar uit, dat er daardoor geen politie-begeleiding zou zijn en dat zou tot gevolg hebben dat de KNWU geen toestemming zou verle nen om de wedstrijd in deze vorm door te laten gaan. „Maar dankzij de medewerking van de gemeentepoli tie Terneuzen is dat probleem opge lost. Zij zullen de karavaan begelei den. En verder zijn de plaatselijke co- mité's benaderd om vlaggers te leve ren bij de doorkomsten. Ik verwacht daardoor geen problemen meer", al dus Van Acker. KOEWACHT - De vijfde uitgave van de strijd om de Wim Hendriks-trofee wordt niet verreden over verschil lende omlopen, maar over een tra ject, dat de renners door het gehele oostelijke deel van Zeeuwsch-Vlaan deren voert. Aan het einde liggen er dan nog twee omlopen van ruim twintig kilometer te wachten. Deze omlopen gaan over hetzelfde par koers als de laatste jaren al het geval was. Het schema voor zondag ziet er als volgt uit. Start in Hulst om 12.30 uur dan verder Zandberg (12.38); Graauw (12.41); Nieuw-Namen (12.54); Clinge (13.02); Sint Jansteen (13.07); Heikant (13.15); Koewacht (13.19); Zuiddorpe (13.34); Westdorpe (13.45); Axel (13.57); Kijkuit (14.04); Zaamslagveer (14.12); Reuzenhoek (14.17); Griete (14.25); Ossenisse (14.39); Kloosterzande (14.46); Hengstdijk (14.51); Vogelwaarde (14.55); doorkomst Koewacht 15.23 en 15.55, waarna om ongeveer 16.25 de aankomst in Koewacht wordt ver wacht. In totaal verschijnen er zondag ne gentig renners, verdeeld over vijf tien ploegen van elk zes man, aan het vertrek. Eén van de grootste favorie ten is ongetwijfeld Patrick Tolhoek, die de kleuren van Theo Middel kamp zal verdedigen. Eerder dit sei zoen schreef de amateur uit Yerseke al de Dorpenomloop in het Brabant se Rucphen op zijn naam en afgelo pen weekend won hij nog een etappe in een Belgische ritten-wedstrijd. Door deze resultaten is Tolhoek in middels doorgedrongen tot de natio nale selectie van bondscoach André Boskamp. Maar ook de bijna voor eigen publiek rijdende Zeeuws-Vlamingen zullen zich van hun beste zijde willen laten. Met name is dat het geval met Eric Vereecken. De Steense amateur heeft zich tot nu toe in de klassiekers van zijn beste zijde laten zien. Dat leidde al tot een paar eervolle resultaten zo als een vierde plaats in zowel de Hel van 't Mergelland en, afgelopen week end, in de Paasprijs van Afflighem, waar hij ook nog eens het bergklasse- ment op zijn naam schreef. 'Bergen' komt Vereecken in de Wim Hendriks trofee niet tegen, maar wel andere lastige obstakels als de kasseien- strook nabij het Belgische Moerbeke, die in het verleden al zovele malen scherprechter is geweest in deze wed strijd en in de Driedaagse van Groot Axel voor junioren. Naast Vereecken heeft Zeeuws- Vlaanderen ongetwijfeld ook in Ka- rel van Goethem een kanshebber, Ook de ploeg van de wv Zeeland her bergt enkele potentiële kanshebbers om de opvolger te worden van het viertal Theo Appeldoorn, Kees de Nooijer, Patrick van Passel en Mario van Baarle, dat de voorgaande edi ties wist te winnen. Met Rob Bij- vank, Peter en Nico van de Klundert ongetwijfeld een sterke formatie. De strijd om de Wim Hendriks-trofee gaat zondag aan het 's-Gravenhof- plein in Hulst om 12.30 uur van start. De totale afstand bedraagt 165 kilo meter; de aankomst wordt rond 16.25 uur in Koewacht verwacht. Walter van Acker TERNEUZEN Voor Club Brugge leek er lange tijd geen vuiltje aan de lucht. Ondanks de wisselende resulta ten was deelname aan Europees voet bal zonder moeite haalbaar. De derde plaats op de rangschikking verschaf te de ploeg van trainer Henk Hau- waert die riante uitgangspositie. Maar nederlagen tegen Seraing en RWDM hebben het verschil met de achtervolgers Beveren en Lokeren tot een minimum teruggebracht. Mid denvelder en international Frankie van der Eist ziet de kansen voor Club Brugge dan ook somber in. „Toch zeker na het onverwachte ver lies van dinsdagavond tegen RWDM. Beveren en Lokeren hebben ons reeds gewaarschuwd door steeds dichterbij te komen. En als we nu nog Europees willen spelen, zullen we ons geen ver der puntenverlies meer mogen permit teren", meent Van der Eist dan ook. De laatste weken ontbrak het bij Club Brugge vooral aan discipline binnen de ploeg. Van der Eist: „In plaats van zes of zeven punten uit de laatste vier wedstrijden, waarop we min of meer gerekend hadden, hebben we er amper drie gehaald. De trainer heeft de laat ste weken de discipline dan ook be hoorlijk aangehaald". Van der Eist vreest vooral de eerstkomende achter eenvolgende thuiswedstrijden tegen Charlerois van morgen, zaterdag, en volgende week tegen Beerschot. „Op papier zijn dat gemakkelijke wedstrij den, maar de resultaten van de laatste weken hebben ons geleerd, dat we geen eenvoudige wedstrijden meer hebben. We spelen nu eenmaal niet zo best", is Van der Eist van mening. Des ondanks vindt hij dat het voor West-Vlamingen haalbaar moet s om een Europese plaats te bemaci gen. Van der Eist is er zelfs van ov tuigd, dat Brugge genoeg kwaliteit huis heeft om het doel, deelname e het Europees voetbal, te realiser Maar daarvoor is het wel nodig, dat complete ploeg de nodige concentl tie en motivatie kan opbrengen, trainer Henk Hauwaert hoopt Club Brugge de kans krijgt om de ml dere periode af te sluiten, want slel ter als er de laatste weken gespeeld! kan toch niet, vindt hijHij kan er geT verklaring voor geven, dat spelers c hard trainen in de wedstrijd zo oncl de maat blijven. Tegen Charlerois kan Club Brugge j weg naar herstel en naar de derg plaats definitief inzetten. Vooral de Waalse ploeg de laatste wek| naar de middenmoot is, afgezakt. Club Brugge is overigens het meesJ len van spits Mark Degrijse onzeki Eerder deze week had hij last van el blessure aan de dij. Bovenaan blijft de spanning intuss| ook voortduren. Anderlecht gaat n| steeds met één punt voorsprong op Mechelen aan de leiding. Anderle<l staat morgen ongetwijfeld voor el lastig kwarei: een uitwedstrijd tegj FC Luik. Mechelen ontvangt hekif sluiter Berchem. Het volledige programma voor kornet weekeinde: Waregem-AA Gent, KV MecJ len-Berchem, Racing Jet-Seraing, Lokeri KV Kortrijk. Beerschót-RWDMClub Bril ge-Charlerois, Standard Luik-Cercle finj ge, FC Luik-Anderlecht, Antwerp-Beverl Alle wedstrijden worden morgen, zaterd<\ om 20.00 uur gespeeld. KLOOSTERZANDE De eerste regionale zaalvoetbalcompetitie voor di mesteams zit er op. Van de twaalf ingeschreven Zeeuws-Vlaamse teams wel den er na het terugtrekken van Marco's Gym uiteindelijk elf geklasseer Competitieleider Henk de Weers ontkent niet dat er startproblemen zijn gl weest, maar vindt dat er desondanks een positieve balans kan worden opgi maakt. De Weers kijkt ruim een week nadat de competitie is beëindigd zelfs optimistisch vooruit. In zijn stoutste dromen ziet hij twee klassen, waardoi het niveau binnen enkele jaren omhoog moet gaan. In het nieuwe seizoen mor de eerste aanzet worden gegeven. Henk de Weers rekent in dat opzicht op eel kleine uitbreiding van het aantal teams. Het optimisme van De Weers is vooral getoond voor het voor dameszaalvoel gebaseerd op uitlatingen tijdens de laatste rayonvergadering, toen van verschillende kanten interesse werd staat nu vast, leken de spelers te gelo ven, maar trainer Peter van de Boog- ert hoopt „de moraal deze week weer opgekrikt te hebben". „Zondag staan we in Vogelwaarde voor onze allerlaat ste kans", weet Van de Boogert niette min Als er een winnaar tevoorschijn komt uit Gastel - Clinge en wij winnen in Vogelwaarde dan zijn we nog niet helemaal uitgeschakeld. Maar een feit is het natuurlijk dat we ons lot niet meer in eigen hand hebben. We blijven afhankelijk van anderen". Anders dan Vogelwaarde (dat mogelijk alleen Pe ter Collet mist), is Steen zondag niet helemaal compleet, omdat Jo van Re- mortel wegens werkzaamheden ver stek moet laten gaan. Zijn plaats wordt ingenomen door Erwin Nachtegael. ze. „Als we keihard werken en op nieuw als collectief goed voor de dag komen, dan sluit ik een overwinning niet uit". Na het 1-1 gelijkspel tegen Vogelwaar de en het puntenverlies van BSC tegen Goes (1-2) en Clinge (1-1) heeft Bres kens zondag in de thuiswedstrijd te gen BSC aan een overwinning vol doende om de titel binnen te halen. De eerste plaats is binnen handbereik dus en het moet al gek lopen wil de forma tie van Jaap van Maris het kampioen schap met twee thuisbeurten op rij niet voor eigen publiek kunnen vieren. Alleen als Breskens zondag van BSC - de nummer twee op de ranglijst op drie punten achterstand en de enige con current nog voor de eerste plaats - ver liest keert de spanning terug, maar geen mens eigenlijk die daar nog in ge looft. „We zijn nu in een stadium aan geland, dat het niet meer mis mag gaan", zegt aanvoerder Bennie Pielaat bijvoorbeeld, met de klemtoon op mag. Uiteraard hoopt de verdediger op winst, „omdat kampioen worden op ei gen veld het mooiste is dat er bestaat". Maar", zegt hij, „spelen we gelijk dan is er nog geen man overboord. Dan kunnen we het karwei tegen Steen vol gende week afmaken". In schril contrast met het succes dat Breskens toelacht, staat de doffe el lende van Vogelwaarde, Steen en - in iets mindere mate - Clinge. Twee de gradatieplaatsen zijn er te verdelen en alleen als er een klein wondertje gebeurt maakt er niet meer dan één Zeeuws-Vlaamse ploeg de trieste gang naar de vierde klas. Vogelwaar de en Steen komen het eerst in aan merking voor degradatie, daarna pas Gastel en Clinge. Met Vogelwaarde - Steen en Gastel - Clinge op het programma ontbrandt de strijd om lijfsbehoud dit weekeinde in alle hevigheid. „Als Gastel - Clinge niet in een gelijkspel eindigt", zo voor ziet Vogelwaarde-trainer Walter van Duyse, „dan hebben we nog een kans je, mits we uit de laatste drie wedstrij den zes punten halen". Dat laatste is geen onhaalbare zaak" meent Van Duyse, met de nog komende wedstrij den tegen Steen (thuis), Goes (uit) en Moerse Boys (thuis) in gedachten. „Ons programma is niet ongunstig. Het moet kunnen". Na de 3-2 nederlaag tegen Zierikzee heeft Sluiskil nog altijd geen zekerheid over het behoud van het tweede klas- serschap, maar de voorsprong op de ondersten is met drie en vier punten vrij ruim te noemen. Bovendien speelt de ploeg zondag tegen een directe con current (Boeimeer-thuis), zodat het zijn lot in eigen hand heeft. „Twee pun ten en we zijn veilig", veronderstelt Han van der Hooft, „maar ik zal blij zijn als het zo ver is". Met drie punten voorsprong op Vogel waarde en Steen heeft Clinge voorals nog de beste papieren van de drie in handen en zondag kan de ploeg zich nagenoeg in veiligheid spelen door uit van Gastel te winnen. „We moeten zondag gewoon die twee punten pak ken", heeft trainer George de Block zijn selectie voorgehouden, „want dit weekeinde valt vermoedelijk de be slissing en dan moeten we vooraan staan". Thuis won Clinge (dat alleen Fred van Cauteren nog mist) met 4-1 en wellicht daarom durft De Block uit te gaan van een aanvallende speelwij- Bij Steen was er zondag - na de 3-1 ne derlaag op eigen veld tegen MOC'17 - sprake van berusting. De degradatie Jaap Lensen hoopt op een goede af loop. In de vierde klas van het zondagvoet bal bleken Axel en HVV'24 zondag middag - op de negentiende speeldag - opnieuw eikaars gelijke. Axel kwam de verbleekte derby tegen Terneuzen uit met een 0-0 gelijkspel en HVV ver trok uit Hoofdplaat met 1-1. Omdat van de concurrentie alleen Koewacht won (met 3-0 ruim van Philippine) bleef de schade beperkt: Koewacht volgt nu op twee punten, voor het ove rige bleef de voorsprong behouden of werd die zelfs groter. Zondag speelt Axel thuis tegen Hoofd plaat (daarna volgen nog Lewedorpse Boys-uit en RCS-thuis) en hoewel trai ner Jaap Lensen al geconstateerd heeft dat „ons spel momenteel niet erg overtuigend is" is er de hoop op een goeie afloop. Voorwaarde is wel - zegt Lensen - „dat we de druk van de laat ste wedstrijden naast ons neer kunnen leggen". Bij Axel (dat overigens inmid dels in kennis is gesteld van het feit dat Dick de Pooter niet geschorst zal wor den) ontbreekt alleen Eric Dey. HVV'24 komt eveneens op eigen veld in actie (ook wat het programma be treft gaan de twee kampioenkandida ten vrij gelijk op, want na zondag speelt HVV nog tegen RCS-uit en Hon- tenisse-thuis) en dit keer is Lewedorp se Boys de tegenstander.„Als we niet verliezen", denkt verdediger Paul Seg- hers „blijven we een goeie kans ma ken op de eerste plaats. Ik hoop dat we zondag eindelijk eens écht gaan draai en/want we winnen wel veel maar we spelen niet goed". Tegen Lewe dorpse Boys wordt HVV niet door bles sures of schorsingen geplaagd. Koewacht ontmoet zondag op eigen veld het nog in degradatiegevaar ver kerende Hontenisse, dat weet dat Biervliet tegelijkertijd thuis aantreedt tegen RCS. Philippine - Noormannen en IJzendij- ke - Terneuzen completeren het pro gramma. Het programma: tweede klas: Sluiskil-B oei- meer; derde klas: Vogelwaarde-Steen, Breskens-BSC en Gastel-Clinge; vierde klas: Philippine-Noormannen, IJzendijke- Terneuzen, Axel-Hoofdplaat, HVV'24-Lewe- dorpse Boys, Biervliet-RCS en Koewacht- Hontenisse. Nico Bouwman (r.) in duel met Oostkapelle-spelers. TERNEUZEN - Mag AZVV morgen- middag(zaterdag) een presentje verwachten in de derby tegen Hoek of dient er rekening te worden ge houden met een tegenstander die gebrand is op de zege Het lijkt het laatste te zullen worden. Het veel hoger geklasseerde Hoek zegt al thans tegen het in degradatiege vaar verkerende AZVV zijn sportie ve plicht te willen vervullen. Het antwoord van Hoek-trainer Jan Doorns op de vraag of AZVV enige medewerking van Hoek mag ver wachten in de strijd om lijfsbehoud is ook veelzeggend. „Het enige waar AZVV op kan rekenen is op veel, héél veel tegenstand". „We gaan gewoon op winst spelen", verzekert Doorns, „omdat ons doel is en blijft te eindi gen met een zo groot mogelijk aantal punten. Dat is misschien jammer voor AZVV, maar wij hebben ook verplichtingen tegenover onze aan hang....". De Terneuzense trainer, die aan zijn laatste wedstrijden bij Hoek bezig is, heeft in elk geval al ge merkt „dat de wedstrijd van morgen verschrikkelijk leeft". „Dit is ten slotte onze laatste wedstrijd dit sei zoen die aanspreekt en bovendien hebben we nu een aantal jonge gas ten in de ploeg, die van iedereen wil len winnen, of we ml tegen Rozen burg of tegen AZVV spelen". AZVV heeft zich overigens ook niet de illusie gemaakt dat Hoek de ploeg een handje zou helpen in deze moeilijke tijden. „Het lijkt regel te zijn, dat de Zeeuwse ploegen elkaar onderling afmaken", zegt Nico Bouwman bijvoorbeeld, „Kijk al leen maar naar de wedstrijd van vo rige week tegen Arnemuiden. Als wie die gewonnen hadden....Let maar op hoe Good Luck straks de wedstrijden tegen SSC en SSS uit komt. Die kunnen zo van een paar punten extra uitgaan". AZVV's aanvoerder verzucht dan ook „dat we er momenteel heel slecht voor staan". „In punten staan we nog gelijk met Good Luck, maar in werkelijkheid staan we al ach ter....". Bovendien wacht AZVV een uiterst ongelukkig slotvan de vier tegenstanders die na Hoek Het programma: tweede klas: Hoek - AZVV; derde klas: Zaamslag - Ka- pelle en Nieuwdorp - Terneuzense Boys. bal. Hij haakte daar meteen op in el stuurde onlangs alle rayons een briel waarin informatie over het zaalvoel ballen voor dames werd gegeven. „W| willen volgend jaar best uitbreiden I zegt de competitieleider uit Kloostei zande. „Over het afgelopen jaar zijnwl al met al tevreden. Alle teams ul Hulst hebben al toegezegd dat ze vol gend seizoen weer mee doen en ook dl vier Sasse teams zouden weer inschril ven. Ik heb zelfs begrepen dat er in Phl lippine opnieuw belangstelling is. j| kunt dus zeggen dat de stap die we vq rig jaar gemaakt hebben, een goede i| geweest. Maar ik ben bang dat het ee| beetje dood gaat bloeden als we nieuwe teams erbij krijgen". De regionale competitie kreeg vort) jaar gestalte, nadat vooral de Huls' teams zich sterk hadden gemaakt voi het spelen tegen nieuwe tegensta' ders. „In Zeeuwsch-Vlaanderen wori al acht jaar zaalvoetbal door dame| gespeeld", weet Henk de Weers. „Ma; omdat steeds dezelfde ploegen elkaar speelden, nam de interesse a: In Hulst is de animo dit jaar bijvoq; beeld met honderd procent gestegei Maar het kan nog beter. Als je ziet dg] Marine Service (de Zeeuws-Vlaam'si kampioen) met 20-0 over Van Jole/. tonius loopt...Dat is voor beide pi gen niet leuk. Een competitie wori pas interessant als je er elke week tjs| genaan moet. Daarom hoop ik dat lyi in de toekomst twee klassen kunnéi maken. Het zit er voor volgend seizoe: nog niet in, maar het blijft het strevei om binnen twee, drie jaar toch met dj' opzet te kunnen draaien". Tijdens de eerstvolgende leden verga] dering (4 mei in De Smickel, HulstJ staat het adspirant-teams vrij om vai gedachten te wisselen over de moge lijkheden in het seizoen '87-'88. Heli] de Weers: „We bespreken de afgelopei competitie en misschien dat nieuw teams (die vrijblijvend aanwezig kuji- nen zijn) aan de hand van die informa tie al voldoende vragen krijgen beant woord. Er kunnen ook suggesties wor den gedaan. Alle huidige teams stre ven er naar om in de toekomst ook bui ten Hulst en Sas van Gent zaalvoetball te spelen. Het lijkt me stug dat er in Axel en Terneuzen bijvoorbeeld geen goede voetbalsters lopen. Als daar teams kunnen worden gevormd, danis dat interessant voor de competitie. Marine Service (uit Spui) speelt des-' noods volgend jaar maar In Axel AZWZ in Terneuzen In zijn streven het zaalvoetballen voor dames een impuls te geven, heeft de competitieleider nog een sterke troef achter de hand. „Ik heb wel eens gedacht om tijdens de winterstóp voor veldteams een soort kennisma- kingscompetitie op te zetten. Alles is gericht op dat ene doel: we moeten inl de breedte sterker worden. Het totale! Zeeuwse zaalvoetbal moet nog beterl worden. Dat kan alleen maar als je| meer concurrenten krijgt". (Advertentie) GROEDE - Overmorgen, zondag, is er naast de strijd om de Wim Hendriks trofee van nog meer wielersport te ge nieten in Zeeuwsch-Vlaanderen. In Groede staan er dan wedstrijden voor nieuwelingen en liefhebbers op het programma. Voor de organisatie is het een teleur stelling, dat er slechts een gering aan tal nieuwelingen een inschrijvings-bil- jet heeft ingezonden. In die categorie zijn er zondag slechts een negentien vertrekkers. Onder hen wel een favo riet als Ricardo de Smit uit IJzendijke, afgelopen paas-weekeinde nog win naar van een wedstrijd in België. Daar naast uit eigen omgeving uiteraard ook Jean-Pierre Fortrei uit Breskens en voorts Michel Zaan, Patrick van de Vijver, Edwin van Alphen, Richard van Cadzand, John Wiskerke, Richard Siereveld, Martin van Loo onno Hof stee en Frank Zoetewei, die ongetwij feld ook hoge ogen zal gooien. De nieuwelingen gaan zondag om 14.00 uur vans start voor een race over 40 kilometer. Daarna is het de beurt aan de liefheb bers. Daar zijn veertig aanmeldingen binnen gekomen. Een aantal wat de organisatie „voldoende voor dit par koers" noemt. Onder hen Peer van Nieuwekerk, Edward Koets, Zeeuws kampioen Wim Blok, Leo de Jonge, Ruut Pols (vorig jaar winnaar in Groe de), Dirk van Duivendijk, Marius Dijk- wel en Wim Oosse. Voor deze categorie klinkt het start schot om 15.15 uur; de liefhebbers heb ben dan 60 kilometer voor de wielen. exclusieve Polo, Golfen Jetta Avanche modellen Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel. 01150-13456 HofteZandeplem 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148- 141^

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 42