AC Milan claimt Marco van Basten Jan Peiper loopt :ijn beloning mis Jannes van der Wal steviger aan de leiding Koplopers in Brussel nemen een snipperdag Veendam houdt Sparta op iÊÈË Bosman voorlopig een duel geschorst KNVB houdt vast aan 16 eredivisieclubs in Historisch weekeinde voor voetbal in Goes Nog geen rozetten... Veel streekduels OPGESTAPT NA ZOVEELSTE CONFLICT MET TRAINER Frankrijk België David Pate in halve finale INKRIMPING VOOR SEIZOEN 1988-1989 PZC/sport VOGTBfiL 1A| mmm v ZGGLfllflD ■Zz Oostkapelle \()MRACT NAAR ITALIAANSE BOND W - OOSTKAPELLE Stoffel Schipper staat vandaag tijdens de wedstrijd van Oostkapelle tegen Barendrecht achter de bar van de kantine in plaats van op het veld. Schipper heeft deze week namelijk besloten met onmiddellijke ingang te stoppen als speler van het eerste elftal van de Walcherse zaterdag eersteklasser. De oorzaak daarvan is de voortdurende onenigheid met trai ner Cas Hubregtse, die dinsdagavond een hoogtepunt bereikte toen Stoffel Schipper via-via te horen kreeg dat hij 25 minuutjes mee mocht spelen in een oefenduel tegen SSV. „Ik laat me niet als een kleine jongen behandelen", reageerde de Oostkapelle-speler verontwaardigd en hij bracht meteen het bestuur van zijn beslissing op de hoogte KLOETINGE KAN TWEEDEKLASSER WORDEN ajERDAG 18 APRIL 1987 [iLAAN (ANP) - Het bestuur van AC Milan heeft vrijdag co- Heën van de getekende contracten van Gullit en Van Basten Urhandigd aan de Italiaanse voetbalbond. Dat maakte een oordvoerder van de club bekend. loorzitter-eigenaar Berlusconi van de loorditaliaanse vereniging gaat er lan uit, dat beide Nederlandse inter nationals volgend seizoen naar Milaan lomen. Ajacied Van Basten zegt nog leeds geen besluit te hebben geno ten. Over de details rond Van Bastens Ijntract werd niets bekend gemaakt, fel is de waarschijnlijkheid toegeno ten. dat Van Basten na dit voetbal- tar Ajax verruilt voor AC Milan. fsV'er Gullit, voor wiens komst Ber- lisconi 17 miljoen gulden over had, las deze week al in Milaan om zich ■oor te stellen aan de pers. Ie leiding van Ajax wilde vrijdagmid- j niet diep ingaan op het bericht, lat Van Basten een contract bij AC llilan heeft getekend. Ajax-directeur aie van Eijden: „Ik heb van diverse lanten gehoord, dat AC Milan het con tact aan de Italiaanse bond heeft overhandigd. Officieel weet Ajax nog van niets. Noch van Van Basten, noch van AC Milan hebben we iets gehoord. Verder wil ik niets over deze zaak zeg gen." Van Basten was vrijdag, evenals zijn zakenwaarnemer Cor Coster, niet be reikbaar voor commentaar. De Aja cied heeft steeds verklaard nog geen beslissing te hebben genomen. De spits krijgt volgende week de uitslag van het donderdag in Utrecht verricht te onderzoek van zijn rechterenkelge wricht. De al vier maanden opspelen de enkel werd daar in een speciaal scan-apparaat bekeken. Een onder zoek, dat ongeveer 50.000 gulden kost te. Marco van Basten wordt vrijdag in het Olympisch Stadion belaag door hand tekeningenjagers. m Y v Stoffel Schipper zegt m Oostkapelle vaarwel Stoffel Schipper „Er zijn toen dingen gezegd, die beter niet in de krant kunnen, maar in elk geval vind ik het geen afscheid dat BAVIKHOVE (ANP) - De meesterknecht liep zijn beloning mis. Alan Peiper werd vrijdag in de sprint van een koptrio verrast door de Belg Noël Segers en ^reep naast de overwinning in de Omloop van het Leiedal, een Belgische weg wedstrijd van eerste categorie. Segers, lid van het bescheiden ploegje pan Lomme Driessens, bekroonde in Bavikhove een sterk voorseizoen. Hij feegevierde onlangs in de vierde etappe Van de Catalaanse Week, werd vijfde in pe Brabantse Pijl en onderscheidde ïich in de klassieker Gent-Wevelgem. honderd kilometer tijdens de be- dimmingen van Les Hauts en Quatre Vents ontstond een kopgroep van acht [renners met onder andere Peiper, Van Vliet, Van Holen en de Brit Paul Wat- lson, die twee dagen na de Waalse Pijl bpnieuw van zich deed spreken. Tien (renners vonden na een korte jacht aan fluiting. Na de Taaienberg (130 km) was er een hergroepering met nog eens Idertien coureurs. Bij de 181e kilometer lin de klim van het Vossenhol vormden IPeiper, Segers en de Belg Van Eynde Ihet kopgroepje, waaruit de winnaar Imoest komen. Ruim veertig kilometer Iwerd een kleine voorsprong verdedigd, lin de slotfase weigerde Peiper, met het loog op de sprint, nog langer kopwerk Ite verrichten. Het peloton met sprinter lEddy Planckaert naderde ras. De drie sprintten na 227 kilometer toch nog voor de overwinning. Segers versloeg Peiper. Planckaert won met één secon de achterstand op het drietal vluch ters de sprint van het peloton voor Matthieu Hermans. De uitslag van de Omloop van het Leiedal is: 1. Noël Segers (Bel) 227 km in 5 uur en 25 min. (gem. 41.907 km/u), 2. Alan Peiper (Aus) z.t., 3. Wim van Ejjnde (Bel) z.t., 4. Eddy Planc kaert (Bel) op 1 sec., 5. Matthieu Hermans (Ned), 6. Herman Frison (Bel), 7. Dirk de Mol (Bel), 8. Patrick de Neut (Bel), 9. Ronny van Holen (Bel), 10. Stephen Hodge (Aus), klas seringen overige Nederlanders: 16. Jacques Hanegraaf, 17. Teun van Vliet, 18. Erwin Nij- boer, 22. Johan van der Velde, 24. Peter Win nen, 26. Jan Jonkers allen dezelfde tijd als Planckaert. De internationale wielerfederatie UCI heeft de vier wereldrecords achter mo toren, die Fred Rompelberg op de baan van Krilatskoje in Moskou ves tigde, erkend. Rompelberg reed op 26 oktober 1986 in 1 uur 81,339 km en 100 km in 1 uur 13 minuten en 55 seconden. Vier dagen later verbeterde hij zijn ei gen records tot 86,449 km en 1 uur 10 minuten en 14,63 seconden. NIJVERDAL (ANP) - Jannes van der Wal heeft zijn leiderspositie bij het damtoernooi om het Nederlands kampioenschap verstevigd. De Gronin ger won vrijdag te Nijverdal, net als een dag eerder, als enige. De overige partijen eindigden in remise. De uitslagen uit de vierde ronde zijn: Jannes van der Wal-Hans Vermin 2-0, Johan Krajenbrink-Rob Clerc 1-1, Hans Jansen-Gérard Jansen 1-1, Hein Meijer-Geert van Aal ten 1-1, Auke Scholma-Jeroen Goudt 1-1, Wieger Wesselink-Hendrik van der Zee 1-1. De stand is: 1. Van der Wal 7 punten, 2. Gérard Jansen en Van der Zee 5,4. Clerc, Hans Jansen, Krajenbrink, Meijer en Vermin 4,9. Van Aalten, Scholma en Wesselink 3,12. Goudt 2. waardig is voor iemand die bijna twin tigjaar lid is van zo'n vereniging. Waar twee scheiden hebben er twee schuld en ik denk dat we allebei even dwars zijn. Op den duur was voor mij wel dui delijk dat er nog maar één oplossing was: er moest van ons iemand weg. Dat ben ik dus, want als je geen plezier meer hebt in het spelletje, wordt het gewoonweg te moeilijk. Dan moetje er mee stoppen", aldus de 30-jarige Schipper. „Ik wil er liever niet te veel over zeg gen, maar wel dat de manier waarop ik te horen kreeg dat ik niet de hele oefenwedstrijd mee kon spelen de druppel was, die de emmer deed over lopen. Een emmer die al heel erg vol was. Ik wil er dit weekeinde nog eens goed met mijn vader over praten, die I BRUSSEL (ANP) - De koplopers in het schaaktoernooi van Brussel hebben de I tweede helft bijzonder rustig ingezet. Zonder uitzondering namen ze vrijdag I een snipperdag op. Het gevolg was een lawine van vrijwel inhoudloze remises. I Desondanks nam Kasparov de leiding over van Kortsjnoi. Short gaf zijn hang- I partij uit de vierde ronde zonder verder te spelen op, waardoor de wereldkam- I pioen op 5 1/2 uit 7 kwam. John van der Wiel ging er vrijdag wel voor zitten. De I Leidenaar liet tegen Larsen echter zijn eerste overwinning glippen. I Met spanning werd in Brussel uitgeke- gen. Short en Tal waren evenwel de ken naar het treffen tussen twee van de drie K's: Kortsjnoi en Kasparov. Voor al nu de energieke veteraan in blaken de vorm verkeert, werd er een mes scherpe strijd voorspeld. De teleurstel ling was groot toen beide grootmees ters zonder slag of stoot na zeventien zetten de vrede tekenden. In looppas verdwenen ze naar de analysekamer, waar ze meer tijd doorbrachten dan achter het bord in de speelzaal. Karpov, de derde K, had tegen Torre de zelfde instelling. Na zijn meevaller tegen Short op donderdag kwam hij vrijdag remise overeen met Van der Wiel in hun afgebroken partij uit de vierde ronde. Met het vooruitzicht van het inhaalduel tegen Tal op zaterdag toonde hij weinig lust tegen de Filip pijn hardnekkig op het volle punt te ja- eersten, die hun handtekening onder het notatiebiljet zetten. Het werd de eerste echte grootmeesterlijke remise, die Short met twee rustdagen in het vooruitzicht weer enigszins op de been moet helpen. De uitslagen van de op vrijdag gespeelde partijen uit de zevende ronde van het inter nationale schaaktoernooi in Brussel zijn: Short (Gbr) - Tal (Sov) 1/2-1/2, Van der Wiel (Ned) - Larsen (Den) 1/2-1/2, Winants (Bel) - Meulders (Bel) 1-0, Torre (Fil) - Karpov (Sov) 1/2-1/2, Timman (Ned) - Ljubojevic (Joe) 1/2- 1/2, Kortsjnoi (Zwi) - Kasparov (Sov) 1/2-1/2. Afgebroken partijen vierde ronde: Kaspa rov - Short 1-0, Karpov - Van der Wiel 1/2-1/2. Stand na zeven ronden: 1. Kasparov 5 1/2,2. Kortsjnoi 5, 3. Ljubojevic, 4 1/2 1 afg., 4/5. Larsen, Timman 4 1/2, 6/7. Tal, Karpov 4 (uit 6), 8. Torre 21/2+1 afg., 9. Van der Wiel 2 1/2, 10. Winants 1 1/2,11/12. Short, Meulders 1. VEENDAM (ANP) - Als Veendam nog een kans wil behouden in de eredi visie te blijven, zouden volgens trainer Nienhuis in de thuiswedstrijden tegen Sparta en AZ tenminste drie punten binnengehaald moeten wor den. De kans is er nog, na het gelijke spel met Sparta, maar of het aange slagen Veendam maandag tegen AZ al weer in staat zal zijn negentig mi nuten lang voluit te knokken is de vraag. Van goed voetbal is al lang geen sprake meer. Veendam moet het hebben van een enorme werklust. Dat bleek vrijdagavond ook tegen Sparta en het leverde snel een doelpunt op. Vervolgens grepen de Rotterdammers het commando en waren af en toe leuke acties te zien. De gelijkmaker, een strafschop, was het gevolg van het lichte Rotterdamse overwicht. Na de rust hanteerde Veendam een alles-of-niets-offensief. Het leverde ten slotte vlees noch vis op. De thuisclub creëerde wel enkele mogelijkheden, maar bleek inproduktief. Sparta kwam in snelle tegenstoten tot de beste kansen, bleek evenmin schotvaardig en bleef een keurige middenmoter. Veendam-Sparta 1-1 (1-1). 18. VanBuuren 1-0,33. Wijnberg 1-1 (strafschop). Scheids rechter: Bannet, toeschouwers: 4000. Geel: Nijgh, VanBuuren (Veendam), Diliberto, Wijnberg (Sparta). Op de 32e speeldag van de Franse voetbalcompetitie bleef het verschil tussen de eerste en de tweede één punt. Lijstaanvoerder Bordeaux kwam in de uitwedstrijd teghen Monaco niet verder dan 2-2. Marseille vergat in eigen stadion het gat te dichten. Le Havre hield de ploeg van rijkaard Ta- pie en ex-bondscoach Hidalgo op 1-1. De uitslagen van de vrijdag in de Franse competitie gespeelde wedstrijden zijn: Mon- daco-Bordeaux 2-2, Marseille-Le Havre 1-1, Toulouse-Rennes 4-2, Auxerre-Nice 2-1, Metz-Racing Paris 0-2, Laval-Nantes 1-1, Paris SG-Sochaux 2-0, Lens-Nancy 0-0, Brest-Toulon 1-1, Saint-Etienne-Lille 1-0. De stand is:Bordeaux 32-46: Marseille 32-45; Toulouse 32-40; Auxerre 32-40; Mona co 32-38; Metz32-35; Paris SG 32-34; Nantes 32-33; Brest 32-33; Laval 32-32; Lens32-32; Nice 32-31; Le Havre 32-30; Lille 32-29; Saint-Etienne 32-27; Racing Paris 32-26; Tou lon 32-25; Nancy 32-25; Sochaux 32-22; Rennes 32-17 In de Belgische voetbalcompetitie werden vrijdagavond twee wedstrij den gespeeld. De uitslagen zijn: Berchem Sport-Racing Jet 0-0, Sporting Charleroi-Standard Luik 1-1. zeer nauw bij de club betrokken is. Mijn ouders zijn de enige mensen waar ik het heel erg sneu voor vind dat dit gebeurd is. In elk geval moet er nog een gesprek komen, zodat ik bij de club weg kan gaan terwijl ik iedereen toch recht in de ogen kan zien en niet bestempeld word als iemand die de boel in de steek heeft gelaten", aldus Schipper. De kans dat hij alsnog gaat spelen voor het eerste elftal van Oostkapelle (Hubregtse heeft bijgetekend als trai ner) acht hij nu uitgesloten. Wel wil hij blijven voetballen. „In het tweede van Oostkapelle misschien of bij een ande re club". Gisteren kreeg Stoffel Schip per al heel wat telefoontjes van voet- bal-insiders die wilden weten hoe de vork in de steel zat. „Telefoontjes van belangstellende clubs zaten er niet bij. Zelfs niet van bestuursleden van mijn eigen club", stelt hij. TOKIO (RTR) - David Pate, die in het Grand Prixtoernooi van Tokio Ivan Lendl al had uitgeschakeld, is vrijdag doorgedrongen tot de halve eind strijd. De Amerikaan, als vijftiende geplaatst, won in twee sets van zijn uit Zuid-Afrika afkomstige landge noot Johan Kriek. De uitslagen van vrijdag in Tokio zijn: Heren enkelspel, kwart-finales: David Pate (VSt) - Johan Kriek VSt) 7-5,6-2; Andres Go mez (Ecu) - André Agassi (VSt) 6-2,6-0; Scott Davis (VSt) - Jimmy Connors (VSt) 6-3, 6-4; Stefan Edberg (Zwe) - Anders Jarryd (Zwe) 6-3, 6-2. AMSTERDAM (ANP) John Bosman is door de UEFA voorlopig voor één duel geschorst naar aanleiding van zijn rode kaart in de Europa Cup-wed strijd tegen Real Zaragoza. Normaal gesproken had de tuchtcommissie van de Europese voetbalunie de straf zaak tegen de Ajacied en Zaragoza- verdediger Guerri, die eveneens rood kreeg, vrijdag behandeld. In verband met Goede Vrijdag is de zitting naar vrijdag 1 mei verschoven. Ook Blind mist door zijn tweede gele kaart woensdag de return in Amster dam, waar Ajax de kleine voorsprong (3-2) verdedigt. Dondermiddag ont ving Ajax de telex vanuit Bern, waarin de schorsing van Bosman werd beves tigd. Ajax zal geen schriftelijk verweer voeren tegen de rode kaart van de spits. ZEIST (GPD) Het bestuur betaald voetbal van de KNVB blijft van me ning dat de eredivisie vóór het sei zoen 1988-1989 uit zestien clubs moet bestaan. Om die reden is het plan op gevat volgend seizoen een versterkte degradatie in te voeren, waardoor het huidige aantal van achttien profclubs in de eredivisie met twee wordt ver minderd. In de opzet van het sectiebestuur zul len aan het eind van het komende sei zoen de nummers zeventien en acht tien direct degraderen en alleen de kampioen van de eerste divisie promo veren. De nummers vijftien en zestien van de eredivisie worden samen met de vier periodekampioenen uit de eer ste divisie ingedeeld in twee groepen van drie. Zij zullen strijden om één- plaats in de eredivisie. De Centrale Spelersraad (CSR) en de spelersvakbond VVCS zijn inmiddels door het sectiebestuur om advies ge vraagd. Omdat de KNVB dat aan het begin van dit seizoen had verzuimd, richtten de spelers zich enige tijd gele den tot de rechter, en claimden het in de reglementen vastgelegde 'advies- en instemmingsrecht'. De Utrechtse rechtbank stelde de werknemers des tijds in het gelijk, waardoor de KNVB aanzienlijke vertraging opliep in het streven de eredivisie binnen afzienba re tijd af te slanken. De verloren tijd hoopt men nu in te halen door volgend seizoen de versterkte degradatie in te voeren en het aanvankelijk voorge stelde overgangsjaar over te slaan. De CSR en de VVCS hebben, hoewel nog niet officieel, nu al laten weten zich tegen de plannen van het sectie bestuur te zullen keren. Met name het argument dat competitieleider Jan Huijbregts niet meer in staat is een soepel draaiend programma voor achttien clubs samen te stellen, heeft bij de CSR en de WCS kwaad bloed gezet. Het sectiebestuur is overigens gerechtigd het advies van de werkne mers naast zich neer te leggen. Alleen wanneer blijkt dat een meerderheid van de clubs zich tegen het voorstel keert, wil het sectiebestuur alsnog een overgangsjaar met zeventien eredivi sieclubs overwegen. KLOETINGE De gemeente Goes staat een belangrijk voetbalweekein- de te wachten. Al tientallen jaren mist de Bevelandse centrumgemeente de aansluiting met de rest van Zeeland. Schouwen heeft tweedeklassers, Zeeuwsch-Vlaanderen eveneens en Walcheren heeft door zijn grotere be volkingsdichtheid altijd al ruimer in de hoger spelende formaties geze ten. Alleen in Goes en nabije omgeving wilde het maar niet lukken. Daar komt nu verandering in. Vandaag (zaterdag) kan Kloetinge kampioen worden van de derde klas van het zaterdagamateurvoetbal en promove ren naar de afdeling, waarin teams als Arnemuiden, Serooskerke, Hoek en volgend seizoen waarschijnlijk ook Oostkapelle uitkomen. Daarom is de thuiswedstrijd tegen Veere (aanvang 14.30 uur) een wedstrijd van „historische betekenis". Niet alleen voor de regio, maar ook voor enke le spelerts van Kloetinge die al jaren hopen op een doorbraak. De gemeen te Goes krijgt er een voetbalvereniging bij die zich tot de subtop van de provincie mag rekenen. Aanvoerder Diederik Hiensch is er in elk geval helemaal vol van. Leeft die gebeurtenis echt zo sterk? Hiensch: „Ja, dat is ongelooflijk. Iedereen in de Goese voetbalkringen heeft het er over. Begrijpelijk, want voor zover ik me kan herinneren is er nooit een zaterdag tweedeklasser geweest. Bovendien is Goes er aan toe een ploeg in die klas te hebben. Voor mezelf is het ook een geweldige bele venis. want ik speel al negen jaar in het eerste". Hoe komt het dat Kloetinge, bekend om zijn sterke jeugd, zo lang in de wachtkamer heeft gezeten? Hiensch: „Het klopt dat wij altijd sterke jeugd hadden en misschien is dat juist wel de reden dat het bij de senioren nooit echt lukte. Bij de jeugd was je gewend om vrij eenvoudig te winnen. Je moest per seizoen maar drie of vier wedstrijden voluit gaan. Als je dan bij de senioren komt blijkt het anders te zijn. Je bent niet gewend om altijd te knokken en al win je dan nog veel op je kwaliteit, er zijn dan altijd een paar wedstrijden dat het niet lukt en dat is het verschil tussen bovenin meedraaien en kampioen wor den". Wat is er in dat opzicht veranderd? Hiensch: „Trainer André Wurth heeft zijn rijke ervaring overgebracht op het elftal. Hij heeft er een bepaald systeem in gebracht. Niet echt verdedi gend, maar wel een beetje behoudend. Eerst de bal rondspelen en kijken wat de tegenstander doet en dan pas de aanval opzetten. De voedingsbo dem voor een tweede klas-ploeg is er altijd geweest, maar Wurth heeft kans gezien dat er ook van te maken". Heeft Kloetinge een toekomst als tweedeklasser? Hiensch: „Nou en of. Er is een fundament gelegd met sterke jeugd, die vorig jaar in de landelijke competitie heeft gespeeld. Die jeugd maakt een rijpingsproces door en speelt nu voor een groot deel in het tweede team, dat in de reserve derde klas uitkomt en kampioen kan worden. Het bete kent dat het niveau van het reserveteam aansluit bij het eerste elftal. Zo'n basis achter de hand is geweldig. Dat tweede team is heel jong. Een gemid delde leeftijd van twintig. Trouwens van het eerste elftal is de gemiddelde leeftijd tweeëntwintig. Ik ben met mijn 26 jaar één van de oudsten". Wat zal de invloed zijn voor het voetbal in de Goese regio? Hiensch: „Je hoort nu regelmatig mensen zeggen dat ze in het weekend naar Vlissingen of Middelburg gaan om niveau-voetbal te zien, omdat je dat op Beveland nergens kunt bekijken. De publieke belangstelling is enorm teruggelopen. Ik hoop dat dat weer gaat leven. Dat mensen voor tegenstanders als Oostkapelle, Arnemuiden, Hoek en AZW naar ons ko men". Kloetinge treedt vanmiddag vrijwel volledig aan tegen Veere. Alleen Johnny Kole ontbreekt wegens een blessure. Diederik Hinesch VLISSINGEN Kees Vermunt hoopt vurig dat het Vlissingen-bestuur maandag voor de wedstrijd tegen WVO niet net als twee jaar geleden, toen het kampioenschap van de tweede klas binnen handbereik was, met grote rozetten het terrein zal betreden. Dat werd toen namelijk een lachsucces, want het kampioensfeestje moest nog eventjes worden uitgesteld. „Dilletantisme", noemt Vermunt de hou ding van toen, „waar je als trainer niets tegen kunt doen. Je bent gecon centreerd bezig met een wedstrijd en dan komen zij op zo'n manier aanzet ten. Maar nu hebben we andere bestuursleden..." Theoretisch kan de titel maandag worden binnengehaald, maar dan moet alles echt meezitten. Vermunt rekent daar niet op en bepaalt zich slechts tot de wedstrijd. „Net als de hele ploeg, want bij ons heerst er echt geen stemming dat we al kampioen zijn". Voor de ontmoeting van maandag kan Vermunt geen beroep doen op Marcel Schenk, die volgende week woensdag in een Roosendaals ziekenhuis een knie-operatie moet onder gaan. VLISSINGEN In de tweede klas van het zaterdagvoetbal staat een groot aantal streekduels op het programma. Arnemuiden speelt zelfs twee derbies: vandaag in Axel tegen AZW („volledig, want de twijfels over Piet Ruitenberg zijn weg: hij speelt", laat Hans Radt weten) en maandag thuis tegen Hoek. Trainer Jack Schipper mist André Marteijn (liesblessure) en Leo de Nooijer (scheurtje in botvlies). Arnemuiden kan maandag rekenen op een gemotiveerd Hoek dat met een omvangrijke supporterschare ongeveer honderd man naar het vissersdorp reist. „Als ze maar betalen", is het laconieke commentaar van Schipper op die verwachte Zeeuws-Vlaamse „invasie". Perikelen rond mist op het veld leidde in de eerste ontmoeting van de twee teams tot opgewonden taferelen. Arnemuiden verloor toen. Jan Doorns van Hoek stelt: „Vissers houden niet van mist, want dan kunnen ze niks verdienen". Zaterdag (in de uitwedstrijd tegen Tricht) mist hij Jan de Block, die tegen Serooskerke een derde boeking kreeg en nu één wedstrijd is geschorst. Op tweede paasdag tegen Arnemuiden is hij er wel bij. Dat geldt niet voor Jack Caluwé. De Belgische fysiotherapeut verblijft met de Belgische roeiploeg in Griekenland. De andere derby is Bruse Boys Serooskerke. Bruse Boys mist Jacob van de Berge nog en Serooskerke heeft helemaal geen problemen. Wim Allaart is er bij als wissel. „Het feit alleen al dat hij op de bank zit kan een stimu lans voor de ploeg betekenen', aldus trainer Jan Meulmeester. Oostkapelle lijkt zich te moeten verzoenen met het feit dat het doek over het eersteklasserschap zal vallen. Temeer daar de ploeg zich dit weekein de naast de naweeën van het optstappen van Stoffel Schipper met nog meer problemen te kampen heeft. Peter Verburg, net weer terug, kreeg deze week tijdens een oefenwedstrijd een schop tegen zijn achillespees en is voorlopig uitgeschakeld, Ronald Mesu heeft griep, Ronald Aarnoutse is een wedstrijd geschorst en Piet Baan is nog niet fit om een hele wedstrijd te spelen. Verder zit er geen keeper in de dug out, want Ruud Pennigs is nog geblesseerd en de A-junioren doelman verblijft in West-Duitsland. Vandaag speelt Oostkapelle thuis tegen Barendrecht, maandag gaat de formatie uit naar RKAVIC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 7