PZC/ streek Oostburg wil woningen in kleine kernen verbeteren Kat- en muisspel VVV en stichting Promotie Subcommissie sport Aardenburg boos op college b en w Rampenoefening Hoek 'S 10 EN 11 APRIL OPEN HUIS VISHANDEL VERDUYN OPEN DAG Vishandel Verduyn S3 Gemeente Hontenisse fotostudio mark neelemans 1 ONS KRABSALADE VOOR 50 CENT Ledenvergadering tennisvereniging over competitie B en w Oostburg bezoeken Breskens v O N Pu, SPECIALE OPENINGSAANBIEDINGEN DONDERDAG 9 APRIL OPENINGSAANBIEDING BURGEMEESTER SPIJKERBOER OP THEMA-AVOND: DISCUSSIE OVER SAMENGAAN Opheffen Dorpsraden NIEUW-NAMEN Koppelkaarting In café R. de Block in Nieuw-Namen hield 'De Ver enigde Kaarters' een koppelkaarting. Uitslag: 1. A. Thilleman en T. Praet, 2. B. Abbeel en K. van Waterschoot, 3. A. Apers en F. Abbeel. PHILIPPINE Eierkaarting - Fanfare St. Cecilia houdt zaterdag en zondag eierkaartin- gen in restaurant De Fijnproever in Philippine. De opbrengst is voor het uniformenfonds. De kaartingen (bie den met en zonder roem) beginnen bei de dagen om 15.00 uur. ZUIDZANDE Hartstichting - De collecte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in Zuidzande 604,75 opgegbracht. AARDENBURG Vrouwengilde - Het Aardend se Vrouwengilde houdt dinsdag] april zijn eerstvolgende bijeenkoj in café De Jonge Leeuw. Deze bel om 19.30 uur Mevrouw N. Dielen»! schoonheidsspecialiste uit PhilippJ houdt een lezing met demonstral van haar werk. BRESKENS Dorpsbelangen - De fractie v« OOSTBURG Hartstichting De collecte TERNEUZEN Ruilavond - De PostzegelvereJ ging Zeeuwsch-Vlaanderen maandag 13 april haar maandeiijit] ruilavond in café Du Commerce aan| Markt in Terneuzen. Het begint o| 19.30 uur. Na afloop van de ruilmari wordt een jaarvergadering gehoudel Er is ook een verloting. WESTDORPE Superstars De schutterssocii teit Sint-Sebastiaan in Westdoi houdt zondag het vijfde onderdeel v de Sasse superstarwedstrijden, deelnemende verenigingen kunnel zich dan onderling meten tijdens staande-wipschieting. De wedstrijd Westdorpe begint om 14.00 uur. SLUISKIL Verkoopmiddag' - De handwerk groep van de Stichting Welzijn voor Ouderen, afdeling Sluiskil houdt za terdag vanaf 13.30 uur een verkoop middag in de Sterre aan de Piersen- spolderstraat in Sluiskil. Ook is er een loterij en worden er wafels gebakken. Op koninginnedag is er voor de Sluis- kilse ouderen een spelmiddag met on der meer kaarten, sjoelen en biljarten. Bij mooi weer is er buiten een bolwed- strijd. Huiskoor de Nachtegalen opent de festiviteiten om 13.00 uur. Omspringen 4) 4) O Toepassing art. 18a wet op de ruimtelijke ordening. van Axelsestraat 2 naar Axelsestraat 23 in Terneuzen. Tel.nr. 01150-18184 met 'n leuke attentie voor jong en oud Gratis film ontwikkelen - u betaalt enkel de afdrukken Gratis film incl. ontwikkelen en afdrukken bij aankoop van een kleinbeeld Compact Camera vanaf 10 uur VAN: Bij aankopen boven de vijf gulden Wij zijn gespecialiseerd in: VERSE ZEEVIS, PALING, HARING, gebakken vis SALADES BROODJES - w GARNALEN GEROOKTE VIS VISKRUIDEN EN VELE ANDERE SPECIALITEITEN Win een 8-daagse bootreis door 't juiste gewicht te raden van de ter plaatse aangeduide vis. RECHTS VAN BOEKHANDEL LITTOOY Parkeergelegenheid aanwezig tAft DONDERDAG 9 APRIL 1987 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 22 OOSTBURGHet college van burge meester en wethouders van Oostburg komt deze zomer met een voorstel om met een financiële impuls te bevorde ren dat woningen in de kleine kernen verbeterd worden. Dat deelde burge meester C. T. Spijkerboer woensdag avond mee tijdens een thema-avond over het kleine kernenbeleid van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Partij van de Arbeid in Oostburg. Spijkerboer dacht eraan de wat oude- re huizen die leeg komen te staan met een financiële impuls beschikbaar te maken voor gewone gezinnen. „Dan kunnen we een belangrijke slag slaan", aldus Spijkerboer. Hij was nog wat voorzichtig in zijn opstelling. „Want het kan zijn dat het veel geld zal vragen en daarover moet dan met de gemeenteraad nog een stevig robber tje gestoeid worden". De gebruiksverordening tweede wo ningen, zoals Oostburg die enkele ja ren geleden toepaste, noemde hij een onhanteerbaar instrument. In zijn voordracht noemde de burgemeester de grote verwachtingen van het dorps plan 'vemachelarij'. „Het is slechts een stukje papier en bijvoorbeeld geen dorpshuis. Het wekt verwachtingen want mensen denken dan aan huizen bouw. Maar een dorpsraad kan geen huis bouwen. Het is dan ook een mis plaatste gedachte om in een dorpsplan een zinnig hoofdstuk aan woningbouw te wijden", aldus de burgemeester. Het bouwen van meer huizen in de kleine kernen is volgens Spijkerboer ook niet de oplossing voor de proble matiek. „Je hoort dat in alle kernen. Als er maar huizen worden gebouwd, dan... Er klopt niets van. Zodanig groeien is niet de oplossing". Volgens hem moeten sterke elementen worden gebruikt. „Een dorpshuis is het meest aangewezen middel. Maar dan moeten de inwoners er zelf achterstaan". Een school heeft voor de kleine kernen een belangrijke functie. „Want is er in een kleine kern nog een school, dan noemen we het een dorp. Ontbreekt die school, dan wordt zo'n dorp al gauw tot het buitengebied gerekend". De gemeente wil de scholen in de klei ne kernen wel iets bevoordelen. Spij kerboer vertelde dat het college nog heeft overwogen om de vervangings maatregel voor leerkrachten in de klei ne kernen uit eigen gemeentelijke zak te betalen. „Maar dan ben je gevaarlijk bezig en zouden we het regeringsbe leid mooi afschermen. En daarom heb- BRESKENS Een groep van 21 leden van de tennisvereniging 'De Bos- kreek' uit Breskens heeft het bestuur van de tennisvereniging verzocht een algemene ledenvergadering bijeen te roepen, omdat de groep niet tevreden is over de speelmogelijkheid voor de recreanten in de competitieperiode in april en mei. Het is voor het eerst in het tienjarig be staan van de Breskense club dat een ledenvergadering bijeen wordt geroe pen op initiatief van de leden. Het be stuur van 'De Boskreek' merkt bij de uitnodiging voor de vergadering op dat de speelruimte om dit competitie seizoen nog tot veranderingen te ko men beperkt is. „Er zijn in de voorbije maanden reeds bindende afspraken gemaakt met competitiespelers en an dere verenigingen. Daarop kan in dit stadium op onvrijwillige basis niet meer worden teruggekomen", aldus het bestuur. 'De Boskreek' zit met dertien teams in de diverse competities en beschikt over vier gravel-tennisbanen. Dit bete kent dat er maximaal twee teams 'thuis' spelen. De ledenvergadering wordt woensdag in 'De Kombuis' in Breskens gehou den en begint om 20.15 uur. TERNEUZEN - Het lijkt erop alsof er tussen de stichting Streek VW Zeeuwsch-Vlaanderen en de Stich ting Promotie Zeeuwsch-Vlaanderen een kat- en müisspel wordt gespeeld. „Maar wie is hier de kat en wie is de muis. We moeten oppassen dat we niet al te happig lijken" was de kwali ficatie die mevrouw L. L. M. den Doel- der-van de Voorde woensdag gaf aan de discussie in de Streek VW over een eventueel samengaan van beide stichtingen. Gisteren hield het algemeen bestuur van de Streek VW een vergadering, waarbij de instelling van een advies commissie die de samenwerking moet voorbereiden het belangrijkste punt was. Afgezien dan van de verkiezing van een definitieve voorzitter, in de plaats van waarnemend voorzitter P. T. A. M. R. Apers. Met algemene stem men werd J. J. F. van Riel, ondanks het feit dat hij verhinderd was aanwezig te zijn, in deze functie gekozen. Van Riel (42) is directeur van de Amrobank in Sluis. In de plaats van het dagelijks be stuurslid H. K. Velinga, die penning meester was, heeft het algemeen be stuur de Temeuzense horeca-onderne- mer J. van Ham in het dagelijks be stuur gekozen. Van Ham was door de VW-Temeuzen voorgedragen voor het lidmaatschap van het algemeen bestuur. Het voorstel van het dagelijks bestuur om naar een samenwerking met de stichting Promotie toe te werken werd vooral bestreden door de Temeuzense AARDENBURG Grote veront waardiging heerste woensdagavond bij de leden van de subcommissie sportsubsidieverordening over het lange uitblijven van een antwoord van het college van b en w van Aar denburg op het pre-advies van de sub commissie tot wijziging van de sport subsidieverordening. Tijdens de ver gadering van de welzijnscommissie gaven de heren F. van Dongen en A. van der Bliek lucht aan hun gevoe lens. Door het uitblijven van een ant woord van b en w over het bijstellen van de procedure is de subcommissie voorlopig een jaar achterop geraakt met het bijsturen van de procedure. Beide heren willen zich bezinnen in de subcommissie alvorens zij overwegen verder te gaan met de procedure voor de subsidieverordening. Het voorstel van de subcommissie hield in, dat alle sportverenigingen in aanmerking zou den komen voor een basisbijdrage, af hankelijk van het aantal leden. Sport verenigingen die voor een andere bij drage in aanmerking wilden komen, zoals bijvoorbeeld een financiële ver goeding voor een trainer of speciaal georganiseerde activiteit, zouden die apart moeten aanvragen bij de ge meente en daarbij een complete finan ciële verantwoording overleggen. Blijkens een brief van de secretaris van de subcommissie sportsubsidie verordening werden de subcommissie leden op de hoogte gesteld van het feit dat het college van b en w een basisbij drage niet als haalbaar ziet. De voor zitter van de vergadering van de wel zijnscommissie, tevens wethouder van sportzaken, mevrouw A. Keijmel- Cambier deelde de subcommissie des gevraagd mee dat het college bang is door de wijziging in de verordening re- ben we het niet gedaan". Wel geeft de gemeente eerder subsidie in een kleine kern aan bijvoorbeeld peuterspeelza len. „Een kern als Groede komt met een kleiner aantal peuters eerder in aanmerking". De heer J. van Velsen, die verbonden is aan het provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland, deelde in zijn voordracht Spijkerboers mening over een dorpsplan niet. „Een dorps plan is een instrument om alles op een rij te zetten. Dan pas kan worden ge werkt aan een gericht kleine kernen beleid. De gemeente Oostburg laat de initiatieven over aan de dorpsraden", aldus Van Velsen. Hij vond dat er een totaalbeeld ont breekt. „Weet de gemeente welke pan den er leeg staan en kent men het aan tal woningzoekenden. Velen weten het niet". Volgens hem moet er eerst een visie zijn voordat beslissingen worden genomen. Dat er in een bepaalde kern weinig vraag naar een woning is, komt volgens hem mede doordat er weinig in zo'n kern wordt gebouwd. Van Velsen meende ook dat er in de kleine kernen een markt open ligt voor kleine bedrijven. Er moet volgens hem gezocht worden naar mogelijkheden om de kernen aantrekkelijk te maken. wethouder J. van Rooijen. Hij vond dat de commissie en de werkgroep die ter voorbereiding hiervan ingesteld worden teveel vergaderwerk opleve ren. Er zijn naar zijn mening geen woorden, maar daden nodig. Van Rooijen lanceerde daarom het voorstel om als Streek VW direct te verklaren dat de 'concurrerende' stichting Promotie binnen vier jaar opgeheven moet worden en een on derdeel moet zijn van de Streek VW. De subsidie van de gemeente Terneu- zen aan de stichting Promotie is vorig jaar verstrekt op voorwaarde dat die stichting binnen vijf jaar zichzelf overbodig heeft gemaakt. Tot die tijd heeft de Streek VVV de tijd om zich or ganisatorisch voor te bereiden op het overnemen van de promotie-taken. Zowel voorzitter Apers als mevrouw Den Doelder vonden dit voorstel te ver gaan. „Wie garandeert ons dat de stichting Promotie over vier jaar niet zal proberen door te gaan?" was de vraag van Apers. Volgens hem maakt het eventuele samengaan van beide stichtingen alleen een kans als er op gelijke voet met elkaar gepraat wordt. Mevrouw Den Doelder kon eraan toe voegen dat de stichting Promotie al gedurende een jaar goed functioneert, hetgeen moeilijk van de Streek VVV gezegd kan worden omdat deze met kinderziektes te maken heeft. Een hapgraag optreden is daarom volgens haar niet op zijn plaats. BRESKENS - Het college van b en w van Oostburg brengt woensdag een werkbezoek aan Breskens. Het pro gramma begint met een rondrit door de wijk Ghistelkerke, waar men on der andere zal kijken hoe het zuidelijk gelegen voetbalveld kan worden ont sloten. Vandaar neemt het college een kijkje in de Zinniastraat en Europastraat en bezoekt het dienstencentrum 'Goe- dertijt'. Het ochtendprogramma wordt besloten met een werkbezoek aan enkele bedrijven aan de haven en het industrieterrein. Na de lunch be kijkt het gezelschap een wafelbakkerij en een aardappelhandel, Spuiplein, Oranjeplein, Dorpsstraat en Mercu- riusstraat. Het bezoek wordt afgesloten met een gesprek met vertegenwoordigers van de bedrijfsbelangenvereniging en win keliersvereniging. Om 19 uur is het col lege in hotel 'Scaldis' waar inwoners van Breskens een uur van gedachten kunnen wisselen met de gemeentelijke bestuurders. Dorpsbelangen en Toerisme hoJ maandag een bijeenkomst in hol 'Het wapen van Breskens' te BreskeJ De aanvang is 20 uur. Aan de orj komt de agenda voor de komende! meenteraadsvergadering in OostbJ de Nederlandse Hartstichting in Ooi burg heeft 3327,20 opgebracht. Vrijwilligers van de Lotusgroep IJzendijke speelden voor slachtoffers tijdens de realistische rampenoefening, woensdagavond in Hoek. Volgens het draaiboek was een tankauto tegen een personenauto gereden en een brom fiets tegen de tankauto, waardoor een afsluiter van de tank defect raakte en gevaarlijke drukinkt vrijkwam. HOEK Hoek was woensdag avond het décor van een realisti sche rampenoefening. De oefening begon toen op de hoek van de Lan- gestraat en Molendijk en tankwa gen, die beschikbaar werd gesteld door een transportbedrijf uit Ter- neuzen, tegen een personenauto botste. Een achteropkomende bromfiets reed tegen de tankauto, waardoor een afsluiter van de tank defect raakte. Zeer brandbare, ont plofbare en giftige drukinkt uit de tank kwam vrij en vormde een groot gevaar voor de kern van Hoek. Onmiddellijk werd de plaatselijke vrijwillige brandweer en de EHBO- vereniging gealarmeerd. Geschrok ken door de sirene botsten twee per sonenauto's voor de brandweergara ge op elkaar, waarbij een LPG-tank van één van de voertuigen begon te lekken, en versperden zo de weg voor de brandweer. De vele zwaar en licht gewonden, die tot de Lotus groep IJzendijke behoorden, speel den hun rol met volle overgave en werden na eerste hulp afgevoerd per ambulance naar buurthuis 'De Hoekse Rakkers'. De gemeentepoli tie uit Terneuzen zette vele reserve politiemensen in om de toegangswe gen af te zetten. De brandweer uit Hoek kreeg assistentie van de vrij willige brandweer uit Terneuzen die een schuimblus- en een hulpverle ningsvoertuig inzette. gionaal uit de boot te vallen. Het colle ge ziet de wijziging niet zitten, omdat de subcommissie geen nieuwe ge zichtspunten heeft aangedragen. De heer Van der Bliek stelde dat het college niet op een dergelijke wijze met subcommissies en dus met men sen kan omspringen. De heer Van Dongen zei dat de bestaande subsidie verordening voor 1987 wel gehand haafd moet worden, omdat verschil lende noodlijdende verenigingen dringend zitten te wachten op het subsidiebedrag. Bij de tien behandelde subsidie-aan vragen die geen van alle precies pasten in het kader van de subsidieverorde ning, is volgens de subcommissie ge bleken dat iets schort aan de subsidie verordening. In ieder geval stemden alle leden van de commissie welzijn, waaruit de subcommissie is voortge komen, ermee in dat de subsidiebedra gen in geen geval hoger mogen komen te liggen dan de eigen contributie-op brengst van de leden van de vereni ging. De leden van de subcommissie sport subsidieverordening wensen voorlo pig nog in beraad te houden of zij al dan niet verder gaan met het zoeken naar een eenvoudiger procedure voor het aanvragen van subsidies voor sportverenigingen. Verheugd was de welzijnscommssie met het bedrag van het ministerie van wvc voor de welzijnsuitkering. In plaats van de berekende 23.000 gulden over 1987 ziet de gemeente Aarden burg voor deze post zich een bedrag toegekend van 36.750 gulden. Cfl «pm Enige en algemene kennisgeving Op 7 april 1987 hebben wij, na een langfiurige ziekte, afscheid moeten nemen op de leeftijd van 52 jaar van mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader, opa, broer, oom en neef HERMAN PETRUS SCHRAM echtgenoot van Daisy Edwards Uit aller naam: De familie Schram De familie Edwards 4536 BT Terneuzen, 7 april 1987. Josef Haydnstraat 25. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag, 10 april a.s., om 14.00 uur op de Algemene Begraaf plaats, Bellamystraat te Terneuzen. Samenkomst om 13.45 uur in de aula van de be graafplaats. Vader ligt opgebaard in de rouwkamer van het Juliana Ziekenhuis te Terneuzen. Gelegenheid tot afscheid nemen donderdag van 19.00-19.30 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in bovengenoemde aula. Geen bloemen Liever geen bezoek aan huis De burgemeester van Hontenisse maakt ter vol doening aan het bepaalde in artikel 19a, lid 4, van de wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat met ingang van 10 april 1987, gedurende veertien dagen ter inzage ligt ter gemeentesecretarie het navolgende bouwplan: de aanvraag van de heer B. van Bunder tot het oprichten van een tuinhuis op het perceel Hul- sterweg 6c te Kloosterzande. Dit bouwplan voldoet niet aan de voorschriften van het bestemmingsplan 'Kloosterzande- Noord', aangezien op het betreffende perceel slechts één vrijstaand gebouw mag worden opge richt. Het geplande tuinhuis zal echter het tweede vrij staande gebouw zijn. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 18a, lid 1, van de wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling van het plan 'Kloosterzande-Noord' te verlenen. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder eventuele bezwaren tegen genoemd bouwplan schriftelijk indienen bij burgemeester en wethouders. Kloosterzande, 9 april 1987 De burgemeester voornoemd, mr. A. A. L. G. M. Kessen. \doy NIEUWEDIEPSTRAAT 1, 4531 BK TERNEUZEN, tel. 01150-30790.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 42