linge niet compleet tegen kampioenskandidaat Breskens 205 erplichte cursussen KNVB ünest voor kadervorming Steel legde fundament voor de titel in 1983 Graeme Rutjes: Seizoen is voor ons al geslaagd PZC/sport Amateurploeg naar 3-daagse ()EK REKENT OP GEMOTIVEERD SEROOSKERKE \0CH AL BEWEZEN TE KUNNEN STUNTEN f reskens - Clinge HVV'24 - Axel Kaarting JAN JANSEN AL 47 JAAR ACTIEF Bij VV AXEL Werk W CLINGE BESTAAT ZESTIG JAAR Been Vertrouwen Receptie Nummer een MORGEN TOPPER ANDERLECHT-KV MECHELEN Verdediging KNEUZEN - In de tweede klas van het zaterdagvoetbal komt AZVV in zijn zeventiende dstrijd van het seizoen in het veld tegen het onderaanstaande Tricht (uit), terwijl Hoek op en veld Serooskerke krijgt te bestrijden. De derde klassers Terneuzense Boys en Zaamslag n vrij. icht - AZVV Hoek - Serooskerke Hoek, dat met negen punten in vijf wedstrijden in minder dan geen tijd bij AZVV wegliep en zodoende geen enkel gevaar meer loopt, speelt op ei gen veld tegen Serooskerke. De Wal- cherse ploeg gold tot voor kort nog als de revelatie van het seizoen, maar kijkt inmiddels - met name door de 4-1 Kaarting In het dienstencen trum 'De Lieve' in Hulst werd een prijs- kaarting Jokeren gehouden, waaraan 30 personen deelnamen. Kaartwedstrijd - De afdeling Sint-Jansteen van de Katholieke Bond van Ouderen hield een kaart wedstrijd in het gemeenschapscen trum 'De Warande'. Er waren 62 deel nemers. De uitslag luidt: 1D. Riemens uit Axel, 2. J. de Burger uit Hulst, 3. A. Esseling uit Hulst, 4. E. de Beule uit Sint-Jansteen, 5. G. Gijsel uit Hulst. PEUGEOT IN DE SHOWROOM BIJ UW OFFICIËLE PEUGEOT-DEALER ANDRE DEES RIJDAG 3 APRIL 1987 ,We kunnen de wind an voren verwachten" de nederlaag tegen Rozenburg (1-0, ,-erdiend maar dat maakt geen ver- lil) luidt voor AZVV zo langzamer- id de noodklok. Met nog zeven wed- jden te spelen is de realiteit voor VV een elfde plaats op de ranglijst die houdt aan het eind van het sei- n onherroepelijk degradatie in. ich". zegt voorstopper Frank van Dngelen (21),, .geloof ik niet dat we al isloos zijn. Zeker als we de lijn door- kken die we zaterdag hebben opge- {t, is er nog van alles mogelijk. Want dat was toch pure pecheerst werd een doelpunt van Theo Hanny afgekeurd en vervolgens kregen we zowat in de laatste minuut een sof-goal tegen". De uitwedstrijd tegen het onderaan staande Tricht thuis werd het 3-3ziet Van Drongelen daarom met vertrou wen tegemoet. „Het is een vierpunten wedstrijd", zegt hij, „maar ik heb goeie hoop dat we compleet staan. Met Nico Bouwman en Gerard Maas erbij zou het toch moeten kunnen...". Overigens herinnert de verdediger zich Tricht „als een ploeg die het van hard werken moet hebben zoals Good Luck en die niet echt probeert te voetballen". nederlaag van afgelopen zaterdag te gen Zwart Wit - tegen een achterstand van vier punten op Rozenburg aan. „Serooskerke is voor mij een van de betere ploegen van deze tweede klas schetst Hoek-middenvelder de kracht van de tegenstander van morgen, „Uit verloren we met 3-0 en daar verbaas den ze mij met hun in tempo uitgevoer de combinaties. Ze kunnen best watVan Boom is bovendien hele maal niet zo tevreden over de 4-1 ne derlaag die Serooskerke tegen Zwart Wit leed: „Ik denk dat we de wind van voren kunnen verwachten. Seroosker ke zal beslist niet tweemaal op rij wil len verliezen. We zijn er in elk geval nog niet klaar mee....". Hoek kan wellicht completer aan de start verschijnen dan verleden week, toen Martin Quataert, Wilco Braafhart en Jack Caluwe ontbraken. De eerste zijn morgen weer van de partij. Het programma tweede klas Hoek - Serooskerke en Tricht - AZVV. [RNEUZEN - Voor de Zeeuws- fcamse zondagvoetballers blijft het Intal competitiewedstrijden dit ekeinde beperkt tot vier. In de der- Iklas wordt Breskens - Clinge voor gespeeld in verband met de viering (n het zestigjarig bestaan van de letbalvereniging Clinge. En in de jerde klas worden HVV'24 - Axel, hntenisse - Philippine en Lewedorp- iBoys - Terneuzen ingehaald. •eskens begint de laatste serie van if wedstrijden op weg naar het kam- oenschap zondag met een optre- n op eigen veld tegen streekgenoot inge. Daarna volgen nog Steen uis), Vogelwaarde (thuis), Gastel en BSC (thuis). Geen gemakkelijk jgramma, vindt middenvelder Ca- |iel van Rattingen die zondag tegen inge bij afwezigheid van de geschor- Willy de Jaeger opnieuw op de vèorstoppersplaats te bewonderen zal zij „Vijf wedstrijden zijn vijf wedstrij- ♦d|n", zegt Van Rattingen, „en daarin in nog van alles gebeuren. Zeker als - zoals wij - nog vier degradatiekan- |daten en tegen een directe concur- |nt ontmoet". Niettemin blijft Bres- ns vooralsnog gelden als de belang- tste kampioenskandidaat, want in -orie kan BSC weliswaar tot op een nt naderen maar het beeld is verte- Ênd omdat de Roosendaalse ploeg al ten nog de resterende tien minuten n het gestaakte duel met Goes moet halen. Zondag gaat Breskens dan >k uit van winst, kijkt Camiel van attingen vooruit: „Want kampioen ord je niet als je thuis op je broek ijgt". verigens treft Breskens zondag een ïgenstander die naar alle waarschijn- jkheid verre van compleet zal zijn. it tegen Internos miste de formatie |an George de Block verleden week lfs vijf man (Geert-Jan Mechelink, ascal de Block, Fred van Cauteren, lark Triest en Danny van Puijvelde) n van die vijf zijn zondag alleen Dan- y van Puijvelde en Mark Triest inzet- aar. „Toch hebben we vertrouwen in |en goeie afloop", beweert Danny van uijvelde,want zelfs met die vijf in vallers kwamen we tegen Internos heel sterk voor de dag. Met een beetje meer geluk hadden we daarvan gewon nen...". Breskens is bovendien een te genstander die aanspreekt, meent Van Puijvelde. „En Clinge heeft al meer be wezen tot een stunt in staat te zijn". In de vierde klas van het zondagvoet bal had de zeventiende speeldag voor Axel vervelende consequenties de koploper verloor met 1-0 de uitwed strijd tegen Philippine en zag aldus een belangrijk deel van de voor sprong van vier punten verloren gaan. Met de uitwedstrijd tegen HVV'24 in het vooruitzicht (HVV volgt Axel op twee punten) is het denkbaar dat Axel 'm knijpt. „Die nederlaag moest een keer ko men", doet trainer Jaap Lensen deson danks laconiek, „en dat die ongelegen kwam, dat weten we. Iedere nederlaag in dit stadium van de competitie komt tenslotte slecht uit. Maar wat geweest Axel-trainer Jaap Lensen. is, is geweest. Zondag staan we tegen over HVV en dat is opnieuw een be langrijke krachtmeting". Het ant woord op de vraag of Axel in Philippi ne schade heeft opgelopen, laat Jaap Lensen in het midden. Wat hij wel weet, is dat „het zondag weer heel moeilijk zal worden, omdat HVV perse moet winnen om ons bij te halen". Vandaar ook dat de Axelse trainer („als we opnieuw verliezen staan we nog altijd gelijk") verzucht „met een gelijkspel ben ik vooraf dik tevreden". Vreemd genoeg is aan de vooravond van de topper ook HVV-trainer Rinus Zegers dat. „Ik zie zeker kansen om te winnen", verzekert Zegers, „maar zelfs als we gelijkspelen blijven we volop in de race. Kijk maar eens naar het pro gramma. Er komen nog zoveel belang rijke wedstrijden, dat ik zeg dat een ge lijkspel geen gevolgen heeft. Axel moet nog uit naar Terneuzen en Lewe- dorpse Boys bijvoorbeeld en wij krij gen die ploegen juist thuis". Hoezeer het HVV overigens ernst is in de vierde klas bleek de laatste weken wel. Na de winterstop zegevierde de ploeg achter eenvolgens over Philippine (4-2), IJ- zendijke (2-0) en Noormannen (2-1) en wat dat betreft heeft de ploeg dus een pre op Axel, dat maar moet afwachten of het de nederlaag tegen Philippine te boven is. Bij Axel ontbreekt zondag overigens naar alle waarschijnlijkheid Eric Dey. HVV kan putten uit een vol ledige selectie, omdat Frank Lam mens en Luc Dehulsters ook weer in training zijn. De overige twee wedstrijden in de vier de klas brengen Terneuzen in het veld tegen Lewedorpse Boys (uit) en Honte- nisse tegen Philippine. Voor Terneu zen is een overwinning in Lewedorp noodzaak om bij te blijven (ook Ter neuzen is op twee punten van Axel nog titelkandidaat) en hetzelfde geldt in feite voor Philippine, dat nog altijd een waterkansje heeft. Anders dan Lewe dorpse Boys heeft Hontenisse overi gens alle belang bij het duel van zon dag: de degradatie dreigt tenslotte nog altijd. Het programma, derde klas: Breskens - Clin ge; vierde klas: HW'24 - Axel; Hontenisse - Philippine en Lewedorpse Boys - Terneu zen. TERNEUZEN - Naast deelname aan de Omloop van de Braakman zal een ploeg amateurs van de wv Zeeuws- Vlaanderen ook van de partij zijn in de Driedaagse van West Vlaanderen, die van vandaag (vrijdag) tot en met zondag wordt gehouden. De ploeg bestaat uit de renners Karei van Goethem, Peter van 't Westeinde, Niek de Taeije, Nathan Dahlberg en Guus Barhorst. Fred Vermeersch zal als begeleider optreden. 1 Mevr. Blommaert, Clinge, 2 mevr. Buyse, Clinge, 3 E. Dankaert, Clinge, 4 mevr. Burm, Hulst, 5 mevr. Taalman, Hulst. De volgende prijskaarting jokeren wordt dinsdag 28 april gehouden om 13.30 uur in het dienstencentrum 'De Lieve'. Advertentie Mr. F. J. Haarmanweg 21 Terneuzen, 01150-12035. XEL - Bij de voetbalvereniging Axel s hij eigenlijk niet weg te denken, Jan ansen. Als er bij de zondag vier- klasser wat te doen is kom je hem ltijd wel ergens tegen. Is het niet als egeleider van een jeugdteam, dan is et wel op het veld als voetballer, ant ondanks zijn 59 jaren is hij nog ltijd actief als speler van het vijfde Iftal. Een man om op te bouwen, zeg en ze bij Axel. En dat doen de oranje- ritten dan ook op deze veteraan, Ivant van de 47 jaar dat hij de kleuren fan zijn club op het veld verdedigt, eeft hij er ook al 32 jaar opziiten als id van de jeugdcommissie, waarvan 6 als secretaris. oe komt het dat hij zo lang actief ver bonden blijft aan een club? „Ik denk fiat het ligt aan de wijze waarop je in fen club of bestuur met elkaar om- kaat. De sfeer bij ons in de vereniging Is uitstekend en dat is ook in de jeugd commissie het geval. Als je dan om je Iport geeft en je hebt er zoveel plezier beleefd aan, denk ik dat je verplicht pent daar ook iets voor terug te doen. pinnen de vereniging vormen wij als Jeugdcommissie een hecht team, dat blies vooraf goed doorspreekt en weet paar het mee bezig is. Wij genieten bo- endien veel vrijheid van het alge peen bestuur, maar vormen toch geen hereniging binnen de vereniging en pan is het beslist niet zo moeilijk om pet lang vol te houden"aldus Jansen. ook op ander gebied te ontspannen en dat vraagt nogal wat inzet van het ka der. Je kunt heus wel een aantal ou ders warm krijgen om het team waar hun zoontje in speelt te begeleiden, maar daar houdt het dan mee op". Wat volgens Jansen aan het tekort aan kader bijdraagt is de hoeveelheid Jwerk wat het jeugdleiderschap met y«ch meebrengt. „Een sportvereni ging neemt steeds meer een maat- schapelijke functie in. Een voetbal vereniging is tegenwoordig niet klaar met alleen maar voetbal. Wil je de jeugd aan je binden moet je ze de kans bieden om zich binnen de vereniging Het bestuur van VV Clinge. CLINGE - De voetbalvereniging Clinge bestaat dit jaar zestig jaar. Dit 'diamanten jubileum' zal in het grensdorp niet zonder slag of stoot voorbij gaan. In dit jubileumjaar zal er zowel op sportieve, feestelijke als officiële wijze aandacht aan het feest worden geschonken. De eerste activiteit is ai op 11 april, de verjaardag van Clinge. Een blik in de geschiedenis van de de klas. De promotie naar de derde Clingse voetbalvereniging maakt duidelijk dat er ook in het verre verleden turbulente perioden zijn geweest. Wie zou vermoeden, dat zoiets alleen maar van de laatste ja ren is, blijkt het mis te hebben. Het begon allemaal in 1927. Voetbal was in Clinge destijds geen nieuw ver schijnsel. In het begin van deze eeuw zijn verschillende voetbalverenigin gen actief geweest in of in de directe omgeving van het dorp. Namen als Oceenia, Majella en Grensstrijders zullen voor de ouderen geen onbe kende zijn. Een bonte mengeling van Belgische en Nederlandse jon geren in één vereniging was destijds niet vreemd. Door verschillende fu sies en gevolgd door weer afschei dingen is er korte tijd nog de vereni ging IWERO (Ik worstel en rijs op) in Clinge aktief geweest. Maar ook de ze club was geen lang leven bescho ren. In 1926 kreeg de oprichting van een voetbalclub weer vorm. Dit in 1927 een feit, Onder leiding van de eerste voorzitter Piet van de Walle groeide CVV uit tot een bloeiende vereniging. Na enkele jaren brak er toch een moeilijke periode aan. De naam was intussen op verzoek van de KNVB veranderd in VV Clinge. Door de oprichting van een patro naatselftal ontstond er een tekort aan actieve spelers bij VV Clinge. Het was zelfs zo erg dat VV Clinge in het seizoen 1935/1936 geen elftal op de been kon brengen. Deson danks besloot het toenmalige be stuur om de vereniging in stand te houden. Na een aantal moeilijke ja ren, waarbij zelfs nog in de Belgi sche competitie werd gespeeld brak in 1942 voor Clinge een glorieuze pe riode aan. Mede door de vele in spanningen van de toenmalige se cretaris Karei Willaert (vader van de huidige voorzitter Robert Wil laert) werd het kampioenschap be haald in de hoogste afdeling van de Zeeuwsche Voetbalbond. Een pro motie naar de derde klas volgde, maar het jaar daarop moest er reeds een stap terug worden gedaan naar de pas gevormde vierde klas. Een beslissingswedstrijd in 1943 tegen Axel in Hulst bezegelde dit lot. Een 4-2 nederlaag was het resultaat. Eén van de grootste voetballers, die Clinge in die tjd kende is Richard Willaert. Volgens de huidige voorzit ter Robert Willaert de beste speler die Clinge ooit heeft gehad. Maar Clinge heeft meer sportieve hoogte punten gekend. In het seizoen 1956/ 1957 werd de titel behaald in de vier- klas bleef achterwege, want de pro motiewedstrijden, die eerst moesten worden gespeeld, gingen vrijwel al lemaal verloren. Een promotie naar de derde klas werd pas in 1983 ver wezenlijkt. Na een seizoen, waarin geen enkele maal werd verloren, werd het dikverdiende kampioen schap behaald, met oud-speler Rob Haak als coach. In het begin van de jaren zeventig werd nog bijna een kampioenschap in de wacht ge sleept, maar buurman STEEN gooi de roet in het eten. In een turbulente beslissingswedstrijd in het Hulster sportpark werd met 2-1 verloren. De discussie over deze wedstrijd en een aantal twijfelachtige scheidsrech terlijke beslissingen heeft Clinge ja renlang achtervolgd. Het Clingse elf tal uit deze periode, waarin uitkwa men Ronny van Goethem, Jo de Block, Guillaume Drumont, Ronny van Itegem, Alex Drumont, Jo Blommaert, Jo Jansen, Walter van Tienen, Fons van Bunderen, Ronny Bauwens en Mark Mangnus speelde technisch hoogstaand voetbal on der leiding van trainer Honoré Neefs. In de loop van de jaren heeft VV Clinge een groot aantal trainers versleten. Voor voorzitter Robert Willaert is de aanwezigheid van Ru dy Steel één van de hoogtepunten voor Clinge. „Hij heeft destijds de fundamenten gelegd voor het be haalde kampioenschap in 1983". Het huidige keurkorps van de Clin ge voetbalvereniging staat onder leiding van Terneuzenaar George de Block. Ondanks de bescheiden plaats op de ranglijst is het vertrou wen in De Block bijzonder groot. De gemiddelde leeftijd van het eerste elftal is 22 jaar, zodat er op dit mo ment duidelijk sprake is van een elftal-in-opbouw. Het uiterljk van VV Clinge is vooral de laatste tien jaar drastisch gewijzigd. De eerste 25 jaar van het bestaan van de voet balclub is op diverse locaties in de directe omgeving van het huidige terrein gespeeld. Het huidige sport terrein werd in 1952 in gebruik ge nomen, terwijl in 1978 een zestal prachtige kleedlokalen werd ge bouwd. Een nieuwe kantine ver scheen kort daarop, maar door ruimtegebrek werd enkele jaren ge leden besloten om de kantine uit te breiden, waarbij de totale opper vlakte meer dan 200 vierkante me ter bedraagt. De huidige voorzitter is de derde op rij. Zijn voorganger, Albert van der Kelen, heeft van 1952 tot 1976 de scepter gezwaaid over VV Cluge, terwijl oprichtersvoorzitter Piet van de Walle de eerste 25 jaar aan het roer stond. Voor voorzitter Robert Willaert is het seizoen 1985 1986 een zwarte bladzijde uit zijn regeerperio de. Het vroegtijdig ontslag van de nog maar enkele maanden functio nerende trainer Walter van Duijse en het nodige oproer dat ontstond na afkondiging van een aantal be zuinigingsmaatregelen, hebben diepe sporen getrokken. Willaert: „De periode Walter van Duijse is voor mij verleden tijd, ter wijl de bezuinigingsronde niet altijd even juist is uitgelegd". De bezuini gingen betroffen in eerste instantie vooral de jeugd, waardoor ouders van jeugdleden nogal in het verweer kwamen. Een ledenverlies was het gevolg, maar volgens voorzitter Wil laert draaien de zaken momenteel weer bijzonder goed en mag VV Clin ge zich financieel gezond noemen. Het huidige bestuur, bestaande uit voorzitter Robert Willaert, secreta ris Johan Ras, penningmeester Ru dy Bracke en de bestuursleden Hu- go Willaert, Emiel Bertram, Willy van Huffel, Johan de Smet en Arnold Bracks, ziet zich bij de organisatie van de diverse activiteiten in het ka der van het jubileum gesteund door een groot aantal leden. Voor deze ge legenheid zijn er vijf commissies ge vormd, te weten een feestcommissie, een technische commissie, een fi nanciële commissie, een commissie voor de public relations en een over koepelende commissie. Maanden lang zijn de verschillende groeperin gen al aan de gang om de vele activi teiten zo goed mogelijk rond te krij gen. Als eerste op het drukke program ma staat de receptie in de eigen kan tine op zaterdag 11 april van 14.30 uur tot 17.00 uur. Op 16 mei volgt een sfeertoernooi voor alle leden. In het pinksterweekeinde, 6 en 7 juni is er een groot internationaal jeugd- toernooi, waarvoor zich momenteel al dertig teams hebben aangemeld. De deelnemende teams zijn afkom stig uit Nederland, België, Frank rijk, Engeland. Het sportieve hoog tepunt vormt de jubileumwedstrijd tegen het Belgische KV Mechelen. De medekoploper in de Belgische competitie zal in augustus naar Clinge komen. Gedurende de twee de helft van de maand augustus zul len diverse toernooien voor senio renteams worden gehouden, terwijl de strijd om de Penalty-bokaal voor Groot Hulst het sportieve slotstuk moet worden. Als feestelijke afslui ting is er nog een dropping voor alle leden. Jan Jansen „Bovendien ben je zulke mensen ook dikwijls weer meteen kwijt als hun kind uit de jeugd verdwijnt en daar bouw je geen jeugdapparaat mee. Wat eveneens funest is voor de kadervor ming is dat tegenwoordig ook een groot aantal dames aan sportbeoefe ning doet. Let wel, ik juich dat toe, maar het betekent wel dat de man dik wijls moet kiezen tussen zelf sporten of een kaderfunctie". Wat eveneens kan leiden tot het be danken voor het jeugdleiderschap, zijn de cursussen die men van KNVB- zijde voorschrijft. „Ik ben beslist niet tegen cursussen, maar ze moeten wel zinvol zijn. Anders wordt het al snel te veel voor sommige mensen en krijg je bedankjes. Bovendien legt het cursus gebeuren een zware belasting op het verenigingsleven omdat deze meestal op zaterdag plaatsvinden en dan heb je juist de meeste jeugdleiders nodig." Blijft de sport waar Jansen al vele ja ren zijn hart aan heeft verpand de volkssport nummer één of wordt deze verdrongen door andere sporten zoals bijvoorbeeld tennis, een sport die de laatste jaren erg in opmars is terwijl voetbal een neergaande lijn kent. „We moeten er vanaf, dat de spelvreugde wordt opgeofferd aan het systeem en het resultaat voorop komt te staan. Spelvreugde zal uiteindelijk bepalen of iemand verder gaat in een door hem gekozen sport. Daarom moeten we er voor zorgen dat men die in de voetbal sport kan vinden. Bovendien zullen de betaalde voetballers er zich meer van bewust moeten zijn dat de popu lariteit van onze sport voor een groot deel afhangt van hun prestaties. Als we dat met z'n allen op kunnen bren gen, dan blijft voetbal de volkssport nummer één, daar ben ik vast van overtuigd." TERNEUZEN - Vorig seizoen, en ook bij de start van de huidige Belgische voetbal-competitie werd het niet voor mogelijk gehouden: de wed strijd tussen Anderlecht en het be scheiden KV Mechelen is dé absolute topper van dit kampioenschap. Mor gen, zaterdag, wordt dit treffen onge twijfeld de knaller van deze competi tie-ronde. Ga maar na: beide ploegen delen momenteel de eerste plaats met zeven punten voorsprong op het als derde geklasseerde Beveren. En dat met nog negen wedstrijden voor de boeg. Het is zelfs voor de ferventste suppor ters van KV Mechelen ook even wen nen dat hun ploeg momenteel naast Anderlecht de enig overgebleven kan didaat voor de Belgische titel is. Voor al ook omdat KV Mechelen de laatste jaren steeds heeft moeten vechten om degradatie naar tweede klasse te ont lopen. Ook de start van de huidige competitie was allerminst hoopge vend te noemen: uit de eerste tien wed strijden werden amper twaalf punten gescoord en leken de illusies, die voor aanvang van de competitie in Meche len leefden, al lang verstoord. Met de komst vorig jaar van Aad de Mos als trainer (hij volgde de vroegtijdig ont slagen Ernst Künnecke op) en ver schillende aankopen (met doelman Michel Preud'homme ongetwijfeld als één van de meest aansprekende nieu we spelers) wilde Mechelen trachten een Europees bekertoernooi te halen. Pas na de winterstop is Mechelen op vallend snel naar de hoogste trede op geklommen. De veel besproken wed strijd tegen Club Brugge (toen Peter Crève naar later bleek in feite ten on rechte uit het veld werd gestuurd), die met 1-0 werd gewonnen, bracht in feite de ommekeer. Vanaf dat moment is Mechelen niet meer in de fout gegaan. Vooral in verdedigend opzicht is de formatie van De Mos opvallend sterk: in de laatste zeven wedstrijden werd slechts één tegengoal geïncasseerd. In totaal heeft Mechelen overigens nog maar tien maal een tegendoelpunt moeten toestaan. In die defensie is de Nederlander Graeme Rutjes een op vallende speler. Vorig seizoen was Rutjes (27 en afkom stig uit Rotterdam; hij speelde onder meer bij Excelsior) nog geen vaste klant, maar sinds de komst van De Mos hoort hij er helemaal 'bij'. „Die be langstelling doet vreemd aan. Vooral omdat de laatste jaren steeds tegen degradatie werd gevochten. In het al gemeen is er voor een voorstopper (de plaats, die Rutjes inneemt, red.) wei nig belangstelling. Doelverdedigers en aanvallers staan wat dat betreft meer in de kijker. Maar ik ben er van over tuigd, dat ik net zoveel aan het succes heb bijgedragen als de anderen", heeft Rutjes al opgemerkt. Overigens slaagt Graeme Rutjes er ook regelmatig in om zelf een doelpunt te maken. Doelpunten, die Mechelen zo hoog op de ladder hebben gebracht. „In feite is voor ons het seizoen al ge slaagd. De opzet was om volgend sei zoen Europees te spelen en dat zal ons zonder meer lukken. Kampioen wor den is nooit de opdracht geweest, die we hebben mee gekregen", weet Rutjes, die overigens ook nog be drijfseconomie studeert aan de Eras- mus-universiteit in Rotterdam. Morgen, zaterdag, staat dus de con frontatie tegen Anderlecht in het Astridpark te wachten. Thuis verloor Mechelen nog van de Brusselaars. Trainer Aad de Mos blikt nuchter op het belangrijke treffen vooruit: „Wij spelen in Brussel vrij uit. Wij moeten niet, zoals dat bij Anderlecht het ge val is; maar: wij willen wel". En An- derlecht-verdediger Georges Grün zegt, als hij over de topper spreekt: „Niemand spreekt bij ons nog min achtend over Mechelen. De ploeg van De Mos heeft intussen zijn waarde wel bewezen". De thriller in het Stridpark staat zaterdag onder leiding van scheidsrechter Costantin. De stand. Anderlecht KV Mechelen Club Brugge Beveren Lokeren Charleroi Club Luik Waregem Beerschot Standard Luik Cercle Brugge R. J. Brussel KV Kortrijk Antwerp AA Gent RWDM Seraing Berchem Sp. Het programma voor komend weekend. Vrijdag (20.00 uur): RWDM-Standard Luik. Zaterdag (20.00 uur); Beveren-Racing Jet Brussel; Anderlecht-KV Mechelen; Cercle Brugge-Waregem: Club Luik-Antwerp; Se- raing-Club Brugge. Zondag (15.00 uur): AA Gent-Lokeren; Kortrijk-Charleroi; Ber chem Sport-Beerschot. 25 18 5 2 41 63-21 25 18 5 2 41 41-10 24 14 6 4 34 48-21 25 11 12 2 34 34-18 25 12 8 5 32 38-29 25 11 6 8 28 35-31 24 11 5 8 27 31-26 25 10 5 10 25 33-34 25 8 9 3 25 24-26 25 8 8 9 24 31-23 25 7 7 11 21 29-28 25 6 8 11 20 24-37 25 6 5 14 17 27-39 25 D 7 13 17 25-36 25 5 7 13 17 20-41 25 4 9 12 17 23-40 25 4 6 15 14 23-48 25 4 6 15 14 16-57

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 45