dag lang feest in hoofdstad Koninginnedag in Middelburg opgeluisterd met vuurwerk Scholen Lichtboei en Polderburcht winnen Walchers Schoolvoetbal Fietstunneltje onder de SI 6 bijna gereed in mei kantoren in middelburg en vlissingen Advies- en informatiewerk op Walcheren krijgt vorm 't zelfde anders.... PZC/ streek Nieuw- en St. Joosland ARCHIK0N B.V. BOUWBEDRIJF DE DELTA B.V. POLDERDIJK ALUMINIUM B.V. IBG INSTALLATIEBEDRIJF GOES B.V. MAARTEN MOENS en Zn. AHREND inst.-bedrijf C. C0PP00LSE IJZERHANDEL DE JAGER TUINCENTR. VERSTRATEN WALH0UT L00DGIETERSBEDRIJF 'MIDDELBURG' VERSLUIS en WILLEB0ER GLAS B.V. THERMAL roosendaal Sportbelangen Vlissingen vergadert Scholieren uit Florence komen naar Walcheren GOES-KAPELLE LANGS DE SPOORLIJN schildersbedrijf NIEUWENHUIZEN schildersbedrijf L0UWS de JONGE A. van Sluijs 25 jaar bij Vitrite Ballonoptocht Vuurwerk DOMBURG Herauten kondigen koninginnedag aan KOUDEKERKE Drie dagen feest Onpartijdig MIDDELBURG rond koninginnedag Thema-avond comité Stille Tochten OO S TKAPELLE Optocht en muziek op koninginnedag VRIJDAG 24 APRIL 1987 MIDDELBURG - Een groots vuur werk, een jeugd-triathlon, een feest middag voor ouderen en een oranje- vormen de hoofdmoot van de ko- ninginnedagviering donderdag 30 april in Middelburg. Bovendien wor den in de verschillende wijken talrij ke activiteiten ontplooid door de res pectievelijke wijkverenigingen. Ook in Nieuwland en Sint-Laurens is het feest. Het koninginnefeest begint 's morgens om negen uur. Burgemeester C. G. J. Rutten spreekt dan vanaf het bordes van het stadhuis op de Markt een feli citatierede uit, gevolgd door samen- ig van vaderlandse liederen, bege leid door Onda en het hijsen van de vlaggen rond het marktterrein door de Middelburgse scoutinggroepen. Hier bij zorgt MTV voor de muzikale opluis tering. Gelijktijdig trekken de ver schillende Middelburgse muziekkorp sen door de wijken teneinde de wijkbe woners uit te nodigen zich naar het feestterrein in hun wijk te begeven. Tussen tien en twaalf uur worden in die wijken kinderspelen gehouden. In de wijken 'Eigen Haard' en Klaren- beek is het ook 's middags nog feest MIDDELBURG - De heer A. van Sluijs vierde zijn 25-jarig jubileum bij de Vi- trite-fabriek in Middelburg, waar hij 25 jaar geleden in dienst kwam op de af deling 'HF Massa'. Hij heeft daar al die jaren gewerkt. Bij de ingebruikname van Vitrite 2 was hij daar een van de serste werknemers, waar hij is inge deeld in de twee ploegendienst. De ju bilaris kreeg enkele geschenken en ajn vrouw werd in de bloemetjes gezet. evenals in Sint-Laurens en Nieuwland. De jeugd-triathlon belooft een groot succes te worden. Al meer dan drie honderd kinderen hebben zich voor dit evenement, dat in en rond het zwem bad Poelendaele wordt gehouden aan gemeld. De 7- en 8-jarigen beginnen om negen uur, de andere groepen tel kens een uur later. De triathlon be staat uit zwemmen, fietsen en lopen. Inschrijven kan gebeuren voor de wed strijd van de betreffende groepen. Om twaalf uur 's middags wordt het caril lon vazn de Lange Jan bespeeld door de stadsbeiaardier. Om 13.30 uur kan iedereen meedoen aan een monumen ten-wandeltocht, een activiteit van de Middelburgse Turn Vereniging '69. Een half uur later begint in de stads schouwburg een feestmiddag voor ou deren en hun familieleden. Het Over legorgaan Samenwerkende Ouderen bonden heeft een gevarieerd program ma opgesteld. Het Middelburgs Mu ziekkorps, Onda-Middelburg en de Juliana-blaaskapel geven vanaf 14.30 uur een oranjeconcert op het Abdij- plein. Gelijktijdig zorgt het Goese jeugdcir- cus 'Hogerop' voor spanning en sensa tie voor de jeugd. Op een podium op de Markt zijn onder meer een vuurvreter, een stel gekke clowns, een levende py- ramide en een spektakelnummer op eenwielfietsen te zien. De Middelburgse scoutinggroepen houden vanaf de Vischmarkt een ge- zins-activiteiten-speurtocht, aanvang drie uur. Om halfvijf wordt door de groep Electronic Streetdance op het podium op de Markt een demonstratie breakdance gegeven. Voor de kleintjes wordt 's avonds om zeven uur een ballonoptocht gehou den. Bij het vertrek vanaf de Markt krijgt ieder kind een ballon die zelf moet worden opgeblazen en aan een stokje gedaan. Muziekkorpsen zullen de stoet begeleiden. Burgemeester Rutten en commissaris van de konin gin in Zeeland, dr. C. Boertien, staan op het Abdijplein om de stoet te bekij ken. Majoretten- en dansgroepen presente ren vanaf acht uur een show van oude en nieuwe dansen. Aan dit spektakel werken mee de folkloristische dans groep Walacra en de majorettengroe- pen Bright Stars. Eurostars en de Blue Diamonds Dauwendaele. In dansschool Van Staveren aan de Blinde Hoek kan vanaf acht uur 's avonds worden gedanst. Het bal duurt tot één uur 's nachts. Ook een aantal horecaondernemers houdt koningin nedag-activiteiten. In Alassio Bar treedt The Original Ja- wari Haihetic Rototon Streetparade Jazzband op. Blues, ragtime en swing zijn in de Bloesbak te beluisteren bij het optreden van gitarist en zanger Eddie Walker. John Caljouw en zijn band treden op in café De Geere en in 't Roosje zijn The Bobo's te beluisteren. Alle optredens zijn 's avonds na halfne- gen. On'wijs 5, de lerarenband van de ste delijke scholengemeenschap brengt 's middags vanaf 13.00 uur popmuziek uit de jaren '60 in Braaitapperij De Mug. VLISSINGEN Het bestuur van de Vlissingse commissie sportbelangen houdt woensdag 29 april een vergade ring. Op de agenda van deze bijeen komst staan onder meer de sportuit- wisselingen met de Engelse plaats Deal en het Duitse Neunkirchen. Ver der wordt gesproken over de stand van zaken rond de nieuwe werken en brengt de werkgroep accommodaties en financiën verslag uit. De vergade ring wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. MIDDELBURG - Negentig leerlingen en zes docenten uit de Italiaanse stad Florence, bakermat van de Renais sance, zijn vandaag (vrijdag) en zater dag te gast bij de Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren. De scho lieren komen in het kader van een te genbezoek aan de Zeeuwse scholenge meenschap, die al diverse jaren bui tenlandse reizen verzorgt voor hun leerlingen naar Italië, Duitsland, Praag en Frankrijk. Op het programma staat onder meer een rondleiding door het eeuwenoude gemeentehuis van de Zeeuwse hoofd stad. Aansluitend daarop is er een door de VVV verzorgde rondleiding door Middelburg. De rector van de school, A. P. H. de Munck, ontvangt de Italiaanse leerlingen 's middags in het gebouw, waarna een aantal docenten tekst en uitleg geeft over het Neder landse schoolsysteem, 's Middags is er tijd ingeruimd om de gasten uit Italië kennis te laten maken met de dagelijk se gang van zaken in een Nederlands huisgezin. Op de tweede dag van het bezoek staat een rondleiding over Walcheren op het program, waarbij onder meer Veere, Vlissingen en Westkapelle worden be zocht. De uitwisseling zal worden afge sloten met een bezoek aan de Delta Expo op het eiland Neeltje Jans in de monding van de Oosterschelde. Gedu rende hun bezoek aan Nederland ver blijven de Italiaanse leerlingen in een jeugdhotel in Bergen op Zoom. Aan vankelijk was het de bedoeling dat zij in Domburg zouden logeren, maar dat onderkomen bleek te zijn gereserveerd voor een groep Duitsers. ARNEMUIDEN Zo'n driehonderd basischoolleerlingen hebben woens dag strijd geleverd tijdens de school- voetbalkampioenschappen Walche ren in Arnemuiden. Voor deze wed strijden traden 23 elftallen, 14 jongen steams en 9 meisjesteams, aan. De finale voor jongens-elftallen ging tussen de Emanuëlschool uit Koude- kerke en de Lichtboei uit Westkapelle. De match eindigde in een 0-0 gelijk spel, maar de daarna genomen straf schoppen beslisten in het voordeel van de Lichtboei. Derde werd de Beatrix- school uit Arnemuiden en vierde werd De Sprong uit Koudekerke. Bij de meisjes ging de overwinning naar de Polderburcht uit Arnemuiden. Zij wonnen de finalewedstrijd tegen de Emanuëlschool uit Koudekerke met 2- 0. Derde werd de Wegwijzer uit Seroos- kerke en vierde werd de Beatrix- school. De finales voor de Zeeuwse school- kampioenschappen worden 13 mei ge speeld voor meisjes is Vogelwaarde en voor de jongens in Nieuwdorp. GOES - Fietsers kunnen vanaf de zo mer gebruik maken van een nieuwe route tussen Goes en Kapelle langs de spoorweg. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de fietsverbinding in mei gereed was, maar door de vorst is het werk verlaat. Momenteel werkt provinciale water staat aan een fietstunnel onder de pro vinciale weg S12. Vooral voor het fiets- verkeer richting Kruiningen en een deel van Kapelle is de nieuwe verbin ding van belang. Fietsers in de rich ting Wemeldinge en Yerseke zullen veelal voor de oorspronkelijke route via de Oude Kapelseweg kiezen. De nieuwe fietsroute loopt, gezien van af Kapelle, van de spoorwegovergang Dijkwelseweg langs het spoor, via de Kuiterswegeling naar de Oostmolen weg. Daar gaan de fietsers door het tunneltje onder de provinciale weg naar de Schimmelpenninckstraat in Het Jïetstunneltje onder de provinciale weg S 16 bij Kloetinge DOMBURG«- Koninginnedag wordt in Domburg in stijl geopend. De klok luidt en herauten op paarden en per koets rijden door het dorp om de men sen erop te wijzen dat het feest is. Om 9.30 uur maakt de brassband Apollo een rondgang door het dorp. De band verzorgt om 10.15 uur een concert op de Markt. Aansluitend houdt burge meester P. Diepenhorst een toespraak en beginnen de koninginnespelen voor zowel kinderen als volwassenen. Het avondprogramma heeft om 19.30 uur een play-back-show te bieden in het Schuttershof. De koninginnedag krijgt in de hoofd stad een knallend besluit. De konink lijke vereniging 'Uit het volk, voor het volk' is er in geslaagd om de Mid delburgse bevolking een vuurwerk aan te bieden, dankzij de sponsoring van het bedrijfsleven. Het vuurwerk wordt afgestoken vanaf de Haven- dijk. Na het vuurwerk, om halfelf, vertoont Filmhuis Meccano de openluchtfilm 'Ruthless People' op het Damplein. Een uitgebreid programma met pre- ciese tijden van ieder evenement - ook in de wijken - is op diverse plaatsen in de stad gratis te verkrijgen. Kloetinge. Langs de Koningin Wilhel- minastraat is dan Goes te bereiken. Op Kapels grondgebied krijgt de fiets verbinding een aftakking ter hoogte van het Verloren Wegje richting Vier- wegen. Het werk zal in de tweede helft van j uni worden opgeleverd en kost om en na bij 1,5 miljoen gulden. De provincie neemt daar ruim 75 percent van voor haar rekening, de gemeente Goes circa 16 percent en Kapelle 8 percent. VLISSINGEN Het maatschappe lijk advies- en informatiewerk op Walcheren krijgt gestalte. Ondanks het feit dat de gemeenten tot nu toe nog geen geld voor dit werk hebben vrijgemaakt, begint in mei in Middel burg en Vlissingen toch het maat schappelijk advies en informatiecen trum in oprichting. In eerste instantie zal het werk van dit centrum nog be perkt blijven tot voorlichting en ad vies over kwijtschelding van de on roerend goedbelasting 1987. Het is de bedoeling dat het takenpak ket in de loop van 1987 flink wordt uit gebreid, zodat op den duur van een volwaardig maatschappelijk advies- en informatiecentrum sprake is. Het centrum wordt ondergebracht in ge bouwen van de stichting maatschap pelijke dienstverlening Walcheren. In Vlissingen is dat het pand Brouwe- naarstraat 4 en in Middelburg Loska- de 29. Het kantoor in Vlissingen be dient op werkdagen tussen 14.00 uur en 16.30 uur de gemeenten Vlissingen en Valkenisse en het kantoor in Mid delburg bedient iedere dinsdag tussen 14.00 uur en 16.30 uur overig Walche ren. In een toelichting op de eerste activi teiten van het maatschappelijk ad vies- en informatiecentrum vertelt A. Pouwelse, van de stichting maat schappelijke dienstverlening Walche ren, dat het uiteindelijk de bedoeling wordt om cliënten waar nodig wegwijs te maken in de regels van uiteenlopen de diensten en voorzieningen. In Vlis singen nam het opbouwwerk, samen met bijvoorbeeld het woonlastencomi té, het baanlozencontact en de stich ting maatschappelijke dienstverle ning dit voor zijn rekening. In Middel burg verichtten ambtenaren van de gemeente dit soort werk. Daar komt vanaf mei een eind aan als het nieuwe centrum met de activiteiten begint. Het ontbreken van financiën is tot nu toe de grootste handicap voor de ini tiatiefnemers. Vandaar dat nog maar op bescheiden schaal kan worden ge start. Momenteel wordt wel druk over leg gevoerd met de Walcherse gemeen ten om de financiële situatie te verbe teren. Een van de initiatiefnemers is P. Die- venbach uit Vlissingen. Hij wijst er op dat veel mensen niet weten waar ze heen moeten als ze vragen hebben over bijvoorbeeld het invullen van een belastingformulier, vragen over zaken die de gemeente aangaan of an dere administratieve of ambtelijke handelingen. De heer Pouwelse vult aan dat in de praktijk is gebleken dat deze mensen niet graag naar die over heden gaan met hun problemen. Lie ver kloppen ze aan bij een onpartijdi ge instantie en die functie wil het maatschappelijk advies en informa tiecentrum in oprichting, vervullen. Het is de bedoeling dat het centrum op een optreden van het juniordrum- corps Johan Friso uit Middelburg. Om 21.00 uur geeft de oranjevereniging het startsein voor een cross-country onder de naam 'De nacht van Koude kerke'. Woensdag houdt de vereniging in af wachting van koninginnedag vanaf 14.00 uur een dam- en schaaksimul- taan in hotel Walcheren. Op koninginnedag zelf begint de dag om 8.00 uur met een voetbaltoernooi op het sportterrein 'De Stoofwei'. Om 9.00 uur vertrekt een gekostumeerde optocht naar 'Der Boede' en een histo rische fietspuzzeltocht voor de kinde ren. 's Middags is vanaf 14.00 uur een spelencircuit opgezet op het Dorps plein in Koudekerke. De oranjevereni ging besluit de dag met een taptoe, een disco in het verenigingsgebouw 'De Couburg' en een Oranjebal in hotel Walcheren. KOUDEKERKE - De oranjevereni ging Koudekerke houdt ter gelegen heid van koninginnedag diverse acti viteiten op dinsdag, woensdag en donderdag. Dinsdag wordt om 19.00 uur het startsein voor de festiviteiten rond koninginnedag gegeven met een demonstratie parachute springen, ge volgd door een voetbalwedstrijd en MIDDELBURG Het Comité Stille Tochten Zeeland houdt dinsdag 12 mei een thema-avond in de Zeeuwse Bibliotheek over de problematiek van verdwenen gevangenen in Latijns- Amerika. Na de videofilm "Vandaag geen eten, morgen ook niet' is er een forumdiscussie. Het forum bestaat uit pvdA-tweede kamerlid John Lilipaly, Maartje van Putten (Evert Vermeer stichting), Greetje Witte (Oecume nisch studie- en actiecentrum) en Leo Phemambucq (ontwikkelingssamen werking Zeeland). De bijeenkomst be gint om 19.45 uur. OOSTKAPELLE In Oostkapelle wordt op konginnedag een optocht met versierde wagens en fietsen ge houden. Aan de Nieuwe Domburgse- weg kunnen deelnemers zich vanaf 9.30 uur opstellen en de stoet gaat om 10.00 uur van start. Het koninginne feest wordt 's ochtends geopend door muziekkorps Crescendo, dat om 9.00 uur het reveille vanaf de toren blaast, waarna er een rondgang door het dorp volgt. Op het voetbalveld aan de To renstraat worden om 1115 uur ballons opgelaten. Op datzelfde voetbalveld en bij sporthal De Halve Maan begin nen om 13.30 uur de wijkspelen. De 'Vossensoppen' zullen voor de muzika le omlijsting van het geheel zorgen. Op het avondprogramma van de oranje vereniging uit Oostkapelle staat een play-backshow, die om 19.30 uur be gint in De Halve Maan. den duur vergelijkbaar is met het ad vies en informatiecentrum dat in Goes aan het sociaal centrum gekoppeld is. Dat informeert bijvoorbeeld over amb telijke diensten, heeft folders van post bus 51 ter beschikking en kan snel ge gevens tevoorschijn toveren over aller lei instellingen, overheden en dien sten. Het is nadrukkelijk niet de be doeling, waarschuwt Pouwelse, dat het centrum gaat concurreren met die instellingen. De medewerkers gaan heel duidelijk van een doorverwijs functie uit Als doelgroep wordt iedere inwoner van Walcheren gezien. Dievenbach: „In de praktijk zul je misschien sneller een vertegenoordiger van een etnische minderheid met informatie moeten helpen. Maar ik kan me ook voorstel len dat iemand die tweemaal modaal verdient, iets wil weten over erfrecht. Dan kunnen wij hem infomrren of doorverwijzen naar de juiste instan ties." Rabobaak een veel voorkomend onderschrift bij oude prenten. Hiervan toepassing op de Rabobank van Nieuw-en St. Joosland. Vrijdag 3 april jl. afgebeeld met de nog ongeverfde gevel. Vandaag mèt de finishing touch. En dat is een heel ander gezicht. Raadgevend buro voor Architektuur en Konstruktie Koningstraat 1, Goes, tel. 01100-23620 HOOFDAANNEMER Molenwater 63, Middelburg, tel. 01180-15651 ZONWERING Vlissingsestraat 1, Koudekerke, tel. 01185-2010 C.V.-INSTALLATIE Verrijn Stuartweg 17-19, tel. 01100-31630 VLOERBEDEKKING en GORDIJNEN Nw.- en St. Joosland, tel. 01182-1233 Pres. Rooseveltlaan 737, Vlissingen, tel. 01184-17540 ELEKTRISCHE INSTALLATIE Oude Rijksweg 9, Nw.-en St. Joosland, tel. 01182-1412 HANG-en SLUITWERK Achter de Houttuinen 12, Middelburg, tel. 01180-33011 TUINAANLEG Veerseweg 124a, Middelburg, tel. 01180-12380 SANITAIRE INSTALLATIES en ZINKWERK Veerseweg 33, Middelburg, tel. 01180-14072 BEGLAZING Kuipersweg 11, Middelburg, tel. 01180-29056 ALUMINIUM PUIEN Electronweg 4, tel. 01650-68850 SCHILDERSWERK i.s.m. Arnemuiden, tel. 01182-1388

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 23