Gezelligheid staat voorop in de Nacht van Zaamslag Terneuzense politie sport vooral 'wild' Zesde speeldag Bevobo Terneuzen Felle gevechten tegen degradatie BRESKENSWATERPOLOTEAM KAMPIOEN ZEELAND PZC/ sP°rt Zaalvoetbal eerste klas \2osVoet EB® mms Polderman lid van wv Zws.-Vlaanderen Continental band I PSV BESTAAT VEERTIG JAAR IN REGIO HOOFDKLAS ZAALVOETBAL BRESKENS - Met nog één wedstrijd voor de boeg is het poloteam van zwemvereniging Schel destroom uit Breskens al kampioen van de kring Zeeland geworden. Afgelopen zaterdag werd de eerste plaats veilig gesteld door een klinkende 12-4 overwinning op Bruinvis, dat na een hoopvolle start in het verdere verloop van het duel kansloos bleek. Bolling Oostburg - Op de banen van bol- club 'Het grote gat' te Oostburg wer den vier bolwedstrijden gehouden. Er namen 60 krulbollers aan deel. De uitslag: 1 C. van Rie/J. Blondee/L. van Waes; 2 B. BoeL'A. Blauw/A. van Killegem; 3 C. Rieteco/F. van de Weegen/W. Buysse. De uitslag van de vierde clubbolling luidt: 1 C. Rieteco/A. Blaauw; 2 A. Hubregtsen/F. Rie- teco; 3 A. van Voren/M. Blaauw. De Ko- ningsbolling werd gewonnen door A. Blauw. Hij versloeg in de finale F. van den Weegen. Derde werd C. de Crook. Ook werd nog een algemene bolling gehouden. De uitslag: 1 A. Hubregtsen/J. Provoost/M. Wieme; 2 S. Hough/A. van Pamelen/F. Vermeulen; 3 R. D'hondt/F. van de Weegen/A. Blaauw. Op 4 en 11 april wordt om 14 uur een algemene bolling gehouden. Ongeslagen EVENEMENT WORDT VOOR 20e KEER GEHOUDEN l Golf 145/13 127,-1 Jetta 155/13 137,-! I Passat 165/13 154,- VW transporter 185/14199,-! Veiligheid Wild Sponsor Kaarting VRIJDAG 3 APRIL 1987 Training is basis succes Scheldestroom slagen. Alle wedstrijden werden met ruim verschil gewonnen en daardoor was het voor ons iets eenvoudiger om nieuwe spelers in te passen, want an dere mogelijkheden om ervaring op te doen hebben ze niet. Het mooist zou natuurlijk zijn dat we met een adspi- rantenploeg aan de competitie deel konden nemen, maar dat is niet moge lijk". In de vorige twee competities liep Scheldestroom steeds het kampioen schap mis. Achtereenvolgens behaal den Stormvogel en Bruinvis de eerste plaats. Deze keer pakte het dus anders uit. Peter Nicolai meent dat dit vooral Het kampioenschap van de Bressiaan- ders is geen toeval, maar het resultaat van serieus trainen en een goed jeugd beleid. Trainer/speler Peter Nicolai: „Ons team is een mengeling van oud en jong. In leeftijd variëren we van veertien tot en met negenendertig jaar. Enkele seizoenen geleden lag de gemiddelde leeftijd heel wat hoger, maar omdat we ons op dat moment realiseerden dadt we ook aan de toe komst moesten denken is er sindsdien een en ander veranderd". Oud-trainer Henk 'Bonnie' Bondewel begon de jongste jeugd wegwijs te ma ken in de polosport. Een flink aantal enthousiastelingen stak heel wat van Bondewels trainingen op en dat heeft ertoe geleid dat enkelen van hen al competitie-ervaring hebben opge daan. „Dit seizoen beschikken we over een groep van veertien spelers. Daan de Winde, Rudy van de Vijver, Frans Ver- TERNEUZEN - Na het onverwacht puntverlies (2-2) van leider Wapen van Axel/Kesbeke tegen IZV in de eer ste klas zaalvoetbal regio Zeeuwsch- Vlaanderen heeft plotseling NLC alle kans op het kampioenschap. De Ter- neuzenaren wonnen zelf met 4-1 van Corretje door doelpunten van Jacky Scheele (2), Rinus Scheele, Dicky Buijze. Frans de Rooy scoorde voor Corretje, dat voor de rust gelijke tred (1-1) hield met NLC. Omdat de Terneu- zenaren tegen RIO-DTS (voorheen Broodje Ben, sponsor Avezaath zag zich genoodzaakt om te stoppen) nog een inhaalwedstrijd tegoed hebben, zijn ze bij winst kampioen. Wapen van Axel/Kesbeke kon pas in de slotminuut de stand gelijk (2-2) trekken. IZV was heel de wedstrijd de betere ploeg. Door Ronnie de Pauw en Johnny de Kort nam het team een 2-0 voorsprong, maar voor rust scoorde Karei de Bruin tegen (2-1). In de twee de helft bepaalde dezelfde speler vlak voor tijd de eindstand op 2-2. IZV had toen maar liefst vijf keer de paal getrof fen! Deto Jeans behaalde in een emotione le wedstrijd tegen RIO-DTS (een spe ler moest na een slaande beweging naar de scheidsrechter het veld verla ten) een vrij gemakkelijke 4-1 overwin ning. Voor het Axelse team scoorden Ad Rinkhout (3) en Peter Herrebout, terwijl Paul Tj an-Asem het tegendoel punt voor zijn rekening nam. Bij Roctus tegen Het Bonte Hert 2 vie len er veel doelpunten (5-4 in het voor deel van Het Bonte Hert). Voor Roctus scoorden Ed van Bellen (3) en Dave Goossen, terwijl Hans Urgert voor het Hulsterse team bijzonder goed op schot (4) was. Dertig seconden voor tijd was een doelpunt van Hans de Vliegere voldoende voor de winst, 't Polderken behaalde een vlotte 5-2 zege tegen ZVA '81 dank zij doelpunten van Andy van der Goes (2), Marlon van der Goes, Peter Rompa en Ko de Regt. Klaus Biesbroeck wist maar net (4-3) te winnen van het laaggeklasseerde Rijnvaart. De Hulstenaren keken bij de rust nog tegen een 3-2 achterstand aan. Eddie de Cooker scoorde een hat trick voor Rijnvaart, terwijl Klaus Biesbroeck via Carlos van de Veeken (2), Walter Haulez, Jan Fransen de winst naar zich toetrok. De stand in de eerste klas: 1. Wapen van Axel/Kesbeke 22-35 (104-47); 2. NLC 21-34 (91-37); 3. RIO-DTS 20-31 (91-44); 4. Het Bon te Hert 2 22-29 (80-64): 5. Klaus Biesbroeck 20-26(108-61); 6. Roctus22-21 (82-74); 7. Deto Jeans 22-21 (63-67); 8. 't Polderken 22-18 <73- 98); 9. Corretje 22-16 (69-100); 10. IZV 21-14 (57-82); 11. Rijnvaart 22-8 (44-131); 12. ZVA '81 22-5 (53-116). Het resterend programma: 8 april Klaus Biesbroeck-IZV; 13 april Klaus Biesbroeck- RIO DTS. Voor de wedstrijd NLC tegen RIO DTS (mits de KNVB toestemming heeft) is nog geen datum vastgesteld. VOGELWAARDE - Arnold Polder man is lid geworden van de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen. De atleet uit Vogelwaarde wil ook dit jaar weer deel nemen aan de wieler wedstrijden voor visueel gehandicap ten, waarin hij vorig seizoen debu teerde. Lange tijd reed hij toen samen met amateur Rob Bijvank en behaal de hij enkele goede resultaten tijdens deze wedstrijden op de tandem. Bijvank wil als amateur-renner echter zijn eigen programma afwerken en daarmee kwam Polderman enigszins in de problemen. Bovendien werd ook de gastrennersvereniging, waarvan hij deel uitmaakte, opgeheven. Nu Pol derman, die als visueel gehandicapte in het bezit is van een amateur-licen tie, echter onderdak heeft gevonden bij de wv Zeeuws-Vlaanderen, is ook dat probleem opgelost. Jos van Baal en Guus Barhorst zijn bereid om sa men met Polderman aan de wedstrij den deel te nemen. Ook Rob Bijvank blijft zich als zodanig beschikbaar stel len. planke en ik zijn hierin de vijfendertig plussers", vervolgt Nicolai. „Daar naast hebben we een groep van zoge naamde twintigers, die duidelijk het krachtigste deel van ons team zijn, ter wijl de rest ruim onder de twintig jaar zit". Sjaak Oosterling, die deel uitmaakt van het bestuur en tevens polocom missielid is, vertelt dat de ploeg met kop en schouders boven de overige ploegen uitstak. „Met nog een wed strijd op het programma zijn we onge- komt omdat er hard getraind is. „Slechts één uur per week is er polo training. Dat is natuurlijk veel te wei nig om uitgebreid bezig te zijn. De meesten van ons zijn dit seizoen echter gestart met extra zwemtrainingen en dat heeft zijn vruchten afgeworpen. Mannen als bijvoorbeeld Jan Piet den Dekker, Guust van de Velde en Bram Kareis hebben momenteel een bere- conditie. Dat bleek ook weer in die wedstrijd van afgelopen zaterdag. Bruinvis, dat in feite één van onze zwaarste tegenstanders was, was in de eerste anderhalve periode zeker niet de mindere. Ze stonden zelfs lange tijd op voorsprong. Naarmate de wedstrijd vorderde zakten ze steeds verder weg. Een conditioneel veel sterker Schelde stroom haalde eerste een 3-2 achter stand op en won uiteindelijk met 12-4". Het kampioenschapsteam van Scheldestroom. TERNEUZEN - Zaterdagavond, 16 mei, om één minuut over acht gaat op het Plein in Zaamslag de eerste deel nemer van start voor de Nacht van Zaamslag. Voor de Zeeuws-Vlaamse Automobielsport Club is het dan de 20ste keer dat deze nachtelijk kaart- leesrit verreden wordt. Eer het zover is, hebben een aantal autosportfana ten al bergen werk verzet om dit eve nement te doen slagen. Zoals de uit zetters Monnie IJsebaert en Hans Ha- selager (voor de 11de keer) en Erick van Hoey en Bennie Lootens (voor de 4de maal), die ook dit jaar weer aan de basis staan van dit spektakel. Voor de organisatoren staat, in deze vierde lustrumrit, gezelligheid en de mogelijkheid tot deelname voor ieder een, die dat wil, dan ook voorop. De De Nacht van Zaamslag is dit jaar dan Advertentie ,AAfl VERTROUWD VAKMANSCHA» SET EVES ASDERSj v gemonteerd voor: w A J Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel 01150-13456 J HofteZandeplein 17 K100STERZANDE Tel 011A8 '"uj) ook verdeeld in drie klassen (A-, B- en Tourklasse) en wijkt daarmee iets af van de voorgaande edities. In het verleden telde de rit namelijk mee voor het kampioenschap van het over koepelende orgaan RAC-Zuid, waar door men min of meer gedwongen werd ook een C-klasse uit te zetten. Het rijden van de wedstrijdklassen mag dan voor de deelnemers als een stuk moeilijker omschreven worden, voor de vier uitzetters is de Tourklasse het grootste probleem. Bennie Loot ens hierover: „Het is belangrijk dat ie dereen, en zeker deze grote groep tourklassers, na afloop uit de auto stapt met het gevoel een plezierige rit te hebben gereden. Voor ons de taak om deze 'beginnende' kaartlezers niet gelijk het bos in te sturen, maar ze een rit te laten rijden die ze kunnen rijden met daarin wat foefjes om ze toch wat controles te kunnen laten missen". Voor de wedstrijdklassers bestaat De Nacht van Zaamslag weer uit enkele pijlen: op de kaart zijn enkele pijlen in getekend, waartussen de deelnemers een zó kort mogelijke route moet zien te construeren. Om dit alles kloppend te krijgen hebben de heren uitzetters dan ook sinds november vorig jaar ruim 2000 kilometers onder de wielen zitten. Het is duidelijk dat deze men sen 'weg' van de autosport moeten zijn. Tot en met vorig jaar reden ze er in België ook nog eens rally's bij. Monnie IJsebaert: „Helaas was dat vanaf '87 niet meer mogelijk omdat door allerlei vergunnings-technische problemen de Belgische grenzen gesloten werden voor buitenlandse rijders. Heel erg jammer allemaal, want dat was voor ons een grandioos tijdperk. Maar ja, het brengt het voordeel met zich mee Zo'n 8 a 9 uur nadat de eerste deelne mer - vocaal bijgestaan door Wim de Vos - is vertrokken komen de laatste tourklassers aan de finish. De wed strijdklassers doen er nog twee uur langer over en komen rond 7 uur 's morgens pas binnen. Brengen zulke lange rijtijden geen gevaren met zich mee? Lootens; „Het zou de eerste keer zijn dat er ongelukken tijdens de Nacht van Zaamslag gebeuren. Vei ligheid staat namelijk hoog in het vaandel. De rit bestaat uit twee delen met een gemiddelde van ongeveer 25 km/uur. Tussen deze twee trajecten krijgen de deelnemers in de Braak man een verplichte pauze van een uur om wat op adem te komen, dus dat zit wel goed. Ook voor de veilgheid wor den de auto's eerst gekeurd, waarbij er streng gelet wordt op de banden, de verlichting, maar ook op het aantal decibellen wat geproduceerd wordt. We willen mensen namelijk niet on nodig hun nachtrust ontnemen". dat we ons nu volledig op de ritten sport kunnen gooien." Ondanks het vele werk van de uitzet ters hangt De Nacht van Zaamslag niet alleen van hen af. ZEVAC-voorzit- ter IJsebaert nogmaals: „We zouden niet kunnen draaien zonder die circa 30 mensen die de vereniging een warm hart toedragen en daarom de hele nacht in de polder gaan staan om con- trolekaarten af te stempelen en deel nemers eventueel een handje te hel pen. Er zitten mensen in de rekenka mer, aan de inschrijftafel, aan de start, de technische keuring. Het zijn die mensen die De Nacht levend houden". Het bestuur van de Politie Sport Vereniging Terneuzen. Aerde en J. A. G. Kalle. V.l.n.r.: A. J. Dees, L. Ferwerda, S. Buijze, P. J. J. van TERNEUZEN - „Een beetje korps heeft al gauw een eigen sportclub. De gemeente-politie Terneuzen vormt op die regel geen uitzondering. Je bent groot en je wilt wat", zegt voorzitter Jaap Kalle van de Politie Sport Ver eniging (PSV) Terneuzen. Hij gaat gemakshalve voorbij aan het feit dat men dat kennelijk ook al wilde toen de groep nog klein was. Volgend jaar immers bestaat PSV Terneuzen veertig jaar. En zo groot is men destijds nou ook weer niet begonnen. Dat 'groot' staat nu voor bijna hon derd leden. Politie en reservisten. Al dan niet actief bezig met sport. Maar daar tilt men op het hoofdbureau op de Rosegracht niet direct aan. „Want PSV staat voor meer dan sport alleen. Je moet het ook zien als een ontspanningsvereniging. En daar valt natuurlijk nogal wat onder te vangen", weet Kalle. Hij doet een greep in het 'pakket'; „attenties bij huwelijken, geboortes en bevorde ringen, kaartavonden, ziekenbe zoek. Een echte personeelsvereni ging dus". Met een sport-afdeling die zowat de helft van het aantal leden telt en die zich op een groot aantal terreinen begeeft. „Met drie ploegen in de plaatselijke Bevobo-competi- tie trekt volleybal de meeste beoefe naars. Maar ook in de Terneuzense zaalvoetbal-competitie draaien we mee, terwijl het zomerprogramma een aantal (veld)voetbaltoernooien met andere korpsen vermeldt. Onze atleten nemen deel aan atletiek- meetings, we doen aan tafeltennis en tennis (in toernooivorm) en orga niseren daarnaast ook zelf. De jaar lijkse PSV-loop in de omgeving van De Griete trekt altijd wel zo'n 200 deelnemers", somt Jaap Kalle een deel van de lokale- en streek-agenda op. Op provinciaal vlak liggen een viswedstrijd en deelname aan de schaatskampioenschappen van Zeeland. En de Tour du Flic, in 1974 een wielersport-onderdeel bij het zil verenjubileum, werd een vierdaagse 'klapper' van formaat. dat lidmaatschap werd uit practi- sche overwegingen opgezegd; „We vielen buiten het landelijke gebeu ren. Daarnaast wogen de kosten niet op tegen wat we ervoor terug kregen". De meeste manifestaties dragen sindsdien een lokaal karak ter. Daar voelt men zich niet alleen prettig in, maar het beantwoordt ook aan de intentie die men heeft: „Een plaatselijke, soms ook een streekfunctie. En louter recreatief', benadrukt het PSV-bestuur. Jaap Kalle wordt daarin geassisteerd door Perry van Aerde (secretaris), Bij de meeste sporten is de deelna me van PSV 'wild'. Dat is een van de specifieke kenmerken van de ver eniging. Ooit was men aangesloten bij een overkoepelende bond, maar Lieuwe Ferwerda (penningmees ter), Simon Buyze en Adrie Dees (le den). PSV is overigens allerminst huiverig voor internationale presentatie. Naast de bestaande contacten met de Gentse politie en rijkswacht, de jaarlijkse uitwisseling met Kortrijk en -sinds kort- het Noordfranse Wat- trelos (in de buurt van Roubaix) zijn bij het 100-jarig bestaan van de Ter neuzense politie vorig jaar ook 'ban den' gelegd met Keulen en Londen. Een daarop volgend werkbezoek is niet zonder gevolgen gebleven. Met Pinksteren dit jaar vertrekt een PSV-ploeg naar Keulen en voorjaar 1988 wordt een bezoek aan Londen gebracht. Naast alle andere activiteiten ple gen dergelijke uitstappen natuur lijk een forse aanslag op het budget PSV-penningmeester Ferwerda kijkt dan ook geregeld tegen de bo dem van de kas aan. „Als bronnen van inkomsten hebben we de con tributie en de gemeentelijke subsi die die voor elke sportvereniging geldt. Die twee posten maken voor 99 procent de totaal-ontvangsten uit", weet Ferwerda. Het betekent overigens ook dat PSV, zeker nu volgend jaar het 40-jarig bestaans- jubileum gevierd wordt, nog meer op de centjes moet letten dan nor maal al het geval is. „Sponsoring zou dan ook erg welkom zijn. Het is zelfs een beetje noodzaak", denkt het PSV-bestuur. Ruim twee jaar geleden vond men een sponsor voor de Bevobo-teams, maar aan het eind van het lopende seizoen wordt dat contact niet meer verlengd. Jaap Kalle en zijn mede bestuurders realiseren zich boven dien maar al te goed dat niet ieder als sponsor geaccepteerd kan wor den: „We willen ons naar buiten toe wel gesoigneerd presenteren, maar niet ten koste van een aantal princi pes en maatstaven die wij nu een maal wat meer aan moeten leggen dan een andere sportclub", zegt Kal le. Hij treurt daar overigens niet om: „We willen het wel netjes en verant woord zien te houden, anders hoeft het voor ons niet". Zonder dus bepaald 'vies' te zijn van sponsoring het kan tegenwoordig gelukkig zonder dat daar voor beide partijen consequenties aan vast zit ten", stelt de PSV-praeses vast) ver wacht Jaap Kalle niet dat gegadig den zich in rijen van drie voor het bu reau op zullen stellen. „Als ze niet komen zullen we onze jubileumplan nen wat terug moeten draaien. Jam mer natuurlijk, maar ook dan zullen we het wel redden. Hadden we maar een kantine", verzucht hij. Ook zon der die ondersteuning redt PSV het echter wel: „We zijn het gewend om zonder zo'n geldbron te werken. Het accentueert onze aparte plaats in de sportwereld nog eens", besluit Jaap Kalle. TERNEUZEN - De zesde speeldag in de tweede ronde van het Terneuzense bedrijfsvolleybal stond vooral in het teken van de gecombineerde Belas- tingen/Douane-ploegen. Nu in de eer ste klas een aantal 'verplichte num mers' opgevoerd werd grepen de drie teams van de Rosegracht de kans om in de schijnwerpers te komen. De eer ste-Beldo-selectie klopte Roelofs in een aantrekkelijk duel; met dezelfde cijfers wonnen de reserves van DOW 2, terwijl Beldo 3 met grote voorsprong leider is in 3B. In IB is V.& V. koploper. In de eerste competitiehelft leidde de ploeg een wat 'bloedeloos' bestaan, maar sinds een aantal spelers besloot om het spe len in Nevobo-verband te stoppen gaat het team met reuzenschreden op het kampioenschap van zijn klas af. De Hoop verdwijnt daar zeker naar de tweede divisie, wie de tweede degra dant wordt valt niet te voorspellen: Beldo, Sterbanden, Roelofs en Wiek slag zijn alle kandidaat voor die twee de degradatieplaats. Beldo en Wiek slag (3-0 tegen de Hoop) deden deze week goede zaken. In de tweede klas geen 'schokkende' uitslagen. In de der de klas stal Kramer 3 de show. Leider Dow 3 had vooral moeite met de da mes van tegenstander Kramer 3. Die gingen aanvallend zodanig tekeer dat TERNEUZEN - Het gevecht om de degradatie in de hoofdklas zaalvoet bal regio Zeeuwsch-Vlaanderen gaat nog tussen de teams van De Zwaantjes en De Pooter. Het Axelse team is na de 6-3 nederlaag tegen mede-kandidaat Het Bonte Hert uit gespeeld, terwijl De Zwaantjes (4-2 verlies tegen Fabricom) in de laatste wedstrijd tegen Hoekert aan een ge lijkspel voldoende heeft om de dans te ontspringen. Beide teams hebben weliswaar evenveel punten, maar het doelsaldo kan een beslissende factor zijn. Wat dat betreft is De Pooter in het voordeel. De andere mogelijke afdalers ABN (5-2 zege tegen Schippershuis) en Van Westen (3-3 gelijkspel tegen kampioen Verpoorte) speelden zich definitief in veiligheid. Interessant is nog de strijd om de tweede plaats. Het ziet er naar uit, dat Kravo na de knappe 4-1 winst tegen rechtstreekse concurrent NMB/Vermeire de groot ste kanshebber is. De Terneuzenaren moeten weliswaar nog aantreden te gen Hoekert, dat na de 5-3 nederlaag tegen Goalgetters slechts een minie me kans heeft om als tweede te eindi gen. De Pooter-Het Bonte Hert 3-6 - De wedstrijd was voor beide teams van belang voor degradatie. Hoewel de thuisclub een 1-0 voorsprong nam door een doelpunt van Jean-Mark Hendriks, liep Het Bonte Hert voor rust uit naar een 4-1 voorsprong. In de tweede helft kwam De Pooter te rug tot 4-3 via twee keer Antoine Thoen. Maar de Hulstenaren lieten er daarna geen twijfel over bestaan, wie er het meeste aanspraak mocht maken op het behoud in de hoofd klas. Ad van de Rijssen (3), Henk Maas, Martin Vogel en Martin Fleur- baay scoorden voor Het Bonte Hert. Fabricom-De Zwaantjes 4-2 - Voor De Zwaantjes had het allemaal an ders kunnen lopen. De Terneuzena ren kregen de mooiste kansen, maar het team faalde in de afwerking. Fa bricom pakte daarom vooral via Ko de Jonge (3) de winst. Robbert Calu- wé scoorde het andere doelpunt. Voor De Zwaantjes nam Jan Pijpe- link beide treffers voor zijn rekening. Goalgetters-Hoekert 5-3 - Op de be slissende momenten sloeg de thuis club toe. Twee keer moest een Hoe- kert-speler twee minuten straftijd uitzitten en daarvan werd uitste kend geprofiteerd. Hoekert kwam op een 1-0 voorsprong door Theo de Smet. Twee doelpunten van Mark de Kunder bracht de stand voor rust in het voordeel (2-1) van Goalgetters. Na rust scoorde Werner Corijn de ge lijkmaker (2-2), maar door twee tref fers van Mark Cornelissen namen de Terneuzenaren meer afstand (4-2). Toen de verdienstelijke invaller doelman Johan Bonte in de fout ging, besliste Mark de Kunder via een strafschop de wedstrijd (5-2). Een tegendoelpunt van Werner Corijn kon daar niets meer aan veranderen (5-3). ABN-Schippershuis 5-2 - Een hard werkende thuisclub, zonder Paul van der Hooft, behaalde verdiende winst tegen Schippershuis. Voor de rust liepen de Terneuzenaren door Peter van der Hooft, Mac Edwards-Van Muyen en Jos la Grand uit naar een riante 3-0 voorsprong. In de tweede helft completeerde Edwards-Van Muyen het vijftal, terwijl Henk van Oosten de tegendoelpunten van Schippershuis scoorde (5-2). NMB/Vermeire-Kravo 1-4 - Dank zij een uitstekende tweede helft won Kravo verdiend van de Aardenbur gers. De thuisclub kwam op een 1-0 voorsprong door Jack Paridaen, maar een doelpunt van Jan de Zwar te bracht voor rust de partijen op ge lijke voet 1-1). In de tweede helft liep het Terneuzense team via goedlo pende combinaties door doelpunten van Gijs Lokhorst, Jan Kiel, Cor Pij- pelink uit naar een 4-1 eindstand. Van Westen-Verpoorte 3-3 - De kers verse kampioen leefde kennelijk nog in de euforie van de behaalde titel. Het team trad verzwakt aan tegen Van Westen. In de eerste helft nam de thuisclub een 2-0 voorsprong door doelpunten van Theo Eijsackers en Luc Dophemont. Rick Wouters te kende voor de aansluitingstreffer (2- 1). In de tweede helft scoorde Eijsac kers zijn tweede doelpunt (3-1), maar Roy Scheele en doelman Ronald Gort via een uitstekend genomen vrije trap brachten Verpoorte alsnog langszij (3-3). De stand in de hoofdklas: 1. Verpoorte 21- 33 (96-31); 2. Kravo 21-28 (78-59); 3. Goal getters 22-27 (84-60); 4. Hoekert 20-24 (74- 61); 5. NMB/Vermeire 20-24 (65-59); 6. Fa bricom 21-24 (63-60); 7. Van Westen 22-20 (73-71); 8. Het Bonte Hert 21-19 (71-68); 9. ABN 22-19 (65-72); 10. De Zwaantjes 21-17 (56-90); 11. De Pooter 22-17 (76-91); 12. Schippershuis 21-2 (36-109). Er is nog een inhaalprogramma vastge steld voor de volgende wedstrijden: 6 april Het Bonte Hert-Fabricom; 8 april NMB/ Vermeire-Verpoorte (mits de titelhouder niet aan moet treden tegen Parbo om het Zeeuws kampioenschap); Hoekert-De Zwaantjes; 13 april Hoekert-Kravo; NMB/ Vermeire-Schippershuis. Dow zich tenslotte gewonnen moe; geven, 2-1 voor Kramer. Dees 3 (et reglementaire 3-0 op De Stem) en R bo profiteerden gretig van die misste van de koplopers. Bij Rabo kwam c 3-0 winst vooral binnen door de set-u van Tineke de Ridder. Daar viele Frans Witte, Jaap Herrebout en Maa ten van Kerkvoorde voortdurend c aan. Uitslagen: Kramer II-Neckermann 0- Dees-Dow 3-0; PSV-Zeldenrustcollege 0- Roelofs-Beldo 1-2; De Hoop-Wiekslag 0- Sterband-V.& V. 0-3; Kind TC-PSV II2- Gemeente-De Meyer 0-3; Dow II-Beldo II 2; PSV Ill-Philips 0-3; Free Lance-Gemee te II3-0: Dow Ill-Kramer III1-2; Rabo-MT MEAO II3-0; Dees III-De Stem 3-0; Gemee te III-Havenschap 3-1Beldo Ill-Voorwaar 3-0. Standen. IA. Neckermann 4-12; Dees 4-1 Zeldenrust 5-8; Kramer HiFi 4-7; DOW 5- Kramer II 2; PSV 5-1. IB. V.& V. 5-14; MT! MEAO 5-10; Roelofs 4-7; Wiekslag 4-7; Ste banden 4-6; Beldo 5-5; De Hoop 5-2. 21 PZEM 5-11; De Meyer 5-10; KIND TC 5- Juliana 4-7; Gemeente 5-6; De Pooter 4- PSVII4-2. 2B. Dees II5-13; Philips 5-11; Be do II4-8; DOW II5-8; PSV III4-4; Free Lam 4-3; Gemeente II5-2.3A. DOW III5-11; Rat 5-11; Dees III 5-10; PZEM II 4-8; Kramer I 4-6; MTS/MEAO II4-1; De Stem 5-0.3B. Be do III 5-14; Philips II 4-8; Dethon 4-7; Gi meente III 5-7; Kramer IV 5-5; Voorwaar 5-5; Havenschap 4-4. Voor de tweede ronde van de Bevobo-bekf werden de volgende wedstrijden uitgeloo DOW-Sterbanden; Gemeente II-DOW II Zeldenrustcollege-Beldo III; Dees-De Poo er; Philips-Beldo II; De Meyer-Dees II; PS'1 Kramer HiFi; DOW II-KIND TC; PSV I Juliana; Neckermann-PZEM; Kramer I Roelofs; Gemeente-MTS/MEAO; De Hooi Beldo; V.& V.-Wiekslag. OOSTBURG - De algemene kaan club 'Kaatje' hield een kaarting waai aan 59 personen deelnamen; 18 om t bieden en 41 om te jokeren. De uitslagen, bieden: 1 mevrouw De Rijke 8 pnt.; 2 de heer Mornhout 78; 3 mevrouw d Groote 77; 4 de heer Avot 76; 5 de heer Va de Wege 76. Jokeren: 1 mevr. Deij 30; 2 mevi Bron-Leenhouts; 3 mevrouw Van de Weg 42; 4 mevrouw Van Pamelen-de Poorter 45: S. Eversdijk 50. De volgende kaarting vind plaats op 24 april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 46