V andenbroucke wint proloog FC Den Haag en Ajax achten zich onschuldig Nederland evenals België ongeslagen Injectie voor atletiekcrossen PZC/sP°rt LEIPZIG BEKEND OM DEFENSIEVE KWALITEITEN Agnolin leidt finale Athene Hoddle is te duur voor PSV Vanenburg en Van Tiggelen in selectie Scifo: drie jaar Inter Martens geeft koppositie uit handen Vanderaerden en Van Vliet tekenen bij Riante positie Van der Wal 25 Johan Cruijff LEIPZIG (GPD) Er bestaat een verschil van dag en nacht tussen Ajax en 1. FC Lokomotive Leipzig. Niet alleen in het veld maar vooral erbuiten. De enige parallel tussen de twee finalis ten in het Europa-Cuptoernooi voor bekerwinnaars is de klassering in de vaderlandse punten- strijd, voor de rest hebben de twee clubs niets met elkaar gemeen. Met drie punten achterstand op Dynamo Berlijn heeft de spoorwegclub net zo weinig uitzicht op de (eerste) landstitel als Ajax in het tweegevecht met PSV. Noodgevallen Scoren VAN RONDE VAN SPANJE Bonte mpi Schorsing AAN STAKEN COMPETITIEWEDSTRIJD Damestitel VRIJDAG 24 APRIL 1987 De Spaanse pers was vol lof voor Johan Cruijff, op de foto ingespannen turend tijdens de wedstrijd tegen Zaragoza. MADRID/AMSTERDAM (GPD) In zijn eerste jaar als trainer van Real Madrid heeft Leo Beenhakker nim mer veel krediet van de Spaanse pers gekregen. Maar de kritiek werd tot dusverre een beetje weggeslikt door de goede resultaten. Maar na de uit schakeling van de Madrilenen in de halve finales van de Europa Cup 1 door Bayern München is een kleine storm van kritiek op Beenhakker los gebarsten. Dat staat in schril contrast met de complimenten, die Johan Cruijff van de Spaanse pers kreeg. De meeste Spaanse kranten gooiden Beenhakker voor de voeten, dat de wissel van middenvelder Martin Vaz quez, die vervangen werd door Parde- za uit tactisch oogpunt onbegrijpelijk was. „Beenhakker veranderde het team toen het juist goed begon te voet ballen", hekelde het gezaghebbende El Pais. „Iedere wijziging op dat mo ment was excentriek, buiten de orde, omdat het beste geweest zou zijn het elftal in tact te laten'. Diario 16 kan al evenmin woorden van waardering voor de Nederlandse coach opbrengen. „De tactiek van Beenhakker was al vanaf het begin fout". Ook het sportblad As, dat toch al weinig met Beenhakker opheeft, haalde de trainer meedogenloos on deruit. „Er zit niets anders op dan de trainer van Real een nul als een kathe draal toe te kennen voor zijn wissel". Het sportblad Marca tenslotte vroeg zich over de omstreden wissel vertwij feld af: „Een onbegrijpelijke wissel, ir reëel. Wat was het dat de geest van Beenhakker vertroebelde? Dat zullen wel de mysteries van het voetbal blij ven". Na de uitschakeling in het belangrijk ste Europese toernooi kan Beenhak ker zich alvast gaan prepareren op een systematisch offensief. In een apart commentaar ioste El Pais giste ren al een schot voor de boeg. „Het Madrid van Beenhakker verschilt op een aantal punten van het Real van de vorige twee seizoenen. Het is letter lijk de hersens ontnomen door de on afgebroken reeds wisselingen op de plaatsen, waar de beslissingen wor den genomen: het middenveld en de libero-positie". Beenhakker kan dus zijn borst natmaken. Het jachtseizoen op de Nederlandse coach is geopend. Zijn collega Johan Cruijff daarentegen werd gisteren na de eclatante 3-0 over winning van Ajax op Zaragoza door de Spaanse kranten luid bejubeld. El Mundo Deportivo, de meest serieuze voetbalkrant van Spanje, stelde bij voorbeeld: „We weten niet hoe de ko mende finale tegen Lokomotiv Leipzig af zal lopen, maar we weten wel dat dit Ajax momenteel het beste team is dat er rondloopt in de internationale toer nooien. Het herboren Ajax vertoont een perfecte harmonie tussen de indi viduele kwaliteit van haar spelers, de teamgeest van haar individuen en de voetbal wijsheid van Johan Cruijff. Het resultaat is werkelijk spectaculair kijkspel voor het publiek. De uitscha keling van Zaragoza is daarom hele maal geen drama, want de ploeg is ten onder gegaan tegen de machtigste ploeg van dit toernooi, de finale op 13 mei zal bewijzen dat de Spaanse ploeg heeft verloren van de ware kampioen". Ajax zal Oostduitse muur moeten slechten Voer voor fijnproevers zal de eindstrijd op 13 mei in Athene vermoedelijk ook niet opleveren, wel een botsing tussen twee totaal verschillende speelstijlen. De jeugdbrigade uit De Meer krijgt nu andermaal te doen met een ploeg die niet tot de hoogvliegers in het Europe se voetbal behoort, maar wel met een van zeer degelijke makelij. Dat onder vonden eerder Glentoran Belfast, Ra pid Wien, het Zwitserse Sion en in de halve finales het technisch hoog aan geslagen Bordeaux, dat zich in de eer ste wedstrijd de tanden stuk beet op de stugge en zowel mentaal als fysiek ijzersterke Oostduitsers. De kracht van Ajax' tegenstander ligt achterin, waar libero en aanvoerder Frank Baum (31) zich omringd weet door stabiele verdedigers met veel er varing, die zich niet gemakkelijk van de wijs laten brengen. De Amsterdam se vleugelspitsen kunnen hun lol op en Ronald Kreer (27) en Uwe Sötsche (26), "beiden international, die een groot deel van dit seizoen door een blessure moesten missen, maar die in de dubbe le confrontatie met Bordeaux onder streepten dat zij uit het goede hout ge sneden zijn. Cupontmoetingen, inclusief twee ver lengingen, incasseerden de Oostduit sers slechts vier tegentreffers, in de ZEIST (ANP) - De Europese voetbal Unie heeft de Italiaan Luigi Agnolin aangewezen voor de finale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. Ajax speelt die eind strijd op 13 mei in Athene tegen Lok Leipzig. Scheidsrechter Agnolin heeft indirect een belangrijke rol gespeeld bij de eli minatie van Nederland voor het we reldkampioenschap van 1986 in Mexi co. In de eerste van de twee kwalifica tiewedstrijden tegen België stuurde hij Wim Kieft, na een provocatie door Frankie Vercauteren, van het veld. competitie heeft Lok Leipzig met 16 te gendoelpunten in 21 wedstrijden de minst gepasseerde verdediging in de Oberliga. De 22 tegentreffers (in 26 duels) van vorig seizoen onderstrepen nog eens de degelijkheid van de defen sie waarmee Ajax in de Griekse hoofd stad te maken krijgt. „Ons probleem is", herkent trainer Hans-Ulrich Thomale de zwakte van de Oostduitse bekerhouder, „dat wij veel te weinig scoren". De 31 doelpun ten (in 21 duels) steken inderdaad wel erg schril af tegen de produktie van Ajax, dat in 28 competitieduels 78 keer de roos trof. „In de Europese beker wedstrijden", constateerde Thomale voor de eerste ontmoeting in Bor deaux, „komen wij veel beter voor de dag dan in de competitie. Dan speelt de ploeg zijn beste wedstrijden". Maar ook die produktie (tien) weegt bij lan ge na niet op tegen die van Ajax, dat In noodgevallen kan de verdediging altijd een beroep doen op René Mul ler, volgens Otto Baric, de trainer van Rapid Wien, een doelman van wereld klasse, die vorig jaar zomer werd uit geroepen tot voetballer van het jaar in de DDR. De 28-jarige goalie en aan voerder van de nationale ploeg heeft inmiddels 31 interlands achter zijn naam staan. Hoe sterk Lok Leipzig verdedigend is, bewijzen de cijfers. In de acht Europa- AMSTERDAM (GPD) Glenn Hodd- je blijkt te duur voor PSV. De midden velder, die het Engelse Tottenham Hotspur graag wil inruilen voor een club op het vasteland, legde zijn per soonlijke eisen onlangs voor aan spe lersmakelaar Ger Lagendijk, die na mens PSV om een gesprek met Hoddle had verzocht. Maar die bedragen lagen zo hoog", al dus Lagendijk, „dat een eventuele transfer tot de onmogelijkheden be hoort. Of Hoddle moet ineens water bij de wijn doen, maar dat verwacht ik éérlijk gezegd niet. Afgezien daarvan js PSV ook steeds meer gaan twijfelen of Hoddle nu wel de juiste man is om aan te trekken voor volgend seizoen, jjlij is tenslotte al 29 jaar. Het is nu zo goed als zeker dat hij naar een Ita liaanse club gaat". échter de schermen zet PSV de be sprekingen met Uwe Rahn van Borus- sia Mönchengladbach en Sören Lerby iMonaco) wel voort. „Met Lerby heeft mmiddels al een oriënterend gesprek plaatsgevonden", aldus Lagendijk. ..Maar over de uitkomsten daarvan moet ik me voorlopig nog op de vlakte houden". ZEIST (ANP) - Adri van Tiggelen is weer opgenomen in de groep van zes tien spelers waar het Nederlands elf tal uit zal worden gekozen voor de Eu ropese kwalificatiewedstrijd van woensdag in Rotterdam tegen Honga rije. De speler van Anderlecht miste de vorige ontnoeting tegen Grieken land omdat zijn vereniging hem niel vrij wilde geven. Terug in de selectie 1s ook Gerald Vanenburg. In vergelijking tot de vorige landen- wedstrijd zijn twee spelers afgevallen, hamelijk Ronald Spelbos (Ajax), die geblesseerd is en Wilbert Suvrijn. De meeste geselecteerden melden zich zondag al in Zeist. De zestien spelers die door bondscoach Rinus Michels werden uitgenodigd zijn: doel: Hans van Breukelen (PSV) en Joop Hiele Feyenoordverdediging: Adri van Tiggelen (Anderlecht), Frank Rijkaard. Sonny Silooy (Ajax). Ronald Koeman (PSV) en Sjaak Troost (Feye noord); middenveld: Jan Wouters, Ar nold Mühren en Aron Winter (Ajax). Ruud Gullit en Gerald Vanenburg JPSV); aanval: Marco van Basten, John Bosman en John van 't Schip •Ajax) en René van der Gijp (PSV). BENIDORM (ANP) - Jean-Luc Van- denbroucke Was er zeker van buiten de prijzen te zijn gebleven. Nadat de 32-jarige Belg had vernomen dat hij de 6,6 kilometer proloog van de Ronde van Spanje had afgelegd in 8 minuten en 9 seconden, keerde hij onmiddel lijk terug naar het hotel. Tijdens de Ronde van Valencia, twee maanden geleden, had Vandenbroucke hetzelf de traject 23 seconden sneller vol tooid. Vandenbrouckes tijd was nietttemin goed voor winst in de proloog van de 42e Vuelta. Hij moest naar de boule vard worden teruggeroepen voor de huldiging. Zijn proloogwinst in het warme en zeer winderige Benidorm was zijn zeventiende succes in deze specialiteit. Dit seizoen zegevierde Vandenbroucke al in de openingstijd ritten van Parijs - Nice en de Ronde van Valencia. De uitslag van de proloog is: 1. Jean-Luc van den Broucke (Bel) 6,6 km in 8.09 (gemid delde snelheid 48,501 km/uur), 2. Sean Kelly (Ier) op zes seconden, 3. Jesus Blanco Vilar (Spa) op tien seconden, 4. Alfred Ackerman (Zwi) op 16,5. Federico Echave (Spa) op 17,6. Philippe Bouvatier (Fra)op 18,7. Pello Ruiz Cabestany (Spai op 20,8. Marc Gomez (Fra) op 21, 9. Jesus Montoya (Spa) z.t., 10. Jose Enrique Carrera (Spa) op 21. 11. Jose Recia (Spa) 22,12. Roberto Pagnin (Ita) op 23, 13. Pascal Poisson (Fra) z.t., 14. Imanol Murga (Spa) z.t., 15. Luc Suykerbuyk (Ned) op 24. De Italiaan Guido Bontempi heeft donderdag de tweede etappe van de Ronde van Apulië gewonnen. Bon tempi was evenals in de eerste rit de snelste sprinter. Hij reed de 178 kilometer in 4 uur 23 mi nuten en 35 seconden. De plaatsen twee en drie gingen naar de Italianen Adriano Baffi en Flavia Chesini. Bon tempi bleef uiteraard leider in het alge mene klassement. met zijn zwierige voetbalstijl en zon der verlengingen 21 keer doel trof. De vrijheid-blijheid-gedachte waar mee Ajax dit seizoen ten strijde trok, is in de DDR (bijna vanzelfsprekend) on gekend. Dat uit zich niet alleen in het veld, maar ook daarbuiten. Johan Cruijff en Hans-Ulrich Thomale be gonnen gelijktijdig (in 1985) aan een nieuw avontuur. Echter met dat grote verschil dat de één (Cruijff) dat deed uit vrije wil en de ander (Thomale) daartoe werd gedwongen. Als trainer van Wismut Aue eiste hij twee jaar ge leden met de nietige provincieclub een UEFA-cup-klassering op, waarop de trainer door de Oostduitse sportauto- riteiten prompt naar Leipzig werd ge dirigeerd. Niet beter verging het Jörg Leitzke (26), twee jaar geleden de steraanval ler van Chemie Leipzig en sindsdien onder contract bij Ajax' tegenstan der. Toen Chemie Leipzig in 1985 de gradeerde uit de Oberliga meldde de vleugelspits zich razendsnel aan bij Wismut Aue, dat hem onmiddellijk een vakantiehuisje aan de Oostzee in het vooruitzicht stelde. Lok-voorzit ter Peter Giessner stak er echter per soonlijk een stokje voor en bepaalde dictatoriaal dat Leitzke het gebied van Leipzig niet mocht verlaten. De aanvaller kon kiezen tussen voortzet ting van zijn voetballoopbaan bij Lo komotive of een langdurige schor sing. Zo werkt dat nu eenmaal in de DDR, waar de belangrijkste clubs opereren onder staatstoezicht. Waar Ajax zich vergenoegd in de handen wreef over de toprecette woensdagavond tegen Real Zaragoza, wordt Lok Leipzig geen cent wijzer van Europees bekervoetbal. Al le inkomsten uit het Europa-Cupvoet bal verdwijnen in de kas van de DTSB, de Deutsche Turn- und Sportbund. Van dat geld financiert de DTSB de ge hele staf en andere takken van sport. BRUSSEL (AFP/REUTER) - Enzo Sci fo, de middenvelder van Anderlecht en het Belgische elftal, heeft donder dag in Brussel een contract getekend dat hem voor drie jaar bindt aan Inter Milan. De Italiaanse club heeft een be drag, dat tussen de zes en zeven mil joen gulden ligt, voor de speler be taald. De uit Italiaanse ouders geboren Scifo koos enkele jaren geleden voor het Belgische staatsburgerschap. De komst van Scifo betekent, dat bij Inter de Westduitser Karl-Heinz Rum- menigge dan wel de Argentijn Daniel Passarella zal moeten verdwijnen. Ita liaanse verenigingen mogen slechts twee buitenlandse spelers onder con tract hebben. Scifo, die 25 maal voor het Belgische elftal uitkwam, krijgt bij Inter een jaarsalaris van ruim 600.000 gulden. Vele Ajax-fans boekten gisteren al een reis naar Athene. AMSTERDAM (GPD) - Er dreigen grote vervoerspro blemen te ontstaan rond de Europa Cup-finale tussen Ajax en Leipzig op 13 mei in Athene. Ajax kan waarschijnlijk over 18.000 toegangskaarten voor het duel tegen Lokomotiv Leipzig beschikken, maar als gevolg van de vakantiedrukte kunnen Ajax- 'reisorganisator De Roever en Ajax'sponsor Martin Air rond die datum vermoedelijk niet meer dan 3000 sup porters per vliegtuig naar de Griekse hoofdstad trans porteren. Bij reisbureau De Roever in Amstelveen, waar gisteren de telefoon de hele dag roodgloeiend stond, worden nu pogingen ondernomen om buitenlandse toe stellen te huren. Het bureau verkocht gisteren al zo'n 2000 arrangementen. ZEIST (GPD) FC Den Haag en Ajax voelen zich niet schuldig aan de sup- portersrellen die zich zondag 1 maart in het Haagse Zuiderpark voordeden. Bij het competitietreffen tussen beide clubs, dat halverwege moest worden gestaakt, vielen 25 gewonden en wer den twaalf arrestaties verricht toen het vak Midden-Noord van de Haagse aanhang uit veiligheidsoverwegin gen werd ontruimd door de Mobiele Eenheid. Volgens het bestuur van FC Den Haag heeft men vooraf al het mogelijke ge daan om de rust binnen het stadion te waarborgen en legt de schuld bij de po litie. Ajax is van mening dat de verant woordelijkheid voor een ordelijk ver loop van een wedstrijd volledig bij de thuisspelende vereniging ligt, in dit geval dus bij FC Den Haag. Beide clubs werden gisteravond in de gelegenheid gesteld zich tegenover de tuchtcommissie van de KNVB te ver weren tegen de hen ten laste gelegde feiten. FC Den Haag wordt in de ogen van de commissie dan ook als hoofd schuldige gezien. FC Den Haag, dat op het KNVB-sport- centrum in Zeist werd vertegenwoor- Jean Luc Vandenbroucke schreef de proloog van de Ronde van Spanje op zijn naam. WORMER (ANP) - Nederland heeft zich donderdag ongeslagen geplaatst voor de eindstrijd van het toernooi om de wereldtitel korfbal, die zater dag in Rotterdam wordt gespeeld. De ploeg versloeg in de laatste groeps wedstrijd Taiwan met 24-9. Erik Wol- sink was met acht treffers topscorer van het duel. Nederland - Taiwan 24-9 (9-3). Scheidsrech ter: Gilles. Toeschouwers: 400. Treffers Ne derland: Wolsink 8. Van der Zee 4, Van den Bos 3, Heemskerk. Van der Kolk, Sok en De Weert allen 2, Van Leeuwen 1. De resulaten van de laatste speeldag in groep A van de strijd om de wereldtitel zijn: Nederland - Taiwan 24-9 (9-3). West- Duitsland - Verenigde Staten 8-6 (4-1), Frankrijk - Indonesië 6-7 (4-3). De eindstand is: 1. Nederland 5-10,2. Taiwan 5-6, 3. Verenigde Staten 5-6, 4. West-Duits- iand 5-6, 5. Indonesië 5-2, 6. Frankrijk 5-0. België heeft zich evenals Nederland onge slagen geplaatst voor de eindstrijd. De Bel gische ploeg zegevierde donderdag in Dor drecht met 23-7 over Portugal. Bij rust leid de de Belgische ploeg met 8-2. De uitslagen van de in groep B gespeelde wedstrijden zijn: Groot-Brittannië - Aruba 10-9(7-2), Australië - Spanje 8-7 (6-5België - Portugal 23-7 (8-2). De eindstand is: 1. België 5-10.2. Groot-Brit- tannië 5-8, 3. Australië 5-6, 4. Aruba 5-4, 5. Portugal 5-2, 6. Spanje 5-0. KAPELLE - De afdeling Zeeland van de KNAU (atletiekunie) wil de cross competitie nieuw leven inblazen. Dat bleek gisteravond tijdens de techni sche jaarvergadering van de afdeling in De Vroone in Kapelle. „De moeten de crosscompetitie aantrekkelijker maken. Er was de laatste jaren een af nemende belangstelling te constate ren. Daarin proberen we nu verande ring te brengen", aldus Wil Zwemer, commissaris technische zaken van de afdeling. Twee nieuwe besluiten moeten de crosscompetitie in de toekomst een in jectie geven. Met ingang van het ko mend winterseizoen zijn atleten ver plicht in zes van de acht wedstrijden die meetellen voor de crosscompetitie uit te komen. In het verleden moesten deelnemers slechts vijf wedstrijden lo pen om een plaats te krijgen in het eindklassement. Voorts wordt elke wedstrijd in de toekomst op een gelij ke manier gewaardeerd met punten. In voorgaande jaren hield de punten waardering gelijke tred met het aantal Zeeuwse deelnemers. Door de inbreng van een sponsor vallen er voor de atle ten bovendien aardige prijzen te ver dienen. „Het wordt een proefjaar", al dus Wil Zwemer. „Daarna bekijken we het verder". Tijdens de technische vergadering in Kapelle werd gisteravond eveneens een commissie ingesteld, die het cross- gebeuren gaat coördineren. In het na jaar komen de verenigingen boven dien bijeen om te praten over het re creatiegebeuren. „Het totale aantal lo pers neemt toe, maar omdat er zoveel wedstrijden zijn neemt het aantal per wedstrijd af. Er is een verzadiging. Daarnaast willen we de recreanten meer faciliteiten gaan bieden", ver klaarde Zwemer. digd door voorzitter De Stoop en vei ligheidscoördinator Fred van Hal, trok fel van leer tegen de aantijgingen pleitte derhalve voor 'vrijspraak'. „Vergeet ook niet dat FC Den Haag al voldoende is gestraft door het bestuur betaald voetbal van de KNVB", com pleteerde Van Hal zijn pleidooi. De ad vocaat van Ajax, mr. Voetelink, wees HILVERSUM - In de vijfde ronde van de strijd om het jeugdschaakkam- pioenschap van Nederland heeft Mar tin Martens uit Clinge zijn leiders plaats uit handen moeten geven. De schaker van de schaakvereniging Terneuzen, die de koppositie deelde met drie andere schakers, verloor van mede-koploper Marcel Beulen en zak te naar een gedeelde vierde plaats. Martens behaalde drie punten uit vijf partijen. Bij de meisjes moet Masjenka Dubbel dam uit Terneuzen vooralsnog genoe gen nemen met een bescheiden rol. Zij verloor in de vijfde ronde van Patricia de Wit en staat nu geklasseerd als tien de met twee punten uit vijf partijen en één afgebroken partij. Na de zevende ronde van het hasko- ning-schaaktoemooi, waarin de Ne derlandse titels voor de jongste jeugd op het spel staan, heeft Stefan Belfroid uit Hoek zich omhoog gewerkt uit de staart van het klassement. Hij kwam gisteren twee maal remise overeen bij de jeugd tot 16 jaar. Zijn opponenten daarbij waren Jeroen van Willegen uit Rotterdam en Mare Jonker uit Apel doorn, de kampioen in de jongste groep van 1986. Bij de jeugd tot 13 jaar lijkt Marco Die- leman uit Terneuzen definitief uitge schakeld voor de hoofdprijs. In de zes de ronde liet Dieleman nog prima werk zien door koploper Machiel de Heer uit Leiden persoonlijk terug te halen, maar daarna sneuvelde de Zeeuw zelf. Tegen de nieuwe koploper Harmen Jonkman uit Beverwijk kon hij het niet bolwerken. Bij de meisjes tot 13 jaar was het een uitstekende dag voor Petra Boonman uit Terneuzen. Zij boekte twee over winningen en staat nu precies op een vijftig procent score. Eerst versloeg zij Edda Frankot uit Smilde en daarna liet zij Cobi van Zwam uit Apeldoorn kansloos. Moeilijker verging het Jonica Louws uit Oostburg bij de meisjes tot 16 jaar. Na haar flitsende start lijkt zij nu wat van slag. Tegen Adinda Koster uit Leiderdorp kon zij na materiaalver- lies de bakens niet meer verzetten, doch tegen Christel van de Vorst uit Aalst zal zij in een tweede zitting mis schien nog wel tot scoren kunnen ko men. namens de Amsterdammers elke ver antwoordelijkheid van de hand. De tuchtcommissie van de KNVB doet op 7 mei uitspraak. ROTTERDAM (ANP) - Eric Vande raerden en Teun van Vliet fietsen na dit seizoen nog twee jaar voor de ploeg van Peter Post. Het duo, dat dit voorjaar goed was voor overwinnin gen in drie klassiekers, kreeg van di verse kanten aanbiedingen voor een transfer. Peter Post haastte zich daar om zijn twee succesvolle renners een nieuwe verbintenis voor te leggen. De Australiër Alan Peiper en de Bel gen Guy Nulens en Eric van Lancker tekenden eveneens nieuwe contracten voor Panasonic tot en met einde 1989. De Belgische sprinter Eddy Planc- kaert zal aan het einde van dit jaar de ploeg van Peter Post verlaten. Hij kreeg van een andere ploeg een derma te interessante aanbieding, dat Post daar niet tegenop kon bieden. Zijn broer Walter Planckaert zal daarente gen als ploegleider wel bij de ploeg blij ven. NIJVERDAL (ANP) - Oud-we reldkampioen Jannes van der Wal heeft twee ronden voor het einde van de 69e nationale dam- titelstrijd in Nijverdal zijn voor sprong op zijn naaste achtervol ger vergroot tot twee punten. Zelf won de Groninger van Geert van Aalten, terwijl de als tweede geklasseerde Hendrik van der Zee zijn meerdere moest erkennen in Gerard Jansen. De uitslagen in de negende ronde zijn: Wieger Wesselink - Hans Jansen 1-1, Hans Vermin - Hein Meijer 1-1, Hendrik van der Zee - Gerard Jansen 0-2, Jannes van der Wal - Geert van Aalten 2-0, Jeroen Goudt - Rob Clerc 0-2, Auke Scholma - Johan Krajen- brink 1-1. Stand na negen ronden: 1. Van der Wal 13 punten, 2. G. Jansen 11, 3/5. Clerc, H.Jansen en Van der Zee 10,6/7. Meijer en Vermin 9,8/10. Krajenbrink, Scholma en Wesselink 8, 11. Van Aal ten 7,12. Goudt 5. In de voorlaatste ronde van het toernooi om het Nederlands damkampioenschap voor dames in Groningen heeft Karen van Lith haar titel weer veilig gesteld. Van Lith heeft drie punten voor sprong op haar concurrenten Leun Otten en Petra Polman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 27