erneuzen is uit op evanche tegen HVV Spannende slotfase Belgisch voetbal Competitievervalsing in eegioklaszaalvoetbal Groot deelnemersveld in Telepostloop verwacht Trainer Radt: Het komt nu op inzet aan OPPER IN DE VIERDE KLAS \2osVoet H<s> - VEEL WEDSTRIJDEN UITGESTELD PIET WESTERWEELE FAVORIET IRUDAG 10 APRIL 1987 Vierde klas. van de BMW-dealer Garage Verbniggebv AA GENT IN PROBLEMEN Misbruik Hangijzer AZW-SSS VOORWEDSTRIJDEN Jeugdbiljarter Onno van Looy in libre-strijd 1 Golf GTI1984 Golf GTS1985 j. I JettaTX1983 Audi 80 CE1986 j| I Passat Variant1982 Co-produktie Parkoersen IeRNEUZEN - Met het eind van de competitie in zicht staan de Zeeuws- llaamse zondagclubs dit weekeinde opnieuw voor een aantal belangrijke ledstrijden. Zo komt tweede klasser Sluiskil op eigen veld in actie tegen kop- |per WSC en gaan de in degradatiegevaar verkerende derde klassers Steen en ogelwaarde op bezoek bij Roosendaal en MOC'17. En in de vierde klas - aarin na de overwinning van HVV op Axel (3-0) de strijd om de eerste plaats i alle hevigheid is losgebarsten - is HVV'24-Terneuzen de meest opvallende edstrijd, met Koewacht-RCS als goede tweede. luiskil-WSC [a de 4-0 nederlaag van twee weken te lg tegen Divo is Sluiskil nog altijd iet zeker van het behoud van het me de klasserschap. De voorsprong p Divo, SCO en Taxandria is welis waar nog vrij ruim, maar beter dan wie an ook weet de Zeeuws-Vlaamse loeg dat in de slotfase van een compe- itie een marge van drie punten vlot verbrugd is. „Als we winnen spelen we ons een heel eind veilig", weet ver- ediger Dennis de Bruijne, „maar als we verliezen komen we toch weer in en situatie die vergelijkbaar is met ie van vorig jaar". Vooralsnog gaat de iruijne niet van een nederlaag uit te en de lijstaanvoerder, die vier punten oorsprong heeft op Baronie, „omdat CSC uit op mij niet bepaald is overge- omen als een kampioensploeg". Bo- endien - zo zegt hij - „spelen wij tegen lOger geklasseerde tegenstanders al- ijd beter dan tegen lagere". Bij Sluis- il ontbreken zondag in elk geval Alex fcehulsters (vier wedstrijden schor ing) en Ludwig Jurriens. Voor het ove- ige is iedereen beschikbaar. ,10C-Vogelwaarde n de strijd tegen de degradatie heeft ogelwaarde als pre op de concurren- ie dat het -voor het eerst dit seizoen igenlijk- de sterkste ploeg het veld ;an insturen. Aan de vooravond van le uitwedstrijd tegen het Bergen op oomse MOC blikt trainer Walter van )uyse dan ook hoopvol vooruit naar le beslissende weken. „Het geloof in igen kunnen is terug na de wedstrij- ien tegen Cluzona en Roosendaal, ooral omdat we wat makkelijker sco- en. En dat moet ook wel, want ons irogramma liegt er niet omMOC-uit, iteen en Breskens-thuis en daarna Joes en Moerse Boys. Die hebben alle- naal hun punten nog nodig". Uit te il MOC hoopt van Duyse wellicht neer dan wie dan ook dat zijn ploeg ,zal bewijzen aan een betere reeks van vedstrijden bezig te zijn". loosendaal-Steen iteen komt zondag in de wedstrijd te- ;en Roosendaal met dezelfde ploeg linnen de lijnen als twee weken terug, oen Cluzona in Sint-Jansteen op 2-2 ;ehouden werd. Erwin Nachtegael en dark de Bruijn zijn weliswaar op de veg terug, maar spelen zondag ver moedelijk nog niet. „Alles is nog moge- ijk", weet trainer Peter van de Boog- :rt. „Als wij van Roosendaal winnen igt de competitie met Gastel-Moerse 3oys weer helemaal open. Wij komen ian in elk geval op een punt van Clinge mMoerse Boys of bij Gastel". Het ver- wrouwen in een goeie afloop is de laat ste weken weer toegenomen, heeft Van ie Boogert eerder al geconstateerd: Tegen Cluzona hebben we driekwart /an de wedstrijd beheerst en dat is och een van de beste ploegen in de ierde klas. Zoiets geeft de burger weer noed". vlak ook Temeuzen en Koewacht nog niet uit". Blommaert („we spelen niet beter dan in de eerste competitiehelft, alleen slimmer, ook harder en feller") verwacht voor komende zondag daar om „geen makje". Dat dat laatste geen twijfel duldt is duidelijk. Terneuzen is er op gebrand om HVV een hak te zetten, omdat - zo beweert aanvoerder Jack Begijn al thans - „de manier waarop HVV-trai- ner Rinus Zegers zich destijds over (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-81121 Terneuzen heeft uitgelaten bij menig een bij ons kwaad bloed heeft gezet". Bovendien is ook Terneuzen nog volop in de race voor de titel, die dichterbij komt bij winst tegen HVV (zondag dus) en Axel (volgende week). Axel likt intussen zijn wonden, maar kan een heel eind terug op de goeie weg komen in de thuiswedstrijd tegen De Noormannen, niet bepaald de sterkste vierde klasser. „We moeten gewoon winnen", weet Eric Rijckaert bijvoorbeeld op voorhand, „een gelijk spel kan niet eens in ons hoofd opko men". Uiteraard verkeerde Axel de voorbije week in mineur (Rijckaert :„Wat wil je na twee nederlagen en zo'n vervelende wedstrijd als tegen HW"), maar met de beslissende weken voor de boeg sprak Jaap Lensen zijn spelers nog eens nadrukkelijk toe. „We spelen tenslotte nog voor het kampioen schap", verklaart Eric Rijckaert die gesprekken, „En als we zondag winnen kunnen we toch mooi profiteren van de uitslag van HVV-Terneuzen". Koewacht speelt zondagmidag op ei gen veld tegen RCS. En dat is een wed strijd die ook niet zonder belang is voor de eerste plaats. Onderaan de ranglijst is de situatie het meest zorgelijk voor Biervliet na de verrassende 5-1 overwinning van Hon- tenisse op Philippine. Biervliet speelt zondag op eigen veld tegen Hoofd plaat en Hontenisse krijgt Lewedorpse Boys op bezoek. IJzendijke-Philippine completeert het programma voor de vierde klas. Het programma tweede klas Sluiskil-WSC derde klas Roosendaal-Steen en MOC'17- Vogelwaarde (Breskens en Clinge zijn vrij) vierde klas IJzendijke-Philippine, Axel-De Noormannen, HVV'24-Terneuzen, Biervliet- Hoofdplaat, Hontenisse-Lewedorpse Boys en Koewacht-RCS. Ms de spanning bovenaan de rang- ijst ergens te snijden is, dan is dat be ilist in de vierde klas van het zondag- zoetbal. Een aantal weken terug leek txel nog de belangrijkste kandidaat /oor de eerste plaats, maar twee op- envolgende nederlagen (tegen Phi- ippine en HVV) hebben de voorspong an Axel in minder dan geen tijd tot ui gereduceerd HVV gaat nu samen et Axel aan de leiding, op een punt evolgd door Koewacht en Terneuzen n op drie punten door RCS. an de vijf ploegen, die een gooi naar et kampioenschap doen, komen er ondag twee tegen elkaar in het veld VV'24-Terneuzen. Eerder dit seizoen ■von HVV in Terneuzen met 3-1 en met tame daarom is de Hulster ploeg op- neuw favoriet. „Ik denk sowieso dat e op de goeie weg zijn", laat midden- elder Carlo Blommaert desgevraagd veten, hoewel ik niet durf te beweren dat we kampioen zullen worden. Want ook al hebben we Axel achterhaald - TERNEUZEN De Belgische voet balcompetitie gaat een spannende slotfase in. Bovenin gaat de strijd tus sen Anderlecht en KV Mechelen on verdroten voort, terwijl onderaan een groot aantal clubs met benauwde ge voelens aan de slotreeks begint. Er zijn zeker nog zes ploegen in direct de- gradatie-gevaar. Eén van de clubs is AA Gent, dat met negentien punten momenteel de veertiende plaats in-' neemt met slechts drie punten voor sprong op het als voorlaatste geklas seerde Seraing. Toch vinden velen het onbegrijpelijk dat een ploeg als Gent zo laag in het klassement is weggezakt. Vooral de laatste wedstrijden spelen de Buffalo's sterke wedstrijden, maar een ploeg in problemen kent over het algemeen ook weinig geluk. En vooral dat laatste is volgens de huidige trainer Gerard (Pummy) Bergholtz, het probleem van AA Gent. De Nederlandse oefenmees- ter (ooit speler van onder meer MVV, Feyenoord en Anderlecht) zei na de overwinning van afgelopen weekend tegen Lokeren (2-1) in een bar slechte wedstrijd: „Op dit moment tellen al leen de punten. Hoe ze tot stand ko men is niet zo belangrijk". Vandaar dat Bergholtz snel over het zwakke spel van zijn ploeg heen stapte: „We moeten verder punten zien te halen". En Bergholtz is er van overtuigd, dat AA Gent in staat moet worden geacht zich in veiligheid te spelen. „Met uit zondering van de wedstrijd tegen Lo keren hebben we de laatste weken steeds goed gespeeld. Zoals bijvoor beeld tegen Beerschot. In die wed strijd tegen hebben we veel kansen ge creëerd, maar we hebben ze niet benut. En ook dat vormt een probleem", al dus Bergholtz. Vandaar, dat hij inmid dels in feite een noodgreep heeft toe gepast door de begin dit seizoen als verdediger binnen gehaalde Nigeriaan Egu Augustine naar de spits te dirige ren. En het was in de wedstrijd tegen Lokeren precies deze Augustine, die de beslissing wist te forceren. Eenmaal (en dat nog wel de winnende treffer) scoorde de kleurling zelf, terwijl hij aan het andere doelpunt een belang rijk aandeel had. Bergholtz: „En Augustine is een speler met mentaliteit. Dat bleek tegen Lo keren ook. Qua talent komen we na tuurlijk veel te kort bij hen, maar dat moeten wij compenseren met inzet en vechtlust. Samen met Michel de Wolf was Augustine de speler, die dat wel aan de dag konden leggen. Maar ik blijf er bij: we zijn de laatste weken te karig beloond voor ons vertoonde spel". Gerard Bergholtz blijft derhalve optimistisch. In de komende competitieronde mag AA Gent in een uitwedstrijd tegen Ra cing Jet Brussel gaan proberen iets aan de netelige situatie te gaan doen. Overigens verraste Jet afgelopen zon dag door Beveren in eigen huis met 1-3 te gaan verslaan. Van de twee over ge bleven kampioenskandidaten speelt KV Mechelen (dat aan het einde van het seizoen Walter Meeuws ziet ver trekken; de ex-international gaat ge bruik maken van zijn recht op een vrije transfer) thuis tegen Beveren en gaat Anderlecht op bezoek bij Waregem. De stand: Anderlecht 26 18 6 2 42 64-22; KV Mechelen 26 18 6 2 42 42-11; Club Brugge 25 14 6 5 34 50-24; Beveren 26 11 12 3 34 35-20; Lokeren 2612 8 6 32 39-31; Club Luik 2512 5 8 29 35-29; Charleroi 26 11 6 9 28 35-34; Ware gem 26 11 5 10 27 38-34; Beerschot 26 9 9 8 27 25-26; Standard Luik 26 8 8 10 24 32-25; Ra cing Jet Brussel 26 7 8 11 22 26-38; Cercle Brugge 26 7 7 12 21 29-33; KV Kortrijk 26 7 5 14 19 30-39; AA Gent 26 6 7 13 19 22-42; RWDM26 591219 25-41; Antwerp 26 5 7 1417 28-40; Seraing 26 5 6 15 16 26-50; Berchem Sport 26 4 6 16 14 16-58. Het complete programma voor komend weekend. Zaterdag aanvang 20.00 uur): Lokeren- Berchem Sport: Beerschot-Seraing; Club Brug ge-Kortrijk: Charleroi-RV/DM; V/are- gem-AnderlechtKV Mechelen-Beveren. Zondag (aanvang 15.00 uur): Racing Jet Brussel-AA Gent: Standard Luik-Club Luik; Antwerp-Cercle Brugge (19.00). Competitieleider Paul Klaren TERNEUZEN - Het zaalvoetbalseizoen in de regio Zeeuwsch-Vlaanderen was eigenlijk op 30 maart afgelopen. De praktijk wil echter anders. Ver schillende teams moeten nu nog uitgestelde wedstrijden spelen. Ook wed strijden die nog van belang zijn voor degradatie en promotie. Een situatie die niet te vergelijken valt met het veldvoetbal. Daar worden namelijk regelmatig inhaalprogramma's ingepast om zodoende een regulier ver loop van de competitie te krijgen. De balans van de regio (met een hoofd klas en een eerste klas) is, dat twaalf wedstrijden werden uitgesteld van wege het niet opkomen van de tegenstander. De meeste wedstrijden wor den daarom aan het eind van het seizoen afgewerkt, omdat vaak de be schikbare zaalruimte ontbreekt om eerder een inhaaldag te plannen. Een regelrechte competitievervalsing dus! Competitieleider Paul Klaren heeft gevallen moet strenger worden op- de chaos van dit seizoen met lede ogen zien voltrekken. De 'opvolger van Rob Claerhoudt had voor aan vang van het regio-seizoen een keu rig wedstrijdschema in elkaar gezet. Alle wedstrijden moesten worden gespeeld op de maandagavond, waarbij de teams bevoorrecht waren om op de beste bloktijden (tussen acht en tien uur) tegen elkaar uit te komen. De sterkte van de teams werd in beide klassen op twaalf een heden gebracht, zodat de competitie een regelmatig verloop kon hebben. Althans zo leek het! Klaren: „Op de tweede competitiedag ging het di rect mis. Hoofdklasser Fabricom kon geen team bijeenbrengen, om dat de spelers plotseling werden op geroepen voor werk. Naarmate de competitie vorderde kreeg men steeds meer wedstrijden die om een of andere reden niet doorgingen. We moeten natuurlijk een bepaald on derscheid maken. Er zijn in feite drie stelregels om wedstrijden uit te stel len: 1. bij overlijden van een speler; 2. werkomstandigheden; 3. bij het af staan van speler(s) voor een verte genwoordigd team (Zeeuws zaal voetbalteam)". Niettemin kreeg de 51-jarige Ter- neuzenaar naarmate de competitie vorderde de indruk dat bepaalde teams misbruik maakten van de si tuatie. „De belangen van verschil lende ploegen hebben volgens mij daarin meegespeeld. Vooral de teams die onderaan of bovenaan be langen hadden konden daarvan dankbaar gebruik of beter gezegd misbruik maken. De afzegging van zo'n team gebeurde meer dan eens op dezelfde dag van de te spelen wedstrijd. En dat stuit me tegen de borst. Het lijkt me sterk - een uit zondering daargelaten - dat dit niet ruim van tevoren bekend is. Van daar mijn vraagtekens." Daarom vindt Klaren, dat de KNVB de strafmaat moet aanpassen. „Het is diverse keren gebeurd, dat een team niet binnen de lijnen ver scheen omdat men niet voldoende spelers had. De tegenstanders wa ren er echter ook. Tegen dergelijke getreden. De KNVB denkt een team met een boete van 150 gulden bij voorbeeld te straffen. Als het team nog in de race is voor het kampioen schap, dan neemt men een boete graag op de koop toe. Liever dan de wedstrijd te verliezen. Het systeem deugt niet bij de KNVB. Er moet een vaste stelregel komen. Niet opko men van een team moet je hoe dan ook bestraffen. Bijvoorbeeld: twee punten in mindering. Ben je het daar als ploeg niet mee eens, dan laat je de zaak voorkomen bij de tuchtcom- missie. Die kan aan de hand van de gegevens de strafmaat handhaven of doen wijzigen. Maar ik heb ver trouwen dat daarin verbetering komt, want ik heb een brief van de KNVB ontvangen die een team op dergelijke wijze heeft bestraft". Der tienjaar geleden stortte Klaren zich in het zaalvoetbal. Als voorzitter van de voetbalvereniging Dow werd hij toen weldra geconfronteerd met zaken op het bestuurlijk vlak in het rayon Terneuzen. Hij had min of meer geen keus. „De rayoncommis sie viel uiteen. De penningmeester stopte om persoonlijke redenen. De secretaris had al eerder aangekon digd dat hij zijn functie zou neerleg gen en de voorzitter onderhield toendertijd slechte contacten. Aan gezien onze vereniging met drie teams in het rayon was vertegen woordigd, lag het voor de hand dat ik min of meer noodgedwongen in het bestuur moest stappen. Gerrie Agterhuis werd voorzitter en ik nam de taak van de penningmeester over. Ook hield ik me bezig met het wedstrijdsecretariaat". Beide functies oefent Klaren nog steeds uit. Daarnaast bestaat de huidige commissie uit secretaris Frans Scheele en voorzitter Lex Wil- lemsen. „Laatstgenoemde is vanwe ge gezondsheidsredenen de laatste tijd uit de roulatie geraakt. Eigenlijk hebben we altijd die problemen ge had. Het bestuur is dit seizoen ook maar even voltallig geweest. We hebben dringend behoefte aan een aantal bestuursleden. Maar dan moet het wel een 'stabiel' bestuur zijn". Vanuit zijn ervaringen met het rayon werd de Terneuzenaar vorig jaar aangezocht om competitielei der van de regio worden. „Het voor deel is, dat ik geen relatie heb met een vereniging in de regio. Mijn voorganger Claerhoudt heeft zich daarop stuk gebeten. Vanwege zijn contacten met De Smickel (tegen woordig Het Bonte Hert) was de Hulstenaar bijvoorbaat aan kritiek onderhevig. Daarom is het ook ide aal, dat Agterhuis voorzitter is van de commissie regio Zeeuwsch- Vlaanderen". Toch zijn er een aantal zaken, die Klaren tot ontevredenheid stem men. Geen uniformiteit aangaande de rayons in de Zeeuws-Vlaamse re gio bijvoorbeeld. Klaren: „De rayons zijn in Oostburg, Axel en Hulst onder één organisatie onder gebracht. Het is in feite één grote vereniging in die plaatsen, terwijl Terneuzen en Sas van Gent op zich zelf staande clubs bezitten. Ik weet natuurlijk wel. dat de KNVB inder tijd voor deze constructie gekozen heeft om het 'wild' voetbal tegen te gaan. De clubs, die hierbij zijn aan gesloten denken hieruit financieel voordeel te halen. Maar dan praat ik over enkele honderden gulden - het komt wellicht neer op een gulden per lid. In de praktijk komt er het op neer, dat er binnen die rayons weinig contact is met de 'echte' leden. Bij kleinere clubjes leeft dat meer, om dat die teams zichzelf bedruipen." Een ander heet hangijzer is de com petitie van de 'Kanaalzone'. Vorig jaar werd namelijk een voorstel in gediend om een onafhankelijke klas in te stellen tussen de regio en de rayons. De teams zouden dan moe ten komen uit de rayons Axel, Ter neuzen en Sas van Gent. „Op de laatst gehouden regiobijeenkomst gingen er stemmen op om deze com petitie te laten vervallen. Sam de Koeyer (afgevaardigde van de KNVB, afdeling Zeeland) pleitte echter om die competitie toch in het leven te roepen. De commissie heeft gevraagd om de meningen te peilen binnen de rayons en op de eerstvol gende regiovergadering verslag uit te brengen", aldus Klaren. In elk geval ziet de Terneuzense zaalvoetbalfanaat het niveau in de toekomst wel stijgen. „Volgend sei zoen worden de regioklassen weer versterkt. Je ziet ook, dat er bij de clubs prestatiegerichter wordt ge werkt. We moeten als commissie perfectie nastreven. Maar daar heb ben we ook de medewerking van de clubs voor nodig. Voor mij is het zaalvoetbal de drijfveer om het vol gend jaar beter te doen. En ik weet dat dit mogelijk is". TERNEUZEN Voor de Zeeuws- Vlaamse zaterdagvoetballers blijft het programma dit weekeinde be perkt tot een wedstrijd AZW-SSS. AZW-SSS Het Axelse AZVV speelt morgen op ei gen veld tegen het Klaaswaalse SSS, dat vooralsnog met 17 punten uit 17 wedstrijden een redelijke middenmo ter is. Na de 4-0 zege op Tricht staat AZW op 12 uit 17. „We zijn nu in een fase aangeland, waarin iedere wed strijd twee punten moet opleveren", beweert AZW-trainer Hans Radt, „en daarbij is het van geen enkel belang hoe de tegenstander heet, of het nu SSS is, of SSC of Rozenburg - die twee punten, daar draait alles om". Zaak is de komende weken ook „dat de spelers ervan doordrongen zijn dat ie dere wedstrijd weer het uiterste vergt". „Wij hebben nogal eens de nei ging om voetballende oplossingen te zoeken", zegt Radt in dat verband, „maar de stand op de ranglijst is nu van dien aard, dat daar geen plaats meer voor is. De komende weken komt het vooral op inzet aan". Uit won AZW overigens met 3-0 van SSS, maar dat kan volgens de Terneu zense trainer geen garantie zijn voor een nieuwe zege. „Ad Huisman is weer terug. En dat is te merken aan de uit slagen ook. SSS is nu weer een homo gene, stevige ploeg die aanvallend niet uit te vlakken is". TERNEUZEN Onno van Looy van de jeugdbiljartvereniging Terneuzen (JBT) is een van de (vijf) deelnemers aan de nationale voorwedstrijden ex tra klas libre jeugd die morgen en zon dag in Sluiskil worden gehouden. De groep van vijf jeugdspelers is te gast in café Dallinga waar wedstrijdleider Frans van der Hulst morgenochtend om half elf het startsein geeft. Naast Van Looy (die vierde is ge plaatst) bestaat het gezelschap verder nog uit vier Brabantse jeugdspelers. Het zijn Wim Goossens (Zevenbergse Hoek), Mario Hoeven en Erik Korsmit (Zevenbergen), alle drie lid van de bil jartvereniging Amorti. Achter Van Looy is Paul Goorden uit Wouw de vijf de speler in het deelnemersveld. Onno van Looy plaatste zich voor deze natio nale voorselectie na een schitterend optreden onlangs in Wouw. Daar was de JBT-speler deelnemer aan voor wedstrijden libre eerste klas. De pres tatie in dat toernooi was dermate goed dat hij meteen doorstootte naar de ex tra klas libre. Van Looy hoopt op een goed toernooi in eigen omgeving, maar is realist genoeg om te beseffen dat hij niet tot de kanshebbers op de eindzege gerekend mag worden. Met handha ving van het onverwacht snel bereikte niveau is hij al ruimschoots tevreden. De moyennegrenzen van deze extra klas liggen van 11.00 tot en met 24.99, terwijl de partijlengte op 250 carambo les staat. In biljartzaal Dallinga wor den deze voorwedstrijden geleid door districts-arbiters. Zaterdag zijn dat Wilfried de Winne, Johan Coppens, Rudi de Metsenaere, Jan Klaassen, Anneke en Louis van der Hooft. Zon dag doet het district een beroep op Etienne d'Hont, Jan Rottier, Henk Kroeze, Piet Smulders, Guiljam Plad- det en Johan Coppens. Ook zondag wordt om half elf begonnen, terwijl de finalepartijen van deze voorwedstrij den zondagmiddag omstreeks 15.30 uur een anvang nemen. Advertentie 4<<<4<<<<< «<««*f jaar vertrouwd vakmanschap net even andersj l Speciale occasion- aanbiedingen; w Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel 01150 13456 Hof te Zandeplein 1K100STERZANDE Tel 01148 1412 OOSTBURG Morgen (zaterdag) valt in Oostburg het startschot voor de - tweede - Telepostloop. Een serie van vier recreatieve trimlopen die op weg lijkt de West-Zeeuws-Vlaamse te genhanger te worden van wat Remy Mangnus in Graauw in dit kader op voert. Elke organisatie die op dit moment een aantrekkelijk (loop) pakket aan biedt waarin zowel de gereputeerde trimlopers als de pure recreanten zich kunnen vinden, trekt veel deelnemers. Bij de eerste uitgave van deze Tele postloop was het vorig jaar al meteen raak: niet minder dan 60 inschrijvin gen kreeg men toen op de halve mara thon, terwijl ook de andere afstanden (2,8,5,713 kiloeter) met in totaal 240 lo pers zeer goed bezet waren. „Na dat eerste succes op die halve ma rathon rekenen we nu nog op meer deelnemers", zegt Jan Boone, die sa men met Henk Fenijn, Richard de Wi- spelaere, Frank Verschorre en Piet du De organisatoren van de Telepostloop bijeen. Vlnr: J. Boone, P. den Burch, H. Fenijn, F. Verschorre en R. de Wispe- laere. Burcq de organisatie vormt „Onze Te lepostloop (Telepost staat voor de per soneelsvereniging van de West- Zeeuws-Vlaamse postkantoren) moet een begrip worden", aldus Boone. De opzet van de organisatie is zowel KNAU-atleten als niet bij een bond aangesloten lopers deel te laten ne men. Boone: Via Piet Westerweele uit Aardenburg (lid van Telepost) hadden we prettige contacten met de atletiekvereniging De Wielingen. Men was bereid er een co-produktie van te maken. Bovendien konden we het natuurlijk niet maken om alleen maar een zogenaamde 'wilde' loop te houden. Piet Westerweele zou dan van deelname uitgesloten zijn. En dat is nooit de bedoeling geweest", ver telt Boone. De 'vliegende postbode' uit Aarden burg, die uitkomt op de halve mara thon, is in zijn eigen loop dan ook zwaar favoriet. Boone herinnert zich niet meer wie er vorig jaar winnaar werd ik dacht dat het een Belgische deelnemer was. Een zekere Vink uit Brugge als ik het allemaal goed heb, al ben ik er niet zeker van") maar dat vindt hij ook niet belangrijk. „De opzet van onze loop is louter recreatief, al is er voor de winnaar van de halve mara thon dit keer wel een bokaal beschik baar". Nu de Telepostloop steeds meer deel nemers trekt, wordt de druk voor de organisatie steeds groter. De wedstrijd moet perfect verlopen. We hebben een staf van iets meer dan twintig me dewerkers op het parkoers. Die zorgt voor afzetting van de gevaarlijke pun ten en de beveiliging onderweg. Daar naast zet de EHBO zes mensen in en is er medewerking van de politie en an dere instanties", weet Boone. Gerrit Malkus uit Oostburg, die bij wieler wedstrijden nogal eens als speaker op treedt, zorgt voor de 'vocale' begelei ding van het trimgebeuren. De parkoersen voor de diverse afstan den werden door Telepost zelf gezocht en gevonden. Als directeur J. P. de Maat het peloton morgen om halfdrie voor 'zijn' hoofdpostkantoor aan de Oostburgse Grote Beer wegschiet, vliegt het gezelschap om de minuut een aantal kanten uit. De deelnemers aan de 2,8 kilometer lopen een plaatse lijk rondje van 1400 meter twee keer. Het veld voor de 5,7 kilometer-loop wordt het parkoers van de vroegere Grote Gat-loop opgestuurd, terwijl het gezelschap dat op de 13 kilometer heeft ingeschreven halverwege het Grote Gat richting Waterlandkerkje verdwijnt en daarna weer met een gro te lus naar de finish geleid wordt. De halve marathon zoekt het nog wat ver der van huis. De deelnemers daaraan krijgen St. Kruis en Aardenburg in zicht en snellen na het keerpunt weer naar Oostburg terug. Voor de kortere afstanden waren al meer dan honderd inschrijvingen binnen (waarvan 82 van de openbare basisschool uit Oostburg die zijn directeur -de heer Malipaard- op de halve marathon inzet). Naast die voorinschrijving kan voor alle afstan den het borstnummer tot kort voor de start afgehaald worden in de buurt van het postkantoor. De organisatie ver wacht een groot deelnemersveld: Er zit een recorddeelname in", is Jan Boone optimistisch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 41