Aanschaf computers in raad Westkapelle B en w Domburg passen plannen Schelpweg aan Winst voor koploper in bedr ij fs volley bal Commissie Domburg •ver rechtspositie an samenwonenden Computer maakt einde aan volle wachtkamers FNV-jubilarissen in de bloemen UTIËNTEN VERHUIZEN 8 JULI Nieuwe leider in dinsdagbowling Streekschool sloot projecten af met kunstvoorstelling SGP-jongeren richten afdeling Walcheren op PZC/ provincie 17 Ileuren Haemodialyse WOOR BEIDE BASISSCHOLEN COMPETITIE MIDDELBURG Arbeidsvoorwaarden BIGGEKERKE MIDDELBURG OOST-SOUBURG VLISSINGEN VROUWENPOLDER WESTKAPELLE ■terdag 18 APRIL 1987 iekenhuis in Goes is ij na klaar |0ES - De kans bestaat dat de patiënten in de Goese zieken- Lizen Bergzicht en Sint-Joanna woensdag 8 juli eerder zullen forden gewekt dan ze gewend zijn. Tussen 5 en 7 uur worden L overgebracht naar het nieuwe streekziekenhuis aan de 's- (ravenpolderseweg. Deze verhuizing valt 's morgens vroeg ]ndat het op dat tijdstip nog plezierig rustig is op de weg. De Ltiënten zullen worden gewassen in de oude ziekenhuizen, let ontbijt staat op ze te wachten in het nieuwe ziekenhuis. |et overbrengen van de patiënten is lt spectaculairste onderdeel van de Igebruikname van het Oosterschel- Iziekenhuis, zoals de naam van deze leuwe gezondheidszorg-voorziening llluiden. De beide oude ziekenhuizen Ebben op dit moment plaats voor Eim driehonderd patiënten. Zoveel lillen er niet hoeven te worden overge- Eacht naar de verpleegafdelingen aan [e s-Gravenpolderseweg. In de weken Joor de verhuizing zal een zodanig op- lamebeleid worden gevoerd dat 8 juli leer dan honderd bedden leeg staan. Ian het ziekenhuis, waaraan sinds de Imer van 1984 is gewerkt, wordt nu de latste hand gelegd. Het gebouw heeft len compacte vorm: een kruis met in Jotaal acht vertakkingen aan de uit- ■nden. Ook wordt de vergelijking met |en klaverblad gemaakt; een klaver- levier wel te verstaan. De vier vertak- fingen aan de zuidkant tellen drie louwlagen. Daar zijn de verpleegafde- |ngen gesitueerd. De vier andere ver- |akkingen zijn twee hoog en herbergen |nder meer poliklinieken, röntgenaf- |eling, laboratorium en administratie. |n het hart van het gebouw liggen de |entrale hal, het verrichtingencen- |mm voor onder meer spoedeisende tulp en - op de tweede verdieping - de [peratieafdeling. be strenge symmetrie van het ge- louw maakt het de bezoeker die het liekenhuis voor het eerst betreedt liet gemakkelijk zich te oriënteren, [laar het kleurgebruik dat de binnen huisarchitect heeft voorgeschreven, biedt uitkomst. IJit de kleuren van vloeren en wanden kunnen patiënten en bezoekers opma ken in welke soort ruimte ze zich be landen: gangen zijn beige, wachtruim ten grijs, spreekkamers en administra tieve ruimten hebben een overwegend Iele tint en de kleur groen mag aanlei ding geven tot enige ongerustheid. Vant dan is de patiënt/bezoeker in een nedische ruimte beland: een behan- Bel- of onderzoekskamer, een operatie kamer of een kamer in een van de ver pleegafdelingen. De spreek/onder- loekkamers van de oogartsen vormen ken uitzondering op deze regel. Daar pverheerst om gezichtkundige rede pen de kleur blauw. Het Oosterscheldeziekenhuis telt in totaal 305 bedden. Tien daarvan staan |n een afdeling die dagziekenhuis wordt genoemd. Daar komen patiën ten te liggen die eenvoudige ingrepen lof wat ingewikkelder onderzoeken nebben ondergaan en die binnen vier (tot tien uur weer naar huis kunnen. De verpleegafdelingen omvatten 36 bed den, verdeeld over vier-, twee- en een persoonskamers. Alle kamers zijn voorzien van toilet- en doucheruim ten. In de vier-persoonskamers komen de bedden zodanig te staan dat de pa tiënten niet recht tegenover elkaar lig gen. Per twee bedden is er een te lefoonaansluiting en een televisietoe stel, waarvan het geluid via de oortele foon van de ziekenhuisradio wordt weergegeven. Twee verpleegafdelin gen hebben samen een dagverblijf, met zitruimte voor 36 patiënten. Op de begane grond van een van de vleugels met verpleegafdelingen is de haemodialyse gevestigd, waar pa tiënten met een gestoorde nierfunctie hun bloed kunnen laten spoelen. Er zijn elf spoelplaatsen. De begane grond van een volledige vleugel wordt in beslag genomen door de ziekenhuisapotheek. Die zal ook voor de Walcherse ziekenhuizen werken zolang de nieuwbouw daar nog niet is gerealiseerd. Voor alle Zeeuwse ziekenhuizen zullen in de apotheek van het Oosterscheldeziekenhuis de steriele geneesmiddelen worden ge produceerd. Ook de röntgenafdeling en het laboratorium beslaan een ver dieping van een van de vertakkingen aan het gebouw. Het ziekenhuisgebouw heeft ook een souterrain. Onder het hart van het ge bouw liggen onder meer de keuken en de beddencentrale. Een deel van het ondergrondse gedeelte vormt de zoge naamde vibo-kelder (vibo staat voor volksgezondheid in buitengewone om standigheden). In bijvoorbeeld tijd van oorlog kan deze kelder als nood ziekenhuis worden ingericht. Dit her metisch van de buitenwereld af te slui ten hospitaal kan 480 patiënten ber gen, van wie de meesten overigens wel in stapelbedden zullen worden ver pleegd. Het Oosterscheldeziekenhuis zal in fasen in gebruik worden genomen. Woensdag 13 mei verhuizen keuken, apotheek, magazijn en technische dienst. Voordat het nieuwe zieken huis op 8 juli met het overbrengen van de patiënten volop gaat functioneren, staat voor 20 juni nog een open dag op het programma. De officiële opening is in het najaar. Ter gelegenheid daar van zal woensdag 7 oktober een sym posium worden gehouden, met het thema 'Water en zout'. Dit thema biedt niet alleen medische aankno pingspunten. Ook zullen zaken als waterbeheersing, milieu en drinkwa tervoorziening aan de orde komen. IWESTKAPELLE Het college van I burgemeester en wethouders van IWestkapelle wil in totaal vier compu ters met toebehoren aanschaffen voor |de twee basisscholen in zijn gemeen te. Dit blijkt uit een voorstel van b en lw waarover de gemeenteraad van IWestkapelle zich woensdag 29 april I buigt. |De kosten van de aanschaf van de [computers komen op 16.400 gulden. [Volgens b en w van Westkapelle kun- Inen deze kosten gedekt worden uit de loegrotingspot 'Andere voorzieningen [basisonderwijs'. De twee directeuren [van de basisscholen hebben overeen stemming bereikt over de keuze van [de apparatuur. Hierdoor is het moge- [lijk onderling programma's uit te wis- [selen. „De bruikbaarheid van de com puters in het leerproces kan daardoor porden vergroot zonder het beschik- [baar stellen van extra financiële mid- |delen", stelt het college van burge- neester en wethouders. DOMBURG - Om tegemoet te komen aan de bezwaren van bewoners van de Schelpweg hebben b en w van Dom burg hun reconstructieplannen voor de verkeersader naar Westkapelle op enkele punten aangepast. Zo komt er een iets grotere "verkeers- druppel" bij de ingang van het golfter rein, zodat het verkeer wat in snelheid geremd wordt. Ook wordt er voor de voetgangers van de Camping Dom burg een apart voetpad aangelegd over het terrein van Hof Domburg. De 53 gezinnen die aan de Schelpweg wonen, maakten begin februari op een hoorzitting massaal bezwaar tegen de reconstructie, omdat ze er te weinig van hun wensen in terug vonden. Een aparte route voor de campinggasten was één van de wensen. Ingegeven door de ergenis over de kampeerders, die nu in de zomer veel aanwonenden van de Schelpweg slapeloze nachten bezorgen, door luidruchtig van het dorp naar de camping terug te keren. Ook wilden de bewoners bij de recon structieplannen graag wat maatrege len opgenomen zien om de verkeers veiligheid te verhogen. De commissie ruimtelijke ordening en milieu geeft maandag 27 april advies over de gewijzigde plannen. In dezelf de vergadering komt ook de herinrich ting van het voormalige voetbalveld aan de Roosjesweg tot een parkeerter rein met 80 plaatsen aan de orde. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. OMBURG - De Domburgse commis- 'e algemene en bestuurlijke zaken noet dinsdag 21 april een advies uit rengen over het gelijkschakelen van e rechtspostie van getrouwde en uurzaam samenwonende ambtena- en in de gemeente. Aanleiding voor e discussie is een verzoek van één an de secretarie-medewerksters om 'aar vriend op te laten nemen in de peciale ziektenkostenverzekering 'oor ambtenaren: de IZA-regeling. 3p landelijk niveau is een werkgroep fit hetCOGBGP (Centraal Orgaan in zake Gemeenschappelijke Behande- fing van Gemeentelijke Personeel- saangelegendheden) al jaren bezig met de voorbereiding van een regeling, die er toe zou moeten leiden dat zowel De hoofdingang van het nieuwe ziekenhuis in Goes. Tijdens de gemeenteraadsvergade ring komt ook de aanpassing van de samenwerkingsovereenkomst van de Stichting Welzijn Ouderen Walcheren (SWOW) aan de orde. Nu ook Marie- kerke en Arnemuiden tot de stichting zijn toegetreden, nemen alle gemeen ten op Walcheren deel in de SWOW. De aanpassing in de overeenkomst komt neer op een erkenning van Westkapel le als centrumgemeente binnen de stichting. Dit houdt in dat Westkapel le de bevoegdheid krijgt tot het aan vragen van de jaarlijkse rijksbijdrage bij het college van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland en het ministerie van W.V.C. De centrumgemeente heeft ook tot taak de subsidieverordening voor de SWOW vast te stellen en uit te voeren. De raadsvergadering wordt vanaf 20.00 uur gehouden in het gemeente huis van Westkapelle. GOES - Een opmerkelijk streven voor een ziekenhuisdirecteur: lege wachtkamers. A. F. R. van Opdorp, directeur patiëntenzorg van de stichting Oosterscheldeziekenhui- zen in Goes en Zierikzee, denkt deze doelstelling waar te kunnen maken in het nieuwe streekziekenhuis aan de 's-Gravenpolderseweg in Goes. Kleine wachtruimten en een geau tomatiseerd afspraaksysteem moe ten voorkomen dat bezoekers van de polikliniek in het ziekenhuis de indruk krijgen dat ze slechts een nummer zijn; een nummer dat nog lang moet wachten ook. In de polikliniek van het Ooster scheldeziekenhuis is bewust afge zien van een centrale wachtkamer. Bij de spreekkamers van de specia listen zijn afzonderlijke wachtruim ten gesitueerd met een handvol stoelen. Het afspraaksysteem met behulp van een computer moet er voor zorgen dat deze wachthoeken nooit overvol raken. De computer waakt ervoor dat voor een arts niet meer afspraken worden gemaakt dan in een uur kunnen worden afge werkt. Het aantal afspraken per uur is voor iedere specialist verschil lend. Als blijkt dat een arts per pa tiënt toch meer tijd nodig heeft - en dat manifesteert zich in een overvol le wachtruimte - kan in de computer het aantal afspraken per uur worden verminderd. Van Opdorp: „Dat heeft nogal wat voordelen. De pa tiënten hoeven minder lang te wach ten, de spreekuren kennen een regel matiger verloop en de specialisten krijgen meer tijd beschikbaar voor onderling overleg". In het nieuwe ziekenhuis verandert voor de patiënten nog meer vergele ken bij de huidige situatie in de ge bouwen Bergzicht en Sint-Joanna. De maaltijdvoorziening is erop ge richt de patiënten meer keuzemoge lijkheden te bieden. Patiënten die de hulp van een ver pleegkundige nodig hebben, hoeven in het nieuwe ziekenhuis na een druk op de knop van het waarschu wingssysteem niet meer af te wach ten tot iemand komt opdagen. De patiënt komt na zijn oproep direct mondeling in contact met een cen trale die door speciaal opgeleide ver pleegkundigen wordt bemand. De centrale beoordeelt de prioriteit van de oproep - de vraag om een glas wa ter is natuurlijk minder dringend dan een complicatie - en waar schuwt elektronisch de dichtstbij zijnde verpleegkundige. Verder kun nen patiënten die hun bed mogen verlaten, in beginsel de hele dag be zoek ontvangen in de centrale hal. In die hal is bovendien een patiënten café ingericht. Sommige patiënten en bezoekers zullen het als een nadeel van het nieuwe ziekenhuis beschouwen dat het vergeleken met de oude zieken huizen minder gemakkelijk te berei ken is. Overigens zijn met de streek- vervoer-onderneming Zuid-West Nederland afspraken gemaakt om een halte op het terrein van het zie kenhuis op te nemen in enkele bus routes. Bij het Oosterscheldezieken huis komen 430 parkeerplaatsen. Dat is niet echt veel, geeft algemeen directeur P. C. G. F. Bouman toe: „We zullen onze medewerkers dan ook moeten zien te stimuleren niet allemaal met de auto te komen". Onduidelijk is op dit moment nog welke gevolgen de samenvoeging van de beide Goese ziekenhuizen onder één dak heeft voor de mede werkers. De stichting Oosterschel- deziekenhuizen (ook het Zweede Rode Kruis-ziekenhuis in Zierikzee behoort ertoe) heeft nu ruim zeven honderd arbeidsplaatsen. Omdat een aanzienlijk deel ervan op deeltijd basis is ingevuld, telt de stichting meer dan 1100 medewer kers. Nagegaan wordt wat de moge lijkheden zijn om het huidige aantal arbeidsplaatsen te kunnen behou den. De consequentie van de bunde ling van de ziekenhuisvoorzieningen in één gebouw (volgens Bouwman is daarmee het sluitstuk bereikt van de in 1974 gesloten fusie tussen het christelijke ziekenhuis Bergzicht en het katholieke Sint-Joanna) is wel dat een deel van de verpleegkundi gen in het nieuwe ziekenhuis op een andere afdeling zal komen te werken dan nu. Met de ingebruikname van het nieu we ziekenhuis wordt ook een andere organisatie ingevoerd. Een 'plattere' organisatie, in de woorden van Van Opdorp. Er komen vier niveaus waarop leiding wordt gegeven: de af delingshoofden die in de eerste plaats aandacht schenken aan de patiëntenzorg, de sectorhoofden die zich met zaken bezighouden die bo ven de afdelingen uit stijgen, dienst hoofden en de directie. Bouwman: „Op die manier proberen we de inzet van de medewerkers zoveel mogelijk op de directe zorg te richten". MIDDELBURG In de eerste klas he ren van de Middelburgse bedrijfsvol- leybalcompetitie behaalde koploper Tecona een 3-0 overwinning op Pre mier Middelburg. Hoechst liep een 2-1 nederlaag op tegen Kruitmolen/Dau- wendaele en Young Boys/Toekomst bleef met 3-1 de baas over 't Zand. Serooskerke blijft aan de leiding in de eerste klas bij de dames. De koploper zegevierde met 3-0 over Herstaco. Zon neveld versloeg Provincie met 2-1 en Jong Ambon werd met 3-0 verslagen door Oostkapelle. DVC De Abdij won met 3-0 van Dau- wendaele en behaalde daarmee het kampioenschap in de tweede klas bij de dames. De overige uitslagen zijn, heren, tweede klas: PGV - Smash Streekschool 2-1, Lijn- bach - Hoechst II3-1De Pantalon I - De Wel- linge 2-1derde klas: Middelburg Zuid - LW 3-0, Serooskerke/Herder - 't Zand II1-2, VPS - De Wellinge II3-0; vierde klas: Astrow - Dei Pantalon II3-0, Franken Machine Fabriek - PZC 1-2, WBVM - SSW 0-3; vijfde klas: MSVS - Maco II0-3, Kruitmolen - Provincie II 3-0; zesde klas: VPS II - Bachtenkomme/ VLISSINGEN De afdeling Souburg van de Industriebond FNV hield vrij dag in de Van Duijvenvoordesport- zaal in Oost-Souburg haar jaarlijkse jubilarissenavond. Vijftien jubilaris sen werden in de bloemetjes gezet. Zo huldigde de industriebond de heer J. Witte vanwege zijn 50-jarig lid maatschap. De heer Witte ontving voor dit lustrum een gouden speld met een diamantje. Zeven jubilarissen vierden hun 40-ja- rig lidmaatschap. De heren C. Hen driks, H. J. Cijsouw, E. Klaassen, P. C. Pieters, P. J. J. Theune en de heer C. F. Moerings ontvingen hier voor een gouden speld van de bond. De zevende jubilaris, de heer J. de Koeyer was niet aanwezig om zijn speld in ont vangst te nemen. Eveneens zeven jubi larissen vierden het feit dat ze 25 jaar geleden lid werden van de FNV. Het betrof de heren G. L. Joosse, W. Bou man, F. A. Pieters, C. Traas. De heren J. Verhage, W. de Nooyer en M. de- Haan waren niet op de avond aanwe zig. Districtsbestuurder G. Deleij zei het een goede zaak te vinden dat deze avond vijftien jubilarissen te huldigen waren. „Het is een positieve ervaring hier mensen te zien die zoveel jaren een steunpilaar voor de bond zijn ge weest", aldus de heer Deleij. Vervolgens tipte de districtsvoorzitter in zijn toespraak het arbeidsvoorwaar denbeleid van de FNV aan. De heer Deleij: „Volgens de regering Lubbers gaat het steeds beter. Wij als industrie bond merken nog weinig van die voor uitgang. Reorganisaties en ontslagen zijn nog steeds aan de orde van de dag en het werkloosheidscijfer gaat niet omlaag. We zullen dan ook hard moe ten knokken wanneer in januari 1988 over nieuwe arbeidsvoorwaarden ge praat wordt". De FNV is op zoek naar een nieuwe aanpak om meer mensen bij de bond te betrekken. „De mensen van deze tijd zijn individueier van aard", zo sprak de heer Deleij. „Wij als bond moeten ons beleid daarop af stemmen, zodat we bijvoorbeeld ook de mensen in de kleinere bedrijven kunnen bereiken". MIDDELBURG De dinsdagleague van de Middelburgse Bowling Bond heeft weer een nieuwe leider. De Kruitmolen II heeft door een 4-0 over winning op Verkaik Prijzen I de kop overgenomen van Verkaik Prijzen II dat met 3-1 verloor van Charles Dic kens. Rijwielshop Herca zegevierde met 4-0 over hekkesluiter Au Paradis Chinois, Dansschool Middelburg won met de zelfde cijfers van IJssalon La Palma, Rijwielhandel Van Mourik stuurde Slagerij Maliepaard met een 3-1 neder laag naar huis en De Kruitmolen I en Sunlux I deelden de punten, 2-2. De stand in de dinsdagleague is: 1 De Kruit molen II78,2 De Kruitmolen 177,3 Rijwiel handel Van Mourik 76,5,4 Verkaik Prijzen II 76, 5 Dansschool Middelburg 71, 6 Verkaik Prijzen 158,7 Rijwielshop Herca 57,8 IJssa lon La Palma 56,9 Slagerij Maliepaard 55,10 Charles Dickens 47,11 Sunlux 133,12 Au Pa radis Chinois 21. Taxi Centrale blijft aan de leiding in de woensdagleague. De koploper behaal de een 3-1 overwinning op Borduurstu dio Morena. Haarstijl Studio Roland versloeg Jan Kassa met dezelfde cij fers en blijft tweede. Aannemingsbe drijf Hoondert en Zn. liep een 3-1 ne derlaag op tegen Café De Geere, Jac- kies Jeanshop klopte La Picolo Italia met 3-1, Assurantiekantoor Tissing ze gevierde met 4-0 over Sunlux II en de Blauwe Winkel bleef met 4-0 de baas over Familie Alting. De stand in de woensdagleague is: 1 Taxi Centrale 78,5,2 Haarstijlstudio Roland 77,3 Assurantiekantoor Tissing 74,5, 4 Borduur studio Morena 72,5,5 Jackies Jeanshop 67,6 Jan Kassa 61,5 7 Café De Geere 61,8 Familie Alting 53,9 De Blauwe Winkel 46,10 Aanne mingsbedrijf Hoondert en Zn. 44.11 Sunlux II29,12 La Picolo Italia 17. Atlanta 2-2, De Waayenburgh - VT Walche ren 0-3. Dames, tweede klas: SV Duo - Oostkapelle II 3-1, LW - Herstaco II 3-0, Dauwendaele - DVC De Abdij 0-3; derde klas: LW II - Astrow II3-0, Serooskerke III - Zonneveld II 3-0. De stand, heren eerste klas: 1 Tecona 18-32, 2 Serooskerke 18-27, 3 Amnesty Internatio nal 18-26, 4 Young Boys/Toekomst 18-26,5 't Zand 18-17, 6 Dauwendaele/Kruitmolen 18- 17.7 Gemeente Middelburg 17-15,8 Hoechst 18-10,9 Premier Middelburg 18-9,10 Stegink 18-7, 11 Tonny Leijnse 17-6: tweede klas: 1 Oostkapelle 15-28,2 Lijnbach 16-23,3 Smash Streekschool 16-21, 4 De Wellinge 16-21, 5 Amor 16-17, 6 De Pantalon 17-17, 7 PGV 17- 13.8 Maco 15-11,9 Hoechst II16-6,10 Provin cie 16-2; derde klas: 1 Serooskerke/Herder 17-30, 2 VPS 17-24, 3 SV Duo 15-21, 4 Pechi- ney 15-17, 5 Middelburg Zuid 16-17, 6 Profiel '85 16-16, 7 LVV 16-15, 8 't Zand II 16-15, 9 MPSO 16-4, 10 De Wellinge II 16-1; vierde klas: 1 SSW 16-31, 2 Franken Machine Fa briek 17-24,3 Installatiebedrijf Goes 15-22,4 Astrow 16-22,5 Mammoeters 16-14,6 PZC 16-, 13, 7 WBVM 17-11, 8 Gemeente Middelburg 16-10, 9 Klarenbeek 15-6, 10 De Pantalon II 16-5; vijfde klas: 1 Zuiderduin 15-28,2 Giete rij Middelburg 15-23, 3 Riagg 15-19, 4 Oost-, kapelle II16-17, 5 Douane 16-16, 6 Kruitmo len 17-16, 7 Maco II 16-15, 8 PGV H 16-14, 9 Provincie II 16-6, 10 MSVS 16-0; zesde klas: IToorenvliedt 16-26, 2 MDGO 16-26, 3 VT Walcheren 16-24, 4 VPS II16-19, 5 Dauwen daele II 15-16, 6 Amor II 16-13, 7 Bachten komme/ Atlanta 16-11, 8 De Waayenburgh 17-10, 9 SV Duo II15-7,10 Brandweer 15-6. Dames, eerste klas: 1 Serooskerke 17-31,2 't Zand 16-28,3 Astrow 17-25,4 Herstaco 17-16, 5 Zonneveld 17-16, 6 PZEM 17-14, 7 Middel burg Zuid 17-11, 8 Provincie 15-10, 9 Jong Ambon 17-9, 10 Oostkapelle 16-6; tweede klas: 1 DVC De Abdij 17-31,2 SV Duo 17-27,3 De Wellinge 16-21,4 Bijou Lederwaren 17-18, 5 LW 17-17, 6 Serooskerke II 17-14, 7 Dau wendaele 17-13,8 Scheldemond 16-11,9 Her staco II 16-10, 10 Oostkapelle II 16-4, derde' klas: 1 MPSO 16-30, 2 Marathom 17-26, 3 Astrow II16-24, 4 Serooskerke III17-21, 5 't, Zand II16-20, 6 LVV II17-18, 7 Jong Ambon II17-12,8 SV Duo II16-7, 9 De Waayenburgh! 16-2,10 Zonneveld II16-1. Big Smash - De tafeltennisvereni ging Big Smash uit Biggekerke hield een handicaptoemooi, waaraan 18 le den deelnamen. Winnaar werd Ri chard Simonse, die in een spannende finale Piet van Maldegem versloeg. De derde plaats was voor Ria Filius en vierde werd Betsie Stroo. Tamara Pro voost toonde zich de sterkste jeugd- speelster. Bazaar loterij - De op woensdag 8 april in de statenzaal in Middelburg gehouden bazaar/loterij van Vrouwe lijke Handwerken heeft 9.781,75 op gebracht. EHBO-collecte De afdeling Middelburg van de Koninklijke Neder landse Vereniging EHBO houdt in de periode van 21 april tot en met 3 mei de jaarlijkse huis-aan-huis-collecte in Middelburg. gehuwd als ongehuwd overheidsper soneel gelijk wordt behandeld. In de praktijk is het in veel gemeenten al zo dat ongehuwden met een samen levingscontract (een bij de notaris ge sloten overeenkomst tussen de onge huwd samenwonenden) op bepaalde punten gelijk rechten genieten: met name bij kort durend verlof in verband met familie-omstandigheden, bij ver- huisvergoedingen, het recht op uitke ring bij overlijden en bij ziektekosten regelingen. De commissie moet nu adiviseren of die beperkte gelijkschakeling ook voor de Domburgse ambtenaren op moet gaan. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. Districtsvoorzitter van de FNV, de heer G. Deleij spelt de onderscheiding op bij de heer J. Witte voor zijn vijftigjarig lidmaatschap. MIDDELBURG De streekschool Zeeland besloot haar projectdagen met een kunstzinnige presentatie van ongeveer 150 leerlingen in de Klove niersdoelen in Middelburg. Zij had den zich met workshops voorbereid op de voorstellingen, die begonnen met een modeshow van zelfontwor pen kleding. Een gelegenheidsband, gëinstrueerd door de Vlissingse popgroep Car Trou ble, speelde eigen composities en en kele bekende hits. De deelnemers aan de werkgroep video toonden een re portage over winkeldiefstal, de zeef drukkers zuilen met meerkleuren drukken, de deelnemers aan de werk groep 'computer graphics' hun kleuri ge prints en ook waren er verschillende airbrush-tekeningen en houten beel den te zien. De clown Leonardo Alulu sloot het programma af. MELISKERKE - In de kerk van de ge reformeerde gemeente in Meliskerke wordt woensdag 22 april een bijeen komst gehouden met als doel de op richting van een Walcherse afdeling van de jongerenvereniging van de SGP. De bijeenkomst zal verder gaan over het thema: „Schuldig verklaard zon der toepassing van straf'. De toene mende criminaliteit en het voetbalge weld zullen centraal staan. Inleider is C.Flipse. Na de pauze is er gelegend- heid om vragen te stellen en te discus siëren. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Paasvakantie-activiteiten In buurthuis De Zwaan in Oost-Sou burg worden verschillende jeugdacti- viteiten gehouden tijdens de paas vakantie. Dinsdag is er een play-back- show voor kinderen van 6 tot 12 jaar die om 18.30 uur begint. Woensdag speelt het poppentheater 'Robhetty'1 het stuk Kabouter Witbaard. geschikt voor kinderen van 4 tot 9 jaar. Aan vang 14.30 uur. Tenslotte is er donder dag nog een filmmiddag voor de basis- schooljeugd vanaf 14.00 uur. Wijkcomité - Het wijkcomité Bo- nendijcke houdt woensdag vanaf 19.30 uur een vergadering in 'Het Wolters- huis' in Vlissingen. Tijdens de verga dering zal gesproken worden over de rioleringswerkzaamheden in de Bad huisstraat en de parkeergelegenheid op het Stadhuisplein in Vlissingen. Instructrice - Sylvia Rotgans uit Vlissingen, trainster bij de HOWA (Hondenvereniging Walcheren), be haalde in Leidschendam het certifi caat 'puppy-instructrice' bij de vereni ging O en O (Hondenopvoeding en op leiding). NCVB - De afdeling Vrouwenpolder van de NCVB houdt woensdag een bij eenkomst in het verenigingsgebouw. Ds.Schlüsser uit Kamperland spreekt over de verhouding kerk en Israël. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Plattelandsvrouwen - De afde ling Westkapelle van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt donderdagavond een bijeenkomst in Westkapelle Herrijst. De heer Joziasse van Kwekerij Het Moesbos uit Koude- kerke vertelt het een en ander over bloemen en planten voor binnen en buiten. De aanvang is 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 17