HTS ingenieur Elektrotechniek-lnformatica voor een kijkje bij Pechiney. Open Dagen op 9 en 23 mei 1987. Aluminium maakt het leven lichter. Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland Als je van school komt kom dan werken in Ter Valcke verdien je eigen salaris en leg een degelijke basis 1 Als je voldoet aan de eisen solliciteer je nu meteen! L WIJKVERPLEEGKUNDIGE «m MIDDELBURG ooDtvoerder SECRETARESSE SCHOOLVERLATERS (M/V) DE OPLEIDING HET DIENSTVERBAND DE VITRITE FABRIEK (THE VITRITE WORKS) van der Poel b.v. KRUISVERENIGING GOEREE-OVERFLAKKEE PECHINEYj aluminium Pechiney Nederland N. V. Quarleshaven Postbus 49 4380 AA Vlissingen Tel. 01196-16651 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 18 APRIL 1997 en graag de gezondheidszorg in wilt, omdat je - houdt van werken met mensen, - uitziet naar een baan met interessante, wisselende contacten en volop mogelijkheden en op eigen inzet verder wilt komen dan hebben wij een aantrekkelijk voorstel. Vanaf 31 augustus 1987 kan een aantal enthousiaste school verlaters aan de slag in Ter Valcke te Goes, een gecombineerd verpleeghuis waar ongeveer 210 mensen worden verzorgd en verpleegd. Er werken ongeveer 321 personeelsleden. Dit huis is één van de 12 instellingen in de provincie Zeeland, die worden beheerd door de SVRZ, de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland. Als LEERLING ZIEKENVERZORGENDE verdien je al tijdens je opleiding een eigen salaris. Behalve in de eerste dertig weken: dan heb je recht op een zakgeld van f 395,- per maand, terwijl je ouders voor kinderbijslag in aanmerking komen. Daarna echter mag je rekenen op een inkomen dat een vergelijking met dat van andere beroepen glansrijk doorstaat en op kan lopen tot f 1.448,- bruto per maand. De opleiding tot ziekenverzorgende start enkele malen per jaar, duurt ruim 2V2 jaar en is een ideale combinatie tussen leren en werken. Want al tijdens die opleiding kun je in bovengenoemd huis aan de slag. Zo investeer je dus in zekerheid voor een verdere carrière in de gezondheidszorg. Het theoretische deel van de opleiding ontvang je aan een regionale opleidingsschool of aan een opleidingsschool van onszelf. tenminste 16 jaar en 8 maanden bij aanvang opleiding in het bezit van het diploma MAVO, LBO of een gelijkwaardige opleiding (waarvan tenminste 2 vakken op C-niveau, waar onder 1 theoretisch vak). Je solliciteert door een brief te schrijven, waarin je het een en ander over jezelf vertelt, en die te zenden aan de afdeling Personeelszaken van de SVRZ, Postbus 100 4330 AC te Middelburg. Misschien wil je, voor je over jezelf schrijft, eerst meer van ons weten. Dat kan. Mevrouw C. E. Coenradie, verpleegkundig directeur, telefoon (01100) 27140, geeft je antwoord op al je vragen. Bouwbedrijf Burgerlijke en utiliteitsbouw Doelstraat 8 - 4435 AP Oudelande Telefoon 01104-451/247 Telefoon na 18.00 uur 01100-20320. Voor grootonderhoudsproject zoeken wij een bereid om mee te werken in vast dienstver band. Inl. tel. 01104-451, na kantooruren 01193-341. Op het pathologisch Anatomisch Laboratorium te Middelburg van de Stichting Streeklaborato- rium 'Zeeland' wordt gevraagd een (full-time) leeftijd 24-30 jaar, enige jaren type-er- varing met goede typevaardigheid ver eist. Kennis van de medische terminolo gie strekt tot aanbeveling. Vooropleiding: minstens havo. Arbeidsvoorwaarden volgens cao zieken huiswezen, pensioenregeling bij het PGGM. Sollicitaties binnen 14 dagen na verschijning van deze advertentie te richten aan de laborato- riumhoofden van het Pathologisch Anatomisch Laboratorium, Molenwater 47, 4331 SC Middel burg. O Het bestuur van de Kruisvereniging Goeree-Overflak- kee vraagt een voor Middelharnis/Sommelsdijk Het betreft een dienstverband van 100% Onze belangstelling gaat uit naar iemand die: in het bezit is van het diploma MGZ of HBO-V, ervaring heeft in de maatschappelij ke gezondheidszorg, bereid is groepsvoorlichting te ge ven, bereid is om samen te werken in de eigen organisatie en met andere dis ciplines, in het bezit is van rijbewijs en auto. De funktionaris bieden wij: wekelijks teamoverleg, werkbegeleiding door de hoofdwijk- verpleegkundige, een goede weekenddienst- en be reikbaarheidsregeling met behulp van semafoon, een all-round wijk, een leuke woning. In onze organisatie is 24-uurs bereikbaarheid en avondzorg ingevoerd. Nadere informatie wordt graag verstrekt door de hoofdwijkverpleegkundige, mevrouw J. N. Anker, da gelijks tussen 9.00 en 12.00 uur, telefoon 01870-5900. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan: Het be stuur van de Kruisvereniging Goeree-Overflakkee, Postbus 218, 3240 AE Middelharnis. Sluitingsdatum: 4 mei 1987. Pechiney Nederland N. V. vraagt een jonge Pechiney Nederland N. V. is een Nederlandse vestiging van het Franse concern PECHINEY, één van de grootste Europese maatschappijen op het gebied van de productie en verwerking van o.a. aluminium Deze moderne aluminium- fabriek bevindt zich in het Sloegebied in Zeeland en produceert per jaar 180.000 ton aluminium in de vorm van gieterijlegeringen, extrusiepalen en wals- blokken. Het bedrijf heeft ongeveer 900 medewerkers in dienst. In ons bedrijf, waar de elektrotechniek nauw verbonden is met de fabricagetechniek van ons produkt, het aluminium, zullen wij de komende jaren geavanceerde besturings installaties installeren. De taak van de HTS ingenieur zal zijn om binnen de groep van automatiseringstechnici te werken aan het ontwerpen, in bedrijf stellen, onderhouden en verbeteren van deze nieuwe installaties. Het gaat hier om computer- en elektrische besturings installaties van diverse fabricaten (Digital, Siemens, IBM, APRIL, etc.) De Automatiseringsgroep is een onderafdeling van de Elektrotechnische Afdeling. Voor nadere inhoudelijke informatie over de funktie kunt u kontakt opnemen met het Hoofd van de Elektrotechnische Afdeling, de heer J. Warmelink, telefoon 01196-16651, toestel 231. Een psychotechnisch onderzoek kan tot de sollicitatie procedure behoren. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u vóór 1 mei 1987 richten aan de afdeling Personeelszaken op onderstaand adres. PECHINEYj aluminium Pechiney Nederland N. V. Quarleshaven Postbus 49 4380 AA Vlissingen VITRITE VITRITE is een industriële onderneming waar lampvoeten en metalen onderdelen worden geprodu ceerd. De produktiemachines en gereedschappen worden in eigen beheer ontwikkeld en vervaar digd. Het bedrijf maakt deel uit van de Nederlandse Philips Bedrijven B.V. Op onze BEDRIJFSSCHOOL is plaats voor - die belangstelling hebben voor een beroepsopleiding voor het metaalvakmanschap. - die dit jaar hun LBO-diploma op C-niveau met een voldoende voor wiskunde of MAVO-4 met wiskunde op D-niveau behalen. In onze Bedrijfsschool worden vakopleidingen gegeven in: - gereedschapmaken. - verspanen (draaien, frezen, slijpen). Deze opleidingen duren 2 jaar. Voor beroepsbegeleidend onderwijs gaan de leerlingen in het eerste jaar 2 dagen per week naar de Streekschool in Middelburg en in het tweede jaar 1 dag per week. De praktijkopleiding vindt op de overige dagen plaats in de Bedrijfsschool. De opleiding staat onder toezicht van het leerlingstelsel Stichting Opleidingen Metaal en wordt afge sloten met een examen voor een landelijk erkend vakdiploma. De leerlingen van de Bedrijfsschool hebben gedurende de opleiding zowel een leerovereenkomst als een arbeidsovereenkomst. De Philips-cao is voor de duur van de opleiding op hen van toepassing en zij ontvangen het daarbij behorende salaris voor jongeren gebaseerd op het aantal praktijkdagen. Sollicitaties met een kopie van de laatste cijferlijst of de eindexamencijfers richten aan: T.a.v. de heer R. Gras, Personeelzaken Antwoordnummer 31 (zonder postzegel) 4330 VB Middelburg. UITNODIGING In het Sloegebied bij Vlissingen staat sinds 1970 één van de modernste aluminium- fabrieken ter wereld: Pechiney Nederland N. V. Alle aktiviteiten zijn gericht op de produktie van dat ene bijzondere metaal: Aluminium. Ca. 900 medewerkers en 512 ovens zijn de belangrijkste elementen voor een jaar- produktie van 180.000 ton. In de gieterij afdeling krijgt het aluminium zijn voorlopige vorm: walsplakken en extrusiepalen. Vandaar gaat het via de eigen havenfacili teiten of spooraansluiting, dan wel over de weg naar verwerkingsbedrijven in geheel Europa. Aluminium is het meest veelzijdige van alle metalen: licht én sterk, elektrisch goed geleidend, weerbestendig en gemakkelijk te bewerken. Het wordt toegepast op het gebied van transport, in de vorm van auto motoren en -onderdelen, vlieg- en ruimte vaartuigen, moderne supersnelle treinen en metro's, en in de scheepsbouw: van zeil jachten tot LNG-tankers. In de bouw worden o.a. ramen, gevels en kassen van aluminium gemaakt. De verpakkingsindustrie gebruikt folie, tubes en allerlei containers (zoals voor bier en frisdranken) van aluminium. Men vindt het in vele huishoudelijke apparaten, zoals mixers en strijkijzers, in de elektronica, in audio- en video-apparatuur, en in camera 's; maar ook in de zware machinebouw en de elektrotechniek. Met aluminium kan in vele gevallen tot 50% gewichtsvermindering worden bereikt ten opzichte van conventionele materialen, met een aanzienlijke energiebesparing als plezierig gevolg. Het is bovendien een metaal, dat zich goed leent voor hergebruik, omdat het gemakkelijk en goedkoop kan worden teruggewonnen. Pechiney produceert dus aluminium. Dat dit produceren geschiedt via een technisch hoogst interessant proces hoeven wij u waarschijnlijk niet te vertellen. Daarom nodigen wij u uit om dit proces van dichtbij te komen bekijken. Via dia's, een rondrit over de terreinen en een uitgebreid bezoek aan de fabriek (in totaal bijna 3 uur) kunt u zien wat er allemaal voor komt kijken om zo'n gewoon stukje aluminium te verkrijgen. U bent op zaterdag 9 mei, of op zaterdag 23 mei a.s. van harte welkom. Wilt u met een aantal mensen komen, ook prima. Kinderen onder de 10 jaar kunnen helaas niet op het fabrieksterrein worden toegelaten. Indien u belangstelling hebt, wilt u dan de onderstaande bon zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 24 april a.s. ingevuld aan ons retourneren U kunt deze bon in een envelop (zonder postzegel) zenden naar: Pechiney Nederland N.V., Antwoordnummer 4, 4380 VB Vlissingen. U krijgt dan verdere bijzonderheden toegestuurd. D/^) A I Ik neem gaarne uw uitnodiging aan om Pechiney Nederland N. V. D v_/V te komen bekijken op 9 mei723 mei 1987* Naam:Aantal:. Adres:Telefoonnr.: Postcode Woonplaats:. 'Datum doorstrepen die u niet wenst. Aluminium doet de zeilvaart herleven... Dankzij de unieke materiaal eigenschappen kon het Turbo-zeilschip 'Alcyone geheel uit aluminium worden gebouwd. Een geavanceerd ontwerp, dat door Pechiney in samenwerking met de bekende diepzee-onderzoeker Jacques-Yves Cousteau werd gerealiseerd. De kotomvormige zeilen leveren een belangrijk deel van de voortstuwing en besparen meer dan één derde op de benodigde energie. Vernieuwend denken schept mogelijkheden voor de toekomst. Pechiney en aluminium horen daarbij. T'T

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 4