Van Gerwen wil kermiskoersen in Nederland Helft Zeeuwse clubs voor actie 4 tegen 4 WINNAAR GENT-WE NL wil niet 5 mei tegen PSV Ploegleiders boos over dopingcontrole Geen arbiters bij titelduel zaalvoetbal VOC wijst zeven schaatsers aan voor Spelen Anderson niet in Parijs-Roubaix Westduitse lotto (VEVELGEM Teun van Vliet is een echte leider geworden. Na zijn tweede klassieke triomf an dit seizoen, gisteren in Gent-Wevelgem, was er in de Panasonic-ploeg van Peter Post nie- nand meer die dat kon aanvechten. Als een volleerd kopman zette hij in de finale de wedstrijd aar zijn hand en schoffelde daarmee ook meteen de kansen van zijn gereputeerde ploeggeno- en Eric Vanderaerden en Phil Anderson onder de grond. Fortuna-Ajax Emmen Olympisch elftal AC Milan Raas I rh.MH. Simpel Geen mening Uwe Ampler Ronde van Columbia 30NDERDAG 9 APRIL 1987 Teun van Vliet nu een echte leider (Door Peter de Jonge) Tussen Gent en Wevelgem speelde de 5-jarige Westlander heel even hoog pel. Hij won de jackpot. Alan Peiper, e Australische ploegmakker van Van /liet, gaf het verschil tussen een goede enner en een vedette aan. Het is het erschil tussen hem en de winnaar, 'eiper: „Hij heeft de verantwoorde- ïjkheid op zich genomen. Toen ik hem ip het laatst vroeg wat ik moest doen, .ruide hij me alleen maar toe dat ik zo rard mogelijk op kop moest rijden. ZEIST/ALKMAAR (ANP/GPD) De eredivisieclub AZ heeft bij de KNVB geprotesteerd tegen het spelen van de wedstrijd AZ - PSV op dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag), zoals door de bond is vastgesteld. De Alkmaarders voelen weinig voor deze datum omdat zij twee dagen eer der in Amsterdam tegen Ajax moeten spelen. De ontmoeting AZ - PSV, die als een risico dragende wedstrijd wordt beschouwd, is reeds verschillen de malen uitgesteld omdat burge meester Roozemond van Alkmaar het duel alleen op zondag in zijn stad wil hebben. AZ heeft de KNVB voorge steld de wedstrijd op 28 mei (hemel vaartsdag) af te werken. Burgemeester J. Tonnaer van Sittard zal de wedstrijd Fortuna S-Ajax op zondag 19 april (eerste paasdag) niet verbieden. Dat is het resultaat van overleg met het bestuur van de club en de gemeentepolitie van Sittard. De eerste-divisieclub Emmen is voor de komende jaren verlost van financië le problemen. De plaatselijke overheid heeft zich met ingang van september 1988 voor een periode van vier jaar ga rant gesteld voor eventuele verliezen. De bankgarantie bedraagt een kwart miljoen gulden. Bondscoach Rinus Michels heeft voor de vriendschappelijke interlandwed strijd tussen het Olympisch elftal en de nationale ploeg van Tsjechoslowa- kije. volgende week woensdag in Leeu warden, geen spelers van Ajax en ?eyenoord opgeroepen. De Amster damse bekerwinnaar achtte het in ac tie komen van zijn spelers in de week tussen de Europacup-duels tegen Real Zaragoza niet wenselijk. Feyenoord speelt die avond een vriendschappelij ke wedstrijd tegen Beerschot vanwege het vijftig-jarig bestaan van het Feye- noord-stadion. De selectie van zestien man bestaat uit de volgende spelers: Snelders en Rutten (FC Twente), Boessen (Fortu na S), De Wolf, Verkuyl, Van Dijk en Roossien (FC Groningen), Boerebach (Go Ahead Eagles), Vanenburg en Koolhof (PSV), Lengkeek en De Goeij (Sparta), Lammers en Verhagen (VVV). Keur (Haarlem) en Lankhaar (Den Haag). Daarna ging hij ook nog met De Wilde weg om te sprinten voor de overwin ning. Dat zou ik nooit gedurfd heb ben". Lef heeft Van Vliet evenveel als klasse. Na zijn winst in de Omloop Het Volk had hij al laten weten „vooral in mijn hoofd verbeterd" te zijn. Dat het geen grootspraak was, bleek in de midweek- se Vlaamse voorjaarsklassieker. Zon der dat hij met ploegleider Post kon overleggen - die stond voor een geslo ten spoorwegovergang - ontdeed hij zich handig van zijn favoriete ploegge noten. Zonder daarvoor kritiek te krij gen, want elke pedaalslag kon hij ver antwoorden als een vorm van opoffe ringsgezindheid die in hun voordeel had kunnen werken. Als hij tenminste niet zelf had gewonnen, en dat was in feite het enige waar hij op uit was. „Als revanche voor de Ronde van Vlaanderen, waar ik niet in die prach tige kopgroep mee was omdat ze vlak voor mij op de Koppenberg vielen. Daar heb ik twee nachten niet van kunnen slapen". Hij was desondanks wakker genoeg om zich behendig in de centrale rol te manoeuvreren. Toen na de tweede beklimming van de Kemmelberg, de zwaarste hinder nis in het 240 kilometer lange par koers, ruim vijftig kilometer voor de finish een leidersgroep van achttien renners ontstond was de equipe van Post met vier man vertegenwoordigd. „En wij waren de enigen die het werk deden. Begrijpelijk, hoor, want als ik in hun plaats stond zou ik hetzelfde doen", vond Van Vliet. „Daarom moet je je tactiek aanpassen". Voor hem kwam het er op neer dat de verantwoordelijkheid niet volledig op WEVELGEM (GPD) Een aantal ploegleiders heeft zich gisteren na af loop van de klassieker Gent-Wevelgem flink opgewonden over de twee dopingcontroles, die er werden gehouden. In België is het in theo rie mogelijk dat drie in stanties na een wieler wedstrijd een onder zoek instellen naar het gebruik van verboden stimulerende middelen: de wielerbond, het mi nisterie van volksge zondheid en de bijzon dere opsporingsbriga de. In Wevelgem waren twee van de drie instanties aanwezig. Jan Raas: „Maar de wijze waarop gecontroleerd wordt sloeg nergens op. Er hing een briefje met de mede deling dat de nummers 15 en 21 van de uitslag zich moesten melden. Alleen kon niemand mij vertellen hoe de uitslag er uit zag. Dat duurt na melijk altijd eventjes. Het gevolg is wel dat ie dereen, die een zware wedstrijd in zijn benen heeft, hier rond moet blijven hangen, totdat er duidelijkheid is over de uitslag. Ik vind dat dat niet kan". Teun van Vliet wint de sprint voor Etienne de Wilde. Trainer Nils Liedholm is bij AC Milan NAAR BELGISCH VOORBEELD door Silvio Berlusconi gepromoveerd tot technisch manager. De verant woording voor het eerste elftal wordt overgenomen door zijn assistent Fa- bio Capello. De 64-jarige Zweed werd het slachtoffer van de slechte resulta ten in de laatste weken. Door een reeks opeenvolgende nederlagen is Euro pees voetbal voor de rijke Milanese club twijfelachtig geworden. DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands Olympisch Comité heeft na overleg met de KNSB vier schaatsers en drie schaatsters aangewezen voor deelne ming aan de Olympische Winterspe len van 1988 in Calgary. Het zijn Leo Visser, Gerard Kemkers, Hein Ver geer, Geert Kuiper, Yvonne van Gen- nip, Petra Moolhuizen en Marieke Stam. De zeven worden door het NOC be schouwd als potentiële kandidaten. Die klassificatie houdt in dat ze vol gend seizoen vormbehoud dienen te tonen om zeker te zijn van afvaardi ging. De mogelijkheid is aanwezig dat deze ploeg wordt uitgebreid. Die rij ders en rijdsters dienen zich in dat ge val in het volgende seizoen te voldoen aan de kwalificatienormen. De opening van de Winterspelen is op zondag 13 februari. Op maandag 14 fe bruari starten de heren met de 500 me ter. Hun programma voorziet verder in de 5000 meter op 17 februari, de 1000 meter op 18 februari, de 1500 meter op 20 februari en de 10 kilometer op 21 fe bruari. De data bij de dames zijn: 500 meter op 22 februari, 3000 meter op 23 februari, 1000 meter op 26 februari, 1500 meter op 27 februari en 5000 me ter op 28 februari. de schouders van Vanderaerden en Anderson gelegd moest worden, die in de Italiaan Guido Bontempi (tweevou dig winnaar) de gevaarlijkste tegen stander hadden. „Met vier man kun je geen veertien anderen tegenhouden. Om te voorkomen dat we net als in de Ronde van Vlaanderen verrast zouden worden door één van de vele demarra ges moest er dus een nieuwe kopgroep komen. Twintig kilometer voor het einde gebeurde wat Van Vliet wilde. Hij moest zelfs nog alles uit de kast rij den om die trein niet te missen. Het scenario klopte, Van Vliet wist al bijna zeker dat hij er een happy end aan zou kunnen breien. Alleen kostte hem eni ge moeite om Peiper te overtuigen. „Ik ben in Tirreno-Adriatico al een keer uitgescholden door Post omdat ik iets verkeerd deed. Dat wil ik niet nog eens meemaken". Hij schikte zich in zijn lot. Met het onzekere gevoel dat bij verlies hij mogelijk weer de volle laag zou krijgen". In de laatste fase hield hij dan ook zijn hart vast, toen de Belg Etienne de Wilde aan de haal ging en Van Vliet meesprong. „Ik had er geen idee van dat we al zo ver waren", zei Van Vliet over die slotfase, „want ik snapte bijvoorbeeld maar niet waar om de ploegleiders niet eens kwamen praten. Pas na afloop hoorde ik dat ze voor de spoorbomen hadden gestaan". Zonder informatie over de nog te rij den afstand stortte hij zich in de eind strijd. Tot zijn verbazing zag hij ineens de rode vlag, dat het 1000 meter punt markeert, boven de weg hangen. „Toen wist ik dat ik gewonnen had". In de achterhoede krulden bij Eric Van deraerden en Phil Anderson heel even tjes de tenen in de schoenen. Weer een kans minder op een klassieke overwin ning. „Maar Teun heeft het juiste ge daan", prees Vanderaerden zijn Neder landse ploeggenoot, „want omdat hij weggesprongen was moest Bontempi gaan werken". Door Peter de Jonge) WEVELGEM Gerrie van Gerwen, de manager van de Nederlandse be roepswielrenners, vindt dat er in Ne derland naar Belgisch voorbeeld zo genaamde kermiskoersen moeten ko men. Dat zijn regionale wedstrijden, 7ppl/jyt die een langer parkoers hebben dan een criterium. Hij zal zijn voorstel volgende week lanceren tijdens de vergadering van de sectie beroeps- wielrennen van de KNWU (Wielren Unie) in Breda. Van Gerwen denkt dat Nederlandse profs behoefte hebben aan zulke wed strijden. De criteriums, vaak over bochtige en zeer korte parkoersen, zijn niet bepaald een goede voorbereiding op grote wedstrijden. Het gevolg daar van is dat heel wat renners een aantal keren naar Belgie uitwijken om daar aan kermiskoersen (met ronden van zo'n acht tot tien kilometer) deel te ne men. Van Gerwen: „Maar we moeten proberen die jongens hier te houden door hen zulke wedstrijden aan te bie den". Het probleem daarbij is dat organisa ties het weinig aantrekkelijk vinden. Het betekent namelijk dat de toe schouwers hen minder vaak zien pas seren. Daardoor wordt die vorm in Ne derland nauwelijks toegepast. Van De ploeg van Post kon met opgeheven hoofd de arena uitstappen. Dat kon van de teams van Jan Raas en Jan Gis- bers niet gezegd worden. De miljoe nenploeg van Gisbers had geen enkele vertegenwoordiger in de achttien mans kopgroep, Raas slechts één, Lu- do Peeters. „Dat is te weinig", stelde de Zeeuw vast, „ik geloof dat het tijd is om eens met de jongens te gaan pra ten". De uitslag van Gent - Wevelgem is: 1. Teun van Vliet (Ned) 243 kilometer in 5 uur, 44 mi nuten - gemiddelde snelheid 42,383 km/uur; 2. Etienne de Wilde (Bel) z.t.; 3. Herman Fri- son (Bel) op 9 seconden; 4. Roberto Pagnin (Ita) z.t.; 5. Alan Peiper (Aus) z.t.; 6. Rudy Dhaenens (Bel) z.t.; 7. Yvon Madiot (Fra) op 0.12; 8. Eric Vanderaerden (Bel) op 0.32; 9. Ludo Peeters (Bel) z.t.; 10. Phil Anderson (Aus) z.t.; 11. Matthieu Hermans (Ned) z.t.; 12. Mare Sergeant (Bel) z.t.; 13. Flip Vanden- brande (Bel) z.t.; 14. Frank Pirard (Ned) z.t.; 15. Martial Gayant (Fra) z.t.; 16. Rolf Sören- sen (Den) z.t,; 17. Christophe Lavainne (Fra) z.t.; 18. Guido Bontempi (Ita) op 0.39; 19. Jacques Hanegraaf (Ned) op 1.41; 20. Jos Lammertink (Ned) op 1.44; 22. Jelle Nijdam (Ned) op 1.52; 28. ErwinNijboer (Ned)z.t.; 37. Twan Poels (Ned) z.t.; 42. Eddy Planckaert (Bel) z.t.; 43. Gerrie Knetemann (Ned) z.t.; 44. Ludo de Keulenaer (Bel) z.t.46. Frances co Moser (Ita) z.t.; 51. Gert Jakobs (Ned) op 2.47; 54. Peter Pieters (Ned) z.t.; 56. Hans Daams (Ned) z.t; 58. Peter Hoondert (Ned) z.t.; 61. Jacques van der Poel (Ned) z.t.; 65. Adri van Houwelingen (Ned) z.t.; 70. Nico Verhoeven (Ned) z.t. Klassement Super Prestige: 1. Teun van Vliet (Ned) 255 punten, 2. Sean Kelly (Ier) 230, 3. Eric Vanderaerden (Bel) 210, 4. Giu seppe Calcaterra (Ita) 130,5. Claude Criquie- lion (Bel) 125, 6. Rolf Sörensen (Den) 120. Gerwen hoopt toch gegadigden te vin den door voor die Nederlandse kermis koersen geen startgeld te laten beta len, maar alleen een prijzenschema van tienduizend gulden. Volgens hem zou het mogelijk interes sant zijn voor comité's, die problemen hebben met het verhoogde startgeld, zoals Hansweert en Kruiningen. „Aan de andere kant geloof ik niet in die problemen. Wat willen die mensen ei genlijk? Je kunt een beroepsrenner toch geen 75 gulden startgeld meer ge ven. Daar moet ie een paar honderd kilometer voor met de auto rijden, zijn kleding wassen, extra voeding kopen en smeersel voor op zijn benen. Om dat te voorkomen hebben we het startgeld opgetrokken tot 250 gulden. Dat geldt trouwens maar voor een man of zeven. De andere Nederlandse renners hebben meer. Daarom begrijp ik ook niet waarom de Zeeuwse comi té's moeilijk doen. Sommige organi saties moeten gewoon overwegen of ze niet beter een amateurwedstrijd kunnen laten verrijden. Of een ker- miskoers, zoals ik dat ga voorstellen. Want ik gun natuurlijk wel iedereen het recht op een profkoers in zijn ei gen dorp". De KNVB wil terug naar de eenvoud van het spelltje. Dat wil zeggen: voetballen. MIDDELBURG De belangstel ling in Zeeland voor de KNVB-actie „Vier tegen vier", die er op gericht is het straatvoetbal terug te bren gen bij de jeugd, is groter dan lande lijk het geval is. De helft van de Zeeuwse clubs heeft inmiddels bij de KNVB een pakket aangevraagd dat de basis voor de KNVB jeugd voetbal-actie 1987. Landelijk is dat percentage slechts dertig. Die inte resse wordt nationaal al als bijzon der gezien, terwijl de actie door in siders niet eens als iets nieuws wordt beschouwd. Hans Mewiss, de beroepskracht voor het sporttech- nisch kader van de afdeling Zee land, zegt: „Iets nieuws? Het is zelfs een stap terug". Maar wel een stap terug, waarover hij enthousiast is omdat hij die hard nodig vond. Want in het algemeen schort er nog al wat aan de jeugd- training. „De KNVB wil weer terug naar de eenvoud van het spelletje. Dat wil zeggen: voetballen. Vroeger was het zo dat de jeugd op straat en op trapveldjes voortdurend bezig was met voetbal en dat op de trai ning de extra dingen werden ge daan. Dat voetballen op straat is verdwenen en die extra dingen zijn gebleven. Er zijn allerlei trainings methodieken uitgedacht. Heel vaak ook geven eerste elftalspelers, die de jeugd trainen, oefenstof zie ze zelf hebben gehad aan pupilletjes. Aan gewoon een potje voetballen komen ze niet meer toe". Het verhaal is zo simpel en logisch dat de overdreven grootse aanpak van de actie eigenlijk onbegrijpelijk is. Bondscoach Rinus Michels kwam er aan te pas om het Nederlandse voetbalvolk trots mee te delen dat de bond het wiel weer had uitgevon den. En voorlichter Ger Stolk kwam op de briljante gedachte dat de vier tallen, die binnen verenigingsver band gevormd kunnen worden, kun nen worden getooid met de naam van een „grote vereniging". „Je kunt je viertal Feyenoord noemen of Ajax. De andere jongens noemen hun team bijv. P.S.V. of Ander- lecht", is de vondst van de voorlich ter. In de folder voor de verenigingen laat hij in jongensboekentaal weten: „Rinus Michels en de andere bonds- coaches hebben een voetbalspel be dacht dat leuk is om te doen. Vroeger stonden er geen auto's op straat. Op straat leerden ze voetbal len. Je kunt overal „4 tegen 4" spelen. Op een stukje straat waar geen auto's staan, op- het school plein of gewoon bij je vereniging". De KNVB heeft aan dat ongedwon gen, spontane voetbalspelletje een competitie voor E- en D-pupillen ge koppeld, die in Zeeland op 29 mei uitmondt in een regiofinale. De fina listen krijgen een voetbalvakantie van een week aangeboden in het KNVB sportcentrum in Zeist. „Hele maal voor niemendal. Een onwijs gaaf-weekje in Zeist", aldus Stolk. Hans Mewiss zegt geen mening te hebben over de presentatie van de actie. „Dat lijkt me beter van niet...", zegt hij. Het kan zijn en thousiasme echter niet temperen. „Ik vind het iets te veel in pakketjes gestopt, maar als gebeurt wat er mee bedoeld wordt ben ik er een groot voorstander van". De grote KNVB jeugdvoetbalactie is een uit vloeisel van de NSF-actie „Sport? Zelfs ik doe het". Mewiss: „Het is een middel ter stimulering van sportbeoefening in het algemeen. De KNVB heeft dat zelf opgepakt en zodanig uitgebreid dat het hele maal op voetbal werd gericht". Het belangrijkst vindt Mewiss dat het pakket zeer practische informa tie bevat voor jeugdleiders, met als grondregel: „Voetballen leer je door voetballen en niet door rondjes te lo pen". Voor vijftig clubs aanleiding genoeg om voor dertig gulden een pakket (met als inhoud het Voetbal - DoeBoek, twee kartonnen sco reborden en een videoband „Jeugd voetbaltraining... vooral voetbal len") te bestellen. Over die videoband is Ronald Haak, jeugdleider van de vv Kruiningen, niet te spreken. „Daar staat meer wielrennen op dan voetbal, want daar moetje naar zoeken. Een slor digheidje van de KNVB, heb ik me laten vertellen, dat is ontstaan om dat er zoveel vraag naar is". De rest van het materiaal kan zijn goedkeu ring wel wegdragen. „Het is over zichtelijk en vrij duidelijk", zegt hij. Voor zijn club is '4 tegen 4' een extra activiteit, die vrijdagsavonds buiten de normale trainingsavon den wordt bedreven. „We hebben de jongens opdracht gegeven om viertallen samen te stellen. Lid of geen lid, iedereen is welkom. Het blijkt enorm aan te slaan, want het spelletje zonder keeper levert veel doelpunten op. Dat is op zich al een grote stimulans. Door het kleine aantal spelers leren ze bovendien voetballen en als ze kinderen mee nemen die nog geen lid zijn krijgen we er misschien nog nieuwe jon gens bij ook", aldus de enthousiaste jeugdleider van Kruiningen. GOES - De zaalvoetbalwedstrijd tus sen Parbo (Goes) en Verpoorte (Axel) om het kampioenschap van Zeeland heeft gisteravond in Goes geen door gang gevonden. Dit, omdat er geen scheidsrechters aanwezig waren. Jacob Helmstrijd, die belast is met de aanstelling van de scheidsrechters, wist niet dat er gisteravond gespeeld zou worden om de provinciale titel. „Ik heb niks van het bondsbureau in Mid delburg gehoord, dus ik heb ook geen scheidsrechters aangesteld. Ik denk dat er sprake is van een ernstige com municatie-stoornis". Wim Jagt, administrateur bij de KNVB in Middelburg, stelde gister avond: „Ik vind het een blamage wat er is gebeurd, maar ik wist ook niet dat die wedstrijd gespeeld zou worden. Ik had de beide teams gevraagd of ze de wedstrijden om het kampioenschap van Zeeland zo snel mogelijk wilden afwikkelen. En kennelijk is toen alles zo snel geregeld, dat de clubs het bondsbureau in Middelburg vervol gens niet meer hebben ingelicht". Parbo en De Pooter zullen nu naar een nieuwe datum moeten zoeken. Het kampioenschap van Zeeland gaat over twee wedstrijden. WEVELGEM (ANP) - Phil Anderson, tiende in Gent-Wevelgem, start 12 april niet in de wielerklassieker Pa rijs-Roubaix. De Australiër uit de ploeg van Peter Post vindt, dat hij gezien zijn voorbe reiding enerzijds en zijn plan voor de rest van het seizoen anderzijds de monsterrit beter kan mijden. Hij is bang op de kasseien een blessure op te lopen, die zijn seizoen nadelig kan beïnvloeden. Wel neemt hij deel aan de Waalse Pijl (15 april) en Luik-Bastena ken-Luik (19 april). Gölz raakt zijn leiderstrui kwijt HOOGTE VAN IB ARDIN (ANP) - In de laatste klim van de „Koninginnerit" van de Ronde van Baskenland voor beroepswielrenners is Rolf Gölz de leiderstrui kwijtgeraakt. De West duitser in dienst van Jan Raas werd woensdag gelost in een groep van elf man, die trachtte de Portugees Da Sil- va en de Ier Earley terug te halen. Net zo min als de achtervolgers erin slaag den de vlucht ongedaan te maken, slaagde Gölz erin zich naar het groep je terug te vechten. Earley reed op de Hoogte van Ibardin met opvallend ge mak weg van Da Silva, won de derde etappe en nam de leiderstrui over van Gölz. In het peloton rijden slechts drie Ieren mee. Vlak achter Earley eindigden Kelly (derde) en Roche (vijfde). Hoewel Earley er na de 184 kilometer lange rit vooralsnog het beste voor staat, gaat de aandacht uit naar zijn twee landge noten. Net als in Parijs - Nice zal de strijd om de eindzege waarschijnlijk tussen Kelly en Roche gaan, vooral doordat de etappekoers vrijdag wordt besloten met een tijdrit over dertien kilometer. In de race tegen de klok zijn beide Ieren aan elkaar gewaagd. De Nederlanders speelden geen rol van betekenis in de zwaarste etappe door het Baskenland. De vijf beklimmingen tussen Mungia en de Hoogte van Ibar din waren hen te veel. De uitslag van de derde etappe van de Ron de van Baskenland is: 1. Martin Earley (Ier) de 184 kilometer van Murgia naar de Hoogte van Ibardin in 4 uur, 49 minuten en 55 secon den; 2. Acacio da Silva (Por) op 8 seconden; 3. Sean Kelly (Ier) op 0.16; 4. José Laguia (Spa); 5. Stephen Roche (Ier); 6. Jesus Blan- co-Villar (Spa); 7. Pedro Delgado (Spa); 8. Julian Gorospe (Spa); 9. Celestino Prieto (Spa); 10. Alvaro Pino (Spa) allen in de zelfde tijd als Kelly; 12. Rolf Gölz (WD1) op 0.31; 17.1 Steven Rooks (Ned) op 2.33; 18. Luc Roosen (Bel) op 2.35; 20. Joop Zoetemelk (Ned) z.t.; 21. Patrick van Passel (Ned) z.t.; 86. Mare van Orsouw (Ned) op 11.09; 88. René Beuker (Ned) z.t.; 105. Gert-Jan Theunisse (Ned) op 18.36; 106. Rudy Pévenage (Bel); 107. Gerard Veldscholten (Ned); 110. Ad Wijnands (Ned); 113. Frans Maassen (Ned) allen in de zelfde tijd als Theunisse. Algemeen klassement: 1. Earley 14.04.43; 2. Da Silva op 0.08; 3. Kelly op 0.16; 4. Laguia; 5. Roche; 6. Pino; 7. Delgado; 8. Blanco-Villar; 9. Prieto; 10. Gorospe allen in de zelfde tijd als Kelly; 16. Rooks op 2.33; 22. Zoetemelk op 2.35; 23. Van Passel z.t.; 25. Roosen z.t.; 78. Beuker op 11.09; 85. Van Orsouw z.t.; 95. Theunisse op 18.36; 96. Wijnands z.t.; 97. Maassen z.t.; 101. Veldscholten z.t.; 104. Pe- venage op 18.46. De Oostduitse wielrenner Uwe Am pler heeft woensdag verrassend de proloog van de voor zowel amateurs als beroepsrijders openstaande 44ste Ronde van de Vaucluse gewonnen. Voor de tijdrit van 1900 meter had Am- pier 2 minuten en 17,11 seconden no dig. Dat betekende een gemiddelde snelheid van 49,920 km/uur. Zijn voor sprong op de als tweede eindigende Zwitser Guido Winterberg bedroeg iets meer dan een halve seconde. De sterkte van de Oostduitse ploeg werd bevestigd door de derde plaats van Olaf Ludwig en de vijfde van Uwe Raab. Uitslag proloog: 1. Uwe Ampler (OD1) 1900 meter in 2 minuten en 17,11 seconden - ge middelde snelheid 49,920 km/uur; 2. Guido Winterberg (Zwi) 2.17,68; 3. Olaf Ludwig (OD1) 2.18,09; 4. Jean-Francois Bernard (Fra) 2.18,37; 5. Uwe Raab (OD1) 2.19,19; 6. Sergei Soemnikov (Sov) 2.19,79; 7. Wilfrid (Advertentie) HAMBURG (DPA) - De trekkingen voor de Westduitse lotto hebben woensdag het volgende resultaat op geleverd: Trekking A: 3 - 5 - 6 - 14 - 23 - 34. Reser vegetal: 32. Trekking B: 2-6-12-18-28-46. Reser vegetal: 13. Spel 77: 7024208 Haex (Bel) 2.20,50; 8. Pascal Richard (Fra) 2.20,57; 9. Laurent Biondi (Fra) 2.21,44; 10. Plus Schwarzentruber (Zwi) 2.21,49; 16. Lau rent Fignon (Fra) 2.22,90. De 37ste editie van de Ronde van Co lumbia wordt voor een deel van de wielrenners uit het Zuidamerikaanse land meer dan ooit een voorbereiding op de belangrijkste etappekoers in de wereld, de Ronde van Frankrijk. De organisatoren van de koers in Co lumbia hebben maar liefst vier tijdrit ten van in totaal 150 kilometer in het programma opgenomen. De ritten te gen de klok zijn juist de onderdelen waarin de coureurs uit het Zuidameri kaanse land in de Tour de France steeds het onderspit moeten delven in de strijd tegen hun Noordamerikaanse en Europese concurrenten. De in tijd ritten en vlakke etappes opgelopen verschillen, blijken steeds te groot om de in bergritten opgebouwde voorde len in stand te houden. De deelnemers aan de Ronde van Co lumbia, van 10 tot en met 22 juni, krij gen ook de 'normale' portie bergen voorgeschoteld. Tussen Duitama, waar de proloog plaatsvindt, en Me- dellin, waar de Ronde eindigt, moeten de renners 1685 kilometer afleggen. Daarin zijn zeventien bergen van de eerste categorie opgenomen. Acht da gen na de slotetappe verschijnt een deel van de renners aan de start voor de Ronde van Frankrijk, die dit jaar wordt gehouden van 1 tot en met 26 ju li. Het schema van de Ronde van Colum bia voor dit jaar ziet er als volgt uit: 10 juni: proloog - individuele tijdrit in Duitama 5 kilometer; 11Paipa - Tunja - Paipa, individuele tijdrit 82,5 kilome ter; 12: Sogamoso - Bogota 220 km; 13: Criterium Bogota 126,5 km; 14: Bogota - Ibague 213,5 km; 15: Ibague - Tulua 117,8 km; 16: Buga-Yumbo, individue le tijdrit 48,6 km; 17: Cali - Pereira 219 km; 18: Criterium Pereira 186 km; 19: Cinchina - Manizales, individuele tijd rit 22,1 km; 20: Manizales - Supia 117,3 km; 21: La Felisa - Medellin 128,2 km; 22: Criterium Medellin 139,8.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 29