Forse straf na drie maal dronken rijden Entreegelden zwembad Hulst met de helft minder omhoog Toezicht zwembad is ruim voldoende Raadslid vraagt opheldering over politie-optreden PZC/ provincie TOCHT VAN DUIZEND KILOMETER VERSCHUIVING ONDERDELEN NISSAN Auto Walcheren Dijkwel B.V. Bedrijven Provincie schept ruimte voor meer Je blijft eri rijden personeel in bejaardenoorden PROMILLAGES TOT 2.11 Inbrekers gepakt in Terneuzen BELGISCHE SCHOLIEREN-TARIEF GELIJK WETHOUDER KAYSER UIT HULST ARRESTATIE TERNEUZEN I I Slingerend NN- ^&er Wv, I I Brouwersgilde test tarwebier 19 yfjlJDAG 24 APRIL 1987 Defietsploeg van de rijkspolitie, geheel links begeleider Jan Gerritsen en knielend ploegleider Dick Visser. MIDDELBURG - Veertien man van de rijkspolitiesportvereniging 'Luctor' van het district Zeeland klimmen 1 juni op de (sport)fiets om vervolgens vijf dagen te fietsen voor de actie 'Po lio de wereld uit'. Zij doen dat in nau we samenwerking met de Rotary club Goes. De politiemensen van de afde lingen jeugdzaken, verkeer, landgroe- pen en de staf willen duizend kilome ter afleggen, waarvan de hoofdmoot in de Ardennen ligt Zij hopen met hun tocht minstens tienduizend gulden bij elkaar te krijgen. Ploegleider is Dick Visser. Hij fietst -in tegenstelling tot professionele leiders die doorgaans in een auto meerijden de afstand ook. Hij vertelde gisteren: „De actie van Luctor is opgenomen als project van de Rotary Goes. Rotary International heeft dit jaar uitgeroe pen als actiejaar voor de bestrijding van polio in de hele wereld. De op brengst van de acties van de afdelin gen in Nederland is bestemd voor de bestrijding van deze soort kinderver lamming in Indonesië". Onlangs lazen Visser en zijn collega's een artikel waarin een arts het een en ander over de ziekte vertelde. „Daarin ging het niet zozeer om de genezing, maar meer om het voorkomen van po lio. Dat sprak ons aan en zo zijn we tot onze actie gekomen". De Zeeuwse po litiemannen zijn al sinds februari aan het trainen. „Wekelijks met de groep en verder nog individueel. Vier man nen hebben inmiddels het parcours verkend en ik moet eerlijk zeggen dat we toen een beetje spijt kregen. Want er zitten in de Ardennen stevige heu vels tussen. De hoogste is 752 meter en dat is een stijgingspercentage van elf procent. Maar we doen het toch. Want we willen een sportieve prestatie neer zetten voor een goed doel". Het veertiental zal worden vergezeld door een materiaalwagen en ook een mecanicien en een sportmasseur gaan mee. Ze hebben zich laten voorlichten door een rasechte ex-wielrenner en nu ploegleider: Jan Raas. Visser: „Hij heeft ons geadviseerd over de trai- ningsopbouw en over de manier van koersen. We moeten tweehonderd ki lometer per dag afleggen, dus dat is niet mis.". De Zeeuwse politemannen betalen zelf een deel van hun onkosten en ver der hebben zij zevenhonderd bedrij ven aangeschreven om hun tocht te sponsoren. In de meerijdende bestel wagen bevindt zich dan ook niet al leen het nodige materiaal. De auto is verder volgepropt met reclame van het bedrijfsleven. De ploeg is al 'aan gekleed' door een sponsor en ook de auto krijgen ze voor niets mee. Onder weg slapen ze bij collega's of zorgen de plaatselijke autoriteiten voor on derdak. Maandag 1 juni vertrekken de 'wiel renners' 's morgens om half negen bij het districtskantoor van de rijkspoli tie in Middelburg. De eerste etappe gaat naar Namen en dan achtereenvol gens naar Arlon, Verviers (dwars door Luxemburg), Breda en de vijfde etap pe loopt via de Zuidhollandse eilanden naar het eindpunt op de Markt in Goes. Daar hopen de fietsers vrijdag 5 juni tussen half vier en vier uur aan te komen. Ten bate van de actie is ook een spe ciaal gironummer geopend: 5161744 ten name van Polio de wereld uitl RPSV Luctor, Middelburg. Statenfracties akkoord met taakverdeling in gs MIDDELBURG „De winst van de PvdA bij de provinciale statenverkiezingen en het verlies van de VVD zijn vertaald in verschuivingen van onderdelen van de portefeuilles van de gede puteerden. We hebben bij de onderhandelingen over de invulling gestreefd naar volwaardige portefeuilles en continuïteit". Die toelichting gaf gedeputeerde drs. R. C. E. Barbé donderdagmiddag bij het bekend maken van de taken die de Zeeuwse gedeputeerden de komende vier jaar in het dagelijks bestuur van de provincie te vervullen krijgen. Die middag kwamen de onderhandelaars voor een laatste maal bijeen, om de goedkeuring van hun fracties over te brengen. In grote lijnen zijn de portefeuilles on gewijzigd gebleven, al wordt de porte feuille van CDA-gedeputeerde J. B. Ventevogel enigszins 'uitgekleed'. De verschuiving van VVD naar PvdA is onder meer te vinden in het integraal waterbeheer, dat van J. D. de Voogd (vvd) naar G. de Vries-Hommes (pvda) gaat. Daar staat echter voor de heer De Voogd tegenover dat hij enkele on derdelen uit de portefeuille van de heer Ventevogel krijgt. Dat zijn huis vesting, personeelszaken, interprovin ciale ziektekostenregeling en het toe zicht op rechtspositieregelingen van lagere publiekrechtelijke lichamen, bezoldiging burgemeesters, wethou ders, secretarissen en ontvangers van gemeenten. Ook moet de heer Vente vogel het onderdeel gemeentefinan- ciên missen, dat naar mevrouw E. Ma- ris-Koster (vvd) gaat, terwijl hij de be- stuursschool naar zijn CDA-collega Barbé ziet gaan. Over voorlichting en inspraak, dat ook tot de taak van de heer ventevogel hoorde, wordt nog ge- sproken. Dat is volgens de heer Barbé evenwel geen twistpunt meer. Deze taak zal waarschijnlijk bij de heer W. Don (pvda) terechtkomen. Gedeputeerde Barbé uitte zich don derdagmiddag positief over het ver loop van de onderhandelingen, waar van hij de leiding had. Hij had niet de indruk dat er partijen waren die onte vreden of onbevredigd naar huis wa ren gegaan. „Vanmiddag is in een laat ste bespreking nog eens bevestigd dat er intensief, maar op een plezierige ma nier is onderhandeld. Dat blijkt onder meer uit het feit dat de statenfracties tevreden waren", vertelde hij. De commissaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, krijgt dins dag de hoofdpunten van het beleid dat gedeputeerde staten de komende vier jaar willen gaan voeren overhandigd. Dat beleidspuntenprogramma heeft als motto 'Zeeland in harmonie' mee gekregen. De verdeling van de taken ziet er als volgt uit: Drs. R. C. E. Barbé (cda): Zeelandbrug, Westerschelde-oeververbinding, on derwijs, economische aangelegenhe den, werkgelegenheid, agrarische za ken, visserij, bestuursschool Zeeland, havenschap Vlissingen, havenschap Terneuzen. W. Don (pvda): openbare nutsvoorzie ningen (energie en water), volksge zondheid, maatschappelijk werk en mogelijk voorlichting en inspraak. E. Maris-Koster (vvd): coördinatie welzijnsplanning, emancipatie, sport, jeugdzaken, ruimtelijke ordening, volkshuisvesting, gemeente financiën. J. B. Ventevogel (cda): provinciale fi nanciën en taakanalyse, automatise ring en informatievoorziening, recrea tie en toerisme, doelmatigheidsonder zoek personeelszaken. J. D. de Voogd (vvd): provinciale stoombootdiensten, waterstaatsza ken (exclusief integraal waterbeheer), openbaar vervoer, bestuurlijke organi satie en behandeling gemeente- en provinciewet, toepassing gemeente en provinciewet voor zover niet beho rende tot andere onderdelen, alge meen juridische en bestuurlijke pro blemen, huisvesting, personeelszaken, interprovinciale ziektekosten regeling en toezicht op rechtspositieregelingen lagere publiekrechtelijke lichamen, bezoldiging burgemeesters, wethou ders, secretarissen en ontvangers van gemeenten. G. de Vries-Hommes (pvda): milieu met waterkwaliteitsbeheer, integraal waterbeheer, natuur- en landschap en zeearmen, cultuur met de provinciale bibliotheek en het museum en het steunpunt kunstzinnige vorming en volwasseneducatie. Advertentie R. C. E. Barbé cmiD Veerseweg 104 Middelburg. VLISSINGEN - Het personeelsbe stand van de Zeeuwse bejaardenoor den zal met veertig mensen worden uitgebreid. Hiervoor hebben gedepu teerde staten ruimte binnen de begro ting gevonden. De uitbreiding komt ten goede aan de verzorging en inci dentele verpleging. Volgende week zal een beslissing over de verdeling over de tehuizen worden genomen. Tot de uitbreiding is besloten om de grootste knelpunten in de personeels bezetting van de bejaardenoorden weg te nemen. Door de sterke stijging van de zorgbehoefte zouden feitelijk ruim honderd extra personeelsleden nodig zijn. Hiervoor ontbrak de ruimte bin nen de begroting van gs. Inspecteur van de bejaardenoorden H. D. Sul zei donderdag in een toelichting dat het niet gaat om een gelijkmatige verdeling over de 54 Zeeuwse bejaar denoorden. Hij stelde de toewijzing af hankelijk van de behoefte per oord omdat niet overal de verzorgingsbe- hoevendheid van de bewoners even veel is toegenomen. „Het gaat erom de ergste nood weg te nemen. Op grond daarvan zal een beslissing over de ver deling worden genomen. Volgende week zullen de tehuizen hiervan op de hoogte worden gebracht." TERNEUZEN - In de nacht van dins dag op woensdag werd uit de Van der Peijlstraat in Terneuzen een bestelau to van een bedrijf uit die straat gesto len. Een oplettende buurtbewoner waarschuwde de politie. Die vond de wagen enige tijd later terug voor een automaterialenhandel op het indus trieterrein Driewegen. De 26-jarige J. L. uit Stabroek (B) werd aangehouden, een tweede verdachte zag kans te vluchten. Deze verdachte, A. B. uit Moorsel (B), meldde zichzelf donderdagmorgen bij de politie in Ter neuzen. Volgens zijn zeggen had hij bij zijn vlucht een paard uit een weiland gehaald. Hij beheerste de paardrij kunst echter slecht, zodat hij er enkel keren afviel. Het paard is later die nacht weer door de politie naar de wei teruggebracht. De verdachten bekenden eerst bij de materialenhandel binnen te zijn ge weest om te kijken of er wat te halen viel. Toen zij het een en ander van hun gading aantroffen, gingen zij op zoek naar een auto om de buit in te vervoe ren. Voordat zij aan inladen toekwa men, werden zij echter door de politie betrapt. MIDDELBURG - De 48-jarige J. M. V. uit Oosterland was het donderdag op de zitting van de politierechter in Middelburg roerend eens met officier van justitie mr C. Nijmeijer: drank en autorijden kunnen niet samengaan en dus hoorde hij niet op de weg. V. stond terecht omdat hij op 22 de cember 1985 in eerste instantie zijn ex- echtgenote had mishandeld en later op de dag op Rijksweg 18 bij Zierikzee werd aangehouden terwijl hij het nodi ge op had. Een bloedproef wees een promillage van 1.12 uit. Een maand eerder werd hij in Schiedam staande gehouden met een alcoholpromillage van 2.11 en in juni vorig jaar was hij bij Bruinisse betrokken bij een aanrij ding. De politie was wel bijzonder snel ter plaatse want de auto die V. had aangereden was een politiewagen en de verbalisanten constateerden alras dat V. alcohol tot zich had genomen. Ditmaal met een promillage van 2.00. Ter zitting had V. nauwelijks enig ver weer, want op alles wat hem ten laste werd gelegd gaf hij een instemmend 'klopt'. Over de mishandeling van zijn ex-vrouw wilde hij helemaal niets zeg gen. „Dat is een privé-zaak" had hij destijds verklaard en ook nu hand haafde hij die mening. „Een kwalijke zaak", meende mr Nij meijer. „De promillages liegen er niet om en het hadden gemakkelijk drie ernstige ongelukken kunnen zijn". Hij eiste een gevangenisstraf van acht we ken, waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en een rij ontzegging voor de periode van 2 jaar. In zijn vonnis bracht politierechter mr G. H. Nomes de voorwaardelijke ge vangenisstraf op vier weken en veroor deelde V. voor het overige conform de eis. „U was een gewaarschuwd man", hield mr Nomes hem voor en bracht Van M. in herinnering dat hij voor dergelijke feiten al een paar keer eerder was ver oordeeld. „Blijkbaar heeft Van M. daar niet zijn les uit getrokken", conclu deerde mr Nijmeijer, die geen enkele aanleiding zag om van zijn eis af te wij ken: twee weken gevangenisstraf en twaalf maanden niet rijden. Mr Nomes wilde Van M. in zekere zin nog één kans geven en vonniste twee weken ge vangenisstraf en twaalf maanden niet rijden waarvan zes maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Een niet functionerend achterlicht van de auto waarin de 36-jarige F. J. de S. uit Clinge op 1 december reed, was voor de politie aanleiding om De S. te Het zwembad De Driehoek in Hulst. HULST - Belgische scholieren en le den van verenigingen die in het Hul ster overdekte zwembad 'De Drie hoek' baantjes willen trekken, hoe ven daarvoor dit seizoen niet meer en tree neer te tellen dan vorig jaar. De tarieven voor inwoners van de ge meente Hulst gaan het komende sei zoen wel met 5 procent omhoog. In eerste instantie wilde het college van burgemeester en wethouders de tarie ven met tien procent verhogen, wat echter niet in de smaak viel bij de ge meenteraad. Het college stelt de raad nu voor om de entreegelden met de helft minder te verhogen. De maatregel levert de gemeente Hulst ongeveer 13.000 gulden op. Ook de tarieven voor het buitenbad aan de Zandstraat, dat momenteel in slechte staat van onderhoud verkeert en dat de gemeente liever wil sluiten om ver volgens plannen te ontwikkelen voor een nieuw buitenbad naast 'De Drie hoek', gaan met 5 procent omhoog. Het college wil de tarieven voor de Bel gische scholieren en de niet-specifieke zwemverenigingen niet aanpassen, omdat het dagelijks bestuur van me ning is dat deze al op een redelijk ni veau liggen. Overigens dient de ge meente Hulst er rekening mee te hou den dat de kortingen op de uitkerin gen uit het gemeentefonds ook van in vloed zullen zijn op de personeelsbe zetting in de Hulster baden. Het PvdA- raadslid A. van Wees-Hegger heeft naar aanleiding van de behandeling van het voorstel in de financiële com missie, vorige week, het college ge vraagd of het niet mogelijk is om het toezicht in 'De Driehoek' te verminde ren wanneer zwemverenigingen van het bad gebruik maken. Met die ge spaarde uren kunnen de kortingen, volgens haar, opgevangen worden. Het dagelijks bestuur zal het voorstel van het PvdA-raadslid betrekken bij de heroverweging van het activiteiten schema voor het komende zwemsei- zoen. Het voorstel van b. en w. komt aan de orde tijdens de raadsvergadering die in verband met koninginnedag ver plaatst is naar woensdag 29 april. De vergadering in het Hulster stadhuis begint om 19.00 uur. laten stoppen. De S. verspreidde een dranklucht en sprak met dubbele tong. Voor de politie reden genoeg om hem in het pijpje te laten blazen. Een bloedproef resulteerde in een promil lage van 1.87. „Het is steeds maar weer hetzelfde liedje", verzuchtte mr Nijmeijer. „Drinken? Oké, maar dan niet aan het verkeer deelnemen". Hij meende dan ook dat een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee weken met een proef tijd van twee jaar, een boete van 1500 gulden en negen maanden niet rijden zeker op zijn plaats was. Mr Nomes vonniste twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf, honderd gulden boe te en negen maanden niet rijden waar van vier voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Advertentie HULST Wethouder W.D.M. Kayser van Hulst (sportzaken en recreatie) ontkent ten stelligste, dat er onvol doende toezicht is in het overdekte zwembad 'De Driehoek' in Hulst. „We voldoen ruimschoots aan de geldende normen en zitten daar zelfs nog ruim boven", zegt de wethouder naar aan leiding van het overlijden van een 9- jarig jongetje uit Clinge, vorige week woensdag in het zwembad. Binnen de Hulster gemeenschap is grote bezorgdheid ontstaan naar aan leiding van het ongeval van vorige week. Veel mensen plaatsen vraagte kens bij de wijze waarop toezicht wordt gehouden in het zwembad. Wet houder Kayser beklemtoont echter, dat het personeel niets kan worden verweten. De rijkspolitie in Hulst tast nog volle dig in het duister hoe het noodlottig ongeval kon gebeuren. „We houden het op een fatale samenloop van om standigheden. De technische recher che heeft de zaak ter plaatse onder zocht en geconstateerd dat het jon getje een uur in het bad heeft gelegen zonder dat iemand dit in de gaten had, doordat de schittering van het water oppervlak erg groot was en het water onvoldoende doorzichtig was om het kind op te merken", aldus een politie woordvoerder. Een nieuw voorval woensdagmiddag in het overdekte zwembad was voor de rijkspolitie in Hulst reden donderdag weer een nader onderzoek in te stellen. Daaruit bleek dat een 12-jarig zwem- mertje uit Heikant tijdens het zwem men een epilepsie-aanval had gekre gen. De dienstdoende badmeesters haalden het kind uit het bad, waarna het werd overgebracht naar het Sint Liduinaziekenhuis in Hulst. Daar bleek dat het jongetje verder niets mankeert. (Advertentie) °s6„, tfe. De 27-jarige W. van M. uit Ouwerkerk werd in de nacht van 21 december 1986 in de Korte Sint Janstraat in Zie rikzee aangehouden omdat hij zich nogal slingerend op zijn motor voort bewoog. Na het afleggen van een blaastest en de daarop volgende bloedproef bleek dat Van M. een pro millage van 2.08 had. <-//> Ory 'Va °-o '?9&sZeQo/0^ ^/Öcs 8/r, 'e ro TERNEUZEN - Het Terneuzense raadslid A.A.P. van Himme (Links Perspectief) wil van b en w ophelde ring over een actie van de gemeente politie op dinsdag 7 april. Toen werd, in een pand aan de Dokweg, de Ter- neuzenaar D.S. aangehouden. Het ar restatiebevel was gebaseerd op het feit dat S. een aantal boetes -tot een bedrag van 485 gulden- nog niet had betaald. Van Himme plaatst de nodi ge vraagtekens bij het politie-optre den. Donderdag stelde hij b en w een aantal (schriftelijke) vragen over de zaak. In een toelichting meldt het raadslid dat de politie zes man sterk (en met twee politie-auto's en een motor) in actie kwam. Dat gebeurde nadat de voor deur van de woning, waar S. toen ver bleef, met een koevoet was geforceerd. Eerder had een medewerker van de Woningbouwvereniging 'Terneuzen' (de verhuurder) de gemeenschappelij ke buitendeur van het flatgebouwtje met een reservesleutel geopend. Al met al beliep de schade, die de poli tie veroorzaakte, zo'n 1000 gulden. De VLISSINGEN - Het Walchers Wijn makers en Bierbrouwers Gilde houdt maandag een bijeenkomst in de christelijke mavo aan de Hendrick Overkamplaan in Vlissingen. De bij eenkomst staat in het teken van het tarwebier en begint om 20.00 uur. Pol Vaneste, tarwebierbrouwer van be roep, zal de tarwebieren keuren. bewoonster van de flatwoning deed onlangs een vergeefs beroep op de poli tie die schade te vergoeden. Overigens werd S. enkele uren na zijn aanhou ding alweer op vrije voeten gesteld, na dat via de gemeentelijke sociale dienst de boetes alsnog waren betaald. Van Himme wil van b en w weten waar om de politie zoveel manschappen en materieel inzette voor de aanhouding van S. Het raadslid is ook benieuwd naar de kosten van de actie en vraagt b en w voorts: „Vindt u de omstandighe den van een dusdanige aard dat deze het politie-optreden zoals dat heeft plaatsgevonden rechtvaardigen?" En tenslotte wil hij weten of het klopt dat de politie geen aansprakelijkheid aan vaardt voor de aangerichte schade en de bewoonster dus zelf moet opdraai en voor de reparatiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 37