Ondernemers Breskens betalen reconstructie deels met baatbelasting Kantonrechter niet bereid tot wijzigen van tenlastelegging Buurtbewoners zijn overlast braakliggend terrein nu beu Toezicht in haven op baggerwerk Breskens nodig Nieuwe verordening Hontenisse moet privacy beschermen Canon Oostburg wil meer bomen en struiken Tevredenheid over nieuwe CAO voor Cokesfabriek Aardenburg hoopt op hulp bij restauratie voormalige kazerne International uit Engeland traint BKC Toertocht Breskens DAIHATSU PZC/streek Waarde Jeugdtoernooi judoclub Clinge Bilj artkampioenschap nadert ontknoping AGENT HANDELDE EIGENWIJS AAN OUDE DRIJDIJCK SINT-JANSTEEN Speelweide MANNESMANPAAL BESCHADIGD Vastenactie Aanvaring Toestemming Maatschappij van Aken SUBSIDIEREGELING UITGEBREID INDUSTRIEBOND FNV VIA SUBSIDIE-AANVRAGEN De Meyer gekozen tot tussentijds voorzitter PvdA in Sas van Gent KANTOOR BENODIGDHEDEN DRUKKERIJ Actieplan OOK IN CADZAND EN OOSTBURG GRAAUW Kaarting - In het gemeenschaps huis in Graauw werd een kaarting voor ouderen gehouden, waaraan 33 perso nen deelnamen. TERHOLE EHBO - De leden van de afdeling Terhole van de EHBO herkozen tij dens de jaarvergadering de meeste be stuursleden. De heer H. Smulders nam de plaats in van de heer R. Dobbelaer, die niet herkiesbaar was. De afdeling begint woensdag met een herhalings cursus hartreanimatie in het dorps huis. De aanvang is 19.30 uur. De Ter- hoolse afdeling neemt 26 april in Ge- mert in Noord-Brabant deel aan een landelijke EHBO-wedstrijd. VOGELWAARDE Jeugd-EHBO - In de basisschool 'De Schakel' in Vogelwaarde werd aan 28 cursisten het Jeugd-EHBO-A-ge- tuigschrift uitgereikt. Gedurende twintig lesavonden volgden de kinde ren de cursus, die gegeven werd door leden van de plaatselijke EHBO, in sa menwerking met de school. Kaderin structeur W. Remorie uit Kloosterzan- de en instructrice mevrouw De Troye uit Terneuzen namen het examen af. BIERVLIET Ruilbeurs - In café 't Oude Raed- huis in Biervliet is zaterdag vanaf 14.00 uur een ruilbeurs voor postzegels, munten en andere verzamelobjecten. OOSTBURG Bridge - De Bridgesociëteit 'Oost- burg' speelde in Taveerne 'Chez René de voorronden voor het 'Ruiterboer Toernooi'. SLUISKIL Collecte - De SIMAVl-collecte in Sluiskil heeft vorige maand 1.190,55 gulden opgebracht. TERNEUZEN Bingo - De binnenstadsvereniging van Terneuzen houdt maandag vanaf 20.00 uur bingo in de Centrale Stich ting in de Nieuwstraat. De opbrengst is voor de kinderspelen op Koningin nedag. Lezing - De aquariumvereniging De Albino Zwaarddrager houdt maandag 13 april vanaf 19.30 uur een leden avond in restaurant 't Vijverhof in Ter neuzen. Na de mededelingen is er een diapresentatie over ziekten bij aqua riumvissen en bestrijdingswijzen daarvan. 7 VRIJDAG 10 APRIL 1987 OOSTBURG - De ondernemers die ge vestigd zijn op het Spui- en Oranje plein in Breskens krijgen een baatbe lasting opgelegd door de gemeente. Op die manier betalen ze mee in de kosten van de reconstructie van beide pleinen. De ondernemers in Cadzand en Oostburg krijgen ook een dergelij ke aanslag voor de reconstructie van respectievelijk de Boulevard De Wie lingen en het Oostburgse centrum. Het college van b en w maakte don derdag de voorgenomen heffingen be kend. „De liefde kan niet van één kant ko men", zei wethouder J. de Vries over de baatbelasting. Het is te vergelijken met een ruilverkaveling, voegde wet houder J. Thomaes er aan toe. Bij een ruilverkaveling betalen boeren gedu rende een aantal jaren een bepaald be drag per hectare als bijdrage in de kos ten. „Hetzelfde principe willen wij ook toepassen. Openbare werken die voor een speciale groep worden uitgevoerd moeten gedeeltelijk door die groep worden betaald." Hoe hoog de baatbelasting in de ge meente Oostburg wordt is nog niet duidelijk. Dat is onder meer afhanke lijk van de rijkssubsidies die de ge meente voor de uitvoering van de werken krijgt. Verder moet nog een verdeelsleutel worden vastgesteld, zo dat de ondernemer die het meest profi teert van de recontructies ook de meeste belasting betaalt. Bedrijfs- grootte en afstand tot de gerecon strueerde plekken zijn factoren die de hoogte van de belasting bepalen. Wethouder Thomaes verwacht dat de reconstructie voor een deel ook wordt terugbetaald door meer inkomsten uit de onroerend goedbelasting (ogb). „De panden in de omgeving van de nieuwe boulevard, het nieuwe cen trum en de nieuwe pleinen zullen in waarde stijgen, waardoor ook de ogb hoger wordt." Voor andere grote werken die de ge meente uitvoert, zoals de aanleg van groenstroken bij de Groedse Duintjes, zal geen baatbelasting worden gehe ven. Daar profiteren met name de campinghouders van. Die betalen ech ter al een eenmalig bedrag van 2,75 gulden per vierkante meter. Hiervan worden bovenwijkse voorzieningen, zoals openbare verlichting en wegen, aangelegd. Volgens het Oostburgse college valt de aanleg van de groen stroken hier ook onder. Ook de toeris tenbelasting is bestemd voor dergelij ke projecten. CLINGE - De judovereniging Clinge houdt morgen, zaterdag, in sportcen trum Malpertuus een judotoernooi voor de jeugd. Er zijn 240 deelnemers. De eerste wedstrijden beginnen om 10.00 uur. AXEL - Bijna op de helft van het toer nooi telt het biljartkampioenschap van Groot Axel nog slechts twee deel nemers, die ongeslagen uit de opening zijn gekomen. Marcel Bosch en Rudi Wiemes voeren het veld in NASA- clublokaal café Cambrinus in Axel aan en met de beslissende ronden in zicht wordt het hoog tijd dat de ach tervolging op het leidende tweetal wordt ingezet. Vandaag, vrijdag, be ginnen de wedstrijden om 19.00 uur en zondag - de finalepartijen - om 13.00 uur. De slotpartij van dit plaatselijke toernooi begint dan om 20.00 uur. De tussenstand na drie ronden: 1. Marcel Bosch POP 36-2.92-15; 2. Rudi Wiemes Mo lenhof 36-2.30-12; 3. Cees Roose Molenhof 33- 2.25-18; 4. Herbert Steinkamp POP 29-1.46- 11; 5. Wim Ollebek NASA 29-1.66-12; 6. Mar co Dieleman Molenhof 27-2.19-12; 7. Piet DielemanKOT 25-1.42-11; 8. MaandeFeyter POP 24-2.88-15. ZIER1KZEE Kantonrechter mr W. F. van Solinge heeft donderdag een verzoek van officier van justitie mr J. J. A. Groen tot wijziging van een foute tenlastelegging afgewezen. Aanlei ding voor het verzoek van de officier was een persoonsverwisseling ten ge volge van wat de kantonrechter aan merkte als 'eigenwijs handelen van een agent'. En dit kan niet zo maar nog even op de zitting worden rechtge trokken, benadrukte mr Van Solinge. Kern van de zaak was dat niet de vaste chauffeur J. B. uit Serooskerke van het Schouwse transportbedrijf C. O. R. maar zijn werkloze bevriende collega P. H. uit Scharendijke een trekker met oplegger bestuurde, waarvoor geen keuringsbewijs was afgegeven. „Als goede vriend van B. reed ik een stukje voor mijn plezier", verklaarde H. En de chauffeur B. onderstreepte dat. Niettemin noteerde controlerende po litie ergens in Utrecht H. als de werk nemer, los van het feit dat chauffeur B. de vereiste werknemersverklaring kon tonen. Officier mr Groen vond het geen probleem de uit het proces-ver- baal van de politie overgenomen foute tenaamstelling alsnog in de tenlaste legging te wijzigen en stelde in eerste instantie werkgever R. geheel aan sprakelijk met het eisen van een geld boete van duizend gulden. Maar omdat de kantonrechter dit geen 'fair play' vond volstond de officier ver volgens met vrijspraak te vragen. En vrijspraak is hiermee de nasleep van het eigenwijze handelen van een agent, aldus mr Van Solinge. lag in de jachthaven in Bruinnise. De eis van de officier was een boete van tweehonderd gulden. B. bleek moeilijk te overtuigen van het standpunt van officier en rechter dat hij een foute manoeuvre had gemaakt. „Want de liggende mast was tegen de regels niet gemarkeerd en bovendien is de eigenaar erop uit de zaak wat de aangerichte weinige schade betreft, te flessen". Mr Van Solinge gaf B. echter te ver staan niet te kunnen ontkennen dat hij in de jachthaven 'een lichte tik' had uitgedeeld. „U bent per definitie de pi neut, want u vaart iets kapot. Niet de stilligende partij, maar het bewegende schip treft schuld". Voor het niet volledig bevoegd exploi teren van een restaurant in Wester- schouwen werd bedrijfsleider C. A. B. conform de eis veroordeeld tot een boete van driehonderd gulden waar van de helft voorwaardelijk en met een proeftijd van één jaar. Het al jaren braak liggende terrein aan de Oude Drijdijck in Sint-J ansteen bezorgt de omwonenden veel overlast. SINT-JANSTEEN Bewoners van de Oude Drijdijck in Sint-Jansteen zijn de overlast die veroorzaakt wordt door een al meer dan tien jaar braakliggend terrein meer dan beu. In een brief aan het gemeente bestuur dringen de circa veertig buurtbewoners aan op maatrege len. Ook in het verleden hebben de bewoners van de Oude Drijdijck verschillende malen, tevergeefs, bij de gemeente aangeklopt. Voor de boze omwonenden is echter, zo stel len zij, 'de maat vol'. „Het terrein veroorzaakt heel wat overlast", zo schrijven de buurtbe woners. „Er wordt vuil gestort, het trottoir en de brandgang naar het perceel zijn maar voor de helft bruik baar vanwege het overgroeiende vuil, de tegels van trottoir en brand gang komen omhoog en het zaad van het onkruid waait te pas en te onpas de siertuintjes in, hetgeen de mensen extra kosten oplevert om de tuinen weer in orde te brengen", ver volgen ze. De klachtenlijst omvat verder de aanwezigheid van giftige distels, die een gevaar opleveren voor de kinderen, stankoverlast, doordat huisdieren hun behoefte op het perceel doen, en veel ongedierte. „Wij als omwonende zouden nu toch echt wel eens een permanente oplos sing willen zien", schrijven ze het ge meentebestuur van Hulst. De buurt- bedwoners komen voorts op de proppen met een aantal suggesties. „Vlak het terrein af en voorzie het opnieuw van een grasmat of laat de eigenaar het onderhoud permanent in handen geven van bijvoorbeeld Dethon", stellen ze. Voorts suggereert F. Hamelijnck, die namens de bewoners de brief heeft opgesteld, het perceel zolang het onbebouwd blijft in bruikleen te geven aan de buurt, zodat er een speelweide van gemaakt kan wor den. De buurtbewoners hebben zich inmiddels bereid verklaard om zelf wat voorzieningen te treffen in de vorm van jeu-de-boulesbanen, klimrekken, een zandbak en een knikkerveldje. „Op zo'n manier zouden vele belan gen gediend zijn", vervolgen de Steense actievoerders. Wethouder G. A. van de Voorde (openbare werken) van Hulst heeft alle begrip voor de actie. „Het probleem van de overlast bestaat al jaren", zei hij donderdag. „Het terrein ligt al tien jaar braak, verschillende malen zijn er bouwplannen ingediend om hui zen op het perceel neer te zeten, maar daar is tot nu toe niets van ge komen. Een ander probleem is dat het stuk grond eigenlijk niet meer gemeentelijk eigendom is. Zes jaar geleden werd het verkocht aan In- terbouw Zeeland bv, die er huizen op zou zetten, maar ja, dat bedrijf is in middels failliet gegaan. De nieuwe eigenaar is het Bouwfonds Neder landse Gemeenten in Hoevelaken, maar dat is nog niet juridisch gere geld, hoewel het fonds wel al voor de grond betaald heeft. In de praktijk zal het er op neerkomen dat de ge meente zelf iets moet doen om de overlast voor de buurt te beperken. De bereidheid daartoe is zeker aan wezig", aldus Van de Voorde. De wethouder is verder bereid om con tact op te nemen met het Bouwfonds om een eind aan de situatie te ma ken. „De enige oplossing is dat het braakliggend terrein bebouwd wordt, dan zijn wij, evenals de buurt bewoners, van alle overlast af. Ei genlijk had dat jaren geleden moe ten gebeuren", concludeerde hij. HULST - De werkgroep Vastenactie Hulst besluit zaterdag de activiteiten voor dit jaar. Om tien uur 's morgens gaan kinderen van de basisscholen van start voor een wandeltocht vanaf de molen op de stadswal. Voor de ou dere kinderen begint om 13.00 uur bij buitencentrum 't Jagertje een fiets-in sponsorrit over 25 kilometer. Voor het project voor vorming en onderwijs in Ilo in Peru wordt ook nog een huis- aan-huis collecte gehouden. OOSTBURG - De beheersraad van de jachthaven in Breskens vindt dat een medewerker van de jachthaven in de toekomst toezicht moet houden op het baggerwerk in de Breskense haven. De raad vermoedt dat de baggersche pen verantwoordelijk zijn voor de be schadiging van een zogenaamde man- nesmanpaal, die deel uitmaakt van de golfbreker. Reparatie kost de jacht haven 40.000 gulden. Volgens A. Steijaert, de vertegenwoor diger van de watersportvereniging in de beheersraad, komt het regelmatig voor dat een baggerschip op de man- nesmanpaal botst. Begin maart brak de paal zonder aanwijsbare reden af op een las. Door meer toezicht kunnen de botsingen wellicht worden voorkomen of kan een dergelijke botsing worden vastgesteld, waarna de baggermaat- schappij aansprakelijk kan worden ge steld. De kantonrechter legde R. B. uit Oos- terland een boete van zestig gulden op wegens het aanvaren van een uitste kende mast die op een stilligend jacht De uitslag luidt: 1. R. van de Velde uit Klos- terzande, 2. E. Dankaert uit Hulst, 3. me vrouw Plasschaert uit Graauw. De volgende kaarting voor ouderen is donderdag 16 april, vanaf 13.30 uur in het gemeenschapshuis in Graauw. KLOOSTERZANDE Door automa tisering van de gemeentelijke bevol kingsadministratie wil de gemeente Hontenisse meer aandacht besteden aan het beschermen van de levens sfeer van haar inwoners. B en w van Hontenisse hebben daarvoor een spe ciale privacy-verordening opgesteld. Deze verordening moet bescherming bieden tegen het misbruik van per soonlijke gegevens uit het bevol kingsregister. Het voorstel wordt woensdag behandeld tijdens de raadsvergadering. Er is een wettelijke regeling voor de in voering van een geautomatiseerde be volkingsregistratie in voorbereiding. Het 45 jaar oude stelsel van persoons kaarten zal dan geheel verdwijnen. Aangezien de gemeente Hontenisse al aan het automatiseren is wil het colle ge niet langer wachten op een wettelij ke regeling. Het dagelijks bestuur van Hontenisse wil met een groot pakket aan regels, verboden en verplichtingen bereiken dat gegevens van inwoners worden be schermd. De gemeenteraad moet er volgens de nieuwe verordening op toe zien dat de maatregelen die getroffen zijn met het oog op de bescherming van de persoonlijke levenssfeer van de inwoners worden nageleefd. Voorts mogen in de toekomst de gecodeerde registratienummers van de inwoners slechts worden gebruikt binnen een af deling, in het verkeer tussen afdeling, wanneer b en w toestemming hebben verleend en in het verkeer met andere overheidsinstelling, wanneer daar wettelijke verplichtingen voor be staan. Geregistreerde personen krijgen na voldoende legitimatie van b en w toe stemming om de eigen gegevens in te zien. Het gemeentebestuur denkt door de nieuwe verordening de bevol- king's privacy beter te kunnen garan deren dan nu met het oude 'kaarten- bakkensysteem' het geval is. De gemeenteraad behandelt woens dag ook een reeks voorbereidingsbe- sluiten voor de herziening van ver schillende bestemmingsplannen. De verzoeken zijn allemaal gedaan in rela tie tot bouwactiviteiten. Voorts be sluit de raad over de benoeming van een 2e en 4e loco-secretaris. Hiervoor zijin door het college voorgedragen de heren C. L. Roelands en A. Sturm. De raadsvergadering begint woensdag om 19.00 uur en wordt gehouden in het gemeentehuis van Hontenisse in Kloosterzande. De beheersraad ging niet in op een voorstel van het gemeenteraadslid H. Lippens om de begroting wat ruimer op te stellen. Hij vond het tekort van ruim 60.000 gulden op de begroting over 1986 veel te groot. De beheersraad was echter van mening dat de huidige methode van begroten gehandhaafd moet worden. Een andere begrotings wij ze leidt al gauw tot een tariefsver hoging en dat moet worden vermeden, aldus de andere leden. De oprichting van de Breskense Jachthaven Ontwikkelingsmaat schappij (BJOM) kreeg de steun van de beheersraad. De gemeente loopt geen financiële risico's, omdat de ont wikkeling door particulieren wordt gefinancierd. De beheersraad stelde wel als voorwaarde dat het onder houd aan de jachthaven gegaran deerd moet zijn. Voorzitter van de raad, wethouder J. Thomaes concludeerde daaruit dat de raad de conclusies van het bureau voor Toegepaste Economische en Ruimtelijke Planning onderschrijtft. Volgens het bureau kan de Breskense jachthaven worden uitgebreid, wan neer er een aantal extra voorzieningen worden aangebracht. Het bureau TERP noemt elk-weer-voorzieningen en appartementen. (Advertentie) Terneuzen B.V. Brouwerijstraat 2 - Terneuzen tel. 12169 OOSTBURG - Het Oostburgse college van b en w wil het planten van bomen en struiken extra stimuleren. In de vier jaar oude subsidieregeling zijn daarom een aantal wijzigingen aan gebracht. Naast de bestaande subsi die wil de gemeente een bedrag van 2500 gulden uitkeren voor elke hecta re die beplant wordt. De subsidies worden alleen uitgekeerd wanneer bomen worden geplant die een lange levensduur hebben. Bomen die voor de handel zijn bedoeld vallen buiten de regeling. De gemeente trekt 50.000 gulden per jaar uit voor de subsidiere geling. Met de nieuwe regeling hopen b en w vooral eigenaars van wei- en hooiland tot het planten van bomen te brengen. Het bedrag van 2500 gulden komt vol gens het college voldoende tegemoet BRESKENS - Het juniorenteam van korfbalvereniging BKC uit Breskens wordt sinds kort getraind door de En gelsman Graham Box. Box kwam vorig seizoen uit voor het Engels korfbalteam tijdens de wereld kampioenschappen in Londen. Mo menteel zit hij voor zijn studie in Brug ge op school en kreeg daardoor con tact met de Breskense vereniging. Be stuurslid Reggie Corijn: „Graham Box wilde graaf actief blijven in de korfbal sport nu hij tijdelijk niet kan spelen. Na eerder contacten te hebben gehad met Tjoba, bleek dat BKC in verband met de afstand naar Brugge interes santer voor hem was. In onderling overleg hebben we besloten dat hij het juniorenteam de rest van het seizoen zal trainen en begeleiden". Volgend seizoen keert de Brit weer naar zijn ge boorteland terug. aan het verlies aan opbrengst van wei en hooiland. Om potentiële planter niet af te schrikken is er geen verpik ting tot herplanten opgenomen in d subsidieregeling. Bovendien is hetmo gelijk dat de gemeente tien jaar ian onderhoud subsidieert of zelf uitvoe Plantschema's moeten aan staatsbos beheer worden voorgelegd voor g keuring. Deskundigen van het SB: kijken onder meer naar de ziektege1 voeligheid van de bomen. Deze tegemoetkomingen vullen d huidige subsidies aan. De kosten va boomaanplant worden momentee volledig gesubsidieerd in de gemeen Oostburg. Rijk en gemeente neme elk de helft voor hun rekening. Al dez maatregelen moeten voldoende zij om de gemeente Oostburg 'groener' maken, meent het college. De gemeen te wil zelf ook meer bomen planten o zogenaamde overhoeken. Dat zij stukken grond waar moeilijk een be stemming voor gevonden kan worden Het eerste stuk dat hiervoor in aan merking komt ligt bij Waterlandkerk je bij de afslag naar St. Kruis). Vier jaar geleden heeft de gemeente d eerste subsidieregeling opgesteld. He succes daarvan was uitermate be perkt. In die jaren werden 400 bome geplant langs de Kruisweg, halverwe ge de weg van Hoofdplaat naar Num mer Een. BRESKENS - Trimclub Bresken houdt zondag voor de negende keerd Kustroute. Deze rit, die een totale af stand van zestig kilometer, wordt di jaar op een vernieuwd traject verre den. Vanaf 08.00 uur kan er worden in geschreven in cafetaria 'De Kombuis aan de Boulevard, waar om 09.00 u wordt gestart. Bij deze rit zijn ver scheidene prijzen beschikbaar steld. SLUISKIL - De Industriebond FNV en de directie van de ACZ-Carbonisa- tion, kortweg de Cokesfabriek in Sluiskil-Oost hebben woensdag een principe-akkoord bereikt over een nieuwe CAO. De oude CAO liep 1 april af en de nieuwe heeft een looptijd van een jaar. Belangrijkste winstpunt is volgens districtsbestuurder P. J. C. Vegting de verdere uitbreiding van de arbeidstijdverkorting in de fabriek en de verbetering van de vijf ploegen dienst. Maar eveneens belangrijk is de toezeg ging van de directie dat binnen een jaar de gemeenschappelijke douchelo kalen worden omgebouwd tot indivi duele douchecabines zodat het perso- Advertentie) XI De beheersraad ging akkoord met de aanschaf van een motorvlet voor 25.000 gulden. Het voorstel van D. de Winde van de stichting jachthavenbe- langen om de oostelijke havendam te versterken met gabions wordt in het dagelijks bestuur nader bekeken en eventueel besproken met rijkswater staat. De beheersraad benoemde ten slotte gemeenteraadslid R. Hame lijnck als vervanger voor J. de Vries. De heer De Vries moest zich uit de raad terugtrekken, omdat hij in het najaar wethouder is geworden. OFFICIËLE DEALER Industrieweg 37, Terneuzen 4538 AG, tel. 01150-81125. neel meer privacy kan genieten. Bij d Cokesfabriek werken in totaal 40 mensen. De Industriebond vindt dat dit princi pe-akkoord met glans de vergelijkin met andere CAO's kan doorstaan en vindt daarom dat de leden, die hier over maandag 13 april een definitieve! beslissing moeten nemen, gerust kunnen zeggen. „Ook de loonsverhoging mag de moei te waard worden genoemd", aldus, Vegting. De directie stemt namelijk toe in een loonsverhoging van 1,25 pro cent, die 1 september al ingaat. In te genstelling tot veel andere bedrijven in de regio, waar de VUT-regeling on der druk staat, is in deze CAO geregeld: dat de VUT met 61 jaar tot 19901 gehandhaafd. Ook is een verbetering van de studiekostenvergoeding be-, reikt. De arbeidstijdverkorting in de vol- continudienst is bereikt door het vijf- ploegenrooster 42 weken in plaats van veertig weken te hanteren. Het vier- ploegenrooster is teruggebracht van twaalf naar tien weken. Het aantal ATV-dagen is van zestien op zeventien gebracht. SAS VAN GENT - Tijdens een goedbe zochte ledenvergadering in cultureel centrum De Speye in Sas van Gent heeft de PvdA-afdeling van die plaats donderdagavond een ad-interim voorzitter benoemd. De leden kozen R. de Meyer tot de na- j aars-ledenvergadering als voorzitter Hij volgt in die functie Wim ten Hoor op, die in februari gemeenteraadslid werd. „Tot de najaarsvergadering heb ben andere leden de tijd zich voor de voorzittersfunctie kandidaat te stel len", aldus secretaris J. Kwint van de Sasse socialisten. AARDENBURG - Het college van b en w van Aardenburg wil proberen externe organisaties te interesseren om deel te nemen in het restaureren en exploiteren van de voormalige ma rechaussee-kazerne in Aardenburg, die tot museum verbouwd moet wor den. Dit deelde burgemeester, tevens voorzitter, mr E. F. Jongmans donder dagavond mee tijdens de vergadering van de commissie algemeen bestuur lijke zaken. Het plan van de verbou wing van de voormalige marechaus see-kazerne tot museum, zoals het er nu ligt, zal ongeveer 1,4 miljoen gul den kosten. B en w zijn van plan om verschillende subsidie-gevers, zoals die op het ge bied van openlucht-recreatie en toeris me, te benaderen, terwijl het object ook als leerlingbouwplaats aangemeld kan worden. Rekening moet worden gehouden met het feit, dat de voorma lige marechaussee-kazerne, bepalend voor het karakter van Aardenburg, op de rijksmonumentenlijst is geplaatst. Het college van b en w - en daarin kon den de commissieleden zich vinden - denkt aan een verbouwing in fasen. Overwogen wordt om de restauratie van het spuithuis, waarvoor een be drag van 102.000 gulden uit de reser ving monumentenfonds onttrokken moet worden, het eerst aan te pakken. Later moeten dan de kazerne en de stal worden aangepast. Ook voelt het college er veel voor om op aanraden van architect Sanderse, vast te begin nen aan een noodvoorziening zoals bij voorbeeld het wind- en watervrij ma ken van het pand, waarmee het ge bouw in eerste instantie behouden kan worden. De heer H. C. van Rie (D66) vroeg het college te willen overwegen om de res tauratie op de 'Belgische manier' aan te pakken. Dat wil zeggen, een aanne mer te interesseren die zo lang er geld is begint met de verbouwing; stopt wanneer het geld op is, maar dan stei gers en dergelijke laat staan, om op het moment dat er weer geld is, het karwei te hervatten. Het toeristisch recreatief actieplan, trap-plan genaamd, zal maandag avond in de commissie midden- en kleinbedrijf worden besproken om vervolgens in de komende raadsver gadering behandeld te worden. Voor alsnog wenst het college het trap-plan als een leidraad te zien voor de ko mende jaren. Over het verhuren en dan wel verko pen van de grond van het park de El- derschans aan de heer C. J. Verdonck voor privé-doeleinden, om de privacy rond zijn landgoed dat de familie Ver donck als vakantie- en weekendhuis wil gebruiken, te vergroten, was de meerderheid van de commissie duide lijk. Zij wensen het karakter van het park als wandelpark voor de bewoners van Aardenburg te handhaven en voe len er derhalve niets voor om grond buiten de directe omgeving van de wandelpaden aan de familie Verdonck af te staan. De uitslag: 1 de heren Van Dronkelaar-Van Veen; 2 mevrouw Goossens-de heer Visser, de dames Van Opdorp-Fermont; 4 de heren Neve-Remijn. Dejaarlijkse Paasdrive wordt gehouden op donderdag 16 april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 42