Nu al grote belangstelling voor de Europa Cup-finale Ajax beter bestand tegen omstandigheden Belastend rapport tegen voorzitter van Spakenburg Stukje 'hel' in ronde van Midden-Zeeland Kelly wint n Baskenland PZC/sP°rt Sraauw tegen )ud-Beveren Mid-lotto Voetbalfan bijt hond een oor af lurnster Axel n halve finale 25 Oversized Ajax-Zaragoza Been SPAANSE PERS UNANIEM NA ONGEREGELDHEDEN AJAX OVERSTELPT MET TELEFOONTJES Criquielion Kelly Unicef iIJDAG 10 APRIL 1987 Shirt met modieuze, brede streep. In 5 kleuren. Maten M, Len XL Zolang de voorraad strekt. w n WITI v-timHtfiiiHraii 10 0 J A A R ALTIJD IETS NIEUWS ONDER DE ZON AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet zich nog plaatsen voor de Europa-Cupfi nale in Athene, maar voor het Neder landse publiek hebben de Amster dammers zich, zeker na de 3-2 in Zara- goza, al gekwalificeerd voor de eind strijd van het toernooi der bekerwin naars. De Ajax-administratie wordt volgens boekhouder Gerard Holshei- mer nu al overstelpt met vragen over de wedstrijd op 13 mei in Grieken land. „De mensen willen allemaal we ten hoe duur het gaat worden. Over de hoeveelheid kaarten, die we toegewe zen krijgen, heb ik nog geen informa tie. Ik verwacht, dat we wel over een kwart van de tachtigduizend toe gangsbewijzen voor het Olympisch stadion van Athene kunnen beschik ken." Vaste Ajax-vervoerder Arend Roever uit Amstelveen gaat ook dolle weken tegemoet. Op voorhand heeft zijn reis agentschap al vijfhonderd bedden in de Griekse hoofdstad gereserveerd. Veel te weinig, weet hij nu al. „Ik ken wel drieduizend mensen, die zo'n drie- of vierdaags arrangement willen", al dus Roever, die voor de Ajax-selectie al een hotelletje buiten Athene heeft geboekt. Voor het duel tegen Olympia- kos Piraeus, in de achtste finales van het Europese bekertoernooi van dit seizoen, verbleef het Amsterdamse ge zelschap nog in het centrum van Athe ne. Nu wil Ajax, net als in Zaragoza, nadrukkelijk de rustige omgeving van de stad opzoeken. Donderdag 23 april, één dag na de re turn in de halve finales van de Europa- Cupstrijd, komen de vertegenwoordi gers van de beide finalisten van het be- kerwinnaarstoernooi naar Athene voor een bespreking met de Griekse voetbalbond. Algemeen directeur Arie van Eijden zal als het zover is namens Ajax aanwezig zijn. De returnwedstrijd in de halve fina les van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tussen Ajax en Real Zaragoza, die woensdag 22 april in Amsterdam wordt ge speeld, zal rechtstreeks door de NOS- televisie worden uitgezonden. De re portage vanuit het Olympisch Sta dion begint om 20.10 uur. Verslagge ver is Eddy Poelmann. maar de tuchtcommissie was onver murwbaar. De leiding van de Oostenrijkse club FC Tirol heeft donderdag een einde gemaakt aan de geruchten dat Ernst Happel bij PSV in dienst zou treden als technisch manager. De roemruch te trainer tekent volgende week don derdag een contract voor twee jaar bij de club uit Innsbruck. Happel, de huidige trainer van Ham burger SV, volgt bij Tirol Felix Latzke op. Onder diens leiding bereikten de Oostenrijkers de halve finales van het UEFA-bekertoemooi, waarin woens dag in de eerste wedstrijd met 1-4 werd verloren van IFK Göteborg. Latzke vertrekt naar de Bundesliga-club Waldhof Mannheim. Happels opvolger bij de Noordduitse ploeg is Josip Sko- blar. Real Madrid heeft de Joegoslaaf Mi lan Jankovic (27) gecontracteerd. De aanvallende middenvelder van Ro de Ster Belgrado zal vrijdag in de Spaanse hoofdstad arriveren en zon dag debuteren in de openingswed strijd van de play-offs tegen aartsri vaal Barcelona. Jankovic moet de taak overnemen van de door geelzucht gevelde Valdano. Jankovic was de nummer drie op het verlanglijstje van trainer Leo Beenhakker. Zijn belang stelling ging eerder uit naar Klaus Al- lofs van l.FC Köln en de Braziliaanse international Careca. Beide spitsen waren niet tussentijds los te weken van hun clubs. MADRID (GPD) De Spaanse pers heeft una niem gereageerd op de zege van Ajax in het moeras van Zaragoza. „Zaragoza lijdt schip breuk tegen Ajax. De Hollanders wonnen uit eindelijk door hun bete re conditie", luidde de conclusie van het sport blad Marca. „Ajax te veel voor Zaragoza", concludeerde simpel weg het Madrileense blad El Pais. „Ajax pas te zich veel beter aan het ondergelopen veld van La Romareda aan", oor deelde ten slotte Diario 16. Volgens Diario 16 be paalde één factor de overwinning van de Am sterdammers: de Ajacie- den probeerden niet zo als Zaragoza normaal voetbal te spelen, maar verplaatsten de bal door de lucht in plaats van over het onbespeelbare veld. Die conclusie werd ook gedeeld door El Pais. „De drie doelpun ten van Ajax kwamen tot stand in spelsitua ties, waarbij het water op het veld geen enkele rol speelde". Voor El Pais valt er net als voor de rest van de 'Spaanse pers niets af te ,dingen op de overwin ning van Ajax. „Ajax toonde zich bijzonder sterk in de verdediging, solide en efficiënt op het middenveld en vernieti gend in de aanval, zon der briljant te spelen. Maar dat was ook niet nodig. Zaragoza ging kopje onder. Wellicht omdat het niet zijn nor male spel kon ontplooi en. Maar misschien maakte het ook wel de belangrijke vergissing om het 4-4-3-systeem te veranderen en Senor als bewaker van Mühren te posteren, waardoor zijn mogelijkheden om het spel te maken, sterk ge reduceerd werden". Niemand in Spanje ge looft meer in de kansen van Zaragoza. „De zege van gisteren verleent Ajax een paspoort en een visum om in Athene een gooi naar de Europe se titel te doen", besluit El Pais. Mario Been zal zondag niet meespelen in de competitiewedstrijd tegen PSV. De middenvelder van Feyenoord werd voor één duel geschorst vanwe ge zijn derde gele kaart. Hij liep die op in de wedstrijd tegen Excelsior (1-6). Met Molenaar en Wijnstekers protes teerde hij tegen de beslissing van arbi ter Van Ettekoven Excelsior een straf schop toe te kennen. De scheidsrech ter gaf het Feyenoord-trio de gele kaart. Voor Molenaar en Wijnstekers betekende het hun tweede boeking, zodat zij wel kunnen aantreden in de strijd tegen de landskampioen. Been heeft schriftelijk verweer gevoerd, HILVERSUM (GPD) Rikkert Beu kers, voorzitter van zaterdag-eer steklasser Spakenburg, moet zich voor de tuchtcommissie amateur voetbal verantwoorden voor zijn ge drag tijdens de competitiewedstrijd tussen Spakenburg en RVVH afgelo pen zaterdag in Ridderkerk. Arbiter Douwe de Haan en rapporteur Aad van der Spoel hebben bij de KNVB melding gemaakt van ongeoorloofd handelen van de Spakenburg-prae- ses. Roche. De kansen dat de Ronde van Baskenland een Ierse eindwinnaar krijgt zijn groot. Op de laatste dag krij gen de renners eerst de kans de benen wat los te rijden in een rit over 126 kilo meter. Later op de dag zal de beslis sing vallen in de tijdrit van 13,7 kilo meter waarin een berg van de eerste categorie moet worden beklommen. Uitslag vierde etappe: 1. SeanKelly(Ier)165 kilometer in 4 uur, 12 minuten en 56 secon den; 2. Frank Hoste (Bel); 3. Acacio da Silva (Por); 4. Pello Ruiz-Cabestany (Spa); 5. Hugo Fernandez (Spa); 6. Jesus Blanco-Villar (Spa); 7. José Carrera (Spa); 8. Enrico Poc- chini (Ita); 9. Stephen Roche (Ier); 10. Martin Early (Ier); 11. Alvaro Pino (Spa); 12. Enrico Vanotti (Ita); 13. Gert-Jan Theunisse (Ned); 14. Julian Gorospe (Spa); 15. José Domin- guez (Spa); 17. Pedro Delgado (Spa); 25. Joop Zoetemelk (Ned); 35. José Luis Laguia (Spa); 37. Frans Maassen (Ned); 39. Ad Wij- nands (Ned); 42. Rudy Pevenage (Bel); 53. Rolf Gölz (WD1); 54. Patrick van Passel (Ned); 74. Luc Roosen (Bel); 77. Steven Rooks (Ned); 80. Gerard Veldscholten (Ned); 82. Marc van Orsouw (Ned) allen zelfde tijd als Kelly; 87. René Beuker (Ned) op 2.32; 96. Maarten Ducrot (Ned) op 7.58; Afgestapt: Guiseppe Saronni (Ita). Algemeen klassement: 1. Early 18.17.39; 2. Da Silva op 8 seconden; 3. Kelly op 0.16; 4. Roche z.t.; 5. Laguia z.t.; 6. Pino z.t.; 7. Blan- co-Villar z.t.; 8. Delgado z.t.; 9. Julian Goros pe z.t.; 10. Gölz op 0.29; 11. GiambattistaBa- ronchelli (Ita) op 0.35; 12. Angel Arroych(Spa) op 0.41; 13. Marino Lejarreta (Spa) op 0.43; 14. Ruben Gorospe op 0.52; 15. Rooks op 2.33; 20. Zoetemelk op 2.35; 23. Van Passel z.t.; 27. Roosen z.t.; 73. Van Orsouw op 11.09; 76. Beuker op 13.41; 85. Theunisse op 18.36; 86. Wijnands z.t.; 87. Maassen z.t.; 89. Veld scholten z.t.; 90. Pevenage op 18.46; 97. Du crot op 26.34. Namens de beroepsrenners in de Ron de van de Vaucluse, heeft de Belg Claude Criquielion donderdag wraak genomen op de in de etappekoers mee rijdende amateurs. In de proloog werd de dienst verras send uitgemaakt door de Oostduit sers. In de eerste echte etappe, een cri terium in de buurt van Bollene over 166 kilometer, moesten de nodige heu vels in het zuiden van Frankrijk wor den genomen. Het ideale terrein dus voor de Waal Criquielion, zondag nog winnaar van de Ronde van Vlaande ren. Hij ontsnapte andermaal in de slotfase van de koers en bouwde in die laatste heuvelachtige kilometers een voorsprong van veertien seconden op, genoeg ook om de leiderstrui in ont vangst te mogen nemen. Uitslag eerste etappe: 1. Claude Criquielion (Bel) 166 kilometer in 4 uur en 17 seconden; 2. Uwe Ampler (OD1) op 14 seconden; 3. Uwe Raab (OD1) z.t.; 4. Johny Weltz (Den) z.t.; 5. Sergei Zmievskov (Sov) z.t.; 6. Eric Chan ton (Fra) z.t.; 7. Werner Stauss (WD1) z.t.8. Peter Oejrivmov (Sov) z.t.; 9. Regis Simon (Fra) z.t.; 10. Pascal Polsson (Fra) z.t. Algemeen klassement: 1. Criquielion 4 uur, 2 minuten en 40 seconden; 2. Ampler op 8 se conden; 3. Guido Winterberg (Zwi) z.t.; 4. Olaf Ludwlg (OD1) op 0.09; 5. Jean-Francois Bernard (Fra) z.t.; 6. Raab op 0.10; 7. Igor Soemnikov (Sov) z.t.; 8. Jos Haex (Bel) op 0.11; 9. Pascal Richard (Zwi) z.t.; 10. Laurent Biondi (Fra) op 0.12. GOES - Zondag wordt in Noord- Frankrijk de beroemde wielerklas sieker Parijs-Roubaix verreden over de onbegaanbaarste kasseien paden van dat land, maar ook de Ronde van Midden-Zeeland heeft dit jaar een stukje Hel van het Noor den. In het officiële routeschema is een weg opgenomen, die zelfs de toerfïetsers maar liever mijden. Het gaat om de Veerhavenweg in Vlis- singen, langs de buitenhaven. Een nieuwe hindernis in een wielerwed strijd, die het vooral van natuurlij ke, lastige omstandigheden - zoals de wind - moet hebben. Met de route langs de Vlissingse ha ven wordt voorkomen dat de kara vaan zaterdag 23 mei de spoorbaan bij Vlissingen moet oversteken. Men gaat nu over het Stationsplein. Het is niet de enige wijziging in de route. De organisatoren hebben het schema op zijn kop gezet. Start en finish zijn dit aar weer in Goes, nadat de vertrek plaats van de laatste jaren - Vlissin gen - is verlaten. Het vertrek is gele gen op het terrein van Massee in Goes-Zuid aan de Verrijn Stuartweg. Van daar gaat men over Noord-Beve land en Walcheren (met op de Mid delburgse kaaien ook aardig wat kin derkopjes) naar Zuid-Beveland. Op het laatst zullen twee omlopen van twintig kilometer worden verreden, met daarin opgenomen de gevreesde Kattendijksedijk langs de Ooster- schelde. De finish is op de Houtkade bij het Sportcentrum. De lengte van het parkoers is 221 kilometer, zo'n twintig kilometer minder dan vorig jaar. Over het deelnemersveld is nog niet veel bekend. De organisatie is druk bezig met het afsluiten van de con tracten, waarbij evenals in voor gaande edities het geval was de con currentie van de Ronde van Italië (waaraan de Nederlandse ploegen van Peter Post en Piet Bos deelne men) groot is. Wel gaat men er van uit dat Sean Kelly, de ongekroonde wereldkampioen van het profwiel- rennen, van de partij zal zijn. Dat zou vorig jaar al het geval zijn, maar toen brak de ploegleider van zijn equipe zijn woord. Met de nieuwe ploegleiding (de toenmalige sport directeur Jean de Gribaldy is bij een verkeersongeval om het leven geko men) denkt men nu wel sluitende af spraken te hebben gemaakt. De kasseistroken van de Veerhaven weg in Vlissingen. YON (ANP) - Op de voorlaatste dag an de Ronde van Baskenland heeft eau Kelly een einde gemaakt aan de eruchten dat hij niet meer zo 'scherp' >u zijn als vorig jaar. De vierde etap- e van de etappekoers in Noord-Span- 1 werd een eenvoudige prooi voor de :r. Al vijf en twintig meter voor de ndstreep kon Kelly zijn vuist zege- ierend heffen. De Belg Frank Hoste, oewel redelijk op gang gebracht oor zijn Spaanse ploeggenoten, kon iet op tegen de versnelling van Kei oor Hoste was de tweede plaats niets ieuws meer, het was al zijn derde in eze Ronde. Doordat het grootste ge- eelte van het peloton vlak na Kelly ver de eindstreep kwam, veranderde in de top van het algemeen klasse- lent bijzonder weinig. Kelly's landge- oot Martin Early bleef eerste, met cht tellen voorsprong op de Portu- ees Acacio da Silva en zestien op zijn eide landgenoten Kelly en Stephen LONDEN (DPA) - De lange reeks rellen en incidenten bij voetbal wedstrijden van dit seizoen heeft woensdag in Londen een opmer kelijk vervolg gekregen. Na af loop van de competitiewedstrijd West Ham United - Arsenal (3-1) beet een gewelddadige supporter een politiehond een oor af. De politie probeerde met behulp van herdershonden de rivalise rende supporters te scheiden. De voetbal-vandalen waren gewa pend met onder meer messen, ka tapulten en boksbeugels. IIDDELBURG Ankie van Bende- om, turnster van Voorwaarts uit 'Xel, komt zaterdag uit tijdens de alve finale van de bondskampioen- chappen van het KNCGV, die in Ede Gelderland) worden gehouden, inkie van Bendegem werd onlangs ge estelijk kampioen bij de adspirant- ames en behaalde hierbij meer dan e vereiste aantal punten van 30, het- een voldoende was voor uitzending, aj is de enige Zeeuwse die del mag ne- ien aan deze halve finale. ■RAAUW - Het zaterdagteam van de oetbalvereniging Graauw speelt onderdag 30 april (Koninginnedag) en wedstrijd tegen Oud SK Beveren. Ie Belgische eersteklasser bevat en- ;ele prominente voetballers - Van Ge- lechten, Janssens, Pfaff, Bogaert, Van loethem en nog vele bekende namen - an het succesvolle team van enige ja- en geleden. De wedstrijd begint 's ivonds om half acht en wordt gehou- ien in het kader van het 40-jarig jubi- eum van de afdelingsclub. 'EN HAAG (ANP) - De trekkingen an de mid-lotto 14a en het cijferspel ia hebben donderdag het volgende esultaat opgeleverd: üd-lotto 14 a: 'e winnende getallen zijn: 2 -11 - 26 - 31 39. Reservegetal: 30. Aantal deel- 'emers: 475.233, inleg 1.786.770,00, 'hjzengeld 848.715,75 'ijferspel 14 a: iet winnende getal is: 877978. Aantal 'eelnemers: 228.285, inleg 342.428,00, 'hjzengeld 136.971,20. Extra trekking: vinnend getal: 21607 KRUININGEN De recente publica ties over de slechte hygiëne in een groot aantal zwembaden zal geen in vloed hebben op de zwemverenigin gen. Dat is de mening van Gerdie van Lint, medewerker stimulering sport- deelname van de KNZB (Zwembond). De KNZB hield gisteren in het Dorps huis in Kruiningen een promotie- beurs voor alle Zeeuwse verenigin gen en zwembaden, maar over het ac tuele onderwerp van de vuile zwem baden werd niet gesproken. Van Lint: „Ik denk dat verenigingen er het min ste last van hebben, omdat die heel vaak 's morgens vroeg bezig zijn. En dan zijn de baden nog schoon". De Zwembond trekt het hele land door met een promotiebeurs, zodat vereni gingen zich op de hoogte kunnen stel len van alle activiteiten, die men ont plooit. „Omdat", legt Van Lint uit, „in het bestuurlijk kader van clubs regel matig wisselingen optreden en er men sen in komen, die van een heleboel din gen niet op de hoogte zijn. Via deze beurs worden ze geïnformeerd en op ideeën gebracht voor nieuwe initiatie ven", zet hij uiteen. Veel belangstelling was er op de beurs voor het initiatief van de KNZB om aan de nationale zwemvierdaagse een actie voor Unicef te verbinden. „Het gaat daarbij om een sponsoractie. El ke deelnemer krijgt een sponsorkaart en moet proberen in de familie- of kennissenkring mensen te vinden die een bepaald bedragje per afgelegde honderd meter wil betalen. Het daar mee opgehaalde bedrag komt geheel te goede aan Unicef. Vorig jaar heb ben we tijdens de zwemvierdaagse, die 400.000 deelnemers trok, een inza meling gehouden en die leverde al leen al tachtigduizend gulden op". Het openingsprogramma van de Zwemvierdaagse (waarvan de datum plaatselijk mag worden vastgesteld) vindt 21 april plaats in Slagharen, waar Jolanda de Rover en Herman van Veen hun opwachting zullen maken. Gelijktijdig met de promotiebeurs werd gisteravond een vergadering van de kring Zeeland van de KNZB gehouden. Daarop werd een aantal prestatieprijzen van de kring uitge reikt. Patrick Braam, de enige die aanwezig was in Kruiningen om de prijs zelf in ontvangst te nemen, kreeg de onder scheiding voor zijn in 1986 gezwom men nationaal record op de 200 meter schoolslag. Tevens kreeg hij daarvoor van de KNZB de gouden prestatieme daille uitgereikt. De kring-prestatie- prijs bij de dames was voor Marleen Knoester, omdat zij als eerste Zeeuw se onder de minuut zwom op de 100 meter vrije slag. Zij ontbrak omdat ze gisteravond met de Nederlandse ploeg naar Edinburgh afreisde voor deelname aan een landenwedstrijd. Veel lof had kringvoorzitter Adrie van der Maale uit Terneuzen voor de schei dende zwemtrainster Ans Geervliet, die vanaf 1970 het Middelburgse Luc- tor onder haar hoede heeft gehad en bovendien regelmatig begeleidster was van Zeeuwse ploegen. Verder was Ans Geervliet regionaal kringtrain- ster. „Maar vooral", liet Van der Maale weten, „heeft ze een grote bijdrage ge leverd aan het verkleinen van de ach terstand, die de kring had op de rest van Nederland". Namens de KNZB reikte districtscommissaris Giny Arentshorst het ere-officialschap uit aan Piet Weeda uit Biervliet, die na tientallen jaren trouwe dienst als offi cial is gestopt. De vergadering besloot zich te scharen achter een voorstel van de kringen Limburg en Groningen aan de Bonds raad om de verplichting van een pre ventief sport medisch onderzoek (psmo) voor leden van de zwembond af te schaffen. Dat komt voort uit de on vrede over de wijze van keuring. Hoe wel de medische commissie van de kring liet weten voorstander te zijn van het handhaven van de verplichte oude sportkeuring, wilde de kringver gadering van geen wijken weten. Het ziet er naar uit dat de KNZB (160.00 le den) na de KNVB een motie van wan trouwen tegen deze verplichte sport keuring zal aannemen. Zwemmer Patrick B raam linksen Gerdie van Lint van de zwembond tonen een affiche van de nationale zwemvierdaag se. Tijdens die wedstrijd ontstond er een explosieve sfeer. Twee spelers van Spakenburg, te weten Melrik Beukers en Dick Hartog, werden door arbiter De Haan vroegtijdig van het veld ge stuurd. Ettelijke malen verscheen Beukers op het veld om zijn spelers tot kalmte te manen. Van der Vegte van KNVB-tuchtzaken: „De zaak is in be handeling, dus eigenlijk wil ik niets kwijt. De rapporten die ons hebben be reikt, zijn belastend voor voorzitter Beukers. Een brief aan hem is onder weg. Voordat hij kans heeft gezien die in te zien, ga ik niet op de affaire in". Scheidsrechter De Haan maakte on der andere melding van het feit dat hij verbaal zou zijn bedreigd door Beu kers. De fluittist uit Rijnsburg heeft de schuld voor de wanordelijkheden tij dens het duel RVVH-Spakenburg vol ledig bij Spakenburg gelegd. Vooral het dreigement dat Beukers er per soonlijk voor zou zorgen dat De Haan nooit meer een wedstrijd in de eerste klasse zou leiden, is De Haan in het verkeerde keelgat geschoten. Beukers toonde zich gisteren verrast door de kritiek aan zijn adres. „Zo'n dreigement zou ik toch nooit hebben kunnen uiten?", aldus de voorzitter. „Ik stel de scheidsrechters toch niet aan? Ik heb hem gezegd dat hij de wed strijd beter kon afblazen, omdat de, zaak volledig dreigde te ontsporen. Je kunt beter stoppen, anders loop je het risico datje misschien nooit meer in de eerste klasse mag fluiten, heb ik hem voorgehouden. Eigenlijk heb ik hem gered. Ik ben het veld ingelopen, om dat dat het enige was dat me restte. Er heerste zo'n explosieve sfeer binnen de lijnen. Ik heb, net als enkele bestuurs leden van RWH overigens. De Haan in bescherming genomen. Ik ontken ten stelligste dat ik hem zou hebben bedreigd. Verder wacht ik die brief nog maar even af'. Beukers heeft tot 17 april het recht om verweer te voeren. AdvertentieI

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 25