Patrick Tolhoek boekt overwinning in België GSC-dames naar tweede plaats in eigen toernooi IS VERTROUWEN HERKENBAAR? Tenniscompetitie gaat dit weekeinde van start Hubregtsen lange tijd uitgeschakeld PZC/sport Wisselende resultaten Zeeuwse schaakjeugd Turnzege voor Joris Fassaert Glad circuit maakt het rallycrossers erg moeilijk OOK WINST VOOR NIEUWELING RICARDE DE SMIT ZEEUWSE TOP BLIJFT ERG SMAL HOEK-SPELER GEBLESSEERD Vooruit gegaan Topscorers Het sterrenteam Geen motorcross in Rilland-Bath VLISSINGEN - Patrick Tolhoek is dit weekeinde uitstekend voor de dag gekomen bij een tweedaagse wielerwedstrijd in België. In de eerste etappe zegevierde de amateur uit Yerseke en een dag later eindigde hij als twaalfde. In het eindklasse ment werd Tolhoek vierde. WOENSDAG 22 APRIL 1987 18 De resultaten van de andere Zeeuwen waren: eerste etappe, 13e Cees Schou- wenaar; 20e Pierre Raas; tweede etap pe, 19e Cees Schouwenaar; 22e Pierre Raas. De andere uitslagen van dit weekeinde zijn: Steenbergen, amateurs: 6e Nap Hage; junio ren: 5e Mario Martens: 6e Jacco Schroevers; VLISSINGEN - All Ready-Olympia was in de eerste klas afdeling de enige (inhaal)wedstrijd in de veldkorfbal- competitie. Olympia won met 4-3. Die magere winstcijfers voor de bezoe kers gaven overigens de krachtsver schillen niet helemaal juist weer. De thuisploeg had gedurende de hele wedstrijd een veldoverwicht, maar wist zich aanvallend geen raad met de vele kansen die daaruit ontstonden. Na de 1-0 voorsprong kort voor de rust scoorde Olympia uit de schaarse te genaanvallen wel en tegen de verhou ding in werd het daardoor 1-4. Het slot- offensief van All Ready strandde ten slotte op 3-4. Jacco Stoutjesdijk (2) Martin Rijn scoorden voor de thuis ploeg. Stand afdeling le klasse A 7e Raymond Tolhoek; 20e Ronnie Moonen; nieuwelingen: 2e Frank Zoetewei; 5e Ri chard Siereveld; 11e Onno Hofstee. Acht maaljunioren: 17e Mario Martens; 19e Ton- nie Moonen. Dichem (België), junioren: 2 Ar jan de Ridder; 5e Jacco Schroevers; 20 Jac- ky Fortrei. Ricardo de Smit uit IJzendijke is win naar geworden van een wielerwed strijd voor nieuwelingen in het Belgi sche Lochristi. Er waren 46 vertrek kers, waaronder meerdere vertegen woordigers van de wv Zeeuws-Vlaan- deren. Van hen werd Michel Zaan uit Zuiddorpe negende, zijn plaatsgenoot Patrick van de Vijver veertiende en Jürgen Pijcke uit Sas van Gent acht tiende. Maandag onderstreepte Eric Vereec- ken uit Sint Jansteen in Axel bij de amateurs al in een uitstekende vorm te verkeren. Eerder behaalde hij ook al goede resultaten in enkele klassieke wedstrijden. Zo werd hij nu vierde in de Paasprijs van Afflighem en schreef hij er het bergklassement op zijn naam. Frank Gommers uit Philippine werd in die wedstrijd 29e. Frank Geen- sen verliet de wedstrijd na een valpar tij en Eddy Cromheecke reed er lek. In Zottegem was er ook startgelegen heid voor nieuwelingen. Daar reed Ri cardo de Smit naar de elfde plaats; Mi chel Zaan en Patrick van de Vijver werden er respectievelijk zestiende en zeventiende. Bij een junioren wed strijd in Ophasselt werd Guido de Smit uit IJzendijke 19e en Rudi Ra- bout uit Zuidzande werd dertiende in Leftinge. Jacky Fortrei uit Breskens tenslotte was twee maal actief. In Waarschoot werd hij vijftiende en in Diegem legde hij beslag op de twintigste plaats. De jeugd van de wv Zeeuws-Vlaande- ren was actiefin Kruisstraat. De resul taten waren er als volgt. Twaalf-jari gen: 11 Danny Schout; 13 Richard van Cadzand; 15 Wilmar van de Berghe. Veertien-jarigen: 9 Frank Lampaert; 14 Ronald Lijbaart. De visueel gehandicapte wielrenner Arnold Polderman uit Vogelwaarde won samen met amateur Guus Bar- horst uit Biervliet twee wedstrijden in het Franse Angers. Eerst was het Zeeuws-Vlaamse duo de rapste in een rit in lijn over 80 kilometer, waarna zij een tijdrit over een afstand van twintig kilometer op hun naam schre ven. Luctor 1 10 7 2 1 90-44 16 TJOBA3 10 7 1 2 73-73 15 0ND02 9 6 1 2 73-46 13 Olympia 1 10 5 1 4 56-56 11 All Ready 1 11 4 0 7 63-76 8 Volharding 1 10 3 0 7 59-76 6 BlauwWit 1 10 3 0 7 52-76 6 Zaamslag 1 10 2 1 7 47-66 5 GOES - Het traditionele paashand- baltoernooi van GSC heeft de dames- ploeg van die vereniging een verdien stelijke tweede plaats opgeleverd. Met vier nieuwelingen in de ploeg verloren de dames van GSC alleen him eerste wedstrijd van de uiteinde lijke winnaar Duiken uit Duitsland. Ook bij de heren ging de eindoverwin ning naar een buitenlandse club. Are- na/Hechtel uit België bleek daar de sterkste. Het tweede team van GSC behaalde een tweede plaats, terwijl het eerste genoegen moest nemen met de laatste positie. Advertentie Verzekeren is vooral: vertrouwen hebben in de kwaliteit van het advies. Mensen die voldoen aan de hoge eisen van NVA lidmaat schap zijn kwaliteitsadvisieurs. Zij zijn onafhankelijk van de vele verzekeringsmaatschappijen, zodat hun advies in alle objektiviteit tot stand komt. U kunt daar op vertrouwen. Deassurantie-adviseur die lid is van de NVA is bovendien direkt herkenbaar. Aan dit vignet. Nederlandse Vereniging van Makelaars in Assurantiën en Assurantie-adviseurs - Postbus 235 - 3800 AE Amersfoort I i Dat de GSC-dames hun eerste duel verloren was voornamelijk te wijten aan een feestavond, voorafgaand aan het toernooi. De overige wedstrijden werden door de dames uit Goes be heerst. Spelend met maar liefst vier nieuwelingen (Lilian Lecluze van HVSV, Ina van Belzen van Marathon, Louise Weijma en Marjolein Schot uit eigen jeugd) bleven de Goesenaren on der meer Haak/DVC met 13-9 de baas. Zowel de scheidende trainer John Jan sen, als de nieuwe man Erroll van Cau- ter, was zeer tevreden over de presta ties van de tweede divisionist. Uitslagen GSC-Dulken 6-11, GSC-HV Ze phyr 12-8, GSC-Haak/DVC 13-9; GSC-De Treffers 15-9. Stand: Duiken 8 pnt. GSC 6 pnt. De treffers 4 pnt.; Haak/DVC 2 pnt. en HV Zephyr 0 pnt. Het spel bij de heren was van een be duidend minder niveau. Een tegenval ler was dat het Duitse Wegberg zater dagavond laat afbelde. In plaats daar voor draafde gelegenheidsteam van GSC op. Dat dit team beslag wist te' leggen op de tweede plaats zegt ge noeg over de andere ploegen. Pas in de laatste wedstrijd kon het Belgische Xrena/Hechtel zich als winnaar laten huldigen. De Belgen, met in hun gele deren de ex-intemational Jak Schuur man, haalden uit de 4 wedstrijden 6 punten. GSC 2 kwam net een punt te kort, terwijl het eerste van GSC slechts een punt wist te behalen. Het toernooi werd overigens gekenmerkt door slechte scheidsrechterlijke be slissingen. Ook de publieke belang stelling was teleurstellend te noemen. Slechts 40 betalende bezoekers von den de weg naar de kassa. Eindstand bi] de heren: Arena/Hechtel 6 pnt.; GSC 2 5 pnt.; Haak/DVC 4 pnt. Swift Helmond 4 pnt. en GSC 11 pnt. VLISSINGEN - Het komend weekein de gaat de landelijke tenniscompeti tie voor mixed- en herenteams van hoofdklasseniveau en lager weer draaien. Gedurende zes zondagen komt dan ook een groot contingent Zeeuwse equipes in actie, waarbij de belangstelling allereerst uitgaat naar de prestaties van de nog steeds smalle top in het district. Deze wordt in belangrijke mate ge vormd door de inbreng van TSI. Onder aanvoering van Hans Felius, bindt de verder uit Serge Carpentier, Annema- rie Verrijzer en Martine van Maarle- veld bestaande hoofdmacht van de Goesenaren in poule 15 van de eerste klas de strijd aan met Rapiditas uit Nijmegen, het Harderwijkse Strokei en de reserves van Leeuwenbergh, die Leidschendam als domicilie hebben. Een trede lager, in de overgangsklasse A dus, komt De Schelde in beeld. De Vlissingers die met Frans Verhulst, Ernst Wondergem, Annemiek Huis- zoon en Marion Mewiss aantreden, wachten in poule 20 uitstapjes naar Den Haag, waar Oranje TC de tegen stander is, Blerick, met de tweede se lectie van de gelijknamige vereniging als opponent, en Enschede, teneinde met Topspinners 2 de rackets te krui sen. In de overgangsklasse B is het district eveneens slechts door één formatie vertegenwoordigd, en wel door TSI 2. Jaap Moerland, Mark Zuidweg, Man fred de Kok, Emerence van Wingen en Angela Latuheru houden in poule 45 de kleuren van hun vereniging hoog, via duels met SBOZ uit Bergen op Zoom, Oranje TC 2, en CTC, waartoe een keer naar Capelle aan de IJssel ge reisd dient te worden. Zeven Zeeuwse selecties meten on derling, of deels dan wel uitsluitend tegen Brabantse tegenstanders, hun krachten in de tweede klas. MLTC, met Remco Maandag, Joost Thore- naar, Manon ten Bruggencate en Mar jolein Cijsouw op de rol, ontmoet in poule 101 allereerst Ludo et Emergo als rivaal. Bij de Zeeuws-Vlamingen staan Patrick Marteijn, John Dijk man, Miriam Brakman en Wilma Kupfer in de basisopstelling, terwil daarnaast Han Petiet en Hein Kupfer bij tijd en wijle zullen worden inge zet. Vierhoeven uit Roosendaal en de reserves van het Bredase Markendaal completeren hier het kwartet inge deelde teams. De strijd om het kampioenschap zowel als om degradatie te ontlopen, is in poule 102 een puur Zeeuws onderons je. Smash, vermoedelijk steunend op Richard Bral, Ronald van Remortel, Jacqueline Bral en Stefanie Rottier, vormt zoals altijd een onberekenbare factor in het krachtenveld. Hulster Ambacht de volgende in de rij, rekent op Koen Dobbeleir, Jan Willem Bartz, Chantal Baecke en Mario Schellekens, terwijl Animo positieve verwachtin gen mag koesteren ten aanzien van het vijftal Tim van Dijk, Mark Albers, Mar tine Nijsten, Manon Kienjet en Isabel- le Leenhouwers. MLTC 2 ter afron ding, heeft in Waiter Montenarie een sterke troef. De resterende posities worden bij de hoofdstedelingen inge nomen door Gilles van de Gruiter, Barbara du Fossé, Ingrid de Vries en Marie Louise Maasdam. TSI 3 moet het met Marcel van Sab- ben, Ard Breure, Stefan Havermans, Corina van der Borgt en Chantal van Schelven in poule 103 zien te klaren te gen de concurrentie van Brabantse formaties. Roosendaal 2, BTCI 3 uit Breda en het in Goirle spelende Pelli- kaan Tennis 4 zullen er begrijpelijk al les aan doen om de Goesenaren onder zich te houden. In de herencompetitie moeten we af dalen naar de tweede klas, alvorens Zeeuwse afvaardigingen te ontmoe ten. 't Halve Maantje en DOS, want die betreft het hier zijn beide inge deeld in poule 8, waar de balans in evenwicht wordt gehouden door Til burg en de Ypelaer uit Hilvarenbeek. De Ganzestedelingen laten Max de Rave, Alex Greeve, Dick Hado de Wa genaar en Ronald Patteer de rackets uit de hoes halen, DOS opereert in de vertrouwde opstelling, dus met Pie- ter Visser, Harry Tijssen, Frans van de Velde en Ton Veraert. Hans Felius (links) en Serge Carpentier vormen ook dit seizoen steunpilaren van TSI. Jean Pierre Hubregtsen HOEK - Voor de 24-jarige Jean Pier re Hubregtsen is het voetbalseizoen waarschijnlijk al voorbij. Door een ongelukkige beweging raakte de middenvelder van Hoek maandag in de uitwedstrijd tegen Arnemui- den zwaar geblesseerd. Foto's in het ziekenhuis wezen weliswaar uit dat er geen sprake kon zijn van een breuk, maar na een slapeloze nacht moest er gisteren weer een arts aan te pas komen. „M'n enkel was aan twee kanten gezwollen", legt hij zelf uit. „Daarom is het nog moeilijk te zien wat het is. Ze denken aan ge scheurde enkelbanden en dan voet bal ik in deze competitie dus niet meer". Zijn huisarts adviseerde om de enkel onmiddellijk in het gips te steken. „Maar ik ben 's middags eerst naar Jack Caluwé gegaan. Nu is 't met ta pe ingepakt en over een paar dagen wordt het verder bekeken". Jean Pierre Hubregtsen, die maan dag in de wedstrijd tegen Arnemui- den de winnende goal scoorde, weet nog precies hoe hij de blessure heeft opgelopen. „Ik maakte een sliding en voelde dat m'n voet bleef staan. Toen ik viel, hoorde ik iets kraken. Ik dacht dat het gebroken was". Het is zeker dat de genezing meer dan enkele weken in beslag zal ne men. Hubregtsen zal er dan ook te gen AZW zaterdag niet bij zijn. „Dat is een tegenvaller", stelt hij somber vast. „We draaien net zo lek ker en ik verwacht dat we bij de bo venste drie gaan eindigen. Dat heeft niemand ons voorspeld aan het be gin van de competitie". De Terneuzenaar (hij speelt voor het zevende jaar bij Hoek) had zich zelf eigenlijk ook al bij een moeilijk sei zoen neergelegd. „We zijn goeie spe lers kwijtgeraakt, maar we zijn er als elftal op vooruit gegaan", verzekert hij. „Kijk maar eens naar onze ach terhoede. Daar staan bijna alleen spelers zonder ervaring. Die hebben meer gedaan dan wat er van ver wacht werd. Ik vond Ad de Rijke bij voorbeeld een grote aanwinst als verdediger". Hij heeft zelf meer dan ooit „in dienst" gespeeld van de ploeg. Jean Pierre Hubregtsen, zo weet natuur lijk ook Jan Dooms, is op vele plaat sen inzetbaar. „Ik heb dit j aar op alle plaatsen gestaan, behalve keeper en laatste man". Maandag scoorde hij zijn derde goal in deze competitie. Hoek slaagde er weer eens in om zichzelf te overtref fen en won verdiend met 1-0. Het was, zoals gemeld, voor de derde keer in korte tijd. Ook op eigen veld en daarvoor in de uitwedstrijd voor de beker werd Arnemuiden versla gen. Zowel bij Jan Doorns als bij de spe lers staat de volgende wedstrijd vooral in het teken van de revanche. Het Axelse AZW, nog steeds ver wikkeld in een hevige degradatie strijd, reist dan ook zaterdag met ge mengde gevoelens naar Hoek. Jan Doorns: „Een supporter heeft ons een vat bier beloofd als we meer pun ten halen dan vorig jaar. Toen had den we er 24 in totaal en die hebben we nu ook al. Dus als we zaterdag tenminste gelijk spelen mogen we na afloop gratis drinken". Het is voor de Hoekse trainer overi gens niet meer dan een bijkomstig heid. Vanzelfsprekend staat een zo hoog mogelijke positie op de rang lijst centraal in de volgende wed strijden. Jean Pierre Hubregtsen zal dat waarschijnlijk alleen vanaf de kant mogen bekijken. De Zeeuwse topscorers na dit weekeinde zijn: 1 Jan Leendertse (Serooskerke), John Li- vrameto (Breskens) en Henk Wielemaker (Noormannen) 14 doelpunten. 4 Harry Koster (Veere) en Fonny Verstraeten (Axel) 12, 6 Hugo Crucq (Arnemuiden), Ronnie Vaders (Vosmeer), Paul van der Hooft (Sluiskil) en Jaap Kense (Vlissin- gen) 11 doelpunten. 10 Ronald Hoekman (Krabbendijke) en André Schillemans (Kloetinge) 10. Zondag eerste klas: 1 Patrick Ribbers (TSC) 12,2 Jaap Kense (Vlissingen) en Niek Rutten (Gemert) 11,4 Paul Schipper (Vlissingen), Marcel Bon tekoe en Frans van Ham (Wilhelmina) 8 doelpunten. Zondag tweede klas: 1 Louis van Raak (Baronie) 15, 2 Guus Walravens (Wilhelmina Boys) 13, 3 Paul van der Hooft (Sluiskil) 11. Zondag derde klas: 1 John Livramento (Breskens) en Wilbert Bennaars (MOC) 14,3 Louis de Tree (BSC) 11,4 Thijs de Jong (Moerse Boys) en Jacky Broeren (BSC) 9, 5 Boudewijn van Crae- nenbroeck (Clinge), Fred van Cauteren (Clinge), Jan Jochems (Internos), Eric Bo den (Internos) 8. Zondag vierde klas: 1 Henk Wielemaker (Noormannen) 14, 2 Fonny Verstraeten (Axel) 12,3 Ronnie Va ders (Vosmeer) 11,4 Danny Elve (Philippi ne) en Theo Warrens (HW) 10, Zaterdag eerste klas: 1 Rini van Trigt (NSW) 19, 2 Klaas Vink (Noordwijk) 18, 3 Ron Carli (Rijnsburgse Boys) 16, Zaterdag tweede klas: 1 Rob van der Veer (Zwart Wit) 16, 2 Jan Leendertse (Serooskerke) 14, 3 Henry Hecker (Rozenburg) 13,4 Hugo Crucq (Ar nemuiden) en Andy de Jong (Everstein) 11, Zaterdag derde klas: 1 Harrie Koster (Veere) 12,2 André Schil lemans (Kloetinge) 10, 3 Arjo den Dekker (Kloetinge) 9,4 Jacky Scheele (Tern Boys) en Frits Pelkmans (Yerseke) 8. Zaterdag vierde klas: 1 Ronald Hoekman (Krabbendijke) 10, 2 Jack van Rees (DFS) en Jan van de Vlies (Tholens Boys) 9. De cijfers van dit weekeinde zijn: Vlissingen: Ron van Huizen 7, Jaap Meer man 7, Ron van Dam 7, Ruud Cornelis 7, Taco van den Velde 8, Geert Bouwman 8, Johan le Conté 8, Johnny Spaans 7, Paul Schipper 8, Jaap Kense 7, Ad de Jong 7. Oostkapelle (zaterdag): Jaap Pijnenburg 7, Frans Pattenier 6, Erik de la Cousine 6, Peter Groenewegen 7, Klaas van Belzen 7, Bram Wattel 6, Eugène Fagg 7, Rob de Nooyer 7, Gerard Schipper 8, Marien de Mey 6, Ad Poortvliet 7. Oostkapelle (maandag): Jaap Pijnenburg 8, Peter Groenewegen 8, Klaas van Belzen 7, Frans Pattenier 7, Erik de la Cousine 8, Marien de Mey 7, Edwin Meerman 7, Eu gène Fagg 8, Rob de Nooyer 7, Bram Wat- tel 7, Gerard Schipper 9. Arnemuiden (zaterdag): John Jasperse 5, J an Bart Jasperse 6, Henk de Nood 7, Cees de Ridder 6, Rinus van Belzen 6, Gert Jan Bouterse 6, Paulus Poortvliet 7, Chris Schroevers 7, Jos van Belzen 6, Jacco Oos terling 5, Hugo Crucq 6. Arnemuiden (maandag)J ohn J asperse 5, Henk de Nood 6, Jan Bart Jasperse 6, Ri nus van Belzen 6, Jos van Belzen 6, Cees de Ridder 6, Paulus Poortvliet 6, Gert Jan Bouterse 7, Chris Schroevers 7, Jos Poort vliet 7. Hugo Crucq 6, Jacco Oosterling 6. Hoek (zaterdag): Nico Knol 7, Arjen Tolle naar 6, Ad de Rijke 7, Wilco Braafhart 7, Adrie Meijer 7, Martin Quataert 6, Guido van Boom 7, Loek Zegers 6, Jean Pierre Hubregtsen 7, Mark van Vught 6, Niek van den Houten 6. Hoek (maandag): Nico Knol 7, Arjen Tol lenaar 6, Adrie Meij er 6, Ad de Rij ke 6, Wil co Braafhart 6, Jan de Block 7, Jean Pierre Hubregtsen 7, Guido van Boom 6, Martin Quataert 5, Niek van den Houten 6, Mark van Vught 7. AZW: Wim Verpoorte 7, Jan Tilgenkamp 5, Rinus Scheele 7, Frank van Drongelen 6, J an van Drongelen 5, Theo Hanny 6, Ni co Bouwman 5, Piet Ruitenburg 6, Wim van Langevelde 6, Gerard Maas 7, Antoi- ne Thoen 5. Middelburg (zaterdag): Johan Dijkhui zen 7, Hans de Nooyer 7, Patrick Vogel 6, Ron Kodde 6, Egbert Kamermans 6, Ed win Leijnse 6, Arthur Pouwelse 7, Wim Dekker 6, René Schreuder 6, Daan Eiken hout 6, Jan de Rijke 6. Middelburg (maandag): Johan Dijkhui zen 6, Hans de Nooyer 6, Ron Kodde 6, Hans Tellier 6, Patrick Vogel 5, Egbert Kamermans 5, Wim Dekker 5, Arthur Pouwelse 5, Edwin Leynse 7, Jan de Rijke 5, Daan Eikenhout 5, René Schreuder 5. Zierikzee (zaterdag): Peter Noordijke 7, Wim van der Maas 7, Dolf Roks 6, Bart Helbers 6, Leen Koster 6, Martin Quist 6, Kees Verkaart 7, Marco van Oeveren 6, Ronald van Oeveren 7, Peter van Vossen 6, Wim Overweel 6, Rini Stoutjesdijk 6. Zierikzee (maandag): Peter Noordijke 7, Marco van Oeveren 7, Wim van der Maas 7, Leen Koster 6, Bart Helbers 7, Martin Quist 7, Wim Overweel 7, Ronald van Oe veren 6, Peter van Vossen 6, Kees Ver- kaart 8, Rini Stoutjesdijk 6. Sluiskil: Rob Wieland 6, Karei Wullems 6, Paul van Kouteren 7, Dennis de Bruijne 6, Paul van Bambost 6, Herman Savenije 7, Peter Zwart 6, Frank van Doeselaar 6, Ge rard Dellaart 6, Paul van der Hooft 7, Mark de Kunder 6. Bruse Boys: Steef van de Velde 7, Jan Minnaart 6, Fred van den Berge 7, Jaap van den Berge 7, Leen van der Bijl 6, Klaas Verspoor 7, Egbert van Unen 7, Herman Knop 6, Marco van der Have 7, Teun de Ronde 6, Tonnie van den Berge 6. Serooskerke: Jan Willem Dooge 7, Arjen Luteyn 7, Nico Jan Boogaard 7, Henk Wondergem 7, René Geschiere 6, Hans Wattel 6, Hans Adriaanse; 7, Marcel de Nijs 6, Bert Riemens 6, Jan Leendertse 5, Pieter den Hollander 6. Peter Groenewegen Oostkapelle Johan le Conté (Vlissingen) Paul Schipper (Vlissingen) Jaap Pijnenburg (Oostkapelle) Wim van der Maas (Zierikzee) Bart Helbers Zierikzee Geert Bouwman (Vlissingen) Gerard Schipper (Oostkapelle) Taco van den Velde (Vlissingen) Eric de la Cousine (Oostkapelle) Kees Verkaart (Zierikzee) NIJMEGEN Voor de deelneme aan het Haskoning-schaaktoernooi Nijmegen om de Nederlandse jeug en meisjestitels tot 13 en 16 jaar sto den er gisteren twee partijen op h programma. In het jeugdkampioe schap tot 16 jaar kwam Stefan B< froid uit Hoek niet tot scoren. Tegi Michiel de Jong uit Bergum ging na materiaalverlies ten onder. Eenzelfde lot leek voor Belfroid weg: legd in de derde ronde tegen Marei Terluin uit Capelle aan de IJssel. I Zeeuwse kampioen vocht echter vt beten terug en uiteindelijk werd partij afgebroken. Met een kwalite minder in het eindspel zijn er echt nog remisekansen. Bij dejeugdtotl3jaarkon Marco Di leman uit Temeuzen zijn goede sta niet het gewenste vervolg geven. T gen Caroline Slingerland uit Leide de meisjeskampioene van vorig ja; hield hij het op een snelle puntend ling. Daarna ging het echter mis. moest namelijk zijn meerdere erke nen in de nieuwe lijstaanvoerder Kei van der Heijden uit Veldhoven. Bij de meisjes tot 16 jaar doet Jonii Louws uit Oostburg goed mee in top van het klassement. Even moei zij zelfs van de eerste plaats geniete; doordat zij Linda de Vries uit Worm in de tweede ronde terugwees. In derde ronde moest de Zeeuwse echt haar meerdere erkennen in Limburg kampioene Helene Wuts uit Panni gen. In het meisjeskampioenschap tot jaar was er voor Petra Boonman u Terneuzen eveneens winst en verlie Tegen Mathilde Koning uit Drachte kon de vlag in top, maar Irene Jaqui uit Etten-Leur was te sterk. EINDHOVEN Joris Fassaert heel zaterdag het bovenbouwturntoernoi in Eindhoven gewonnen in de klas: 4A. De turner van Thor uit Sas v: Gent zegevierde met het grootste gi mak. Met klinkende punten op vrij oefening (9.10), paard-voltige (9.051 ringen (9.25) en brug (9.30) wist hij zij naaste tegenstanders bijna 6 voll punten voor te blijven. Een goede prestatie leverde eveneen René de Feijter van MTV'69. De Mie delburger, die lid is van de nationale/ en B-selectie, kwam uit in de klasse waar dit jaar voor het eerst keuze-of fenstof wordt gedraaid, hetgeen bet* kent dat er volgens de international normen wordt gejureerd. Op een dee nemersveld van 15 turners behaald hij een uitstekende 6e plaats. RILLAND-BATH De eerder aange kondigde BLB motorcross op het cir cuit in Rilland-Bath aanstaande za terdag gaat niet door. Organisatorische problemen bij Belgische Liefhebbers Bond zijn hie de oorzaak van. Of er dit jaar nog eei Belgische wedstrijd in Rilland word verreden is devraag.,In principe is on tweede pinksterdag als uitwijkdatun aangeboden, maar dan heeft Wemel dinge al een cross, dus de kans is zee klein dat er hier nog een BLB-wed strijd komt", aldus Eddy Eversdijl van de MC Rilland. RILLAND - Een hevige regenbui maakte het de rallycrossers er op hel Schelde-circuit niet makkelijker op, De baan lag voor het begin van de fi nales spiegelglad en zwaar bij, eens te meer bleek dat verharding van som mige stukken van hwet circuit nood zakelijk is. Tonny Hannewijk verwees op hel spekgladde circuit in de Stan daardklasse +1600 cc, Carel Kein: naar een tweede plaats. Hannewijk had al drie keer een snelste tijd in de manches af laten drukken en was ook in de finale duidelijk de snelste. De jon gere broer van Tonny hannewijk, Da vid Hannewijk, voor de eerste maal op het Scheldecircuit aanwezig, kaapte de overwinning in de klasse 1300-1600 cc voor de neus van Sjacco Bliek weg. Bliek die clubtitelhouder is in de klas se 0-1300 cc maakte een overstapje naar de 1300-1600 cc klasse. In de 0- 1300 cc ging de overwinning naar Kees Jansen. In Divisie II was de overwinning voor Cor Kroon, Dick Krijger die naast Kroon door de eerste bocht ging, kwam bij het uitkomen van de bocht door de gladheid van de baan over dwars te staan en verspeelde op die manier zijn tweede plaats aan Jack van Sluis. De Specialklasse en Divisie 1 1600 cc reden gecombineerd. De tweemotoren VW Golf van Ko Kasse bleek veruit de snelste te zijn, met zijn vierwiel aandrijving heeft hij de be schikking over een zeer snelle start. Hij pakte bij de start al gelijk 15 tot 20 meter voorsprong, die hij niet meer af stond. Jos allewijnse werd tweede, zijn jongere broer Peter allewijnse, kwam in de finale als derde over de finish maar was eerste in zijn klasse de 1600 cc voor Bert van Roy en Patrick Grain- dor. StandaarüRlasse 0-1300 cc: 1 Kees Jansen Peter Schepers; 3 Rob Leudekker; 4 Bram Dekker; 5 Lenie Wagenaar; 6 Ban van Eene naam.-Standaardklasse 13-1600 cc: 1 David Hannewijk; 2 Sjacco Bliek; 3 Ron van Mee- teren; 4 Edwin van Ginnenken; 5 Jack van de Staal. STandaardklasse 1600 cc en Ho ger: 1 Tonni Hannewijk; 2 Carel Keim: 3 Kees Hoebeke; 4 Johan van de Veer; 5 Mk Jóosse; 6 Jos Passeniers; 7 Tineke de Poor ter. Divisie II: 1 Cor Kroon; 2 Jack van der Sluis; 3 Dick Krijger; 4 Jowan van de Cruy- sen. Divisie 1-1600 cc: 1 Peter Allewijnse - Bert van Roy; 3 Patrick Graindor. Specials: 1 Ko Kasse; 2 Jos Allewijnse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 30