Beenhakker ziet toch nog kansen NA VERLOREN VELDSLAG VAN MADRID TEGEN BAYERN Göteborg iuet één been in de finale Leipzig verrast Bordeaux LMSTERDAMMERS ZEGEVIEREN MET 2-3 EUROPA CUP I EUROPA CUP II EUROPA CUP III PZC/sport 27 Uind Zorgvuldig Bayern Munchen-Real Madrid FC Porto-Dinamo Kiev 4-1 2-1 Real Zaragoza-Ajax Bordeaux-Lokomotiv Leipzig 2-3 0-1 Dundee United-Borussia M.gladbach IFK Goteborg-FC Tirol 0-0 4-1 Qualcast elektrische grasmaaier. VROOM PREESMANN DUNDEE (SID/DPA) - IFK Gö teborg heeft een grotere kans dan Borussia Mönchenglad- bach de finale te halen in het voetbaltoernooi om de UEFA- beker. De Zweden wonnen woensdagavond in eigen huis met 4-1 van FC Tirol, de West duitsers speelden in Ierland 0- 0 tegen Dundee United. Borussia-trainer Jupp Heynckes had een typische opstelling bedacht voor de moeilijke uitwedstrijd tegen Dun dee, dat zich voor de halve finales had geplaatst door in de Catalaanse hoofd stad te winnen van Barcelona. Inspe lend op het twee-spitsensysteem had Heynckes „slechts" drie man in de ver dediging gezet. Voor dit trio waren vijf middenvelders geposteerd. Die moes ten het Ierse spel in een zo vroeg moge lijk stadium ontregelen. In de voorhoe de stonden Criens en Lienen klaar de bal op te vangen. Omdat Dundee toch met drie man in de voorhoede speelde, werd Frontzeck alsnog teruggehaald. Heynckes' vrees voor een hevig offen sief van Dundee, derde in de Ierse com petitie, bleek niet geheel ongegrond. Maar op de doordrenkte grasmat van het niet eens uitverkochte Tannadice- stadion (17.000 toeschouwers) door stond Borussia, dat onder meer Feye- noord uitschakelde, de Ierse stormen. Dundee United (Ier) - Borussia Mön- chengladbach (WDI) 0-0. Scheidsrechter: Van Langenhove (Bel). Toeschouwers: 17.000. Gele kaart: Drehsen (Borussia). Göteborg loNDERDAG 9 APRIL 1987 ode kaart van osman smet op restatie Ajax ZARAGOZA (GPD) Ajax heeft er geen twijfel over laten bestaan wie het meeste recht heeft ip een finaleplaats in de Europacup voor bekerwinnaars. De cijfers (2-3 in het voordeel van fjax) bieden reeds alle perspectief, maar meer nog maakte het spel van de Amsterdammers lidruk in Zaragoza. Na problemen in de beginfase, toonde Ajax zich op alle fronten heer en [ïeester. De ploeg sprong het best om met de erbarmelijke omstandigheden en troefde de thuis- ilub af op alle fronten. Ajax liep snel, combineerde beter kortom, was voetballend een stuk lerder dan Zaragoza. leal, dat echt niet koninklijk voor de kwam, beantwoordde de over dacht met bruut geweld. De Span- larden putten uit hun hele assorti ment gemeenheden, maar verloren laarbij het voetbal uit het oog. Voet- lal dat gezien de bijzonder slechte ter- Tinomstandigheden toch al moeilijk lenoeg was. Toch kreeg de fraaie Am- lterdamse zege nog een nare bij- naak, want net voordat het van Ipaanse kant soms ordinaire gevecht Tas afgelopen, kreeg John Bosman jen rode kaart. Hij kon het geschop jan Guerri niet meer verdragen en re- lancheerde zich met een vuistslag, losman: „Na die twee doelpunten van hij (1-2 en 1-3) was Guerri helemaal |ver de rooie. De hele wedstrijd liep hij 1 aan me te plukken, te trekken en te |tompen. Het was zelfs zo erg dat toen Te uit het veld waren gestuurd in de lang naar de kleedkamer vijf agenten Ir aan te pas moesten komen om hem jan mijn lijf te houden". man weerstond de initimidatie niet. Hij ging op de vuist met Guerri, het geen belden op een rode kaart kwam te staan. Voor Bosman betekent dit waarschijnlijk dat hij de finale in Athe ne zal missen. Een finale die in Zarago za gestalte kreeg. „Ik vind het jammer voor Bosman, dat hij zich niet meer kon inhouden", zei Johan Cruijff. „Vijfentachtig mi nuten was hij een van de beste spelers van het veld, toen ging hij in de fout. Jammer, maar ik denk niet dat hem dit nog eens zal gebeuren. Het elftal wordt op die manier wel behoorlijk uitgedund", merkte Cruijf op met be trekking tot het in de return niet mee spelen van Spelbos, Blind en Bosman. „Een return", meende Ajax' technisch bok de Zeeuws Danny Blind hield uit- lindelijk een nare smaak over aan de bikkelharde confrontatie met Real Zaragoza, want de gele kaart (zijn Jweede in dit EC-toernooi) die hij van §e Joegoslavische scheidsrechter Pe- Irovic kreeg, heeft tot gevolg dat hij |e return op 22 april in het Olympisch (tadion van Amsterdam zal moeten nissen. Datzelfde geldt uiteraard foor Bosman, die, als Ajax zich llaatst voor de finale, vermoedelijk lok dan zal moeten toekijken. |Regen zou zeker in ons voordeel zijn", nerkte Tonnie Bruins Slot, Ajax veld- Jrainer, eergisteravond tijdens de laat ste training in het Romareda-stadion lp. Woorden die gisteren een bijzonde re betekenis kregen toen een kwartier loor het begin van de halve finalestrijd loodweer losbarstte. In enkele minu ien tijd werd duidelijk dat op het wa- jeroppervlak voetbal tot een loterij i worden. Een glibberpartij waarin kjax aanvankelijk leek te worden af gedroogd door de thuisclub. |wij schrokken ons rot, toen we terug kwamen op het veld na de warming- hp. Er was nog niets aan de hand toen Ve de kleedkamer opzochten. Terug lp het veld konden we beter het zwem pak aantrekken. Ik was bang dat mijn ploeg die omstelling niet aan zou kun- [ien. De beginfase liet dat ook duide- zien. Daarna hebben de spelers ftich goed aangepast", meende Johan pruijff. [ooral defensief gleed het team van pruijff nogal eens aan de feiten voorbij. Jet name Frank Rijkaard anticipeer de nogal traag op de omstandigheden. Lan enige organisatie was nauwelijks sprake en corrigerende werkzaamhe den kon Rijkaard evenmin verrichten |>mdat hijzelf doorlopend in de proble- nen kwam door de vreemde capriolen pan de bal, waarmee hij amper wist af ïe rekenen. Stanley Menzo was het eer ste slachtoffer van Rijkaards misstap pen. Hij moest al in de tweede minuut Francisco Guerri onderuit halen toen peze doorbrak. Je schade bleef toen nog beperkt tot feen gele kaart. Tien minuten later be- floot Sonny Silooy zijn libero te hulp schieten omdat Rijkaard ander- naai geen raad wist. Ruben Sosa vachtte totdat de Ajacieden elkaar pmver liepen en speelde vervolgens -tenzo simpel uit. De wens naar regen pakte uit in een koude douche. En pre- fcies dat tegendoelpunt had Ajax nodig pm wakker te worden. Het spel werd bnder de impuls van Jan Wouters en ffohn Bosman verlegd naar de helft Real Zaragoza en de problemen varen opgelost. Zeker toen Rob Vitschge amper drie minuten na So l's treffer een voorzet van John van 't 3chip voorbij doelman Cedrun kopte bn aldus voor de gelijkmaker zorgde. directeur, waarin we gewoon beginnen met een 3-2 voorsprong. We zijn er nog lang niet. Die Spanjaarden zullen met man en macht voor het hok gaan han gen en loeren op de counter. Dat daar bij niets zal worden geschuwd is we duidelijk geworden". Real Zaragoza (Spa) - Ajax (Ned) 2-3 (1-1). 14. Sosa 1-0,17. Witschge 1-1,49. Bosman 1-2,56. Bosman 1-3, 69. Senor 2-3 (strafschop). Scheidsrechter: Petrovic (Joe), toeschou wers: 32.000. Gele kaarten: Menzo en Blind (Ajax). Rode kaarten: Guerri (Real Zarago za) en Bosman (Ajax). Real Zaragoza: Cedrun - Casuco, Fraile, Juan Carlos en Garcia Cortes (Roberto) - Guerri, Mejias, Senor en Abad - Ruben Sosa en Pineda. Ajax: Menzo - Blind, Winter, Rijkaard en Si looy - Wouters, Bosman en Mühren - Van 't Schip, Van Basten en Witschge (Boeve). 4jax hield hierna vast aan het eigen, beproefde spelletje. Ook na rust naakte de ploeg optimaal gebruik Van de spaarzame mogelijkheden, die het veld bood en was uitermate zorg vuldig met de scoringskansen. Zorg vuldigheid die betracht werd door John Bosman. De hoekschop van John van 't Schip en, even later, de voorzet van Marco van Basten knikte hij uit stekend achter Cedrun en zette zijn ploeg op rozen: 1-3. Zaragoza-trainer Luis Costa bleef niets anders over dan zijn joker Rober- jt° in te zetten en de vrij defensieve uit gangsstelling met twee spitsen te ver baten. De druk nam weer de vormen van het eerste kwartier aan en Ajax Piet opnieuw steken vallen. Blind noest een keer zijn handen te hulp ne- nen en Silooy vloerde Roberto in het strafschopgebied. Blind kreeg daar voor geel en de penalty werd verzilverd door Senor. Je Spanjaarden, die daardoor weer hoop kregen, hanteerden in de reste rende speeltijd alle middelen om als- "nog een gelijkspel af te dwingen. Met Ivoetbal had dit allemaal weinig meer Ivan doen. Het elftal van Costa gedroeg jpch als een verzameling straatvech- ers. Witschge's shirt werd aan flarden gescheurd, Marco van Basten kreeg ben doodschop en John van 't Schip in casseerde een vuistslag van Guerri. viax bleef overeind, maar John Bos- Advertentie Met optimaal maairesultaat Compleet met verticuteer/ bladveegset en grote grasvangbak. 2 Jaar garantie. Snijbreedte 35 cm MÏ-349.- 1 o o jfc W4 ALTIJD IETS NIEUWS ONDER DE ZON. i John Bosman brengt met een schitterende kopstoot Ajax op 1-3 in het duel tegen Zaragoza. MUENCHEN (GPD) - De inhaalma noeuvres van Real Madrid in het Eu ropese bekervoetbal zijn adembene mend. Maar even befaamd zijn de veldslagen die de Spanjaarden in de loop der jaren hebben opgevoerd om het doel te bereiken. Zodra de voet balkwaliteiten niet meer toereikend zijn om een tegenstander van het lijf te houden, heiligt het doel alle mid delen. Daardoor kon het ook gebeu ren dat Real Madrid gisteravond in het Olympisch Stadion van Mün- chen niet alleen met 4-1 verloor, maar de wedstrijd bovendien met negen spelers moest beëindigen. Op het moment dat Bayern München met 3-0 afstand had genomen, sloeg bij een aantal Spanjaarden de stop pen volledig door. Rode kaarten voor Juanito en later voor Mino waren daarvan het gevolg, plus nog eens een gele prent voor Gallego. Dat laatste overkwam ook Matthaus, die voor de vierde keer in dit toernooi geel zag en derhalve over 14 dagen in Madrid ont breekt. Veel rampzaliger waren ech ter de gevolgen voor Leo Beenhak ker, die zijn gisteravond door de ab sentie van Maceda. Valdano en Hugo Sanchez toch al danig gekortwiekte formatie andermaal zal moeten aan passen. Een meevaller van jewelste vormde daarentegen de totaal onverwachte tegentreffer van Butragueno op slag van rust, die de 'koninklijke' plots weer uitzicht bood op de eindstrijd in Wenen. De 4-1 veranderde daar voor Beenhakker weinig aan: „Met tien en later zelfs met negen man waren we de gehele tweede helft de gelijke van Bayern. Daarom geloof ik zeker dat we het in Madrid redden". Heel wat minder te spreken was de voormalige Oranje-coach over de arbitrage van Robert Valentine. „Iedereen heeft kunnen zien, dat die eerste straf schop er geen was. Daardoor raakte de ploeg over zijn toeren, dat heb je nu eenmaal met Spanjaarden". De manier waarop Bayern aan die winst kwam was goedkoop (Valenti ne) en had Real voor een niet gering deel aan zichzelf te wijten. Via het centrum konden Augenthaler en Eder ongehinderd opkomen, op rechts had Nachtweih een zee van ruimte om de jubilerende Hoeness (50e EC-duel) te bereiken. De omstre den eerste strafschop deed vervol gens de rest. Bij herhaling had Udo Lattek in de af gelopen dagen laten weten dat hij nog een rekening had te vereffenen met Real Madrid. Als trainer van Bo- russia MG moest hij in 1976 in Madrid genoegen nemen met een 1-1-gelijk- spel door twee arbitrale dwalingen van Leo van der Kroft. Gisteravond werd de scheidende Bayern-trainer op zijn wenken bediend door Valenti ne, die halverwege de eerste helft een strafschop herkende in de buiteling van Bremer over doelman Buyo. Fel belaagd door de Real-spelers, die er terecht op wezen dat Buyo ae bal al vast had, weigerde de Schot de ver gissing te erkennen en mocht Lothar Bayern-speler Wohlfart rechtsscoort het derde doelpunt in de wedstrijd tegen Real Madrid. Camacho van Real komt te laat. Matthaus vanaf elf meter snoeihard uithalen. Met die tweede treffer, weldra ge volgd door een doelpunt van Wohl- fahrt, nadat Augenthaler al in de elf de minuut de score had geopend, was voor Sanchis de tijd aangebroken de zaken wat steviger aan te pakken. Daarbij werden de fatsoensnormen royaaloverschreden. Niet alleen door de Madrilenen, maar allereerst door Matthaus, de aanstichter van het kwaad. Pal na de 3-0 van Wohl- fahrt beging de Duitser een forse overtreding tegen Sanchis. In het tu mult dat daarop ontstond, vielen ra ke klappen en schoppen. Toen de kruitdampen waren opgetrokken, toonde de zuinige Schot Juanito de rode kaart, Matthaus een gele, maar spaarde hij Chendo. Daarbij zou het echter niet blijven. Met tien man en een wanhopige po ging Bayern van het lijf te houden trok Real, dat een winstpremie van twintigduizend gulden had uitge loofd, gaandeweg alle registers open. In de wetenschap dat een 3-1-neder- laag prima uitzichten bood voor de return over veertien dagen, keek Real niet op een overtreding meer of min der. Evenmin op gele kaarten, waar van de eerste na rust in het bezit kwam van Gallego (wegens praten) en Mino vervolgens tot twee keer toe royaal over de schreef ging. Zijn twee de, tegen Wohlfahrt, was er een van wel erg smerige makelij, waarop de bewaker van Hoeness het voorbeeld van Juanito kon volgen. Tussen de bedrijven door had Mat thaus de score inmiddels al op 4-1 ge bracht, opnieuw vanaf elf meter. Bayern München - Real Madrid 4-1 (3-1). 11. Augenthaler 1-0, 30. Matthaus (straf schop) 2-0, 37. Wohlfahrt 3-0, 44. Butrague no 3-1, 52. Matthaus (strafschop) 4-1. Scheidsrechter: Robert Valentine (Schot land), toeschouwers: 75.000. Rode kaarten: Juanito en Mino (beiden Real), gele kaar ten: Gallego, (Real), Matthaus (Bayern). Frank Rijkaard werkt zich door een muur van water om een aanvaller van Zaragoza de pas af te snijden. IFK Göteborg had weinig problemen met FC Tirol, 4-1. De Oostenrijkers, met de voormalige Westduitse inter national Hansi Muller in een onopval lende rol, kwam nauwelijks in de wedstrijd. Voor bijna vijftigduizend toeschou wers leidde Göteborg na ruim een half uur met 2-0. Glenn Hysen, de oud- PSV'er, opende in de 29e minuut de score. Vijf minuten later werd het 2-0 door Andersson. Enkele seconden voor rust maakte Pacult uit één van de weinige Oostenrijkse tegen-aanvallen 2-1. Na de pauze zette Göteborg het of fensief voort. Dat had na elf minuten een treffer van Nilsson tot gevolg. De ellende waarin Tirol zich bevond, be reikte twee minuten later het diepte punt in de persoon van Kalinic, die zijn eigen doelman passeerde. IFK Göteborg (Zwe) - FC Tirol (Oos) 4-1 (2-1) 29. Hysen 1-0, 34. Andersson 2-0, 45. Pacult 2-1, 56. NUsson 3-1, 58. Kalinic (eigen doel) 4-1. Scheidsrechter: Quiniou (Fra). Toe schouwers: 48.510. BORDEAUX (AFP/ANP) - Ajax mag zich een gunstige perspectief up een finaleplaats in het Europa Cuptoer nooi voor bekerwinnaars hebben ver schaft, de uitgangspositie voor Loko- motiv Leipzig is niet minder floris sant. De Oostduitsers zorgden woensdag in Bordeaux voor een surprise door het eerste treffen tegen de Franse beker houder Girondins met 1-0 te winnen. Het doelpunt kwam in de 64ste minuut van de voet van middenvelder Bredow die de Franse doelman Dropsy kans loos liet. Bordeaux (Fra) - Lokomotiv Leipzig (OD1) 0-1 (0-0). 64. Bredow 0-1. Scheidsrechter: Brummeier (Oos), toeschouwers: 37.082. Ge le kaarten: Touré (Bordeaux), Zötsche en Scholz (Leipzig).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 27